DINSDAG 31 DECEMBER 1985 PAGINA 27 Eindredactie Bert Paauw Telefoon 071 144941, toestel 242 Verhaal Toekomst wat in de komende tijd kan gebeuren. Toekomst kun je zo zeggen: Wat kan morgen met mij gebeu ren, hoe word ik verrast, krijg ik in de toekomst een beter of een slechte leven, ga ik trouwen of ga ik dood, je weet het natuurlijk niet. Over toekomst kun je wel na denken, maar je kunt niets voor spellen. Het is natuurlijk jammer datje de leuke dingen in de toekomst niet te weten komt, maar als het geen leuke dingen zijn is het be ter dat je de toekomst niet kent dus je moet maar afwachten. Voor mij is de toekomst er toch snel, alles gaat zo vlug. Ik zou nooit de toekomst wil len weten, weetje waarom? Nou ik zal een verhaal vertel len, waarom ik de toekomst niet wil weten. Er was eens een jonge man, die zo graag zijn toekomst wilde kennen, maar hij wist niet hoe hi> dat moest aanleggen. Iemand zegt hem: je kunt beter naar een handlezer gaan. Een an der zegt lees iedere dag je horo scoop, dan weetje toekomst. En de jonge man geloofde wat die ander zei. Hij begon dus met zijn horoscoop te laten trekken. Maar het kwam nooit uit. Toen zei hij op een dag: nou dan ga ik naar een handlezeres. Hij stapte op zijn paard en ging naar de kerk waar de caravan van de handle zeres stond. Hij ging haar tent binnen en betaalde de prijs. En toen zei de handlezeres: meneer u hebt een hele slechte toekomst, u gaat op die en die dag dood. Hij schrok zo dat hij er vlug vandoor ging. Nou, daarna leefde hij met angst de jaren en jaren door. maar hij ging niet dood. Toen zei hij op een dag: wat ben ik dom geweest om de toekomst te wil len kennen. Al die jaren heb ik met angst geleefd, terwijl ik toch zonder angst had kunnen leven. Nou ik hoop dat u begrijpt wat ik bedoel. Je kunt over de toe komst nadenken, maar je kunt beter dag bij dag leven. SEBIHA AKBARLAH Popfoto Een verhaal over de toekomst. Welke toekomst die van morgen, volgende week, volgend jaar, misschien de volgende eeuw? Laten we het maar houden over de toekomst over 2 jaar, dan ben ik van school af en aan het werk, heb ik een eigen autootje, eigen huisje misschien gevestigd in Nijmegen wie zal het zeggen. Ik hoop dat ik van m'n hobby m'n beroep kan maken n.l. foto- graveren van popartiesten, stel je toch eens voor. Ik stuur een paar foto's op naar een bekend popblad en ze plaat sen ze, ik krijg een berichtje thuis of ik misschien een fotose rie wil maken van de Frank Boeyen groep? Nou dat wil ik natuurlijk dol graag. Op de afgesproken datum stap ik in mijn autootje en rij naar de studio's. Na een tijdje tuffen kom ik dan eindelijk aan, er ligt sneeuw niet veel maar toch genoeg voor een paar leuke plaatjes. Wie weet? Ik pak m'n spullen uit de car en loop naar binnen. Ze verwachtte me al. ik word geleid naar studio 7. Als ik bin nenkom sta ik helemaal paf. Ik kan geen woorden uitbrengen, wat een grote studio zeg. "Zullen we dan maar?" word er gezegd ik draai me om en daar staat Frank. "Hay" is alles wat ik kan uitbrengen. "Wat doe jij hier, ik dacht datje de fotograaf was" "Dat ben ik ook" antwoord ik. Na Frank alles te hebben uitge legd, beginnen we. Eerst een paar foto's van Frank alleen. Het gaat te gek en de tijd vliegt om. "Hè ik weet niet of jij al wat dorst heb maar zullen we even gaan pauzeren?" "Ja natuurlijk". Samen lopen we naar de kleed kamer waar ik m'n spullen even neerzet. Frank loopt meteen door. "Ik zie je zo" zegt ie nog. Opeens schrik ik er viel iets om. Héé er is nog iemand. "Hallo wie is daar?" roep ik. "Ik" word er teruggeroepen vanachter het kleedscherm. "Wie is ik". "Maar ten". "Ooh dan is het goed". "Zo hé hé" en daar komt Maarten he lemaal omgekleed. Hij ziet er te gek uit. "Ga je mee wat drinken" vraag ik. "Ja dat is goed". Samen lopen we naar de kantine, daar zit Frank achter zijn kopje koffie. "Het is nog vroeg eigenlijk" merk ik op. "Het gaat goed hè?" zegt Frank. Daar komt Maarten met de koffie. We zitten daar nog een tijdje gezellig te babbelen terwijl zo langzamerhand ook de andere zijn gearriveerd. "We kunnen zo verder met de volgen de sets". Het worden prachtige foto's Ja stel je voor dat dit mijn toe komst word, maar ik zal al heel blij zijn als ik de toekomst ge zond en met vrede over de hele wereld doorkom. Voorlopig zit ik nog op school. SOFIA WILDENBURG Niet bang Ik zit nu op de mavo. Hierna wil ik nog de havo doen. Dan heb ik tenminste een opleiding om wat te bereiken. Wat ik ga doen weet ik nog niet. Ik wil alleen een baan wat flink geld opbrengt. Hier wil ik dan ook wel wat voor doen. Ik wil zeker niet werkeloos worden. Ik vindt dat als je wilt werken dan vindt je werk. Je moet hier dan wel wat geven en nemen maar er is werk. Ik wil wel trouwen. Eigenlijk wil ik geen kinderen. Als er toch kinde ren zouden komen wil ik er twee. Niet meer en niet minder. Ik kom zelf uit een gezin met nog twee zussen. Als er drie kinderen zijn is het altijd ruzie en één kind wil ik niet want ik wil geen ver wend kindje. Bang voor de toe komst van mij en m'n kinderen ben ik niet. Van kernwapens he lemaal niet. Als een land begint volgt de rest ook en is heel de we reld in een klap weg. Maar ik denk niet dat een iemand er mee begint. Dit zou zinloos zijn. Ver der vindt ik dat m'n kinderen het verder zelf zouden moeten uit zoeken en zelf de problemen moeten oplossen. P.W. Hond Het is erg moeilijk om het over je toekomst te hebben, want je weet niet wat er allemaal kan ge beuren. Als ik van de mavo af komt ga ik naar de havo. En daarna hoop ik werk te vinden. Ik weet nog niet precies wat ik wil worden. Ik heb alvast een ty pediploma. dus misschien wordt ik typiste. Vroeger wilde ik altijd peuterleidster worden maar nu de kleuterklassen bij de lagere school komen heb ik daar niet veel zin meer in. Als ik een baan heb en dat loopt allemaal goed dan kan je pas aan trouwen den ken. Als ik trouw wil ik graag 2 of 3 kinderen. Een leuk gezinnetje. Ik zou graag ook een keer willen reizen, naar Amerika. Dan kan ik naar mijn tante en oom en nicht jes en neefjes die daar wonen. Een boerderij vindt ik ook erg leuk. Ik hou best veel van dieren. Later zou ik graag een paard wil len hebben en een lieve hond. Thuis hebben wij geen hond, want m'n vader is er bang voor. Als ik 18 ben ga ik m'n rijbewijs halen (hoop ik). Ik hoop dat ik een leuke toekomst krijg en veel plezier in mijn verdere leven mag krijgen. LINDA v. SCHAIK Auto's Als iemand aan mij vraagt "Hoe ziet je toekomst eruit?", hoef ik niet lang na te denken. Ik zit nu in de derde klas, vol gend jaar wil ik exame doen op B-niveau. Daarna wil ik 2 jaar ha vo doen op het Christelijk Ly ceum in Alphen aan de Rijn. Als ik daar eindexame heb gedaan ga ik naar de laboratoriumschool in Leiderdorp. Daar volg ik dan een 4-jarige opleiding, waar van een half jaar stage is en één jaar algemeen. Na het eerste jaar moet je kiezen welke richting je op wil. Ik wil de medische kant op. Als ik van school af ben wil ik in een ziekenhuis of apotheek werken. Later wil ik ook trou wen met een leuke, ook wel knappe en vlotte jongen. En ik hoop dat ook hij goed verdient, want ik zou graag in een groot, mooi huis willen wonen met een garage, want ik zou graag later in een Porsche of Ferrari willen rij den. Twee onder één kap liikt mij wel wat. Met een groote tuin gelegen aan het water. Dat lijkt me helemaal het einde. Ook wil ik een klein gezinnetje met één of twee kinderen. T.d.B. Modeboetiek Als ik van school afkom, probeer ik werk te gaan zoeken. Het lijkt me erg leuk om in een modeboe tiek of kadoshop te gaan werken. Daar heb ik vanaf klein meisje al van gedroomd. Ik speelde vaak met m'n zusje winkeltje, maar dat is al een paar jaar geleden. Ik hoop tegen een leuke jongen aan te lopen, waar ik van kan zegen dat hij een goed karakter heeft en dat ik hem zelf knap vind. Maar het belangrijkste vind ik zelf dat een jongen echt van je houdt en dat hij een baan heeft is meegenomen. Ik hoop het wel, anders kom je gelijk al in finan ciële problemen. Ik wil niet overhaast gaan trou wen, maar een paar jaar 2 a 3 jaar) verkering hebben. Want dan kan ik zijn karakter beter le ren kennen en nog van het jonge leven genieten, want je bent maar één maal jong. Dan wil ik met de ware trouwen. En over een paar jaar aan kinderen gaan denken. Ik wil 2 kinderen van mezelf en als het financieel kan wil ik een kindje adopteren. Maar dat zeg ik nu en het kan best dat ik van gedachte verander. Want een kindje adopteren kost tegenwoordig erg duur. Als ik een gezin zou hebben om voor te zorgen denk ik niet dat ik later ga werken, want het lijkt me heerlijk om voor je gezin te zor gen. Ik hoop dat ik samen met m'n man oud word en gezond blijf. En met m'n man zo lang moge lijk zelfstandig kan blijven wo- JENNY VAN KESTEREN Beste lezer Hoe is het ermee? Met mij gaat het wel goed. Ik heb je lang niet meer gezien en ik zou je best wel maar 4 jaar. Als ik van de mavo af ga dan ben ik 17 jaar. Dan wil ik eerst gewoon een jaar gaan werken en dan wil ik de oplei ding voor verpleegster gaan doen, want voor die opleiding moetje 18 jaar zijn. In die tus sentijd dat ik wil gaan werken wil ik wel een beetje een baan hebben waar je veel met mensen om kan gaan. Een beetje mensen om je heen, want het lijkt me maar niks om ergens alleen in je eentje te gaan zitten. Die oplei ding voor verpleegster stel ik me zo voor: ik denk dat ik daarbij veel aandacht nodig heb. Na die opleiding wil ik gaan werken in een ziekenhuis of zo. Het maakt me eigenlijk niet zoveel uit. Ik wil graag de mensen helpen. Ik wil ongeveer als ik 22 a 23 ben trouwen en ik wil eigenlijk eerst wel alleen in een zomerhuisje wonen voor een paar jaar, want dan leer je eigenlijk wel een beetje voor jezelf te zorgen. Dat wil ik dan wel voor een paar jaar. Samenwonen wil ik daarna ook wel met iemand maar daar komt denk ik niets meer van. WENDY LEUVEN Toneelspeelster Al vraagt er iemand aan mij weet je misschien hoe jouw toekomst eruit ziet dan zeg ik altijd nou volgens mij erg somber. Er is hier bijna geen werkgelegen heid. Ik zou dolgraag toneelspel ster willen worden. Dat is 1 van mijn grootste wensen. Maar de opleiding is veel te hoog je moet minstens havo hebben en dat red ik nooit niet. Dus daar heb ik maar van afgezien. Nu teken ik en kernwapens komen. Ik wil daar dan dierenarts worden en een gelukkig leven leiden. PvV Niet lang Ik weet eigenlijk niet hoe ik over mijn toekomst denk. Als ik van school af ben dan wil ik verder gaan studeren voor verpleegster. Als ik dan m'n diploma heb, dan wil ik het ziekenhuis in. Want ik vindt dat er wel veel werk is in de verzorging. Als ik dan werk heb dan ga ik pas verder denken. Ik zou best wel een lieve man willen hebben. Hij hoeft niet heel erg lang te zijn, maar ongeveer net zo lang als ik ben. Ik wil wel kinderen hebben maar ik weet dan nog niet precies maar dat zie ik dan wel. Ik wil wel graag samen zijn met m'n kinderen en veel met ze doen. Voordat ik trouw zou ik best nog wel naar vreemde lan den willen reizen. Ik hoop dat ik erg gelukkig zal zijn samen met m'n man en kinderen en dat we lang bij elkaar zouden kunnen blijven. ANGELA ZWEERIS Planten Ik denk best wel vaak aan mijn toekomst. Hoe zal het later met mij zijn. Ik wil graag iets met planten doen. Dat is in ieder ge val voor mij al zeker. Wat ik pre cies met planten wil doen dat weet ik nog niet. Maar daar kan ik nog lang genoeg over beslis sen. Ik weet niet precies of er Evenals vorig jaar staat KITS rond de jaarwisseling in het teken van de toekomstver wachtingen van jongeren. We vroegen leerlingen van de Christus Koning mavo in Hazerswoude, de Chr. SG voor mavo en lhno Haesduynen in Noordwijk en SG De Noordewiek in Leiden om hun ideeën op papier te zetten. Bijgaand een selectie uit de ingestuurde verwachtingen die over het algemeen een nogal 'klassiek patroon' vertonen. Trouwen, twee kinderen, een hardwerkende lieve man, een zorgzame vrouw, een mooi huis en een auto voor de deur, daar komt het in veel gevallen op neer. Daar is overigens niks op tegen. KITS wenst iedereen een knallende, maar ongeschonden jaarwisseling. Volgende week woensdag (8 januari) zijn we er weer. eens willen vertellen hoe ik over mijn toekomst denk. Ik zit nu in de derde klas van de lhno, maar dat wist je al. Als ik nu volgend jaar slaag (dat hoop ik) dan zou ik best wel willen gaan werken, maar de banen liggen hier niet voor het opscheppen. Dus als ik geen baan kan vinden, dan ga ik maar doorleren, waar ik totaal geen zin in heb, maar ja wat moet ik anders gaan doen. Ik ga niet thuis zitten nietsdoen. Als ik ga doorleren dan ga ik doorleren voor etaleur, want ik ga wel iets in een winkel doen, want dat vind ik wel leuk en het is ook heel gezellig. Je praat altijd met mensen en het is ook altijd heel gezelig met de feestdagen. Als ik wel een baan kan vinden dan wil ik een baan als verkoopster. Als ik wel door ga leren dan leer ik voor etaleur en dan kan ik allet- wee doen. Leuk hè? Als ik dan een jaar of 22 a 23 ben dan ga ik trouwen, niet eerder wantje zitje hele leven al aan elkaar gebon den. Nu weetje zo'n beetje wat ik van plan ben en ik hoop dat je het ook leuk vind. Doei. JOLANDA HIEP. xxx Mensen helpen Ik wil later na deze school graag doorleren. Ik wil na deze school naar de mavo. de 4e van de mavo en daarna wil ik gaan studeren voor verpleegster, ik zit nu in de 3e van de lhno. De lhno duurt gewoon voor 4 jaar bij de marine als ik word goed gekeurd. Daar na wil ik een gezinnetje gaan stichten en twee kinderen heb ben en met een heleboel huisdie ren (zoveel mogelijk). En natuurlijk wil ik een hele aardige en lieve man die natuur lijk van kindere houdt en van dieren en natuurlijk ook van mii Ook zou ik graag gaan emmigre- ren naar Australië omdat het een land is wat mijn boeit en omdat ik hier in Nederland te veel heb meegemaakt. Daarvoor wil ik weg. En natuurlijk hoop ik ver der dat ik heel gelukkig en oud word. S. Onbewoond eiland Mijn toekomst droom ik. Ik wil dan met al mijn familie op een onbewoond eiland wonen. Ik wil dan ook al mijn diefen meene men. Ik wil dan daar een nieuwe wereld beginnen. Ik wil daar geen school. Ik droom van een mooie zee witte stranden met palmbomen. Ik wil een leuke man met veel kinderen. Ik wil daar dan alleen maar plezier ma ken en veel feestjes bouwen. Het is wel een ongeloofwaardige droom, maar ik wou dat het be stond en daar mag geen oorlog veel werk in is maar ik hoop het wel. Ik hoop wel dat ik later werk kan vinden met gezellige men sen. Ik hoop ook later een leuke man te vinden die ook een baan heeft. Als ik ooit kinderen krijg dan vind ik dat ik ga stoppen met werken omdat ik vind datje toch thuis moet zijn en genoeg aan dacht aan ze moet geven want anders krijgen ze tog wel tekort in bepaalde dingen. Als ik trouw dan hoop ik een man te krijgen die goed en zorgzaam is voor de kinderen en ze niet af te snau wen. Want vooral met kleine kin deren moet je veel geduld heb ben. Ik hoop een goede en leuke toekomst te hebben met zo min mogelijk zorgen want dat beïn vloed ook je leven. HELGA VEERMAN Miss Mijn toekomst? Oh die zie ik wel zitten hoor! Eindelijk als ik van schoool ben na de meao wil ik secretaresse worden maar als me dat niet lukt dan wil ik putjes schepper of vuilnisman worden, want dan hoef ik niet de hele dag stil te zitten. Ik wil ook veel doen aan de wereldnood. hongers nood enz. Ik zou best dokter wil len zijn in Afrika en de kinderen en mensen daar helpen. Maar ik wil eerst m'n diploma halen en dan zien we wel weer want wie weet leef ik dan al niet meer en heb ik een ongeluk gehad of een ziekte. Wie weet ben ik later wel knapper misschien word ik wel miss America of wordt ik dief en steel alles. Dit is natuurlijk niet waar, maar ik wil er wel wat van maken in de toekomst. CVH Vragen Toekomst, ja wat is het? Hoe lang nog? Vandaag? Morgen? Misschien nog langer? Wie weet het? Niemand kan zeggen hoe lang die nog leeft. Mischien word je doodgeschoten of wordt een raket afgevuurd. Je weet het niet wat er gebeurt. Wordt je arm, wordt je rijk of gelukkig mis schien? Wat gebeurd er met je werk, wordt je werkeloos mis schien ook niet? Wat wordt het voor een wereld over oorlog en haat of geweld. Wat moet er van alle 'kinderen' komen? Wat zal er voor hen zijn gif en kernafval of ook nog vrede en humor? Wat moet ie worden? Je weet het niet wat moet je doen na de mavo? De meao, de havo, ik weet het niet. Het is te moeilijk om je keuze te maken, want je weet nog niet wat alles moet worden. Sr. Kameraman Wat zou ik later willen beginnen? Ik wil eerst mijn school zo snel mogelijk afmaken en dan wil ik naar de toneelschool voor 'n op leiding voor kameraman. Ik wil later nl. kameraman worden (al van jongafaan). Als ik in het vak zit en ik verdien redelijk dan ga ik op zoek naar een lieve vrouw. op m'n 16e van school. Dan wil ik naar een stewardess-opleiding en op m'n 18e wil ik echt gaan vliegen. Tot mijn 20ste of 21ste. Dan wil ik trouwen. Een paar kindjes maar daar denk ik nog niet aan. Het lijkt me zo machtig om te reizen. Je ziet dan heel wat van de wereld. Daar droom ik nu van. Maar ik moet eerst nog zo snel mogelijk van school af. En dan de mensen te voorzien van eten en drinken. Maar b.v. nu mijn moeder wil niet dat ik ste wardess wordt. Ze wil het wel. Maar ze is bang dat het vliegtuig neerstort. Je weet wel hoe moe ders zijn. Dus nu weet ik niet wat ik moet doen. Ik kan in een kan toor gaan zitten. Maar dat is ook niks voor mij. Maar toch blijf ik er bij houden dat ik stewardess wordt. M.S. Tekenschool Ik ben nu pas 14 jaar dus de ech te toekomst is nog best ver weg. Na deze school zou ik wel verder willen gaan met tekenen. Dus b.v. op een tekenschool of iets dergelijks. Modetekenen lijkt me echt te gek. maar een nadeel daarvan vind ik, dat die oplei ding zoveel jaar duurt. Want als je eindelijk van school af bent (met m'n diploma hoop ik) weet je nog niet of je kunt gaan werken. Gezien de werkloosheid zal dat denk ik wel moeilijk wor den. Verder Ujkt me trouwen wel leuk, alleen pas op iets latere leeftijd 24 jaar). Omdat ik me niet te vroeg wil binden. Kinderen krijgen lijkt me heel leuk, alleen niet meer dan twee, dat lijkt me wel genoeg. Maar voor het zover is wil ik nog leu ker van mijn jeugd genieten. Zo dat was het dan zo'n beetje. Zo zie ik ongeveer mijn toekomst maar misschien wordt het nog wel heel anders. Tegen een gezin heb ik nix maar er mogen 2l/2 kind in mijn ge zin komen. Ik zou de loterij of een of andere kwis willen win nen en dan aardig wat geld wil len binnen halen. Dan een mooie AHrtrtllo senator kopen en 'n rijant huisje MQOpil© bezitten. Een jongensdroom. O. ja ik ga de bisnis in en verdien veel geld. Ik hoop dat deze wen sen over de toekomst uitkomen. Een beroep als schoonheids specialiste e.d. lijkt me ook wel leuk. Dus ik zie nog wel. DIANA GUYT Voor het zelfde geld kan ik ook 'n arme jongen worden die de he le dag in de kroeg doorbrengt en nog bij z'n moeder woond. Wie voorspeld het? Ik zou het liefst (als ik geen kameraman wordt) een groot hotel beginnen 'Elvis Presley'. Met alles zoals: snack- bar-t>ioskoop-recreatiezaal, zoals disco - bowlen-kegelen enz. Dit allemaal onder 1 dak. Het 'Hotel Elvis Presley' centrum. We zul len afwachten! RDL Dunne man Ik zou graag de mavo af willen maken. En na de mavo wil ik graag gaan werken b.v. in een zaak of als verpleegster. Als ik 18 ben wil ik mijn rijbewijs gaan ha len en in een mooie witte of zwar te BMW gaan rijden. Ik wil eerst gaan samenwonen en als dat goed gaat gaan trouwen. Ik zou eerst wat van me leven gaan ma ken zoals verre reizen, veel uit gaan. En als ik er genoeg van heb 1 of 2 kinderen liefst een jongen en een meisje. Ik hoop dat me man goed met de kinderen kan op schieten. Mijn man moet lief zijn en be hulpzaam. Niet veel drinken en hij moet niet dik zijn. Ik wil ge zond oud worden en een plotse linge dood, zonder pijn. Ik wil voor iedereen een vrouw en moeder zijn. Ik hoop dat ik goed met iedereen kan opschie ten en goed voor iedereen te zor gen. Als ik 80 ben wil ik met een blij gezicht naar mijn jeugd terug kij ken en dat ik alles goed met mijn kleinkinderen kan opschieten. M.K. Strijder Ik zou graag in het leger komen en strijden voor het vaderland. Daarvoor zou ik een mooi meisje willen ontmoeten. Als ik uit dienst ben dan zou ik met haar willen trouwen. Als ik getrouwd ben dan wil ik 3 of 4 kinderen (2 meisjes 2 jongens). En als het kon zou ik ook afzijn van al die kernwapens die er in de wereld zijn. Als ik werk zou kunnen vin den dan zou ik veel geld willen verdienen en dan een eigen be drijf willen hebben. Mijn vrouw krijgt dan alles wat ze wilt en misschien neem ik er dan nog een kind bij. Als ik geld genoeg over hebt koop ik mooie dingen waar ik nu nog van droom (sportauto vila jacht enz. enz.). Als bijbaan dus naast mijn zaak zou ik in een voetbalelftal (profesioneele) spelen en het liefst keepen. Maar ik zou daar naast ook veel hobby's hebben (sporten) zoals tafeltennis, voet bal, scrass, tennes, zwemmen Stewardess Vroeger wou ik altijd de verple ging in, maar nu! Ik moet er niet aan denken. Ik wil nu heel graag stewardess worden. Dat lijkt me pas leuk! Ik ben als het eoed is Ik zit nu nog op de mavo. Na de ze school wil ik naar de havo en dan naar een goede opleiding voor stewardess, reisleidster of iets in die richting. Voor deze op leiding moet je naar Den Haag naar de Inter College. Na die op leiding wil ik daar mee gaan werken tot een jaar of 25. Dan wil ik graag trouwen met een üeve jongen. Mag best van andere af komst zijn. Samen met die jon gen wil ik dan een paar kinderen nemen. Ook wil ik er een paar adopteren. Liefst een meisje of een jongen van een jaar of 13. Want deze kinderen hebben het in hun leven misschien al moei lijk gehad. Maar we moeten eerst maar afwachten wat er allemaal in de wereld gaat gebeuren. Er kan wel weer een oorlog komen. We moeten gewoon afwachten JBvB Vechtsport Hallo iedereen. Ik ben Soelish Ramdas en ben geboren 17-1-'69. Over mijn toekomst ken ik na tuurlijk nog niet beslissen, maar ik zie het zelf wel zitten, ook al denk ik er soms anders over! Ik ben van plan om later een sport leraar te worden in gevechtspor ten. Ik denk dat ik ook een eigen sportschool open. Zelf zit ik nu op taekwondo en heb de groene band. Ik heb ook nog op judo ge zeten, maar dat vond ik niets! Ik ben ook van plan om te gaan trouwen, maar dat weet ik nog niet zeker. Maar als ik trouw dan neem ik ook 2 kinderen. Het liefst een meisje en een jongen. Ik ga ook een eigen huis kopen als ik er genoeg geld voor heb. Zo jongens, nu weten jullie hoe ik over m'n toekomst denk! Ik zie het wel zitten. SOELISH RAMDAS Fysiotherapeut Ik ben nu 15 jaar en zit in de 3e klas mavo, maar ik heb net al wat plannen voor myn toekomst ge maakt. Ik ga eerst de mavo afma ken. Daarna ga ik naar de havo. Als ik die ook heb gehad ga ik een opleiding volgen voor phy- siotherapeut. Als ik dan na een paar jaar meer geld heb met m'n baan als physiotherapeut, ga ik mijn praktijk uitbreiden met een sau na en een bar. Dat lijkt me echt heel leuk werk. Lekker barkee per saunabeheerder en physio therapeut tegelijk. En dan wil ik ook graag nog trouwen met een leuk iemand en dan 2 zoons krij gen. Mijn vrijetijds interesses zijn: 1. naar de sauna gaan, 2. zeilen, 3. lekker eten, 4 uitgaan met meisjes. Maar eerst wil ik na de mavo de wereld gaan verkennen want daar heb ik nog geen tijd voor ge had tot nu toe. Ik had een plan om te voet en per trein en liftend naar Italië of Joegoslavië te gaan of desnoods naar Griekenland Wat ik met m'n pensioen ga doen weet ik nog niet, want anders ga je er al helemaal naar leven en dan heb je geen verrassingen meer in je leven volgens nnj. Doei. STEVEN HOFLAND

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 27