'Winkeliers maken hier de dienst uit' Komst bussluis welles-nietes spelletje Stappen tegen Palen dorp' PAGINA 2 REGIO LEIDEN DONDERDAG 21 NOVEMBER 1985 Agenda LEIDEN/ZOETERWOUDE - Wel of geen bussluis op de de Vrou- wenweg om het sluipverkeer door dit stukje Leiden én door Zoeter- woude te weren? Het lijkt een vraag te worden waarop niemand meer het juiste antwoord kan ge ven. Ja. zo zou het antwoord aan vankelijk luiden. Nee, viel begin deze week te horen. Juist wel, zo luidt de meest recentelijk gehoor de kreet. Meldde de gemeente Leiden aan vankelijk dat de meeste Vrouwen- weg-bewoners voor zo'n sluis zou den zjjn, begin deze week rezen er protesten tegen zo'n "drastische maatregel". Afkomstig van een vijftal bewoners van de Zoeter- woudse Miening en de Europaweg plus van de Vrouwenweg. Het vijf tal, dat zich schriftelijk tot de ge meentebesturen van beide ge meenten wendde: "Er kunnen le- Vrouwenweg/Miening-bewoners lijken zeer verdeeld de spitsuren te bewegen de paweg te nemen in plaats van de Vrouwenweg en de Miening". Zoeterwouds gemeentesecreta ris Kruithof werd door die brief weer aan het twijfelen gebracht. "Ja. gut, wij zijn uitgegaan van ge gevens van Leiden dat alle bewo ners er content mee zijn", meldt hij desgevraagd. "Wie zijn wij dan om te zeggen.... we zijn gewoon blinde lings op die informatie afgegaan. Maar als er nu bezwaren tegen zijn, dan gaan we de hele kwestie weer opnieuw bekijken. Het zou best kunnen hoor, dat die bussluis te in grijpend is. Denk maar aan een dokter, een ambulance, die erdoor moeten.. Wellicht dat we alsnog kunnen zeggen: sluit de Vrouwen weg af tijdens de ochtend- en de middagspits. Mits daar natuurlijk controle op mogelijk is". Kunnen de bewoners niet alle maal in een keer worden gehoord bij een enquête of hoorzitting? Geen slecht idee, vindt Kruithof. "We zullen het bekijken". Weer anders Dat zei hij gisteren. Vanmorgen echter bleek de stand van zaken bij het bussluis-verhaal weer even an ders te liggen. Op dat moment dwarrelden er bij de gemeenten Leiden en Zoeterwoude weer een brief over het hete hangijzer in de bus. Afkomstig van Vrouwenweg- bewoner Van Stcijn. Hij is veront waardigd. Want: de mening van de bewoners is gevraagd via de buurt vereniging. "Die belangrijke avond werd door de meeste bewoners be zocht. Bijna unaniem werd het be stuur verzocht om in een gesprek met wethouder Peters aan te drin gen op een bussluis en tevens op snelheidsremmende maatregelen. Nu het bijna zo ver is gaan onder andere drie bewoners van de Vrou wenweg protesteren. Bewoners die op die avond niet de moeite namen om te komen en hun mening te ge ven. Nu ze in de toekomst een paar honderd meter om moeten gaan rijden, worden ze actief', zo schrijft deze bewoner de beide ge meenten. En: "Met wat voor argumenten- landbouwmachines en tractoren die over de weg moeten, waar naar toe dan wel? Naar het volkstuin complex? Of de stad in?" Van Steijn: "Als men nu al ziet hoe de gehaaste automobilisten fietsende schoolkinderen gewoon de kant in drukken om vooral maar voort te kunnen jakkeren is het een utopie te veronderstellen dat zij zich door borden zullen laten te genhouden, tenzij er iedere dag po litie staat die direct boetes uitdeelt. De politie heeft echter meer te doen". Gemeentesecretaris Kruithof maar weer gebeld: "Het wordt een welles-nietes spelletje hè., het eni ge dat ik kan zeggen is dat we ook deze brief weer gaan bekijken". Spervuur van kritiek op ondernemersvereniging WARMOND - "Bitter weinig", heeft Koek, financieel-econo- misch directeur van aanne mingsmaatschappij Panagro aan-het lidmaatschap van de ondernemersvereniging War mond. "Dat klinkt misschien wat onvriendelijk. Ik zal er daarom maar bij zeggen dat we de ondernemersvereniging be langstellend volgen". Van El- burg, directeur van de gelijk namige drukkerij: "Aan de on dernemersvereniging hebben wij nooit wat gehad. Ik betaal mijn contributie en dan heb je het wel gehad. Een echte on dernemersvereniging komt in Warmond denk ik nooit van de grond, dat kan niet. Midden standers en ondernemers spre ken eikaars taal niet". door Wim Koevoet Niet mis te verstane woorden van twee directeuren van grote bedrij ven. Hun kritiek gevoegd bij de eerder deze maand door de raads commissie financiën kwistig in het rond gestrooide kritische noten le vert het beeld op van een passieve, initiatiefloze ondernemersvereni ging. Ondernemers van Warmond weten de weg naar het gemeente huis alleen maar te vinden als ze daar zelf belang bij hebben, deed wethouder C. van Schagen (CDA) in de commissie financiën zijn duit in het zakje. De wil om een geza menlijke vuist te maken ontbreekt ten enenmale, luidde de algemene opinie. "Een gezamenlijke vuist maken? Ik ben niet zo voor dat vuisten- werk. Van mij hoeft dat niet zo, met bokshandschoenen het ge meentehuis binnenkomen. Van Schagen weet toch ook de weg naar ons, die bewandelt hij ook niet", dient G.J. van Leeuwen, voorzitter van de ondernemersver eniging de wethouder van repliek. Volgens de voorzitter is er bij de ondernemers wel degelijk sprake van "saamhorigheid". In dit ver band wijst hij op de "decemberac- ties en de braderie". Maar waren het niet de plaatselijke aannemer Kool en de inmiddels uit Warmond vertrokken winkelier Mentink die twee jaar geleden 'hun' midden standsvereniging omdoopten tot ondernemersvereniging met de woorden dat ze eens wat meer wil den dan "een Sinterklaasje en een braderietje?". Draaibank Voorzitter Van Leeuwen slaagt er ondanks zijn peptalk over de on dernemersvereniging ("Ik zie voor uitgang, de opleving van de econo mie is ook op het dorp merkbaar") niet in de indruk weg te nemen dat in zijn club de winkeliers de dienst uitmaken en de ondernemers, "de grote jongens" er maar een beetje bij hangen. Op de vraag welke acti viteiten er zijn verricht ten behoe ve van de grotere bedrijven, moet hij het antwoord schuldig blijven. "Inderdaad, een braderie komt al leen de winkeliers ten goede. Maar wat moet dan bij voorbeeld een aannemer met een braderie. Een draaibank neerzetten? In welk vat moetje dat allemaal gieten?", lijkt hij zich nu voor het eerst af te vra gen. C. Saris, de fractieleidster van de WD, heeft er al herhaaldelijk op gewezen dat een stap in de goede richting zou kunnen zijn als de contactcommissie bedrijven, waar van zij en het onafhankelijke raadslid Vreeken namens de raad lid zijn en wethouder Van Schagen de voorzitter is, ook eens door on dernemers zou worden bevolkt. Niet voor niets is de naam van die commissie, vroeger 'middenstand- saangelegenheden' geheten, in 'be drijven' veranderd. Vertegenwoor digers van grote bedrijven laten hun gezicht in de contactcommis sie nooit zien. Belangrijkste reden daarvoor is dat de agenda's hen geen klap interesseert. Saris ech ter: "Groten kunnen van de klein tjes leren en andersom". Zo lang ondernemers en winke liers in Warmond niet 'integreren', meent Saris maar ook Progressief Warmond-raadslid Duijnhoven, wordt in het dorp aan de De Leede niet veel gedaan met pakweg de nota Zorg voor Werk, een vervolg stuk op het vorig jaar uitgebrachte rapport van het Regionaal Econo misch Onderzoek Duin- en Bollen streek. Volgens Duijnhoven blijft een grondige bestudering van der gelijk materiaal ook achterwege omdat "het gemeente-apparaat te klein is om alles wat nuttig is uit dergelijke rapporten te halen". Ook Duijnhoven spreekt van een "slechte samenwerking" tussen gemeente en bedrijven. De pro gressief toonde zich in de raads commissie financien verbaasd over het feit dat aan de gemeente niet eens een door de onderne mersvereniging gehouden enquête over de Warmondse winkels is ge presenteerd. DONDERDAG Leiden Sportcafé - Vrouwensteeg 16, Schaaksi- multaan voor huisschakers, 19 uur. Laktheater - Vakgroep Duits met 'Dr. Pfiffikus'. K&O-gebouw - lezingencyclus over psy chologie, toegepast in het dagelijks le ven, 20.15 uur. Le Bamboe - Herenstraat, radio-opname Omroep Rijnland, verkeersprblematiek Morsweg staat centraal, 21.30-22.30 uur. Instituut Burgerraadslieden - Bree- straat 92. spreekuur, 18.30-20 uur. Gulden Vlies - Breestraat, fractiekamer PvdA, spreekuur, 19-21 uur. Koets-o-theek - Kruisstraat, optreden de Katwijkse beatgroep Les Zazous, 21.30 Filmhuis LVC - Breestraat, film 'Hotel New Hampshire', 20 en 22.15 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat, film 'Ah Ying', 20 en 22.15 uur. LVC - Breestraat, reggae-avond, 22 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Langegracht 65, soos, 21-1 uur. Troef - Stationsweg 32, voorlichting en begeleiding dienstweigeren, 20-21.30 uur, inl. 149324/216180. Voorschoten Ambachtshuis - Voorstraat, lezing 're creatie en natuurbescherming, 20.30 Leiderdorp Muzenhof - Gordijnsingel, klaverjassen en sjoelen voor iedereen, 20 uur; prijs uitreiking tuintjeskeuring en lezing Lei derdorps groen. 20 uur. Sportzaal op Dreef - informatiemarkt. 19-23 uur. Gebouw Zijlkwartier - Van der Marck- straat, tentoonstelling fotoclub, 19-22 Oegstgeest Gemeentecentrum - Lijtweg, lezing over parapsychologie, 20.15 uur; thema bijeenkomst vrouwentrefpunt Aletta, 20.30 uur. Zoeterwoude Gemeentehuis - raadsvergadering over de begroting, 20 uur. VRIJDAG Leiden Clubhuis Matilo - Zaanstraat, volkdan- sinstuif voor ouderen, 14 uur. Leiderdorp Gebouw Zijlkwartier - tentoonstelling fotoclub Daguerre, 14-17 en 19-22 i Die enquête, waarvan de weinig verrassende uitslag was dat het overgrote deel van de Warmonders voor de dagelijkse boodschappen linea recta het dorp uitrijdt om neer te strijken in Sassenheim, Lei den of Oegstgeest, was eigenlijk het enige wapenfeit van de onder nemersvereniging van dit jaar- .Schrijnend is dat de conclusies die de ondernemersvereniging uit die enquête trok in een groot aantal ge vallen nu nog niet in daden zijn omgezet en van de "saamhorig heid" ook niet altijd even veel is overgebleven. Aan de koopavond bij voorbeeld doen nog maar tien van de ongeveer dertig winkeliers mee. Wat betreft de uniforme slui tingstijden zijn er wel resultaten geboekt. In Warmond gaat in de meeste gevallen de winkeldeur van half een tot half twee op slot. Met de markt daarentegen is men nog geen stap verder. Chauvinisme Belangrijkste discussiepunt is of "op die markt allemaal Warmon ders moeten worden neergezet", zoals Van Leeuwen het uitdrukt. "Dat zou natuurlijk wel het mooist zijn", oordeelt de voorzitter bij wie enig chauvinisme niet vreemd is. Wethouder Van Schagen is het in elk geval niet met hem eens. "Het aanbod van buitenaf moet ook worden toegelaten. Laten we alsje blieft niet te eng gaan doen. Door ook anderen erop te laten vergroot je de diversiteit. En als je een markt begint, moet je het ook met een goed doen en niet na drie maanden weer ophouden. Het is al moeilijk genoeg met omliggende gemeenten als Oegstgeest, Leiden en Sassenheim die allemaal hun ei gen markt hebben". De wethouder gevraagd zijn oor deel over de Warmondse onderne mersvereniging te geven, wenst hij zijn antwoord wat algemener te houden. Hij zegt: "In Warmond zien winkeliers en ondernemers el kaar veel te veel als concurrent, wordt alles op het emotionele vlak getrokken. Dat is echt grote onzin want juist omdat in Warmond alles op kleine schaal gebeurt, moet je samenwerken". Anderzijds meent Van Schagen dat wat een onderne mersvereniging in Warmond kan uitrichten - ook weer vanwege die kleine schaal - "marginaal" is. "Neem die nota Zorg voor Werk. Die is veel meer regionaal gericht". Over de contactcommissie bedrij ven: "Het is misschien maar goed dat daar alleen maar kleine jon gens zitten. Met grote bedrijven er bij raken ze snel onderge sneeuwd". Van Leeuwen gaat op de sociolo gische toer als hem het concurren- tieverhaal van Van Schagen wordt voorgehouden. "De oudere onder nemers in Warmond zijn door de crisis en zo wat voorzichtiger ge worden, wat behoudener ook. Daarom ook lijkt het mij een goede zaak als de ondernemerszonen als zij de zaak overnemen ook meteen de alleenheerschappij over de zaak krijgen. Dan gaat het de goede kant op". Van Schagen ten slotte laat zich op de valreep ontvallen dat er volgens hem veel te veel ge kibbeld wordt in de ondernemers club. "Om de zaak op één lijn te houden - er was al zo veel commo tie toen Van Leeuwen het voorzit terschap overnam van Kool - nou, ik denk dat Van Leeuwen er zijn handen aan vol zal hebben". LEIDERDORP - De gemeente Lei derdorp heeft besloten de eerste stap te zetten om Van der Heijden, de eigenaar van 'Palendorp' nu ein delijk te gaan bebouwen. Zoals be kend ligt het stuk grond bij de En- gelendaal, direct naast de Muzen- hof al jaren braak. Er staan alleen wat betonnen fundamenten in de grond - vandaar dat de grond in de volksmond al de benaming 'Palen dorp' heeft meegekregen. Diverse 'dreigbrieven' en aange tekende stukken hebben geen en kel effect opgeleverd. Vandaar dat de advocaat van Leiderdorp nu de knoop heeft doorgehakt: er dient een arbitrage-commissie te worden ingesteld, die moet gaan beslissen wat er nu dient te gebeuren. De gé- meenteraad zal volgende maand een dergelijk voorstel worden voorgelegd. Zo'n arbitrage-commissie be staat uit drie man: een deskundige van de gemeente, een van de tegen partij en een die door hen samen wordt benoemd. Kunnen Leider dorp en Van der Heijden daar niet uitkomen, dan moet die derde man door de kantonrechter worden be noemd. Het advies is bindend. "Het is een vorm van een rechtsbeding", weet gemeentelijk woordvoerder J. van der Berg. Volgens hem heeft Van der Heijden deze week ook een advocaat ingeschakeld om zijn belangen te behartigen. Van der Berg heeft goede hoop dat de betonnen palen na jaren nu echt binnen afzienbare tijd gaan verdwijnen uit het Leiderdorpse straatbeeld. "Als die arbitragecom missie gaat lopen zijn we er hoog uit binnen, pakweg, een jaar uit". Vervuilde grond verwijderd 'Geen toren bij Sophiekehuis' WASSENAAR - De Vrienden van Wassenaar zijn tegen de bouw van een 27 meter hoge woontoren bij het Sophiekehuis, een bejaar dentehuis, in hun woonplaats. Zij hebben hun bezwaren per brief aan de leden van de gemeenteraad kenbaar gemaakt. De Vrienden van Wassenaar heb ben besloten zich tegen de toren te verzetten na een gesprek met buurtverenigingen en omwonen den van het aan de Van Zuylen van Nijeveltstraat gelegen bejaardente huis die evenmin zijn gecharmeerd van zo'n toren. De Vrienden van Wassenaar heb ben na bezoeken aan Waddinxveen en Almere, alwaar cilindervormige woongebouwen zijn verrezen, ge concludeerd dat "deze woonvorm, en zeker uitgevoerd op een wijze zoals B en W voorstellen, niet ge schikt is als huisvesting voor be jaarden. De Vrienden van Wassenaar zijn zich ervan bewust dat gehoor ge ven aan hun bezwaren zou kunnen leiden tot uitstel. Toch lijkt hen dal geen probleem omdat "recentelijk een vrij groot aantal bejaardenwo ningen is opgeleverd, zodat van een urgente behoefte niet kan wor den gesproken. LEIDERDORP - Een van de oudste' basisscholen in de regio, het 'Zijlkwartier aan de Leiderdorpse Splinter laan, heeft gisteren met veel vertoon het dertigjarig bestaan gevierd. Kinderen trokken met allerhande versierse len in optocht door de wijk: voor hen was het de hele dag feest. Gisteravond kwamen ook oud-leerlingen, ouders en genodigden naar het gebouw dat destijds gold als ultra-modern. Want het gaat om een zogeheten 'hal-school': de hal fungeert als middelpunt, de klassen zijn daar dan ook omheen gebouwd. Al jaren is het kleuter- en lager onderwijs in het 'Zijlkwartier' samengevoegd. Dit volgens een woordvoerder tot volle tevredenheid. ,foto Holvast» Reageerbuis De Nederlandse Christelijke Vrouwenbond verzorgt vanavond een lezing over reageerbuisba by's. Belangstellenden kunnen vanaf acht uur in 'De Werf te recht, het gebouwtje naast de ge reformeerde kerk in de School straat. Lezing groen Een lezing over het onderwerp 'Recreatie en natuurbescherming: symbiose' staat inwoners van Voorschoten vanavond te wach ten. De lezing wordt georgani seerd door de stichting oud groen en leefbaar Voorschoten. Plaats van handeling is het Ambachts huis aan de Voorstraat, om half negen morgenavond. Voortuinkeuring De prijzen van de voortuinkeu- - acht klinkt daar internatio nale volksmuziek. Met 'verzoek nummers' wordt rekening gehou den. ring in Leiderdorp worden van avond uitgereikt. Aan deze uitrei king wordt een leerzame en inte ressante lezing verbonden, ver zorgd door het voormalig hoofd van de groenvoorziening in Lei derdorp, J. van Wijck sr. Hij praat over 'bomen in en over Leider dorp, met grote en kleine zijtak ken' en doet dat in de Muzenhof aan de Gordijnsingel, direct na de prijsuitreiking die om acht uur begint. Volksdansen Leiderdorpers kunnen morgen avond volksdansen in de Muzen hof (Gordijnsingel). Vanaf kwart Sinterklaasmarkt Wegens groot succes in de vori ge jaren organiseert de Vereni ging het Oude Raadhuis in War mond weer een St. Nicolaasmarkt en wel op zaterdag 23 november, tussen twee en vijf, alsmede op zondag van een tot vijf uur. De markt wordt gehouden in de gymnastiekschool aan de Dorps straat bij de pomp. Iedereen die handgemaakte produkten heeft aan te bieden kan er kosteloos een kraampje krijgen. Men dient zich daarvoor te wenden tot Clara Sik- king, Dorpsstraat 38, telefoon 11109. Boekenmarkt Amnesty International Oegst geest organiseert morgen en za terdag een boekenmarkt in het ge meentecentrum aan de Lijtweg. De 22ste van zeven tot negen uur 's avonds, zaterdag tussen tien en vijf. Men heeft allerhande infor matie aan te bieden, waaronder het nieuwe jaarboek van Amnes ty. Tevens liggen er brieven ter ondertekening om het lot van po litieke gevangenen te bepleiten. Assertiviteit Het Oegstgeester vrouwentref punt 'Aletta' houdt vanavond een thema-bijeenkomst over het on derwerp 'assertiviteit'. Gast spreekster is Wik de Jong. Alle vrouwen zijn vanaf half negen van harte welkom in het Gemeen tecentrum aan de Lijtweg. Prins Bemharcl volgende week in Wassenaar WASSENAAR -t Prins Bern- hard is zatermiddag 30 novem ber van half drie tot drie uur in Wassenaar. De prins is daar om de presentatie van het boek 'Leo' van de auteur Nick Fun- ke-Bordewyk bij te wonen. De opbrengst van dit boek komt geheel ten goede aan de actie 'Redt de berggorilla' van het Wereld Natuur Fonds. De kosten van de oplage van 'Leo' zijn geheel betaald door het echtpaar Funke-Bordewijk. Prins Bernhard heeft het voor woord geschreven. De prins zou hebben beloofd enkele ex emplaren te signeren. Voor 'Leo's' met een handtekening van de prins erin zal overigens de dubbele prijs moeten wor den betaald. Een exemplaar 'zonder' kost vijfentwintig gul den. De boekpresentatie heeft plaats bij Panda Boetiek aan de Wassenaarse Langstraat. Prins Bernhard. DEN HAAG/LEIDERDORP - De verwijdering van dè verontreinig de grond in de omgeving van het Van Leeuwenpark, de Kastanje laan en de Eikenlaan in Leiderdorp zal aanstaande maandag beginnen. De werkzaamheden zullen een week duren. Op dit moment wordt de toestand van de woningen rond de grondsanering op foto's vastge- ln verband met de grondsane ring zullen de garages op het bin nenterrein onbereikbaar zijn tot 29 november. De wasserij zal echter te allen tijd te voet bereikbaar blij ven. Hoewel men vanwege de bui tentemperatuur geen stankover last als gevolg van de werkzaamhe den verwacht, raadt de provincie de buurtbewoners aan om tijdens het Ontgraven de ramen gesloten te houden. Drie inbraken in Leiderdorp LEIDERDORP - In Leiderdorp zijn vannacht drie inbraken ge pleegd. Uit een woning aan de Lis doddereek, waar de buit het grootst was, werden een walkman. een onbekend geldbedrag en een dito aantal girobetaalkaarten weg genomen. De inbreker kwam de woning binnen door een raam- boompje weg te duwen door een gaatje dat hij daartoe had gemaakt. In de Haaghuishof waren de 'nachtwerkers' minder succesvol. Daar stond, aldus de politie, een kleurentelevisie klaar om te wor den meegenomen. De inbrekers zijn er uiteindelijk met slechts de afstandsbediening vandoor ge gaan. Naar alle waarschijnlijkheid zijn ze tijdens hun illegale hande lingen "gestoord", vermoedt de hermandad. Ook bij de Leider dorpse Scouting is ingebroken. Vanochtend was nog niet te zeggen wat daar is ontvreemd. LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54. 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) n 8.30-17.00 uur (071)144941 Voor inlichtingen over advertenties (uitge zonderd Sleuteltjes) na kantoortijden: C. Juftermans-Duyverman, tel. 071-893256 A. Kluppel, tel. 071-763088, F. Terwijn, tel. 02522-14192. D. Vink. tel. 079-412440. SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) REDACTIE (071) 144941 ABONNEMENTEN per maand, aan huis bezorgd 22,10 per'maand. per post 30,00 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling) per kwartaal, aan huis bezorgd f 65,70 per post (binnenland) f 89,30 per half jaar. aan huis bezorgd 131.40 per |aar. aan huis bezorgd f 250,90 per post (binnenland) f 345.20 losse nummers 1.00 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk Abonnementen kunnen op elke gewenste (071)143545 dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t n v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. REGIOKANTOREN Julianastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 11. 2221 JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef. A van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J M J. Post Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H I J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W C H Schrama Regio Leiden. W. Hoenson-de Graaft Kunst, radio, tv: P C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel, Jo hannesburg. Tokio. Londen. Parijs. Was hington, Rome. Madrid. Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet,

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2