De beuk gaat er weer in bii Blitz Toernooi weer sterker Zaaltoernooi Lugdunum Programma Platini weer voetballer van het jaar MEUBELEN DINSDAG 24 DECEMBER 1985 LEIDEN - Lugdunum organiseert vrijdag (aanvang 10.00 uur) het tradi tionele zaalvoetbaltoernooi voor C- en D-junioren. In de Groenoordhal strijden die dag 24 verenigingen om de 'in memoriam Jaap Erades wissel- bokaal', die vorig jaar door de voetbalclub Leiden werd gewonnen. Te vens staat er een sportiviteitsprijs op het spel. Die kwam in het bezit van LFC. Ook zijn er prijzen beschikbaar voor de beste speler en de beste keeper van het toernooi, dat zijn derde lustrum beleeft. Tijdens de pauze (13.30 uur) zal Bettine Vriesekoop een tafeltennisdemonstraie geven. De prijzen worden rond de klok van kwart over vijf uitgereikt door Lugdunum- voorzitter Phil Verstraaten. 'Sport in kerstsfeer' Tijdens het evenement 'Sport in kerstsfeer', Tweede Kerstdag in de Vijf Meihal, speelt een team van Leidse profs een zaalvoetbalwedstrijd tegen een ploeg die is samengesteld uit de beste 'zalers' van Leiden. Bij de profs zijn de Leidse spelers in dienst van FC Den Haag van de partij. Ook Kees Guyt, Rick Talan (Beiden AZ'67) en John Verschoor (Haarlem) zullen deel uitmaken van van de gelegenheidsformatie. Het Leidse team bestaat uit: John Erades. Jan van der Reyden, Piet Sloos, Ben de Roo, Hein de Graaff, Hennie Koet, Chris Gubler en Richard Klein (aanvang 15.35 uur). Tijdens datzelfde evenement kan het publiek ook nog een basketbal wedstrijd tussen een Leids team en de Holland Lions verwachten (17.10 uur). Eerder die dag wordt een wedstrijd gespeeld tussen de rolstoelbas ketballers van de gehandicaptenvereniging De Sleutels en het Neder lands team (13.30 uur). De opbrengst van het evenement komt ten goede van de gehandicap tensportvereniging De Sleutels. Naast Joegoslavië en Tel Aviv nemen twee Amerikaanse ploegen deel aan het toernooi dat van 27 de cember tot en met 2 januari in de Kennemersporthal wordt gehou den. Het zijn Washington en Laf ayette. Over de kracht van de Yanks is niets bekend. Marathon Oil was vorig jaar een meevaller, maar je weet het met die rondrei zende teams maar nooit. Het veld in Haarlem wordt gecompleteerd door Renault Gent, Den Helder, Amsterdam en Den Bosch. LEIDEN - Het verhaal wordt misschien wat eentonig, maar opnieuw is Rob Knijnenburg erin geslaagd om het deelnemersveld van het 17e Kersttoernooi van Blitz ster ker te doen zijn dan het vorige. Daartoe moest de Voor al schotenaar weliswaar half Europa afbellen, maar het resul- it v. taat van zijn traditionele race tegen de klok mag er weder- om zijn. nil ,ijnj In nauwe samenwerking ditmaal met de organisatoren van de Haar- J lemse basketbalweek zag Knijnen burg kans om in allerlaatste instan tie Hapoel Tel Aviv bovenaan zijn lijstje te zetten, een ploeg die ga rant staat voor basketbal van Euro pese klasse. Een team dat boven dien extra aantrekkingskracht zal uitoefenen vanwege de aanwezig heid van niemand minder dan Earl Williams, vroeger beter bekend als 'het beest' van Hapoels' concurrent Maccabi. Eer het zover was had Knijnen burg er wel weer de nodige grijze haren bij. Met bekerhouder Lei den, landskampioen Den Bosch en de Belgische runner-up Opel Merksem was hij snel rond. Maar Hapoel, dat al door Haarlem was vastgelegd voor de Week die op 27 december begint, kon aanvanke lijk niet eerder uit Israel vertrek ken dan op 26 december. Op Eerste "J- Kerstdag speelt de ploeg in de hal ve finale van de strijd om de natio nale beker. Donkere wolken derhalve boven Voorschoten, dat het in de loop der jaren verwend geraakte publiek z'n topper niet kan ontzeggen. Elders in Europa, zo leerden talrijke tele foontjes, zat men vast. In Italië aan de competitie, in Madrid, Parijs, Londen en Oostende aan toernooi en. Waaraan ook wordt deelgeno men door aantrekkelijke tegen standers uit het Oostblok, zodat Knijnenburg die ook meteen kon vergeten. Eind november klaarde het weer plots op toen Hapoel-baas Abra ham Plada aan Knijnenburg liet weten op Tweede Kerstdag al om elf uur 's ochtends op Schiphol te staan. Hij had geen bezwaar tegen duels in de avonduren. JCortom, en voor een paar dollars meer, wilde hij best komen. Of dan voor de middagwedstrijd tegen de zwakste ploeg kon worden gespeeld. 26 december - Vliethorst 13.30 Den Bosch - Merksem 15.30 Hapoel - Leiden 19.30 Derde/vierde plaats 21.30 Finale land recentelijk nog ervaren. In een kwalificatiewedstrijd voor het WK (waarvoor beide teams zich plaatsten) kreeg Oranje in Den Hel der en geweldig pak slaag van Pe- trovic en consorten. als speler van het E elgische (fotoarchief) Ook Jerry Eeck is weer even terug. Zij het Merksem. AD VAN KAAM ,PEND\/AN Bij het horen van de naam Lei den moest Plada vervolgens even iets wegslikken, en pas toen Knij nenburg de man kon verzekeren dat de zeer overtuigende winnaar van de vorige editie echt zonder Amerikanen speelt, kon deze kop peling zijn goedkeuring wegdra gen. Behalve met Williams ver sterkte Hapoel zich aan het begin van dit seizoen met de eveneens van Maccabi afkomstige Jack Zim- mermann, die zijn opleiding ge noot in de States. Daarvandaan ko men ook Michael Largie en Levon Mercer. Laatstgenoemde is inmid dels genaturaliseerd. De beste man vorig jaar in sport hal De Vliethorst is er opnieuw bij, zij het dat hij ditmaal in Belgische dienst speelt. Met Leiden maakte Jerry Beck furore in Voorschoten en Parijs, nu treedt hij op namens Opel Merksem. Aan zijn zijde ope reert John Heath, ooit als speler van Sunair Oostende al eens geko zen tot Meest Waardevolle Speler bij Blitz. In het openingsduel om 13.30 uur staan de Belgen tegen over Nashua Den Bosch, een ploeg die vorig jaar in Voorschoten nog met veertig punten verschil van Leiden verloor. Haarlem Datzelfde Leiden doet ditmaal niet mee aan de vierde Haarlemse basketbalweek die een dag na Blitz van start gaat. Coach Ruud Harre- wijn acht het niet verantwoord om met zijn smalle selectie een derge lijk slopend programma af te werken. Absolute topper in Haar lem is het nationale team van Joe goslavië, momenteel weer één der sterkste basketbalnaties ter we reld. Hoe sterk dat team van bondscoach Cosic is mocht Neder- I De ovaal witte salontafel op wieltjes heeft onder nog 'ns extra bergruimte. Interieur ALCANTARA is Kreukvrij zacht en soepel gemakkelijk te onderhouden onverslijtbaar vuiiafstotend a uitwasemend ekiusief en antistatisch. Eigenschappen die borg staan voor veel woonplezier, en... tijdens onze Kerstshow extra laag in prijs. een klok voor Dat is Doffen met zo n aantrekkelijke prijs. Moderne witte eetnoek in een sierlijke soft- line uitvoering. Tafel met afgeschuinde hoeken PARIJS (AFP/RTR/SID/DPA) - Michel Platini is voor de derde achtereenvolgende maal gekozen tot Europees voetballer van het jaar. Volgens de verkiezing, die het weekblad France Football jaarlijks onder journalisten uit 26 landen houdt, kreeg de voor Juventus spe lende Platini 127 punten. Dat is 56 punten meer dan de eveneens in Italië (Verona) actieve Deen Pre- ben Elkjar-Larsen. die tweede werd. De Westduitser Bernd Schuster, die voor FC Barcelona uitkomt, eindigde met 46 punten als derde. Platini, is na Johan Cruijff de tweede speler, die drie maal tot voetballer van het jaar in Europa werd gekozen. Crijff kreeg de meeste stemmen in 1971, 1973 en 1974. Een Kerstverrassing zonder weerga, wandmeubel in wit/grijze uitvoering. Kompleet met trapeziumvitrine, barkiep en veel gezellige bergruimte. Zitkombinatie. Nu voor 'n geweldig aantrekkelijke prijs. Zit fantastisch. \j Kies uit diverse moderne bekledingsstoffen. 2 21/2-Zlts, nu slechts v.a. 2-Zitsbank v.a. Stoel met gestoffeerde zitting LEIDERDORP Winkelhof 54. Engelendaal. Tel. 071-412701 Vrijdag koopavond, maandagmorgen gesloten. Grote parkeergarage LISSE Kanaalstraat-Heereweg. Tel. 02521-14642. Donderdag koopavond, maandagmorgen gesloten. Volop parkeerruimte op de Westerdreef BEVERWIJK aan de Meubelboulevard, Parallelweg 98 Tel 02510-29062 Donderdag koopavond, maandagmorgen gesloten. Eigen parkeerterrein. DIEMEN Sniep 10. Tel. 020-901441 Langs de Rijksweg Amsterdam- Amersfoort. Vrijdag koopavond, maandagmorgen gesloten. Eigen parkeerterrein. CAPELLE A/D IJSSEL Lylantsebaan 8. Tel 010-508144 Langs de Rijksweg Rotterdam-Utrecht Vrijdag koopavond, maandagmorgen gesloten SLIEDRECHT Leeghwaterstraat 237. Tel 01840 19000 Langs de Rijksweg Gonnchem-Rotterdam Afslag Wijngaarden Donderdag koopavond, maandagmorgen gesloten. LEIDERDORP BEVERWIJK CAPELLE DIEMEN LISSE SLIEDRECHT

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 19