Voorschoten kan veel wensen snel vervullen Moties moeten matte beschouwingen redden 'Raad nauwelijks meer dan besluitenmachine' Stapels chemisch afval voor ecotainer 'Effect Nieuw Rijksdorp goed' Haaswijk: geen speciale behandeling Winkeliers zien weinig in vergroten minimarkt DINSDAG 26 NOVEMBER 1985 VOORSCHOTEN-BenW van Voorschoten zien kans om nog dit jaar geld vrij te maken voor de huisvesting van het bestuur en het ambtelijk apparaat rond het gemeentehuis, verbetering van de positie van het centrum als winkelgebied, bejaarden woningen bij de Molenlaan en een gemeenschapsruimte al daar. Daarnaast kan de aula van de ge meentelijke begraafplaats worden opgeknapt, krijgt de bibliotheek er een zaal bij, kunnen nijpende ge breken worden verholpen aan technische installaties en is het tijd voor groot onderhoud in scholen complex Noord-Hofland, jonge rencentrum De Lindehoeve en ge zondheidscentrum Wijngaarden laan. Daarnaast kan worden be gonnen met het op poten zetten* van bodemreiniging en is geld be schikbaar voor aanschaf van leer- en hulpmiddelen voor Turks en Marokkaans onderwijs. Veel van deze projecten werden in juli verkozen tot prioriteit. Alles bij elkaar kosten ze 2.475.000 gul den. De huisvesting van het be stuur en ambtelijk apparaat is met 1,5 miljoen gulden het duurst. B en W willen het voor een groot deel dekken uit saldi van gesloten ge meenterekeningen. 7,5 miljoen. Een derde hiervan kan worden gebruikt zonder dat dat de begrotingsruimte van volgend jaar beperkt. In deze 2,5 miljoen zijn in begrepen het resultaat van de ge meenterekening en de toegevoeg de rente over dit jaar, die hoger is uitgevallen dan geraamd. In 1986 bedraagt de saldireserve Tweede sporthal Voorschotenaar (18) omgekomen ROTTERDAM/VOORSCHOTEN - Onder de drie slachtoffers van een scheepsramp op een Rotterdams koelschip bevindt zich de Voor- schotense matroos M.F.J. Roosen- stein (18). Dit heeft de reder Prim- laks maandagavond meegedeeld. Volgens het bedrijf kwamen de matroos en twee Rotterdamse ma chinisten om toen in de machine kamer een vriescompressor ont plofte. Het gebeurde op volle zee, ruim 200 kilometer van Abidjan. Daarnaast zijn middelen be schikbaar gekomen/gebleven voor eenmalige uitgaven (840.000 gul den in totaal) en is geld over dat voor niet-structurele uitgaven was bedoeld. Het gaat hierbij om 132.000 gulden. Bovendien is er nog 8.000 voor onvoorziene uitga ven over. Van de prioriteitenlijst voor 1985 is alleen de bouw van een tweede sporthal nog niet 'gedekt'. Aller eerst moet nog bekeken worden of hij er wel moet komen en vervol gens is het nog maar de vraag of middelen kunnen worden gehaald uit het grondbedrijf. Daarin zitten gelden die bestemd kunnen wor den voor actieve recreatie. DINSDAG LEIDERDORP/VOORSCHOTEN - De ecotainer heeft gisteren, de dag waarop de gemeente Leiderdorp haar in gebruik nam, al direct kunnen 'draaien'. Ettelijke jerrycans, accu's, flessen met oliën en andersoortig klein chemisch afval van particulieren en bedrijven stonden geduldig te wachten totdat gemeentewerf baas Lutlage er een plekje in de ecotainer voor had gevonden. Wethouder Meerburg (rechts op de foto) was hem behulpzaam bij het sorteren van die eerste lading. ia - Cleveringaplaats, 'Niaga- 'Len dernier metro'. 22 uur. Rijksmuseum van Oudheden - Rapen burg 28, Dr. C. Stibbe spreekt over 'Sa- tricum. een stad in Latium', 20 uur. Bejaardenhuis Haagwijk - Beethoven- laan 2, informatie-avond voor bewoners van de Schubertlaan, 20 uur. Clubhuis Ons Eiland - Kortenaerstraat, informatie-avond Stichting Welzijn over servicekosten huurders, 20 uur. LVC - Breestraat, sportkafe, 20-24 uur. Oud-Katholieke kerk - oecumenisch avondgebed, 19-19.30 uur. Gulden Vlies - fractiekamer VVD, spreekuur, 19.15-20 uur. Kapelzaal K&O - Oude Vest, film 'La Kermesse Héroiqui' van Jacques Fey- der, 20.15 uur. Oegstgeest Montessorischool - Lange Voort 2, ver gadering vereniging openbaar onder wijs Oegstgeest, 20.15 uur. Zoeterwoude Gemeentehuis - raadscommissie alge mene zaken, 19.30 uur. Leiderdorj. beroep- bezwaarschriften, 19.45 De ecotainer lijkt gemeengoed te worden: vorige Gemeentehi maand nam ook Voorschoten er een in gebruik. Het 'gevaarte' staat daar opgesteld bij gemeentebedrijven aan de Koninklijke Marinelaan. In Voorschoten is de WOENSDAG ecotainer dagelijks tussen tien en half twaalf en van een tot half drie geopend. In Leiderdorp elke werkdag van negen tot twaalf en van twee tot vier, behalve op vrijdagmiddag LEIDERDORP - Het Elisabeth- ziekenhuis is het meest kwetsba re object dat Leiderdorp 'rijk' is. Daarom moet er als eerste een speciaal rampbestrijdingsplan voor worden opgesteld. Mocht zich een ramp voordoen, dan dient zo n plan voor instanties als politie, brandweer en ge meente als draaiboek bij het ne men van maatregelen. Dat stelde Leiderdorps burge meester Bruggeman gisteravond tijdens de raadscommissie be stuurszaken. De gang van zaken wordt verder als volgt: Leider dorp maakt een inventarisatie van bedrijven en plekken waar voor zo'n plan moet worden ge maakt. Die moet rond maart 1986 Elisabeth- ziekenhuis is meest kwetsbaar i dan gereed zijn. In 1987 kan me overgaan tot het opstellen plannen. In diezelfde vergadering toon de de burgemeester zich verbol gen over een brief van de Stich ting Provinciale Vrouwenraad Zuid-Holland, gericht aan onder andere de Leiderdorpse vrou wenorganisaties. In die brief schrijft de Stichting te streven naar een aanzet van een zogehe ten 'talentenbank' voor vrouwen. Ten tijden van calamiteiten zou den via die talentenbank vrou wen kunnen worden opgeroepen om te komen helpen. Boos was de burgemeester om dat volgens hem de Vrouwen raad daarmee op zijn stoel gaat zitten. Het opstellen van rampbe- strijdingsplannen is een taak van de eerste burger van de gemeen te, aldus Bruggeman. Hij zal een en ander spoedig in een gesprek met de Leiderdorpse ganisaties bespreken. WASSENAAR - Het Wassenaars college van B en W is zeer tevreden over het effect dat de nieuwbouw woningen op het terrein van het voormalige Huize Nieuw Rijks dorp op de gemeentelijke lijst van woningzoekenden heeft gehad, zo bleek gisteravond tijdens een ver gadering van de commissie onder wijs, personeel en organisatie. Het complex Nieuw Rijksdorp bestaat uit 76 twee-, drie- en vierka- r appartementen en werd het af dak zijn gekomen, waaronder 64 "starters", mensen die voor het eerst een eigen huishouden vor men, alsmede 15 ouderen. Het gaat hierbij in het algemeen om wo ningzoekenden die zich in de eer ste helft van 1979 als zodanig lieten inschrijven of mensen die als ge volg van sociale of medische om standigheden extra urgent waren. De mensen die in de 76 wonin gen van het complex Nieuw Rijks- dorp werden gehuisvest lieten Leiden Kapelzaal K&O - Oude Vest, kinder filmmiddag. 14.30 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde - Steenstraat, jeugdfilm 14.30 uur, Vol kenkundige film 'Kenojuak, de eskimo kunstenares, 15 uur. Voorschoten Voorstraat - aankomst Sinterklaas, 14 uur. tot 16.30 uur in het dorp. Poppentheater - Pr. Marijkelaan, specia le Sinterklaas-voorstelling, 14.30 uur. Cultureel Centrum - Marijkelaan, cultu rele ochtend UW, 10 uur. cijfers over de toewijzing van deze appartementen blijkt dat er in to taal 94 erkende woningzoekenden dank zij Nieuw Rijksdorp onder OEGSTGEEST - "We danken u voor de vriendelijke toon waarin u uw algemene beschouwingen heeft gesteld. U heeft het ons niet zo moeilijk gemaakt om te antwoorden". Aldus burgemees ter Scheenstra van Oegstgeest tijdens de eerste ronde van de begrotingsbehandelingen, gis teravond. De eerste burger sprak deze woorden nadat de fracties hun algemene beschouwingen hadden voorgelezen en voordat hij het spits afbeet wat betreft de beantwoording in eerste instan tie van die beschouwingen. Scheenstra's woorden én het mo ment waarop hij ze in de mond nam, onderstreepten nog eens dat het politieke bedrijf in Oegst geest wordt gekenmerkt door een niet aflatende windstilte. PvdA-wethouder Kohlbeck (fi nanciën) zei in andere bewoor dingen hetzelfde. Op de sugges tie van D66-eenling Wuisman om in het vervolg in het vooijaar "een algemeen beleidsdebat te houden aan de hand waarvan dan de begroting kan worden sa mengesteld" reageerde de wet houder met: "Laten we dat maar niet doen. Dan worden deze da gen nog minder enerverend dan sommigen beweren dat ze al zijn". Matte algemene beschouwin gen dus. Zoals de zaken er nu voor staan, kunnen hoogstens de twee moties die de PvdA heeft aangekondigd donderdag te zul len indienen voor enig vuurwerk zorgen. De ene motie omvat het afschaffen van de regeling van het toelaten van kinderen tot het openbaar onderwijs en de ander pleit voor de aanstelling op het gemeentehuis van een parttime voorlichter. De 'onderwijsmotie' van de sociaal-democraten moet worden gezien als een eerste stap van de PvdA in haar streven om een vijfde openbare school in Oegstgeest te bouwen en wel in Haaswijk. De PvdA is van oor deel dat de toelatingsregeling, die is bedoeld om de toevoer van leerlingen voor de vier bestaande openbare houden, de groei van de vraag naar openbaar onderwijs een beetje verbergt terwijl die groei juist zichtbaar moet worden ge maakt. En die groei wordt pas zichtbaar als iedereen wordt toe gelaten op de school van zijn of haar keuze, redeneert de PvdA. Wethouder Blom-de Koek van Leeuwen (WD) ontraadde het indienen van de motie. De libera le wil dat de PvdA net als zijzelf even het gereedkomen van de op stapel staande prognoses van de leerlingenaantallen afwacht. Ze wil op grond van die cijfers ver der praten. Burgemeester Scheenstra op zijn beurt ontraadde het indie nen van de 'voorlichtersmotie'. Hij wil niet eerder besluiten alvo rens de op stapel staande voor lichtingsnota is besproken. Een nota overigens die er eigenlijk al had moeten zijn maar waaraan volgens de eerste burger "het college nog niet is toegekomen". Uit de algemene beschouwin gen van de andere twee in het college vertegenwoordigde frac ties, CDA en WD, komt vooral naar voren dat ze in hun sas zijn met het beleid zoals dat is ge voerd en zoals dat zal worden ge voerd. De christen-democraten en de liberalen lieten niet na te wijzen op de overeenkomsten tussen de respectievelijke partij programma's ^n het beleidspro gramma i zo veel is verwezenlijkt. toe dat die tweede sporthal naar alle waarschijnlijkheid nog het meest mogelijk is als de hal zal worden geëxploiteerd door parti culieren of verenigingen. CDA- wethouder Hazel reageerde met de opmerking dat hij die behoef te erkende maar dat hem nooit een signaal had bereikt als zou den verenigingen bezig zijn met plannen voor een sporthal. De WD maakte een voorbehoud voor het overbrengen van de SJJO naar het in Haaswijk te bouwen multi-functioneel cen trum. De liberalen willen name lijk niet dat die verhuizing leeg stand van het Drieluik tot gevolg zal hebben. Wethouder Blom stelde haar eigen partij gerust: van leegstand zal geen sprake zijn. Van de toch al niet op hun huid gezeten collegeleden had wet houder Kohlbeck het nog het ge makkelijkst Hij kon het zich ver oorloven enkele plaagstootjes uit te delen richting alle fracties die hem alle hadden herinnerd aan zijn toezegging 250.000 opzij te zullen leggen parkeervoorzienin gen voor de Kempenaerstraat. "Die 250.000 gulden moeten geen eigen leven gaan leven. Die voor ziening moet er gewoon komen". Van Veen (CDA): Oegstgeest heeft behoefte aan een tweede sporthal... (fotoWim Dijkman» Ook stak hij een beetjé de draak met de opstelling van de raad te genover onvoorziene uitgaven. "Het moet toch mogelijk zijn om financiën bij elkaar te krijgen voor onvoorziene uitgaven", greep hij met een glimlach op het gelaat nog even terug op de dis cussie over de inrichting tot speel- en wandelgebied van het terreintje aan de Irislaan. Raadsleden worden geen voorzitters OEGSTGEEST - Burgemeester Scheenstra van Oegstgeest voelt helemaal niets voor het plannetje van D66'er Wuisman om het voorzitterschap van alle raads commissies over te dragen aan raadsleden. Volgens Wuisman komt dit hét samenspel "dat niet erg uitnodigend is" tussen de ge meenteraad "die een ambtelijk karakter heeft" en het college ten goede. Wuisman ziet in zijn plan nen voor burgemeester en wet houders in raadscommissies een "raadgevende en een toelichten de" taak weggelegd. Voor de voor voorzitter spelende raadsle den heeft volgens de democraat deze opzet als groot voordeel dat zij zich intensiever met het be leid kunnen bezighouden en dat ze een nadrukkelijker contact met het ambtenarenapparaat zul len krijgen. Scheenstra veegde de plannen gisteravond geheel van tafel. De burgervader toonde zich een voorstander van instandhouding van het "monistische stelsel Bovendien dreigt met de uitvoe ring van Wuismans plannen het ontstaan van "sub-wethouders die nog als zodanig moeten wor den betaald ook", aldus de bur gemeester. Sporthal Van Veen (CDA) had overigens nog een primeurtje in petto, in die zin dat hij het enige raadslid was dat de Oegstgeester behoef te aan een tweede sporthal ter sprake bracht. Hij voegde eraan OEGSTGEEST - "Haaswijk is een heel gewone Hollandse wijk en heeft geen aparte status. We ho ren in Oegstgeest allemaal bij elkaar, trouwens, als je door Oegstgeest fietst, ben je er in twintig minu ten doorheen. Het is dus onzinnig om bijzondere bestuursmaatregelen voor Haaswijk te treffen". iVlet die opmerking reageerde burgemeester Scheenstra op betogen van Wuisman (D66) en Van Eisen (PPR) over de nieuwbouwwijk vertegen woordigende organen. Van Eisen trok fel van leer tegen de Vereniging Haaswijk (waarvan hij als Haaswijkbewoner zelf lid is). Van Eisen vindt dat de Vereniging Haaswijk niet mag worden gezien als dé vertegenwoordiging van Haaswijk. "Op het functioneren van deze club. vooral wat betreft het raadplegen van de achter ban, valt nogal wat aan te merken. Over het plan om een brug voor gemotoriseerd verkeer naar Haaswijk aan tp leggen is geen enkel overleg met de bewoners geweest. Het is ook een belachelijk plan", zei hij. Volgens Van Eisen moet in het overleg van de gemeente met Haaswijk-vertegenwoordigingen de concurrerende evenknie van de Vereniging Haas wijk, namelijk de Buurtgroep Haaswijk, gestructu reerd worden betrokken. Hetzelfde geldt voor Oegstgeest Zonder Obstakels. Veel beter is volgens Van Eisen nog de instelling van een wijkraad. D66'er Wuisman zit op dezelfde golflengte als Van Eisen, zo bleek. Hij pleitte voor de instelling van een "commissie Haaswijk" (dus naast de com missie openbare werken, financien enz.) die het collega moet adviseren over Haaswijkse zaken. OEGSTGEEST - "De gemeente raad van Oegstgeest in vergade ring bijeen is nauwelijks meer dan een besluitenmachine die al leen voor de vorm af en toe te gensputtert". Dat is de conclusie die PvdA-fractievoorzitter Bos- man-Huizinga trekt uit een door de sociaal-democraten zelf becij ferde inbreng van de gemeente raad van Oegstgeest in het poli tieke bedrijf. De PvdA heeft de notulen van de raadsvergaderingen van no vember 1984 tot en met oktober dit jaar als studiemateriaal ge bruikt. In die periode zijn 173 agendapunten behandeld waar van er 83 zonder stemming en zonder beraadslaging de revue passeerden. Tot die 83 hamer- stukken behoorden volgens de PvdA erg belangrijke kwesties zoals de grondexploitatie van Haaswijk en de verordening op de medezeggenschapscommis sie voor het gemeentepersoneel. "Elders uitgekauwd of politiek niet interessant?", vragen de so ciaal-democraten zich af. De wel besproken punten ga ven volgens de fractie zelden aanleiding tot onenigheid. Over slechts vijf ervan moest worden gestemd. In alle vijf de gevallen werd uiteindelijk net als in alle andere gevallen gewoon het voorstel van B en W overgeno men. Het aantal verzoeken om schorsing van de vergadering bleef in de voornoemde periode op vier steken. Over het aantal initiatiefvoorstellen zegt de PvdA niets maar feit is wel dat dat exact nul bedraagt. De PvdA heeft nog veel meer becijferd. Bij voorbeeld dat de raadsleden Van Eisen (PPR) en Wuisman (D66) met ieder 51 keer het hoogst scoorden in de cate gorie "de meest gehoorde spre ker". Van de fracties die uit meer leden bestaat, van alle andere dus, scoort de WD met 66 maal het hoogst, gevolgd door CDA (60 maal) en PvdA (46 maal). De "meermensfracties" waren sa men goed voor 162 interventies waarvan de helft voor rekening kwam van de fractievoorzitters. In de PvdA-cijfers zit ook nog een uithaal naar de WD ver pakt. Een unicum in de algeme ne beschouwingen van de Oegst geester raad want voor het overi ge laten alle partijen elkaar met rust. Die uithaal luidt als volgt: "De WD stemde vrij conse quent tegen alles wat zweemt naar (linkse) bewustwording". Bedoeld worden subsidie-aan vragen van de wereldwinkel, het JAC en de BOA. Volgens de PvdA leiden bo venstaande cijfers tot de conclu sie dat B en W "kennelijk de kop pen aardig tellen bij heikele pun ten". En: "Het is duidelijk dat de gevechten elders plaatsvinden, soms tussen commissie- en raadsvergadering". Opvallend was gisteravond dat geen enkele wethouder en ook burgemeester Scheenstra niet, inging op de cijfers waarmee de PvdA, zo sprak Bosman, heeft geprobeerd het functioneren van de raad onder de aandacht te brengen. Ook de andere fracties hielden hun kruit nog droog voor - waarschijnlijk - de tweede ron de van de begrotingsbehande ling, donderdag. gelopen voorjaar opgeleverd. Uit totaal 35 huurwoningen achter was omdat de vrijgekomen vrije sector huurwoningen in de cijfers niet werden meegeteld. Er is ech ter louter "geteld op de kaarten bak", met andere woorden, alleen het effect op de daling van het aan tal woningzoekenden is bekeken, zo deelde de heer Van der Luit van het bureau huisvesting mee. Het totale aantal woningzoeken- to jaarWf^Si™dL^«kmnt LEIDERDORP - De huidige frac- "ov^zieh^dat^steravond door tievco^itoa Huigen sUatdef^ Huigen eerste vrouw VYD waarmee weer andere won in kenden konden worden geholpen. H.F. Dijkstal (WD) wees erop dat het resultaat wellicht nog beter wethouder Greep werd gepresen- HËL °P P teerd. Telde de gemeente in 1975 VVD-kandidatenlqst nog "slechts" 800 woningzoeken- den, in 1980 waren dat er 1397 ter tief op de eerste plaats van de Leider drie zijn respectievelijk W. Scheffer Wijl ër op 1 ™uh 1984 maar lieTst Kruidenier. Daarna komen achter- 2089 mensen voor een huis in Was- eenvolgens X de Waard, T. Stui- r stonden ingeschreven venberg en R. Klerks. Waardoor De totale woningvoorraad nam £us de eerste zes plaatsen van de de genoemde peilde met onge- bezet door leden die nu al in de raad zitten. Zoals bekend wil de huidige WD-wethouder, Gehner, ermee stoppen. Zij staat dan ook op een 20ste plaats. De lijst vermeldt ver der nog op nummer 7 B. Kerner, mevrouw P. Kolman-Bakbier en C. Cozijn op een achtste en negende plaats en F. van Haersma Buma als tiende. De samenstelling van de lijst, zo als voorgesteld door het WD-be- stuur, werd gisteravond tijdens een besloten ledenvergadering in grote lijnen overgenomen. Alleen de nummers 7 en 8 werden omge wisseld. r 930 woningen toe. Zonder telefoon OEGSTGEEST - Ruirh dertig in woners van Oegstgeest hebben vannacht en vandaag met een ka potte telefoon gezeten. De oorzaak: twee telefoonkasten in de Kamer- lingh Onneslaan, die vannacht door onbekenden werden openge trokken en vervolgens vernield. De PTT was vanmorgen druk doende om de schade te herstellen. Iets dergelijks is dezer dagen ook gebeurd aan de Floris Vesterlaan. Ook toen zat een aantal omwonen den een tijdlang met een niet werkende telefoon. ZOETERWOUDE - De Zoeter- woudse middenstanders zien wei nig of niets in een uitbreiding van de weekmarkt aan het Watertje. Tijdens een vergadering van de WlZO-winkeliers gisteravond ble ken slechts twee leden het "wel eens" te willen proberen om op de markt te gaan staan. Maar op vrij blijvende basis en zeker niet elke week. Een keer per maand bijvoor beeld. Volgens WIZO-woordvoerder P. van der Krogt was d ring dat uitbreiding er niet in zit. Temeer daar een CIMK-rapport enkele jaren gele den heeft uitgewezen dat Zoeter woude te klein is voor een 'echte' 'den we het erg jammer dat er koop kracht wegvloeit naar andere ge meenten. Maar je kunt geen ijzer met handen breken en tegen beter weten in op de markt gaan staan. Trouwens, het is de vraag of je die koopkracht houdt door de markt". Een en ander slaat op uitlatingen die CDA-raadslid C. Hogenelst vo rige week tijdens de begrotingsbe handeling deed. Volgens hem moet een uitgebreide markt de Zoeterwoudenaren bewegen meer dan nu in het eigen dorp te kopen, ge- Burgemeester Houdijk beloofde de markt toen een en ander te zullen gaan bekijken met het KNOV en de middenstand. Daarbij geldt dat uit breiding niet ten koste mag gaan de Zoeterwoudse winkeliers. markt. Met dat rapport werd gister- 'Buitenstaanders' komen niet avond ook weer gezwaaid. Van der Krogt: "Natuurlijk 1 LEIDSCH m DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54, 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) r n 8.30-17.00 uur (071)144941 Voor inlichtingen over advertenties (uitge zonderd Sleuteltjes) na kantoorlijden: C Juffermans-Duyverman, tel. 071-893256 A. Kluppel, tel. 071-763088, F. Terwijn. tel. 02522-14192, D. Vink. tel. 079-412440. SLEUTELTJES ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 NABEZORGING ma -vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18 00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) REDACTIE (071) 144941 ABONNEMENTEN per maand, aan huis bezorgd 22,10 per'maand, per post 30.00 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), per kwartaal, aan huis bezorgd 65,70 per post (binnenland) 89.30 per half jaar, aan huis bezorgd f 131,40 per jaar, aan huis bezorgd 250.90 per post (binnenland) 345,20 losse nummers 1,00 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Abonnementen kunnen op elke gewenste (071)143545 dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementspenode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek REGIOKANTOREN Julianastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 11.2221 JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Stad. J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen .Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaft Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel, Jo hannesburg, Tokio, Londen, Parijs, Was hington, Rome, Madrid. Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet,

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2