NOVO snelt langs Zaan Vrouwen Zijl/LGB verslaan Koudekerk Goede start Alecto in zaalhockeycompetitie Historische winst LDG Weinig succes Leidse squashers Vrouwen Foreholte wijzen Attila terug wsr In volleybalcompetitie lx- Grubba wint Rugbyploeg Zuid-Holland boekt winst Misstap mannen LZ'86 SPORT ivirtrtlNUrtU Z Ut-LülVltJLK iy«D LEIDEN - Alecto had in de zaal hockeycompetitie een goede start door tweemaal te zegevieren in de derde klasse A. Zaterdagavond werd in de Wassenaarse Kieviten hal éérst met 6-3 gewonnen van Al phen. Na een 4-0 voorsprong door treffers van de 15-jarige Mart ij n Leniger (2). Marco Koeken en Hu- go Kranenburg, kwam Alphen met 4-2 terug in de wedstrijd. Michiel Blans en Erik Brabander vonnis ten de Alphenaren uiteindelijk nog duidelijk met 6-3. Ook tegen VCL kwamen de Leiderdorpers op 4-0 voorsprong, maar moesten 4-3 toe staan om daarna de zege (4-6) te bewerkstelligen. Michiel Kruide nier was in deze ontmoeting met twee goals de meest produktieve Alectospeler. In dezelfde klasse werd Hisalis door HDS compleet aan de kant gezet met 16-2. De Lissese aan voerder Frank d'Ancona deed na negen Haagse doelpunten via een strafbal iets terug. Een velddoel- punt van Ralf Holt leverde de tweede tegengoal op. In een weinig spectaculaire wedstrijd trof Hisalis in VCL een gelijkwaardige tegen stander. Het openingsdoelpunt kwam van de stick van Oscar Wa genmakers. VCL kwam eerst nog op 1-1 (strafbal), waarna Ralf Holt voor Hisalis de twee punten ver diende met zijn treffer: 2-1. LEIDEN - Foreholte heeft zijn ge deelde eerste plaats (met het Am sterdamse Slotervaart) in de eerste divisie A van de zaalhandbalcom petitie knap vastgehouden. In Utrecht werd de nummer drie van de ranglijst, Attila, met 15-11 terug gewezen. De strijd om het kam pioenschap en de promotie naar de eredivisie lijkt zich dus steeds meer toe te spitsen op twee kandi- daten, Foreholte en Slotervaart. De Amsterdamse concurrenten wonnen gisteren van de nummer vier op de ranglijst, Bornerbroek, 15-10. Komende zondag zal de ont knoping de eerste opvoering krij gen. Dan ontmoet Foreholte de Amsterdamse vrouwen in Voor hout en dat zal ongetwijfeld een spektakelstuk worden. In de tweede divisie C verloor HVS. zonder de geblesseerde Ank van der Bosch, van het Rotterdam se Actief, 6-9. Oase, door blessures geplaagd, had tegen Vires in Gou da maar één wisselspeelster op de bank. Dat betekende verlies, 7-8, en de met de Quintus-reserves ge deelde eerste plaats op de ranglijst van de derde divisie G. Ook HVV '70 bleef met een treffer verschil aan de verkeerde kant van de sco- LEIDEN/AMERSFOORT - De Zijl/LGB heeft zaterdagavond in de waterpolocompetitie anders dan de uitslag doet vermoeden een gemakkelijke zege behaald op AZPC. De 6-8 kwam geen moment in gevaar. LZ'86 gaf Rapido de ze ge cadeau. De Haarlemmers gin gen met een 7-9 overwinning naar huis. Vivax speelde in een span nende wedstrijd met 7-7 gelijk te gen SZC. In de derde klasse leed Katwijk in het toptreffen tegen DSZ een ongelukkige nederlaag. De Hagenaars trokken met 6-7 aan het langste eind. DKD kon het niet bolwerken tegen RWV. De Leider dorpers verloren met 4-7. De vrou wen van LZ'86 verloren van ZCE met 3-5. De vrouwen van de Zijl/ LGB wonnen met 5-2 van Koude kerk. WEST-BERLIJN (DPA) - De West- duitsc kampioen Spandau heeft zaterdag in eigen bad de Europese waterpolobeker voor clubteams veroverd. Spandau won in West- Berlijn voor 1360 toeschouwers met 7-4 van BVSC Boedapest. Pe riodestanden waren 2-1,0-1, 3-1, 2- 1. De Hongaren hadden de eerste wedstrijd met 9-7 gewonnen. Het was de tweede keer sinds 1982 dat Spandau de Cup opeiste. Vasas Boedapest Vasas Boedapest is winnaar ge worden van het toernooi om de Europa Cup 2. De tweede ontmoe ting tussen Dinamo Boekarest en Vasas Boedapest eindigde giste ren in Pitesti in een gelijkspel: 10- 10 (3-3,2-2,3-3,2-2). Vasas had de eerste ontmoeting gewonnen met 12-11. De Zijl/LGB had zaterdagavond weinig moeite met AZPC. Doordat de Leidenaars na 2-7 in de derde periode nogal wat kansen lieten liggen bleef AZPC een afstraffing bespaard en konden de Amersfoor- ters de stand met 6-8 nog een draaglijk aanzien geven. Bij AZPC waren maar twee mensen in staat de Leidse defensie te verontrusten. De in Leiden niet onbekende Aad van Mil, en de boomlange midvoor Lucassen. De laatste trof het niet dat juist de vaak op de midachter plaats bivakkerende Arno van Winkel voor de Zijl/LGB een meer dan goede partij speelde. In eerste instantie had AZPC weinig in te brengen. Met goed uit Vrouwen Het verjongde Alectoteam van Ruud Hartman Kok kwam in zijn openingsduels in de tweede klasse A overtuigend voor de dag door in Delft tweemaal te winnen. De eer ste ontmoeting tegen Groen Geel eindigde in 6-2. Met collectief hoc key opende Pien de Ronde de sco re voor Alecto, maar moest later de gelijkmaker toestaan. Daarna pushte Eugenie Westerduin Alecto uit strafcorners naar 3-1. Jet Krui denier. Correlien van Buren en El- na Kranenburg tilden de score naar 6-2. Noord wijk fungeerde als tweede tegenstander van Alecto in de Buitenhof. De 2-2 ruststand kwam voort uit strafcorners. Ter wijl Alexandra van Kan haar straf- re. Ancora won in Rotterdam met 11-10. De mannen van Saturnus spijkerden Westlandia met 26-10 vaster op de laatste plaats van de ranglijst in de derde divisie G. In de afdelings eerste klasse vrouwen toonde Saturnus aan dat het mentaal heel wat kan hebben. Na de wat onfortuinlijke nederlaag vorige week tegen Olympia 72. 5- 7, werd gisteren in Noordwijker- hout verdiend gewonnen van Nor- tha, 12-8. Olympia 72 won van HEC. In Wassenaar werd het 10-7. De mannen van HW 70 wonnen in Voorschoten van HVS, 20-15, dankzij een explosie in de tweede helft waarin zij van 9-11 op 18-11 kwamen. Rijnstreek blijft de rang lijst aanvoeren. De ploeg klopte concurrent Hellas 3 in Alphen met 18-13. Arbitrage Attila- Foreholte werd geken merkt door een slechte arbitrage. Beide ploegen hadden daar duide lijk last van. Wat bij Foreholte op viel was dat er geen commentaar werd geleverd op de slechte lei ding. Dat was in het verleden wel anders. De andere instelling lever de profijt op in de tweede helft. Het cornerplicht deed voor Noordwijk, kwam Westerduin ook tweemaal goed voor de dag op dat onderdeel. Na de hervatting drukten Kruide nier (2), Westerduin en De Ronde door naar 6-2. Noordwijkspeelster Van Kan had pech met twee straf- ballen, waarvan er een werd ge stopt door Marcella Pommé en de ander door de paal. Noordwijk pakte uit het gelijke spel (4-4) tegen Ring Pass toch nog een punt mee uit de eerste wed strijdavond. De 4-1 voorsprong voor Noordwijk door Van Kan (2) en Catherinne Kingmans (2) werd door een zwakke organisatie in de laatste tien minuten genivelleerd tot een puntendeling. indringen van de Utrechtse aanval- sters dat in de eerste helft met strafworpen werd beloond resul teerde in de tweede helft in vrije worpen voor Foreholte. Attila leid de met de rust met 6-5. Tot diep in de tweede helft bleef het een open strijd, 7-6, 9-8 en 10-9 voor Forehol te. Pas toen kon de Voorhoutse ti telkandidaat afstand nemen Ellen Warmerdam (breakout), Elly van Leeuwen, (van afstand), Ellen War merdam (uit de hoek) en Elly Fij neman (van afstand), 14-9. De strijd was toen gestreden. Hannie Bos kamp, met Elly Hoek en Nel Geer- lings toch het leidende trio in deze moeilijke wedstrijd, mocht de laat ste treffer laten aantekenen, 15-11. HVS verdedigde tegen Actief veel beter dan in de voorgaande wedstrijden. De rust ging in met een 4-4 stand. Een score die alles zegt over het verloop van de wed strijd. Actief kon in de eerste helft weinig uitrichten tegen de goed ge sloten Stompwijkse defensie en HVS miste in de aanval de schot kracht van Ank van der Bosch. Af- speelfouten in de aanval van HVS boden Actief in de tweede helft de kans op breakouts en dat kostte HVS de punten, 6-9. Oase begon tegen Vires met een LMHC kwam na een halve mi nuut op voorsprong door een tip-in van Jacobien Schneider in het tweedeklasseduel tegen HDS. De ploeg van Maurits Eikenhout had het aanvankelijk moeilijk in zijn eerste treffen en kwam zelfs op een 3-1 achterstand. In de laatste vijf minuten werd nog omgebogen naar 3-4 winst. Joanneke Sprey, Schneider en Suzan Nievard rond den mooie combinaties af. Tegen Groen Geel stond Leiden in de rust met 4-2 voor door Carolien ten Ka- te. Nievard (2) en Sprey. In het tweede part werd nog flink uitge haald naar 8-2 met in de hoofdrol len Caroline ten Kate, Niévard, Sprey en Kiki Tesselaar. In de derde klasse A was de ou verture gepland in de Haagse treffer van Anita van der Poel, 1-U, om toen minutenlang niet aan bod te komen in de score. Defensief vielen er gaten en Vires maakte daar dankbaar gebruik van, 1-5. Al leen Roos van Leiden kon voor Oa se iets terugdoen. Zij schoot drie maal raak en zorgde ervoor dat Oa se bij rust een overbrugbare marge had, 4-7. Het leek er na de hervat ting ook op dat Oase de wedstrijd toch nog naar haar hand zou gaan zetten toen Roos van Leiden en Ly- dia van der Poel voor 5-7 en 6-7 zorgden. Een strafworp voor de Goudse vrouwen bleek echter be slissend, 6-8. Helma van der Geest kon nog wel 7-8 laten aantekenen maar Oase kwam tijd tekort om tenminste een punt uit Gouda mee te kunnen nemen. Balverlies HVV 70 had gisteren tegen An cora de meeste problemen met de wisseling in defensie van de Rot terdamse ploeg van 5-1 naar 4-2. Dat resulteerde in balverlies en breakouts. Van die breakouts moest Ancora het ook vooral heb ben want als de Voorschotense de fensie eenmaal georganiseerd was, bleek er vrijwel geen doorkomen aan. Ancora kreeg echter in de slot- nen zijn. Na twee parten waarin Katwijk het betere van het spel had maar in de afwerking het nodi ge geluk ontbeerde stond er een 2-2 tussenstand op het scorebord. In de derde periode lieten de Zeekan- ters het liggen. Te gehaast spel stel de DSZ in staat te counteren en plotseling keek Katwijk tegen een 2-5 achterstand aan. De inhaalrace die hierna werd in gezet had nog bijna succes. In de laatste periode kwam, men nog te rug tot 5-6. Het geluk wat Katwijk in de beginfase miste lachte DSZ toen echter toe. Een schot dat van paal naar paal ging had toch de doellijn gepasseerd en betekende 5-7. Nog werd het 6-7 en in de laat ste minuut kreeg Katwijk nog een man meer maar weer faalde men in sporthal Overbosch waar Foresca- te aantrad tegen Cartouche. De ploeg van coach Teun Michiels was gehandicapt door het ontbreken van een aantal sterke zaalhockeys- ters. Beide ploegen hielden elkaar in een slecht duel niet alleen in het veld in evenwicht, ook in de uitslag gaven zij elkaar niets toe: 1-1. Lies- beth van der Burg scoorde de Voorschotense gelijkmaker. Het ontbreken van schotvaardigheid bij Forescate manifesteerde zich in het bijzonder tegen Nieuwkoop waar een zee van strafcorners tot niets leidde. Nieuwkoop bouwde zijn 2-0 pauzestand verder uit naar 3-0 die door een uitval tot stand kwam. Roomburg speelde aanvankelijk onwennig tegen Pijnacker dat met 2-0 op voorsprong kwam. Marja Sprey eiste de absolute hoofdrol vdor zich op door Roomburg nog voor de doelwisseling naast Pijnac ker te pushen (2-2). Door een straf bal en een veldgoal wees Sprey Pij nacker met 2-4 terug. De ontmoe ting tegen Te Werve leverde 1-0 op voor Roomburg (Inge Oudkerk Pool). Twee Rijswijkse strafcor ners en een velddoelpunt brachten de 1-3 stand op het bord die werd gewijzigd in een 3-3 eindstand door goede combinaties tussen Oudkerk Pool en Annet de Vries. minuut een strafworp mee en dat kon HVV 70 niet meer goedma ken, 11-10, rust 4-5. De mannen van Saturnus heb ben een zwak Westlandia, dat vori ge week met niet minder dan 15-30 klop kreeg van de Treffers, alle hoeken van de Vijf Mei-hal laten zien. Het einde kwam met 26-10 maar het had gemakkelijk 30-10 kunnen zijn. De Westlanders ble ven hard werken tot het bittere ein de maar gingen zonder enig inzicht en een aanwijsbaar spelconcept te gen de 4-2 defensie volledig kopje onder. En defensief wisten zij te gen het einde van de wedstrijd ook niet meer waar zij het moesten zoe ken. Het werd voor de naar harte^ lust instartende Leidenaars met de geblesseerde Wim van Leeuwen in de rol van coach ("Ik kon zo eens zien waar de fouten werden ge maakt. zonder te hoeven letten op ue wissels", aldus trainer Roy van Gurp een schietfestijn met de ene na de andere fraaie treffer. Want handballen kan Saturnus nog al tijd. Alleen als de pressie van de tegenstander groot wordt lijkt het alsof afspraken en spelpatronen worden vergeten en iedereen voor zichzelf aan de bak gaat. FRANK BONTE de afwerking zodat DSZ voorlopig koploper blijft in de derde klasse. Doelpunten Katwijk: Paul v.d. Putte 2x, Martin Jonker lx, Ronald Heemrood lx, Cees Boonstoppel Angel DKD verloor in de zelfde klasse het middenmoot duel van RWV met 4-7. Het wordt een wekelijks terugkerend verhaal maar ook nu weer speelde Enno Dreef een hoofdrol in het Leiderdorpse doel. Toen broer Frank in de derde pe riode met 3 p's op de kant moest was bovendien de angel uit de aan val. Goals: Frank Dreef 2x, Harry van Hove lx, Jan v.d. Brink lx. De vrouwen van LZ'86 leden een onnodige nederlaag tegen ZCE. Bij 3-3 misten men een strafworp en de counter leverde direct 3-4 op. In de vierde periode werd het nog 3-5. Goals: E. Hoogeboom 2, J. de Jong Goede resultaten Leidse judoka's ROTTERDAM - De Leidse judo ka's Kitty Boetebees en Carola Klink hebben bij internationale wedstrijden in Rotterdam respec tievelijk een tweede en derde plaats behaald. Boetebees (van sportschool Kobushido) bleef in een aantrekkelijke partij haar te genstreefster uit de Sleutelstad, die actief is bij sportschool Aad van Polanen, de baas. Het toernooi in de Maasstad telde zo'n 650 deel nemers. NOORDWIJK/LEIDEN - Het vrouwenteam van NOVO had za terdag slechts 34 minuten nodig om titelkandidaat Zaan'69 af te drogen: 3-0. Dat was de meest op merkelijke uitslag van het afgelo pen weekeinde, waarin de volley ballers slechts een beperkt pro gramma afwerkten. NOVO mocht zich in de belang stelling verheugen van het Friese Tromp en het Haarlemse Allides, die met veel belangstelling de on gelijke strijd. Met als basis een ij- zersterke opslag werd door NOVO de aanvalsbouw van de Zaanse te genstandster geheel ontregeld. De Noordwijksen hadden gekozen voor een 1-5 systeem met spelver- deelster Anja van der Meer met aanvalster Annelies Hensen in de diagonaal. Zaan werd geen mi- nuuut enige rust gegund en de druk werd daarmee op de ketel ge houden, waardoor Zaan zelf niet aan aanvallen toekwam. Ook In- grid Smit was niet af te stoppen. NOVO deklasseerde haar ongesla gen opponent met de veelzeggende cijfers 15-4, 15-1 en nogmaals 15-4. In de promotieklasse wilde Ley- thon 2 graag winnen van koploop- ster Jupiter om het verschil op de ranglijst (één punt) weg te werken. Het leverde een spannend duel op in Oudewater, waar Jupiter met een moeilijke service veel punten ontnam aan Leython. Daarnaast miste de Leidse vrouwen nog wel eens een opslag, waardoor de eer ste setwinst met 15-12 voor Jupiter was. De thusiploeg liepin de vol gende set uit naar 7-0 en naar 15-7. Leython herstelde zich in de derde set,(4-13,9-15), maar het herstel had kennelijk toch te veel kracht ge vergd. Jupiter trok de wedstrijd en de laatste set naar zich toe: 15-9 en 3-1. Gemini-2 kreeg te maken met een gemotiveerd Zovoc, dat voor het eerst sinds lange tijd weer eens compleet binnen de lijnen kon tre den. Gemini had op zoveel tegen stand van de hekkesluiter niet ge rekend en zag Zovoc uitlopen naar een 0-2 voorsprong via twee met 9- 15 gewonnen sets. Gemini werd pas op het laatste moment wakker en wist dankzij wisselspeelster Gi- sela Segaar - nota bene uitkomend voor het derde team - het tij te ke ren bij 8-14 in de derde set. Bij Zo- 1. De vrouwen van de Zijl/LGB stonden na 3 parten nog op 2-2 te gen Koudekerk. In de laatste perio de werd de 5-2 zege veilig gesteld. Goals: Tegelaar 2x, Groenendijk 2x, Rijsbergen lx. DIRK KLOOS voc stokte de aanval en Gemini won met 16-14. De Voorschotense formatie begon steeds beter te draaien en opeens lieten de Zoeter- meerse vrouwen verdedigend ste ken vallen: 15-7 en 15-10 en daar mee 3-2 voor Gemini. Bij Gemini ontbrak spelverdeelster Anneke Verstegen vanwege een enkelbles- Mannen Hoogoplopende emoties in de streekderby tussen Donar en Ley thon 2. De Leidenaars wisten daar door geen moment het niveau te halen van de voorgaande wedstrij den. Donar pakte dan ook de eerste setwinst (15-11). In de twee volgen de sets kwam Leython tweemaal gemakkelijk op voorsprong, maar de bezoekers hadden erg veel moeite om de voorsprong ook in setwinst om te zetten (12-15. 12-15). Donar trok de stand in de vierde set weer gelijk dankzij Ron Groen en Bart Bouedwijnse: 15-5. Dat Leython uiteindelijk toch aan het langste eind trok had het te danken aan de sterke Gijs walraven en Pe ter Seinen. Ook de opmerkingen van Leython-coach Groen aan het adres van van zijn beide bij Donar spelende broers Ron en Rolf, mis ten hun uitwerking niet. Leython pakte de zege met 10-15 en 2-3. GER RENES LANDSKRONA (SID/AFP) - De Pool Andrzej Grubba, de nummer twee van Europa, heeft in het afge lopen weekeinde in Landskrona de open Zweedse tafeltennistitel ver overd. Grubba, dubbespelpartner van Bettine Vriesekoop, versloeg in de finale de jeugdige Zweed Erik Lindh in vier games. Bij de vrouwen was het toernooi een Chi nese aangelegenheid. He Zhili ver sloeg in vier spellen haar landgeno ten Chen Zihe. De uitslagen van de finales: Mannenenkelspel: Andrzej Grubba (Pol) - Erik Lindh (Zwe) ltt-21, 22-20, 21-15. 21-8. Vrouwenenkelspel: He Zhili (Chi) - Chen Zihe (Chi) 21-10, 21-11, 20-22, 21-12. Gemengd dubbelspel: Wenguan/Juan (Chi) - Kalinic/Batinic (Joe) 21-18, 22-20. Mannendubbelspel: Primorac/Lupulescu (Joe) - Pansky/Orlowski (Tsj) 21-18, 15-21, 21-18. Vrouwendubbelspel: Juan/Zihe (Chi) - Olah/Urban (Hon) 21-8, 21-15. AMSTERDAM (ANP) - In de eer ste ronde van de districtencompe titie van de Nederlandse Rugby Bond om de Van Swol-trofee, leed de houder van dit kleinood, Gooi/ Utrecht een verrassende nederlaag tegen Zuid-Holland: 6-3. Gooi/ Utrecht dat voor het merendeel be stond uit spelers van lijstaanvoer der Hilversum, echter zonder Vis ser, Boske en Samshuijsen, keek na de eerste helft tegen een achter stand van 0-6 aan door een try van Michel van der Loos, die door Ton Nuijen werd geconverteerd. Vier minuten voor het einde slaagde de jeugdspeler Marc van Eijck erin voor Gooi/Utrecht tegen te scoren, waardoor de eindstand 3-6 werd. De ontmoeting tussen de Studen ten en Noord-Holland werd een ne derlaag voor de Studs, voorname lijk door het volkomen uit vorm zijn van international Chris Gale. De anders altijd zo slagvaardige schopper miste liefst vier straf- kicks en een conversie waarmee de nederlaag van de Studs (10-12) wel is verklaard. In de B-poule won Oost van Lim burg met 7-40. De wedstrijd Noord- Zuid werd afgelast. gevoerde aanvallen werd de veste van AZPC keeper v.d. Horst onder druk gezet. De 0-3 tussenstand na een periode was dan ook verdiend. De Zijl/LGB bleef in het verdere verloop van de wedstrijd duidelijk de betere. Tot 2-7 in het begin van de derde periode liep alles gladjes en leek een grote overwinning in het verschiet te liggen. Plotseling haperde het echter. De kansen bleven komen maar de afwerking liet te wensen over. AZPC maakte hiervan in de laatste periode gebruik en kon nog terug komen tot 6-8. De Leidse zege kwam niet meer in gevaar. Perio destanden: 0-3, 2-5, 3-7 em 6-8. Doelpunten de Zijl/LGB: Mark van Belkum 4x, Hans Nieuwenburg 2x, Edwin Redegeld lx en Henk Har- teveld lx. Na het prima resultaat tegen Rot terdam was iedereen van LZ zijde ervan overtuigd dat ook de wed strijd tegen Rapido uit Haarlem puntenwinst zou opleveren. De Leidenaars kwamen echter bedro gen want de formatie van Kran- stauber toonde na een 6-4 achter stand in de derde periode opmer kelijk veerkracht. Binnen een mum van tijd trok Rapido de stand gelijk en in de laatste periode haal de men de volle buit binnen. Dit met hulp van de LZ-formatie die met uitspelen van een numerieke meerderheid nog steeds geen raad weet. Bij de stand 7-7 kreeg LZ een uitgelezen kans via een man meer situatie de wedstrijd naar zich toe te trekken. De bal belandde echter knullig in de handen van de ra zendsnelle Rapido speler Anthoni die geen moeite had de overigens sterk acterende goalie Erik de Vos te passeren (7-8). Met name Frans van der Brink trachtte het tij nog te doen keren maar die liep in al zijn temperament al snel tegen zijn der de persoonlijke fout op en daarmee was de angel in het Leidse aanval- spel ook verdwenen. De 7-9 was dan ook een logisch gevolg. Top scorer werd Ruud Muusse. Hij scoorde drie maal. Vivax leverde in de tweede klas se een redelijke prestatie door het in de kopgroep bivakerende SZC een 7-7 gelijkspel af te dwingen. Zelfs had er voor de Oegstgeeste- naren nog meer in gezeten maar een in de laatste periode opge bouwde 7-5 voorsprong kon niet worden vast gehouden. Periode standen: 0-0, 2-2, 5-5, 7-7. doelpun ten: Jeroen Piasmeier 2, Hans Treisburg 2x, Jack de Groot lx, Max de Mooy lx en Peter Baars lx. Geluk Katwijk kon door een zege op DSZ de Hagenaars achter halen en zo een gedeelde eerste plaats beha len. De bezoekers hadden echter het meeste geluk en wonnen met 6-7. Hierdoor zijn de mannen van Aad de Keizer nu vier punten ach ter geraakt. Nog niet onoverkome lijk maar het had toch anders kun- De Zijl scoort, de doelvrouive van Koudekerk is kansloos. LEIDEN - In de zesde ronde van de competitie van de eerste klasse van de dambond Middenholand heeft het Leids Damgenootschap voor een wel zeer bijzon dere uitslag gezorgd. Tegen het tweede team van Zoe- termeer wonnen alle Leidenaren hun partijen, zodat aan het eind van de avond de verbluffende uitslag 16- 0 op he scorebord stond. Het was zo'n overwinning, waar nog jaren later over wordt gesproken, maar zij toont evenzeer aan, dat L.D.G. te sterk is voor de eer ste klasse. De eerste overwinning werd behaald door Evert Bronstring. In een partij, die overheerst werd door taktische wendingen, combineerde Evert tegen M.J. Rodjan naar een winnende dam. Als tweede won Sam van der Kwartel. Hij deed nu. wat in eerdere competi tierondes al van hem verwacht werd: vanuit een voor delige klassieke stelling dwong hij zijn tegenstander. L. Kok. een schijf en later de partij op te geven. Vervolgens wonnen Theo Uittebogaard en Fred Ong van respectievelijk A. van Dam en T. Lew. André van der Kwartel bracht de vijfde overwinning binnen. Nadat hij groot voordeel na de opening in het midden spel weer was kwijtgeraakt, forceerde hij uiteindelijk toch schijfwinst tegen M. Vos en wist na een moei zaam eindspel te winnen. Wim .Heemskerk nam ten koste van twee schijven een doorbraak naar dam te gen H.J. Visser. Hoewel dat soort doorbraken nog wel eens twijfelachtig plegen te zijn, speelde hij het voor treffelijk uit en won verdiend. Op dit moment begon de spanning vreemd genoeg te stijgen. Zou de 16-0 behaald worden? Peter Bron string won na een degelijk opgebouwd middenspel van Kat. Ten slotte won Cees van der Hout van E.H. Wijks, nadat hij al in het middenspel door een stan daardcombinatie een schijf had gewonnen. LEIDEN - Het squashtoernooi ven Holyday-Inn is afgelopen weekeinde succesvol verlopen. Het evenement werd druk bezocht en bood veel aan trekkelijke partijen. Met name de finales, behalve bij de mannen in B. waren het aanzien dubbel en dwars waard. Voor Leidse deelnemers waren geen prijzen weggelegd. Bij de vrou wen reikte Claire Freling tot de halve finales. Robert Priester reikte bij de mannen C tot de eindstrijd, maar stuitte toen op Rogier Botting, die Priester met duidelijke cijfers versloeg: 3-1. Bij mannen B bleek Ivo Kater duidelijk de sterkste. In de finale tegen René Singmans had Kater duidelijk het hoogste woord: 3-0 binnen een ommezien. Bij de vrouwen B zegevierde Ester Lieben over Corolien Bregman: 3-0. Overige uitslagen: Mannen D: halve finale: Aart Stougje-Martin van der Bom 3-0, Pieter Baken-Ronald Oort 0-3. Finale Stouje-Oort 3-0. Mannen C: Rogier Bot- ting-Edwin Schreuder 3-0. Robert Priester-Mark Spee 3-1. Finale Botting Priester 3-0. Mannen B: Ronals Coppello-René Singmans 0-3, Ivo Kater- Martin van Heezik 3-2. Finale: Kater-Singmans 3-0. Vrouwen C: Casimier-Suzanne van Niekerk 3-0, Bonnie Bombeeck- Vivienne Aalders 1-3. Finale: Casimier-Aalders 3-1. Vrouwen B: Ester Lieben-Claire Freling 3.-0, Carolien Bregman-J. Mutsaars-Hey 3-0. Finale: Lieben- Mutsaars 3-0.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 16