PvdA: handenvrij bij collegevonniri g Tiele: slachtoffer van 'verstoorde relatie' Heffen onroerend goedbelasting ter discussie gesteld Pesthuys 'is ideaal' voor presentatie natuurhistorie De la Mar:Kans op links college klein Ontslag voor beheerder dierenasiel na weken van touwtrekken Colleges van Reve: fraaie verpakking met weinig inhoud Odessa langer open? ZATERDAG 23 NOVEMBER 1985 LEIDEN - De Partij van de Arbeid houdt haar handen vrij, wat betreft de samenwerking met andere partijen in een college van B en W, tot na de gemeenteraadsverkiezingen van maart 1986. Volgens raadslid De la Mar van Links Leiden is de deur naar de vorming van een links college daarmee in het slot gegooid. Een ruime meerderheid in de le denvergadering van de PvdA ging gisteravond akkoord met een voor stel van het afdelingsbestuur om voor de verkiezingen geen enkele uitspraak te doen met welke partij men wil samenwerken in het nieuw te vormen college. De Jonge Socialisten binnen de PvdA wil den een uitspraak van de leden om de PvdA bij voorkeur een college te laten vormen samen met Links Leiden (de samenbundeling van PSP, PPR en CPN). Omdat over het meest vérgaande voorstel, dat van het bestuur, het eerst werd ge stemd kwam het voorstel van de Jonge Socialisten niet aan bod. Het bestuur van de PvdA wees dat voorstel van de hand. Het be stuur vindt het het belangrijkst dat de inbreng van de PvdA in het nieuw te vormen college zo groot mogelijk wordt. Het uitspreken van een voorkeur voor Links Lei den zal de onderhandelingspositie van de Partij van de Arbeid onder mijnen, viel het PvdA-raadslid Ge- radts het bestuur bij. PvdA-wet houder Tesselaar verklaarde dat niet IS uitgesloten dat D66, na de verkiezingen, op de wip zal komen te zitten. Dat zou kunnen beteke nen, volgens de wethouder, dat de PvdA, als zij zich gebonden heeft aan Links Leiden, op de keien komt te staan. De andere partijen (WD, CDA en D66) zullen name lijk niet stilzitten als de PvdA eerst Lastig LEIDEN - De Partij van de Arbeid voelt er wel voor dat het Leidse ge meentebestuur, mogelijk samen met besturen van andere gemeen ten, politiek 'Den Haag' vraagt om het hele systeem van de heffing van onroerend goed-belasting (ogb) eens ter discussie te stellen. Geen enkele Leidse raadsfractie is gelukkig met het huidige systeem, vooral omdat zich eens in de vijf jaar grote veranderingen in de hef fing voordoen. De meeste partijen zijn momenteel aan het 'brainstor men' om de negatieve gevolgen van de nieuwe heffing, die volgend jaar ingaat, voor vooral de bewo ners en eigenaars van goedkope woningen te verlichten. De ogb bleek ook gistermiddag weer in de raadscommissie voor fi nanciën het grootste struikelblok bij de behandeling van de gemeen tebegroting. PvdA'er De Vreeze sprak zich daarbij uit voor een ge meentelijke belasting naar draag kracht. Vooral nu de ogb volgend jaar vooral de minder draagkrach- tigen extra treft. De gemeenten zit ten echter vast aan het huidige ogb-systeem, dat een uitvinding van de rijksoverheid is. Daar waar De Vreeze volgend jaar de meeste problemen voorziet bij de ogb voor gebruikers van wo ningen (huurders), is WD'er Van der Nat ervan overtuigd dat vooral de eigenaars/bewoners meer zullen moeten betalen. De 'postzegelmo tie' die de PvdA mogelijk indient, opdat het gemeentebestuur de rijksoverheid aan het denken zet, noemde de liberaal een doekje voor het bloeden. "Het lijkt of je iets doet, maar je doet in feite weinig", verklaarde Van der Nat. Hij zei echter toch voor zo'n motie te voelen. Van der Nat stelde voorts dat ook de WD, evenals het CDA, zit na te denken hoe de ogb-heffing volgend jaar niet al te veel negatieve bijwerking zou kunnen krijgen. "Maar ik twij fel eraan of we echt iets kunnen Raadslid Snelders (D66) sprak zich ervoor uit huurders meer ogb te laten betalen en eigenaars/bewo ners minder. Hij zei zelfs te over wegen een motie van deze strek: king in te dienen tijdens de behan deling van de begroting in de ge meenteraad. Wethouder Borde- wijk (PvdA) zei echter direct daar voor niet te voelen. Lozingsrecht Van Links Leiden (PSP/PPR/ CPN) kwam gistermiddag het voorstel op tafel om het lozings recht te verhogen en de reinigings rechten te verlagen, zoals gisteren gemeld. Dit zou resulteren in een verlichting van de woonlasten van de gezinnen in goedkope huur- en koopwoningen. Alleen voor de Ste- venshofbewoners heeft het voor stel nauwelijks een verlichtend ef fect op de woonlasten. PvdA-wethouder Bordewijk kon, evenals de overige commis sieleden, nog geen oordeel geven over het voorstel van Links Lei den, omdat het pas gistermiddag op tafel kwam. Volgens de jonge socialisten be helsde hun voorstel slechts het uit spreken van een voorkeur voor Links Leiden en zou, na de verkie zingen, tegelijkertijd met andere partijen mogen worden onderhan deld. Maar, zelfs het afgezwakte voorstel van de Jonge Socialisten kon het enthousiasme om Links Leiden een voorkeursbehandeling te geven niet aanwakkeren. De fractievoorzitter van de PvdA in de gemeenteraad, Van der Molen, sprak van "lastig Leiden" dat zij nog lang geen hechte groep vindt. Zij zei te verwachten dat in geval van samenwerking met links veel energie zou gaan zitten in het bij eenhouden van de 'coalitie'. Zo'n samenwerkingsverband zal, vol gens de fractievoorzitter, geen slagvaardig beleid opleveren. Hoewel de afdelingsvoorzitter van de PvdA, Wiersma, uitsprak dat het voorstel van het bestuur niet uitgelegd mag worden als een voorkeur voor een andere dan de linkse combinatie, laat staan een bepaalde combinatie uitsluit, con cludeerde een der raadsleden van Links Leiden. PSP'er De la Mar. dat nu niets de voorzetting van de huidige PvdA/WD-coalitie meer bemoeilijkt. "De kans op een links college is na de uitspraak van de PvdA-ledenvergadering verder verkleind", aldus De La Mar gister avond in een eerste reactie. Provinciale Staten: drie waterbedrijven DEN HAAG - Provinciale Staten hebben gisteren het voorstel aan vaard om te komen tot drie water leidingbedrijven in de provincie. Daarmee lijkt de oprichting van één water- en energieleveringsbe- drijf voor heel noordelijk Zuid- Holland van de baan. De gemeen ten en gas- en elektriciteitsbedrij ven in Leiden en de Leidse en Al- phense regio waren bezig met het opzetten van zo'n bedrijf. Tot het gebied van het nieuwe waterbedrijf Zuid-Holland-West behoren de waterleidingbedrijven van Den Haag, Wassenaar, Kat wijk, Noordwijk, Voorschoten, Rijnsburg en Warmond en van de Drinkwaterleiding De Vlietstreek, De Tien Gemeenten, de LDM en het gas- en watervoorzieningsbe- drijf voor Lisse, Hillegom en Sas- senheim. Alphen en de Rijnstreek komen bij het gebied Zuid-Holland-Oost, dat verder omvat Vianen, Gouda, de Alblasserwaard, de Vijfheeren- landen en Oost-IJsselmode. ln het Pesthuys zijn dit weekeinde onde opgezette dieren te zienbij wijze van proef. Leiden maakt propaganda voor zichzelf LEIDEN - "Wij menen dat het Leidse plan een eerlijk inzicht geeft in de kosten, van de aanvang- fase tot de eindfase. Diezelfde dui delijkheid ontbreekt op dit mo ment aan het Amsterdamse plan. Men zou kunnen zeggen dat Am sterdam alleen de neus van de ka meel laat zien", aldus burgemees ter Goekoop gistermiddag tijdens de opening van de nationale na tuurhistorische proef-presentatie in het Leidse Pesthuys. Dat een adviescommissie de mi nister heeft geadviseerd om de pre sentatie in Amsterdam te huisves ten, komt volgens de burgemeester doordat de commissie in bepaalde opzichten niet zorgvuldig te werk is gegaan. Als men de tekst van het advies nauwkeurig analyseert, blijkt vooral het begrip 'smaak' doorslaggevend tc zijn geweest; de feiten spreken een andere taal, zo betoogde Goekoop. Onlangs liet de commissie weten dat de samenwerking van Artis, het Instituut voor Taxonomische Zoölogie, het Geologisch Museum en de Hortus Botanicus in Amster dam een betere garantie voor het welslagen van de presentatie bie den. dan het Leidse voorstel, sa menwerking tussen de Hortus en de Rijksmusea voor Natuurlijke Historie en voor Geologie en Mine ralogie. Onjuist Het oordeel van de adviescom missie is onjuist, aldus Goekoop. "Wij menen dat de haalbaarheid van de Leidse plannen het grootst is". Waarna hij een aantal evidente onjuistheden en lacunes opsomde, die volgens hem in het rapport van de commissie zijn geslopen. "Bij het aspect locatie negeert de commissie de feiten: dat het Pes thuys per auto en met name ook de autobus vlak bij het rijkswegennet ligt. terwijl men in Amsterdam door de hele stad heen moet; dat men bij het Pesthuys veel gemak kelijker kan parkeren, ook in de toekomst; en dat het pal naast het station van Leiden ligt met kwar tierverbindingen naar het Noorden en Zuiden en halfuurverbindingen naar het Oosten". Aan gehandicapten en ouderen is helemaal niet gedacht door de commissie volgens Goekoop. "De gebouwen van de Amsterdamse presentatie liggen 800 meter uit el kaar en dat ziet de commissie niet als onoverkomelijk bezwaar. De af stand van het Pesthuys tot de bin nenstad bedraagt nog geen 400 me ter. Het is duidelijk dat de commis sie niet zelf de locaties bezocht heeft". Over het Pesthuys zei de burge meester: "Het Pesthuys is, een maal gerestaureerd en ingericht, van een zodanige allure, dat het op zichzelf een geweldig attractiepunt is". De grote zalen in carré-vorm, zo zei hij, verzekeren een logische loop van het publiek en de nu wat verwilderde maar zeer fraaie bin nenplaats vormt een ideaal decor voor de wonderen van het planten rijk. Brochure Nadat hij was uitgesproken, overhandigde Goekoop het eerste exemplaar van de brochure over de Leidse plannen aan de Commis saris van de Koningin van Zuid- Holland, mr. S. Patijn. Deze zei dat de provincie de plannen van de ge meente en de universiteit van harte steunt. In de brochure, met koppen als; 'Leiden heeft de ideale ligging voor N.N.P.'. 'Voor N.N.P. kom je auto matisch bij het Pesthuys terecht', wordt in het kort uiteengezet wat er allemaal in het Pesthuis wordt gehuisvest, mocht de minister tot de slotsom komen dat de presenta tie in Leiden thuishoort: een vaste presentatie, wisseltentoonstellin gen, een informatiecentrum, een filmzaal, congreszaal en een na- Laatste spreker was Peter van Zonneveld. Deze kenner van bota nische tuinen die een boek schreef over 'Aardse Paradijzen' was van zelfsprekend ook van mening dat de presentatie in het Pesthuys moet komen. "Het Pesthuys". al dus Van Zonneveld, "is de ideale plaats om de samenhang tussen ge steenten, planten en dieren te to- Wie de proefpresentatie wil be zichtigen. kan vandaag en morgen in het Pesthuys aan de Plesman- laan terecht. Van tien uur 's och tends tot vier uur 's middags. 'Scriptiek' universiteit geopend aan Doelensteeg LEIDEN - De Leidse student kan het niet meer maken om de profes sor met een niet uitgetypte scriptie op te zadelen. Er is nu volop de ge legenheid om de scriptie keurig uit te typen op een tekstverwerker met kwaliteitsprinter. Op initiatief van het Leids Uni- versiteits Fonds (LUF) is er het tekstverwerkingscentrum 'Scrip tiek' aan de Doelensteeg 2 geko men. Zes personal computers kun nen voor de luttele somma van vijf gulden per uur (inclusief instruc tie) worden gebruikt. "En ook voor de Leidse bevolking bestaat de mogelijkheid om, wanneer er plaats is, zo'n machine te huren", aldus drs. H. van Dijk, secretaris van het LUF. "Het is wel de bedoe ling dat er in deze ruimte wordt ge werkt. Ze kunnen de computers niet onder de arm meenemen", waarschuwt hij. Gisteren werd het centrum offi cieel geopend. Dr. J.M. Noothoven van Goor van Philips Telecommu nicatie, de grootste sponsor van het project, kreeg een van de com puters aan het praten. Of liever ge zegd, hij werd in zijn verhaal, dat volgens de stem van de computer erg vervelend en langdradig was. onderbroken. Vervolgens droeg de computer zichzelf over via een ver klaring die uit de printer schoof. Al enige weken was het mogelijk om bij 'Scriptiek'. een lichtbak in de Doelensteeg geeft de ingang goed aan, binnen te lopen en ach ter een scherm te duiken. "Deze proefperiode was een succes", zegt Van Dijk. "Studentenverenigingen zetten er bijvoorbeeld hun adres senbestanden op. Aan die moge lijkheid hadden wij zelf nog niet eens gedacht". Toch denkt hij dat voor veel mensen de computer nog iets futuristisch heeft. "Als ze bij ons binnenkomen wordt daar on middellijk mee afgerekend. Bin nen twee uur heeft iedereen het on der de knie", zo belooft hij. LEIDEN - Komende week zal Wil Tiele voor het laatst het die renasiel aan de Besjeslaan behe ren. Woensdagavond draagt hij de zaak over aan het bestuur en dan is het afgelopen. Deze afspraak is gisteren ge maakt tussen Tiele en het stich tingsbestuur Dierenasiel Leiden en Omstreken (DLO), dat het ontslag van de asielbeheerder had aangevraagd. Na wekenlan ge touwtrekkerij, waarbij de Leidse Dierenbescherming voor Tiele in de bres sprong, viel deze week de beslissing van kanton rechter Rigters: Tiele moest uit eindelijk het veld ruimen. "We gens verandering in de omstan digheden", zo heet het in de offi ciële beschikking. Het komt erop neer dat de ver houdingen tussen werkgever (DLO) en werknemer (Tiele) in middels zodanig zijn verstoord, dat van een vruchtbare samen werking geen sprake meer kan zijn. "Dat verzoekster (DLO-red.) in het geheel geen vertrouwen meer in verweerder (Tiele -red.) kan opbrengen, is overduidelijk gebleken tijdens de mondelinge behandeling van deze zaak. De bij die gelegenheid door de kan tonrechter gedane pogingen par tijen ertoe te bewegen het con flict bij te leggen en de arbeids overeenkomst in der minne voort te zetten is reeds daarop gestrand". "Het komt de kantonrechter voor, dat enerzijds verweerder zich jegens het bestuur van ver zoekster te zelfstandig heeft op gesteld, doch dat anderzijds be stuur aan verweerder te weinig ruimte voor eigen beleid heeft gelaten. Geen van beide partijen heeft de juiste houding en toon kunnen vinden om de geschillen tot oplossing te brengen. Inte gendeel: de verstoring van de ar beidsrelatie is in de laatste tijd steeds ernstiger geworden en de wederzijdse standpunten zijn verhard. Daarbij kunnen karak tereigenschappen een rol heb ben gespeeld", aldus de beschik king. Niet soepel In de hele kwestie is onder schat dat Tiele slechts hart heeft voor de beesten. Het is hem er alles aan gelegen die goed onder dak te brengen. Desnoods hoeft de nieuwe eigenaar niets of nau welijks iets op tafel te leggen, als de dieren maar een goed tehuis hebben. Tiele ging in de fout, toen hij dergelijke beslissingen niet alleen niet aan het bestuur meldde, maar vaak in de boek houding niet vermeldde. Dat moet het bestuur, dat overigens niet behept is met een overdosis soepelheid, uiteindelijk tot de conclusie hebben gebracht dat Tiele sjoemelde, ja zelfs de boel oplichtte. Over die laatste aantij ging wordt in de beschikking overigens niet gerept. Het gaat louter en alleen om verstoorde arbeidsverhoudingen. De verpeste sfeer werd er ove rigens niet beter op toen de Die renbescherming zich met veel tam-tam het lot van Tiele aantrok en recht tegen de richtlijnen van het bestuur in activiteiten ging organiseren. De open dag van het dierenasiel werd op die ma nier een vreemde vertoning: Tie le mocht van zijn bestuur geen open dag organiseren, omdat de Dierenbescherming zich ermee bemoeide. Hij hield zich netjes aan die sommering, maar de Die renbescherming liet het er niet bij zitten: op 500 meter van het asiel aan de Besjeslaan werd een draaiorgel ingezet dat vooral be zoekers naar het asiel moest trek ken. Dat wekte weer de woede van DLO-voorzitter Heilbron, die briesend, maar zelfverzekerd op een bruggetje stond te posten. Hield hij in de gaten of het asiel wel op tijd sloot? Gebeten Het conflict laaide opnieuw op toen de manifestatie Beesten spul in aantocht was: Tiele mocht daar niet verschijnen van zijn bestuur. Als reden werd op gegeven dat Tieles aanwezigheid wel eens tot nare confrontaties kon leiden. Tiele mocht de bees ten afleveren, daarna zou de stichting DLO iemand inschake len die de dieren in de gaten moest houden. Een vervelend in cident reed de stichting DLO in de wielen en speelde Tiele in de kaart: een kind werd door een hond gebeten. Volgens Tiele om dat het beest niet goed in de ga ten werd gehouden. Maar vol gens de DLO had het jongetje te wild met het dier omgesprongen. Ook in deze kwestie blonk de DLO niet uit in soepelheid. Pas na veel soebatten en telefoontjes over en weer kreeg de moeder van het jongetje de onkosten ver goed. Het kind houdt er wel een litteken aan over, maar van de DLO geen excuus. De Dierenbe scherming was ook in deze de la chende derde. "Zie je nou wel dat Tiele niet buiten spel gezet kan worden? Het is toch duide lijk dat het anders mis gaat?", hoorde je bestuurslid Schouten denken. Inmiddels was de zaak al zo hoog opgelaaid, hadden zich al zoveel mensen met de kwestie bemoeid, dat het bijna uitgeslo ten was dat de verhoudingen zouden verbeteren. Tiele was steeds meer aan handen en voe ten door het bestuur gebonden; hoe goed bedoeld ook, de Die renbescherming maakte zijn po sitie steeds meer onmogelijk. De zaak ging zelfs de Leidse politiek niet ongemerkt voorbij, getuige vragen aan het college door de WD'er Van der Nat. Maar B en W konden ook niet veel meer doen dan lijdzaam toezien hoe het onvermijdelijke langzaam naderbij kwam. Zelfs een bere kening door de Dierenbescher ming, dat het ontslag van Tiele het failliet van de stichting DLO zou betekenen, kon niet voorko men dat de kantonrechter uitein delijk toch tot dat ontslag beslis te. De vergoeding van drie ton, zoals de Dierenbescherming die voorstelde, bleef uit: Tiele krijgt nog geen 25.000 gulden. Wel mag hij tot juli in zijn huis aan de Besjeslaan blijven zitten, totdat de stichting DLO een an der huis voor hem heeft gevon den. Zijn vrouw Mieke, die voor één uur per dag bij de stichting in dienst is, wordt overigens (nog) niet ontslagen. worden gebruikt om ming in de hokken op te draaien en bezoekers die nog laat met een dier komen aanzetten te ont vangen. Vanaf donderdag zal de Rijnsburgse mevrouw Van Ee- den tijdelijk het beheer van het asiel overnemen, tot er een op volger voor Tiele is gevonden. Tiele is beloofd dat hij niet in een flat hoeft, maar dat er wordt uit gekeken naar een huis met een tuintje. Inmiddels heeft Tiele zijn paard, dat hij op grond van het asiel mocht laten grazen, van de hand moeten doen. De land bouwwerktuigen die hij in het asiel heeft ingebracht, mag hij ten eigen bate verkopen. En wanneer de Sociale Dienst ak koord gaat, zal Tiele voor de bui tendienst van de Dierenbescher ming gaan werken. Tiele is opge lucht, al moet er deze week nog heel wat geregeld worden. De ba lans van zijn 'winkeltje' moet worden opgemaakt, er moet met "de dierenarts worden overlegd en de boel moet officieel aan het bestuur worden .overgedragen. Tiele koestert geen haatgevoe lens meer, na het gesprek van gistermiddag. "Al zou je dat wel denken. Maar heus, de sfeer is opgeklaard. We hadden dat ge sprek al veel eerder moeten heb ben". Tja, als het kalf verdron ken is.... Vriendelijk Het gesprek dat Tiele gisteren met twee leden van het DLO-be- stuur heeft gehad, is in een vrien delijke sfeer verlopen. Tieles zor gen om de dieren zijn enigszins opgelost, omdat er een construc tie is gevonden voor noodgeval len: dan mag dat arbeidsuur van Mieke door het echtpaar Tiele LEIDEN - Zijn liefde en genade hetzelfde, wilde één van de aan wezigen weten. En Reve antwoordde: "Het zijn attributen Gods en God is één; d«a zullen zij ook wel één en hetzelfde zijn". Het is een proeve van zijn stilistisch vermogen, zoals Reve tij dens zijn vier openbare colleges in de Pieterskerk wel vaker be wees dat hij een groot stilist is. Maar een denker, nee. dat predi kaat verdient hij niet. De schrijver weet het allemaal fraai te ver woorden, maar wat hij zegt is echt te enkelvoudig van betekenis. Gisteravond hield Reve zijn laatste Albert Verwey college. Over het woordgebruik. Hij onderscheidde diverse soorten van woord gebruik: ambtelijk, ironisch, verzwakkend, overdrijvend en zo maar door. En passant hield de gastschrijver pleidooien voor dr* kitsch en het cliché. Het cliché is geen versleten begrip, aldus Reve. Veeleer is het een munt met aan beide kanten dezelfde tekst. Bovendien kan iedereen een cliché begrijpen 'en dat is geen gering voordeel". Even later zei hij: "Houdt het cliché in ere: het is een godsge schenk". Toen hij was toegekomen aan het godslasterlijke woordgebruik vroeg Reve zich af of iemand mag vloeken. Liever niet, antwoord de hij. alleen bij uitzondering mag je een hoofdpersoon g laten zeggen, om aan te geven in welke stemming hij verkeert. Reve kon overigens maar geen genoeg krijgen van die puntjes, maar hij had de lachers telkens op zijn hand als hij zei: g. puntje puntje, puntje. De pornograaf en de godslasteraar lijken op elkaar volgens de universitaire gastschrijver. Zoals de ene God lastert, zo lastert de andere de God Eros. Geen speld tussen te krijgen, maar of je van deze uitspraak nu zoveel wijzer wordt? Tijdens de pauze mochten de aanwezigen schriftelijke vragen indienen. Dat had niets te maken met censuur, zei hoogleraar An- beek aan het begin van de avond. Het was handiger. Er was trou wens alleen koffie verkrijgbaar tijdens de pauze, aldus Anbeek. Waarom deze huishoudelijke mededeling? De mensen begrepen zeker wel dat hij niet op dat idee was geko men, zei Reve even later. Wedden dat het duo dit grapje van tevo ren in scène heeft gezet. Eén van de vragen ging over het feit dat Reve geen college over het socialisme gaf, zoals aanvankelijk in de bedoeling lag. Waarom dat college niet was doorgegaan? Hij was te ambitieus geweest; het was immers geen eenvoudig onderwerp. En hij moest ook rekening houden met zijn leeropdracht, of zoals de schrijver zei: zijn lederopdracht. Natuurlijk wilde Reve wel het een en ander kwijt over het socia lisme. En hij zong het deuntje dat hij al zo vaak ten gehore heeft gebracht: dat het socialisme een totalitair criminele beweging was geworden en dat een katholiek met verstand in zijn hoofd nooit een socialist kan zijn. U begrijpt zeker al dat de gastschrijver tij dens dit college ook nog een keer verzuchtte dat we ons Indié ook niet meer hebben. Wat vond hij van de Leidse studenten? Tsja, hij bleek er toch verkeerde denkbeelden op na te hebben gehouden. Hij had name lijk gedacht dat het mensen waren die met reuzel ingewreven spij kerpakken droegen. En hij had ook verwacht dat er overal affiches zouden hangen tegen dit en tegen dat en aankondigingen van demonstraties, be ginnend op het Seheldeplein en eindigend in Rusland Maar het was hem niet tegengevallen. En vhij had nog wat opgestoken ook. WIM BRANDS ADVERTENTIE Inderdaad. eindeli|k een verruiming van de openingstijden Voortaan 365 dagen per jaar v a. 4 uur s middags geopend Ter introduktie - Alle voorradige bieren, óók Belgische, per glas 1/O* o.m. Duvel Moortgat - Kriek Lambiek - Westmalle Tripel - bokbier Maar ook espresso, capucino, warme choco, Perrier, Schweppes, etc. Aanbieding geldig tussen 16 00 en 20 00 uur lol 21-12- 85 HOgeWOefd 1 8, Leiden

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 3