Slechte beurt De Zijl Toch nog titel Sjaardema LZ'86 verrast in Rotterdam Leython kan lijn niet vasthouden Kardolus winnaar van schermbeker Van der Broek trekt Oegstgeestenaren over de streep Nederlaag tegen VZC een incident' Dubbele zege Kijk in de Vegte Ook verlies Gemini PAGINA 16 SPORT MAANDAG .25 NOVEMBER 1985 LEIDEN - De Leidse waterpolop- loegen boekten in het afgelopen weekeinde wisselend succes. LZ'86 zorg de voor de nodige opwinding door Rotterdam een punt af te snoepen (6-6): Vivax revancheerde zich van de blamerende nederlaag tegen de Vuursche door een 7-6 overwin ning op Breda. Katwijk leed kost baar puntenverlies door met 4-5 van Donk te verliezen. DKD ver loor ook al met een doelpunt ver schil. GZC bleek met 4-3 net iets te sterk. Hekkesluiter LZ'86 reisde af naar Rotterdam om het op te ne men tegen de formatie van de ge broeders Nonnekes. Rotterdam, de ongeslagen en trotse lijstaanvoer der van de hoofdklasse dacht het Leidse varkentje Wel even te was sen en de Leidenaars op hun zo veelste nederlaag te trakteren. Men kwam echter bedrogen uit. In een spannende slotfase sleepten de Leidenaars een welverdiend punt uit het duel. Ondanks de reeks nederlagen van dit seizoen toonde LZ zater dagavond opmerkelijk veel veer kracht en werden de Rotterdam mers met meer tegenstand gecon fronteerd dan op voorhand werd verwacht. De ploeg uit de haven stad nam wel telkens een voor sprong maar van enige overtuiging was geen sprake. Onder aanvoering van de sterk spelende Frans van de Brink bleef de ploeg dicht in de buurt van hun tegenstrevers die hun ongenoegen over het door hun vertoonde spel met woord en gebaar aan elkaar duidelijk maakten. Het doek leek toch te vallen voor de jongens Hans Parrel toen Rotterdam in de derde periode een t>-2 voorsprong nam die garant zou moeten staan voor de overwinning. De Rotterdammers hadden hun kruit hiermee wel verschoten en LZ rook de kans om voor een ver rassing te zorgen. De uitblinkende goalie Erik de Vos stopte alles en aanvallend liep alles ook naar wens. Nadat Remco Roman en Frans v.d. Brink de Rotterdam mers al het schaamrood op de ka ken hadden bezorgd schoot Michel van der Zeeuw beide ploegen op gelijke hoogte. Scores LZ'86: Frans v.d. Brink 4 maal, Remco Roman en Michel v.d. Zeeuw ieder eenmaal. Vivax verstevigde zijn positie in de middenmoot door een 7-6 over winning op Breda. De overwinning krijgt extra relief door het feit dai Vivax voor het eerst in een uitwed strijd zegevierde. Vivax profiteer de van het zwakke verdedigen van de formatie uit Breda. Maar liefst zevenmaal mocht een speler van Breda de kant opzoeken terwijl Vi vax maar tweemaal met dit onge mak werd geconfronteerd. Set standen: 1-2, 3-3,4-6, 6-7. Doelpun tenmakers Hans Treisbqrg, 3 maal, Jeroen Plasmeyer 2 maal, Langer- horst en De Groot ieder eenmaal. Koploper Katwijk stelde hevig teleur door van het laaggeklasseer de Donk uit Gouda te verliezen. Deze nederlaag hebben de Zeekan- ters geheel aan zichzelf te wijten. Ondanks het feit dat men in de voorgaande wedstrijden tegen de koplopers zeer goede resultaten behaalde, was de motivatie nu ge heel afwezig. Deze nederlaag is een kostbaar puntverlies in de race voor de kampioentitel. De neder laag kwam gedeeltelijk door de zeer goede keeper van de tegen strever. Scores: Paul v.d. Putte, Cees Boonstoppel, Eddie Hoek en Albert v.d. Plas ieder éénmaal. DEN HAAG (ANP) - De Zoeter- meerse .sabelschermer Oscar Kar dolus heeft gisteren opnieuw de Bevrij dinges beker veroverd. Het evenement, dat door de Haagse schermvereniging De Vrije Wapen broeders voor de 41ste maal werd gehouden, kreeg een enerverende finale. Door verliespartijen van de favorieten in de finalepoule was er een barrage met drie sabreurs no dig. In deze verlenging won Oscar Kardolus van zowel Paul van Pola- nen (Amsterdam) met 5-0 en als van zijn clubgenoot Ruud Makara- wung (5-4). Hierdoor kon de oudste zoon van maitre Kasper Kardolus de beker weer mee naar huis ne men. De Zoetermeerder had het kleinood, dat vorig jaar na drie achtereenvolgende overwinningen zijn bezit was geworden, aan de or ganiserende vereniging aangebo den. De uitslag is (na barrage): 1. Os car Kardolus (Zaal Kardolus, Zoe- termeer) 4 gewonnen partijen: 2. Paul van Polanen (Zaal Van Oeve- ren, Amsterdam) 4; 3. Ruud Maka- rawung (Zaal Kardolus) 4; 4. Peter Vardy (Gascogne, Enschede) 2; 5. Wim Speth (Valiant, 't Harde) 1; 6. Roel Verwijlen (Zaal Verwijlen, Oss) 0. DKD heeft in de wedstrijd tegen tegenstrever GZC in Gouda weinig positiefs laten zien. Door deels slechte arbitrage en deels slechte inzet kwamen de mannen van Roel Veenstra weliswaar in de wed strijd, maar de treffer 20 seconden voor tijd deed de Leiderdorpers met lege handen naar huis keren. Scores: Frank Dreef 2x; Sjouke Kuiper lx. De vrouwen van de Zijl LGB hebben in de moeilijke uitwed strijd tegen koploper de Ham in Wormerveer een zeer goed gelijk spel uit het water opgevist. De vrouwen behaalden dit resultaat in een spannende, doch faire wed strijd. Door dit resultaat blijft de equipe van trainer Theo Uitten- hout wel in het goede spoor van de koploners De vrouwen van LZ '86 hebben hun meest verre uitwedstrijd het afgelopen weekend in Stadskanaal in een nederlaag zien eindigen. De verre reis en enige blessures deden de das om (5-3). WIM SIERA LEIDEN Niet verwacht, toch ge kregen, zo zal men bij Sjaardema de op de valreep toch nog toegeval len promotie naar de ereklasse za terdag ervaren hebben. Zelf wurm den de Oegstgeestenaren zich bij Noad moeizaam naar een 6-4 zege, maar het feest vieren was-toch gro tendeels te danken aan OTTC dat zo vriendelijk was concurrent Odion 2 een punt te ontfutselen. Beide ploegen eindigden daardoor gelijk in punten, maar zoals be kend heeft Sjaardema na het tellen van de games en daarna zelfs de punten een voorsprong van vier puntjes. Een magere titel dus, maar wel een verdiende, omdat met name Herman van der Broek met de regelmaat van de klok aan toonde nog steeds een potentiële ereklasser te zijn. Tegenstander in de tweede helft in Scylla, dat zich ondanks het ver lies van Swier en Vlieg handhaafde in de ereklasse. De mannen van Scylla werkten een dubbel week end af. In Apeldoorn werd na een kwalitatief goed duel met 6-3 ver loren, gisteren kon men via een 6-4 zege op een gehavend Avanti 2 op klimmen naar de vierde plaats, met een verdienstelijk totaal van 7 pun ten. De vrouwen van Scylla produ ceerden een positieve dubbelklap- per: 6-1 bij het reeds gedegradeer de Swift, en gisteren thuis een wat moeizamer 6-3 winst op Hotak. Al met al hebben Sandra de Kruiff c.s. zich wel weer bij de beste zes teams van Nederland gespeeld. De mannen van Docos onderstreepten de twee weken terug al veroverde titel middels een 8-2 triomf op Ta- feltennishuis. Met 2-0 kwam Sjaardema zater- dag in Schiedam tegen Noad ach ter, waarbij met name het verlies van Reitsma opviel. Vrij regelma tig kwam er toen een 4-3 voor sprong op de borden. Op dat mo ment sijpelde in Schiedam het be richt door dat Odion 2 tegen alle prognoses in een punt had laten liggen bij OTTC. Herman van der Broek kreeg daardoor een kick en versloeg de tot dan thuis nog onge slagen Boedram. De explosieve aanvaller bleef daardoor ongesla gen, daarmee Reitsma in de gele genheid stellend, zowel van Si mons als Boedram te verliezen. Reitsma was echter wel betrokken bij het simpel gewonnen dubbel. Het zesde punt schreef Sang Ajang op zyn naam. Friso Reitsma heeft geen sterke helft achter de rug, en het kam pioenschap komt voor een groot deel op naam van Herman van der Broek; Toch zal Reitsma in de ereklasse B-poule van zich laten horen. Naarmate het spel moder ner gespeeld wordt komen alle tra- ningsuren van Reitsma beter tot hun recht. Als Scylla en Sjaardema elkaar onderling niet al teveel pun ten afsnoepen ligt voor de beide ploegen behoud van het ereklasse schap in het verschiet. Voor Sjaar dema is het daarom nuttig om te constateren dat Sang Ajang de laatste weken beter is gaan spelen. Als er al overwogen is om jeugd speler Schip aan Boord naar de hoofdmacht over te hevelen zal dat nu wel achterwege blijven. Wijzigingen zullen er bij Scylla ook zeker niet plaats vinden, alleen al om het feit dat het trio Kante been, Meyer, De Vrind bij toer beurten excelleerden dan wel ma tig acteerden. Zaterdag bij lands kampioen De Veluwe was het de beurt aan Frits Kantebeen om zich positief te onderscheiden, met winst op Polman en Jaap van Spanje(l). Tegen deze laatste bleef Peter Paul de Vrind steken op ga- mewinst, Polman moest er wel aan geloven. Sjoerd Meyer kwam niet aan zijn winst op de vervanger van Anne Vlieg toe. Slecht spelen deed Meyer echter niet. Het 6-3 verlies wés derhalve niet echt slecht. Misschien nog wel beter dan de 6-4 zege op Avanti 2, want de Ha- zerswoudse equipe trad aan zonder de laatste weken in topvorm verke rende Gerard Bakker jr. De enige Avantiman met klasse Rob de Groot, won er prompt drie. Resu merend kan gesteld worden, dat Scylla zich heeft weten te handha ven dank zij een onverwacht snelle progressie van de 17-jarige Peter Paul de Vrind. Ook in de tweede helft wordt het voor Scylla een kwestie van pompen of verzuipen. Het trio Kantebeen, Meyer, De Vrind wacht de taak, om via een woekeren met de middelen een verdere teloorgang van de roem ruchte Leidse tafeltennisclub te voorkomen. Bij Docos is men vast besloten het zo pas verworven derde-divi sie-schap niet direct weer prijs te geven. Tegen Tafeltennishuis ver loor Walter Engelbert één maal, en ging het dubbel de mist in. Een 8-2 winst en een ongeslagen status derhalve. Overigens ging trainer Ed Fallaux na afloop zijn mannén voor in de juiste mentaliteit voor de tweede helft. "Wat degraderen, kampioen willen we worden. Dat zal wel niet lukken, maar ik vind dat we de zaak positief moeten be naderen". Positief zijn ook de jonge jon gens van Scylla 2 de competitie blijven benaderen, ondanks een ze kere degradatie uit de tweede divi sie, en negen nederlagen op rij. Al le goed wil werd beloond met een puntje tegen Gispen op-de valreep. Rico van Veen scoorde twee pun ten, zijn maatjes Marco Riethoven 1 Martin van Rijn voegden er ie der f 1 toe. Hoeveel voegen mijn kompaan- tjes toe aan mijn drie zeges, hoe veel keer zal Sandra de Kruiff zich dat niet afgevraagd hebben. Zater dag. bij Hotak steunde M. Kante been twee keer prima, en liet Sop hia Vaalburg alleen tegen Timmer mans een steekje vallen. Tegen Ho tak was Kantebeen opnieuw bij machte twee keer steunend op te treden. Bovendien won Scylla het dubbel, daarmee de winst bepa lend op 6-3. Overige uitslagen: Avanti 1-Ho- tak 6-1, Scylla 2-Irene 2-8, Docos- Kerkrade 9-1, Shot-Avanti 1 3-6, Avanti 2-Torenstad 3-6, Megacles- Avanti 2 6-3. Mannen: Avanti 1-M.Z. 6-0, L&T-Avanti 2 6-1, Sjaardema 2- Luto 6-4, SAR-Sjaardema 3 7-3, De Treffers-Typp 5-5, Scylla 3- DHC 7-3. Doelman Alex Boegschoten is kansloos op een inzet van Hans Nieuwenburg (6), LEIDEN - Later dan ver wacht heeft de traditionele inzinking zich geopenbaard bij De Zijl/LGB. Na een overtuigend begin van de competitie, waardoor de Leidse waterpoloërs zich vrijwel plaatsten voor de play-offs, volgde zaterdag avond de eerste nederlaag in het thuisbad. Hoewel vooraf op een overwinning tegen VZC was gehoopt, kreeg de ploeg van Jan- Evert Veer een verdiende nederlaag toegediend. Veel concequenties heeft het ver lies niet, nu de kaarten in de ereklasse vrijwel zijn geschud. Na de winterstop zal de strijd in de na- competitie ontbranden tussen AZC, HZC, VZC en De Zijl. Dat de titel in Alphen en Hilversum te recht zal komen, zal geen Leide- naar betwisten. De voornaamste taak zit er met het bereiken van het laatste kwartet op. Ontspannen kan in de Kooi worden gewerkt aan het volgende karwei. "En dat is zo hoog mogelijk ein digen", ontvouwt Hans Nieuwen burg, de revelatie in de Leidse for matie dit seizoen. "We hebben er momenteel de ploeg voor. Als we aan het eind van de rit op een vier de plaats zouden eindigen, is dat een teleurstelling. In schat ons toch hoger.in dan VZC". Incident Daar was in het afgelopen week einde dan niet veel van te merken. "Een incident", tilt Nieuwenburg niet zwaar aan het verlies. "Al thans, dat hoop ik. We hebben ge woon een slechte beurt gemaakt en De Zijl/LGB-VZC 6-9 <1-0, 0-3,4-3,1-3). Scores Zijl: Stan van Belkum, Hans Nieu wenburg 2, Alex van Belkum, Edwin Re- degeld, Mark van Belkum. VZC: Ed van Es 3, Ton Buunk 3, Bart Wit ters, Hans van Zeeland, Ton Schoeman. Fouten: Zijl 4, VZC 6. Man meer situaties benut: Zijl 3 en VZC 3. Arbiters: Van Vossen en Nonnekes. Toeschouwers: 250. de kansen niet benut. Als we in de eerste periode een paar maal sco ren, lopen we weg en winnen we die wedstrijd". Zoals dit seizoen, behalve in Vee- nendaal en Alphen, gebeurde. Niet alleen Stan van Belkum, maar ook Hans Nieuwenburg vervulde in dié positieve cyclus een niet onbelang rijke rol. Dat de slechts 17-jarige Koudekerker achter Van Belkum de tweede plaats op de topscorers- lijst plaatsneemt, onderstreept zijn niet geringe inbreng. Hans Nieuwenburg nam twee jaar geleden afscheid bij de polo club Koudekerk en nam de wijk naar Leiden. Bij een ereklasser wil de de atheneum-scholier zijn mo gelijkheden toetsen. Met zijn basis plaats bij De Zijl bewijst Nieuwen burg dat er schot zit in zijn óntwik- keling. "Het is erg snel gegaan", is hij zich bewust. "Zo snel dat ik het nauwelijks kan bijhouden". Consolidatie van de huidige prestatiecurve zal vrijwel zeker een selectie voor het Nederlands wa- terpoloteam tot gevolg hébben. "Ik durf daar voorlopig niet aan te den ken. Voorlopig komt De Zijl op de eerste plaats. Voor de rest zie ik wel wat er op mij afkomt". Progressie Hans Nieuwenburg dankt zijn progressie aan trainer Veer maar ook aan Stan van Belkum. "Omdat hij anders speelt, kunnen anderen meer op de voorgrond treden. Daar profiteren voor Mark van Belkum en ik van. Het is bepaald niet zo dat Stan slechter speelt, zeker niet, vanuit de speelde lijn verdeeld hij het spel en coacht hij. Anderen moeten nu inzwemmen en voor de treffers zorgen". Nieuwenburg kon met zijn twee doelpunten de Leidse nederlaag niet voorkomen. De overwinning van VZC was overigens niet het ge volg van oogstrelend Veenendaals spel, zeker niet. Het rammelende afweergeschut en de falende af werking van de Leidse ploeg (Mark van Belkum miste twee kansen in de slotfase) maakten het VZC ui terst gemakkelijk met een 6-9 over winning naar Veenendaal terug te keren. ROB ONDERWATER LEIDEN - In het Vijf Mei-bad de den zwemmers en zwemsters ge boren in 1974, '75 en '76 tijdens de Speedo-voorrondewedstrijd het af gelopen weekeinde een poging zich te plaatsen bij de beste zestien van Nederland. De Beide Leidse verenigingen, De Zijl en LZ'86, be haalden elk twee overwinningen. Nancy Kijk in de Vegte van LZ boekte een dubbele zege met uit stekende tijden. Danny Dubbeldehian (De Zijl) één overwinning op de honderd meter schoolslag in de goede tijd van 1.3fy4. Daarmee zwom zij naar en landelijke toppositie. Op de 400 meter vlinderslag pakte Robert Jan Bakker een derde plaats in een persoonlijke recordtijd van 6.15. De 200 meter wisselslag leverde een tijd op van 2.42.4. voor Kijk in de Vegte. Zij werd gevolgd door De Zijl-meisjes Amarentia Verka de, die de laatste weken uitstekend op dreef is, in 2.47.4 en Maaike Par rel in 2.49.9. Kijk in de Vegte en Verkade vielen ook op de honderd meter rugslag in de prijzen. Zij no teerden respectievelijk tijden van 1.18.8 en 1.23.1. Op de vierhonderd meter vilderslag (jongens 1975) was het Dennis Scholten die twee de werd in een tijd van 5.47.6. Bianca Singerling pakte tweede plaats op de honderd meter schoolslag in 1.40.7. Een goede prestatie, zeker wanneer wordt be dacht dat Bianca de training pas weer heeft hervat. Ruim voor de concurrentie behaalde Mike van Beukering (De Zijl) een tweede plaats op de honderd meter vlin derslag in een tijd van 1.24.8. Ge zien de snelle tijden wordt ver wacht dat ook in de derde ronde weer veel Leidse zwemmers en zwemsters zich zullen plaatsen bij de beste zestien. Die hebben recht op deelname aan de finale tijdens de Nederlandse kampioenschap pen in juni '86. LEIDEN - Leython heeft de stij gende lijn van vorige week niet kunnen doortrekken in de wed strijd tegen Tornado. De Leidse volleybalploeg werd in Delft de les gelezen en verloor kansloos met 3- 1. Ook Gemini ging tenonder. Het laaggeplaatste SVC won met 3-1. De enige positieve uitschieter was de mannenploeg van NOVO, die in uitstekende partij afrekende met Expalvo 2. Bij de vrouwen haalde zowel Gemini als Leython de winst binnen, al ging net in bei de gevallen niet zonder moeite (3- 2). NOVO redde het niet tegen kop loper Allides (3-1). Leython heeft alleen in de twee de set goed tegenstand kunnen bieden aan tornado. De aanval van de Delftenaren was veel beter en de service veel gevaarlijker omdat bij Leython alleen Rob van der Bosch zijn normale niveau haalde, terwijl Paul de Winter slechts bij vlagen bij de les was. Dat was te weinig om Tornado in de eerste set de winst (15-11) te, houden. Twee goede blokkeringen redden Leython na een 2-10 voorsprong bij 14-14 in de volgende set (14-16), daarna was de organisatie compleet zoek: 15-1, 15-9. Gemini startte tegen SVC even eens met verlies in de openings ronde (15-8). In de tweede set ble ven de Voorschotenaren goed bij, maar desondanks ging de winst toch naar de tegenstander (17-15). Evën kwam er weer hoop toen de uitslag in de derde set net ander som uitviel, maar de Voorschote naren bleken al hun kruit verscho ten te hebben. SVC won de laatste set (15-7) en daarmee ook de wed strijd (3-1). NOVO behaalde een knappe overwinning op het vooral verdedi gend sterk spelende Expalvo 2, dat de Noordwijkers alleen in de eerste set door vertragend spel in moei lijkheden wist te brengen (9-15). Daarna was het alles NOVO wat de klok sloeg. Via een goed blok, pri ma verdedigen en goed aanvals- spel werden de volgende sets ge- 15-7, 15-13 en 15-10. Vrouwen Bij de vrouwen trad Gemini met maar liefst elf speelsters aan voor de wedstrijd tegen Riva. De Voor- schotense formatie won met enig geluk de eerste set (15-13) en plaat ste toen jeugdspeelster Brigitte Noort op de spelverdelersplaats. Gemini liep uit naar 7-2 en 11-7, maar toen stokte het ritme, waar door Riva alsnog de setwinst kon grijpen (14-16). De derde set kende een soortgelijk verloop (13-15). Een klassieke 'donderspeech' van coach Karei .Wattimury deed won deren. Hanneke van der Schot en Astrid de Graaff bedienden hun medespeelsters op maat en Gemini won de strijd met 3-2 via 15-0 en 15-9 in de vierde en vijfde set. Leython startte in Delft uitste kend tegen AV'40: 8-15. De omme keer volgde in de tweede set, waar in de thuisploeg uitliep naar 13-8. De Leidse ploeg herstelde zich (13- 11), maar op dat moment werd Leython' betrapt op het inzetten van een niet op het formulier ver melde speelster. De stand werd te ruggedraaid naar 13-8 en de set ging verloren. Herstel volgde in de derde set (14-16), maar de ver moeidheid sloeg toe en beïnvloed de het verloop van de vierde set (15-11). Leython kreeg zichzelf toch nog op tijd onder controle en stelde in de laatste set de winst vei lig (6-15 en 2-3). NOVO was in de eerste set niet te stuiten (11-15), maar het Haarlemse Allides stelde in de tweede rond gang orde op zaken: 15-5. De derde set bood het beste van het spel. Tot 10-10 ging de strijd gelijk op, maar een aantal Noordwijkse passfouten brachten de winst bij Allides (15- 10), dat vervolgens ook de derde set won (15-7 en 3-1). Fout In de promotieklasse ging bij de mannen van Gemini 2 alles fout wat er fout kon gaan. Het zwakke Skania 2 kwam geen moment in moeilijkheden en kon onverwacht eenvoudig de winst opstrijken: 4- 15,11-15 en 9-15. Bij Gemini waren opvallend genoeg de invallers uit het derde team de beste spelers. Novo 2 herstelde zich met een 3-2 zege op Punch van de matige resul taten van de afgelopen weken. Tot het midden van de derde set werd er sterk gespeeld en leek een 3-0 zege binnen bereik. Bij 13-9 verloor NOVO de greep op het spel en werd door Punch via 14-16 en 10-15 alsnog een vijfde set afgdewongen. Daarin kwam Punch niet meer aan de bak: 15-8. De vrouwenploeg van Leython 2 won verdiend met 3-0 van Ridder- veld. Weliswaar boden de Alphen- se vrouwen in de eerste en derde periode veel tegenstand, maar de aanval van Leython en de snoei harde services van Margriet de Kiewit deden beide keren de winst toch bij de bezoekers belanden. Ridderveld toonde zich evenwel een hardwerkende debutante, die haar plaats in de promotieklasse zeker waard is (15-13, 15-11 en 15- 12). Gemini 2 blijft uitstekend pres teren. Het tot vorige week ongesla gen VELO kreeg van de Voorscho- tense ploeg haar tweede nederlaag te incasseren. De schaarse aanval len van VELO werden goed afge- blokt door Ria Maarsen, waardoor Gemini 2 met 3-0 zegevierde (15-5, 15-9 en 15-12). WW won in een aantrekkelijke en spannende wedstrijd van DOS 2. Na krap twee uur. bleek dat het manco van DOS, de zwakke pass, goed was uitgebuit. Dit en de uit blinkende Maryke van Amsterdam zorgde voor een score van 15-12, 4- 15, 15-12, 9-15 en 10-15 in het voor deel van WW (2-3). GER RENES Vanderlijde wint toernooi KOPENHAGEN (ANP) - Arnold Vanderlijde is gisteren tijdens een internationaal bokstoernooi in Ko penhagen winnaar geworden van de zwaargewichtklasse. De Lim burger, die bij de Olympische Spe len in Los Angeles en in mei bij de Europese titelstrijd in Boedapest de bronzen medaille veroverde won in de finale op punten van de Noorse kampioen Magne Havnaa. De vijf juryleden waren unaniem in hun beslissing. De Limburger bokste een technisch voortreffelij ke partij waarin Havnaa, ondanks zijn goede tegenstand, geen kans had.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 16