'Ze zeggen dat ik niet weg kan' 000g§00§ 'Je kunt nu tenminste in je goeie pak komen' Voetpaden Buitenhof verlicht? «MST-W, SS Inwoners Wassenaar krijgen geld terug Lintje voor toegewijd Voorschotenaar Ex-wethouder van Leiderdorp verlaat zijn 'eerste liefde' PAGINA 2 REGIO LEIDEN ZATERDAG 23 NOVEMBER 1985 Agenda LEIDERDORP - De kans is groot dat enkele voetpaden in de nieuw ste Leiderdorpse wijk, Buitenhof, worden verlicht. Dit omdat PvdA- raadslid Mieke Holierhoek daar de ze week tijdens de raadsvergade ring op aan drong. Volgens haar is met name de om geving van de Louise de Colignv school onverlicht. Ook het gebied tussen de Hella Haassestraat en de Cor Gordijnsingel is 's avonds "aardedonker". Holierhoek drong aan op maatregelen. Eventueel "een of andere vorm van noodver lichting". Want: "Vooral voor vrou wen geeft het vaak extra angsten over niet veificiiLe paueii ie moe ten lopen". Wethouder Meerburg meldde daarop dat de gemeente er destijds juist voor heeft gekozen om alleen de route van de W.F. Hermans kant van lantaarns te voorzien en de rest onverlicht te laten. "Ik con stateer nu dat kennelijk niet ieder een het daarmee eens is", aldus de wethouder, die zelf ook klachten over slechte verlichting hadden be reikt. Dat betreft dan het gebied bij de 'groene long', de scholen in Voorhof. Die klachten moeten maar meteen worden 'meegeno men': de wethouder beloofde een en ander serieus te gaan bekijken. Zakennieuws Ibis-hotel Het Ibis-hotel, dat sinds twee jaar in Leiderdorp is gevestigd, gaat binnen afzienbare tijd uit breiden. Er komt een vergader zaal bij met een capaciteit van 100 tot 125 'man'. Op langere termijn worden er zo'n 35 hotelkamers bijgebouwd. Volgens de directie voorziet het bestemmingsplan in die uitbrei ding. De benodigde grond ervoor is destijds al aangekocht. Momen teel grazen daar nog schapen op, maar die zullen dan moeten ver dwijnen. Het Ibis is uiterst tevreden over Leiderdorp als domicilie. "Het ligt ontzettend centraal", aldus woordvoerder Van der L.aan. Overigens heeft het hotel sinds 1 november een nieuwe directeur, de heer Van der Haegen. De Kieviet De Wassenaarse auberge De Kieviet heeft de 'Prix Annuel In ternational de l'Accueil Henry- George Montboisses' van 1984 ge wonnen. Het gaat hier om een pu blieksprijs: mensen uit diverse landen hebben door middel van punten hun waardering over zo'n 350 hotels en restaurants uitge sproken. Het is volgens de Auber ge de eerste keer dat een buiten Frankrijk gelegen etablissement zo hoog scoort. Liesbcth's De Leiderdorpse lederwaren- en byoux Shop 'Liesbeth's' is vanaf volgende week vrijdag ook in Oegstgeest te vinden. Om precies te zijn in winkelcentrum de Lange Voort, waar die vrijdag de 29ste tussen vijf en zeven de opening wordt gevierd. gen, die ik destijds moest doorvoe ren, me niet in dank zijn afgeno men. Natuurlijk kreeg ik een hoop kritiek. Maar ja, het moest gewoon. Ik denk dat Leiderdorp nu profi teert van het zuinige beleid dat door het toenmalige college is in gezet. Toch heb ik genoeg tastbare herinneringen aan die tijd als wet houder. De verbouwing van de Willem Alexanderschool, daar ben ik trots op. De Vogelweid-school, die gefaseerd werd overgebracht. De plannen voor de Kastanjelaan- school. En weet je wat zo mooi is: in de politiek maak je, in het gun stigste geval, alleen maar relaties. Terwijl ik er een echte vriend aan heb overgehouden. Als ik het straks in Uitgeest moeilijk heb, dan kan ik altijd nog in de auto stappen en naar Arie Meerburg gaan". Harpconcert In het Voorschotense Am bachtshuis (Voorstraat) wordt ko mende zondag een harpconcert voor de jeugd gegeven. Titia Tie- man vertelt een en ander over dit instrument en ze zal er ook op spe len. Volwassen liefhebbers van harpmuziek zijn ook welkom van af half een. Toegang gratis. Poppentheater Oegstgeester kinderen kunnen zondagmiddag naar Taberna aan de Julianastraat: daar organi seert SJJO in samenwerking met 't Schinkeitje een poppentheater. Het gaat om het stuk 'De tove naarsleerling', een jongen die zo onvoorzichtig wordt dat hij ook zichzelf wegtovert. Aanvang een Creatief Buurtgroep Haaswijk uit Oegst geest heeft voor komende zondag een creatieve middag voor de jeugd in petto. Plaats van hande ling is de school 'Springplank', waar van alles kan worden ge maakt, bingo kan worden ge speeld en een tekenfilm draait. De middag begint om half drie en is rond vijf uur afgelopen. ZATERDAG Vlietcomplex - Voorschoterweg, volks dansgroep Krici Krici, 20-24 uur. Filmhuis LVC - Breestraat, film 'The Hotel New Hamspire'. 21.15 uur. Leidse Schouwburg - Driekoningen avond door Toneelgroep Theater. 20.15 Microtheater Imperium - 'Een avond uit' door Imperium, 20.30 uur. De Vlieschans - De Jonkies spelen 'Kees de jongen'. 20.15 uur. Laktheater - Bewegingsgroep Bart Stuyf met Target'. 20.30 uur. Stadsgehoorzaal - Meesterserie met Re sidentie-Orkest, 20.15 uur. Vrouwenavond - Hooigracht 79, cafe- avond, 21-1 uur. LWH - Langegracht 65. disco, 22-2 uur. NVSH trefcentrum - Rapenburg 48, tel. 149987, open soos, vanaf 22 uur. Wassenaar Manege - Papelaan 43. springwedstrijd en demonstraties, 19.30 uur. Voorschoten Cultureel Centrum - Marijkelaan. komi sche thriller van Toneelgroep Voorscho ten. 20 uur. Lindehoeve - Van der Haarplein, optre den 'Monday', 21 uur. ZONDAG Leiden Rijksmuseum voor Volkenkunde - Het Balinees Danstheater. 15-16.30 uur. Vijfhovenhuis - Hofiaan, jubileumten toonstelling De Vogelvrienden, 10-17 Filmhuis LVC - film 'The Hotel New Hamspire', 21.15 uur. Leidse Hout - AV Holland organiseert bosloop, inschrijven om 10 uur in de kantine, start om 11 uur. Gebouw De Vriendenclub - Anna Pau- lownastraat, tentoonstelling Leidse Postduiven Club. Voorschoten Cultureel Centrum - Marijkelaan, komi sche thriller van toneelgroep Voorscho ten. 14.30 uur. Lindehoeve - Van der Haarplein, disco, 15-17.30 uur. Ambachtshuis - Voorstraat, lezing en bespeling harpen door Titia Tieman, 12.30 uur. Wassenaar Dorpskerk - muziekdienst met Zaans Cantate Koor, 19 uur. Manege Santhorst Papelaan 43, groepsdressuurwedstrijden, 9 uur. Expositiehal Dierenpark - tentoonstel ling pluimvee- en vogelsportver., 10- 16.30 uur. Oegstgeest SJJO - Julianalaan 1, poppentheater voorstelling, 13 uur. School de Springplank - Feestmiddag voor de jeugd, georganiseerd door buurtgroep Haaswijk," 14.30-17 uur. Warmond Gymnastieklokaal - Dorpsstraat, Sint Nicolaasmarkt, 13-17 uur. Leiderdorp Gebouw Zijlkwartier - Van der Marck- straat, tentoonstelling Fotoclub Daguer- Zeven keer huis weigeren: uitgeschreven LEIDERDORP - De Leiderdorpse vrouw, die zeven aangeboden hui zen van de Algemene Woning bouwvereniging (AWL) heeft ge weigerd, wordt weer onder aan de lijst zoekenden gezet. De commis sie voor beroepschriften voor de woningbouw heeft het beroep, dat de Leidse burgerraadsvrouw J. Mons namens de vrouw indiende, verworpen. De sanctiemaatregel is terecht, zo oordeelt de commissie. Een unieke zaak: nooiteerder is het in Leiderdorp voorgekomen dat de AWL gebruik maakt van de regels die uitschrijving mogelijk maakt als een ingeschrevene steeds maar 'nee' tegen een passen de woning zegt. En dat was wat de Leiderdorpse in de loop der jaren had gedaan. De woningen werden op steeds wisselende gronden af gewezen. Uiteindelijk had de woning bouwvereniging haar geschreven nog één keer een aanbod te zullen doen. Weigerde ze die, dan kwam ze weer onder aan de lijst te staan. Hetgeen gebeurde. Een onmenselijke en onredelijke beslissing, voerde de burgerraads vrouw tijdens de zitting aan. Maar de commissie dacht daar anders over. "We kunnen niet anders con cluderen dan dat het bestuur van de AWL jegens de huurster correct heeft gehandeld en nu terecht arti kel 9a van haar reglement heeft ge hanteerd", aldus de schriftelijke uitspraak. LEIDSCH 0& DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES ABONNEMENTEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN per maand, aan huis bezorgd 22,10 per maand, per post 30,00 ADVERTENTIES (maandabonnement alleen mogelijk met Voor inlichtingen over advertenties {uiige- pe'ha" iaar-aa" ha;s "«O'S" ''31.40 zonderd Sleuteltjes) na kantoortijden: C. Pa'laa';aa" "uis bezorgd 1250.90 Juttermans-Duyverman, lel. 071-893256 Per posl (binnenland) ƒ3.45.20 Khjppal.JBt. 071-763088. F Jeiwijn. tel. JggJ taling te worden voldaan. Restitutie is niet 02522-14192. D. Vink, tel 079-412440. Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te SLEUTELTJES El Abonnementen kunnen op elke gewenste ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071)143545 dag ingaan. Indien één maand voor het ARONNFFCFUVirc veistnjken var, de abonnementsperiode AöUNNttbtHVILt geen opzegging is ontvangen wordt het Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta- abonnement automatisch verlengd lingen ma.-vrij. van 8 30-17.00 uur Betaling van abonnementen op giro (071) 144941 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. NABEZORGING HOOFDKANTOOR ma-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 Wfle Singel 1Leiden (071)144941 (Nabezoraino na 19 30 uur) Bil 9®«n 9ehoor buiten kantooruren, raad- zaterdag van pleeg het telefoonboek 16 30-18 00uur (071)123143 REGIOKANTOREN (Nabezorging na 18 00 uur) Julianastraat 19. 2405 CG REDACTIE Alphen aan den Rijn (01720)93961 1 ,C Vuurbaakplein 11. 2221 JB (071) 144941 Katwijk (01718)12383 Directeur: G. Koopman Adjunct-directeur: N. Qüakernaat Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur; R.D. Paauw Alg, redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaff Kunst, radio, tv: P C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W, Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel, Jo hannesburg. Tokio. Londen, Parijs, Was hington. Rome. Madrid, Mexico-City. Tel Aviv en Beiroet, Meerburg blij niet nieuwe kleedgelegenlieid WASSENAAR - Alle mensen die op 31 december staan geno teerd als Wassenaarse elektrici teitsverbruikers en kleinver bruikers van aardgas krijgen een halve cent terug per afge nomen kWh of kubieke meter. Aan het eind van 1986 wordt verbruikers een halve cent per kWh en kleinverbruikers 0,8 cent per kubieke meter aardgas teruggegeven. Dit stellen B en W voor. De teruggave in 1985 is moge lijk geworden door een meeval lend exploitatieresultaat dit jaar van 1.400.000 gulden. Per soneelskosten zijn afgenomen nadat enige werknemers elders te werk werden gesteld en an deren vervroegd uittraden. De huisvestingskosten daalden na de verhuizing van het gemeen telijk energie- en waterbedrijf naar het pand Johan de W)ttstraat 7. De teruggave eind volgend jaar valt te verklaren door een vrijwel gelijkblijvend resultaat voor de aardgasafdeling. Wan neer de tarieven per m3 met twee cent stijgen, zoals de mi nister van economische zaken heeft voorgeschreven, dan daalt het voordelige exploita tie-resultaat met slechts 1.000 gulden. Het exploitatie-resul taat bij de elektriciteitsafdeling is niet veel ongunstiger. Na een verlaging van de prijs voor ver bruikers met een cent, daalt het exploitatieresultaat met 7.810 gulden. In hun voorstel aan de raad herinneren de dagelijks be stuurders eraan dat zij in de aanbiedingsbrief bij de begro ting al aandrongen op verla ging van de woonlasten door teruggaven. En vervolgens stippen zij aan dat de verho ging van de aardgastarieven een gezin met een normaal ver- bruikspatroon 70 gulden per jaar extra kost. Aan het eind van deze voorbeeldfamilie dus 28 gulden terugkrijgen. VOORSCHOTEN - De Voorschotense Gregorius MarinusC'Rinvs") Karremans heeft gisteren de zilveren ereme- daille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau gekregen van de burgemeester. Karremans werkt al veertig jaar bij een plaatselijke bloembolleukweker. Deze had de burgemeester verteld dal zijn jubilerende werknemer geheel zelfstandig en met grote toewijding werkt, ijverig is en beschikt over een groot inzicht. In zijn vrije tijd heeft de Voorschotenaar zich zeer verdienstelijk gemaakt voor de plaatselijke voetbal vereniging SVLV en de carnavalsvereniging Pico Bello's. (foto Holvast» ZOETERWOUDE - Een langge koesterde wens van de Zoeter- woudse voetbalvereniging Meer burg is gisteravond in vervulling gegaan: het jeugdhonk, annex de nieuwe kleedgelegenheid, kon worden geopend. Inhoud: zes grote kleedkamers, een scheidsrechterkamer, maga zijn, bestuursruimte, jeugdhonk en een zogeheten locatieruimte. Een ruimte die kan worden gebruikt om het clubblad samen te stellen en (bijvoorbeeld) stencils voor ver gaderingen te draaien. Meerburg-voorzitter Rob Hoge- nelst is zich terdege bewust van de noodzakelijkheid van het nieuwe gebouw. "Afgezien van de wensen van de voetballers, gaat ook de KNVB steeds meer eisen aan de verenigingen stellen. Alles moet op papier worden bijgehouden. Dus wordt de communicatie tussen de verschillende commissies belang rijk. Daar is bij de indeling van de ruimten terdege rekening mee ge houden". Drie ton kost de nieuwe ruimte van de voetbalvereniging aan de Rijndijk. Zeker geen weggegooid geld, oordeelt de voorzitter. Het be drag werd bijeengebracht door de Nederlandse Sportfederatie (25.000 gulden) en de gemeente Zoeter- woude (65.000 gulden). Bleef over 210.000 gulden voor 'Meerburg' zelf. Een bedrag dat de club vol gens Hogenelst niet in de proble men hoeft te brengen. Bijna de helft was van tevoren al gespaard. Voor het resterende deel werd een lening afgesloten. "We zullen wat zuiniger aan moe ten doen", beseft de voorzitter. "Maar dat geeft niet. Want de we tenschap dat er zo goedkoop moge lijk is gebouwd verzacht de pijn". Droom Hogenelst doelt daarbij op de on vermijdelijke vrijwilligers die elke vereniging voor dit soort 'klussen' heeft. Bijna dagelijks, met uitzon dering van de barre wintermaan den, was een aantal mensen bezig aan het nieuwe onderkomen. De vaste kern van Zosterwoudenaren, bestaande uit Gijs de Groot, Peter Brouwer, Nico Kluiters, Martin den Eisen, Piet Zandbergen en Ruud Spierenberg hebben de ver eniging zo'n anderhalve ton be spaard. Hogenelst: "Dat terwijl clublief de tegenwoordig steeds minder voorkomt. De groepjes die zich he lemaal voor een vereniging inzet ten worden steeds kleiner". Stille hoop om daar in verande ring in te brengen ontbreekt niet. Maar dan zullen er heel wat offers hodig zijn. Want de droom van Ho genelst is veelomvattend: "Je hebt een zaal nodig om ieder lid van het gezin terug te krijgen naar de sportvelden. Daarom is mijn ideaal om op het Meerburgcomplex een sporthal neer te zetten". Volgens de Zoeterwoudenaar is dat haalbaar - als er drie ton be schikbaar is. "Maar het zal moeilijk zijn öm toestemming van de ge meente te krijgen". (Meerburg heeft al eerder iets in die richting geprobeerd, red.)"Men vindt dat de Eendenkooi geen concurrentie mag worden aangedaan". Er leeft nog een wens, die ogen schijnlijk gemakkelijker te vervul len is: een nieuw, verhard terrein in de plaats van het huidige trai ningsveld. Maar met de opening van het 'jeugdhonk' is alvast een stap in de goede richting gezet, vindt Hoge nelst. "Je kunt nu tenminste met je goeie pak naar de club komen", zegt hij, daarmee aangevend dat de oude kleedgelegenheid bepaald geen luxe onderkomen wp« LEIDERDORP - Met zijn benoe ming tot burgemeester van Uit geest verliest Leiderdorp een van de grootste pleitbezorgers van het zwembad. De toekomst van de noodlijdende 'Does' gaat J.H. Ver- dier zeer aan het hart. Maar ja, de ambtsketting fonkelt in de verte; over koud een week wordt die hem al omgehangen. Hoe moet dat straks nu met dat zwembad, waar juist nu zoveel tumult om is ont staan vanwege de (ver)nieuw;- bouwplannen? En met de Leider dorpse streekmuziekschool. waar toch ook werk genoeg wacht? door Miep Hoenson Verdier (44) lacht maar wat. "Wil je geloven dat er heel wat mensen zijn die zeggen dat ik niet weg kan uit Leiderdorp? Zo werkt het na tuurlijk niet. Ik ben heel verknocht aan dat dorp, ja. Maar er zijn heel wat goeie burgers die mijn taak kunnen overnemen", gelooft de ex-wethouder, die te vuur en te zwaard bestrijdt dat Leiderdorp een pure slaapgemeente zou zijn. "Ik heb in die veertien jaar dat ik hier woon wel anders, ervaren. In het begin dacht ik ook even in een soort Zoetermeer terecht te zijn ge komen. Maar dat valt echt wel mee. Juist in die voorzittersfuncties heb ik gemerkt hoeveel Leiderdorpers 's avonds actief bezig zijn in het verenigingsleven". Kan hij dat niet met hen blijven? Per slot van rekening mag menig burgemeester vandaag de dag er wat onbezoldigde bijbaantjes blij ven bijhouden. Zo niet de nieuw- bakken eerste burger van Uitgeest: dat dal het beslc' 1S voor de toc- vond het welletjes na vier jaar "Nee hoor. mijn hart behoort daar komst van het bad". raadslidmaatschap en evenzovele te zijn. Ik vind het heel jammer dat Ambitie dreef hem tot het schrij- Jaren op een wethouderszetel. Ver- ik dat zwembad niet kan afmaken, ven van een sollicitatiebrief op een dier stortte zich weer op zijn werk maar aan de andere kant, dat soort aantal burgemeestersvacatures als reizend adviseur bij de VNG. werk doe je nooit alleen. En ik ("Maar wel gericht hoor, niet in het Het gemeentehuis van Leiderdorp hoop echt dat de ideeën die er nu wilde weg"). Verdier heeft er trou- moest m die jaren wijken voor die zijn (van De Does een slecht-weer- wens nooit een geheim' van ge- *n ta!rV]fe andcre plaatsen: hij on- voorziening maken, waar meer kan maakt dat de politiek toch weer derhield contacten met de gemeen - dan alleen baantjes trekken, red.) lonkte nadat hij er in 1982 even een tebesturen. worden overgenomen. Ik houd vol punt achter zette. Aanvankelijk Ineens zat hij weer op de oude 'stek. Vooral de laatste maanden was hij een geregeld bezoeker van raads- en commissievergaderin gen. Alsof hij een mogelijke terug keer als wethouder in Leiderdorp aan het voorkoken was. Dat was Verdier dus niet - zullen velen nu beseffen. Hij houdt hele maal niet van die geheimzinnig heid, maar zoals het een toekom stig burgervader betaamt: uit de school klappen was er niet bij. Pas donderdagmiddag laat kwam zijn benoeming officieel af en kon hij de felicitaties in ontvangst hemen. Uitgeest, een gemeente met een kleine 10.000 zielen in het Noórd- hollandse. Het kon slechter als be ginnend burgemeester. Alsof hij gedachten kan raden begint Ver dier onmiddellijk zijn nieuwe standplaats te roemen: "We heb ben daar twee sporthallen! En een lokale omroep. Alleen geen over dekt zwembad.." "Je kunt Uitgeest vergelijken met het Leiderdorp van, pakweg, vijftien jaar geleden. Een vrij ster delijk gebied toch wel". Hoop werk Was Verdier in zijn Leiderdorpse tijd wethouder van onderwijsza ken, in Uitgeest krijgt hij heel wat meer portefeuilles in handen: fi nanciën, ruimtelijke ordening, openbare orde, recreatie, perso neelszaken. Een mond vol. "Te recht. Ik ben daar de eriige full-ti mer". En naast het werk? "Ik ben een echte sportgek. Ze konden me hier vaak bij wedstrijden vinden. Ja gut, ik gaf ook adviezen aan clubs, maar alleen als ze er om vroegen", om meteen door te gaan over zijn 'eerste liefde'. Leider dorp: "Wat is het toch jammer dat we nog geen sporthal hebben. En wat is het toch een grote fout ge weest destijds om die sportzaal Op Dreef neer te zetten..nu ja, iedere bestuurder rhaakt fouten". Wat waren dan de zijne in de pe riode '78-'82? Een vrolijke lach: "Laten anderen dat maar zeggen. Zelf denk ik dat,al die bezuinigin-

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2