Kostbare expositie kerkelijke kunst Expositie 'Kopgroep': grote verscheidenheid KIJK UIT Exposities Concerten Den Haag Leiden Amsterdam Rotterdam VRIJDAG 6 DECEMBER 1985 KUNST PAGINA 21 'Schatkamers uit het zuiden' UTRECHT (ANP) - Een keur aan middeleeuwse kerkelijke kunstschat ten van voornamelijk Limburgse makelij is te zien op de tentoonstelling die onder het motto 'Schatkamers uit het Zuiden' in Rijksmuseum het Catharijneconvent in Utrecht wordt gehouden. Met wereldlijk en kerkelijk gezagsdrager Karei de Grote, die in het begin van de negende eeuw hof hield in Aken, begon in Limburg letter lijk een 'gouden eeuw' die overigens tot het eind van de Middeleeuwen duurde. De edelsmeedkunst bloeide enorm. De fraaiste kostbaarheden verdwenen gaandeweg achter de dikke deuren van de kerkelijke schatka mers: daar werden de gebeenten en andere resten van heiligen als St. Servaas in kostbare schrijnen of andere reliekhouders achter slot en grendel bewaard. Een deel van de schatten uit de kerkelijke 'kluizen' van bij voorbeeld Tongeren, Maaseik en Maastricht zijn tot en met 2 februari in het Catah- rijneconvent tentoongesteld. Ook enkele Limburgse schatten die in de loop der jaren in het buitenland verzeild raakten, zijn in Utrecht te bekij ken. Tot de pronkstukken behoren onder meer een fraaie zilveren sleutel, een pelgrimsstaf en een borstbeeld van St. Servaas. Ook is er een zuiver gouden Patriarchaalkruis te zien dat in de 10e of 11e eeuw in Constanti- nopel werd vervaardigd en via een plunderende kruisvaarder in de O.L. Vrouwekerk van Maastricht terecht kwam. In de 18e eeuw verhuisde het kruis naar de St. Pieter in Rome maar de pauselijke schatkamer heeft het tijdelijk aan het Utrechtse museum afgestaan. Volgens museumdirecteur H. Defoer was de tentoonstelling alleen in te richten dankzij een reeks sponsors. Niet alleen banken en verzkeringsbe- drijven maar bij voorbeeld ook kunstmestfabrikanten gaven met gulle hand, blijkens de sponsorlijst. Het organiseren van de 'Schatkamers' was zeer kostbaar, onder meer door de hoge verzekerings- en transportkos ten. Hoeveel geld er precies mee gemoeid was wilde de directeur niet kwijt. Tsjechov Is het verantwoord, dat amateurs stukken van Tsjechov, Shakespea re of Genet spelen? Als het aan Wij nand Zeilstra ligt - zie zijn recensie van 'De Kersentuin' door Litteris Sacrum in deze krant van 2 decem ber jl. - past hier slechts één reso luut antwoord op: neen. Amateurs moeten zich maar bezighouden met kluchten en thrillers als 'Hoog heid uw kameel staat voor' en 'Moord op zuster Stella'. Wie zich als amateur-toneelver eniging dan toch aan een dergelij ke heiligschennis bezondigt - het spelen van Tsjechov e.d. - doet dit geheel voor eigen risico: op een ob jectieve, vanuit een enigszins 'posi tieve grondhouding' geschreven kritiek behoeft in elk geval niet ge rekend te worden. Dan wordt opeens met professio nele standaarden gemeten (die ui teraard ongunstig voor een ama teur-toneelvereniging uitpakken), dan wordt opeens minachtend ge- Lezers Schrijven sproken van 'zwaar aanzetten' in plaats van 'accentueren' en van 'op zielig spelen' in plaats van 'ontroe ren' en dan weet men opeens niet meer op waarde te schatten het feit, dat een ploeg van zo'n vijftien mensen drie maanden lang in hun vrije tijd gedurende drie avonden per week met inzet, bezieling en plezier aan een stuk werkt, hetgeen naar mijn stellige overtuiging tot ee« voorstelling heeft geleid - en ik weet dat ik daarin niet alleen sta die ongetwijfeld lang niet op alle fronten perfekt is geworden, maar die het bepaald ook niet verdient geringschattend te worden geken schetst als een 'cultureel hoog staand avondje zonder enig spel- plezier, dat het aanwezige publiek niets dan deftige verveling heeft bezorgd'. Dan weet men over drie totaal in eigen atelier vervaardigde dekors, over een groot aantal met zorg uit gekiende rekwisieten, kostuums, grimeringen, belichtingen en ge- luidseffekten opeens niets méér op te merken dan de volstrekt obliga te toevoeging, dat het geheel een 'verzorgde indruk' maakte. Dan lijkt het kortom, alsof de heer Zeilstra van een vruchtbaar recensent verwordt tot een bevoor oordeelde criticaster, die er bij voorbaat op uit is elke door ama teurs geleverde prestatie in stuk ken, die kennelijk niet voor hem 'weggelegd' zijn, de grond in te schrijven of minstgenomen te klei neren. Mijn gevoelens zijn ook in één re gel samen te vatten: niet boos maar wel gekwetst. Ik moge mitsdien besluiten met één welgemeend advies aan de 'grimmig vooringenomen' heer Zeilstra: komt u de volgende keer maar niet meer naar Litteris kij ken, want dat zal u ongetwijfeld een hoop ergernis en verveling be sparen. Wij spelen in april a.s. na melijk het gecompliceerde en broeierige 'Kleine Alice' van Ed ward Albee en het ligt voor de hand, dat amateurs met hun be perkte middelen en visie een der gelijk stuk eenvoudig weg niet aankunnen O ja, en ook ik heb één schrale troost: de heer Zeilstra weet waar schijnlijk niet beter. Het zij zo. Hein Snijders voorzitter Litteris Sacrum (Het zij zo, dat Wijnand Zeilstra volstrekt fout wordt geciteerd, waar u het heeft over 'spelplezier' en 'deftige verveling'. Waar het om gaat is dat naar de gefundeerde mening van Wijnand Zeilstra 'Lit teris Sacrum' zich, de verzorgde aankleding ten spijt, aan deze Tsjechov heeft vertild, zoals ook in de professionele sfeer wel eens kan gebeuren. De vruchtbaarheid van een recensent begint overigens pas wanneer hij een mislukte amateur- toneelvoorstelling niet met de man tel van de eeuwige liefde bedekt, Red.) Expositie van 'Kopgroep', tot half januari. Pand Caecilia, Caecilia- straat 18, Leiden LEIDEN - Als resultaat van de samenwerking tussen drie vrouwenorganisaties (de Leid- se Vrouwenraad, de Neder landse Vereniging van Huis vrouwen en de Stichting Vrouw in de Beeldende Kunst) is opnieuw in pand Caecilia een tentoonstelling ingericht, dit maal rond werk van een aantal kunstenaressen die behoren tot 'Kopgroep'. Deze naam ver wijst naar de initiatiefneemster Rineke Kop, die begin dit jaar begon met een groep waaraan nu twintig vrouwen deelnemen met als doel onderling van ge dachten te wisselen en geza menlijk naar buiten te treden. Dit laatste gebeurt nu in het ge bouw aan de Caeciliastraat, waar zeven kunstenaressen van 'Kopgroep' exposeren. Zoals* vaker bij dergelijke ge legenheidstentoonstellingen is er van eenheid in het werk wei nig sprake, dit als gevolg van de veelheid in technieken en benaderingen. Deze diversiteit weerspiegelt zich ook binnen de bijdrage van Trees Ruijs, die behalve wandkleden en aquarellen een enkele houtsnede en werk in een gemengde techniek expo seert. Voor de overzichtelijk heid was het misschien, beter geweest de keuze uit haar werk te beperken tot wandkleden en de aquarellen en deze in dezelf de ruimte samen te brengen. In de wandkleden gebruikt Trees Ruijs behalve bijbelse thema's (zoals het hier geëxposeerde stuk van Adam en Eva) ook fe ministische motieven. Vrou wen spelen eveneens een be langrijke rol in de op Bali ge maakte aquarelimpressies, die. zich kenmerken door eenvou dige, in contourlijnen opgezet te vormen. De beide technie ken stellen hun eigen eisen zo dat paralellen niet gezocht moeten worden in de formele maar in de inhoudelijke kant. Het werk van Theodora Plas verenigt expressiviteit met een geometrische vormentaal, waarin starre rechtlijnigheid ontbreekt. Dit is bijvoorbeeld het geval in het stuk 'Heart in a whirlpool', dat gezien de titel innerlijke roerselen wil ver beelden. Een drietal werken in blauw vormt een evenwichtige serie, zij het dat met het ge bruik goudkleurige verf voor zichtigheid is geboden. Heftige emotie komt tot ui ting in het felle kleurgebruik van de abstracte composities van Annelot Grezel- Strath- mann. Zij exposeert drie goua ches uit de serie 'Introjection'. Een gematigder gevoelsuit drukking is te vinden in het werk van Ineke van Heerde, die het zoekt in het landschappe lijk element. Zij maakt behalve etsen en aquarellen ook werken in gemengde techniek. In enkele stukken is het papier zo bewerkt dat een ruw opper vlak is ontstaan zoals in 'Phi losopher's world. Op deze expositie zijn, behal ve schilderingen op zijde van Anna Slingeland, monoprints te zien van Gardien de Groot. De vloeiend verlopende lijnen in deze abstracte stukken zijn terug te voeren op de vorm van bomen die in het voorjaar bot ten. Tenslotte moeten de sieraden en objecten van Martine Muller genoemd worden. Haar hals kettingen zijn gemaakt van een ongebruikelijke comibnatie van materialen zoals stoffen en plastic. Van een heel andere or de lijken de grote objecten met zorgvuldig geordende structu ren, gevat in plexiglas, die sterk aan maquettes doen denken. Hoewel beide soorten werk nauwelijks iets met elkaar te maken schijnen te hebben, is volgens Martine Muller een ge meenschappelijke basis te vin den in het vormgeven, waaron der moet worden verstaan: "het wezen van het materiaal om te zetten in een eenduidige tastba re vorm". Dit laatste citaat is afkomstig uit een van de begeleidende in formatiebladen bij de tentoon stelling. Hoewel het vaak pret tig is wat achtergronden te we ten blijft de informatie hier in veel gevallen erg algemeen of kan clichématig genoemd wor den. Deze expositie toont grote verscheidenheid binnen het werk van 'Kopgroep' mar een concreet uitgangspunt zou nog iets meer kunnen opleveren dan alleen deze constatering. NANCY STOOP De Amerikaanse National Gallery of Arts heeft donderdag op een vei ling voor een recordbedrag van 12 miljoen gulden het schilderij 'Ru bens Peale met geranium' van de 19e-eeuwse schilder Rembrandt Peale uit Philadelphia gekocht. Het schilderij dateert uit 1801 toen de schilder 23 jaar was. Volgens het veilinghuis Sotheby wordt het schilderij beschouwd als 'een van de belangrijkste Ameri kaanse schilderijen in privé-bezit'. De schilder is de zoon van Charles Wilson Peale, oprichter van kunst- galeriën en musea en een van de invloedrijkste schilders in zijn tijd. Het internationaal vermaarde veilighuis Christie's in Londen heeft een topdag beleefd met een omzet van ruim 16 miljoen gulden: De record opbrengst was te dan ken aan de veiling van 176 oude prenten uit het Chatsworth-huis van de Hertog van Devonshire. Het hoogste bedrag werd door de Lon- dense handelaar Frederick Mulder betaald voor een ets van Rem brandt, 'Christus aan den volke ge toond', namelijk ruim twee en een half miljoen gulden. Een bekend en zeldzaam schilde rij uit de 18e eeuw waarop de syna gogen aan het Jonas Daniel Meyer- plein in Amsterdam staan afge beeld, wordt bij de opening (m 1987) van het nieuwe Joods Histo risch Museum in bruikleen afge staan door een culturele stichting in Milaan. Het aan Jan ten Compe toegeschreven doek wordt ook la ter in het museum, telkens gedu rende een bepaalde periode, ten toongesteld. Het veilinghuis Chris tie's in de hoofdstad deelde dit gis teren mee. Het doek werd daar de ze week voor ruim 139.000 geveild. De koper was genoemde instel ling in Milaan. Het, schilderij toont - rond 1760 - de voormalige Hout gracht (nu Jonas Daniel Meyer- plein) in Amsterdam met links bei de zogenoemde Hoogduitse syna gogen en rechts de Portugees-Is- raelitische synagoge. Deze bouw werken staan er nu ook nog. Het Joods Museum verhuist in 1987 van de Waag naar een van deze sy nagogen. Een tekenfilm op een celluloid strip uit de studio van Walt Disney waarop Mickey Mouse een band leidt, is in New York op een open bare veiling verkocht voor 24.200 dollar, wat voor dit genre een re cord is. De tekenfilm uit 1935 is de eerste waarop Mickey Mouse in kleur staat. De koper is een Amerikaan. Olieverfschilderijen en tekeningen van Basch (Barend van Leeuwen) zijn in de periode van 12 tot en met 15 de cember te zien in het Waaggebouw. Men kan er terecht op donderdag van 10.00 tot 21.00 uur en op vrijdag, zater dag en zondag van 10.00 tot 18.00 uur. Penseeltekeningen van Henk de Bruin hangen tot en met 31 december in de Openbare Bibliotheek (Nieuw- straat 4). Het werk van deze voormali ge etaleur, dat als 'penseeltekenin gen' wordt betiteld, heeft als basis de techniek van aquarelleren, maar het procédé wordt meestal vermengd met alle voorkomende technieken van penseel tot pen, van transparant tot dekkend. Te bezichtigen tijdens de openingsuren van de bibliotheek. Griekse ikonen van Kalli Tsitsiloni zijn tot en met 15 december te zien in het gebouw van K&0. De tentoonge stelde ikonen zijn gemaakt volgens de oorspronkelijke orthodoxe tradi ties, zowel in hun techniek als in de composities. De gebruikte verf is ei- tempera, aangebracht op een houten ondergrond of op papyrus. Dit laatste is een nieuw element op dit gebied. Kalli Tsitsiloni, die ikonenschildering en ikonenrestauratie studeerde, woont sinds vorig jaar in Nederland, waar zij haar werk als ikonenschilde- res voort zet. Margreet Luger exposeert tot 1 fe bruari in de Pelikaanhof. Haar werk is het resultaat van diverse technie ken zoals houtskool, pastelkrijt, olie verf en collages van allerlei materiaal. De expositie is vanmiddag geopend. Leiden Museum Boerhaave - Steenstraat, 'Balans van een eeuw', Nederlandse natuurwetenschappen en geneeskun de in de 19e eeuw, t/m 31/12; di t/m za van 10-17 uur, zo van 13-17 uur. Rijksmuseum voor Geologie en Mine ralogie - Hooglandse Kerkgracht, ex positie over de Snellius Il-expeditie, t/m 27/4; ma t/m vr van 10-17 uur, zo van 14-17 uur. De Lakenhal - tentoonstellingen zelf portretten en kunstenaarsportretten van de 16e eeuw af tot heden onder de titel 'Het aanzien van de kunstenaar' en Nederlandse stillevens uit de 17e eeuw onder de titel 'Een stuckie stil- leggend goet', t/m 5/1; di t/m za van 10-17 t 13-17 i steeg, werk van Eric van der Schalie, Prentenkabinet - kleurenfoto's van Frans Eradus, t/m 20/12; di t/m vr van 14-17 uur. Trommelaar - Apothekersdijk, aqua rellen van Adrienne Hoogenberk-den Tex, tot 5/1. Galerie Pourquoi Pas - Nieuwe Bees tenmarkt, Hikmet Oz, mozaik sergisi, t/m 31/12; dag. 9-24 uur, zo van 13-24 do v 116-11 116-2 u Rijksmuseum voor Volkenkunde - Steenstraat, 'De Kilenge van Papoea Nieuw-Guinea, tot 31/12; di t/m za van 10-17 uur, zo van 13-17 uur. De Bange Duivel - Rijndijkstraat, Ni cole Montagne, houtsnedes en gravu res, tot 22/12; do van 13-17 en 20-22 Galerie Denise Stephan - Bakker- steeg, Gerrit van der Ven, schilderijen en tekeningen, t/m 5/1; vr, za en zo van 13.30-17.30 uur. Galerie Fotomania - Koppenhink- Galerie van der Vlist - Botermarkt, Susanne Eckart, keramische plastie ken, Rob Clous, kleuretsen, Joop van Ulden, potterie, t/m 31/12; di t/m za van 10-17 uur. Art tea House De Oude Rijn - Stille Mare, Josephine Verbiest, schilderij en en gemengde technieken, t/m 31/ 12; ma 12-18 uur, di t/m za van 10-21 uur, zo van 11-21 uur. De Burcht - Burgsteeg, tekeningen van Annie Goddijn en olieverfschil derijen van Willem van Scheijndel, tl m 8/12; woe t/m zo van 12-17 uur. Galerie Le Pigeon - Scheepmakers- steeg 2, wandkleden uit Pakistaans- Kashmir, tot 25/12; woe t/m za van 12- 16.30 uur. Caeciliastraat 18 - expositie kunstena ressen collectief 'Kopgroep', tot half januari, openingstijden op afspraak. Ars - Pieterskerkgracht 9, 'Academie vrienden exposeren bij Ars', t/m 14/ 12; di, woe, do van 10-12 en 19.30-22 uur, za en zo van 13-16 uur. Leiderdorp Leythenrode - Hoogmadeseweg, Hei- ma Kallenberg, brooddeeg, tot 12/12: dag. 10-20 uur. Muzenhof Gordijnsingel. Ineke B*"-gh, pentekeningen en Jocl.en Wüstenfeld, olieverfschilderijen, t/m 8/1; ma t/m vr van 14-18 uur. za van 9.30-12.30 uur. Galerie de Pomp - Hermy van Enk- huyzen, schilderijen op hout, Betty de Ruyter, karakterpoppen, Carla Steensma, composities van droog bloemen, t/m 15/12; di 19-21, woe 10- 12 en 14-16 uur. do, za, zo. 14-16 uur Frank Gude, werken in olieverf met als thema beweging in de sport, tot 15/12. Bibliotheek - Jan Willem van Swig- chem, papierreliëfs en Joke Roozen- burg samen met Frits Sergeant, kera miek, tot 14/12; ma, woe, vr van 14-17 en 19-21 uur, do van 10-12 uur. Wassenaar Galerie Henk de Greef - Schoolstraat. Albert in 't Veld, beeldend kunste naar en dichter, t/m 8/1; di t/m za van 9-17 uur. Auberge de Kieviet - Stoeplaan, kant- borduursels van Ena Stok-van Es, t/m 2/1; dag. beh. ma van 9-12 en 15-19 Marcus, schilderijen, Ellen van Loon, Alphen Galerie Alba - Nicolaas Wijnberg, nieuwe schilderijen en etsen, Fons Bemelmans, groot- en kleinpastiek in brons, t/m 5/1; vr, za, zo van 10-20 uur. Hillegom Gebouw Culturele Raad - educatief tentoonstellingsproject voor het on derwijs, t/m 10/12; ma t/m do 8.30- van 13-17 uur. De Zilk De Duinstudio - Ineke Lieshout, kera miek en Giel Langeveld, tekeningen, aquarellen en olieverfschilderijen, tot 22/12; vr van 14-21 uur, za en zo van 12-17 uur. Klassiek Het Residentie-Orkest geeft van avond een familieconcert in de Stads gehoorzaal. Er zullen onder leiding van Heinz Wallberg werken worden uitgevoerd van Rimski-Korsakov (Mozart en Salieri), Smetana (De Mol- dau), Rabaud (La procession noctur ne, symfonisch gedicht) en Tsjai- kowski (Francesca da Rimini). Als vo cale solisten werken mee de tenor Hein Meens en de bas Albert Doh- men. Aanvang 19.30 uur. De chr. oratoriumvereniging 'Con Amore' geeft morgenavond in de Stadsgehoorzaal een uitvoering van het Weihnachtsoratorium van Joh. Seb. Bach, de cantates 1 t/m 4. Mede werkenden zijn Marijke Nieuwenweg (sopraan), Caren van Oijen (alt), Jos van der Lans (tenor), Hans van Hei ningen (bas) en Margriet den Hartog (orgel). Voorts werkt mee het Rand stedelijk Begeleidingsorkest. Het ge heel staat onder leiding van Piet Kiel jr. Aanvang 20.00 uur. werken te vertolken Charles Ives en Martinu. Van Charles Ives, één van de meest invloedrijke fi guren uit de moderne Amerikaanse muziek, speelt het LESKO twee werken: de derde symfonie, bijge naamd 'The Camp Meeting', en 'Cen tral Park in the dark'. Van de Tsjechi sche componist Martinu wordt 'Sin- fonietta la Jolla' uitgevoerd. Aanvang 20.30 uur. Oud-Leidenaar Rudolf Perdeck ver zorgt zondagochtend een 'componis tenportret-koffieconcert' in het ge bouw Oude Vest 91. Hij laat eigen werk (piano en geluidsbanden) horen. Men kan hem beluisteren in Capric cio voor fluit en piano, Capriccio voor viool en piano, Vier miniatuurstukjes voor kinderen, Scherzo voor piano en orkest, opgedragen aan Janine Da- costa, en in drie stukken voor solo piano. Aanvang 11.45 uur. Het saxofoonkwartet MASH uit Lei derdorp geeft zondagmiddag, zoals al eerder aangekondigd, een koffiecon cert in de Muzenhof. Het kwartet speelt zowel klassieke muziek als werken van hedendaagse componis ten. Aanvang 12.30 uur. De cellist Herre Jan Stegenga, de pia nist Herman Uhlhorn en de violiste Roseline Piveteau geven maandag- i K&O. Het programma vermeldt wederom pianotrio's van Ludwig van Beethoven. Aanvang 20.15 uur. De fluitist Robert Bakker en de clave- cinist Vaughan Schlepp verzorgen woensdagavond in de Kapelzaal het derde en tevens laatste concert van de Bach-Handel-Scarlatti-cvclus, die K&O ter gelegenheid van de driehon derdste geboortedag van deze drie componisten op het programma heeft staan. Evenals de twee voorgaande concerten zal ook dit laatste concert van de cyclus door de uitvoerenden van een mondelinge toelichting wor- Pop Bad Bob, de Wassenaarse groep die speciaal voor de Grote Prijs van Ne derland werd geformeerd en in die wedstrijd zowaar een tweede plaats in de wacht sleepte, speelt vanavond een thuiswedstrijd in Tent in Wasse naar. De groep maakte met 'The li- qour written days' één van de leukste Nederlandse LP's van dit jaar. Aan vang 23.00 uur. De Div presenteert vanavond 'In Front', de derde langspeelplaat in het Leids Vrijetijds Centrum. Het geluid van de groep is door het vertrek van gitarist Rob Dingemans veranderd: geen duellerende gitaren meer. Op 'In Front' wordt niet meer louter in het de plaat, maar zeker ook op het po dium behoort De Div tot het beste Astaroth komt uit Rome, Italië en speelt heavy metal. John Panko On- ofri (drums), Max Cipicchia (gitaar). Simone Triscari (gitaar). Shining (bas) en Bob Cattani (zang) gaan door voor het beste wat Italië in dit genre te bieden heeft. De groep treedt op in Romeinse soldatenkledy. Astaroth speelt zaterdag in Scum in Katwijk. Zaal open om 20.00 uur. In het Leidse Antonius Clubhuis aan de Lange Mare treedt zaterdag een ge legenheidsformatie van Nederlandse popmuzikanten op. Tineke Schoema- ker (ex-Barrelhouse) zingt, Neppie Noya (ex-Massada) doet percussie, Harry Hartholdt (ex-Solution) speelt gitaar, Rinus Groenevelt speelt sax. Marc van der Greer (ex-Diesel) speelt keyboards. Peter van Straten (ex-Vi- tesse) speelt bas en Charles Schouten (ex-Kayak) speelt drums. De aanvang is 22.00 uur en in het voorprogramma treedt John and the Gellers op. Sinds begin november is er voor Jan Akkerman en zijn band (Hans Water mans, drums, en Dino Walcott, bas en zang) in muzikaal opzicht een nieuwe periode aangebroken. Na een aantal proefconcerten in Nederland en Duitsland is Kaz Lux de vaste vierde man tijdens de tournee, die nu wordt gemaakt. Een hernieuwde samenwer king dus tussen Jan Akkerman en Kaz Lux, waarvan men morgenavond in Het Kasteel in Alphen a.d. Rijn kennis kan nemen. De pas opgerichte groep Bob's Seven treedt morgenavond op bij Hot House in het LAK. Saxofonist Bob Driessen laat zich vergezellen door Louis Lan- zing (trompet), Eckard Koltermann (baritonsax, basklarinet), Jeroen van Vliet (piano), Rob Zeelenberg (bas) en Martin-van Duynhoven (drums), An ders dan de naam doet vermoeden speelt de groep solide, ritmisch sterke muziek, die niets met dixieland heeft te maken. Alle composities zijn van de hand van Driessen. die probeert een logisch verband te leggen tussen de tradities van de jazz en moderne opvattingen over componeren en im proviseren. Aanvang 21.00 uur. Koninklijke Schouwburg vr 6, 20.15 uur, Haagse Comedie met 'De Bruiloft van Figaro' van Beaumarchais. za 7, zo 8, ma 9 t/m vr 13.20.15 uur, Haag se Comedie speelt 'In Wankel Even wicht' van Edward Albee. zo 8,14 uur, Haagse Comedie met 'Rino ceros' van Eugene Ionesco. Appeltheater za 7, zo 8, 17 uur, woe 11, do 12, 18.30 uur, 'Faust I II' van Goethe gespeeld door theatergroep De Appel. Circustheater za 7, 20 uur, 'Turn of the Screw' van Benjamin Britten door de Nederlandse Operastichting. zo 8, 12.15 uur, koffieconcert door Chris 8, di 10, 20.15 uur, optreden Urbanus an Anus. oe 11, 20.15 uur, 'L'Italiana in Algen' an Gioacchino Rossini door het Opera Concertgebouw za 7. woe 11 t/m vr 13, gr. zaal. 20.15 uur zo 8, 14.15 uur, Concertgebouworkest o.l.v. Bernhard Haitink. zo 8, gr. zaal, 20.15 uur, Eliane Rodri- gues, piano, di 10, gr. zaal,19.30 uur, Nederlandse Handel Vereniging o.l.v. Jacq.P. Loorij. m.m.v. Nederlands Philharmonisch Or- vr 6, kl. zaal, 20.15 uur, Fodor Kwintet. Stanley Hoogland, piano, za 7, kl. zaal, 20.15 uur, Paco Pena/ Eduardo Falü, gitaarconcert, do 12, kl. zaal, 20.15 uur, Schonberg En semble o.l.v. Reinbert de Leeuw met 'Hamletmachine/Egofiel' ner muller en Sam Bogaerts. za 7, 20.15 uur, Robert Paul in 'Zo ge- woe 11, 20.15 uur. Henk van Ulsen en Rick Nicolet 'Het beest uit de jungle' Nieuwe De La Mar Theater t'm zo 15, beh. ma, 20.15 uur, zo alleen 14 uur, 'Kinder van een mindere God' met Josine van Dalsum, Jules Hamel e a Stadsschouwburg vr 6. za 7. 20.15 uur. zo 8. 14 uur, Het Publiekstheater met Torquato Tasso' di 10, do 12, 20 uur, De Nederlandse Operastichting met The turn of the screw' van Britten, m m.v. Het Neder lands Philharmonisch Orkest Schouwburg vr 6, 20.15 uur, Tineke Schouten in 'Tie- pies Tien'. za 7, 20.15 uur, Solo-theater van Jan De- cleir 'Het offer is te kort', ma 9, 20.15 uur, Toneelvereniging Tot Ieders Genoegen 'Kruik te water' van Arnold Helsby. woe 11,14.30 uur, kindervoorstelling 'Je moet het een beetje versieren', do 12, 20.15 uur, Frisse Jongens, Bavo Galama en Titus Tiel Groenestegen in 'Anton Huyg komt nooit meer thuis'. Laktheater vr 6. za 7, 20.30 uur, Art Pro: 'De naak ten kleden'. zo 9, 20.30 uur. concert LESKO. woe 11. do 12, 20.30 uur. Theater Perso- Nederlands Congresgebouw za 7, 20.15 uur, Residentie-orkest o.l.v. Heinz Wallberg. Diligcntia zo 8, 11.30 uur, Han de Vries, hobo, George Pieterson. klarinet, Joep Ter- weyt, fagot, Vicente Zarzo, hoorn. Stan ley Hoogland, piano, zo 8, 20.15 uur, Paco Pena/Eduardo Fa lü, gitaarconcert. Carré t/m za 14. beh. ma, 20.15 uur. Freek de Jonge in 'De bedevaart'. za 7, kl. zaal, 20 uur, 'Filmstar Musical Night', Indiase Show, 20 uur zo 8, gr. zaal, 20.15 uur, Dutch Swing College Band met als gast Lillian Bout- ma 8, gr. zaal, 20 uur. Kerstconcert Deo Cantemus o.l.v. Ane Pronk, di 10, do 12, gr. zaal, 20.15 uur, Rotter dams Philharmonisch Orkest o.l.v. Ja mes Conlon. Luxortheater vr 6, za 7, 20.15 uur, 'Veel succes, me vrouw', komedie van Ted Willis zo 8,20.15 uur, Haagse Comedie met 'De bruiloft van Figaro' van Beaumarchais ■11, 20.15 uur, 'Verlopen er Youp van 't di 10. verlaten', solo-show Hek. Theater Zuidplein zo 8, gr. zaal, 14.30 uur, familievoorstel ling Scapino Ballet. woe 11, gr. zaal, 20.15 uur, 'Het temmen van de feeks' van Shakespeare door Theater Persona. do 12, 20.15 uur, gr zaal. 'Gescheiden vrouw op oorlogspad' solo-programma van Jenny Arean.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 25