'Voor die borrel na c le mis braken ze hun benei Centrumdemocraten van de partij in Leiderdorp Inwoner Voorschoten veroordeeld 'Alecto' moet meer geld ophoesten PAGINA 2 REGIO LEIDEN DINSDAG 24 DECEMBER 1985 ZOETERWOUDE - Hij kan geen noot spelen. Niettemin was C. Paardekooper (77) de oprichter van de Zoeterwoudse drumband VIOS. Een voetbal heeft hij van z'n leven nog niet aangeraakt. Hetgeen hem destijds niet belemmerde als 'geestelijk vader' van voetbalvereniging SJZ de jongens we kelijks te onthalen. Waarom die grote betrokkenheid bij zaken waar hij zelf de vruchten niet van kon plukken? De bejaarde Zoeterwoude- naar kijkt peilend en zegt dan: "Zo'n vereniging omhoog te laten gaan. Dat was altijd m'n streven". Even later meldt hij zonder veel omhaal van woorden: "Ais kind heb ik eens een week of wat op een fanfare gezeten. Toen moest ik er af, we hadden een groot gezin thuis, het was te duur". Later kwam het er nooit meer van. Een instrument beetpak ken niet en de bal een schop verkopen evenmin. "Ik had er geen tijd voor. Ik heb altijd zo'n druk leven gehad". Een gesprek met Paardekooper valt in brokstukken uiteen. Je hebt natuurlijk de VIOS, dan volgt het stukje SJZ, maar niet minder groot is dat over Landzicht. Het roemruchte café waar hij vijftien jaar lang de scepter zwaaide én dat hij nog altijd zijn eigendom mag noemen onder het motto: wie wat bewaart, die heeft wat.) Het wordt een gesprek waarvoor zijn vrouw een hecht fundament levert: de zoveeljarige huwelijk strouw en het gegeven dat man en vrouw jarenlang samen op werkten, maakt dat de een ver der verhaalt waar de ander zwijgt en een vraag aan de man wordt beantwoord door zijn vrouw. Of andersom natuurlijk. Aan zijn tafel schetst Paarde kooper vervolgens het beeld van een man die zoveel baantjes heeft gehad, "als ik ze allemaal ga opsomen zit u hier morgen ochtend nog". Een paar dan. Hij was melkboer, jarenlang combi neerde hij de wijk met het kelne ren. Zodra het witte jasje even uitkon schoot hij zijn zwarte ex emplaar aan. Portier van een nachtclub kon hij worden - we spreken over de periode net na de oorlog door een radio te rui len voor een uniform. Borrel Maar de drang om als eigen baas achter de tapkast te staan bleek heviger dan welk vast dienstverband dan ook. Hij loer de er al jaren op, maar voelde er niets voor om te pachten ofte hu ren ("ik werk niet voor een an der"). En toen hij hoorde dat er in Zoeterwoude een café te koop was bedacht hij zich niet lang. Vrouw en dochters voelden er ook meteen voor en zo trok het gezin naar Zoeterwoude, het dorp dat toen, het was 1959, an derhalve straat en een paardekop klein was maar wél een grote di versiteit aan café's bood: de Vriendschap, Roeleven, de Schuur. Het Landzicht zoals het echt paar het aantrof liep voor geen meter. Zij: "Er werd echt geen door Miep Hoenson Zoeterwoudenaar Paardekooper, 'geestelijk vader' van VIOS en SJZ, geflankeerd door zijn echtgenote: 'Rouwdouwers waren het hier. Maar respéct hadden ze wel hoor'. (f0to Holvast» Paardekooper (77) over Zoeterwoudenaren, SJZ, VIOS en Landzicht tl bijna' nen om na de mis meteen een borrel achterover te slaan en te komen kaarten. Ja, daar stond Zoeterwoude om bekend. Dan stonden we met z'n zevenen te bedienen en te koken. Op een ge geven moment waren onze uit smijters tot aan België toe be kend. Echt. de klanten kwamen uit alle windstreken". Zijn vrouw valt hem weer bij: "Je was in Landzicht altijd in de weer. Je wist niet beter. Zelf ging ik elke ochtend de keuken in, en daar kwam ik voor half drie 's middags niet meer uit. Patat, soep. slaatjes..alles maakte ik zelf'. Nooit last gehad van aan passingsmoeilijkheden? Zoeter woudenaren hebben immers de naam de kat graag uit de boom te kijken? Zij weer:"Gek genoeg niet. Binnen de kortste keren was ik 'tante An' of 'moeder'. Misschien omdat wij niet énders waren. We hadden een ruimere levensopvatting" Hij: "Het was een stelletje rouwdouwers. Maar wel respect voor je hoor. Er hoefde geen mens een vinger naar m'n doch ters uit te steken". Oprichten Juist omdat hij dag en nacht in Landzicht bezig was én dus be reikbaar werd hy op een goeie dag, eind jaren zestig zitten we nu, gepolst door een man of vier. Of Paardekooper wilde meehel pen om een drumband op te rich ten. Het dorp ontbeerde er één sinds die van de St. Jans Fanfare na een ruzie was opgeheven. Ik zit in zaken, niet in het ver enigingsleven, moet Paarde kooper toen hebben geantwoord. "Want ik wist echt van toeten noch blazen", zegt hij achteraf, zonder te letten op de aardige woordspeling. Maar destijds rees zijn vrouw onmiddellijk op en zij haalde hem over. Zo gaan die dingen. De cafébaas bleek geen slech te. Op gespeculeerd was er niet, maar hij kon in de zo moeilijke aanloopperiode voor de brood nodige lening zorgen. Er konden instrumenten komen. En pas sant werd hij tot voorzitter ge bombardeerd en ook was het Doper d voor de club op de proppen kwam. "Ze kwamen er niet uit. Nou was het zo dat ik vroeger een bedrijfje had gehad dat VIOS heette, Vooruitgang Is Ons Streven. Iedereen vond het met een een leuke naam. En nog toe passelijk ook, want de vooruit gang heeft er altijd in gezeten". Hoe 'eerstgeborene' de St. Jans Fanfare door de jaren heen tegenover die ontwikkeling heeft gestaan wil Paardekooper niet kwijt. "Ik zeg er echt niks over", meldt hij zeer beslist. "Ik wil niet nu scheve gezichten zien". Tijd voor het brokstuk SJZ. Een verbintenis die Paardekoop er ook niet zelfheeft gezocht. Het terrein van de voetbalvereniging lag pal naast Landzicht. Voeg daarbij het gegeven dat SJZ in dertijd niet over een goede kleedgelegenheid, noch over een kantine beschikte en de over steek naar het café is snel ge maakt. "Ze liepen altijd in en uit. Tot in onze huiskamers toe kon je de verkleedpartijen zien", lacht zijn vrouw. "Ze konden altijd alles van ons krijgen. Daar rekende ik niks voor. Nee, want ik vind: als je zelf geen tyd hebt om te spe len, dan nog kun je wel zorgen dat anderen dat kunnen". Later bekent Paardekooper toch wel opgelucht te zijn ge weest toen SJZ verhuisde naar Haasbroek. Niet vanwege de voetballers, maar ze brachten zo veel drukte en auto's mee dat de 'echte' klanten dikwijls plachten door te rijden, puur uit plaatsge brek. Huilen Landzicht in combinatie met VIOS en SJZ - een mooie tijd. Maar het einde kwam in 1974 on herroepelijk. De dochters trouw den. Het grondig verbouwde Landzicht was praktisch het enig overgebleven café in Zoeterwou de en dus altijd druk bezet. Sa men was het niet meer bij te be nen; de leeftijd sprak ook een woordje mee. Een verstandige beslissing derhalve om de zaak te verpachten. Maar wel een emotionele. 'Tante An': "Ik zal u vertellen, toen ik voor het laatst had gewerkt en de weg terug naar huis liep, heb ik het hele stuk gehuild. Want er ligt wel een stuk van je leven daar. De eerste paar jaar daarna vlogen we ook tegen de muren op". Inmiddels hebben de Paarde- koopers vrede met de gang van zaken. De 'kinderen' SJZ en VIOS zijn uitgevlogen. Paarde kooper klom de afgelopen jaren nog regelmatig op de fiets om de repetities van de drumband te bezoeken, maar vanwege zeven ziekenhuisopnamen in één jaar wil de gang er de laatste maan den niet meer inkomen. Dat VIOS hem toch niet is ver geten bleek een paar weken gele den, toen* ter gelegenheid van zijn 77-ste verjaardag een hele feestavond voor de oprichter in touw was gezet. Compleet met cadeaus, tientallen gasten en een bezoek van de burgemeester. Een complete verrassing voor de Zoeterwoudenaar, die er al niets van begreep toen zijn vrouw hem verzocht die avond z'n goeie schoenen en nette pak aan te doen. Achteraf blijkt het VIOS- bestuur bijna een jaar bezig te zijn geweest met de voorberei dingen voor de bewuste feest avond. Eé massale huldiging voor een erevoorzitter die nooit een nootje kon meespelen, maar desondanks zijn partijtje aardig meeblies. Kerstcross Traditiegetrouw organiseert de Zoeterwoudse voetbalvereniging Meerburg op tweede kerstdag een Kerstcross. De start van deze veldloop vindt plaats bij de ver enigingskantine aan de Laan de Goede Herder (Zoeterwoudc- Rijndijk). Klokslag half twee is het zo ver. Er zijn verschillende afstanden: jeugd tot 17 jaar kan 2500 meter afleggen, senioren kunnen kiezen uit 5 en 10 kilometer. Springfestijn Nog zo'n traditie: het springfes tijn dat de Leiderdorpse manege Liethorp op tweede kerstdag houdt. Een springdag voor jong en oud, beginners en gevorderden. Naast het klassieke springpar- cours zijn er nieuwe wedstrijd- vormen bedacht: spiegelbeeld- springen, estafettespel en 'kies uw lijn'. Een en ander mondt uit in één grote finale. Een bijzonder kwartet zal een niet alledaagse springdemonstra- tie geven. De springdag wordt ge houden in de manege, die in het Leiderdorpse recreatiepark 'De Bloemerd' ligt. Van negen tot vijf uur is iedereen er welkom. straat 204. De zaal is vanaf half tien open. Het optreden zelf be gint rond elf uur. Toegang vijf gulden, inclusief consumptie. Brassband De Warmondse brassband treedt vanavond op bij het plein tje/de pomp in Warmond. Tussen kwart over zeven en acht uur wordt er gespeeld. Drie kinderen zullen een voordracht van gedich ten houden. Het is de bedoeling dat kijkers en luisteraars een brandende kaars meenemen om de echte kerstsfeer er in te krij gen. Kerstloop Ook de Warmondse voetbalver eniging Warmunda heeft voor tweede kerstdag een kerstloop in petto. Een loop over vijf of tien kilometer, waaraan iedereen kan meedoen. Start en finish zijn op sportpark 'Overbos'. De tijden: voor de vijf kilometer om 12 uur, voor de tien kilometer tien minu ten later. Deelname is gratis om dat een plaatselijk bedrijf de loop sponsort. Optreden De groep 'Grin' treedt op twee de kerstdag op in het Wassenaarse jongerencentrum Tent, gelegen aan de Van Zuylen van Nijevelt- Kerststallen Een verzameling kerststallen is beide kerstdagen te zien in het Warmondse Oude Raadhuis. Bei de dagen tussen twee en vier uur. In de nabijgelegen galerie De Pomp zijn op dezelfde tijden klei ne kerstgeschenken in wit en zil ver te zien, alsmede allerlei werken in het kleurenthema don kerrood-goud. Laatstgenoemde expositie duurt nog tot 2 januari. Hangkonten De Zoeterwoudse carnavalsver eniging 'De Hangkonten' meldt dat haar nieuwjaarsreceptie wordt gehouden op 1 januari, tus sen vier en zes in 'Het Hangkot' aan de Noordbuurtseweg 1. Ieder een is welkom. V/ASSENAAR - De laatste kerst in Dierenpark Wassenaar is een eenzame voor deze leeuwen. Geen bezoeker laat zich zien in de gesloten tuin. Het hanige gedrag van de grote man wordt alleen gadegeslagen door het ijzeren hekwerk En als er nog eens een foto gemaakt wordt, blijft het grommen achterwege. Loom en lui liggen de leeuwen.... (foto Wim Dijkman) DEN HAAG/V OORSCHOTEN - Een 24-jarige Voorschotenaar is vanochtend door de Haagse recht bank veroordeeld tot een boete van 2000 gulden en zes maanden ont zegging van de rijbevoegdheid. Aan de straf is een proeftijd van twee jaar verbonden. De Voorschotenaar moest zich bij de rechtbank verantwoorden omdat hij in januari dit jaar een fietser in Leidschendam heeft doodgereden. Hij had met een snelheid van 80 kilometer het kruispunt Noordsingel/Carolina- laan in Leidschendam willen pas seren en daarbij de fietser over het hoofd gezien. De botsing bleek on vermijdelijk. Daarbij kwam het slachtoffer op de motorkap van de auto terecht. Ze overleed later aan een. schedelbasisfractuur. Volgens de officier van justitie, die vier weken cel waarvan twee weken voorwaardelijk had geelst, had de Voorschotenaar zijn recht op voorrang door die hoge snel heid verspeeld. Medische Diensten ARTSEN Leiden De weekenddienst begint woensdag o 8 uur en eindigt donderdag om 24 uu Spreekuur van 12 tot 12.30 uur, (alleen voor spoedeisen medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meijer. R. v. Leeuwen, Verhage, Groeneveld, De Ruiter, B. Janssen: woe 8 uur tot do 8 uur: H. Janssen, tel. 121641; spreekuur Rosmolen 2. do 8 uur tot 24 uur: J. Verhage, Pluim- zeggekreek 3, L'dorp, tel. 218661; spreekuur Rosmolen 2. Groep 2 - Bergmeijer, Pieterse, v. Gent, Ta.vtelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis: woe 8 uur tot do 8 uur: J. van Gent, Zoe- terwoudsesingel 28, tel. 122538. do 8 uur tot 24 uur: H. Klaassen, Zwa- nenzijde 27. tel. 213546. Groep 3 - Pleiter, J. van Leeuwen, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg: woe 8 uur tot do 8 uur: E.K. Fogelberg, De Sitterlaan 18. tel. 132877. do 8 uur tot 24 uur: H. Jurgens, Heren gracht 116, tel. 125820; spreekuur Burg- gravenlaan 102. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waard, Arnou: woe 8 uur tot do 8 uur: M. v.d. Waart. tel. 311414; spreekuur Petr. Moensweg 52. do 8 uur tot 24 uur: M. Blom, tel. 131682; spreekuur Bevrijdingsplein 60. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, de Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein, A. Hammerstein: woe 8 uur tot do 8 uur: D. Hammerstein, tel. 720936; spreekuur Saffierstraat 3. do 8 uur tot 24 uur: H. de Jong, Noord- eindsplein 4a. tel. 123752. Leiderdorp woe. L. Middendorp. Peppelschans 14k, tel. 895525; spreekuur van 12.30-13 uur op hetzelfde adres; do, M. Landsmeer, Drakestein 2, tel. 413913; spreekuur van 12.30-13 uur op Florijn 10. tel. 891000 Oegstgeest woe, J.B. Hugenholtz, Prins Hendrik laan 4, tel. 155666; do, E.J. Roelants, Frans Halslaan 10, tel. 153747. Voor de praktijk Haaswijk: J.J. Voor- zaat/G.A. van der Steenhoven, Querido- laan 2, tel. 176867; dag en nacht bereik baar ook in het weekend. Voorschoten woe, W. van Dam, Palestinalaan 29, tel. 3960; do, E. Schotanus, Leidseweg 305, tel. 766462. Warmond di 18 uur tot woe 8 uur en do van 8 tot 23 12 uur: v.d. Feen, tel. r tot do 12 uur: Spelt. iur tot vr 8 uur: Stuijf- ke huisarts de dienst waarneemt. APOTHEKEN Apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van tot do 8 uur door: Apotheek Reyst, Steenstraat 35, Leiden, tel. 120136; Apotheek Hofland, Thorbec- keweg 3, Voorschoten, tel. 762877. vanaf do 8 uur: Zuider Apotheek Lam- menschansweg 7, Leiden, tel. 123553; Linnaeus Apotheek, Kempenaerstraat 31, Oegstgeest. tel. 173330. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder Roest: G. Roest, Haaghuishof 5, Leiderdorp, tel. 890405. Voor de praktijk van Vestjens, v.d Wouw: E.J.M. v.d. Wouw, Boshuizerlaan 26, tel. 764058. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duün, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel. 173266; of D.J". Brandt, Homanstraat 1, Rijnsburg, tel. 173266. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider- .dorp en Oegstgeest wordt waargeno men door: woe, P.Groeneveldt, Oude Singel 210, Leiden, tel. 146540; do, L. Albrecht, Boerhaavelaan 40, Leiden, tel. 170748. Voorschoten, Wassenaar: A. Okhuizen, Schouwweg 60, Wasse naar, tel. 12586. WIJKVERPLEGING Leiden Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753 en 134604, na 17 uur en in het weekend te bereiken via dokterstelefoon: 122222. DINSDAG Leiden 't Breehuys - Breestraat, kerstnacht spektakel, 21-4 uur toegang tot 24 uur. Warmond Pleintje bij de Pomp - optreden brass band en voordracht kinderen, 19.15-20 Microtheater Imperium - 'Redlaw' kerstvertelling Dickens. 20.30 uur. WOENSDAG LEIDSCH DAGBLAD GEEN KRANT ONTVANGEN? Bel van maandag t'm vrijdag tussen 18.00 19.30 uur, telefoon 071-123143, en de krant wordt na 19.30 uur alsnog bij u bezorgd. 's Zaterdags kunt u bellen van 16.30-18.00 uur, telefoon 071-123143. en de krant wordt na 18.00 uur alsnog biju bezorgd. Kantoor Leiden: 071-144941, maandag t/m vrl|dag van 08.00- 18.00 uur. REGIO - De Centrumdemocraten, een afsplitsing van de Centrumpar tij, wil in Leiderdorp aan de ge meenteraadsverkiezingen mee doen. De partij waarvan Kamerlid Janmaat het gezicht is, heeft bij de gemeente Leiderdorp een verzoek om registratie voor de komende verkiezingen van volgend voorjaar ingediend. Of de omstreden groepering ook daadwerkelijk 'in de race' zit is nog de vraag. Het gemeentelijk stem bureau neemt pas 6 januari een be slissing over het al dan niet toela ten van de partij. Of Leiderdorp de Centrumdemocraten zal afwijzen? Dat gebeurt alleen met partijen die 'een gevaar voor de openbare orde en goede zeden' met zich meebren gen. Of zij die geheel of gedeelte lijk dezelfde naam hanteren als een andere politieke groepering. De Centrumdemocraten zullen, mochten ze in de gemeenteraad be landen, op heel wat tegenstand stuiten. Zo heeft de WD, de groot ste partij in Leiderdorp, al op voor hand laten weten niet met hen te willen samenwerken. In het ver kiezingsprogramma houden de li beralen dan ook de nodige slagen om de arm voor wat de college-on derhandelingen betreft. In princi pe is men voor een afspiegelings college, waarin alle fracties dus zijn vertegenwoordigd, maar de za ken liggen nu anders. Ook de PPR/ PSP meldt direct niet met de Cen trum Democraten samen te willen werken. Behalve de 'geijkte' partijen als WD. CDA, PPR/PSP, PvdA en D66 heeft zich als nieuwe gegadig de voor een of meer raadszetels de SGP aangemeld. Eventueel zou den daar vanmiddag nog anderen kunnen bijkomen: de termijn sluit om drie uur. Nieuw in de regio is verder de groepering die zich 'God met ons' noemt. Met aanmeldingen in Oegstgeest, Voorschoten en Was senaar. De stand van zaken verder: in Oegstgeest hebben de al in de raad vertegenwoordigde partijen CDA, PPR, D66, VVD en PvdA zich wederom voor een plaatsje ge meld. In Voorschoten willen WD, CDA. PSP, D'66 en PvdA op de lijst. De laatste zelfs tweemaal: een keer met de PPR en eenmaal al leen. De partij weigert namelijk het risico te lopen dat ze door het te rugtrekken van de partner niet aan de verkiezingen kan meedoen. De Protestants Christelijke Con centratie, die vier jaar geleden nog meedeed, laat het afweten. Vier jaar geleden haalden de drie leden, RPF, SGP en GPV, zo weinig stemmen, dat de kans klein is dat zij dit keer een zetel zouden beha len. Na het opheffen van de RPF is dat nog minder waarschijnlijk ge worden, aldus PCC-bestuurslid Kalberg. Hij weet niet dat de RPF onlangs is herrezen en een afdeling Voorschoten/Wassenaar actief is. In de laatste gemeente is God met ons de enige verrassing. Voor de rest doen de geijkte partijen mee, zo blijkt vlak voor de slui tingstermijn. Dus: WD, CDA, PvdA, D'66 en Partij Wassenaar. Ook in Zoeterwoude blijft alles bij het oude. CDA, WD en Progres sief Zoeterwoude zijn daar de drie namen. In Warmond, waar de ter mijn vanmiddag verstrijkt, draait het wederom om CDA, VVD en Progressief Warmond. C. Vreeken, het onafhankelijke christen-demo cratische raadslid, houdt zich aan zijn woord en keert niet terug in de Warmondse raad. Een lijst Vree ken lijkt er evenmin in te zitten. In Leiden doet de Centrumpartij mee aan de gemeenteraadsverkie zingen. Deze partij heeft gisteren haar naam laten registreren bij de organisatie die in Leiden de verkie zingen 'organiseert'. Een kandida tenlijst heeft de CP nog niet inge diend. Dat hoeft pas in februari te gebeuren. Op het Stadhuisplein is vanmiddag een manifestatie ge houden van een aantal politieke partijen en maatschappelijke orga nisaties om tegen de Centrumpar tij te waarschuwen LEIDERDORP - De Leiderdorpse hockeyvereniging Alecto zal zo'n 40.000 gulden meer moeten lenen voor het kunstgrasveld dan de bedoeling was. Dat terwijl er al drie ton moet worden geleend om de Financiering rond te maken. Oorzaak: de tegenvallende resultaten van diverse acties en van de loterij, die een bruto bedrag van 100.000 gulden had moeten opbrengen. Van de beschikbare 1000 loten a 100 gulden werden er uiteindelijk ruim 750 verkocht. Een 'schadepost' van 30.000 gulden. Ook andere acties verliepen trager dan verwacht. In totaal mist de club nu nog zo'n 40.000 gulden. Dat be drag moet ze binnen zien te krijgen door óf een extra lening, of een contributieverhoging met ingang van het volgend seizoen. Toen de gemeenteraad afgelopen zomer 'ja' zei te gen een bijdrage van twee ton voor de komst van een kunstgrasveld werd daar uitdrukkelijk de voorwaarde bij gesteld dat er geen contributieverhoging zou wor den ingevoerd. Woordvoerder De Josselin de Jong daarover: "We hadden het willen vermijden. Maar als het nu niet anders kan?" Teleurstelling over de houding van een aantal leden klinkt bij hem door. "Als die contributieverhoging er komt is dat ook wel een beetje hun schuld. We hadden meer reactie van de leden verwacht. Lang niet ieder een heeft zich er voor ingezet". Filmhuis LVC - Breestraat, 'Carmen' 21.15 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde - ten toonstelling van kerststalletjes, 13-17 Warmond Oude Raadhuis - Dorpsstraat, expositie kerststallen. 14-16 uur. DONDERDAG Leiden Augustinus - Kerst-In, 11-2 uur. De Zaailing - Hooigracht, Ierse en Schotse liederen door Julia Stegeman. 't Breehuys - Breestraat, 'bikkelhard Heavy X-mas spectacle', 20 uur, toegang tot 23 uur. IJshal - Vondellaan, Kerstwandeltocht door Leiden georganiseerd door LWSV 'Willen is kunnen', start tussen 9-15 uur. LVC - Breestraat, kerstswing, 10-2 uur. Filmhuis LVC - Breestraat, 'Carmen'. 21.15 uur. Rijksmuseum van Volkenkunde - film 'Japan harvests the Sea', 15 uur. Vijf Meihal - sport- en showdag met ar tiesten en sportevenementen als rol stoelbasketbal, kickboksen, 12-22 uur. Warmond Sportpark Overbos - Herenweg, Kerst loop georganiseerd door Warmunda, start voor 5 km om 12 uur en voor 10km om 12.10 uur. Leiderdorp Recreatiepark De Bloemerd - manege Liethorp, springfestijn, 9-17 uur. Zoeterwoude Kantine V.V. Meerburg - Laan de Goede Herder, kerstcross-loop, 13.30 uur. Warmond Oude Raadhuis - Dorpsstraat, expositie kerststallen, 14-16 uur.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2