'Het is allemaal haat en nijd' Kulker verzekerd van EK De Kier baart opzien met kringrecord Van der Veer maakt opnieuw zijn plaats in de atletiektop waar Dopinginstituut in Nederland Oudgedienden Theo Huizenaar en Bep van Klaveren: Unieraad handhaaft De Beer als voorzitter Tweede dan Burny Martij n Duivesteijn en 'ome' Dick verrassen Lantrok Op basis van nieuw selectiecriterium MAANDAG 2 DECEMBER 1985 SPORT PAGINA 19 LEIDEN - Het afgelopen weekend stond voor de Leidse zwemclubs in het teken van de landelijke compe tities waarbij enkele verrassende uitslagen te noteren vielen. Een van de meest opvallende resulta ten was het kringrecord op de 100 meter vlinderslag van de 16-jarige Yvonne de Kier die daarmee het record op 1.07.0 bracht. Naast dit fraaie record, waarvan zij zelf zegt dat het dit jaar nog best sneller kan, waren er ook enkele zwemmers en zwemsters die een li miet voor de winterkampioen schappen van Nederland wisten te behalen. Paulien Stastra, clubge noot van De Kier en zwemmend voor LZ-1886 wist dit te realiseren op de 400 vrij die zij in 4.48.5 afleg de. Een andere clubgenote, Winny v. Deelen wist ook een limiet te be halen op de 100 rug die zij in fraaie stijl aflegde in 1.11.8. Leon Luyten, zwemmend voor de Zijl, draaide als startzwemmer in de estafette zo goed dat hij zijn tijd in het persoonlijke nummer wist te verbeteren en met 57.4 een limiet realiseerde. Wist de Zijl in de eerste ronde nipt LZ voor te blijven, nu was het LZ die de Zijl kon kloppen zodat beide verenigingen dicht bij elkaar staan op de ranglijst met een lichte voorsprong voor LZ-1886. Ingrid van Veen wist haar vlin- dertijd een stuk aan te scherpen door haar 100 vlinder af te raffelen in 1.09.8 waarmee zij eerste werd voor de Zijl. Daar waar v. Deelen de ?ege haalde op de 100 rug met een limiet slaagde ook Elise Krij- nen door zegevierend aan te tikken in 1.10.8. De 200 schoolslag werd een zege voor Hans van Hees (LZ) die enigs zins geblesseerd aan de start ver scheen en een eindscore had van 2.40.2. De 100 meter schoolslag mannen werd een zege voor René Correlje in 1.10.5. Een zeer sterke* race zwom Alexander Willemsen voor LZ in het 5 mei-bad. Winnend tikte hij aan in 2.27.6 wat hem ook dicht bij een limiet brengt. De totaaluitslag na enerverende slot nummers op de estafettes: LZ-1886 4295.1 en de Zijl 4331.8. De Zijl neemt met een B-ploeg deel aan de landelijke F-competitie en deze wedstrijden werden zater dag vezwommen in het zwembad de Does te Leiderdorp. De Zijl wist ook hier een aantal eerste plaatsen te behalen. Zo won Amerentia Ver- kade de 100 rug m/o 14 in 1.21.6, hiermee haar goede vorm van de laatste tijd nog eens bevestigend. Later won zij ook nog de 100 vlin der in 1.21.6. Ronnie Dubbeldeman wist de 200 wissel i/o 14 naar zich toe te halen in 2.45.7. De oudere zus van Elise Krijnen, Jose, manifes teerde zich op de rugslag door deze te winnen in 1.21.7. De oudere broer van Robert Janssen won de 100 school mannen in 1.19.5. ROTTERDAM - Opnieuw heeft Theo van der Veer zijn plaats in de Nederlandse atletiektop waarge maakt. Op de sterkbezette 10 En gelse Mijlloop in Rotterdam zette hij gisteren niet alleen een scherpe tijd neer, maar bemachtigde hij ook een tiende plaats in een veld van nationale en internationale toppers. De atleet van AV Holland, die al wekenlang in een blakende vorm verkeert, moest wel tot het uiterste gaan om zo ver te komen. Lange tijd leverde hij strijd met concurrenten als Huub Pragt van V&LTC, de student uit Leiden die in tegenstelling tot Van der Veer net buiten de top tien terecht kwam. Aan kop snelde de Brit John Graham naar een supertijd van 48.19. Dat zo'n tijd niet binnen zijn mogelijkheden lag, begreep Van der Veer meteen al. "Ik ben rustig vertrokken. Onder zulke gunstige omstandigheden als vandaag moest er een persoonlijk record in zitten" vond de Oegstgeestenaar, die tot zijn tevredenheid ook in die opzet slaagde. Zijn tijd van 50 mi nuten en 22 seconden was weer wat sneller dan enige weken gele den op dezelfde afstand in Den Haag. Het enige waar hij zich mo menteel druk over maakt is de na bije toekomst. "Nu moet ik gas te rugnemen. Dat wil zeggen: ik ga maar weer eens trainen. Na de Duindigt-cross en de Leidse kerst halve marathon neem ik echt even rust." Dat is echter toekomstmuziek. Voorlopig blijft Theo van der Veer de man die de lange afstandlopers uit Leiden en omstreken aanvoert. Andere behoorlijke prestaties le verden Henk Ravensbergen (De Bataven) met 52.53 en Tony Pracht (AV Holland) met 54.40, die zich onder de beste vijftig van de ruim 400 deelnemers in Rotterdam be vonden. Jeugd De Leidse aflevering van de re gionale crosskompetitie die De Spartaan uit Lisse organiseert is succesvol zaterdag verlopen voor diverse junioren uit Leiden en om geving. Bij de C-jongens behaalde Menno Jansen (Holland) de tweede plaats voor Arnd Broeke (Spar taan). De D-jongens Bas Wullems en Esmond Suvaal (beiden Hol land) werden tweede en derde in hun leeftijdsklasse. Iris Wullems (Hol) won bij de D-meisjes voor Marion Verdegaal (Spart). Bianca Vermond, Dominique van Oosten en Ester Bross (allen Holl) eindig den in deze volgorde als beste D- meisjes. Ingrid Kerkvliet wist een gouden plak te veroveren op de 100 vrij m/ o 16 in 1.08.2. Niels Joor sloot de zegereeks van de Zijl in de per soonlijke nummers af met een zege op de 100 vlinder in 1.19.2. Voor overige uitslagen zie score bord. HILVERSUM (ANP) - Nederland zal over een jaar een nationaal do pinginstituut hebben. Het rijk, de Nederlandse Sport Federatie (NSF) en het Nationaal Instituut voor de Sport Gezondheidszorg (NISGZ) hebben daarover volgens sportstaatssecretaris Van der Reij- den overeenstemming bereikt. "Ik zoek een startkapitaal van tweehonderdduizend gulden", ver telde Van der Reijden zaterdag. "Ik denk dat ik wel weet, waar ik dat vandaan moet halen". Voorzitter Van Dorst van de NSF, die de twee ton zeer redelijk noemde, bevestig de later het akkoord over het insti tuut. Van der Reijden denkt niet di rect aan een eigen pand voor het dopinginstituut. Hij heeft twee lo caties op het oog - in Utrecht en Bilthoven - waar de nieuwe organi satie onderdak zou kunnen vinden. "Maar het is goed mogelijk, dat we deskundigen inschakelen, die van uit hun eigen locatie te werk gaan". Volgens de staatssecretaris moe ten in de nabije toekomst met de belangrijkste nationale sportbon den afspraken worden gemaakt over te houden controles bij evene menten. "De controle zou moeten geschieden op basis van de aan vraag door de bonden". Op de vraag of ook de voetballerij in aan merking zou komen, gaf Van der Reijden een ontwijkend antwoord. Het door het Internationaal Olympisch Comité (IOC) erkende dopinglaboratorium van de Nij meegse professor Van Rossum zal volgens NSF-voorzitter Van Dorst pas in een later stadium bij het in stituut worden betrokken: "Ik spreek geen waarde-oordeel uit over Van Rossums laboratorium. We moeten de zaken nu even strikt gescheiden houden, dat is alles. Waarschijnlijk zullen we op Nijme gen een beroep doen, als het nieu we instituut daadwerkelijk van start is gegaan". LEIDEN - Een mi crofoon heeft hij on danks zijn 85 jaar niet nodig. Met luide stem en opgeheven vinger trekt 'ome Theo' alle aandacht: "Chris, ik ben trots op je. Maar kijk uit m'n jongen, want in de bokssport is het te genwoordig alle maal haat en nijd. Ze zullen jaloers op je zijn. Zorg datje op je hoede bent, blijf al tijd recht door zee gaan en dan zullen mijn goede wensen jou vergezellen. Chris, m'n beste jon gen, bij deze ver klaar ik jouw boks school...". voor ge opend", laat de 78- jarige 'ome Bep' er olijk op volgen. Chris Lantrok schiet vol en weet zich met zijn houding nauwelijks raad. Net als 'ome Bep' is hij geen man van woorden, maar meer van daden. De boksende badmeester is zichtbaar opge lucht als hij zich na alle plichtplegingen even met zijn 'ere gasten' kan terug trekken. In de kleed kamer van het gloed nieuwe onderkomen van de boksvereni ging Leiden heeft Theo Huizenaar, de peetvader van de Ne derlandse bokssport, het hoogste woord, produceert oud- Olympische en Euro pees kampioen Bep van Klaveren, een niet aflatende stroom van kracht termen en vult za kenman Aad Veer man, "de grootste Bep van Klaveren kenner aller tijden", de ontbrekende na men, data en jaar tallen in. Weerzien in de boksschool van Chris Lantrok. Bep van Klaveren (links) onderhoudt zich met zijn 'Australische maatje' Jan i Reijden uit Leiden. (fotoFrc Veerman: "Het is echt niet te ge loven met die twee. Op weg hier naar toe kregen ze nog ruzie over een partij van dertig jaar gele den". Huizenaar: "Vind je het gek? Die vrijer is zo eigenwijs als de ziekte. Hij denkt altijd dat hij het beter weet. Dat heeft 'm een hoop geld gekost. Als hij vroeger wot meer naar mij had geluisterd, was hij nu stinkend rijk geweest. Bep heeft z'n hele carrière voor- Sinterklaas gespeeld. Ik zal nooit vergeten dat we eens lekker aan een partij hadden verdiend. Na afloop duwde ik flink wat poen in z'n handen en weet je wat die vrijer toen zei'Heb jij nou zelf wel genoeg genomen?' Bep is echt de enige bokser die dat ooit tegen me heeft gezegd". Van Klaveren: "Laat die goo chemerd maar lullen. Ik heb met boksen altijd lekker verdiend. Al leen, uitgeven ging nog beter. Dat ik nou geen cent meer te makke heb is de schuld van dat klerewijf in Amerika. Die had een paar gaten in d'r handen die waren zo groot... Wat zeg ik? Dat wijf had gewoon geen handen meer. Toch zou ik voor geen goud willen rui len met al die ouwe lullen die sterven van de poen, maar zich ziek en ellendig voelen. Ik ben nu 78 jaar, maar als je vervelend wordt, geef ik je nog een flink pak op je sodemieter. Elke dag sta ik nog drie kwartier achter elkaar op de zak te rammen en elke stoot die ik geef, is kei- en keihard. Prins Hendrik Rotterdammer Bep van Klave ren, geboren op 26 september 1907, werd in 1928 in Amsterdam Olympisch kampioen in het ve dergewicht. Na de finalewinst op de Argentijn Antonio Peralta ontving 'de kromme' uit handen van koningin Wiihemina de gou den plak. Van Klaveren kan zich nog levendig herinneren hoe hij bij die gelegenheid werd voorge steld aan prins Hendrik: "Ik moest van die goochemerd van Quarles van Ufford een buigin- kie voor de Prins maken en 'm met 'Hoogheid' aanspreken. Zegt die Hendrik: "Joh, doe niet zo mal met dat rare gedoe. Ik heb liever dat je een goeie bak ver telt". Vlak na de Olympiade werd Van Klaveren professional. Daarmee kwam een eind aan een loopbaan waarin hij hard op weg was om in twaalf ambach ten dertien ongelukken te maken. Van Klaveren: "Ik ben een jaar of twee slager geweest, maar toen ilc m'n baas stond uit te lachen omdat hij een doodssmak over een stukkie spek maakte, ben ik op staande voet ontslagen". Ook zijn betrekking bij een Rotterdamse kruidenier hield Van Klaveren niet lang. "Ik vloog er al na een paar maanden uit, want ik jatte als de ziekte. Van m'n vader moest ik terug om een diploma te vragen. Kreeg ik een gesloten envelop mee. Daar bleek een briefje in te zitten waarop stond: 'ontslagen wegens stelen en roven'. Het enige diplo ma dat ik ooit heb gehaald". Pak slaag In 1931 werd Van Klaveren Eu ropees kampioen in het lichtge wicht en zeven jaar later bokste hij in de Rotterdamse Kuip met succes tegen de Fransman Eduard Tenet om het Europees kampioenschap in het middenge wicht. Tussen 1933 en 1953 woon de en bokste Van Klaveren voor al in het buitenland In Amerika ging hij tegen de wil van zijn steun en toeverlaat Huizenaar op zoek naar het grote geld en de wereldtitel. Maar in het land van de onbegrensde mo gelijkheden bond Van Klaveren een liefdesrelatie aan die uitliep op een financieel drama, terwijl zijn titelaspiraties na een in drukwekkende serie winstpartij en op het laatste moment werden verstoord door Billy Petrolle. In Australië heeft Van Klave ren naar eigen zeggen "acht fan tastische jaren gehad". Vooral de aard van de bevolking sprak hem aan: "Die mensen zijn daar net als ik, eerlijk, maar keihard. Ze willen bloed zien voor hun geld. Bij mij zaten ze goed". Vooral die keer dat 'the Dutch windmill' een geweldig pak slaag kreeg van Jack Karroll. Van Klaveren: "Die goser was net Popey. Kölere, wat heeft-ie me geslagen. Vijftien ronden lang. Na afloop had ik dertien scheuren in m'n dobber. Ik ben met 33 hechtingen in m'n kop thuisgekomen. Die Karroll heeft me later nog een keer vreselijk op m'n flikker gegeven. Maar ik bleef overeind hè en reken maar dat-ie ze van mij ook heeft gekre gen". Knock-out Volgens Theo Huizenaar, die als bokstrainer en sportschool houder maar liefst vijfenzestig profs en naar schatting vijfdui zend amateurs onder zijn hoe de heeft gehad, was Bep van Kla veren een unieke bokser. "Hij wilde nooit van ophouden weten. Zelfs tijdens de training niet. Ik moest 'm vaak met eind. hout de kleedkamer inrammen. Bep werd overal gerespecteerd om zijn moed en doorzettingsvermo gen. Daarom pikten ze van hem ook wat meer dan van een ander. Ik kan me nog een partij herin neren uit 1949...". Van Klaveren: "Je bedoelt na tuurlijk die partij in Atwerpen. Sloeg ik Jos Heijnen in 72 secon den knock-out. Ik gaf'm een knet ter. Toen de scheidsrechter stond te tellen, wilde die goochemerd overeind komen. Heb ik eerst die scheidsrechter een gooi geven en toen die Heijnen nog een knal voor z'n kanis". Huizenaar: "Iedere andere bokser zou in zo'n geval worden gediskwalificeerd. Bep niet". Van Klaveren: "Ik flikte alles. Als ik de kans kreeg dan beet ik m'n tegenstanders. Ik wilde al tijd winnen. Hoe, dat kon me niet verrotten. Zo'n instelling kom je bij die gasten van tegenwoordig niet meer tegen. Ze trainen ook lang niet hard genoeg. Ik trainde me vroeger 't schompes. Soms was ik met die goochemerd van Huizenaar al om zes uur 's och tends aan 't draven in het bos. Moet je nou eens om komen". Huizenaar: "Het boksen is het boksen niet meer. Je hebt tegen woordig allemaal trainers die niet geëxamineerd zijn. Hoe vaak gebeurt het niet dat er twee knapen in de ring staan die maar een beetje met de binnen kant van hun handen staan te rammelen. Dat heeft toch niets meer met boksen te maken?" Ook van de huidige organisa toren heeft Huizenaar geen hoge pet op: "Die zijn alleen maar op de poen uit. Sturen desnoods een halfzieke bokser de ring in en als ze de kans krijgen dan regelen ze een partij. Maar dat is niet nieuw. In mijn tijd gebeurde dat ook wel eens. Mij hebben ze nooit zover kunnen krijgen. Ik verdom de het en daarom heb ik het zo lang uitgehouden. Want, geloof mij nou maar, ook in de boks sport duurt eerlijkheid het langst. Daarom heb ik zojuist te gen Chris gezegd dat hij altijd recht door zee moet gaan". JAAP VISSER UTRECHT (ANP) - Op 11 mei kon digde het bestuur van de Konink lijke Nederlandse Atletiek Unie (KNAU) op een buitengewone al gemene vergadering in Amster dam aan in november af te treden. Zaterdag tijdens de najaarsverga dering van de atletiek unie in Utrecht keerden vier van de zeven bestuursleden terug. Sedert mei had de KNAU in feite maar vijf be stuursleden. Vice-voorzitter Gijs- bertse legde na de Amsterdamse vergadering, destijds door voorzit ter De Beer het ergste genoemd wat de unie in de laatste 25 jaar was overkomen, zijn functie neer en de laatste maanden verscheen be stuurslid Thijssen niet meer op de vergaderingen. Men zegt dat de tijd alle wonden heelt. Dat bleek in Utrecht niet het geval. Bij de benoeming van de voorzitter, waarvoor de zittende praeses De Beer als enige kandi daat was gesteld, stond het Unie- raadslid Verkerk (West 2) tot twee maal toe op een schriftelijke stem ming. Klemmende oproepen van ere-voorzitter Frans Jutte („U heeft als Unieraad geen tegenkandidaat gesteld") en erelid Hans Koomen („De Beer is op dit moment de ge- schikste kandidaat") konden het Unieraadslid niet tot andere ge dachten brengen, waarop De Beer zelf om een schriftelijke stemming verzocht is om af te treden. Met 29 stemmen vóór, 8 tegen en 1 ont houding werd De Beer, die vol gend jaar aan de beurt is om af te treden, gekozen. Met de enkele kandidaatsstellingen van secreta ris Vermeulen en penningmeester Van Hassel ging de vergadering bij acclamatie akkoord. Bestuurslid Annie Schmitz stond eveneens als enige kandidaat, maar ook voor haar werd schriftelijke stemming gevraagd. Met 26 stemmen voor, 11 tegen en 1 blanco werd zij herko zen. Nieuwe gezichten in het KNAU-bestuur zijn die van de commissarissen Van Montfoort (opvolger van Gijsbertse) en Stout (vacature Thijssen). De kwaliteits zetel van de Nederlandse Katholie ke Sportfederatie (NKS) werd op nieuw bezet door Bart Leenhou wers. Bart Kappenburg, de scheidende secretaris op wie de commissie van onderzoek het etiket autoritair had geplakt, haalde in zijn afscheids woord na zestien jaar bestuurslid, waarvan acht jaar als secretaris, nog eens uit naar de commissie van onderzoek. „Helaas heeft de commissie van onderzoek niets on derzocht. De meest elementaire ei sen van een onderzoek heeft men genegeerd of naast zich neerge legd. Bovendien is het niet correct te noemen dat enkele leden van de commissie gehengeld hebben naar de vrijkomende bestuursfuncties". Voorzitter De Beer kondigde aan, dat een delegatie van het be stuur komende woensdag gaat pra ten met de sponsor, die begin van dit jaar werd aangebracht door een bemiddelingsbureau. Het contract met de sponsor is nog steeds niet getekend en de mondelinge over eenkomst heeft de atletiek unie tot nu toe in wezen alleen maar geld gekost. „Wij kunnen in de spiegel kijken bij de voetbalbond en kun nen ons afvragen, of het wel zinvol is met een intermediair te werken. Op eigen initiatief hebben wij een contract met een sponsor gesloter. dat in een paar dagen tijd rond was. Wij kunnen onze tijd wel be ter besteden dan maandenlang be sprekingen voeren." De vergade ring was het daarmee eens en droeg het bestuur via een motie op uiterlijk per 1 januari een helder beeld te laten zien van de sponsor overeenkomst. LEIDEN - Gisteren werden in Veenendaal de hogere dangraad examens van de Karate-do Bond Nederland door de nationale gra den commissie afgenomen. Van de Leidse Sportschool Jurojin legde Burny Martijn met goed gevolg het examen voor de 2e dan af. Hier door werd hij na zijn leraar Ino Al- berga (3e dan) de hoogst gegra dueerde karateka met een K.B.N. diploma uit Leiden. LEIDEN - In de voormalige biblio theek onder het Meao-schoolge- bouw aan de Sumatrastraat werd zaterdagmiddag de boksschool van Chris Lantrok geopend. De voorzitter en trainer van de boks vereniging Leiden kreeg van direc teur Jan Duivesteijn van de ge meentelijke dienst voor sport en recreatie een kwart van de onge veer 25.000 gulden verbouwings- kosten terug. Volgens Duivesteijn hoeft Lan trok, die bij de gemeente in dienst is als zweminstructeur, zich geen al te grote zorgen te maken als het schoolgebouw in de Kooi een an dere bestemming krijgt. "Want het gemeentebestuur zal er alles aan doen om deze boksschool voor de stad te behouden", aldus Duives teijn. Opvallende verschijning op de druk bezochte opening was zater- (lagmiddag 'ome' Dick Snik, trai ner van DTS, de Leidse vereniging waar Chris Lantrok naam maakte. Snik: "Chris was mijn parade-, paardje, maar toen hij zijn diplo maatje had gehaald, wilde hij mij opzij schuiven. Dat ging natuurlijk niet en toe heeft hij bij mij zijn ei gen vereniging opgericht. Dat heb ik hem kwalijk genomen, maar ge lukkig hebben we elkaar nu toch weer gevonden". Vandaar dat Snik zijn voormali ge pupil tijdens de opening van zijn boksschool met een paar hand schoenen kwam verrassen. Snik: "Voorlopig zit het er echt niet in dat ik bij Chris training ga geven, maar hulp zal ik hem altijd bieden. Dat is in het belang van de boks sport en daar gaat het tenslotte UTRECHT (ANP) - Vier Neder landse vrouwen en zeven mannen, onder wie Bataven-atleet Han Kul ker, zijn in feite al zeker van uitzen ding naar de Europese atletiek- kampioenschappen, die volgend jaar van 26 tot en met 31 augustus in het Neckar-stadion in Stuttgart worden gehouden. De Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie (KNAU) heeft voor de Europese ti telstrijd een nieuw selectiecrite rium gehanteerd. Atleten, die in 1985 met hun prestaties tot de bes te twintig van Europa behoorden, moeten tussen 15 mei en 3 augus tus twee maal voldoen aan de li mieten van de Europese Atletiek Associatie (EAA). De internationa le eisen zijn over het algemeen aan zienlijk minder scherp dan de ei sen, die de KNAU voor uitzending naar Stuttgart stelt. Bij de bepaling van de plaats op de Europese rang lijst heeft men drie atleten per land op een nummer in beschouwing genomen. Atleten, die niet zijn voor gese lecteerd op basis van hun prestatie in het afgelopen seizoen dienen om voor uitzending in aanmerking te komen één maal aan de internatio nale limiet en één keer aan de KNAU-eis te voldoen in de periode van 15 mei tot met 3 augustus. Op basis van een klassering bij de eerste twintig op de Europese ranlijst zijn aangewezen: Carla Beurskens (marathon en 10 km), Elly van Hulst (800, 1500 cn 5000 m), Marjan Olijslager (100 m hor den), Els Vader (100 m), Erik de Bruin (kogel en discus), Rob Drup pers (800 en 1500 m), Hans Koele- man (3000 m steeple chase), Han Kulker (800 m), Cor Lambregts (10 km en marathon), Emiel Mellaard (verspringen) en Enno Tjepkema (10 kamp). Marathonklassieker Japanse atleten hebben gisteren <ie jaarlijkse marathon van Fukuo- ka beheerst. Masanari Shintaku won deze atletiekklassieker in 2 uur 09 minuten en 51 seconden. Zijn landgenoot Hiromi Taniguchi eindigde in 2.10.01 als tweede. Ku- nimitsu Ito werd in 2.11.19 derde. De 27-jarige Shintaku nam na 35 kilometer de leiding over van de Ethiopiërs Abebe Mekonen en Ke- bede Balcha. De overwinning van Shintaku, die in februari tijdens de marathon van Tokio als derde ein digde, kwam in de resterende ze ven kilometer niet meer in gevaar. Taniguchi, die zijn tweede mara thon liep, passeerde de Afrikanen vijf kilometer voor de streep. Hij won negen maanden geleden de al even bekende marathon van Bep- pu. Mekonen (zevende) en Balcha vielen in de laatste kilometers sterk terug. De eerste helft van de wedstrijd, gehouden met lichte re gen, werd het deelnemersveld aan gevoerd door Ito.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 19