Plan van 1 miljoen moet files oplossen Voorschotenaren wacht een lastenverlichting Touwtrekken om toegangsweg Vlietland Hondenbelasting niet afgeschaft Leiderdorp heeft na 23 jaar oudheidkamer Wensveen leidt CDA Wassenaar Begroting Voorschoten Slechte oogst tijdens begrotingsvergadering PAGINA 2 REGIO LEIDEN ZATERDAG 14 DECEMBER 1985 (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG/VOORSCHOTEN - Onder de gemeenten die erbij zijn betrokken heerst verdeeldheid over de aanleg van een toegangs weg naar Vlietland via Voorscho ten. Dat is de belangrijkste conclu sie die provinciale ambtenaren trekken na bestudering van de ver schillende alternatieven voor een ontsluitingsweg voor het recreatie gebied De tweede conclusie die men trekt is evenwel dat hoewel een toegangsweg naar Vlietland via Voorschoten uit oogpunt van ver keersveiligheid onwenselijk wordt geacht, die variant niet volstrekt wordt afgewezen. Een toegangs weg die aansluit op de Europaweg in Leiden heeft de voordelen dat de westelijke aansluiting op rijks weg 4 en secundaire weg 17 wordt verbeterd, er een aansluiting met de Kruisherenweg (de toegangs weg naar polderpark Cronestein) mogelijk is en van het aantal auto's op de Vlietweg verminderd. Overigens menen de provinciale ambtenaren dat het niet reeel is om recreanten die wonen in direct aan Gemeenten kunnen het niet eens worden, concludeert provincie Agenda Vlietland grenzende Voorschoten- se woonwijken via grote omwegen zoals de Europawegroute of de Leidschendamse Kniplaan naar Vlietland te laten gaan. Zoals het er op dit moment uitziet zal een toe gangsweg via Voorschoten sneller kunnen worden gerealiseerd dan* de aanleg van de Europawegva- riant. De totstandkoming van de toegangsweg via de Europaweg is voor het provinciale recreatiebud get de goedkoopste oplossing, 1,7 miljoen gulden, mits er een bijdra ge van 1.275.000 gulden via de wet uitkering wegen (wuw) wordt ver kregen. Wordt die uitkering niet verstrekt dan is de Raadhuislaan- variant voor de provincie de goed koopste oplossing, 2,1 miljoen gul den. Net als de gemeente Voor schoten adviseren ook de provin ciale ambtenaren om het experi ment met de pont over de Vliet op tijdelijke basis voort te zetten. Het college van gedeputeerde staten, het dagelijks bestuur van de provincie, heeft nog geen stand punt over de toegangsweg naar Vlietland ingenomen. Het ambtelijk onderzoek naar de verschillende alternatieven voor een toegansweg naar Vlietland is op gang gekomen nadat het staten lid A.P. van der Weijden (CDA) een jaar geleden de suggestie had ge daan om Vlietland via de Raad huislaan in Voorschoten en een brug over de Vliet toegankelijk te maken. In gesprekken met het Voorschotense gemeentebestuur is toen ook een toegangsroute via Badhuisstraat/IJsbaan naar voren gebracht alsmede een oplossing naast het tracé van de toekomstige rijksweg 11 nabij Allemansgeest. Hoewel de Voorschotense ge meenteraad nog geen uitspraak heeft gedaan concluderen de pro vinciale ambtenaren dat de ge meente voorkeur heeft voor een toegangsweg via de Raadhuislaan. De gemeente verbindt hieraan wel de voorwaarde dat alle kosten die hiervoor gemaakt zullen moeten worden voor rekening van de pro vincie komen. Bovendien moet de voet-fietsbrug die bij de Knip is ge pland in elk geval worden gereali seerd. Voorschoten zou zich overi gens ook goed kunnen vinden in de aanleg van een voet-fietsbrug bij Allemansgeest als voor een aan sluiting op de Europaweg zou wor den gekozen. De gemeente Leiden wijst een eventuele hoofdontsluiting van Vlietland via Voorschoten af en heeft voorkeur voor een toegangs weg die aansluit op de Europaweg. Men verwacht dat hierdoor au toverkeer op de Vlietweg zal afne men waardoor deze weg beter als fietstoegangsweg naar Vlietland tot zijn recht zal komen. Ook de ge meente Zoeterwoude is tegen een ontsluiting van Vlietland via Voor schoten. Leidschendam daarente gen is voorstander omdat Vlietland voor het grootste deel van zijn in woners in dat geval gemakkelijker gemakkelijker bereikbaar wordt. Die gemeente wil hiervoor echter niet de geprojecteerde voet-fiets brug bij de Knip inleveren. Anderhalf jaar Al eerder heeft provinciale wa terstaat laten weten dat de realise ring van de verschillende varian ten in alle gevallen zo'n anderhalf jaar kost. Zowel voor de Voorscho tense alternatieven als voor de aan sluiting op de Europaweg moeten bestemmingsplannen worden ge wijzigd. Zoals het er nu uitziet zal in beide gevallen van belangheb benden verzet hiertegen tot in hoogste instantie te duchten zijn. De provinciale ambtenaren menen echter dat vooruitlopend op tot standkoming van het bestem mingsplan via zogenoemde verkla ringen van geen bezwaar de weg toch kan worden aangelegd. Aan leg van de toegangsweg via Voor schoten zou iets sneller kunnen ZATERDAG dan die via de Europaweg omdat voor de Voorschotense variant de benodigde grond al in handen is. De totale kosten van een toe gangsweg via de Raadhuislaan be lopen 5,1 miljoen gulden. Dankzij een verwachte rijkssubsidie van 3 miljoen gulden, blijft voor de pro vincie 2,1 miljoen gulden te beta len. Hierbij is nog geen rekening gehouden met bijkomende kosten van Voorschotens gemeenteeprso- neel, kosten van geluidwerende voorzieningen en afkoop van on derhoud. De totale kosten voor de aanleg van de Europawegvariant bedragen 6,8 miljoen gulden. Na dat diverse rijkssubsidies hiervan zijn afgetrokken, blijft voor de pro vincie 1,7 miljoen gulden te beta len, 400.000 gulden minder dan voor de Voorschotense variant op tafel moet komen. Meer opstelstroken bij Zoeterwoudse Europaweg ZOETERWOUDE - Provinciale Waterstaat wil proberen een einde te maken aan de op stoppingen en files die dagelijks het beeld van de Europaweg bij Zoeterwoude bepalen. Men heeft een plan ontwikkeld om de capaciteit van de aansluiting van de kant van Zoeterwoude op de rijksweg A4 te vergroten. Want juist die aansluiting vormt nu een knelpunt, zo meent Provinciale Waterstaat. Er komen meer opstelstroken. De huidige strook voor linksafslaand verkeer wordt vergroot en er komt nog een tweede strook bij. Kosten van de operatie: een miljoen gul den. Als de nieuwe opstelstroken daadwerkelijk meer 'lucht' gaan geven, scheelt dat niet alleen voor de automobilisten die de Europa weg dagelijks berijden. Ook de be woners van Zoeterwoude-dorp en van de Leidse Vrouwenweg krij gen het dan wellicht rustiger. Momenteel tracht veel verkeer de files te ontwijken door een slui proute via Miening en Vrouwen- weg te nemen. Bewoners aldaar klagen dan ook steen en been en de kans is groot dat de Vrouwenweg een bussluis krijgt, dat alle andere verkeer kan weren. Dat terwijl Zoeterwoude enkele jaren geleden juist een rondweg heeft gekregen, de Burgemeester Detmersweg, om het sluipverkeer vanaf en richting Zoetermeer op te vangen. De gemeente heeft zelf altijd la ten weten machteloos tegen de gi gantische verkeersstroom te staan. Zoeterwoude kan zich er niet mee bemoeien omdat het om provin ciaal grondgebied gaat. Ook de po litie kon weinig uitrichten. "We hebben te weinig mensen om dage lijks tijdens de ochtendspits de stroom in goede banen te leiden", liet een politiewoordvoerder des tijds weten. Aanvankelijk dacht de gemeente dat de reconstructie van het Lam- menschansplein -momenteel in volle gang- uitkomst zou kunnen bieden. Het verkeer zou dan een stuk sneller kunnen doorstromen. Burgemeester Houdijk liet zich onlangs echter ontvallen dat de problemen straks toch niet minder zullen worden. "Als de reconstruc- Half jaar tie klaar is zal de doorstroming niet langzamer, maar ook niet sneller gaan dan nu het geval is. Vooral het scheepvaartverkeer in de spits fungeert als rem op een goede doorstroming". meer groei. Klaarblijkelijk gaat het weer opwaarts met de i Volgens een woordvoerder van Provinciale Waterstaat is het ook de stroom naar Zoetermeer toe die voor knelpunten zorgt. Wat blijkt: "Verbazend veel automobilisten hebben een nieuwe sluiproute richting Utrecht gevonden. Ze ver mijden de Hoge Rijndijk en Al phen om via Zoetermeer de snel weg op te schieten, want de aan sluiting op de A12 is daar veel be ter". ''Een andere reden dat het rond de Europaweg steeds drukker wordt is dat er gewoon meer auto's op de weg komen. Vorig jaar nam dat aantal met drie procent toe. Dit jaar verwacht men landelijk nog Het plan om de opstelstroken te verbreden/uit te breiden ligt nu bij Gedeputeerde Staten, het bestuur van de provincie. Zodra zij 'ja' zeg gen kan er een begin worden ge maakt met de werkzaamheden bij de Europaweg, die naar verwach ting een half jaar in beslag zullen Om (nog) meer files te vermijden zal er zoveel mogelijk buiten de spitsuren om worden gewerkt. Het punt blijft wel steeds berijdbaar. Men verwacht er medio augustus 1986 mee klaar te zijn. Burgemeester Houdijk denkt dat de uitbreiding van het aantal op stelstroken zeker soelaas zal bie den. "Ik heb de tekeningen gezien, en ik denk echt dat het knelpunt minder groot wordt", meldt de burgemeester opgewekt. Rasmus Blok biedt Kunstkring-secretaris Mul rechts) als een van de eerst particuliere Leiderdorpers een bijdra ge aan voor de nieuwe oudheidkamer. Burgemeester Bruggeman (links) kijkt goedkeurend toe. (foto Holvast) LEIDERDORP - Het moet welgeteld 23 jaar geleden zijn dat er in Leiderdorp stemmen opgingen om een plaatselijk museumpje te Stichten. Nu, bijna een kwart eeuw later, is het dan zo ver. Nadat diverse pogingen om een oudheidkamer op te richten spaak liepen, liggen Leiderdorpse 'schatten' sinds gistermiddag te kijk in de bovenruimte van de 'Hollandsche Tuyn' aan de Hoofdstraat. Aan burgemeester Bruggeman de eer om de oudheidkamer te openen. Hij deed dat samen met Kunstkring- secretaris Bert Mul én met Rasmus Blok, een jeugdige Leiderdorper die als een van de eerste particulieren met een bijdrage voor de oudheidkamer kwam aandraven. Het betrof een schoengesp, gevonden in dé eeuwenoude boerderij aan de Achthovenerweg waar Rasmus met zijn ouders woont. Het plaatselijke museumpje is bescheiden van omvang. Nóg. Want de initiatiefnemers hopen dat de Leider- dorpse bevolking nu komt opdraven met specifiek plaatselijke, historische voorwerpen, "zodat we snel weer uit deze ruimte zijn gegroeid", zoals Bert Mul gistermiddag duidelijk maakte. Of de gemeente er maar rekening mee wilde houden.. Voorlopig is de oudheidkamer (Hoofdstraat 24, één hoog) elke donderdag (tien tot twaalf) en zaterdag (twee tot vier uur) geopend. Leiden Schouwburg - 'Madame Arthur', musi cal van Jos Brink en Frank Sanders, 20.15 uur. Laktheater - Werkcentrum Dans met 'Nailed', 20.30 uur. Laktheater - Trio Jan van der Ham bij Hout House, 21 uur. Stadsgehoorzaal - Kerstconcert Rij- lands Christelijk Mannenkoor m.m.v addie de Jong en Marieke Lindeman, 20 Buurthuis Op Eigen Wieken - Valken pad, klaverjastoernooi, inschrijven tel. 212893. Clubgebouw De Vriendenclub - Anna Paulownastraat, tentoonstelling, 17-23 Filmhuis LVC - Breestraat, 'Die Zauber- flöte', 21.15 uur. Sterrewacht - Sterrenkyken, 19-23 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. LWH - Langegracht 65, disco, 22-2 uur. NVSH trefcentrum - Rapenburg 48, tel. 149987, open soos, vanaf 22 uur. Voorschoten Gebouw Frans Halsplantsoen - tentoon stelling postduivenver. De Zwaluw, tot ZÓNDAG Leiden Stadsgehoorzaal - koffieconcert m.m.v. George van Renesse, piano, 11.30 uur. Kerstconcert Rijnlands Christelijk Man nenkoor m.m.v. Addie de Jong en Ma rieke Lindeman, 20 uur. Clubgebouw De Vriendenclub - Anna Paulownastraat, tentoonstelling, 10-17 Kapelzaal K&O - pianoconcert George van Renesse, 20.15 uur. Hans Menken Bowling - Jazz on Sun day, 15 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde - film 'Behoudt het woud', 15 uur. Clubhuis Inde Vroolijcke Arke - spel letjesmiddag voor alleenstaanden, 14.30-17.30 uur. Filmhuis LVC - Breestraat, 'Die Zauber- flöte', 21.15 uur. Sterrewacht - Sterrenkyken, 19-23 uur. Leiderdorp Muzenhof - Gordijnsingel, herhaling 'Dierenconcert', 12.30 uur. Oegstgeest Gebouw Taberna - Julianalaan 1, pop pentheater voor kinderen van 5-13 jaar, 13 uur. Zoeterwoude Muziekcentrum - Schenkelweg, koffie concert, 12.15 uur. Voorschoten Gebouw Frans Halsplantsoen - tentoon stelling postduivenver. De Zwaluw, 12- 18 uur, om 14 uur verkoop duiven. ZOETERWOUDE - Een 24-jarige man uit Zoetermeer en een 21-jari- ge inwoonster van Zoeterwoude zijn gistermiddag gewond geraakt bij een verkeersongeval op de pro vinciale weg tussen Leiden en Zoe termeer. De vrouw kwam door nog onbe kende oorzaak met haar auto in de berm terecht. Vervolgens schoot de auto door en belandde op de rij strook voor tegemoetkomend ver keer. De man uit Zoetermeer reed haar met zijn auto aan, klapte vervolgens op dé twee auto's. Hier door kwam de auto van de vrouw in de sloot terecht. De Zoeterwoudse en de Zoeter- meerder zijn beiden per ambulan ce naar het Elisabeth ziekenhuis in Leiderdorp overgebracht. Na be handeling kon de vrouw huis waarts keren. Grote hilariteit rond WD-idee WASSENAAR - Het CDA Wasse naar denkt na de komende ge meenteraadsverkiezingen, ko mend voorjaar, versterkt uit de strijd te komen. Hebben de christen-democraten in het 'villa dorp' nu zes zetels, straks hopen ze er een meer te hebben. Derhal ve gokt men er op in elk geval één wethouder te kunnen leve ren. Gegadigden voor een raadsze- tel zijn er voldoende, zo bleek gistermiddag bij de presentatie van de kandidatenlijst. De huidige fractievoorzitter, V.J.W. Wensveen, voert deze lijst aan. Gevolgd door H. Schelhaas en op nummer drie W.C. Olijsla- gers. Op de nummers vier tot en met zeven - de verkiesbare plaat sen dus - staan respectievelijk mevrouw C.E. Moret-de Jong, L.H.I.M. Hoogeweegen, P. Vreugdenhil en M.L.A. van Rij. Verder biedt de lijst namen als C.H. Overdevest, J.A. van de Jjs- sel en mevrouw M. Saraber-Ne- lisse, die achtereenvolgens de nummers acht tot en met tien be zetten. Opvallend bij dit rijtje namen is dat de meeste kandidaten 'nieuwkomers' zijn. Alleen Hoo geweegen en Olijslagers zitten, op fractieleider Wensveen na, nu al in de Wassenaarse raad. Overigens is Van Rij druk doende een jongerenafdeling voor het CDA Wassenaar in het leven te roepen. De oprichtings vergadering van dit CDJA zou volgende maand worden gehou den. Van Rij mikt op een club van zo'n 45 leden. De eerste reac ties zijn volgens hem "zeer hoop gevend". VOORSCHOTEN - De Voorscho tense hondenbelasting wordt niet afgeschaft. De VVD-fractie hoeft geen steun gekregen voor een der gelijk voorstel, tijdens de begro tingsvergadering gisteravond. Wel leidde het idee tot smeuïge beto gen. Zo wees de liberale wethou der Van Dalen erop dat in gemeen ten die machines hebben aange schaft voor het opruimen van hon- depoep geen chauffeurs kunnen vinden. Want, wie zegt nou graag: ik rijd hondestront? Het WD-argument dat er ook geen poezenbelasting is terwijl die dieren eveneens voor overlast zor gen, vindt de bestuurder niet sterk. "Een beetje schoffelt de poep om en het krijsen van een poes kost je hooguit een oude slof. In Zweden lossen ze het trouwens heel anders op", wist hij nog te melden. "Daar moet je een plastic zakje over de drol doen". Grote hilariteit, vooral toen hy vergelijkingen met gehakt ballen maakte. Het betoog van collega Van Leeuwen (PvdA/PPR) begon se rieus. Volgens hem wordt, anders dan de WD beweert, weldegelijk veel tijd besteed aan de 'overlast van honden in de ons allen beken de vormen'. "We voeren heel wat af. Het gaat om enorme tonnages", zei hij. Na deze feitelijke opmer king. werd ook Van Leeuwen lol lig. Hij stelde dat de VVD-term poezenbelasting oryuist is. "Wil- lemsen (WD-fractieleider -red.) kan poezen en katers blijkbaar niet uit elkaar houden", zei hij. "Terwijl hij toch poezen in zijn fractie heeft". Zotte belasting "Een zeer ongeëmancipeerde op merking", aldus Willemsen, die hondenbelasting een zotte belas ting noemde. "Als je geld nodig hebt, zijn er genoeg andere manie ren". Het CDA vroeg zich echter af op welke manier de gemeente de 75.000 gulden inkomstenderving moet opvangen en de PvdA/PPR- fractie bestreed de VVD-stelling dat het innen van de belasting veel kost. D66 ten slotte was het met de liberalen eens dat er geen beletsel mag zijn voor ouderen om een hond te nemen. Volgens de partij zijn die er ook niet: "Er zijn indivi duele oplossingen". Dat aanhoren de bracht de WD-fractie de motie maar niet in stemming. Tekst van het geval: overwegen de dat hondenbelasting een gering nut heeft, voor andere huisdieren geen belasting wordt geheven en de inningskosten hoog zijn in ver houding tot de geschatte op brengst, nodigt de raad B en W uit om op korte termijn met voorstel len te kopmen tot het afschaffen van de hondenbelasting. Gemeenteraad verdeelt donderdag vier ton VOORSCHOTEN De politieke oogst tijdens de Voorschotense begrotingsvergadering was gis teravond kiein. PvdA/PPR en D66 konden forse kortingen op Peuterspeelzaal, Lindehoeve en Vrije Academie niet stoppen, door toedoen van WD en CDA. De eerste wil niet 'temporiseren' en de tweede staat er gewoon niet sympatiek tegenover. Een WD-motie waarin staat dat de gemeente op korte termijn het beheer van sportaccommo daties moet overgedragen aan sport- of beheersverenigingen, de aanloopkosten geen belem mering zijn en subsidie overwo gen wordt, werd in samenspraak met wethouder Marselis sterk verzwakt en uiteindelijk niet in gediend. B en W beloven dat te doen wat er staat. Dus, ze vinden de plannen voor verdere privatisering van sportieve accommodaties een positieve ontwikkeling en zullen aan de raad voorstellen voorleg gen voor de eventuele over dracht van het beheer van sport accommodaties aan de betrok ken verenigingen of een in het le ven te roepen beheersstichting. Vrijliggende fietspaden langs het stuk Leidseweg tussen Bach- laan en Raadhuislaan, een PvdA/ PPR-wens, wordt wel opgeno men in het beleidsplan voor vol gend jaar. Al staat er geen bedrag bij. Het lijkt weinig bijzonder, maar wethouder Van Dalen stip te aan dat hij binnenkort met een gedeputeerde praat over een eventuele subsidiëring van der gelijke stukken fietsen. Het PvdA/PPR-voorstel ten slotte om de budgetten voor straatonderhoud en bouw- en woningtoezicht met in totaal 140.000 gulden te verhogen, trok de partij in omdat B en W met info naar de raad komen. VOORSCHOTEN - De Voorscho tense gemeenteraad beslist don derdagavond op welke manier 400.000 gukien onder burgers wordt verdeeld. De ene helft van het bedrag bestaat uit reserverin gen, de andere helft zou gestort worden in het fonds dat de elektri citeitstarieven moet egaliseren. Al snel werd gisteravond, tijdens de begrotingsvergadering, duidelijk de partijen dit willen gebruiken voor een lastenverlichting voor de burgers. De vraag was alleen: hoe? De PvdA/PPR-fractie voelde weinig voor het WD-voorstel om de kleinverbruikers van gas bij de af rekening, eind dit jaar een reductie te geven van 0,8 cent per kubieke meter. Mensen die hun woning hebben geïsoleerd, zouden daar door worden gestraft. Beter leek het de partij om elk huishouden 25 a 30 gulden terug te geven. De 'eigen' wethouder Van Leeu wen steunde de plannen. Ze zijn makkelijk uit te voeren, zei hij. VVD-wethouder Van Dalen voor zag daarentegen een vreemde si tuatie. Mensen die nooit gas ge bruiken zouden dan van het gasbe drijf geld terug krijgen. Net toen PvdA/PPR-fractievoorzitter J. Vis- D66 en reclame. VOORSCHOTEN - De gemeente raadsverkiezingen staan voor de deur. En de twee lijsttrekker/wet houders haalden eens lekker uit tij dens de Voorschotense begrotings vergadering, gisteravond. WD-wethouder Van Dalen, lijsttrekker van de WD: "Realis me en redelijkheid nemen evenre dig toe met de grootte van de frac tie. Dat is kleine partijen (PvdA/ PPR en D66 -red.) niet kwalijk te nemen. Het is nu eenmaal moeilijk om op ieder terrein de expertise in huis te hebben". CDA-wethouder Marselis, lijst trekker van het CDA: "Landelijk staan D66-mensen bekend als vroegere vernieuwers, tot de ver beelding sprekend, af en toe door de mand vallend en sterk in een re- clame-achtige aanpak. En als ik naar de Voorschotense situatie kijk, zeg ik dat de waarde van Ai- kens (D66 -red.) vooral op dat ter rein ligt". ser betoogde dat de bewuste twee ton aan reserveringen in de alge mene middelen zitten, kwam het CDA met eenzelfde bedrag op de proppen. Het ging om het geld dat in het fonds gestopt zou moeten worden voor de egalisering van de elektriciteitstarieven. Volgens de christen-democraten zou dit bedrag bovenop de andere twee ton moeten komen. Vier ton lastenverlichting dus. "Een rare verdelingspolitiek", aldus Willem sen (WD). Nadat ook CDA'er Ten Have waarschuwde voor overhaas te beslissingen, werd afgesproken het idee volgende week te behan delen. Minder succes boekte het PvdA/ PPR-plan om de lasten van bepaal de minima te verlichten, door hen vrij te stellen van gemeentelijke ta rieven en heffingen. Aikens (D66) stelde zich gereserveerd op omdat hij de zaak te belangrijk vindt om een 'nee' te riskeren, de WD ge loofde niet dat het nodig is en het CDA noemde het voorstel "niet consistent". Een onderzoek naar de mogelijkheden van vrijstellin gen zou daarentegen wel kunnen. Het CDA zou daar tijdens de be grotingsbehandeling van vorig jaar zelfs al om hebben gevraagd. LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54. 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES Juffermans-Duyverman, tel. 071-893256, A. Kluppel, tel. 071-763088, F. Terwijn, tel. 02522-14192, D. Vink, tel. 079-412440. C. Spfgt, tel. 02523-76823. SLEUTELTJES ma-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 NABEZORGINQ ma.-vnj. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) 16.30-18.00 uur (071) 123143 (Nabezorging na 18.00 uur) REDACTIE ABONNEMENTEN per maand, aan huis bezorgd 22,70 per maand, per post f 31,10 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), per kwartaal, aan huis bezorgd 67.45 per post (binnenland) 92,55 per half jaar, aan huis bezorgd f 134.90 per jaar, aan huis bezorgd 256,90 per post (binnenland) 357.20 losse nummers f 1,10 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071)144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. REGIOKANTOREN Julianastraat 19, 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720)93961 Vuurbaakplein 11, 2221 JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaff Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W. Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn. Brussel. Jo hannesburg, Tokio, Londen. Parijs. Was hington. Rome. Madrid. Mexico-Qity. Tel Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2