ID T Blanchard favoriet Amateurvoetbal moet niet te bang zijn Robson wantrouwt loting Bahlmami volgt Jan van Daal op Andries: 'Ik wil hem verscheuren' Eric Breuldnk tekent bij ploeg Peter Post DINSDAG 10 DECEMBER 1985 SPORT PAGINA 11 Die Van der Louw is zijn carrière begonnen bij de AJC en ik heb al tijd gedacht dat ze je daar behal ve de nodige mystiek in elk geval behoorlijke manieren bijbrach ten. Maar als je nu ziet wat hij dit weekeinde als voorzitter van de betaalde voetbalclubs én als lid van het bondsbestuur van de KNVB zaterdag op de algemene ledenvergadering heeft staan klaarmaken dan moet je tot de conclusie komen: zelfs dat niet. Moetje nagaan: met 41-17 een motie van afkeuring aan je broek krijgen over die FilmNet-toe stand, je niet gaan staan scha men bij de eerste de beste goal- paal, neevan de vergadering meteen eisen dat zij het volste vertrouwen in je uitspreekt. Het heeft niks meer met redelijkheid en fatsoen te maken. Zou dat nou alles zijn wat die Van der Louw van de Paasheuvel heeft overge houden? De amateurs, die zo fel tegen dat contract met FilmNet waren, durfden niet echt door te tasten. Al direct lieten ze zaterdag weten het bondsbestuur niet weg te wil len hebben. Vandaar een motie van afkeuring en niet een motie van wantrouwen. Ze wilden al leen maar dat het bondsbestuur (en vooral de betaalde sectie daarvan) voortaan wat beter op de belangen van de voetballerij in haar totaal zou letten. Als de dood schijnen de ama teurs te zijn vooreen se keuring in de KNVB. Al eerder heeft de prof sectie namelijk gedreigd een aparte profliga in het leven te roepen. Een scheuring is heel slecht, daar kan geen twijfel over bestaan. Maar ik denk niet alleen voor de amateurs. Zolang die echter met hun angst zo duidelijk te koop lopen, zullen ze steeds het onderspit del- Van Ettekoven Wat zou dal voor een man zijn. die Van EttekovenEen behoor lijke scheidsrechter, maar ook een beetje een rare sinjeur, als u het mij vraagt. Een tijdje terug zou hij in het buitenland als grensrechter fun geren bij een wedstrijd, waar voor Jan Keizer als scheidsrech ter was aangewezen. Hij voelde daar niets voor. want. zo liet hij weten, "Keizer is mijn vriendje niet". De scheidsrechterscommis- sie schorste hem daarvoor een paar weken met het argument dat de scheidsrechters voor het seizoen waren overeengekomen elkaar niet te katten. Zeggen dat iemand je vriendje niet is, heet daar dus ook al kat ten. Nu vraag ik u. Van Ettekoven pikt dat niet, hij gaat na afloop van zijlx schor sing zelf op non-actief en roept steeds lagere percentages af als het gaat om de vraag of hij nog zal terugkomen. Hij is het meer dan zat. Dan komt er een gesprek met de scheidsrechterscommissie. Van Ettekoven is nog steeds verbolgen over zijn straf, hij zegt de kritiek op Keizer te handhaven, al be tuigt hij wel zijn spijt "aan het gezin van Keizer dat zich de gang van zaken blijkbaar heeft aangetrokken". Ineens blijkt hij bereid weer te scheidsrechteren. Het heeft te ma ken "met de waardering die ik bij vrijwel iedereen van de com missie en later ook bij de collega's van de internationale lijst proef de". Mooi, hoor. maar daar ging het helemaal niet om. Van Ettekoven heeft hoog van de toren staan blazen en blijkt met een paar zoete woordjes te lijmen. Een beetje slingerback-achtige fluitist. LFC-HBS Bij LFC was ik zó lang niet meer geweest dat ik me de laatste keer zelfs niet eens meer kon her inneren. Driewerf schande. Zon dag er naar toegegaan. LFC en HBS streden tegen elkaar, een wedstrijd waaraan ik bepaalde herinneringen heb. omdat hel een der eerste was die ik, dik 24 jaar geleden, voor deze krant versloeg. Het was destijds, op het helaas verdwenen Houtrust. een tame lijk woest duelwant HBS had een stel aardige zuigers in de ge lederen en LFC bezat daartegen niet de juiste afweermiddelen. De kanaries (met de Heymansen, de Nachtegellers, de Sira-den, Cor van der Zeeuw, Leo de Jong - als ik me kwaad maak, som ik het hele elftal nog op) ergerden zich te pletter aan de Haagse manie ren. begingen grove overtredin gen, kregen het met de scheids rechter aan de stok. vervolgens met een deel van het publiek en gingen kansloos met 2-0 ten on der. Behalve de om zich heen grij pende nostalgie, was er nog een reden om LFC aan te doen: de ka naries zijn klaar met de verbou wing en vergroting van hun kan tine (a.s. zaterdag open huis) en ik wilde met mijn nieuwsgierige natuur wel even kijken hoe het was geworden. Welnu, het ziet er prachtig uit. Al het hout is ver vangen door steen en men heeft nu een zee aan ruimte. Alles op eigen kracht tot stand gebracht. Ik neem de hoed die ik nooit draag diep af. VAN DER LOUW Terug naar LFC-HBS. Er wa ren ongeveer 150 toeschouwers, die ik allemaal maar even ben langsgegaan om te kijken of er nog oude bekenden bij waren. Zowaar ontwaarde ik de beide Heymansen: Aat als grensrechter en Henk op de staantribune. LFC-HBS is in mijn ogen een heel pikante krachtmeting: de ar beid tegen de bougeoisie. Ja, zo mag je het tegenwoordig natuur lijk niet meer noemen, maar daar heb ik lak aan. Er bleek na al die jaren niet wezenlijk veel veranderd. LFC heeft nog altijd een potig elftal, je ziet de overtre dingen van de geelzwarten al ruim van tevoren aankomen, een aantal was zondag aan de zeer forse kant. Die Haagse heertjes doen het veel handiger. Die trek ken je bij het passeren even aan het shirt. Je gaat dan óók op je gezicht, maar aanzienlijk subtie ler. Van LFC werden drie spelers opgeschreven, van HBS twee. Nog een heel mooi verschil: toen in de eerste helft HBS een vrije schop dicht bij het Leidse doelge bied kreeg, hoorde ik de ene LFC'er legen de andere zeggen: "Joh, kom go%&!?%&! in die muur staan!" Vijf minuten voor tijd gebeurde precies het omge keerde: Zuma mocht op de rand van het Haagse strafschopgebied op doel knallen. De ene Hagenees tegen de anderen: "Nu éven de organisatie, jongens!" Het aardige van HBS is dat ze zich niet veel aantrekken van de mode. Hun keeper staat gewoon in korte broek, wat ik aanzienlijk pittiger vind staan dan die ver velende trainingsbroek. En rug nummers wijzen ze ook af. "Daar hebben we geen behoefte aan", zei oud-HBS-voorzitter Van Rijs wijk mij desgevraagd. Eén con cessie is er aan de moderne tijden gedaan. De geheel zwarte clubkleuren (hoe heeft iemand die ooit kunnen uitvinden), waaraan HBS de bijnaam van 'de kraaienoverhield, zijn een tikje opgefleurd: er loopt sinds twee jaar een roodwitte bies over hét shirt. "Het werd voor de jon gelui toch wel iets te somber". HBS won de strijd met 2-1 (o.a. dankzij een treffer van jonkheer Boudewijn de Geer, een nazaat van de vooroorlogse minister president), omdat LFC halverwe ge de tweede helft plotseling weg viel; een gelijkspel was een betere uitslag geweest. Na afloop bleken de besturen van LFC en HBS meer dan voor treffelijk met elkaar overweg te kunnen. Zelden zoiets meege maakt. Niet van die keurige vriendelijkheid, nee, men jende elkaar bij het leven. Vreemd genoeg is die goede sfeer voortgekomen.... uit een con flict. Vele, vele jaren geleden lap ten de spelers van LFC 2 voor een bloemetje om dal te geven aan het nel kampioen geworden HBS 2. Toen men de kleedkamers later opruimde, bleken de Hagenaars de bloemen te hebben laten slin geren. LFC toonde zich bij de re turn gegriefd, voelde niets voor een vriendelijk praatje na afloop in de bestuurskamer. Het HBS- bestuur begreep het niet en trok zich het geval zeer aan toen het hoorde wat er was gebeurd. Na dien is het altijd héél goed ge gaan, zo verzekerde men mij. Oh ja, HBS-LFC werd geleid door de heer Wagner uit den Haag. "Moet kunnen", vermeld de het LFC-programmablad heel geestig. Ds. Honnef Vele predikanten hebben in de loop der jaren mijn pad gekruist, maar niet één legde zoveel aan dacht en liefde voor de voetbal sport aan de dag als de dit week einde op 75-jarige leeftijd overle den ds. J.P Honnef, oud-voorzit ter en ere-voorzitler van de Lei- de rdorpse zaterdag-vereniging RCL. In zijn studententijd had hij zelf actief gevoetbald, in DOTO. Het moet hem veel plezier hebben gegeven. "Als je eenmaal aan dat flesje hebt geroken, kom je er moeilijk van los", zei hij er vele jaren later over. Als geboren Rotterdammer was hij ook een groot fan van Feyenoord. Zo erg zelfs dat zijn dochter eens een sticker op zijn bromfiets plakte met daarop de tekst: "Opzij! Ik moet naar Feye noord". Hij heeft hem maar laten zitten. Maar het was met RCL dat hij zijn schoonste uur beleefde. Ze ventien jaar lang was hij voor zitter van de Leiderdorpse Ra cing. Hij nam het roer over toen de club op sterven na dood was en maakte er een vereniging van die in alle opzichten gezien mocht worden. Natuurlijk, zoiets doe je niet alléén, maar hij was stellig de motor van het geheel. "Het ere voorzitterschap van RCL is het enige waar ik werkelijk een beetje trots op ben", zei hij tien jaar geleden bij zijn emeritaat, in een interview in deze krant. "Dat mag wel, als je de hitte des daags hebt gedragen". De leden van zijn gemeente ke ken aanvankelijk wal vreemd aan tegen zijn activiteit voor de voetbalclub. Hij zag er (in die tijd) op de velden ook weinig pas toraal uit, met zijn leren jas en alpinopet. "Maar ze lieten het zo. Hij heeft toch een olifantshuid, zullen ze gedacht hebben". Wat RCL betreft ging hij nim mer met emeritaat. Ook al was hij geen voorzitter meer, hij bleef zijn club met grote aandacht vol gen. Toen er bestuurlijk bij her haling nogal wat problemen en strubbelingen waren, werd hij gevraagd voor een commissie van goede diensten om de boel weer op orde te brengen. Enkele malen nam hij telefo nisch contact met mij op. Hij zag weinig in mijn geschrijf, zéker als ik het over RCL had. Liever had hij niet gereageerd, zei hij dan, "maar de gal loopt mij over". Hij verweet mij een voor oordeel, hij wilde weten wat ik te gen zijn "cluppie" had. Ik kan mij nog een gesprek op krachtige toon herinneren. Het duurde een hele poos, tot ik een stem op de achtergrond hoorde roepen: "Jan, eten". "Laten we er maar een punt achter zetten", zei hij toen. Later kwam hij er toch op terug om nog één nootje te kraken, want hij gaf niet gemakkelijk op. Nu staat er dus, helaas, defini tief een punt achter. Een bijzondere man, dat was hij zeker. LONDEN (GPD/ANP) - Alex Blanchard zet morgenavond in Londen zijn Europese bokstitel in het halfzwaargewicht op het spel tegen Dennis Andries. Na de Westduitser Manfred Jassmann en de Fransman Richard Caramanolis (de man van wie de Nederlan der anderhalf jaar geleden ook de titel afpakte) is de in Guyana geboren Brit de derde uitdager van de Nederlander. In september werden op het kan toor van de Europese Boks Unie in Rome de enveloppen met de beursbiedingen geopend. De En gelse promotor Greg Steene bleek met een slordige 175.000 gulden hoger te zitten dan Henk Rühling, die zich bewust gedeisd heeft ge houden. „Het risico was me te groot. De vorige keer tegen Cara manolis kwamen er 4000 mensen naar Ahoy, dat aantal was veel te weinig om uit de kosten te ko men", aldus Rühling. De 27-jarige Blanchard die op 28 mei van het vorig jaar in Am sterdam de Europese titel verover de, reisde de afgelopen maanden met zijn trainer Erik van den Berg twee maal naar de Verenigde Sta ten voor een trainingsstage. In de sportzaal van de Amerikaan Geor ge Benton in Philadelphia zegt Blanchard zich optimaal te hebben kunnen voorbereiden. „Vroeger lieten wij voor een belangrijke par tij altijd een sparringpartner over komen. Wij hebben de zaak nu eens omgedraaid. Dat is mij uitste kend bevallen. In Philadelphia re gelde Benton, met wie mijn trainer al jaren lang een uitstekend con tact onderhoudt, alles. Zoiets brengt een stuk rust." „Ik had niets aan mijn hoofd en kon mij volledig op de training richten. Ik stond dagelijks in de ring en had aan sparringpartners in feite geen gebrek. Iedereen die bij Benton komt, bereidt zich voor op een partij en wil hard trainen." Blanchard zegt in Philadelphia fy siek sterker tr zijn geworden. Bo vendien heb ik veel geleerd in het gevecht op halve afstand. Invech ten was nooit mijn sterkste zijde." „Ik krijg van Rühling te weinig wedstrijden", vindt de kampioen, „en tijdens zo'n trainingskamp krijg je het ritme wat eerder te pak ken. Je bent geconcentreerder, bo vendien sta je iedere dag wel een rondje of vijf, zes met een goeie jongen tussen de touwen". Blan chard had in de Hard Knox Gym van Benton met twee sparringpart ners te maken. De eerste haakte al na twee dagen af met een blessure. Het volgende trainingsmaatje van de Nederlander was een kop klei ner dan Blanchard, een verschil in lengte dat ook morgen in Londen actueel zal zijn. Afstraffing Tegenstander Dennis Andries kwam dit seizoen drie keer uit in Noord-Amerika, waar hij winnend het canvas verliet. De Engelsman heeft dertig partijen op zijn naam staan, waarvan hij er zes verloor (de laatste nederlaag dateert van maart 1982, tegen Tom Collins) en één onbeslist maakte. Alex Blan chard staat in Londen eveneens voor zijn dertigste gevecht als pro fessional. Van de 29 partijen als profbokser verloor de 1,92 meter lange Amsterdammer er slechts 'e'en en bokste hij eenmaal onbe slist. Het enige verlies leed hij in november 1982 in het Rotterdamse Sportpaleis Ahoy' tegen Rudi Koopmans. Het gevecht om de Eu ropese titel werd in de achtste ron de door de Engelse arbiter John Coyle gestaakt. Blanchard moest daarna tot mei 1984 wachten voor dat hij opnieuw een kans op een titelgevecht kreeg. Nadat Koop- mans van Caramanolis had verlo ren, gaf Blanchard de kersverse Europese kampioen een afstraf fing. In de zesde ronde werd de Fransman uitgeteld. Vier maanden later ondervond de Westduitser Manfred Jassmann in Dortmund de kracht van de nieuwe Europese kampioen en elf maanden nadat Caramanolis de Europese titel bij Blanchard had ingeleverd, deed de Fransman een poging die te heroveren. De revan che in het Sportpaleis Ahoy' ein digde op 22 april van dit jaar na twaalf ronden onbeslist, waardoor Blanchard kampioen bleef. Alex Blanchard weet dat hij te genover een uitstekend voorberei de en geladen uitdager komt te staan. De op 5 november 32 jaar ge worden Dennis Andries wacht al enkele jaren op een gevecht om de LONDEN/BIRMINGHAM (AFP/SID) - Bobby Robson, de trainer van het Engelse voet balelftal. houdt er rekening mee dat de loting voor de eind ronde om het wereldkampioen schap de Zuidamerikaanse deelnemers zal bevoordelen. Robson verklaarde gisteren er van overtuigd te zijn, dat de or ganisatoren een ontmoeting in de eerste ronde van de drie Zuidamerikaanse deelnemers tot hoge prijs willen vermijden. Brazilië, dat op grond van re sultaten in het verleden is ge plaatst, Argentinië en Uruguay kwalificeerden zich voor de eindronde, die komende zomer in Mexico wordt gehouden. De loting wordt zondag in de hoofdstad Mexico-stad ver richt. „Ik wil niet beweren dat er zeker geritseld zal worden", liet Robson weten. „Maar het is wel een reëele mogelijkheid om de belangstelling voor het evene ment tot het einde levend te houden. Ik wil graag geloven in een volstrekt eerlijke loting. Maar mijn wantrouwen wordt gevoed door de druk die van bepaalde zijde uitgeoefend zal worden om de Zuidamerikaan se landen te scheiden". Wales Om financiële redenen moet de bondscoach van Wales er voortaan een part-time baan bij nemen. De voetbalbond is niet langer in staat de post voor de volledige werktijd te honore ren. Sinds vijfjaar wordt de po sitie van bondscoach bezet door Mike England, die een bruto salaris van 110.000 gul den incasseert. England heeft de maatregel geaccepteerd. Hij verklaarde aan het eind van het seizoen on der de nieuwe voorwaarden te willen aanblijven. „Het is geen financieel probleem, maar een zaak van nationale trots", liet England weten. Als enige land van het Verenigd Koninkrijk plaatste Wales zich niet voor de eindronde om het wereldkam pioenschap in Mexico. Alex Blanchard staat in Londen l Europese bokstitel Europese titel. In Engeland was Andries aanvankelijk bekend on der de bijnaam „Andries, het dier", vanwege zijn brute kracht. Zijn sterke punten zijn conditie, incas seringsvermogen, onophoudelijk aanvallen en stootkracht. Blan chard maakt zich daarover niet al te veel zorgen. „Ik wil graag een te genstander die komt omdat je dan de kans hebt op een counter." Ma nager Henk Rühling is wat gereser veerder. „Met Engelse boksers is het altijd oppassen. Zij hebben een groot hart. Bovendien heeft And ries het voordeel dat hij een thuis wedstrijd bokst. Wanneer Blan chard goed geconcentreerd bokst, kan hij de partij binnen vijf ronden beslissen. Gaat het langer duren dan wordt het moeilijk. Ik herinner mij de partijen tegen Koopmans en de revanche tegen Caramanolis. Toen leek het of Blanchard na de zesde ronde in trance raakte. Hij zal dat moeten voorkomen." Scheuren Blanchards manager Henk Rüh ling zag Dennis Andries twee keer aan het werk: één keer live in Lon den en een andere keer op de Ame rikaanse televisie. „Hij komt op mij over als een bokser die tame lijk 'open' staat", denkt de Zand- voorter. „Ik vermoed dat Andries eerder te raken is dan bijvoorbeeld Caramanolis, die toch een gesloten verdediging had. Aanvallend is de Engelsman ook al anders dan Alex' vorige tegenstander. Andries be heerst de „lange" stoten, zijn hoe ken komen van ver" Andries zegt zelf over het gevecht: „Nu krijg ik eindelijk de kans die Blanchard in stukken te scheuren". De publieke opinie in Engeland is overigens, dat Blanchard de par tij zal winnen. Andries is in eigen land niet bijster populair. Dat be wijst ook wel de keuze van de zaal waarin wordt gebokst: de accom modatie naast het Londen West Hotel biedt plaats aan maar 1500 man. Scheidsrechter is de Frans man Raymond Bachelet. Oproep artsen: 'Boksen niet ondersteunen' WASHINGTON (ANP/SID) - De Amerikaanse artsenvereni ging heeft opnieuw het boksen aangevallen. De artsen willen morgen tijdens de algemene vergadering van hun organisa tie in Washington het nationale Olympisch comité oproepen deze tak van sport niet langer te ondersteunen. Volgens dr. Ro bert Voy, een van de medische specialisten in dienst van het Olympisch comité, wordt geen onderscheid tussen prof- en amateurboksen gemaakt. „Amateurboksen staat in de Verenigde Staten onder strikte controle van sportartsen". Vo rig jaar had de artsenvereni ging al geeist boksen niet meer als een sport te erkennen. Als trainer Alphense Boys ALPHEN AAN DEN RIJN - Paul Bahlmann is tot hoofd trainer van Alphense Boys benoemd. De 30-jarige jeugd trainer van Rijnsburgse Boys zal met ingang van het nieu we seizoen de huidige trainer Jan van Daal opvolgen. Van Daal is aan zijn tweede seizoen bij de Alphense zondag tweedeklasser bezig. Zijn contract wordt uit financiële en andere overwegingen niet verlengd. Bahlmann, die in het bezit is van het B-diploma, en Alphense Boys gaan een verbintenis van één jaar aan. Als speler en jeugdtrainer was Paul Bahlmann altijd actief voor Alphense Boys. Anderhalf jaar te rug zette hij zijn trainersloopbaan voort bij Rijnsburgse Boys. Als speler maakte hij tot september van dit jaar nog deel uit van de Al phense hoofdmacht. Omdat hij de spelvreugde was gaan missen, stopte hij daar eerder mee dan hy zich had voorgenomen. Bahlmann betreurt overigens dat zijn benoeming al naar buiten is gekomen. "Ik vind dat jammer. Het was de bedoeling dat dat nog geheim zou blijven. De spelers zijn namelijk nog niet op de hoogte ge bracht. Maar ik kan er niet om gaan liegen", aldus de Alphenaar, die weet dat de spelers pas vanavond door het bestuur geinformeerd zul len worden. Hij ziet in zijn verkiezing een stuk erkenning voor de wijze waar op hy de jeugdtraining altijd heeft aangepakt. Het feit dat hij drie maanden geleden nog deel uit maakte van de selectie vormt voor hem geen bezwaar nu als trainer aan de slag te gaan. "Ik heb in sep tember mijn afscheidswedstrijd gespeeld. Voordat het augustus is, ben je al weer negen, tien maanden verder. Paul als trainer is een ande re Paul als voetballer. Daar zal de spelersgroep ook mee geconfron teerd worden", aldus Bahlmann. De huidige trainer Jan van Daal zal voorlopig tot begin januari geen training geven. Dat heeft niets met de benoeming van Bahl mann te maken. De Amsterdam mer is volgens AB-voorzitter Koos DEN HAAG (ANP) - Peter Post heeft Eric Breukink voor twee s gecontracteerd voor zijn profploeg. Breukink, met afstand de béste tijd- rijder by de amateurs in de afgelopen jaren, was aanvankelijk van plan te gaan rijden bij de ploeg van Ben van Erp. Nadat die ploeg sterk vergroot was door het opnemen van een aantal andere renners en na het vertrek van de Tilburgse ploegleider, heeft Breukink ontheffing van de overeen komst gevraagd. „Wij hadden daar geen problemen mee", vertelde manager Henny Li- bregts. „De groep is aanzienlijk groter geworden en wanneer iemand zich daarin niet thuis zou voelen, dan willen wij hem niet dwingen te blijven." Breukink reed bij de Spelen van Los Angeles in de 100-kilometerploeg en bleef als enige van dat viertal ook in 1985 amateur. Hij startte het afgelopen jaar onder andere in de Ronde van Colorado en de Ronde van de Toekomst en maakte deel uit van de Nederlandse ploeg bij het wereld kampioenschap. Hij reed tamelijk wisselvallig, maar behaalde niettemin negen overwinningen, waarbij de tijdrit in Olympias Ronde en te Schijn- dcl. van der Geest, die de trainerswis seling nog niet wilde bevestigen, overspannen. Tot zy n terugkeer zal een ander zich met zyn taak belas ten. Ook daarover moet vanavond duidelijkheid komen. Tijdens de ledenvergadering van Alphense Boys is gisteravond aan bestuurslid Ben Haverkamp de zilveren speld van verdienste van het NKS uitgereikt. De heer Lucasse, voorzitter van het NKS afdeling Leiden, overhandigde de speld aan Haverkamp, die al 27 jaar bestuurslid en inmiddels erelid is van de Alphense vereniging. Vooz- itter Koos van der Geest en secre taris Theo van Egmond werden door de vergadering herkozen. Jac ques van Vliet nam de plaats van de afgetreden Gerard Wortman in. Nijboer wil zich iii eigen land plaatsen ALMERE (ANP) - Ruim drie jaar geleden werd Gerard Nijboer in Athene Europees kampioen op de marathon. Eind augustus moet de snelste Nederlander (2.09.01), die in 1980 in Moskou op de marathon Olympisch zilver veroverde, in Stuttgart zijn titel verdedigen. De Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie heeft als eis voor uitzending naar de Europese titelstrijd een li miet van 2 uur en 12 minuten ge steld. Nijboer had in januari in Tokio een poging willen wagen aan deze eis te voldoen. De marathon van New York, waar hij eind oktober als vyfde eindigde, vergde echter een langer herstel dan hij had ver wacht. „Ik ben nu van plan in een van de drie Nederlandse mara thons een poging te wagen de li miet te lopen. Ik heb de keuze uit Maassluis, Rotterdam of Amster dam. Ik loop graag voor eigen pu bliek. Men zal er echter rekening 'mee moeten houden, dat ik uitstap wanneer ik zie dat een limiettyd niet mogelijk is. Ik ben tot dit in mijn ogen onsportieve gedrag ge dwongen door de limiet. Je kunt nu eenmaal niet in een kort tijdsbe stek drie marathons lopen." Nyboer heeft ook nog uitnodi gingen voor de marathons van Los Angeles (maart) en Boston (april)., Zijn voorkeur gaat echter uit naan een Nederlandse marathon, waar van er overigens in 1986 op de na tionale agenda 23 staan.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 11