Borussia MG slaat opnieuw hard toe in topper Heracles kan toch nog scoren Quick Boys verslaat reserves van Sparta UVS deelt in oefenduel met AFC Scores in profvoetbal V.d. Reijden: hoofdprijs van lotto moet hoger PAGINA 14 SPORT MAANDAG 2 DECEMBER 1985 Real Madrid herstelt zich in Spaanse competitie van Duitseklap MONCHENGLADBACH (DPA/ SID) - De Westduitse voetbalwe reld begint zich zo langzamerhand af te vragen, waar de spelers van Borussia Mönchengladbach de kracht vandaan halen Na de schit terende zege van 5-1 op Real Ma drid, woensdag in het duel om de UEFA-beker, wonnen de Borussen zaterdag op de Bökelberg met 4-2 van concurrent Bayern München. De ploeg van trainer Jupp Heynckes heeft nu drie punten plus een wedstrijd minder dan herfstkampioen Werder Bremen, dat vrijdagavond Stuttgart met 6-0 had platgewalst. Bayern staat der de met 22 punten uit zeventien duels. Hamburger SV kon zich niet bij de top-drie scharen, omdat het veld van degradatiekandidaat Ein- tracht Frankfurt niet bespeelbaar Voor 34.500 toeschouwers - meer kon de Bökelberg er niet hebben - ontbrak de geschorste internatio nal Matthaus, die Mönchenglad bach enkele jaren geleden verruil de voor Bayern. Wel aanwezig, en overduidelijk, was Criens. die het al vroeg op zijn heupen kreeg. De slungelachtige spits, een paar maanden door Heynckes als joker gebruikt, zette de thuisclub binnen 24 minuten op 2-0. Nadat Uwe Rahn in de 58ste mi nuut voor 3-0 had gezorgd, kwam er even een einde aan de Gladbach- se aanvalsdrift. Daarvan profiteer den Michael Rummenigge (straf schop) en Nachtweih, met een vrije trap. Drehsens besliste het duel elf minuten voor tijd definitief: 4-2 Engeland Manchester United is voor even uit de zorgen. De koploper van de Engelse eerste divisie, die lange tijd een voorsprong van tien pun ten had op de concurrentie, ver speelde zaterdag weliswaar een punt in de thuiswedstrijd tegen Watford (1-1). Maar Liverpool, de voornaamste tegenstrever, slaagde er niet in het verschil van twee punten te halveren. De veelvuldig Engels kampioen speelde ook met 1-1 gelijk tegen Chelsea. West Ham, de nummer drie, kwam tot beste prestatie van de dag: een zege van 4-0 op West Bromwich Albion, ondanks de af wezigheid van topscorer Frank McAvennie, die zich met Schot land voorbereidt op het beslissen de kwalificatieduel voor de wereld titelstrijd tegen Australië van 4 de cember. Pas twaalf minuten na de pauze kwam Manchester tegen het stug ge Watford op 1-0, uitgerekend door Alan Brazil, die nooit zeker is van een basisplaats. Twee minuten voor tijd kwam Watford door hard werken alsnog langszij, waardoor Manchester voor de vierde achter eenvolgende keer de winst mis liep. Ook bij Chelsea speelde een overijverige Schot. Tegen Liver pool zorgde Pat Nevin twee minu ten voor tijd voor 1-1. Liverpool dacht de twee punten op Anfield te kunnen houden, toen oud-Ajacied Jan Mölby in de 86ste minuut uit een strafschop eindelijk de scofe had geopend. De Deense interna tional mocht het van elf meter pro beren. omdat McLaughlin Ian Rush tegen de grond had gewerkt. Terwijl Molby en zijn mede-spelers nog feest vierden, glipte de kleine Nevin er snel tussen uit naar de ge lijkmaker. België Voor Georges Grün kon de uit wedstrijd van Anderlecht, zater dagavond in en tegen Charleroi, vrijwel niet meer fout gaan. De centrumverdediger werd vlak voor de aftrap met een flinke bos bloe men in het zonnetje gezet voor zijn doelpunt, dat Oranje 20 november de kwalificatie voor Mexico kostte. Ook tegen Charleroi had Grün succes, al bracht zijn treffer dit maal veel minder emoties te weeg. Hij maakte voor 25.000 toeschou wers ver in de tweede helft Ander- lechts zesde doelpunt, nadat Loza- no, De Groote, Vandenbergh (twee keer) en Scifo voor de ruime voor sprong hadden gezorgd. De Waalse club kon daar slechts twee doel punten van Essers tegenover plaat- In weerwil van de goede partij moet de landskampioen nog altijd Club Brugge voor zich dulden. De koploper presenteerde zich in Ant werpen als een team, dat ook in slechte duels twee punten kan pak ken. Het Brugge van Henk Hou- waart versloeg het Beerschot van Aad Koudijzer met 2-0. Al voor de pauze had Degryse, vervanger van de geblesseerde Papin, beide tref fers voor zijn rekening genomen. Met tien man (Beyens kreeg zijn tweede gele kaart) hield Brugge die voorsprong vast. Erwin Koeman kende weinig succes bij zijn rentree. Na zijn hardnekkige blessure verscheen de Groninger bij KV Mechelen in de basis ten koste van zijn landge noot Piet den Boer. Voormalig landskampioen Beveren zegevier de met 2-0 door treffers van Lam- brichts en Albert. Een andere Ne derlander had meer succes: het doelpunt van voormalig internatio nal en PSV'er Piet Wildschut, het enige in de wedstrijd, bracht FC Antwerp de winst tegen bekerhou der CerkelBrugge. Italië Drie maanden na znn transfer van Juventus naar AC Milan heeft Paolo Rossi eindelijk zijn waarde voor zijn nieuwe vereniging bewe zen. In de altijd bewogen derby te gen Internazionale, scoorde de spits van het nationale team beide treffers. Ze waren goed voor een gelijkspel, want na de openings treffer van Rossi hadden Altobelli en Liam Brady (uit een strafschop, toegekend omdat Rummenige was gevloerd) Inter een voorsprong ge geven. Voor 80.000 toeschouwers voorkwam Rossi een nederlaag voor zijn vereniging. Juventus handhaafde zijn ruime voorsprong van vijf punten op Na- poli. Brio maakte in de 14e minuut van het duel tegen Fiorentina het enige doelpunt. Napoli bewees ook zonder de geschorste Argentijn Diego Maradonna goed te kunnen voetballen. Twee treffers van Gior dano waren voldoende om de ope ningstreffer van Sola voor Bari te niet te doen. Voor Verona zit titelprolongatie er na twaalf speeldagen al niet meer in. De club van de Westduitser Briegel en de Deen Elkjaer-Larsen liep bij Udinese tegen de grootste nederlaag van het seizoen op (5-1). Klaus Berggreen ontwikkelt zich steeds meer als de spelbepaler in het team van Pisa. Tegen Lecco be wees hij dat andermaal. Hij leidde de ploeg van Wim Kieft naar een ruime 3-0 zege. Spanje In Spanje behield Real Madrid de eerste plaats zonder veel proble men. Sanchez (2), Michel, Butra- guenio en Gordillo zorgden tegen Las Palmas voor het herstel na de blamerende 1-5 nederlaag in het UEFA-beker toernooi tegen Borus sia Mönchengladbach, afgelopen woensdag. Real won met 5-1. Barcelona bleef tweede door de zelfde score in het uitduel tegen Real Sociedad. Uitblinker was de Westduitser Bernd Schüster. Hij maakte zijn zesde doelpunt van het seizoen en bewees andermaal de grote regisseur van zijn ploeg te zijn. DEN HAAG (ANP) -On deraan de ranglijst van de vaderlandse voetbaleredivi sie hebben NEC, Excelsior en Heracles elk één punt be haald. Heracles en NEC de den dat zaterdag door in het onderlinge duel gelijk te spelen: 2-2. Excelsior be dwong gisteren Den Bosch (1-1) In hei duel met Heracles zette Dan- ny Hoekman NEC door treffers in de elfde en negentiende minuut op 0-2. Het idee dat Heracles al was geklopt, hield slechts twee minu ten stand. De Almelose club, die sinds 22 september niet meer had gescoord, vond dankzij een foutie ve terugspeelbal van Mommertz, waarvan Metz profiteerde, de weg naar het doel. Oud-Feyenoorder en ex-Excelsior-speler Wim van Til zorgde na rust met een schitterend afstandschot voor 2-2. Daarna kreeg NEC het nog moei lijk, maar Heracles kon de winst niet meer naar zich toe trekken. NEC-trainer Sandor Popovics was niettemin laaiend. ,,We hebben ge speeld als een stelletje onvolwas sen amateurs. Doordat we ver zuimd hebben de wedstrijd af te maken, verdienden we eigenlijk nog een nederlaag". Amusant Excelsior hield FC Den Bosch op 1-1, in een slecht, maar amusant treffen. Al na vier minuten gaf de warrig leidende scheidsrechter Geurds op dubieuze gronden een strafschop aan Excelsior. Henk van Goozen scoorde daaruit. Na dien was FC Den Bosch voortdu rend in het offensief. Verder dan de gelijkmaker van ex-Excelsior- Tirmnan zonder bagage in Montpeliier MONTPELLIER (ANP) - Jan Timman begon vandaag de schaaktweekamp met de Rus Michael Tal met de zwarte stukken. Dat was het resultaat van de loting, die gisteren in Montpeliier werd gehouden. De Nederlandse grootmeester, die in de Zuidfranse stad zes partijen tegen Tal speelt voor de laatste plaats in de halve fi nales van het kandidatentoer nooi (tegen Joesoepov), kende op de vliegreis wat hindernis sen. De bagage van de Amster dammer, die zonder secondant naar de tweekamp is afgereisd, was per ongeluk in Parijs ach tergebleven. Timman toonde zich tevre den over het resultaat van de loting. „De laatste partij speel ik dan met wit. Dat kan zijn voordelen hebben", aldus Tim man. Tal arriveerde gisteren in Montpeliier met twee begelei ders: zijn vaste secondant Bagi- rov en de bondsofficial Bejlin. Het speelschema schrijft partij en voor op maandag, dinsdag, woensdag, vrijdag, zaterdag en nog eens maandag. Er wordt gespeeld van 15.00 tot 20.00 uur. Afgebroken partijen spe len zich af tussen 22.00 en 00.00 uur in de avond. speler Pattinama kwam het echter niet. MW en het niet-spelende AZ (de wedstrijd tegen FC Utrecht werd afgelast) werden wat punten be treft ingehaald door NEC. In Maas tricht kon MW het met vier inval lers aantredende Haarlem niet de baas. Middenvelder Delahaye gleed na dertien minuten een voor zet van Balm in eigen doel. Talan maakte vier minuten voor tijd 0-2. Hoe diep MW is gezonken werd bewezen door het toeschouwers aantal. Slechts 2000 man haddenj zich zaterdagavond de moeite ge-' troost naar De Geusselt te gaan. Zij vertrokken en bloc op het moment dat Talan de 0-2 had laten aanteke nen* Er bleven niet eens genoeg aanhangers achter om de thuisclub op een fluitconcert te tracteren. Gouden wissel Door de overwinning ging Haar lem op de ranglijst Sparta voorbij. De Rotterdammers werkten tegen Fortuna Sittard weliswaar een ach terstand van 0-2 weg. maar bleven steken op 2-2. Linford, na een hoekschop van Wout Holverda, en Hoyer hadden Fortuna op 0-2 ge zet. toen Sparta's trainer Theo Vonk twee nieuwe spelers in bracht. Het bleek een gouden dub bele wissel. Van der Weel en de amateur Van Stee gaven de Rotter damse ploeg ineens de nodige agressie, die binnen drie minuten tot twee treffers leidde van Leng- keek en Blind. Na de gelijkmaker kreeg Sparta nog de beste kansen op de winst. Fortuna, dat het vooral in de eerste helft erg gemakkelijk had gehad tegen de slecht georganiseerde Rotterdamse defensie en toen ook volop mogelijkheden had gekre gen, moest terug. Sparta gebruikte de kansen echter slecht en moest met een punt tevreden zijn. FC Groningen mag na de over winning met 3-1 op Go Ahead voorzichtig denken aan voetbal op Europees niveau. Door twee over winningen in zes dagen heeft de ploeg van Han Berger zich opge werkt naar de subtop. Tegen Go Ahead toond Peter Houtman zijn grote waarde voor de Groningers. Hij scoorde tweemaal. Roda valt weg Roda JC daarentegen viel door Typerend beeld uit het rommelige treffen Exelsior-FC den Bosch. De spelers liepen elkaar voortdurend in de weg, zoals hier het geval is met Carlo van Tour (7) en Beukers, die op elkaar botsen nadat Wim van der Horst omver is gelopen. Links gaat het spel gewoon verder. (Foto anpi de nederlaag tegen FC VW (1-2) uit de subtop weg. In de Limburg se derby viel Roda voortdurend aan, maar benutte VW in de coun ter de weinige tegenkansen. Van Rosmalen, die zijn 350ste wedstrijd speelde voor WV en Valckx zorg den op die manier voor 2-0. De aan sluitende treffer van Jans kwam te laat tot stand om het nog spannend te maken. Tweede deling In de eerste divisie liep FC Den Haag gisteren in eigen huis tegen het tweede verliespunt in de com petitie aan. Na een serie van der tien overwinningen volgde in Den Haag tegen de nummer vier op ranglijst Willem II de tweede remi- De thuisclub kwam vlak voor rust door middenvelder Marco van Alphen op voorsprong. Ruim tien minuten na het begin van de twee de helft zorgde Van Straalen voor de eindstand. Van de andere concurrenten kwam alleen RKC in actie. In de Brabantse derby tegen NAC vielen de doelpunten voor de thuisclub pas in de laatste tien minuten. Kraay en Lammers maakten van hun vereniging de best geklasseer de zuidelijke club in de eerste divi- LEIDEN - Veel voetbalclubs uit de Leidse regio traden het afgelo pen weekeinde aan om oefenwed strijden te spelen. De velden ble ken vooral gisteren over het alge meen goed bespeelbaar. Zaterdag Quick Boys-Sparta 2 4-2 Het publiek op Nieuw Zuid kreeg zaterdag een leuke wedstrijd voorgeschoteld. Dat hadden de Katwijkers aan hun eigen ploeg, maar ook aan Sparta te danken. De Rotterdammers vielen immers met open vizier aan. De gasten kregen ook kansen, maar de voorwaartsen misten de scherpte, die de Quick Boys-spelers dit keer wel bezaten. Hans van der Plas en invaller EREDIVISIE PSV - Feyenoord 5-0 (2-0). 29. Van Rooy 1-0, 36. Van der Gijp 2-0, 51. Thoresen 3-0, 56. Thoresen 4-0, 57. Van der Gijp 5-0. Scheidsrechter Thomas, toeschouwers: 26.500 (uitver kocht). Gele kaart: Troost en Duut (Feyenoord). FC Twente-Ajax 1-8 (0-6). 15. Vanenburg 0-1, 23. Van Bas ten 0-2, 25. Mühren 0-3, 31. De Wit 0-4, 41. Koopman 0-5 (eigen doel), 45. De Wit 0-6, 67. Van Basten 0-7 (strafschop), 83. Bos man 0-8, 87. Koopman 1-8 (strafschop). Scheidsrechter: Keizer. Toeschouwers: 11.300. FC Groningen - Go Ahead Eagles 3-1 (2-0). 13. Houtman 1- 0. 44. Van den Berg 2-0,53. Dek ker 2-1, 70. Houtman 3-1. Scheidsrechter: Verhoef. Toe schouwers: 7.000. Gele kaarten: Van Dijk en Mason (FC Gronin gen). Sparta - Fortuna S 2-2 (0-1). 10. Linford 0-1, 51. Hoyer 0-2, 58. Lengkeek 1-2, 61. Blind 2-2 Scheidsrechter: Van der Laar. toeschouwers: 3000. Gele kaar ten: Schmidt (Sparta) en Thijs- scn (Fortuna). Excelsior - FC Den Bosch 1-1 (1-1). 4. Van Goozen 1-0 (strafschop), 29. Pattinama 1-1. Scheidsrechter: Geurds. Toe schouwers: 1.500. FC VVV - Roda JC 2-1 (1-0). 40. Van Rosmalen 1-0, 61. Valckx 2-0, 88. Jans 2-1. Scheidsrechter: Mulder. Toe schouwers: 5300. Gele kaart: Van Rosmalen (VW). Heraclcs-NEC 2-2 (1-2). 11. Hoekman 0-1, 19. Hoekman 0-2, 21. Metz 1-2, 68. Van Til 2-2; Scheidsrechter Blankenstein, toeschouwers: 2000. Gele kaart Degenaar (Heracles). MW - Haarlem 0-2 (0-1). 13. Delahaye 0-1 (eigen doel), 86. Talan 0-2. Scheidsrechter: De Vrieze. Toeschouwers: 2000. Gele kaart: Maas (MW). AZ '67-FC Utrecht, afge- EERSTE DIVISIE RBC - Eindhoven 2-3 (0-0). 49. Maas 0-1, 55. Vromans 0-2, 57. Voets 1-2, 61. Voets 2-2, 72. Steenmetz 2-3. Scheidsrechter: Overkleeft, toeschouwers: 3000. RKC - NAC 2-0 (0-0). 80. Kraay 1-0, 90. Lammers 2-0. Scheidsrechter: Hobé, toe schouwers: 6000. Gele kaart: De Schepper (NAC) en Joore (RKC). FC Den Haag - Willem II 1-1 (1-0). 44. Van Alphen 1-0, 56. Van Straalen 1-1. Scheidsrech ter: Bakker, toeschouwers: 12.500. Gele kaart: Bouwens (Den Haag). Overige duels afgelast. Arie van Duyn (2x) zorgde voor een 3-0 voorsprong. Perry Leidsman scoorde vlak voor rust tegen. Op nieuw Arie van Duyn maakte er in het tweede part 4-1 van. Henk Stee scoorde vlak voor het einde nog te gen. KRV-Rijnsburgse Boys 0-2 Een magere overwinning van RB dat zich uiteraard gedurende een groot deel van de strijd de sterkste ploeg toonde. Rob Gillissen scoor de één keer, Martin de Louw nam het andere doelpunt voor zijn reke ning. RCL-RWH 2-2 RCL kwam een terechte deling overeen met het RWH van trainer John Huguenin. De Leiderdorpers kwamen via Bennie Heemskerk op voorsprong. De Ridderkerkers vochten daarna goed terug. In de tweede helft werd het dan ook 1-2. Kees Ruis liet hierna alsnog de ge lijkmaker aantekenen. Barendrecht-ARC 1-3. ARC speelde één van zijn beste duels in Barendrecht. Ed Graper bracht de Alphenaren na een half uur aan de leiding. Via Abe Knoop kwam de thuisclub na de pauze op gelijke hoogte. In het laatste kwar tier bleek ARC meer lucht over te hebben. Ardy en Nico Oosterlee brachten dat in de stand tot uit drukking. Katwijk-Koudekerk 5-0. Het elftal van trainer Ciere kende geen enkel probleem met vier deklasser Koudekerk. Jan van Duyn en Wim Guyt II scoorden ie der tweemaal. Amerik van Duiven- Zondag HILVERSUM (ANP) - Staats secretaris drs. J. van der Reij den van sportzaken wil geen af stand doen van het ministeriële goedkeurings- of vaststellings recht bij de verdeling van de to to- en lottogelden. „De Tweede Kamer moet de mogelijkheid behouden controle uit te oefe nen", zei de bewindsman van WVC zaterdag in het radio-pro gramma De Rooie Haan van de VARA. De staatssecretaris wil wel meewerken aan maatregelen, die de omzetvermindering van de nationale sporttotalisator (SNS) tot staan moeten bren gen. Het SNS-bestuur, dat vori ge week een pleidooi hield voor het opheffen van het vaststel lingsrecht, verwacht voor dit jaar een daling van vijf miljoen gulden, waardoor de omzet on geveer 172 miljoen gulden zal bedragen. Van der Reijden denkt net als de SNS aan de uitbreiding van het aantal ver kooppunten van lotto-totofor mulieren met onder meer de in schakeling van het grootwin kelbedrijf. Voorts wil hij zich in het ka binet sterk maken voor de ver hoging van de hoofdprijs van de lotto. Deze is momenteel in Nederland een half miljoen gul den, hetgeen de staatssecreta ris laag acht in verhouding tot bijvoorbeeld de Bondsrepu bliek Duitsland en Canada. Ook vindt Van der Reijden, dat de illegale stadslotto's strenger moeten worden aangepakt. „Maar niet alleen de overheid schiet te kort", benadrukte de staatssecretaris. „De structuur van de SNS is niet ideaal. De stichting moet zich meer fond sen verwerven door een hard verkoopbeleid, op basis van het marketingprincipe. Deze her ziening wil ik best in het kabi net ter sprake brengen". UVS-AFC 2-2 De Leidse eersteklasser gaf top- hoofdklasser AFC goed partij. Sterker nog, de Kikkerpolderploeg verdiende een overwinning. Zover kwam het niet omdat Theo van Seggelen, Hans de Kruys en Hans van Leeuwen goede kansen mis ten. Sam Erades stond wèl op scherp. De aanvaller scoorde twee keer. Blauw Zwart-HW 1-1 De Hagenaars hadden het aan doelman Van Weelden te danken dat de 1-1 stand bleef gehand haafd. Wat Blauw Zwart in de tweede helft ook probeerde, de HW-keeper wilde van geen wij- kën weten. Verder dan een doel punt van Carlo l'Amie kwam de thuisploeg niet. VVSB -Lugdunum 2-2 Lugdunum was niet gelukkig in Noordwijkerhout. De Leidenaars schoten in de eerste helft vier keer tegen het houtwerk. Peter Bekke ring en Kees Schouten maakten de Leidse doelpunten. John Jansen en George Oostdam doelpuntten voor WSB. FC Lisse (zond.) - Roodenburg 2-5 Beide ploegen gunden elkaar al le vrijheid. Hennie Koet, Richard Klein (2x) en Ronald Jansen waren met hun treffers verantwoordelijk voor de ruime Leidse overwinning. UDO-Alphense Boys 1-3. Peter Gerse scoorde in de eerste helft twee keer voor Alphense Boys. Na de pauze kwam UDO goed terug (1-2). Kees van Vliet evenwel bracht de Alphenaren tij dig in veilige haven. Altior-Nieuwkoop 2-2. Beide ploegen kwamen een terechte de ling overeen. Jan vander Belt zette Nieuwkoop op een 0-2 voor sprong. Via Ouwerkerk en Egberts werd het later 2-2. LFC speelt morgenavond op de Boshuizerkade een oefenwedstrijd tegen zaterdagderdeklasser Lyra (aanvang 19.30 uur). Vreemdelingenlegioen Na De Sleutels één keer aan het werk te hebben gezien, conclu deert de heer Onderwater dat De Sleutels geen ploeg is, maar be staat uit elf individuen. Dat vindt hij logisch, gezien de gebrekkige trainingsaccommodatie bij de Vlietclub. Volgens hem lijkt de club op een opvangcentrum voor elders uitgestoten of geluk zoeken de voetballers. Dat vinden wij geen juiste journalistiek. Het bestuur van de club is dag en nacht bezig om het de spelers naar de zin te maken. Waarom Onder water het heeft over vreemdelin genlegioen is ons niet duidelijk, want Peter Boot, Hans van Eijgen en Jan van der Berg hebben zo'n 300 wedstrijden gespeeld voor Sleutels. Pas de laatste twee jaar hebben wij aanvoer van spelers, zodat het woord traditioneel niet terecht gekozen is. De term 'op vangcentrum' is ons geheel vreemd. Daarbij zijn de woorden van John van de Wetering uit zijn verband gehaald. Kan de heer On derwater ons even de namen geven van de spelers, die volgend jaar ons 'vreemdelingenlegioen' komen versterken? Wat heeft het voor zin om een groot negatief artikel te schrijven, waarin slechts tien procent over de wedstrijd wordt geschreven. Dat kan iedereen. Als de heer Onder water in één middag een mening vormt, waarin niets positiefs is te melden, laat hij dan voortaan weg blijven. Bestuur LVV De Sleutels

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 14