Kritiek over beleid dierentuin barst los Oegstgeest en Warmond legen 'cultuurpotjes' Verdachte verkrachting wil worden vrijgelaten De burgemeester is boos Paard botst tegen auto 'Geen extra overlast rijksweg' DEN HAAG/WASSENAAR - De Tweede Kamerleden H. Dijkstal en A. Nijhuis (WD) willen van minis ter Braks (landbouw en visserij) weten wat tot de ondergang van Dierenpark Wassenaar heeft ge leid. Waarom moest het dierenpark begin deze week worden gesloten, terwijl de overheid - rijk, provincie, diverse regiogemeenten en parti culieren er 5,5 miljoen hebben in gepompt, zo vragen de kamerleden zich af. En: wat waren de voor waarden waarop de bewindsman 2,4 miljoen gulden overheidsgeld ter beschikking heeft gesteld? Wel ke waarborgen waren er? Felle kritiek is ook gericht op "de overheid, die te veel op de stoel van de ondernemer is gaan zitten. Men had het niet moeten doen zon der voldoende waarborgen", haalt Dijkstal, die ook raadslid in zijn woonplaats Wassenaar is, uit naar de provinciaal bestuurders Borg man en Jansen, die zich vurig heb ben ingezet om het park te behou den en zitting hadden in de Raad van Commissarissen. Dijkstal zegt nu te vrezen dat het nooit echt de bedoeling is geweest van eigenaar Louwman om het park open te houden en dat over heidsgelden dus zijn gebruikt om ■de exploitatieverliezen te dekken. Zijn bevindingen: "Ik herinner me dat de vogels in de Louisehal vroe ger een hoogtepunt van het dieren park waren. De laatste jaren heb ik ze niet meer gesignaleerd. Zouden alle kapitale dieren niet al lang zijn verkocht?", aldus het kamerlid/ raadslid, dat maar blijft piekeren: "Ik heb zelf het gevoel dat ieder een, ik ook, de laatste weken denkt: hoe zit het daar nu precies? Daarom heb ik de knuppel maar in het hoenderhok gegooid. Ik wil duidelijkheid. Twee jaar geleden moest de overheid het noodlijden de dierenpark helpen. En nu kan ze naar die 5V2 miljoen fluiten. Dat is natuurlijk nooit de bedoeling ge weest". Geld terug Dat vinden ook de gemeenten Voorschoten en Nootdorp, destijds twee van de vele regiogemeenten die geld beschikbaar stelden. Bei den hebben inmiddels om terugbe taling van de verleende subsidie gevraagd. Voorschotens gemeente secretaris De Graaff over het waar om: "De Voorschotense gemeente raad is aan zichzelf verplicht die 7700 gulden terug te vorderen". De eerste ambtenaar legt uit dat toen de gemeenteraad besloot tot subsi dieverlening de voorwaarde is ge steld dat het dierenpark open moest blijven. Eerder deze week drong de raadscommissie welzijn er dan ook bij wethouder Marselis op aan stappen te ondernemen de 7700 gulden terug te krijgen. Mar selis stond niet echt te trappelen van ongeduld. De bestuurder vraagt zich af of voor zo'n klein be drag zo veel drukte moet worden gemaakt. C. Zoetemelk, de gemeentesecre taris van Warmond, meldt dat er vanuit zijn dorp geen pogingen zul len worden ondernomen het in het dierenpark gestoken Warmondse geld terug te krijgen. "Wij hebben, nel als andere gemeenten, een briefje gehad waarin de sluiting wordt gemeld en die brief hebben we ter kennisgeving aangenomen. Het is mogelijk dat een raadslid in de raadsvergadering van januari, wanneer de brief op de lijst van in gekomen stukken zal staan, alsnog iets zal opmerken". "Ben je mal?!", reageert de Oegstgeester burgemeester Scheenstra op de vraag of hij 'zijn' geld nog gaat terughalen. Als hij wordt ingelicht over het Voorscho tense voornemen om zulks wél te doen, vraagt hij zich hardop af: "Zijn dat daar dan allemaal kruide niers?". Over de Voorschotense 'clausule': "Zo'n voorwaarde kun je helemaal niet stellen, je mocht niet meer dan hópen dat de'red dingsactie zou slagen". "Veel zpuxder dan voor de èe- meenten is de sluiting van het die renpark voor de provincie, die had er ook veel meer belang bij om de zaak draaiende te houden. De bij dragen van de gemeenten waren bagatellen". De man die de knuppel gooide, even in zijn functie als raadslid: "Volgende week zijn er algemene beschouwingen in Wassenaar. Ik denk dat de WD de zaak daar aan de orde gaat stellen. Terugvorde ren? Daar ben ik niet voor. Wel zul len we het college om uitleg vra gen", aldus Dijkstal. Zowel Zoeterwoude als Leider dorp hebben nog geen directe plannen om geld terug te gaan vra gen. Leiderdorps wethouder Geh- ner komt wel met kritische kantte- VRIJDAG 6 DECEMBER 1985 Medische Diensten Kamerlid!raadslid Dijkstal: knuppel in het hoenderhok gegooid. larchiefTotol keningen: "We hebben destijds 7000 gulden gegeven op voor spraak van de provincie. Zoals het er nu naar uitziet zijn de zaken van tevoren nooit goed op een rijtje ge zet. Er is niet zorgvuldig genoeg met gemeenschapsgeld omge sprongen. We zullen de provincie zeker om opheldering vragen". De 'zondebok', gedeputeerde Borgman, was vanmorgen niet be reikbaar. Namens hem meldt een provincievoorlichter dat hij des tijds echt niet 'zomaar' is inge sprongen. "Op basis van de rappor ten die er toen lagen, was het die renpark na een grondige renovatie verder te exploiteren. Dat het niet is gelukt is alleen maar ontzettend treurig. Borgman is erg verdrietig, ook al omdat Louwman niet wilde meewerken. Maar dat hij in de Raad van Commissarissen zat is al leen maar logisch, als de overheid geld voor zoiets geeft wil ze ook meebepalen wat er gebeurt". DEN HAAG/REGIO - De 31-jarige man die afgelopen dinsdag tijdens de behandeling van zijn strafzaak wegens verkrachtingen in Aerden- hout en Leiderdorp alsmede dief stallen, staande de rechtszitting werd gevangengenomen, eist van de president van de Haagse recht bank zijn onmiddellijke vrijlating. Advocaat mr. J.H. Telkamp moti veert de eis in de dagvaarding van het kort geding tegen de staat met de constatering dat zijn cliënt door parketwachten werd tegengehou den toen hij de rechtszaal wilde verlaten. Op dat moment had de rechtbank echter nog niet beslist op de eis tot onmiddellijke gevan genneming. De meervoudige straf kamer van de Haagse rechtbank vergaderde juist op dat moment 'in raadkamer' over de vordering van de officier van justitie. Op dat moment was er geen door enige wettige autoriteit afgegeven bevel tot gevangenneming, aldus de dagvaarding. Die voorts stelt dat vier parketwachten de ver dachte belemmerden om te ver trekken en daarbij werden ge steund door de officier van justitie die wilde dat de verdachte zou blij ven totdat de rechtbank met verga deren klaar zou zijn. Daarbij heb ben een of meer parketwachten de verdachte beetgepakt en hem ook door hun opstelling duidelijk ge maakt dat zij zijn vertrek desnoods met lijfelijk geweld zouden belet ten. Dat is vrijheidsbeneming zon der wets- of rechtsgrond, aldus de beschuldiging, en een onrechtma tige gevangenneming die nog im mer voortduurt. Daarom de eis tot invrijheidsstelling. Het kort geding dient maandag 16 december en dat is precies een dag voordat de rechtbank vonnis wijst in de strafzaak. Tegen de man is vijf jaar onvoorwaardelijke ge vangenisstraf geëist. De verdachte moest om formele redenen eind september door justitie uit voorlo pige hechtenis worden vrijgelaten omdat er een administratieve ver gissing was gemaakt. LEIDERDORP - De burgemeester van Leiderdorp, Bruggeman, is boos. Boos op het bestuur van de provincie Zuid-Holland, die ondanks het 'nee' van de burgemeester in september van dit jaar toch toestemming verleende aan de Stichting Wielerpromotion om met een wedstrijd door Leiderdorp te 'crossen'. Leiderdorp had daar geen toestemming voor gegeven omdat de begeleiding van het wielergebeuren de politie (te)veel mankracht zou kosten. Bovendien, zo redeneerde de gemeente, is de publieke belangstelling in Leiderdorp voor zo'n evenement gering. Maar het provinciebestuur oordeelde anders en gaf de Stichting Wielerpromotion een ontheffing voor 'het Leiderdorpse'. Met de bezwaren van burgemeester Bruggeman werd geen rekening ge houden. "Deze gang van zaken bevreemdt mij, omdat aan mij toe stemming is gevraagd om met de wielerkaravaan door de gemeen te Leiderdorp te rijden", zo tikt de burgemeester het provinciebe stuur schriftelijk op de vingers. Hij besluit de brief met: "Ik ver trouw erop dat in voorkomende gevallen met eventuele bezwaren tegen inwilliging van dergelijke verzoeken rekening zal worden gehouden". OEGSTGEEST/WARMOND - Nu blijkt dat veel gemeenten wat meer speelruimte in hun begrotingen hebben dan voorgaande jaren her inneren de jarenlang tot bezuini gen gedwongen bestuurders uit de regio zich ineens allerhande potjes geld. De opleving van de economie moet worden gevierd. Er kunnen - zij het op zeer bescheiden schaal - weer leuke dingen worden gedaan. In negen van de tien gevallen ge beurt dat in de kunst- en/of cultu rele sfeer. Zo ook in Warmond en Oegstgeest. De laatste gemeente heeft voor 1986 de beschikking over een zogenoemde "cultuur- pot". Inhoud: 10.000 gulden. In Warmond staan zelfs twee potjes op het vuur. In het potje ten behoe ve van de restauratie van de pomp op het dorpspleintje aan de Dorps straat zit ruim 4.000 gulden. En het Warmondse kunstfonds is ruim een kwart ton groot. door Wim Koevoet Opmerkelijk is de ontstaansge schiedenis van dat fonds. Wie denkt dat het gemeentebestuur elk jaar een bedragje opzij schoof om later een mooi beeld of iets derge lijks te kunnen kopen, komt bedro gen uit. Warmonds gemeentesecre taris Zoetemelk vertelt dat het kunstfonds is te danken aan de gif ten van gulle agrariërs. Destijds kocht de gemeente ten behoeve van het zandwinningsproject in 't Joppe voor zo'n 150 hectare aan landerijen. Van die landerijen is nog zo'n 15 hectare over. De ge meente wilde die gronden pacht- vrij houden omdat zij nog helemaal niet wist of ze die grond ooit nog eens nodig zou hebben. "Ander zijds vonden we het jammer om die 15 hectare renteloos te laten lig gen", aldus Zoetemelk. Daarom werden ze aan een aan tal agrariërs voor gebruik vrijgege ven. "En er waren een paar agra riërs, ik zeg niet allemaal, die von den dat de zon nu eenmaal niet voor niets kan opgaan. Hun giften hebben we in het Warmondse kupstfonds gestopt", aldus de ge meentesecretaris. Op de vraag waarom juist in de aanbiedingsbrief bij de begrotin gen voor 1986 B en W het fonds uit de vergetelhoek halen, antwoordt de gemeentesecretaris dat tijdens het samenstellen van deze editie van de gemeentelijke begrotingen extra goed is gekeken naar de re serves. "Reserves moet je niet al leen vormen, je moet periodiek be kijken of je er ook wat mee kunt doen. Anders maak je jezelf schul dig aan de instandhouding van dood kapitaal". Zeilmaker Kortom: men durft het nu dan toch aan reeds voorradige gelden ook daadwerkelijk aan te wenden. De rooskleuriger huishoudboekjes van de gemeenten zullen hier niet vreemd aan zijn. Desalniettemin heeft men niet duidelijk voor ogen waarvoor men het geld wil gebrui ken en wat er mogelijk is voor het beschikbare geld. Op persoonlijke 'titel, dus niet namens het college v an B en W, wil Warmonds hoogste ambtenaar Zoetemelk best kwijt dat er volgens hem op kunstgebied met 26.000 gulden "verdraaid wei nig kan worden uitgericht". De te vormen werkgroep die het gemeentebestuur moet gaan advi seren over de aanwending van de Warmondse kunstgelden zou dan ook best wel eens tot de conclusie kunnen komen dat dóórsparen be ter is, sluit ook Zoetemelk niet uit: De gedachten van B en W gaan vooralsnog uit naar "kunstwerken die uitdrukking geven aan de wijze waarop in vroegere tijden in deze streek arbeid werd verricht die ty - perend was voor deze streek". Wat het raadslid Vreeken betreft, zo blijkt uit 's mans algemene be schouwingen, moet daarbij wor den gedacht aan binnenvissers, scheepmakers, molenmakers en de boer. En aan zeilmakers. Vooral het laatste lijkt zeilmaker Vreeken wel wat. Progressief Warmond-fractielei der Slingerland wil wat verder kij ken dan naar beelden alleen. Het liefst, zo liet hij weten tijdens de begrotingsdebatten, maandag, zou ZOETERWOUDE - Op de Dirk van Santhorstweg in Zoeterwoude is gistermiddag een paard met zijn berijdster is gisteren in botsing ge komen met een personenauto. Hoe het ongeluk precies ontstond is de politie niet bekend. Wel weet zij dat de berijdster, een 15-jarig meis je uit Zoetermeer, gewond naar het AZL moest worden afgevoerd. De auto liep schade op. Het paard zélf is direct naar zijn stal teruggerend. Rock roll Authentiek rock roll-mate- riaal, alsmede 'betere popmuziek' van de jaren '60 en '70 brengt de groep Runaway Brancard mor genavond in de Voorschotense Lindehoeve. "De groep staat ga rant voor een avond voetjes van de vloer", zo meldt het organise rende jongerencentrum aan het Van der Haarplein. De zaal is mor gen om negen uur open. Volksdansen Ouderen -boven de 50 jaar- kun nen komende dinsdagmiddag on der leiding van Pieleke de Boer volksdansen in de Leiderdorpse Muzenhof. De instuif begint om twee uur op het adres Cor Gor dijnsingel 4. Toegang twee gul den. Inloop Elke dinsdag-, woensdag-, don derdag- en vrijdagmiddag is er 'inloop' bij de Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Oegstgeest. Be doeld voor iedereen tussen plm. 12 en 26 jaar, die willen ping-pon gen, tafeltennissen of gewoon lek ker boekjes lezen en spelletjes doen. Het geheel speelt zich die vier middagen per week tussen drie en vijf uur af in gebouw Ta- berna aan de Julianalaan in Oegstgeest. IJssport Morgen houdt de vereniging 'Ijssport Leiderdorp' een zogehe ten zittingsochtend. Alle schaats liefhebbers kunnen dan hun lid maatschapskaart aftialen en an dere informatie krijgen over de ijsbaan. De ochtend wordt gehou den in het clubgebouw van de ver eniging, gelegen aan de Maurits- singel, tussen tien en twaalf uur. hij een discussie beginnen over wat in Warmond onder kunst wordt verstaan alvorens verdere stappen te ondernemen. Niemand viel hem bij of af. Zodat niet te zeg gen is of het voorstel van de pro gressief serieus is genomen. De WD wil in elk geval het liefst War mondse kunstenaars aan het werk zetten. Die moeten van de liberalen dan wel kunst met een grote K ma ken, wat dat ook wezen mag. Pomp Inventieve ideeën allemaal. Wet houder Dalhuisen (Progressief Warmond) is voornemens een werkgroep in te stellen "die de be volking moet polsen, met een voor stel moet komen, waarna de raad een besluit zal nemen". Ook het "pomppotje" is het re sultaat van giften. B en W melden in de aanbiedingsbrief dat het geld afkomstig is van een voorheen aan het pleintje gelegen spaarbank en de daarop gekweekte rente. Burge meester Hendrickx-Vlaar kwam onlangs met de volgende kosten plaatjes op de proppen: om weer grondwater uit de pomp te laten komen is een bedrag van 4500 gul den nodig. Om er drinkwater uit te laten stroom 2500 gulden meer. De keus is aan de raad die als hij voor drinkwater kiest wel erbij moet vertellen waar het geld vandaan moet komen. In Oegstgeest is voor het eerst 10.000 gulden opzij gelegd voor culturele activiteiten. Bedoeling is dat "creatieve" particulieren erop inspelen. Het selectiewerk wordt ook in Oegstgeest aan een commis sie/werkgroep, die al een keer bij een is geweest, overgelaten. Ge meentesecretaris Van Hulsteijn acht het niet uitgesloten dat de werkgroep zélf een programma in elkaar draait. "Net zo als gebeurt bij de rond de 5 mei-viering gefor meerde werkgroep". Hij zou gezien de samenstelling van de werkgroep waarin K&O, de muziekschool, de Stichting Wel zijn Ouderen Oegstgeest, SJJO, de bibliotheek en de gemeente zijn vertegenwoordigd, wel eens gelijk kunnen krijgen. Wethouder Blom (VVD), die de werkgroep in ver band met de gewenste slagvaardig heid uit maximaal vijf personen wilde laten bestaan, heeft dus niet helemaal haar zin gekregen. Voor alle duidelijkheid: in het Oegst geester geval gaat het dus niet spe cifiek om een kunstwerk. Wat PvdA-wethouder Kohlbeck betreft zou Oegstgeest er best wel eens een Oegstgeester culturele mani festatie mee kunnen betalen. Over de inhoud van de Oegst geester cultuurpot zegt Van Hul steijn dat die "subjectief' is vastge steld. "Het had net zo goed 12.000 als 7.500 kunnen zijn. Over de sa menstelling van de werkgroep (la chend): "Eh, ja, dat hebben wij zelf gedaan". Met "wij" blijkt hij de af deling welzijn in samenspraak metr wethouder Blom te bedoelen. Geconcludeerd kan worden dat hetgeen geldt voor de Warmondse kunstgelden ook geldt voor de Oegstgeester cultuurpot: beide zijn een beetje komen aanwaaien en het zijn burgemeester en wethou ders geweest die er de aandacht op hebben gevestigd. Zelfs nu er wat meer over kunst en cultuur viel tè filosoferen, besteedden de diverse raadsfracties er in hun algemene beschouwingen een minimaal aan tal woorden aan. De respectievelij ke gemeenteraden zijn nu de gel den eenmaal beschikbaar zijn des te geinteresseerder. In Oegstgeest drong de raad er bij B en W una niem op aan van de cultuurpot een structurele pot te maken. Een schijndiscussie want B en W waren zulks te doen. De gemeenteraad van Warmond wil de pomp op het dorpspleintje restaureren en weer in werking stellen. Discussiepunt daarbij is of er nu grond- of drinkwater uit moet stromen. Het laatste is duurder. <roto Wim Dijkman LEIDERDORP - Vermeerdering van het aantal rijbanen op de rijks weg A4 op het gedeelte dat door Leiderdorp loopt, mag geen extra overlast met zich mee brengen. De gemeente Leiderdorp stelt niet meer stank, trillingen en geluid te willen gedogen dan nu het geval is. Dat schrijft ze naar aanleiding van het rapport van de Raad voor de Verkeersveiligheid, die na het tragische 'mistongeval' vorig jaar april een onderzoek naar de weg instelde. De Raad concludeerde onlangs onder meer dat het aantal rijstroken moet worden vergroot. er een signaleringssysteem moet komen en de afrit Hoogmade of het nabijgelegen benzinestation moet worden verplaatst. Vooral de verbreding van het aantal rijbanen is een 'heet hangij zer'. Jaren geleden is Leiderdorp er zelf ook al over begonnen. Het plan werd toen in de ijskast gezet. Nu stelt de gemeente voor even tueel te bekijken of ondertunne ling van de weg de oplossing kan zijn. In een eerste reactie op het rapport van de Raad voor de Ver keersveiligheid kwam wethouder Meerburg ook al met deze sueees- tie, die nu door het gehele college van burgemeester en wethouders is overgenomen. Leiderdorp zal nu proberen over leg te gaan voeren met Rijkswater staat en de buurgemeenten Alke made ep Woubrugge over de af te leggen fasen van de aanpassing van de A4. Leiderdorp wil name lijk allesbehalve een afwachtende houding aannemen. "Er dient een standpunt te worden ingenomen dat duidelijkheid verschaft", aldus burgemeester en wethouders over het stukje weg, dat regelmatig on gelukken oplevert. ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12 tot 12.30 uur, (alleen voor spoedeisen medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meijer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groeneveld, De Ruiter, B. Janssen: za 8 uur tot zo 8 uur: Y. Groeneveld, Brikkenwal 19, tel. 218661; spreekuur Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: H. Meijer, Stokroos 1, tel. 215510. Groep 2 - Bergmeijer, Pieterse, v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis: za 8 uur tot zo 8 uur: M.Th. Bergmeijer, tel. 121701; spreekuur Oude Singel 76. zo 8 uur tot 24 uur: H. Klaassen, Zwa- nenzijde 27, tel. 213546. Groep 3 - Pleiter, J. van Leeuwen, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg: za 8 uur tot zo 8 uur: E.K. Fogelberg, tel. 132877; spreekuur de Sitterlaan 18. zo 8 uur tot 24 uur: S. Smit, Cobetstraat 43, tel. 130177. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waard, Amou: za 8 uur tot zo 8 uur: M. v.d. Waart, tel. 311414; spreekuur Petr. Moensweg 52. zo 8 uur tot 24 uur: A. Boer, v.d. Helm laan 5, tel. 310420; spreekuur Haagweg 60. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, de Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein, A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: A. Hammerstein, tel. 767646; spreekuur Saffierstraat 3. zo 8 uur tot 24 uur: H. Prince, Vondel laan 58, tel. 761754. Leiderdorp za, L. Middendorp, Peppelschans k 14, tel. 895525; spreekuur van 12.30-13 uur op hetzelfde adres (Peppelschans); zo, P. van 't Woud, Hoofdstraat 40, tel. 410070; spreekuur van 12.30-13 uur op hetzelfde adres (Hoofdstraat). Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur: D.L.P. van Overvest, Terweeweg 152, tel. 173994. Voor de praktijk Haaswijk: J.J. Voor- zaat/G.A. van der Steenhoven, Querido- laan 2, tel. 176867; dag en nacht bereik baar ook in het weekend. Voorschoten za, W. van Dam, Palestinalaan 29, tel. 3960; zo, J. Vrijenhoek, Bachlaan 1, tel. 2356. Warmond A. de Gijzel, Dorpsstraat 35, tel. 01711- APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 6 tot vr 13 decem ber door: Haven Apotheek, Haven 18, Leiden, tel. 120085. Apotheek Noord-Hofland, Thorbecke- weg 3, Voorschoten, tel. 762877. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: G. Roest, Haaghuishof 5, Leiderdorp, tel. 890405. Voor de praktijk van Vestjens, v.d. Wouw: H.Vestjens/R. Koster, tel. 01717-3836. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Brandt, Homanstraat 1, Rijnsburg, tel. 173266. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno men door: R.P. Snoep, Rynsburgerweg 94, Leiden, am 13 tel. 175636; spreekuur s Voorschoten, Wassenaar: B. van Wijk, Brouwerlaan 1, Voorscho ten, tel. 01717-3667. WIJKVERPLEGING Leiden Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753 en 134604, na 17 uur en in het weekend te bereiken via dokterstelefoon: 122222. Agenda Leiden Sterrewacht - Kaiserstraat, sterrenkyk- avond, 19-23 uur. Le Bambou - Herenstraat, open podium Folkclub Horus, 21 uur. Laktheater - Art Pro: 'De naakten kle den', 20.30 uur. Schouwburg - Tineke Schouten, 20.15 Stadsgehoorzaal - Residentie-Orkest, 20.15 uur. Filmhuis LVC - Breestraat, film 'Na de repetitie', 21.15 uur. Lesbiese Vrouwen Leiden - Lange- gracht 65, disco, 21-2 uur. Leiderdorp Clubgebouw Tamarco - Splinterlaan 89a, kaart- en sjoelavond voor iedereen, veltstraat 204, optreden Blue Suit, 23 uur, zaal open 21.30 uur. Voorschoten Lindehoeve - Van der Haarplein, optre- ZATERDAG Leiden Groenoordhallen - vlooienmarkt, 10- 16.30 uur. VW-kantoor - Stationsplein, start acht ste molen winterserie over 10 of 15 km. 10-13 uur. Clubgebouw SSL - Valkenpad, kinder dag Stichting Surinamers Leiden, 10-17 11i Nieuwe Mare/hoek Oude Singel - An tiek- en Curiosamarkt, 9.30-17 uur. Leiderdorp Elckerlyc-school - Klimopzoom 41, Lei derdorpers kunnen groen snoeien, 9.30 NABEZORGING: ma.-vrij. 18.00-19.30 uur tel. 071- 123143. Nabezorging na 19.30 uur. Zaterdag van 16.30-18.00 uur tel 071- 123143. Nabezorging na 18.00 uur. Telefoon redac tie 071-144941.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2