5D T Het past niet onder de kerstboom. Wèl in uw budget. Verrassingen bij NK-tennis Frans Körver rond met MW bijna 100 jaar! i V&D bruist van leven. Al Groeneveld maakt zich kwaad Rugbyteam tegen Amerikanen Zijl bekert vanavond tegen AZC Beroepsreiinersfonds komt stap dichterbij W VROOM DREESMANN Zet uw geld nu snel op deze banken bespaar 1.000.- Van deze Hitachi kleuren-tv geniet u ook met uw ogen dicht! Brother AX-10, de bijdehandste thuis. DONDERDAG 12 DECEMBER 1985 SPORT PAGINA 19 AMSTERDAM (ANP) - Voor de eerste maal in de historie zullen za terdag in Hilversum de nationale rugbyteams van Nederland en de Verenigde Staten tegen elkaar uit komen. Rugby is in de Verenigde Staten een nog jonge sport. Tien jaar geleden werd de Amerikaanse Rugby Bond opgericht. Nu telt de ze bond meer dan 65.000 leden, ver deeld over ongeveer honderd ver enigingen. Tijdens de trip, die de Amerikanen onder de naam Young Eagles door West-Europa maakt, werden tot nu toe vier van de vijf wedstrijden gewonnen. Alleen een ploeg van de Royal Air Force in de Bondsrepubliek Duitsland bleek te sterk: 21-27. De nationale equi pes van België (17-6) en Br Duits land (24-0) waren geen partij. Bondscoach Dick Jansma kan voor de wedstrijd van zaterdag niet beschikken over de basisspelers Jan Heinen, Joost Takken en Rob Boske. De selectie ziet er als volgt uit: Henk Botterberg. Henny Ver meulen, Mare Visser, William van Altena (allen Hilversum), John Dam, Hans, Matts en André Marc- ker (allen Castricum), Chris Gale, Paul Hengelveld, Marcel Biermans en Edwin Jansma (allen NFC), Mi chel van der Loos en Ton Nuijen (beiden Den Haag), Joep Verbraak (Roosendaal). Kees Koemans (DIOK). Dirk-Jan Straathof (Brus sel British), Henk Batterman (AAC). Sep van Kampen (Wasps) en Rien Kroezen (Ascrum). LEIDEN - Dc waterpoloers van De Zijl LGB spelen vanavond tegen AZC in de strijd om de nationale beker Plaats van handeling is het zwembad De Zijl. De wedstrijd be gint om 21.15 uur. VALKENSWAARD (ANP) - Op de tweede dag van de nationale in- doortenniskampioenschappen in Valkenswaard hebben zich twee verrassingen voorgedaan. Bij de vrouwen schakelde de in goede vorm verkerende Nicole Jagerman de als derde geplaatste Hellas ter Riet uit. De speelster uit Amstel veen, die onlangs een 10.000 dollar- toernooi in Italië won en in een soortgelijk evenement in de Engel se plaats Telford de finale haalde, zegevierde eenvoudig met 6-4 6-2. Bij de mannen verdween de als vierde geplaatste Marc Albert. De in Tilburg wonende ex-Limburger verloor in twee sets van de pas 17- jarige Edwin Vissers uit Berkel- Enschot: 6-7 3-6. Wim Groeneveld had in het be gin van zijn partij tegen Jeroen Schuur moeite de juiste concentra tie op te brengen. De 24-jarige spe ler uit Reeuwijk had zich tevoren boos gemaakt over de manier, waarop de werkgroep Toptennis gemeend had onlangs de nationale ranglijst te moeten samenstellen. Groeneveld merkte tot zijn verbij stering, dat zijn naam niet voor kwam bij de eerste vijftien spelers van de lijst. Dit ondanks het halen van de halve finales van de vorige indoortitelstrijd in Leidschendam en het bereiken van dertien finales van A-toernooien, waarvan hij er ook een vijftal won. Daarbij ver sloeg hij onder meer Vekemans, Wilborts, Vermeeren, Feenstra (3x) en Rob Simon (3x), die allen wel een plaats op de ranglijst werden waardig gekeurd. ,,Ik kan de plaat sen één tot en met zes billijken", aldus Groeneveld. „Maar wat daar onder komt is waanzin" Groeneveld had trouwens, net als de even boze Ton Sie, die even eens ontbreekt op de ranglijst, nimmer de betreffende papieren, die ter controle van de resultaten opgestuurd plegen te worden, ont vangen. Volgens Groeneveld heeft de bond vrijwel alle spelers van Jong Oranje op de lijst gezet, naar zijn zeggen omdat dat zo leuk staat ten opzichte van de sponsors. „Maar", zegt Groeneveld, „nu heb ik een financiële strop. Ik had met de firma's, die voor rackets en kle- ding zorgen de afspraak, dat ik een bonus zou krijgen, als ik op de ranglijst sta. Daar kan ik nu naar fluiten". Tegen Schuur verspeelde Groe neveld de eerste set met 4-6. Daar na kwam hij beter in zijn spel en zegevierde alsnog met 6-3 6-2. In de achtste finales komt Groeneveld nu uit tegen Vissers, die Albert de pas afsneed. De als eerste geplaat ste Zuidafrikaan met de Neder landse tennisnationaliteit Freddie Sauer gunde Rob Hak slechts drie games: 6-2 6-1. Hij krijgt bij de laat ste zestien te maken met John Riethoven, die sterker bleek dan Theo Gorter. Vrouwenenkelspel, tweede ronde: Nathalie Vandierendonck - Mariette Ver- bruggen 6-7, 7-5, 6-2; Mariëlle Rooimans - legraf - Margo Vlassak 6-1. 6-2; Nicole Ja german - Hellas ter Riet 6-4, 6-2; Carolien Vis - Ilonka Leyten 6-3. 6-2. Mannenenkelspel. tweede ronde Stienen - Van Erven 6-4, 6-3; Vissers - Al- bert 7-6. 6-3; Groeneveld - Schuur 4-6, 6-3. 6-2; Feenstra - Bruin 6-4, 6-2, Ekker - Moos 7-6, 6-3; Lodder - Koopman 6-2, 6-2; Van Poelgeest - Reijnders 6-3, 6-4; Bogtstra - Si mon 6-4, 6-3; Van Dommelen - Garos 7-5, 6-3; Vermeeren - Liewes 6-1, 6-2; Panman - Everaars 6-4, 6-4; Bierens - Vekemans 6-4, 7-5; Gallas - Winter 6-4, 4-6, 6-1. HEERLEN (GPD) - De reeds we kenlang slepende onderhandelin gen tussen MVV-manager Nico Jongen en zijn collega Hans Coer- ver van Roda JC omtrent de over gang van trainer Frans Körver naar het Maastrichtse De Geusselt, zijn in een beslissend stadium geko men. Frans Körver zelf zou reeds een tweejarige verbintenis hebben afgesloten, maar was gisteren niet voor commentaar bereikbaar. De huidige MVV-trainer Cor Brom daarentegen lijkt definitief door de Maastrichtse eredivisionist te zijn afgeschreven, ofschoon hij zelf het tegendeel beweert. „Vol gende week train ik weer", opper de Brom gisteravond desgevraagd. ..Ik heb een eenjarig contract en dat dien ik uit. Voor mij is er niets aan de hand". Op de berichten dat MVV rond zou zijn met Frans Kör ver reageerde hij nogal verbijsterd: „Ik stond perplex toen ik dat hoor de". Een overgang van Körver, zo die al tot stand komt, zal met diverse financiële transacties gepaard gaan. Roda-voorzitter Jense: „Kör ver gaat in elk geval niet tussen tijds weg. Wat de trainer na de beëindiging van zijn contract doet, moet hij zelf weten". Frans Körver is - dat blijkt steeds weer uit zijn uitlatingen - danig geschrokken door de zwart- geldaffaire bij de Kerkraadse ere divisionist. De gevolgen van het FIOD-onderzoek zouden spelers verkoop en mogelijk zelfs de terug keer naar semi-professionalisme in Kerkrade tot gevolg hebben. Bo vendien blijkt de club - nu Optie- beurs zijn contract niet zal verlen gen - de onderhandelingen met kandidaat-sponsor Herschi nog niet te hebben afgerond. Omstan digheden waaronder Körver, naar zijn zeggen, niet optimaal zou kun nen functioneren. Toen boven op die teleurstellingen MVV's fikse aanbieding kwam (sprake is van een salarisverbetering van tiendui zenden guldens op jaarbasis), zwichtte de Roda JC-trainer. De Arnhemse eerste-divisie- club Vitesse heeft Chris van der Dungen (26) voor anderhalfjaar ge contracteerd. Van der Dungen speelde de afgelopen vier seizoe nen voor Beringen in België en kwam daarvoor onder meer uit voor AZ '67. FC Den Bosch en Wil lem II Van der Dungen debuteert komend weekeinde als linkerspits tegen Eindhoven. Turkije heeft gisteren in Adana een vriendschappelijke voetbal wedstrijd tegen Polen gelijkge speeld: 1-1. Bi j de rust leidde Polen (zonder Boniek) door een treffer van Jan Furtok met het hoofd in de 26e minuut, via de voet van Erdo- gan Arica. De gelijkmaker kwam eveneens uit een kopbal voort. In de 66e minuut was Taniu Colak daarvoor verantwoordelijk. Dezelf de speler miste zeven minuten na rust een strafschop. De wedstrijd moest door een Turkse scheidsrechter worden ge leid omdat de uitgenodigde Joego Slavische arbiter wegens mist niet op tijd aanwezig kon zijn. Er waren 7800 toeschouwers. Polen, dat zich heeft geplaatst voor de eindronde om de wereldtitel in Mexico, leed drie dagen geleden een nederlaag met 0-1 tegen Tunesie. DEN HAAG (ANP) - De oprichting van een beroepsrennersfond.s. een soort pensioenregeling voor profrenners, is een trap dichterbij gekomen. Het onderzoek naar de mogelijkheden van een dergehj ke regeling zal kunnen beginnen doordat het ministerie van WVC besloten heeft 60.000 gulden beschikbaar te stellen. De Wielrenu nie zal zelf ook 10.000 gulden bijdragen voor onderzoek en oprich tingskosten. Het streven is de organisatie van het fonds in een half jaar op papier te hebben. Kwaliteit en garantie Solide romp, voorzien van duurzame en vormvaste materialen. De zorgvuldige afwerking getuigt van het kwaliteitsniveau. Met produkt-informatielabel. Vroom Dreesmann staat garant voor de kwaliteit en duurzaamheid van het leder, vormvastheid en rompkonstruktie. Echt leder Zorgvuldig geselekteerd, hoogwaardig rundleder, verwerkt met dubbele stiknaden Verkrijgbaar in de kleuren: lichtgrijs, donkergrijs, zwart of bruin. Uit voorraad Voor wie er snel bij is, zijn de combinaties uit voorraad leverbaar in lichtgrijs, donkergrijs of zwart. Lederen 2+3 zitscombinatie van 3499T- voor ^4 Q Q Een perfekt afgewerkte lederen 24-3 zitscombinatie, die met zijn fraaie ontwerp en tijdloze vormgeving past in elk interieur. Een staaltje vakmanschap voor een prijs die wel goed zit Twee- plus driezitsbank, 349ÏÏ- 2499.- Tweezits l&ft- 1199.- Ook los verkrijgbaar: QQQ Fauteuil 12&T- 999.- Driezits 1£99*- U 77." Teletekst-decoder Adviesprijs 2499,- Elk moment van de dag het belangrijkste nieuws. BijV&D Draadloze afstandsbediening Vanuit uw fauteuil op uw gemak deze TV bedienen. Stereo-ontvangst en -weergave Perfekt stereo-geluid door de 2x15 Watt-versterker en tweeweg-speakers. Mocht de ontvangst in mono zijn: er zit 'n speciale knop op voor ruimtelijk geluidseffekt S-Band tuner en 26 voorkeurzenders Automatisch zenderzoeksysteem voor 99 kanalen (waarvan 26 voorkeurzenders) Aansluitmogelijkheden Scart-aansluiting voor videorecorder, -< aansluiting voor twee extra speakers en een hoofdtelefoon. home- of spelcomputer. Evenals woonttn „„zondering van Alstublieft: de jongste telg uit de beroemde Brother familie, de AX-10. Een super slimme, hypermoderne, elektronische portable schrijfmachine, voor iedereen en voor alle leeftijden. Kom 'm proberen bij V&D, verbaas u over z n efficiency en z'n typekomfort en neem 'm mee naar huis voor een scherpe prijs. Van 1&0C- voor De nieuwste techniek ft y y™ Volledig elektronisch, dus vrijwel geen aan slijtage onderhevige w w% onderdelen. Met automatische korrektie van de laatste 40 aanslagen als u het korrektie-karbonlint gebruikt. Moderne, eenvoudig te verwisselen letter- schijf met keus uit vele lettertypen (extra schijven 79.- per stuk). Lintcassette- systeem. dus snel wisselen en nooit meer vieze vingers Wagenbreedte: 30.4 cm. 3 regelafstanden en volledig instelbare tabulator voor optimaal typegemak. Uitgekiende vormgeving Zeer kompakt, zoals het een portable betaamt. Geen groot onhandig deksel, maar een eenvoudig afdekkapje voor het toetsenbord en een uitklapbaar afdekkapje (tevens papiersteun) voor de wagen. Snoer en handgreep verdwijnen onzichtbaar in de machine. De Kerstfolder is uit! Boordevol fantastisch feestelijke kadotips voor een fijne Kerst. Haal snel een gratis exemplaar bij onze klanten service.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 19