Sein verbouwing 'De Does' staat op veilig 'Leiderdorp beter toegankelijk maken' Begroting in harmonie vastgesteld Met Begeer vertrekt laatste 'potentaat' mm 11 ii WD in programma voor komende gemeenteraadsverkiezingen Enquête onder bevolking Leiderdorp? Opschudding: 'Bijstandsmoeders hinderlijk gevolgd in Oegstgeest' t PAGINA 2 VRIJDAG 29 NOVEMBER 1985 i LEIDERDORP - 'Samen aan het werk en doen wat nodig is'. Dat is het motto waarmee de WD Leiderdorp de komende gemeenteraadsverkiezingen ingaat. Daarbij doelen de libe ralen enerzijds op hun princi pes: regelen waar nodig, vrij heid waar mogelijk. Anderzijds maken ze zich sterk om voor al le Leiderdorpers ("dus niet al leen bepaalde groeperingen, zoals sommige partijen doen") een zo aangenaam én zo betaal baar mogelijk woon- en leefkli maat te creëren. Bijvoorbeeld door Leiderdorp be ter toegankelijk maken. De WD wil de situatie bij de Leiderdorpse brug 'der zuchten', waar het ver keer zich tijdens de spitsuren op hoopt, aanpakken. Bij een betere doorstroming hoort volgens de partij ook de instelling van een groene golf op de Engelendaal. Leiderdorpers moeten ook veilig wonen, vindt de partij. Vandalisme en criminaliteit moeten worden be streden. Daarvoor is het nodig om, in samenwerking met de politie, een beleidsplan op te stellen. Al dus verklaarde VVD-lijsstrekker mevrouw C. Huigen gistermiddag tijdens de presentatie van het nieu we programma. Extra aandacht is er verder voor de leefbaarheid van het oude Lei derdorp ("De functies die er nu zijn moeten worden versterkt") en voor de ouderen in de gemeente. Zij moeten een goed voorzieningennet ter beschikking krijgen. Omdat ook de Leiderdorpers meer vrije tijd krijgen dienen er meer recreatieve voorzieningen te komen. Huigen benadrukte giste ren nog eens dat de VVD een warm voorstander is van de komst van een sporthal, geïntegreerd met het zwembad. De afnemende tolerantie, de toe nemende discriminatie baart de partij zorgen. Men wil die tenden- zen dan ook met alle kracht bestrij den. Te beginnen op de scholen. Wat die scholen verder betreft: de WD gaat in het nieuwe pro gramma uit van een verbetering van de kwaliteit van het onderwijs. Vakken als rekenen en taal krijgen prioriteit. "Gebleken is dat als kin deren daar een achterstand in oplo pen, ze die niet meer kunnen inha len". Wonen Steeds meer mensen komen al leen of met z'n tweeën te wonen. Daarom wil de WD via een uitge breid woningbehoefte-onderzoek duidelijk hebben wat er de komen de jaren in Leiderdorp moet wor den gebouwd. Als het aan de libe ralen ligt worden er zoveel moge lijk goedkope vrije sectorwonin gen neergezet. Ook moet worden onderzocht waar binnen de gemeente nieuwe bedrijfsterreinen kunnen worden gesticht. Te denken valt volgens de WD aan de Boterhuispolder. Andere aandachtspunten: er moet snel een milieu-actieplan ko men. En voor werklozen dienen er cursussen in het leven te worden geroepen. De WD, die zich momenteel met zeven zetels de grootste partij in Leiderdorp mag noemen, is in principe voor een afspiegelingscol lege. Een college van burgemees ter en wethouders dus waarin alle fracties zijn vertegenwoordigd. Men houdt echter voor de komen de college-onderhandelingen wat slagen om de arm. Liever spreekt lijstaanvoerder Huigen over een college op een "zo breed mogelijke basis". Dat doet de WD omdat ze de mogelijkheid aanwezig acht dat de Centrumpartij aan de verkiezin gen meedoet "en samenwerking met die partij zien we niet zitten". Ook twijfelt men aan de samen werking met de nieuwe PSP/PPR- combinatie. "De PSP heeft zich al tijd afgezet tegen het dragen van verantwoordelijkheid. En de PPR heeft het over burgerlijke onge hoorzaamheid. Welke zwaarte we aan die uitspraken moeten meege ven weten we nog niet. In elk ge val: je kunt niet goed democratisch functioneren als je een partij bin nenhaalt die aan burgerlijke onge hoorzaamheid doet. Vandaar die aanpassing", aldus Huigen. LEIDERDORP - Politiek Lei derdorp heeft het licht voor de (ver)nieuwbouwplannen van zwembad De Does en de komst van een naastgelegen sporthal aarzelend op groen gezet. Aar zelend, omdat de leden van de raadscommissie sport en wel zijn gisteravond hebben aange geven eerst wat meer details onder ogen te willen zien voor dat 'De Does' aan een vijf mil joen gulden kostende 'face-lift' begint. Zo vroegen de raadsleden Holier- hoek (PvdA) en Stam (D66) om een enquête onder de Leiderdorpse be volking. Want: is het echt wel zo dat na een verbouwing tot recrea tie-bad het zwembad bijna twee keer zoveel bezoekers zal trekken, zoals het zwembadbestuur be weert? Is het trouwens wel noodza kelijk om het buitenbad af te bre ken? En: de Sportraad, het overkoepe lend orgaan van alle Leiderdorpse sportverenigingen, moet bij de plannen worden betrokken. Dat Oud papier De Zoeterwoudse tafeltennis vereniging haalt morgen -voor de laatste keer dit jaar- oud papier op in het dorp. Het papier dient wel gebundeld te zijn en/of in do zen verpakt. De Rijntamboers doen morgen hetzelfde als de ta feltennisvereniging, maar dan aan de Rijndijk. Frans recital Pieter Prick (fluit) en Frank den Herder (piano) verzorgen samen vanavond een populair Frans re cital in het Voorschotense cultu reel centrum aan de Marijkelaan. Op het programma staan werken van Albert Roussel, Lili Boulan- ger, Francis Poulenc, Saint-Saens en Borne. Aanvang kwart over acht; de zaal is vanaf kwart voor acht geopend. Jan Akkerman Gitarist Jan Akkerman speelt morgenavond in het Voorschoten se jongerencentrum de Lindehoe ve. Akkerman, bekend van bands als Brainbox en Focus, komt met een nieuwe groep. Die bestaat uit Hans Waterman (drums), Dino Walcott (bas) en Kaz Lux (zang). De zaal is morgenavond om negen uur open. Het adres: Van der Haarplein in Voorschoten. Meer nieuws uit de op pag. 23 regio vonden zowel Stam als Holier- hoek. Dat er iets moet worden gedaan om het verlieslijdende zwembad op te krikken stond voor de mees ten al wel vast. Stuivenberg (WD) bijvoorbeeld merkte op dat tussen sloop en renovatie niets zit. Hij pleitte verder voor de komst van een horeca-punt bij het zwembad, dat ook van buitenaf te bezoeken is. Een definitief 'ja' tegen het plan wilde Stuivenberg pas geven als hij het 'totaalplaatje' heeft gezien. Den Boeft (CDA) daarentegen vond dat er snel moet worden be slist over de toekomst van het bad. Hij had daarbij drie voorwaarden: de huidige gebruikers moeten de zelfde mogelijkheden houden, het toegangskaartje mag niet duurder worden en het exploitatietekort zal niet boven de 5 ton per jaar uitko men. Daarnaast dient er volgens de CDA-er een onderzoek te komen naar de verplaatsing van de aktivi- teiten in het Dorpshuis aan de Hoofdstraat. Een onderzoek dat bij de zwembadplannen moet worden betrokken. Wethouder Gehner was het met dat laatste helemaal eens. Aarze- lender stelde ze zich tegen de ver langde enquête onder de bevol king op. Uiteindelijk beloofde ze de commissie een en ander met de burgemeester en de andere wet houders te bespreken. Overigens hebben burgemeester en wethouders zelf nog geen me ning gevormd over de eventuele komst van een sporthal naast het zwembad. Maar als het ooit moge lijk is zo'n hal te bouwen, dan is nü het moment, meende Gehner al wel. Dat het zwembad hoe dan ook moet worden verbouwd staat voor haar vast. Gebeurt dat niet, dan loopt het jaarlijks tekort op tot ze ven ton. Het bad heeft namelijk in elk geval een nieuw dak en een an dere verwarmingsketel nodig. OEGSTGEEST - In totaal vijf auto's raakten er gis teravond betrokken bij een uiterst gecompliceerde bot sing. Een van die auto's was van de Oegstgeester poli tie zelf. Wat gebeurde er: rond kwart over tien gisteravond hield de politie op de Rijnzichtweg een auto aan, waarvan de bestuurder te hard had gereden. De zaak was afgehandeld en de beide partijen wilden net hun weg vervolgen, toen er een achteropkomende auto, ook met hoge snelheid, aan kwam. De bestuurder zag de politiewagen te laat en klapte er dus boven op. Door de schok vloog deze op zijn beurt op de auto i OEGSTGEEST - In een ui terst gemoedelijke sfeer waarin de raadsleden het zelfs bestonden eikaars alge mene beschouwingen te prij zen, heeft de Oegstgeester ge meenteraad gisteravond even na tienen een punt gezet achter de behandeling van de begrotingen 1986. Er gingen meer grappen dan moties over de tafel. De eerste waren niet te tellen, van moties was uiteindelijk in het geheel geen sprake. "De cijfers van de PvdA leren ons dat er een harmonieuze samenwerking bestaat tussen raad en colle ge", stelde burgemeester Scheenstra onweersproken vast. Die PvdA-cijfers, maandag tij dens de eerste ronde flink in het rond gestrooid door fractieleider Bosman-Huizinga, leken voor het zout in de pap te moeten gaan zorgen. De sociaal-demo craten hadden onder meer geteld hoeveel voorstellen het bijna voorbije bestuursjaar zonder slag of stoot de revue zijn gepas seerd en hoe vaak de raad B en W-voorstellen heeft gewijzigd. Duidelijk uit die berekeningen is geworden dat men voor hemel bestormende debatten niet aan het Wilhelminapark moet zijn. De PvdA concludeerde er maan dag zelf uit dat de raad "een be- sluitenmachine" is geworden die alleen voor de vorm zo af en toe nog wat "tegensputtert". Het was - heel opmerkelijk niet eens de PvdA zelf die aan drong op een college-reactie op die cijfers maar D66-er Wuisman die na zijn vraag alvast een voor schot nam door eraan toe te voe- gen dat hij denkt dat de Oegst geester raad "evenwichtig" is. Scheenstra volstond met zijn vaststelling dat harmonie heer en meester is in Oegstgeest. Van de maandag door de PvdA aangekondigde moties kwam niets terecht. Maandag al. dron gen wethouder Blom-de Koek van Leeuwen (WD) en burge meester Scheenstra er bij de PvdA op aan die moties in te trekken en nog even te wachten met de op stapel staande leerlin genprognoses en de voorlich tingsnota. De moties van de so ciaal-democraten behelsde achtereenvolgens de afschaffing van het beleid tot toelating van kinderen tot openbare scholen (de PvdA wil een openbare school in Haas wijk bouwen) en de aanstelling van een parttime voorlichter op het gemeentehuis. Kempenaerstraat Nieuw leven in de brouwerij leken de fractieleider van WD en CDA, Rijks en Van Veen te gaan brengen met hun gezamen lijke motie. Die motie verplichtte het college om op 19 december aanstaande, als de raad weer ver gadert, een plan op tafel te leg gen tot uitbreiding van de moge lijkheden tot parkeren in de De Kempenaerstraat. Vooral bij de WD een gevoelig punt omdat de liberalen in september dit jaar met alleen de steun van PPR'er Van Eisen tegen de plannen tot het mogelijk maken van een Di- gros-vestiging in de Kamsteeg garage aan de Gversstraat had den gestemd. De WD was en is fel tegen een grootgrutter in de Geversstraat omdat de liberalen vrezen dat de winkeliers aan de De Kempenaerstraat, waar de Markthof mede als gevolg van een parkeerplaatsengebrek nog angstvallig veel lege plekken vertoont, niet kunnen opboksen tegen een derde winkelcentrum in het dorp. Weinig problemen hadden burgemeester Scheenstra en wethouder Blom ook om WD en CDA van hun motie af te hou den. Scheenstra beloofde ander maal dat het college nog dit jaar met een plan "voor de lange ter mijn" zal komen. Andermaal ging hij niet in op de inhoud er van, sterker nog, hij kondigde nu al aan dat de beraadslagingen over de plannen zich in besloten heid zullen voltrekken. Pas als de raad het licht op groen heeft gezet, gaat het college met zijn plannen naar de Oegstgeester winkeliers. Het college, zo meldde de bur gemeester, is druk doende met een meer omvattend plan. Bij de parkeerplaatsen in de Kempe naerstraat alleen is niemand ge diend want die vormen niet dé oplossing van het Oegstgeester winkelprobleem, betoogde de burgervader. Wat Rijks en Van Veen toch met hun motie wonnen, is wat Scheenstra "een inkrimping van het tijdpad met meer dan de helft" noemde. B en W wilden de komende vier maanden gebrui ken voor de ontwikkeling van het "stappenplan" maar door "de politieke druk op de ketel" zijn ze nu voornemens op 29 decem ber al met het een en ander voor ie dag tè komen. OEGSTGEEST - Voor de enige opschudding van de avond zorg de PPR'er Van Eisen door er op voorhand vanuit te gaan dat Oegstgeester bijstandmoeders net zo hinderlijk worden gevolgd door onderzoeksambtenaars van sociale zaken zoals gebeurt bij de bijstandmoeders die daarover woensdag hun beklag deden bij Vara's Sonja (Barend). WD'er Moonen schreeuwde dat hij Son ja "een bijzonder slecht pro gramma" vond en de wethou ders Blom en Kohlbeck (PvdA) riepen in koor Van Eisen tot de orde. Het tweetal vond dat Van Eisen moest ophouden met insi- (Ver)oordelen kan pas als het werk van de Oegstgeester onderzoeksambtenaar in een rapport is vastgelegd. Dat zal in januari hfet geval zijn. Wethouder Blom: "U heeft te veel gestei gerd, meneer Van Eisen. (Van Ei sen was eerder op de avond beti teld als "het briesende paard van de Oegstgeester raad", red.). Fraude moet worden vervolgd, dat is waar wij ons op richten, wij gaan niet onverantwoord om met de privacy van onze burgers". Van Eisen koos prompt eieren voor zijn geld en merkte op dat "het boetekleed mij past". Diezelfde Van Eisen toonde zich nog het minst tevreden raadslid. Hij vroeg het college naar aanleiding van de PvdA-cij fers: "Hoe lang duurt de politie ke winter nog?". Waarop burge meester Scheenstra reageerde met: "Er is juist sprake van een mooie zomer". De PPR'er pro beerde nog het college te doen afzien van de verhoging (met het inflatiepercentage drie) van de zwembadtarieven voor indivi duen en gezinnen maar hij kreeg daarbij alleen de steun van de PvdA'ers Bosman en Haasnoot. Van Elsens probeerseltje was het laatste smetje op een vooral ge zellige avond. VOORSCHOTEN - S.A.C. Begeer, 'de aristocratische tic in de demo cratische borrel', heeft gisteravond bij zijn afscheid van de Voorscho tense gemeenteraad een bronzen herinneringsmedaille ontvangen. De naar België verhuizende WD'er is bijna twaalf jaar raads lid geweest. Van 1972 tot 1978 was hij fractievoorzitter. In 1982, na een onderbreking van vier jaar, kwam hij terug als vice-fractie- voorzitter. Een hele terugschakeling, volgens de burgemeester. Een echte politi cus moet echter aanpakken, "wat het ook zij". Gelukkig "ging Begeer nimmer zijn grenzen te buiten en verwerd hij ook niet tot apatisch backbencher". Als Begeer over tuigd is van iets, bepleit hij dat en neemt duidelijk en resoluut stel ling name, of hij nu steun heeft of niet. No nonsense, ook al ligt het niet altijd in de lijn der Zeitgeist. Som migen noemen dat regentesk, hau tain, arrogant en niet democra tisch, anderen vinden dat dat een democratisch recht is. Het raadslid heeft immers het mandaat van de kiezer. Men kan daarover twisten, aldus de burgemeester. Zeker is dat deze tijd van consensus-democratie schreeuwt om een markante figuur als Begeer, met Thorbeckiaanse snit, uit de tijd van benoemde bur gemeesters. Hij was "de aristocratische tic in de democratische borrel. Zijn on kreukbaarheid en toewijding aan recht eri belang werden gewaar deerd in een tijd waarin opportu nisten steeds betere kansen krijgen. U laat een leegte achter", sprak de burgemeester, voordat hij aankon digde dat Begeer, als oud-directeur van de Zilverfabriek en het bedrijf Van Kempen en Begeer, een koekje van eigen deeg krijgt: een herinne ringsmedaille met een Begeermerk- je. Dit ere-metaal is bedoeld voor raadsleden die zich door een lang lidmaatschap verdienstelijk heb ben gemaakt voor de gemeente. De overhandiging gaf Cannegie- ter een raar gevoel. De periode van de potentaten van Van Kempen en Begeer behoort nu echt tot het verle den: Voorschoten is volwassen en geëmancipeerd. Al is een vleugje melancholie niet uit te bannen. Be geer, die voor en tijdens de speech onrustig met bril en pen speelde, ging vervolgens staan, klaar voor een dankwoord. Jankerig De burgemeester belette hem dit, voor de laatste keer. Het woord was aan J. Visser, nestor van de raad en fractievoorzitter van PvdA/ PPR. Ook hij memoreerde dat Be- geer nooit bang was voor een pitti ge uitspraak en staafde dit met ci taten uit notulen, allen uit één ver gadering in 1976. Over onroerend- goedbelasting zei hij: "Overigens, wat de spreker betreft. In de tijd dat hij wethouder van financiën was heeft hij menige jankerige strofe gewijd aan het feit dat ogb geen cent extra oplevert". Aan een 'afsluiting' wijdde hij de volgende woorden: "Ik stel voor de heer G. deze maand nog niet af te sluiten". En de herinrichting van de School straat, bracht hem zelfs tot een le vendige schildering: "De fracties van CDA en PvdA hebben in ge- i zwollen taalgebruik over auto's ge sproken. Het woord blik viel regel- matig. Huichelarij. Straks begeeft men zich naar de binnenplaats, I waar hun auto's elkaar verdrin gen". "Begeer is recht op de man af', vindt Visser, die zijn plaatsgenoot van nabij heeft meegemaakt tij dens een herstructurering van een landelijke organisatie. "Meerma len ben ik na vergadering gekapit teld in de mercedes, als we terugre den naar Voorschoten. En steeds had hij een gelaatsuitdrukking van: ach, het had eigenlijk niet ge zegd hoeven worden, als anderen het gezond verstand maar hadden gebruikt". Dat Begeer ook Visser waardeer de bleek al in het najaar van 1973. De twee Voorschotenaren troffen el kaar op het Leidse station Lam menschans. Begeer aarzelde, keek wat ongemakkelijk, stapte toen op Visser af en vroeg of hij kandidaat voor de WD wil worden. Visser daarover: "Tot mijn spijt moest ik nee zeggen". De waardering bleef voor Begeer, de democraat en libe raal van oude en degelijke stijl. Ondanks het feit dat de twee het vaak oneens waren en Begeer wel eens regentesk overkwam. "Het ga u goed", besloot Visser. Aristocratisch Tijd voor Begeer, die het bijzon- der gênant en onaangenaam vond tussentijds te moeten opstappen. Het was hem onmogelijk de raad zonder emoties te verlaten, al wist hij niet meer precies waarom hij nou parlementariër was geworden: "Ik denk dat het te maken had met nieuwsgierigheid en de gedachte iets te hebben in te brengen, ook als ondernemer". Daarnaast gelooft hij dat een bepaald percentage altijd in een bestuur zit het weet. De 'éloges' vond S.A.C. Begeer tijdens zijn laatste raadsvergadering. ('Ik vind het bijzon der gênant tussentijds te moeten opstappen"). Rechts VVD-raadslid me vrouw Hulscher. (foto Holvast) hij schitterend, al is hij allergisch voor het woord aristocratisch: "De manier waarop je naar voren komt is niet zo belangrijk. Het gaat om de instelling. En ik heb mezelf al tijd wijs gemaakt dat ik een demo cratische instelling heb, mijn mede mens tot zijn recht wil laten ko- stuur hebben gezeten, missen vol gens hem inzicht in en overzicht op de maatschappij. In de raad heeft Begeer geleerd de meningen van anderen te waarderen en de betrek kelijkheid van de eigen mening in te zien. Dat is heel wat, want onder nemers zijn vaak slechte luiste raars: "Als ze uitgesproken zijn, is de vergadering voorbij. Medewer kers hebben gewoon geen tijd om hun mening voren te brengen". bestuurder net was gecontroleerd. En ja, ook die wa gen kwam daarop pas tot stilstand tegen een gepar keerd staande wagen. In de consternatie werd ook een voorbijkomend VW-busje 'meegenomen'. Gevolg: een grote ravage en twee gewonden. De ver oorzaker van de kop-staart botsing, een 22-jarige Al- phenaar, moest zwaar gewond worden afgevoerd. De bestuurder die de 'klap' van de politiewagen kreeg, een 35-jarige Hagenaar, kwam er met lichte verwon dingen van af. Beiden werden per ambulance afge voerd. (foto N. Garstman) ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12 tot 12.30 uur, (allee voor spoedeisen medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meijer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groeneveld, De Ruiter, B. Janssen: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Verhage, Pluim- zeggekreek 3, Leiderdorp, tel. 218661; spreekuur Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: J. de Ruiter, tel, 125096: spreekuur Rosmolen 2. Groep 2 - Bergmeijer, Pieterse, v. Gent Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus Kruis: za 8 uur tot zo 8 uur: F. Kruis, Klaproos 34, tel. 126371; spreekuur Minnebroers- gracht 41. zo 8 uur tot 24 uur: R. Taytelbaum, tel. 120266; spreekuur Hogewoerd 138. Groep 3 - Pleiter, J. van Leeuwen, Smit W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Stolk, Burggra- venlaan 102, tel. 125820. zo 8 uur tot 24 uur: J. van Leeuwen, v.d. Brandelerkade 28, tel. 120412. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d, Waard, Arnou: za 8 uur tot zo 8 uur: B. Roos, Zocher- straat 1, tel. 766123. zo 8 uur tot 24 uur: A. Boer, v.d. Helm- laan 5, tel. 310420; spreekuur Haagweg 60. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, de Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein, A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: A. Hammerstein, tel. 767646; spreekuur Saffierstraat 3. zo 8 uur tot 24 uur: H. de Jong, Noord- eindsplein 4a, tel. 123752. Leiderdorp za, F. Kemme, Grotiuslaan 12, tel. 893139; zo, M.B. Landsmeer, Drakestein 2. tel. 413913; za en zo spreekuur van 12.30-13 uur op Florijn 10, tel. 891000. Oegstgeest Van za 10 uur tot ma 7.30 uur: J.W. de Haan, Oranjelaan 26, tel. 170605. Voor de praktijk Haaswijk: J.J. Voor zaat/G.A. van der Steenhoven, Querido- laan 2, tel. 176867; dag en nacht bereik- tel. 2493 Warmond J. Hoomweg/E. Sleeboom, Prof. Aalber- selaan 2, Voorhout, tel. 02522-11393. Wassenaar noord: G. Schaepman, v. Z. v. Nyevelt- APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 29 november tot vi 6 december door: Apotheek Centraal, Breestraat 74, Lei den, tel. 120552. Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, tel. 01717-2525. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: F. Muurling, Plantsoen 23, Leiden, tel. 125057. Voor de praktijk van Vestjens, v.d, Wouw: H. Vestjens/R. Koster, tel. 01717-3836. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Brandt, Homanstraat 1, Rijnsburg, tel. 173266. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno- Voorschoten, Wassenaar, Zoeterwou- de: J. Postma, Buurtweg 113a, Wassenaar, tel. 01751-77270 en M. Li<?m-Gan, Zwa- luw 24, Zoeterwoude. tel. 01715-1005. WIJKVERPLEGING Leiden Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753 en 134604, na 17 uur en in het weekend te bereiken via dokterstelefoon: 122222. lo, 20.15 Kapelzaal K&O - celloconcert Hans Li- berg, 20.30 uur. Stadsgehoorzaal - Concert Sempre Crescendo, 20 uur. Blauwkras - Voorschoterweg, vogelten toonstelling Avibus, 20-22 uur. Le Bambou - Herenstraat, Folkclub Ho- rus organiseert optreden groepen Con- juncto Yarravi, Bard, Shamrock, 21 uur. Lakcinema - 'All about Eve', 20 uur, 'Rear Window', 22.30 uur. Lesbiese Vrouwen Leiden - Lange- gracht 65, disco, 21-2 uur. Zoeterwoude Muziekcentrum - Schenkelweg, blijspel toneelvereniging Utopia, 20.30 uur. Leiderdorp Kantine RCL - Bloemerd, klaverjassen, 20 uur. Waterleliekreek 1 - tenstoonstelling We reld Natyur Fond, tot 24 uur. Zijlkwartier - v.d. Marckstraat 19, bij eenkomst Imkersver. Leiden e.o., 20 Voorschoten Cultureel Centrum, Marijkelaan 4, Reci tal fluit piano, 20.15 uur. ZATERDAG Leiden Clubhuis Matilo - Zaanstraat, Sint-Nico- laas prestatieloop, 11 uur. Blauwkras - Voorschoterweg, vogelten toonstelling Avibus, 10-22 uur. Pieterskerk - rommelmarkt, 10-17 uur. Buurthuis 't Spoortje - Bernhardkade. De Zanger houdt vogeltentoonstelling. 10-18 uur. Nieuwe Mare/hoek Oude Singel - an tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 uur. Oegstgeest Gemeentecentrum - Lijtweg, fancy fair t.b.v. Sierra Leone, 10-17 uur. Leiderdorp Waterleliekreek 1 - tentoonstelling We reld Natuur Fonds, 11-24 uur. Wassenaar Panda Boetiek - Langstraat, Prins Bern- hard signeert boeken voor het Wereld Natuur Fonds, 14.30-15 uur. Voorschoten Ambachtshuis - Voorstraat, sinterklaas- markt van de Kunstkring. NABEZORGING - ma.-vrij van 18.00 tot 19.30 071-123143. Nabezorging na 19.30 uur. Zaterdag van 16.30 tot 18 uur 071-123143. Nabezorging na 18 Redactie 071-144941.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2