l v NIEUW PARKEERSYSTEEM qqd. fco( L.J.A.M. AUTORADO BV I Volvo occasion? 'Blauwe zone (gebied) verdwijnt" Irfi Hoe wordt het in gebied Hoe wordt het in gebied leiden AUTOMARKT AUTOMARKT AUTOMARKT AUTOMARKT AUTOMARKT AUTOMARKT AUl ELKE VRIJDAG 071-144941 Juffermans AUTORADO VOLVO DEALER AUTOMOBIELBEDRIJF A. Mulder B.V. 4 zekerheden voor een prima occasion en optimale nazorg. Vanaf woensdag 1 januari 1986 gaat er heel wat veranderen op het gebied van parkeren in de stad, nl. door de invoering van een nieuw parkeersysteem. De "blauwe zone", dus ook het gebruik van de parkeerschijf, behoort dan definitief tot het verleden. Dit verhaal gaat over het nieuwe parkeersys teem. Vooral de Pieterswijk en Pancras-West bijten in 1986 met de invoering van het nieuwe par keersysteem de spits af. Alle bewoners/bedrij ven en instellingen van deze wijken hebben een dezer dagen een uitvoerige brochure in hun brievenbus ontvangen waarin wordt uitge legd hoe het nieuwe parkeersysteem gaat werken. Er zijn twee gebieden waar de veranderingen m.b.t. parkeren onderling sterk verschillen. Aan de hand van het kaartje dat u hier afge drukt ziet, aangegeven met de nummers 0 en zal worden uitgelegd hoe die wijkdelen ge regeld zijn. -gebied (5) dat met een dikke lijn om 0 loopt, was in feite het gehele (oude) "blau we zone" gebied. Gebied regeling ontheffing betoold parkeren. Gebied regeling vergunning bewoners/bedrijven. LJ3 Er zullen twee soorten parkeerplaatsen be staan: - bij een parkeermeter of -automaat - bij een bord "Parkeren alleen voor vergun ninghouders" N.B.: Uiteraard zijn er hiernaast ook nog parkeerplaatsen voor Invaliden. De toegangen van de wijken Pieterswijk en Pancras-West en De Camp worden gemar keerd door plaatsing van het parkeerverbods "zone"-bord, waarvan u hier een voorbeeld ziet. Als u zo'n bord ziet staan, betekent dit voor u "Verboden te parkeren", met uitzonde ring van de aangewezen plaatsen, zoals b.v. bij een parkeermeter of -automaat. Of zoals in De Camp waar u b.v. in de nabij heid van zo'n "zone"-bord ook nog een P-te gel kunt aantreffen. Daar mag dus ook worden geparkeerd. In gebied 0 vindt u borden waarop staat "Par keren alleen voor vergunninghouders". Deze borden geven aan dat op het straatgedeelte waar ze bij staan alleen geparkeerd mag wor den door personen die in het bezit zijn van een parkeervergunning. Het zal u inmiddels duidelijk zijn geworden dat er geen gratis parkeerplaatsen meer voorkomen. Parkeren alleen voor vergunninghouders De invoering van het nieuwe parkeersysteem maakt het nu mogelijk om vanaf 1 januari een "parkeervergunning" tegen betaling te ver strekken aan zowel bewoners als bedrijven in gebied 0 De voorwaarden zoals die in het oude formu lier "ontheffing blauwe zone" stonden, ko men geheel te vervallen!! Bewoners van gebied 0 die staan ingeschre ven in het Leidse bevolkingsregister en perso nen die daar een bedrijf uitoefenen en die niet over voldoende eigen parkeer- of stallings ruimte beschikken, komen in aanmerking voor een parkeervergunning. Voor bedrijven dient bovendien de noodzaak aanwezig te zijn de bedrijfswagen in de direc te nabijheid van het bedrijf te parkeren. parkeren Dit bord ziet u straks in de Pieterswijk, Pancras-west en De Camp alleen voor vergunninghouders Wat kan men met een parkeervergunning doen? -parkeren op plaatsen waarvoor door middel van borden is aangegeven dat parkeren alleen is toegestaan aan vergunninghouders en -parkeren op parkeerterreinen en op parkeerplaatsen met een parkeerautomaat of (centrale) parkeermeter In het gehele blnnenstadsge- bled, dat wil zeggen: Leiden binnen de singels, zonder dat geld in de parkeerapparatuur behoeft te worden geworpen (uitgezonderd zijn de meters waarbij maximaal 1 uur mag worden geparkeerd). Hoe komt u aan een aanvraagformulier? Aanvraagformulieren voor een parkeervergunning zijn bij de volgende adressen verkrijgbaar: -het politieburo, Zonneveldstraat 10 -balie Stadhuis, Stadhuisplein -balie Stadsbouwhuis, Langegracht 72 -directie Verkeer en Vervoer, Stadsbouwhuis, kamer 216, 2e etage. Hoe verloopt de aanvraag? Bij het aanvraagformulier dient gevoegd te worden een kopie van het deel van het kentekenbewijs waarop het kentekennummer en naam en adres van de eigenaar of houder staan vermeld. Het kentekenbewijs kan ook getoond worden indien het formulier persoonlijk bij de directie Verkeer en Vervoer wordt gebracht (kamer 216 Stadsbouwhuis). Door deze directie worden de gegevens op het formulier gecontroleerd en wordt beoordeeld of aanvraagster of aanvrager voor een parkeerver gunning in aanmerking komt. Indien dit het geval is wordt hiervan mededeling gedaan aan de directie Financieel Beleid en Beheer (FBB). Deze directie zorgt voor de verzending aan aanvrager van een acceptgirokaart. Ook kan men aan de kas betalen in het Stadhuis, van maadag t/m vrijdag geopend tussen 9.00 en 12.30 uur en op donderdagavond van 17.30 tot 19.30 uur. Kosten De parkeervergunning kost 45,- per kwartaal, leder kwartaal wordt een acceptgirokaart verzonden. Na ontvangst van de betaling verstuurt de directie FBB het betaalbewijs van het betreffende kwartaal. N.B. Er worden geen jaarlijkse betalingen geaccepteerd. Voor alle duidelijkheid -Mensen die geen vergunning hebben, mogen in de Pieterswijk en Pancras-West alleen parkeren bij parkeermeters en -automaten: -Na 18.00 uur (op donderdag na 21.00 uur en op zondag de hele dag) mag iedereen vrij parkeren bij meters en automaten. -De speciale parkeerplaatsen voor vergunninghouders blijven echter 24 uur per dag gereserveerd voor bewoners en ondernemers uit de Pieterswijk en Pancras-West. Het "blauwe zone" gebied, buiten de Pieterskerk en Pancras-West blijft in een simpeler vorm gehandhaafd, zij het dat ook hier de oude voorwaarden van de "blauwe zone" ontheffing zullen vervallen per 1 januari: bedrijven komen echter niet In aanmerking voor een ontheffing. De regeling die in gebied (5) gaat gelden, heet: Regeling Ontheffing Betaald Parkeren. Wie komt in aanmerking voor een ontheffing betaald parkeren? Bewoners van gebied 0 De blauwe zone-regeling schreef nog voor dat de aanvrager of aanvraagster 26 jaar of gehuwd moest zijn. Deze criteria zijn vervallen, evenals het voorschrift dat slechts 1 ontheffing per huishouding wordt verstrekt, ledereen kan nu een ontheffing aanvragen. Wat kan men met een ontheffing betaald parkeren doen? Parkeren op parkeerterreinen en op parkeerplaatsen met een parkeerautomaat of (centrale) parkeermeter voorzover deze parkeerplaatsen zijn gelegen in gebied 0 Kosten De Ontheffing Betaald Parkeren kost 180,- per jaar. Aanvraagformulier Het aanvraagformulier, verkrijgbaar bij politie, balies Stadhuis/Stadsbouwhuis en directie Verkeer en Vervoer, dient aan laatstgenoemde te worden toegezonden. Deze directie controleert de gegevens van het formulier en beoordeelt of de aanvrager of aanvraagster in aanmerking komt. Indien dat het geval is, ontvangt aanvrager(ster) hiervan bericht. Bij de kas kan, onder overlegging van het kentekenbewijs, de ontheffing worden afgehaald. Strenge parkeercontrole Het gemeentebestuur heeft besloten om het parkeren streng te regelen. Vooral nu het nieuwe parkeersysteem in de Pieterswijk en Pancras- West op 1 januari ingaat. In de eerste week van het nieuwe jaar zal de politie nog volstaan met waarschuwingen bij parkeerovertredingen. Maar daarna kent men geen genade meer. Wees daarom op uw hoede Er zal zéér intensief worden gecontroleerd en zonodig beboet. De parkeercontroleur zal zich meerdere keren per dag in uw straat laten zien. Het aantal parkeercontroleurs is inmiddels uitgebreid van 9 naar 16 en zal later nog verder toenemen. Let vooral op de zone-borden!! In de Pieterswijk, Pancras-West en De Camp worden alle parkeerverbodsborden verwijderd. Hiervoor in de plaats worden rondom deze drie wijken parkeerverbods-zone-borden geplaatst. Deze zone-borden (zie afbeelding! geven aan dat u nergens in deze wijken mag parkeren, behalve waar het is toegestaan. Parkeren binnen deze zone is toegestaan bij parkeermeters en -automaten, bij plaatsen voor vergunninghou ders, bij plaatsen met een P-tegel in het wegdek en bij parkeerplaatsen voor invaliden. Maandkaart Het nieuwe strenge parkeersysteem werkt ten gunste van bewoners en bedrijven in gebied 0 De zogenaamde langparkeerders, meestal de mensen die daar werken, kunnen daar niet meer parkeren. Er is voor hen geen plaats meer in de twee wijken. Voor hen die tOGh hun auto gedurende een groot deel van de dag in de binnenstad willen parkeren, is een maandkaart te koop. Deze kost 60,- en biedt hiervoor de mogelijkheid de hele dag te parkeren op het Ir. Driessenpleln en het terrein rond Molen de Valk, van ma. tot en met vrij., met uitzondering van de donderdag (koop)avond. De maandkaart is vanaf 1 januari te koop in het Stadhuis bij de loketten van de afdeling Burgerzaken. Hun openingstijden zijn dagelijks van 8.30 tot 15.00 uur en op donderdagavond van 17.30 tot 21.00 uur. Bij de afdeling Burgerzaken wordt het kenteken op de maandkaart gezet. Dagkaart Er wordt voor een ieder de mogelijkheid geschapen met een dagkaart gebruik te maken van zowel de faciliteiten die een houder van een parkeervergunning in de Pieterswijk en Pancras-West heeft, de voor vergunninghouders gereserveerde plaatsen als van de plaatsen bij b.v. parkeermeter of -automaat. De dagkaart kost 10.- en kan vanaf 1 januari worden gekocht bij de afdeling Burgerzaken in de hal van het Stadhuis. Ten slotte: Het zou te ver voeren om tot in de kleinste details uitleg te geven. Er zullen misschien nog vragen zijn. Mocht die hebben, dan kunt u bellen met de directie Verkeer en Vervoer van de gemeente onder nummc - Sluit 2 dagen vóór verschijnen (woensdagmiddag 15.30 uur) Biedt aan in de occasion-afdeling: 190 D - zwart - stuurbekr. - w.w. glas - centr. vergr1985 190 D - wit - stuurbekr. - centr. vergr. - w.w. glas1985 190 D - ivoor - w.w. glas centr. vergr. stuurbekr1985 200 D - ivoor - zeer mooie auto - 135.000 km1981 200 D blauw - w.w. glas stuurbekr1983 200 D - wijnrood - in nieuwstaat div. acc. - 57.000 km.... 1984 200 D - wijnrood - w.w. glas stuurbekr. - 30.000 km1985 300 D - champ, met. - automaat - schuifdak - div. acc1983 190 - ivoor - stuurbekr. - w.w. glas - centr. vergr1985 190 ivoor - demonstratie-auto - div. accr.1985 190 E - wit - w.w. glas - stuurbekr. - enz. - 7.500 km1984 230 TE Touring - zilver met. - blauw velours - automaat schuifdak - w.w. glas - enz. - 31.000 km....8/1984 Hoofdstraat 81. Sassenheim. Telefoon 02522 -1 91 24. Donderdag koopavond tot 21.00 uur. Keuze uit circa 75 auto's. A.N.W.B. gekeurd Bovag garantie 250 - blauw - stuurbekr. - w.w. glas - LPG inst1981 280 S - 2x bruin met. met div. acc. o.a. aire1979 280 S - blauw met. - automaat - schuifdak - enz1980 280 S - zilver met. - automaat - schuifdak - w.w. glas1982 280 S - lapis blauw fnet. automaat - el. ramen - l/Ull schuifdak - w.w. glas - 27.000 km1984 UI Door ons ingeruild I. A.R. GT 1.6 zwart voor de liefhebber 80.000 km1978 B.M.W. 524 TD - groen met. - automaat - mooie auto1984 B.M.W. 323i - wit - 36.000 km hoofdsteunen achter1984 L Citroën GSA X3 blauw met1983 n Ford Sierra 2.8 XR 4i - wit - div. acc. 36.000 km1983 I j Fiat Ritmo 60 cl - wit - in nieuwstaat - 27.000 km1983 I I Opel Rekord 2.3 Diesel - zilver met. div. acc1982 I I OFFICIEEL RIJNSBURGERWEG 88 2231 AG RIJNSBURG TELEFOON: 01718-29302 INRUILAUTOTEST Doorlopend eerste Klas Volvo's aanwezig van alle typen en jaar tallen, met Volvo-Bovag garantie en VVN-gekeurd.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 17