Dader gedood bij aanslag in Luik 4 Weer gillek in hoofdstad India Wallraff wint opnieuw proces Ik sleep Marcos meteen voor de rechter Golf van terreur in België Bisschoppen: Rome is op de juiste weg Acht jaar cel voor RAF-lid Interview Wereldraad van Kerken bepleit onmiddellijke boycot Z.-Afrika ZATERDAG 7 DECEMBER 1985 BUITENLAND PAGINA 7 BRUSSEL (GPD) - De hele Belgische politiemacht is gisteren in staat van verhoogde waakzaamheid gebracht na bomaanslagen op een gerechtsgebouw in Luik en op een NAVO-pijpleiding in de buurt van Gent. Bij de aanslag op het gerechtsgebouw in Luik viel één dode; drie anderen werden gewond. Volgens vice-premier en minister van justitie, Jean Gol, is de bom- legger zelf bij de enorme explosie om het leven gekomen. Het slacht offer. dat onder het puin werd be dolven, is onherkenbaar verminkt. Het is nog onduidelijk wie de aanslag in Luik heeft gepleegd. Men vermoedt dat de terreuractie het werk is geweest van de Strij dende Communistische Cellen, CCC, die al 28 aanslagen op hun naam hebben staan. In tegenstel ling tot eerdere CCC-acties werd deze keer niet vooraf gewaar schuwd voor de aanslag. De Strijdende Communistische Cellen hebben wel de verantwoor delijkheid opgeëist van de aanslag op de NAVO-pijpleiding in Worte- gem-Petegem, bij Gent. In pam fletten, die later op de dag in Brus sel werden gevonden, niet ver van de plek waar een verdachte koffer werd aangetroffen, schrijft de CCC dat zij de aanslag hebben gepleegd samen met een internationaal com- munististische groep in Frankrijk, vermoedelijk de Action Directe. Na de aanslag in Luik zijn over het hele land strenge veiligheids maatregelen genomen. De meeste gerechtsgebouwen worden be waakt door zwaar bewapende poli tiemannen en rijkswachters, be schermd met kogelvrije vesten en gewapend met riot-guns en Uzi machinepistolen. Ook NAVO-in- stallaties worden zwaar bewaakt. In het hele land zijn alle politie mannen en rijkswachters gecon signeerd. Personeel dat vrij was, is teruggeroepen. De aanslag op klaarlichte dag in Luik is al de derde deze week. Woensdag explodeerde een bom van de CCC in een gebouw van de Bank of America in Antwerpen. Er vielen geen slachtoffers, maar de schade was enorm. De explosie in het gerechtsge bouw in Luik gebeurde even na drie uur, een kwartier voor de plechtige vergadering van de Jon ge Balie (advocaten), waarbij 600 mensen werden verwacht, onder Het oleum-gas (ook wel "rokend zwavelzuur" genaamd, dat ontstaat door oplossing van zwaveltrioxide in zwavelzuur) ontsnapte door een verroeste klep van een koelleiding in de fabriek. Volgens de politie is ongeveer vijf ton van het gas ont snapt. wie minister van justitie Jean Gol. De tweede verdieping van het ge bouw stortte naar beneden. De mij- nopruimimgsdienst van het leger heeft in de buurt van het zwaar ge teisterde gebouw nog urenlang ge zocht naar andere bommen. Vals alarm Later op de dag werd alarm gege- geven bij een bank in het' drukke centrum van Brussel. Een bedien de van de Brusselse trammaat schappij had een verdacht koffer tje zien liggen voor het gebouw en vervolgens de politie gewaar schuwd. De buurt werd ontruimd en de mijnopruimingsgsdienst van het leger erbij geroepen. Die heeft even. na zes uur het verdachte kof fertje tot ontploffing gebracht. Ver moedelijk ging het om een vals alarm. In de pamfletten van de CCC, die in een brievenbus in de buurt van de bank werden gevonden, wordt ook gewag gemaakt van de aanslag op het oliedistributiecentrum van de NAVO in Versailles, bij Parijs.. Daaruit bleek ook dat er een derde aanslag was gepland op een NA VO-pijpleiding bij Bergen. Maar die aanslag is niet doorgegaan. Bij de aanslag op de pijpleiding in Wortegem-Petegem zijn geen slachtoffers gevallen. Wel hebben politie en leger uit voorzorg het treinverkeer urenlang stopgezet. Het is niet bekend hoe groot de schade aan de Navo-pijpleiding is. Premier Martens weigerde in het parlement bijzonderheden te ge ven over de aanslagen. De commis sie van justitie in de Kamer wil mi nister van justitie Gol horen over de maatregelen die hij heeft geno men om de terreur te bestrijden. Op een persconferentie in Brus sel is gisteren de oprichting be kendgemaakt van een vereniging van nabestaanden van de slachtof fers die gevallen zijn bij een reeks van bloedige aanslagen op waren huizen in België door de "Bende van Nijvel". Volgens politiecommissaris Sa- jan Singh zijn drie personeelsleden van de fabriek gearresteerd, onder wie de algemeen directeur. Ze wor den ervan verdacht dat ze "levens in gevaar hebben gebracht door giftige stoffen. "De directeur en twee andere functionarissen wer den na het lek van woensdag ook gearresteerd, maar later op borg tocht vrijgelaten. Hoewel de autoriteiten het te gendeel beweren, hebben twee In diase kranten gisteren gemeld dat het gas dat woensdag uit de fabriek weglekte zeer giftig was. Een 50-ja- rige advocaat is donderdag overle den nadat hij het gas had ingea demd. De precieze oorzaak van zijn dood is overigens nog niet vastge steld. Vrijdag bevonden zich nog 18 mensen die het gas hadden in geademd in het ziekenhuis. Het Delhi Wetenschappelijk Fo rum, een particuliere organisatie, heeft gezegd dat er in de ongeluks- fabriek ook 70 ton van het dodelij ke chlorine ligt opgeslagen. Als dit gas was ontsnapt in de hoeveelhe den van afgelopen woensdag, was het aantal dodelijke slachtoffers nog hoger geweest dan in Bhopal. STUTTGART (DPA) - De 24-jarige Claudia Wannersdorfer is gisteren in Stuttgart-Stammheim tot acht jaar gevangenisstraf veroordeeld. De rechtbank achtte bewezen dat de vroegere verpleegster heeft meegedaan aan eer. bomaanslag en dat ze de terreurorganisatie Rote Armee Fraktion (RAF) gesteund heeft- Op 20 januari van dit jaar pleeg de zij met een geestverwant een aanslag op een computercentrum te Stuttgart. Maar de ruim drie kilo zware lading kwam tot ontploffing bij het instellen van het tijdmecha- nisme, waarbij Wannersdorfer ern stig gewond geraakte. Haar mede dader Johannes Thimme kwam bij de explosie om het leven. De open bare aanklager had twaalf jaar ge vangenisstraf geëist. 'Mishandeling kinderen is toegenomen' BERN (AP) - Ongeveer hon derd afgevaardigden uit dertig landen hebben gisteren op een internationale conferentie in Bern aangedrongen op maatre gelen tegen kindermishande ling en ervoor gewaarschuwd dat dit een toenemend pro bleem is. De conferentie die drie dagen duurde, raadde de Wereldgezondheidsorganisatie van de Verenigde Naties aan een actieplan te ontwikkelen om 'de aandacht te trekken van alle lagen van de bevolking voor de omvang van kinder mishandeling'. De internationale conferentie was de eerste over dit onder werp op dit niveau. De discus sies spitsten zich toe op de rol van het gezin bij kindermishan deling, kinderarbeid, zwerfkin deren, oorlogskinderen en sek sueel misbruik van kinderen en kinderprostitutie. Vastgesteld werd 'dat er een dramatische toename is geweest van het aantal meldingen van kinder mishandeling, vooral in de geïndustrialiseerde landen'. DEN HAAG - ,,Als ik tot president wordt gekozen breng ik Ferdinand Marcos meteen voor de rechter. Hij zal niet alleen worden aangeklaagd voor de brute moord op mijn man, maar vooral voor de misdaden die hij heeft begaan tegenover het Fi lippijnse volk". door Bob Mantiri Dat zegt Corazon Aquino, de 52- jarige weduwe van de vermoorde politicus Benigno Aquino, in een telefonisch interview. Haar man werd op 21 augustus 1983, na een ballingschap van drie jaar in de VS. bij zijn terugkeer op het vlieg veld van Manilla doodgeschoten. Het proces tegen de verdachten in de moordzaak resulteerde begin deze week in de vrijspraak van de chef-staf van het leger en vertrou weling van president Marcos, ge neraal Fabian Ver, die algemeen wordt beschouwd als het brein achter het moordcomplot. Marcos installeerde Ver na de uitspraak weer in zijn oude functie. Mevrouw Aquino (52), sinds dinsdag presidentskandidate voor de Verenigde Oppositie (UNIDO) an de verkiezingen die op 7 februari worden gehouden, is allerminst verbaasd over de uitspraak van de rechtbank. „Ik ben niet geschokt over de uitspraak. Niemand heeft ook maar een moment gedacht dat generaal Ver zou worden veroor deeld. Het is duidelijk, dat het hele proces een schijnvertoning is ge weest en dat het bij president Mar cos al vanaf het begin vaststond dat zijn naaste medewerker zou worden vrijgesproken. Maar ik heb generaal Ver eigenlijk nooit be- VATICAANSTAD (AP) - Deelne mers aan de buitengewone synode van de katholieke bisschoppen in Rome die twee weken duurde heb ben deze vergadering 'een groot succes' genoemd. Volgens de Va- ticaanwoordvoerder Joaquin Na varro hebben de bisschoppen vrij dag bijna unaniem 'een boodschap aan alle katholieken' aangenomen. De Amerikaanse aartsbisschop John May uit St. Louis zei op eep persconferentie dat de synode de uitkomsten van het tweede Vati caanse concilie opnieuw bevestigd heeft en daarmee aangeven heeft 'dat we op het juiste spoor zitten'. Hij voegde hieraan toe dat 'de kerk nu een nieuw tijdperk binnen treedt en een nieuwe koers heeft ingeslagen'. Andere Amerikaanse bisschop pen noemden de synode die de stand van zaken in de katholieke kerk sinds het eind van het tweede Vaticaanse concilie 20 jaar geleden moet opmaken 'een groot succes'. conterentie van de Wereldraad van Kerken in de hoofdstad van Zim babwe is gisteren geëindigd met het goedkeuren van een "Verkla ring van Harare", waarin wordt ge vraagd om onmiddellijk ingaande uitgebreide sancties tegen Zuid- Afrika wegens het voortduren van apartheid en om steun voor zwarte bevrijdingsbewegingen. Geen en kel land ter wereld zou nog mogen overwegen leningen te verstrek ken aan de Zuidafrikaanse rege ring, ondernemingen of financiële instellingen, aldus de verklaring. De 88 afgevaardigden werden het na urenlange ingespannen dis cussies eens over de tekst. Sommi ge deelnemers hadden bedenkin gen tegen een onvoorwaardelijke oproep sancties toe te passen. De conferentie is van mening dat „het uur van de waarheid voor Zuid- Afrika en de wereld" is aangebro ken en dat de apartheidspolitiek van Zuid-Afrika gods wil weer streeft. De kerkleiders zeggen vol ledig begrip te hebben voor allen in Zuid-Afrika, die het aftreden ei sen van de blanke minderheidsre gering, en achter dat streven te staan. Naar hun mening is dat de schouwd als de hoofdverdachte in de moord op mijn man. Voor mij is en blijft dat Marcos. En hij kan er op rekenen dat ik hem voor de rechtbank zal slepen wanneer ik de verkiezingen win. Mevrouw Aquino is wellicht de enige kandidate, die het Marcos in de komende verkiezingen moeilijk kan maken. Senator Salvador Lau rel, die waarschijnlijk zijn presi dentiële ambities opzij zal schui ven en zich nu tevreden zal stellen met de tweede plaats - het vice- presidentschap - is een ervaren po liticus. Cory Aquino is een leek in de po litiek, maar de aanhang van Mar cos vreest eerder de vrouw van de vermoorde politieke rivaal van de president dan de doorgewinterde politicus Laurel. Marcos weet met welke wapens hij zijn voormalige supporter moet bestrijden. Maar bij Cory Aquino ligt dat veel moei lijker, omdat het treffen met haar Ze verzekerden ook dat de synode een eind gemaakt heeft aan de vrees dat de bisschoppen de her vormingen van het concilie op het punt van de liturgie, de oecumene, het kerkbestuur en religie-onder wijs zouden ontmantelen. 'Dat was in niemands gedachten en zeker niet in die van de Heilige Vader', zei bisschop Malone uit Ohio. Op de vraag aan Malone welke boodschap hij mee naar huis nam voor degenen die 'het moeilijk heb ben' met de uitspraken van de kerk over gezinskwesties en seksuele moraal antwoordde de bisschop minst kostbare manier waarop ver anderingen tot stand kunnen wor den gebracht ter vorming van een ieder vertegenwoordigende rege ring die waarlijk democratisch mag heten. Alle kerken, met inbegrip van die uit Zuid-Afrika, vertegenwoor digd in Harare, betuigen steun aan bewegingen in dat land die werken aan de bevrijding. Volgens secreta ris-generaal dr. Emilio Castro van de Wereldraad betekent dit voor namelijk steun door gebed, daarbij aantekenend dat via het speciale programma van de Wereldraad reeds daadwerkelijke steun wordt verleend aan bestrijding van het racisme, terwijl humanitaire hulp wordt gegeven aan bevrijdingsbe wegingen. De Verklaring roept de leden van de Wereldraad op, een gebedsdag te houden op maandag 16 juni voor het tot een eind komen van een on rechtvaardig bewind in Zuid-Afri ka en spreekt zich uit voor directe toepassing van resolutie 435 van de Verenigde Naties, die onafhanke lijkheid voor het door Zuid-Afrika bezette Namibië eist. Op de conferentie is nauw con- zich in de emotionele sfeer af speelt. De moord op Aquino ligt de 54 miljoen Filippino's nog vers in het geheugen. Overal wordt Marcos geconfronteerd met stickers „Ik hou van Ninoy (Aquino)", gedenk naalden en standbeelden van de vermoorde senator. En het slepen de proces tegen de verdachten in de laffe moord op het vliegveld van Manilla kunnen Marcos zeker par ten spelen. Cory Aquino is tegen die acnter- grond daarom optimistisch over de verkiezingen. „We hebben een goe de kans om president Marcos weg te stemmen. Het volk heeft onder zijn regime veel geleden en ze heb ben schoon genoeg van hem". Ze vertelt dat zij aanvankelijk niet van plan was om het in de komende verkiezingen op te nemen tegen Marcos. „Maar ik zou, als ik dat niet doe, één miljoen landgenoten diep teleurstellen. Zij hebben hun dat gescheidenen en hertrouwden en anderen die niet de eucharistie mogen ontvangen, welkom zijn als lid van de parochie. Prof. Henry Chadwick, die afge lopen dinsdag de synode toesprak namens de daar aanwezige waarne mers van de andere Kerken, heeft in zijn rapport nergens verwezen naar het pausambt of naar de hui dige bekleder daarvan. "Het pause lijk primaat is inderdaad een groot probleem in de oecumenische sa- mengroei", aldus de Haarlemse hulpbisschop Lescrauwaet. "Niet temin kan het een wonder heten BONN - De Westduitse schrijver Günter Wallraff heeft gistermiddag ook het tweede proces rond het boek 'Ik, Ali' gewonnen. Voor de rechtbank in Keulen diende een kort geding dat de voormalige kop pelbaas Alfre'd Keitel tegen de schrijver had aangespannen. Kei- door Hans Hoogendijk tel, die overigens een gevangenis straf van 4,5 jaar uit zit wegens po ging tot omkoping, eiste dat twee pagina's in 'Ik, Ali', waarin Wallraff zijn praktijken beschrijft, verbo den worden. In eerste instantie hadden zijn advocaten acht eisen voorgelegd, later brachten ze het aantal terug tot vier. Omdat Keitel geen cent meer heeft, deed hij een beroep op 'onvermogen'. Rechter Hutmacher nam daarop de vier punten door en concludeerde dat er zo weing kans op succes in zat voor de voormali- tact tot stand gebracht tussen 37 Zuidafrikaanse kerKenjKc leiuna en de top van de bevrijdingsbewe gingen African National Congress ANC en het Panafrikaans Congres PAC. Achter gesloten deuren spra ken laatstgenoemde organisaties ook met een vertegenwoordiging van Zuidafrikaanse studenten. In een verklaring zeggen de studen ten dat die besprekingen nuttig zijn geweest voor een beter weder zijds begrip. Naar de studentenvertegenwoor digers verklaarden zijn zij naar Zimbabwe gereisd om nieuwe ideeën op te doen en te zoeken naar bruikbare alternatieven wat betreft strijd tegen sociale on rechtvaardigheid in Zuid-Afrika. Een zegsman van de in Harare aanwezige kerkleiders uit de Ver enigde Staten, Avery Post van de Verenigde Kerk van Christus, ver klaarde dat de conferentie een om mekeer teweeg heeft gebracht in het denken van kerkleiders met betrekking tot Zuid-Afrika. Hij verklaarde dat dit moet worden ge zien als het niet langer staan achter hervormingen in dat land, maar achter de gedachte van bevrijding. handtekening gezegd onder een petitie, waarin er bij mij op wordt aangedrongen om de strijd aan te binden tegen Marcos. Bovendien heb ik voor de baar van mijn ver moorde man de plechtige eed ge daan dat ik zijn strijd voor rechtvaardigheid en democratie zal voortzetten". - Wat ziet u als eerste taak „Het bestrijden van de corruptie, die onder het bewind van Marcos een hoogtepunt heeft bereikt. Dit heeft de geloofwaardigheid van ons land ernstig ondermijnd. Nie mand durft nog zijn geld op de Fi lippijnen te investeren. Er is spra ke yan een vlucht van het geld naar het buitenland, niet alleen van bui tenlandse investeerders maar ook van onze zakenlieden die het hier niet meer zien zitten. Als dat pro ces niet wordt tegengehouden, is een economische chaos onafwend baar. Het is dus zaak om onze ge loofwaardigheid weer te herstel len." - Bent U van plan om de Ameri kaanse bases te sluiten als u de touwtjes in handen heeft? "Daar hoeven de Amerikanen niet bang voor te zijn. Het verdrag loopt pas in L991 af. Ik zal de af spraken respecteren, maar ik ben wel van plan om voordat dit ak koord afloopt, opnieuw met de Amerikanen te onderhandelen. Dat zal wellicht in 1989 gebeuren". - Krijgen de communisten wat u betreft een rol in een regering? „Wij hebben geen bezwaren wanneer de linkse bewegingen on ze gelederen versterken in de strijd tegen Marcos. Maar zij kunnen al leen van mijn regering deel uitma- aat naast de niet-katholieke ker ken ook de rooms-katholieke kerk zelf thans bereid is in de oecumeni sche dialoog het primaatschap aan de orde te stellen. Ook dat is een vrucht van het Tweede Vaticaans Concilie". Tijdens de oecumenische vie ring, die donderdagavond in de sy node-aula plaatsvond, noemde paus Johannes Paulus II het gebed „de fundamenteelste vorm van het werken voor de eenheid der chris* tenen". Met de paus acht bisschop Lescrauwaet de spirituele dimen sie in de oecumene van eminent belang. Deze dimensie dreigt vol gens hem weieens te weinig aan dacht te krijgen ten gevolge van de grote belangstelling, die er in oecu menische organen of de Raad van Kerken is voor- de politieke op dracht van de christenen in de we reld van vandaag. "Onderschat de I betekenis van de binnenzijde voor de oecumene evenwel niet", waar schuwt Lescrauwaet. ge koppelbaas, dat hij in ieder ge val de proceskosten moest betalen. Daarop trok de man de hele aan klacht in. Toch kostte hem deze aanzet tot een proces 100.000 mark. Het kwam ook tot een korte woordenwisseling tussen de schrij ver en de koppelbaas. Op een gege ven ogenblik nep Keitel: 'Hoe heette je eigenlijk toen je bij ons werkte'. Wallraff: „Ali Sigirlioglu, maar dat interesseerde uw mensen helemaal niet. Ze kenden de na men van de arbeiders niet eens en dus kon er ook nooit geld voor so ciale verzekeringen en belasting zijn betaald. Ik heb dat ook bij de sociale kassen nagevraagd". Wallraff zei na afloop dat hier de verkeerde man voor de rechter had gestaan. „Hoewel Keitel op een schandalige, criminele, mensonte rende manier zijn mensen heeft uitgebuit, zie ik hem als slachtof fer. Hier stond de verkeerde man voor de rechter. Ik had hier de gro te mannen van de industrie willen zien staan". Wallraff meent dat Keitel niets bij dit proces kon winnen. Hij zit al in de gevangenis en indien hij zijn zin zou hebben gekregen, had Wallraffs advocaat een eis tot straf vervolging wegens ontduiking van sociale premies en belastingen te gen hem ingediend. Wallraffs ge tuigen stonden al in de gang te wachten. Pion Wallraff vermoedt dat de grote bouwondernemers Keitel als pion naar voren hebben geschoven uit angst dat zy zelf het doelwit zullen worden van een uitgebreid justitie- onderzoek. Het was het tweede juridische succes in drie dagen voor Wallraff. Woensdag won hij een kort geding dat hij had aangespannen tegen een regionale krantengroep die een foto van Wallraff als de Turk Ali op een bierfeest in Beieren als trucage had bestempeld. De krantengroep nam alle beschuldigingen terug en rectificeerde op de voorpagina's van al haar uitgaven. Verder dreigt Wallraff een proces aan te spannen tegen de Beierse te levisie. Dinsdagavond werd in de uitzending Report, verzorgd door de Beierse omroep, een aantal zeer kritische kanttekeningen gezet bij 'Ik Ali'. Er werden ook dezelfde verdachtmakingen geuit als in de genoemde regionale kranten. Vol gens Wallraff is de uitzending ook niet verzorgd uit de studio's van de Beierse omroep, maar direct uit die van de CSU van Franz-Josef Strauss. ken op voorwaarde dat zij het ge weld afzweren en bereid zijn tot een dialoog". Cory Aquino zegt er zich van be wust te zyn dat het succes van de Unido voor een groot deel afhangt van de mate van eenheid binnen de partij. Daar schort het op het ogen blik nog wat aan. Het feit dat sena tor Laurel zich op de gemeen schappelijke verkiezingslijst heeft gezet, maakt de keus moeilijk. Ve len beschouwen Laurel als collabo rateur en willen hem niet op een lijst met Cory Aquino. „Het is van het allergrootste belang dat wij op dit moment onze geschillen verge ten. We hebben één vijand: Mar cos". "Als wij het nu niet voor elkaar krijgen om hem weg te krijgen, zul len wij nog eens voor vijf jaar met hem opgescheept zitten. En het ge vaar is dan niet denkbeeldig dat er op de Filippijnen een toestand ont staat als in Iran", aldus Corazon Aquino. De politie, de brandweer en fa brieksarbeiders hadden het lek na 25 minuten onder controle. Enkele politiemensen hadden last van een geirriteerde keel, maar verder raakte niemand gewond. 'Ontslag Fabius werd geweigerd' PARIJS (Rtr) - Premier Laurent Fabius van Frankrijk heeft donder dag zijn ontslag aangeboden aan president Francois Mitterrand, maar het aanbod is afgewezen. Dat stond gisteren in het dagblad Le Monde. Fabius zou zijn ontslag hebben aangeboden in een telefoonge sprek van een half uur met Mitter rand, die op het ogenblik op de Franse Antillen Martinique en Guadeloupe vertoeft. Twee dagen geleden kregen Mit terrand en Fabius slaande ruzie over het besluit om de Poolse lei der Jaruzelski te ontvangen. Fa bius was er tegen en zei ten over staan van de Nationale Vergade ring dat hij niet was geraadpleegd. Na het telefoontje zei Mitterrand tegen verslaggevers dat hij de vol ledige verantwoordelijkheid voor het besluit aanvaardde en het kabi- net-Fabius in functie zou blijven. Volgens politieke commentato ren zou een openbare ruzie tussen een president en een premier nor maal gesproken hebben geleid tot het vertrek van laatstgenoemde, maar was Mitterrand van mening dat hij in een periode waarin een verkiezingsstrijd gaande is, niet van eerste-minister kon verande ren. De verkiezingen vinden plaats in maart. NEW DELHI (AP) - Uit de Shri- ram-kunstmestfabriek in New Del hi is gisteren opnieuw gas wegge lekt, twee dagen nadat weglek kend gas uit dëzelfde fabriek een persoon het leven kostte en dui zenden in paniek deed vluchten. Bij het tweede lek is volgens de po litie niemand gewond geraakt. HAMBURG (Rtr) - In het noorden van Duitsland woedde gisteren een zware sto-i-m. In West-Duitsland is een vrachtwagenbestuurder gedood en zijn verscheidene andere mensen gewond bij de storm die soms een snelheid van 120 kilometer per uur bereikte. Volgens de politie werd de chauffeur waarschijnlijk gedood toen hij tegen de grond werd geblazen bij het vastsjorren van het dekzeil over de lading. Hij lag vier meter van de truck op een parkeerplaats in de buurt van Oldenburg. In Hamburg liep een bejaarde vrouw talrijke beenderbreuken op toen zij onder een omvallende stenen muur terechtkwam. Op de foto (ADN/AP): Het Oostzee-strand van het Oostduitse Warnemünde veranderde door de storm in een woestijn van stuifzand. - Corazon Aquino: onderhandelen over Amerikaanse bases. (foto ANP en AP)

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 7