Hevige botsing tussen twee vrouwen Oegstgeest wacht in mei actieweek Begroting Warmond na turbulent, 'ouderwets' avondje vastgesteld Begroting Warmond 'Kagerplassen geen open riool' 00BI@00 'Irritatie-stoppen slaan door droldiehtheid door' Zangeres opent 'Dynasty'-hotel REGIO LEIDEN VRIJDAG 13 DECEMBER 1985 WARMOND - In een uiterst tur bulente, zes uur in beslag ne mende gemeenteraadsvergade ring, heeft de Warmondse raad gisteravond "het boek met de cij fers" zoals burgemeester Hen- drickx-Vlaar de begrotingen 1986 noemde, goedgekeurd. Een ouderwets avondje, dat herinne ringen opriep aan de tijd toen botsingen tussen Progressief Warmond en 'de gevestigde orde' aan de orde van de dag waren, ging daaraan vooraf. Voor dit soort politiek vuurwerk moet men in Warmond anno 1985 bij mejuffrouw C. Saris, WD- en oppositie-aanvoerster zijn. De li berale eiste gisteravond de hoofdrol op. De hoogoplopende polemieken mondden tegen het einde uit in een nu al bijna histo rische botsing Saris-burgemees- ter Hendrickx-Vlaar, een duel dat overduidelijk door de laatste werd gewonnen. Hoewel voor een groot deel van de avond rivalen, prees Hen drickx-Vlaar gisteravond Saris reeds halverwege het gebeuren. "U zorgt voor leven, u kunt zich spraakmaker noemen". Er waren er gisteravond ook die bijzonder weinig op hadden met de bijdragen van de liberale. Vooral toen zij ten strijde trok te gen het gisteravond voorliggen de besluit om uit de streekmu- ziekschool te stappen. Dit be- spreekpunt stond apart gegagen- deerd maar reeds in de begro tingsdebatten, ook al tijdens de eerste ronde van vorige week maandag, werd hierover heetge bakerd gediscussieerd. Saris had de grootst mogelijke moeite om uit de gemeenschap pelijke regeling, die overigens al lang ten dode is opgeschreven, te stappen. Zij verweet het college dat de Warmondse gemeente raad in een eerder stadium te weinig mogelijkheden heeft ge kregen om iets te ondernemen tegen de ondergang van de mu ziekschool. Zij herinnerde eraan dat de WD bij een eerdere gele genheid te kennen had gegeven 10.000 gulden te willen uittrek ken om de zaak, die toen al een aflopende was, alsnog overeind te trekken. De WD hoopte dat van een dergelijk gebaar in ande re gemeenten een voorbeeld functie zou uitgaan. De gemeente Lisse verweet zij "chantage". "Daar hebben ze ge zegd: als er één uitstapt, doen wij het voorstel tot opheffing/uittre ding". Saris wilde daarom ook een aanklacht indienen tegen Lisse en weigerde het uittre- dings-/opheffingsbesluit te ne men. "Dit is een ad hoc-besluit waaraan ik niet wens mee te werken". PW-fractieleider Slingerland reageerde verontwaardigd. Hij vond het WD-gedrag. zo ver klaarde hij in de wandelgangen, "zeer goedkoop". Hij wees erop dat tal van keren, ook in andere deelnemende gemeenten, van al les is geprobeerd. De burgemees ter verzocht hij Saris' betoog af te kappen en het besluit, waar ook zonder de WD een dikke meerdrheid voor was te vinden, te nemen. "Mevrouw Saris mag van mij doorgaan, maar dan ga ik nu naar de wc", schoot de pro gressief uit zijn slof. Burgemeester Hendrickx- Vlaar had echter zelf nog een ap peltje te schillen met Saris, Met stemverheffing vroeg zij de libe rale: "U wilt de school handha ven, waar bent u nu toch mee be zig?!. U suggereert dat u de enige partij bent die de muziekschool in stand had willen houden". Waarop zij de WD uitdaagde een voorstel tot instandhouding te doen. "Levert u daar dan wel even het financiële plaatje bij". Toen pas deed Saris er het zwij gen toe. De zaak hoefde uiteinde lijk niet eens in stemming te wor den gebracht: Warmond stapt uit de muziekschool. Ook in de clinch met de raad VVD-'spraakmaker' Saris: 'Warmond moet de regering dankbaar zijn...' (archieffoto) WARMOND - De Warmondse gemeenteraad heeft gisteravond unaniem een motie van PW- raadslid Van Kuijen aangeno men waarin het college van B en W wordt verzocht met de provin cie, het Hoogheemraadschap Rijnland en de gemeente Alke made al het mogelijke te doen om de ongezuiverde lozingen van Roelofarendsveen (riool) op de Kagerplassen te doen beëindi gen. Volgens Van Kuyen zou het wel eens tot ver in de jaren ne gentig kunnen duren alvorens de benodigde rioolwaterzuiverings installatie, te verrijzen in de ging Saris over de toon waarin de aanbiedingsbrief bij de begrotin gen is gesteld. De liberale meent dat het college daarin ten on rechte het regeringsbeleid ver oordeelt. "Grotere gemeenten krijgen meer, kleinere minder geld, een klein kind kon zien dat dat nodig was". Volgens haar moet Warmond de regering juist dankbaar zijn voor het gevoerde beleid. Ze wees in dit verband op de daling van het aantal War- monders zonder baan. Warmond zelf heeft volgens de liberale een slecht financieel beleid gevoerd. Als voorbeeld noemde ze de zes ton die als batig saldo staan ver meld in de jaarrekening 1984, het jaar waarvan de begrotingen bij Nieuwe Weteringse Noordveen- polder, een feit is. Hij acht het "onaanvaardbaar" dat de water kwaliteit van deKagerplassen tot die tijd "volstrekt onvoldoende" zal zijn. Volgens de progressief is sprake van "een ernstige aantas ting van de recreatieve functie van de plassen". Door een slimmigheidje van wethouder Dalhuisen (PW) krijgt het JAC van Warmond nu toch subsidie, 500 gulden groot. In april 1984 had de gemeente die subsidie al toegekend, zij het ge clausuleerd. Voor het JAC was dat aanleiding de subsidie te wei geren. Wethouder Dalhuisen sig- de VVD geen genade konden vinden. Als een gemeente zo veel overhoudt, dan moet er iets fout zijn vond ze. Wethouder van Schagen (CDA) wees de WD er vervolgens fijntjes op dat het die partij zelf is geweest die over 1984 twee ton meer dan de rest van de raad wilde bezuinigen. Als het dus aan de liberalen had gelegen had het batig saldo acht ton bedragen. Van alles is er ook mis met de wijze waarop in Warmond hui zen worden gebouwd, ging Saris op een ander punt in de aanval. De Warmoners wonen te dicht op elkaar en kampen zeker in Endepoel II met een gebrek aan leefruimte. Ditmaal bond Van Kuijen (PW) de strijd met Saris aan. "Het is datzelfde rijksbeleid, dat u zojuist de hemel in heeft geprezen, dat er de oorzaak van is dat wij op zo'n kleine ruimte zo veel huizen moeten zetten". Humako Ook Humako, de handelskwe- naleerde gisteravond dat aan de toen door CDA, Vreeken en WD gestelde voorwaarde - de ouders van een weggelopen kind moe ten informatie krijgen - in de praktijk gewoon wordt voldaan zodat het ook niet nodig is die voorwaarde te stellen. De politie, daarvoor stak de burgemeester als hoofd van de politie haar hand in het vuur, vertelt de ou ders altijd dat hun kinderen vei lig onderdak zijn. Van Kuijen, destijds tegen de clausule en dus ook tegen de geclausuleerde sub sidie, maakte van Dalhuisens op merkingen een voorstel. Alleen het CDA bleef tegen, de WD ging om. kerij aan de Herenweg waarop het college een oogje heeft om dat het op de betreffende gron den huizen wil bouwen, leverde explosieve discussiestof op. De verschillen tussen de fracties zijn na gisteravond duidelijker dan ooit tevoren. CDA en Vreeken willen meer dan Humako bebou wen en de Klinkenbergerpolder in. WD en PW zijn op dat laatste fel tegen. Maar het minst tuk op bouwen van allemaal is de WD, want de fractie liet gisteravond doorschemeren dat op de Huma- kogronden wat haar betreft niet mag worden gebouwd als dat ge paard zou gaan met het "wegbe- stemmen" van het kassenbedrijf. PW trok zijn Humakomotie ove rigens in. Het collegeprogramma voorziet reeds in datgeen wat met de motie werd beoogd: stre ven naar woningbouw op de Hu- mako-terreinen. Opmerkelijk was de plotselin ge overeenstemming op alle fronten die aan de dag werd ge legd op eerdere discussiepunten (uit de eerste ronde) zoals de on- derwijsenquète (die niet eerder zal worden gehouden alvorens het rijk de bouwaanvraag voor de integratie van de scholen ho noreert) en de verder doorge voerde differentiatie in de subsi dieverlening, een WD-wens. Wethouder Dalhuisen (Progres sief Warmond) las een ellenlange lijst voor met instanties die alle maal verschillend worden gesub sidieerd en overtuigde daarmee in één klap de liberalen van het feit dat zij niet alle instanties over één kam scheert bij de sub sidieverlening. De sporthalplannen van Bon net (CDA), ten slotte werden hem, zeker door PW, in dank af genomen. Bonnet zal nog wel ge duld moeten hebben. Het college meldde dat een sporthal in War mond een kwestie van vele jaren zal zijn. Theater Theatergroep 'Hobo' komt za terdag naar de Leiderdorpse Mu- zenhof met het stuk 'Mama, ik droom!'. Een voorstelling die ge schikt is voor kinderen van 4 tot 10 jaar. "Een spel over dromen en vriendschap", zo meldt de organi satie over de inhoud van het stuk, dat vanaf half drie op de planken wordt gebracht van het centrum aan de Gordijnsingel. Postduiven Postduivenvereniging 'De Zwa luw' houdt dit weekeinde de jaar lijkse tentoonstelling in het ge bouwtje aan het Frans Halsplant soen in Voorschoten, achter de ijs baan. De duiven zijn zaterdag te zien tussen twee en twaalf; zon dag van twaalf tot zes uur. Rond twee uur zondagmiddag worden duiven van P. van Wissen en D. en A. Brouwer verkocht. Volksdansen De jaarlijkse volksdansinstuif van het Leiderdorps cultureel-so- ciaal centrum 'De Sjelter' wordt vanavond gehouden. Dit keer zijn er twee programma-onderdelen. Voor kinderen is er vanavond tussen zeven en acht een instuif met een optreden van kindergroe pen. Vanaf acht uur is er een pro gramma voor volwassenen, waar bij het folkloristisch dansensem ble Achalay drie optredens ver zorgt. Levende muziek onder steunt de passen. Voor meer infor matie: de Sjelter, telefoon 893135. Het centrum is gelegen aan de Heemraadlaan 67 in Leiderdorp, te bereiken met bus 15 en 42. Postzegels Postzegelverzamelaars kunnen morgen terecht in het gemeente centrum aan de Lijtweg in Oegst- geest voor een ruilbeurs van de postzegelvereniging Oegstgeest. Vanaf 10.00 uur is de deur open. Bank Leiderdorp De Rabobank aan de Leider- dorpse Hoofdstraat heeft een ge daantewisseling ondergaan. Dat wordt morgen gevierd met een open huis, tussen half elf en half een. Wat is er gebeurd: het interieur werd vernieuwd en een kersvers computersysteem kon worden ge plaatst. Ook kwamen er aparte 'hoekjes*. WASSENAAR - Onder enorme be langstelling is gisteravond het nieuwe hotel Wassenaar de Luxe aan de Wassenaarse Katwijkseweg officieel geopend door de zangeres Gemma van Eek. Ze deed dat door vanuit een enorme foptaart de "sleutel" van het hotel te overhan digen aan directeur Lagerwaard van de beleggingsmaatschappij Hagee, die het hotel bouwde Staatssecretaris P. van Zeil, die het hotel eigenlijk had moeten openen, bleek ergens bij Brussel te zijn ge strand in de mist met zijn auto. In zijn toespraak, die meer weg had van één grote reclamebood schap, bracht Lagewaard zijn "eeu wige dank" aan een onbekende ambtenaar die destijds bij toeval ontdekte dat er op het bouwterrein van het hotel een hoogteverschil van 1,3 meter bestond, net genoeg om een derde etage te kunnen bou wen met 17 appartementen, waar door de exploitatie financieel slui tend werd. Lagerwaard liet weten dat vol gende week zal worden begonnen met de aanleg van het tweede, nog al omstreden, parkeerterrein naast het hotel. Geen overbodige luxe, want ook gisteravond moest de Wassenaarse politie er weer aan te pas komen om alle auto's naar een plaatsje in de berm van de Kat wijkseweg te dirigeren. De heer Overdevest schetste als buurtbewoner de bewogen historie van de plek waarop het hotel staat. Hij bood namens de buurt een delftsblauw bord aan met de af beelding van het restaurant "de Rusthoek", dat vroeger op deze plaats stond tot het door een ober in de fik werd gestoken. "Laat het niet vallen en ik hoop dat we als buurt nog vele gezellige uurtjes met elkaar hebben", aldus Overde vest. De aanwezigen, onder wie de halve Wassenaarse raad en vele prominenten zoals Pierre Kartner en Pia Beek, hoorden van PR-man Louis Bruijnzeel dat er voortaan ie der jaar een liefdadigheidsbal in het hotel zal worden gegeven 'V/aar het publiek een ruime cent voor betaald" en waarvan de baten ten goede komen aan de Stichting Colombine die zich in zet voor de derde wereld. Pierre Kartner viel de eer te beurt om namens de Stichting een cheque van 5000,- in ontvangst te nemen. Men hoopt dat dit bedrag tijdens het eerste bal. a.s. zaterdag, zal worden ver driedubbeld. Het hotel zelf doet overigens nor maliter niet zo aan liefdadigheid. Zo kost de allersimpelste éénper soonskamer nog altijd 175,- per nacht. Alle suites van het hotel hebben naast een eigen minibar en video maar liefst twee tv's. De bruidssuite 'Dynasty', waarvan de prijs alleen op verzoek wordt mee gedeeld, heeft zelfs een enorme bubbelbad. Het hotel, dat nu nog 60 hotelka mers telt, zal worden uitgebreid met een extra vleugel met in totaal 40 kamers. Daarnaast zijn er nog een nieuwe vergaderruimte voor 250 personen, alsmede een brasse rie, gezondheidsclub, sauna en ten nisbanen gepland. WASSENAAR - "De droldicht heid in onze gemeente, doet de irri tatie-stoppen van de mensen door slaan". Met deze 'smakelijke' con statering zorgde VVD-woordvoer- der Pruijs deze week voor de broodnodige variatie in de tot dan toe oersaaie begrotingsvergade ring van de Wassenaarse gemeen teraad. De Wassenaarse VVD-fractie ging twee maanden geleden "de wijk in" om haar kiezers te ont moeten en ontdekte toen hoeveel irritatie er onder de Wassenaarders bestaat over het fenomeen honden poep op straten, pleinen en trot toirs, aldus de ontboezeming van Pruijs. die hierop door PvdA-frac- tievoorzitter Goulooze tot 'dirty- angel' werd gedoopt. Ook CDA-woordvoerder Olijsla- gers kon zich niet aan de indruk onttrekken dat "sommige punten bij het schoonmaken wat achterop lijken te raken" en noemde als voorbeeld het trottoir rond de voormalige kleuterschool Sion. "Daar breek je je benen als je wat ouder bent". Diverse trapveldjes in de gemeente zijn volgens hem dooi de vele hondenpoep inmiddels ver anderd in glijbanen. Olijslagers wilde weten waarom de gemeente zoals ze zelf zegt vijf keer per jaar alle grotere straten wil vegen en tenminste eens per twee maanden alle straten een schoonmaakbeurt wil geven. Wethouder Cocheret de la Mori- neière zette vervolgens uiteen hoe het Wassenaarse systeem van het onderhoud van straten en pleinen is veranderd als gevolg van de ambtelijke reorganisatie. Waren er vroeger 5 of 6 schoonmaakploegen op pad, nu zijn dat er nog maar 3 of 4. De wethouder stelde met nadruk dat "we in Wassenaar erg gelukkig mogen zijn met de schoonmaak van de straten". De klachten over Meer nieuws uit de regio op pag. 21 de hondenpoep waren hem als deelnemer aan de VVD-actie na tuurlijk ook ter ore gekomen. Toch vond hij dat de gemeente in deze kwestie in feite machteloos staat zolang de Wassenaarse hondenbe zitters niet de moeite nemen om met andere burgers rekening te houden. "Iedereen die klaagt over de grote droldichtheid zal eerst de hand in eigen boezem moeten ste ken en daarbij heb je geen chef de cuisine nodig". De wethouder liet zich wel ont vallen dat de gemeente een aantal maatregelen tegen hondenpoep "achter de hand houdt" in het ka der van de algemene politieveror dening. Protest tegen 'veroorzaker' gruwelkruispunt LEIDERDORP - De lange wacht tijden bij het 'gruwelkruispunt' Persant Snoepweg/Acacialaan/Van der Valk Boumanweg in Leider dorp blijven de gemoederen bezig houden. Zo hebben burgemeester en wethouders van Leiderdorp de buurgemeente een boze brief ge schreven. Volgens hen ontstaat de 'ellende' in Leiderdorp doordat de stoplichten op de Leidse Hoge Rijndijk worden ingeregeld via een noodprogramma. Gevolg daarvan: verkeer vanaf Leiderdorp dat naar Leiden wil krijgt per 'keer' maar 39 seconden groen licht in plaats van 50. De rij en wachtende auto's hopen zich op. En dat levert bij het gemeente huis van Leiderdorp heel wat geïr riteerde telefoontjes op. Vraag van burgemeester en wet houders aan Leiden: laat ons dat soort dingen voortaan weten. Dan kunnen we onze verkeersproces- sor aanpassen aan die van de Hoge Rijndijk. De wachttijden werden deze week ook weer aangeroerd in de raadscommissie ruimtelijke orde ning. WD-burgerlid Boin ver klaarde een half uur te hebben ge post bij het 'gruwelkruispunt' en wat was hem gebleken: de lange wachttijden hebben niets te maken met de inregeling van Leiden, maar met de detectie-look vlak voor de brug. "Want de lichten werken wel goed voor de Acacia laan". En: "Die hapering duurt nu al een jaar of vier". Breure (D66) viel hem later by: "Het is toch van de gekke dat die brug soms wel tien minuten open blijft omdat er drie schepen door moeten. Als automoblist sta je daar maar te wachten". Wethouder Meerburg bleef erbij dat Leiden voor de problemen zorgt. Wat de brug betreft: ook hem is het een doorn in het oog dat deze tijdens spitsuren wordt ge opend voor het scheepverkeer. Maar provinciale waterstaat, die daar zeggenschap over heeft, pie kert er ondanks herhaalde verzoe ken van Leiderdorp niet over de brug tijdens spitsuren dicht te la ten. Scheepvaartverkeer blijft voorrang houden. LEIDSCH DAGBLAD GEEN KRANT ONTVANGEN? Bel van maandag t'm vrijdag lussen 18.00 - 19 30 uur. telefoon 071-123143, en de krant wordt na 19.30 uur alsnog bij u bezorgd. 's Zaterdags kunt u bellen van 16.30 18.00 uur, telefoon 071-123143, en de krant wordt na 18.00 uur alsnog bij u bezorgd OEGSTGEEST - De actieweek tegen apart heid in Zuid-Afrika in Oegstgeest wordt op 25 mei gehouden en moet zich op zoveel mogelijk fronten afspelen. Zo zijn de kerken, politieke partijen en scholen door de Werkgroep Oegst geest Tegen Apartheid (OTA) benaderd, maar ook de vrouwenbeweging, SJJO, het bejaar- denwerk en groeperingen als Amnesty en de Wereldwinkel is gevraagd zich in te zetten om de actieweek tot een doorslaand succes te ma ken, zo werd gisteravond tijdens een door OTA belegde bijeenkomst duidelijk. Hamvraag gisteravond: wat kunnen we doen om de actie te laten slagen? Want: er is (nog) niet bij alle betrokkenen evenveel animo te bespeuren. Zo meldde een vertegenwoordi ger van het onderwijs dat de scholen in eerste instantie niet echt enthousiast reageerden op de brief, waarin de actie werd aangekondigd. Er zal een tweede poging worden ondernomen om het onderwijs erbij te betrekken, maar dan via de ouders. "Mocht dat ook niet lukken, dan is een culturele dag in de aula van het Rijn lands Lyceum nog een goede mogelijkheid", opperde de onderwijs-vertegenwoordiger. Een Oegstgeestenaar die namens de kerken sprak stelde voor om vanaf 22 februari infor matie over apartheid op te nemen in het kerk blad. Tevens wordt er aan gedacht om op 25 mei in alle kerken zwarte dominees of pas toors te laten voorgaan. Een vrouwendag, kin dermiddag met cabaret of forumavond met kerkelijke leiders kunnen ook worden georga niseerd. Vanuit de politiek waren de partijen PPR, D66, PvdA en het CDA aanwezig. "Oegstgeest tegen apartheid: hierin zouden we één moeten zijn", zo viel uit die hoek te beluisteren. En: "Het is jammer voor de apartheid als dit on derwerp tot een politiek steekspel zal uitlo pen", aldus een CDA-lid. De partijen denken hun steentje aan de actieweek bij te dragen door het indienen van een motie en een subsi dieverzoek aan de gemeente. Het grote probleem is volgens de politiek: "hoe bereik je de basis?" (lees: de Oegstgeeste- naren). "Op een forumavond komen vaak al leen de belangstellenden of degenen die tegen zijn. Kleine straatacties of straattoneel zullen veel meer aanspreken". Verder zal de Wereldwinkel bekijken in hoe verre de Oegstgeester middenstand er oor naar heeft om Zuidafrikaanse produkten te boycot ten. De verschillende sub-groepen van OTA zul len zich de komende weken gaan beraden over een verdere uitwerking van de ideeën. Ze ho pen op 14 januari in het SJJO-gebouw hun concrete plannen te kunnen presenteren. ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12 tot 12.30 uur, (al leen voor spoedeisen medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg. Meijer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groeneveld, De Ruiter, B. Janssen: za 8 uur tot zo 8 uur: P. Tan, tel. 210890; spreekuur Schoenerwal 13. zo 8 uur tot 24 uur: J. Verhage, Pluim- zeggekreek 3, Leiderdorp, tel. 218661; spreekuur Rosmolen 2. Groep 2 - Bergmeyer, Pieterse, v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis: za 8 uur tot zo 8 uur: M.Th. Bergmeij- er, tel. 121701; spreekuur Oude Singel 76. zo 8 uur tot 24 uur: A. v. Luyk, Was- straat 2a, tel. 122522. Groep 3 - Pleiter, J van Leeuwen, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk. Jurgens, Fogelberg: za 8 uur tot zo 8 uur: J. de Bruyne, Kernstraat 11, tel. 141225. zo 8 uur tot 24 uur: W. de Bruyne, de Lt. de Kanterstraat 32, tel. 134345. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waard, Arnou: za 8 uur tot zo 8 uur: F. Lahr, Zoeter- woudsesingel 11, tel. 120347. zo 8 uur tot 24 uur: B. Roos, Zocher- straat 1, tel. 766123. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, de Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein, A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: Vrylandt, tel. 897577. zo 8 uur tot 24 uur: H. Jasperse, Witte Singel 72, tel. 124961. Leiderdorp J. v.d. Beek en J. v.d. Leden, tel. 894539; za en zo spreekuur van 12.30-13 uur op Hoofdstraat 8, tel. 894539. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur: E.W.F. van Walchren, Oranjelaan 29, tel. 174830. Voor de praktijk Haaswijk: J.J. Voor- zaat/G.A. van der Steenhoven. Querido- laan 2, tel. 176867; dag en nacht bereik baar ook in het weekend. Voorschoten za, J. Baars, Palestinalaan 29, tel. 3960; zo, F. Koopmans, Chruchillweg 19, tel. 6352. Warmond E. Sleeboom/J. Hoornweg, Prof. Aal- berselaan 2, Voorhout, tel. 02522-11393. Wassenaar noord: E.J.J. Op 't Landt, Middelweg 21, tel. 13056; zuid: M.H. van Tolingen sr., Weteringlaan 4, tel. 78303. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 13 tot vr 20 Apotheek Aloë, Levendaal 161, Lei den, tel. 120502. Linnaeus Apotheek, Kempenaer- straat 31, Oegstgeest, tel. 173330. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Hel der, Roest: A.W. Helder, Hermelijnvlinder 36, Leiden, tel. 220513. Voor de praktijk van Vestjens, v.d. Wouw: E.J.M. v.d. Wouw, Boshuizerlaan 26, Leiden, tel. 764058. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Brandt, Homanstraat 1, Rijnsburg, tel. 173266. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Lei derdorp en Oegstgeest wordt waarge nomen door: Tandarts. Boer, Lammenschansweg 28, Leiden, tel. 124172; spreekuur za en zo om 13 uur. Voorschoten, Wassenaar: J. Postma, Buurtweg 113a, Wasse naar, tel. 77270 WIJKVERPLEGING Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753 en 134604, na 17 uur en in het weekend te bereiken via dokterstelefoon: 122222. VRIJDAG Leiden Schouwburg - 'Madame Arthur', musi cal van Jos Brink en Frank Sanders, 20.15 uur. Laktheater - Werkcentrum Dans met 'Nailed', 20.30 uur. Kapelzaal K&O Kaoru Kakudo, violl en Willem Wijnberger, piano, 20.15 uur. Laktheater - Hot House met Trio Jan Willem v.d. Ham, 21 uur. Pieterskerk - Huysinga-lezing door Mar co Houwer. Filmhuis LVC - Breestraat, film 'Die Zauberflöte', 21.15 uur. Sterrewacht - Sterrenkijken, 19-23 uur. Lesbiese Vrouwen Leiden - Lange- gracht 65, disco, 21-2 uur. Voorschoten Gemeentehuis - raadsvergadering over begroting, 20 uur. Leiderdorp Kantine RCL - De Bloemerd, klaverjas sen voor iedereen, 20 uur. Sjelter - Heemraadlaan 67, volkdansfes- tival, voor kinderen 19, volwassenen, 20 ZATERDAG Leiden Ijshal - Vondellaan, Sleutelstadwande- ling, 9-11 uur. Clubgebouw postduivenver. De Vrien denclub - Anna Paulownastraat, ten toonstelling, 17-23 uur. Nieuwe Mare/hoek Oude Singel - an tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 uur. Antonius Clubhuis - Lange Mare, verza- melbeurs, 10-17 uur. Sportzaal Docos - Hoge Morsweg, tafel- tennisinstuif, 10-12 uur. Leiderdorp Rabobank - Hoofdstraat, open huis, 10.30-12.30 uur. Muzenhof - Gordijnsingel, kinderthea ter 'Hobo' met 'Mama, ik droom', 14.30 Oudheidkamer - Hoofdstraat 24, eerste openingsdag plaatselijk museum, 14-16 Winkelcentrum Santhorst - ontvangst kerstman, 11 uur. Oegstgeest Gemeentecentrum - Lijtweg, ruilbeurs postzegels, 10 uur. Drieluik - Geverstraat, informatie-och tend over nieuw te formeren SJJO- drumband, 10 uur. Voorschoten Gebouw - Frans Halsplantsoen (achter ijsbaan), tentoonstelling postduivenver De Zwaluw, 14-24 uur.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2