Nederland en de Licht op groen voor nieuwe tuinbouwschool Op terrein veiling Flora in Rijnsburg Gasvlam toeristische attractie in Noordwijk Mozaiëk voen Blik in de Weekbladen DONDERDAG 21 NOVEMBER 1985 REGIO LEIDEN PAGINA 21 ROTTERDAM (ANP) - Onderzoek van het accountantsbureau Moret en Limperg in opdracht van het Al gemeen Werkloosheidsfonds (AWF) heeft geen aanwijzing opge leverd over de aanwezigheid van zwart werk in de havens van Am sterdam en Rotterdam. Volgens de Samenwerkende Havenbedrijven (SHB), de arbeidspools van de Rot terdamse en Amsterdamse havens, ontzenuwt het onderzoek de bewe ringen van de Vervoersbond FNV dat de leegloop in de havens wordt beïnvloed door zwart werk. Dit stellen de Rotterdamse haven- werkgevers. verenigd in de Scheepvaart Vereniging Zuid (SVZ), in het jongste nummer van hun blad Havennieuws. Uit de nog niet openbaar ge maakte onderzoekgegevens blijkt Parketpolitie dreigt met protestacties AMSTERDAM (ANP) - De onge veer driehonderd leden van de par ketpolitie in Nederland dreigen met protestacties tegen het „gesol met hun rechtspositie". Zaterdag komen zij bijeen tijdens een mas sale vergadering in Amsterdam, waar zij zich over mogelijke actie- vormen beraden, zo heeft de Cen trale van Politie-organisaties giste ren bekendgemaakt. Aanleiding voor de boosheid van de parket-politiebeambten is vol gens M. Blijleven, woordvoerder van de Algemene Christelijke Poli tiebond, het uitblijven van voor stellen voor de herwaardering van hun functie door het ministerie van justitie. „Al veel eerder is van die zijde erkend dat de waardering van de parketpolitie volstrekt on toereikend is. In 1984 heeft de mi nister toegezegd een herwaarde ring van hun functies tot stand te laten komen. Begin dit jaar zijn waarderingsvoorstellen in behan deling genomen, maar deze zijn he laas tot nu toe in de ambtelijke lade blijven liggen. We zijn het wachten moe", aldus Blijleven. De parketwachters worden nu namelijk beschouwd als burger personeel bij de rijkspolitie. Blijle ven: „De functies die de executie ve politie en de parketpolitie uit voeren zijn nauwelijks verschil lend maar hun rechtspositie is dat wel, dat geeft een groot geyoel van onvrede bij de parketwachters. Aanpassingen zijn daarom hard» nodig." Omdat nog steeds niets met de voorstellen van de begeleidings commissie is gebeurd, hebben de vakorganisaties onlangs de mede werking aan deze commissie opge zegd. 'Zwart werk in havens komt echt niet voor' volgens directeur A. Elshove van de SHB dat de werkgevers gelijk hadden met hun stelling dat de ge signaleerde leegloop binnen de ar beidspool niet werd veroorzaakt door zwart werk, zoals de Ver voersbond stelt, maar door een on juiste berekeningsmethodiek. Elshove noemt het onlogisch dat de verschillen in de getallen die werkgevers en bonden hanteren te wijten zouden zijn aan zwart werk. De in de SHB deelnemendè bedrij ven (bijna alle bedrijven) gaan vol gens hem geen zwartwerkers inhu ren als zij tegelijkertijd de leegloop in de SHB moeten betalen. Het Al gemeen Werkloosheidsfonds be taalt ongeveer de helft van de leegloop in de arbeidspools. De af gelopen jaren kostte dat het AWF 13 tot 23 miljoen gulden. De Vervoersbond FNV ziet in het accountantsonderzoek geen aanleiding om de eerdere uitlatin gen over zwart werk in de havens te herroepen, aldus bestuurder P. Rosenmöller gisteren. "Wij trek ken onze bewering niet in. Elke dag worden we wel een paar keer geconfronteerd met zwartwer kers", aldus Rosenmöller. UTRECHT-In het Koninklijk Instituut voor de Tropen begon gisteren de conferentie van Afrikaanse ministers over Afrika, een jaar na de act ie. Anchouney (Gabon), G.N. Chinkuli (Zambia), Braks (Nederland) en M.E. Mahachi (Zimbabwe). Schiphol: kosten controle niet op passagiers verhalen SCHIPHOL (ANP) - De directie van Schiphol zal niet meewerken aan de uitvoering van het besluit van minister Korthals Altes (justitie) om de passagiers de kosten van controle van vertrekkende reizigers en hun handbagage te laten betalen. Dit heeft een woordvoerder van de luchtha ven gisteren meegedeeld in een reactie op uitspraken van de bewinds man in de Kamer. Tijdens overleg met de Kamer over de beveiliging van Schiphol had Korthals Altes gezegd dat de zogenoemde pier-controle op de luchthaven in de toekomst door de passagiers zelf moet worden betaald. De feitelijke controle van passagiers en van bagage bij de toegangssluizen tot de vlieg tuigen gebeurt door een particuliere bewakingsdienst pnder toezicht van de rijkspolitie. Korthals Altes deelde mee, dat wordt nagegaan of het aantal controleurs kan worden beperkt. De kosten van deze controle be lopen een bedrag van 14,5 miljoen per jaar. De directie van de luchthaven is van mening dat de overheid wat be treft beveiliging van vliegtuigen en passagiers een geheel eigen verant woordelijkheid heeft. „Deze kan de overheid niet inhoudelijk en ook niet financieel overlaten aan en verhalen op particuliere derden", aldus de directie. Volgens de Schiphol-directie moeten alle met betrekking tot de beveili ging door de overheid gewenste maatregelen onder haar verantwoorde lijkheid worden genomen en alle kosten daarvan in beginsel door de overheid worden gedragen. Deze week geen poging gedaan om lijnen te ontdekken. Ongeremd be gonnen met lezen en op opmerke lijk veel lezenswaardige artikelen tegengekomen. Meestal lees ik de bladen eerst vluchtig door en pas daarna ga ik ze pagina voor pagina te lijf. Dit keer nam die eerste ron de, waarvoor bij mij gemiddeld nog geen uur staat, ongemerkt meer dan twee uur in beslag. Wat las ik? Voorpagina Vrij Nederland: Mar cel van Dam kan nog steeds uit de as van de Vara verrijzen. Waar nog geen krant in is geslaagd sinds vrij dagavond bekend werd dat Van Dam zich had terug getrokken, lukt VN voor de zoveelste maal. De taak van een weekblad: inhaken op nieuws en komen met gedegen achterliggende informatie. Een re constructie van een tweede-keus strategie van een gemankeerd lijst trekker. Waarom zei Van Dam toen hij zich woedend terugtrok dat ieder een wat hem betreft in de 'stront' kon zakken? Welnu, de partijlei ding van de PvdA, het duo Den Uyl en Van den Berg, boden hem niets, de Vara, of liever gezegd waarnemend voorzitter Van Wijk, willigde zijn eis' om als voorzitter de mediaportefeuille te mogen be heren niet in, en bij de Raad van Toezicht van de Vara staakten de stemmen bij zeven voor Van Dam en zeven voor Van Wijk die zich ook kandidaat stelde. Van Dam verdween briesend van het toneel. Maar, volgens VN, zijn zijn kan sen zeker nog niet verkeken. Aan het eind van deze maand gaat de ondernemingsraad zich ermee be moeien en kandidaat vorzitter Van Wijk zit inmiddels met een strop van 2.3 miljoen. Hij beheert de me diaportefeuille (inderdaad, dat is het addertje onder het gras) en is derhalve medeverantwoordelijk voor de financiële chaos in het tele visiebedrijf. Horen we zeker meer van. Vragen Dat wist je drie weken geleden ook bij het lezen van het portret van de overleden arrestant Hans Kok. De 23-jarige Hans Kok werd na de ontruimingsactie in de Staatsliedenbuurt in Amsterdam opgepakt en overleed een dag later in de cel. Wederom zet Vrij Neder land na het onderzoek van de rijks recherche naar de doodsoorzaak alles op een rijtje. De vragen, waar op tot nu toe geen afdoende ant woorden zijn gekomen, stapelen zich op. Naast feiten zoals het ontbreken van een matras, het niet krijgen van een ontbijt, het geven van li brium in' combinatie met alcohol en drugs, komt VN nog met andere netelige opmerkingen: Waarom mogen de familie en een vertrou wensarts het 160 pagina's tellende dikke onderzoeksrapport niet in zien? Waarom zijn de medearres- tanten niet verhoord? Waarom zei de politievoorlichter Wilting dat Hans een 'opgewonden indruk maakte' en staat er in het rapport dat Hans een 'versufte indruk maakte'? Waarom werd medear restant Mischa de Vries vier dagen vastgehouden, terwijl ze niets met de kraakbeweging te maken had, enzovoort, enzovoort. Ook hier zal weer een vervolg op komen. De foto by het derde VN-verhaal over de paleistuin oftewel de wied- club van Het Loo is werkelijk in drukwekkend. Mijn eerste gedach te was: dat we zoiets in Nederland hebben. Schitterend. Alras werd duidelijk dat de vraag hoe we zoiets behouden veel prangender is. Zoals gebruikelijk in ons land: we trekken eerst veel geld uit voor restauratie en pas dan bemerken we dat we het eigenlijk niet kun nen onderhouden door gebrek aan middelen. Tuinvrouw De directeur van rijksmuseum Paleis Het Loo, dr. A.W. Vliegentharf heeft een oplossing bedacht. Alle vrouwelijke donatri ces van de Stichting 't Konings Loo heeft hij aangeschreven met het verzoek of ze willen komen wieden. En dat verzoek houdt de gemoederen van hoog tot laag be zig in het jaar waarin de emancipa tie van zowel de man als de vrouw ook in Apeldoorn vorderingen heeft gemaakt. Op de voorpagina van de Haagse Post staat een baby die zo uit de film "Garp" kan zijn gekropen. Ze worden veel te weinig 'gemaakt' deze dotjes, daarom staat Neder land aan de vooravond van een lan delijke 'baarstaking'. Het gemid delde kinderaantal zit op nog geen anderhalf per vrouw en naar ver wachting zakt dat binnenkort zelfs naar 1.3, terwijl de leeftijd waarop men kinderen krijgt oploopt van 26 naar 29. i willen niet meer. En fiscaal-jurist Hieke Snijders Borst (53) geeft hen groot gelijk. "Tegen mijn kinderen", zegt de jurist strijdlustig, "heb ik altijd gezegd: in dit land baby's baren? Daar moet je nooit van zijn levensdagen aan beginnen. Als je in Nederland kinderen krijgt ben jij, de vrouw, de dupe. Je moetje betaalde baan geheel of gedeeltelijk opgeven, want voor voldoende kinderop vang wordt hier niet gezorgd. En voor je beseft wat er gebeurt, ben je je zelfstandigheid kwijt en ben je afhankelijk van de grillen van me neer". Deze bijdrage is overigens een genuanceerd verhaal, waarin vrou wen en mannen over de noodzaak van een geboortegolf praten. De Leidse sociaal demograaf Frans Leeuw zegt: "De komende twintig jaar blijft de bevolking nog groeien en dus moeten we niet nu al gaan roepen: gaat heen en vermenigvul digt u tot het vruchtbaarheidscijfer van 2.1 is bereikt". Kooyker Het kunstdebat met vier critici in deze zelfde HP bevestigt nog eens de waarheid van de uitdrukking: zoveel hoofden, zoveel zinnen. Recent onderzoek wees uit dat de Groenelezer een druk bezoeker is van boekhandel en bibliotheek. Een reden voor de Groene Amster dammer om maar liefst drie pagi na's te wijden aan boekhandels in de vorm van een vergelijkend wa renonderzoek. De betere algemene boekhandel staat centraal. De medewerkers zijn van ver ge haald. Zo mag oud-hoofdredacteur van het Leidsch Dagblad, Han Mulder, thans voorlichter bij het RIJNSBURG/DEN HAAG - De lagere tuinbouwschool in Rijnsburg mag een nieuw schoolgebouw in het dorp laten bouwen. Dat is beslo ten op het ministerie van landbouw en visserij. Een woordvoerder van het mi nisterie in Den Haag beves tigde dat vanmorgen desge vraagd. Voor directeur J.R. Vis van de school die is gevestigd aan de Spi- nozalaan, komt het besluit van het ministerie als een grote verrassing. Hij is daarvan nog niet op de hoog te van gebracht. Het is de bedoe ling dat de nieuwe school op het terrein van de bloemenveiling Flo ra wordt gebouwd. De veiling heeft grond reeds beschikbaar voor de school bij de Oegstgeesterweg (De Dijk). Volgens een woordvoerder van de veiling zijn de onderhandelin gen met het schoolbestuur in prin cipe rond. "Er moeten alleen nog wat handtekeningen worden ge zet". De lagere tuinbouwschool heeft al jaren te kampen met een ernstig tekort aan ruimte. In 1979 wees het ministerie van landbouw en visse rij een verzoek tot uitbreiding van de school op de huidige plaats af. Noordwijker die bank oplichtte moet zes maanden de cel in AMSTERDAM (ANP) - De Am sterdamse rechtbank heeft woens dag een 36-jarige Noordwijker ver oordeeld tot een gevangenisstraf van zes maanden waarvan vier voorwaardelijk, omdat hij de Ra- bo-bank voor totaal 40.000 gulden heeft opgelicht. De man vervalste rijbewijzen op naam van de veel voorkomende namen Van Dam en Dijkstra. Ver volgens benaderde hij mensen die werkelijk zo heten met de smoes dat ze geld van de belasting terug zouden krijgen. Daarvoor moesten ze hem dan hun banknummer op geven. Daarmee toog hij vervol gens naar een Rabo-kantoor in het land om geld op te nemen. Tijdens de behandeling van de rechtszaak twee weken geleden bleek dat de Noordwijker veertien families Dijkstra en tien tot vijftien families Van Dam op die manier te pakken had genomen. De in totaal 40.000 gulden die hy door middel van zijn truc inde, werd geheel door de Rabo-bank vergoed aan de gedupeerden. Leidse rechtswinkeliers op bezoek bij Scum in Katwijk KATWIJK - De Leidse rechtswin kel geeft op de woensdagen 27 no vember en 11 december in het Kat- wijkse hardrockcentrum Scum in formatie over de thema's werken Het bestuur van Scum heeft de informatie-avonden georganiseerd omdat vooral jongeren vaak slecht op de hoogte zijn van de rechten en plichten die met deze twee thema's samenhangen. De medewerkers van de rechts winkel geven in het jongerencen trum onder meer informatie over de arbeidsovereenkomst, de proef tijd, een vast dienstverband, het ontslagverbod en het aanvragen van een uitkering. Ook het huur recht komt aan de orde. Het bestuur van Scum hoopt dat de jongeren door het contact met de medewerkers van de rechtswin kel in de praktijk eerder van deze vorm van rechtshulp gebruik zul len maken De informatie-avonden in het centrum in De Krom beginnen om 20.45 uur. Het ministerie liet toen weten daar voor geen geld te hebben. Omdat het leerlingental van de school bleef toenemen, moest naar elders worden uitgeweken. In október van het vorig jaar moest de school een groot aantal leerlingen onder brengen in kassen. Noodlokalen In mei van dit jaar luidde direc teur Vis in deze krant de noodklok. Het nijpende ruimtegebrek was niet langer te accepteren, aldus Vis. Als tijdelijke oplossing voor het ruimtegebrek nam de school zes noodlokalen van de christelijke mavo aan het Noordeinde in ge bruik. Directeur Vis verklaarde het ruimtegebrek van de school eerder dit jaar als volgt: "Niemand ver wachtte dat de groei van het aantal leerlingen zou doorzetten. Dat is de reden dat we elk jaar naar korte- termijnoplossingen zochten. Met hier een noodlokaaltje en daar een verbouwde kas probeerden we ruimtenood elke keer weer tijde lijk op te lossen. Maar nu is deze situatie niet meer te accepteren". In tegenstelling tot veel andere vormen van vervolgonderwijs neemt de belangstelling voor agra rische opleidingen ook nu nog steeds toe. Zo ook in Rijnsburg. De handel en het bedrijfsleven stellen volgens directeur Vis steeds hoge re eisen aan de mensen die bij hen in dienst treden. "Vroeger hoefden handelaren bijvoorbeeld alleen maar een beetje Duits te kunnen spreken. Nu is dat wel anders. De export is nu zo belangrijk dat een handelaar veel profijt heeft van kennis van de Engelse en de Franse taal", aldus de directeur. Groei Voor dit schooljaar meldden zich 390 leerlingen aan voor de dagop leiding van de lagere tuinbouw school. Dat zijn er 15 meer dan vo rig jaar en bijna 60 meer dan in 1983. Het Kort Middelbaar Beroeps Onderwijs, een opleiding die nog in het experimentele stadium ver keert. telt opnieuw 90 leerlingen terwijl zich voor de verschillende vakopleidingen 110 jongeren heb ben aangemeld. Na een aantal jaren van storm achtige groei is het percentage vrouwelijke leerlingen min of meer constant. Bij de vakopleidingen is 10 tot 15 procent van de leerlingen van het vrouwelijke geslacht. Bij de opleiding aan de dagschool is dit 30 procent. De gasvlam bij de boorput de wijde omtrek zichtbaar. Provincie wijst bezwaren tegen woonwagenkamp in De Krom af DEN HAAG/NOORDWIJK - Het college van gedeputeerde staten, het dagelijks bestuur van de pro vincie, heeft de bezwaren afgewe zen die waren aangetekend tegen de aanleg van een woonwagencen trum in het gebied De Krom tussen Katwijk en Noordwijk. Volgens omwonende drs. L. Ramackers zou in het bijzonder het door de even verderop gelegen voormalige vuil nisbelt verontreinigde grondwater, realisering van het woonwagen kamp in de weg staan. Maar de provinciale beroeps commissie heeft GS geadviseerd hieraan voorbij te gaan. Uit het ad vies van de inspecteur van de volksgezondheid blijkt volgens de commissie slechts dat het wellicht zo is dat het diepere grondwater onder het kamp is verontreinigd, maar dat dit in elk geval nog niet het geval is met het minder diep aanwezige grondwater. Het zou kunnen zijn, zo schrijft de commissie, dat over enkele tien tallen jaren het verontreinigde grondwater het woonwagenkamp bereikt, maar tal van verontreini gingen zullen dan reeds zijn afge broken en zullen het maaiveld niet bereiken. Bovendien kan de kwali teit van het grondwater op ver schillende manieren worden beïn vloed. Een saneringsonderzoek moet uitwijzen hoe het beste kan worden gehandeld. NOORDWIJK - Noordwijk heeft er een nieuwe toeristische attractie bij: de aardgas vlam bij de hoor plaats van de NAM aan de Van Berckelweg. Tientallen Noord wij kers en andere passanten houden even halt om de vlam te bekijken., De geelrode, soms blauw oplich-' tende vlam is zelfs vanaf de snel weg Amsterdam/Den Haag zicht baar. Menigeen denkt dat er brand is en waarschuwt de brandweer of de politie. De Nederlandse Aardolie Maat schappij (NAM) doet onderzoek naar de hoeveelheid gas die de bo dem in Noordwijk herbergt. Vol gens een woordvoerder van de NAM is de bodem ter plaatse 'geo logisch perspectiefvol maar niet ondubbelzinnig positief waar het gaat om de winning van aardgas. Hij bedoelt te zeggen dat de bo demstructuur zodanig is dat win ning in principe mogelijk is. De vraag die echter nog niet is beantwoord is hoeveel gas de Noordwijkse bodem bevat. Om daar achter te komen laat de NAM via de aangebrachte pijpleiding gas ontsnappen. Terwijl het gas via de pijpleiding uit de bodem komt. meet de NAM de de afname in gas druk. Naarmate de druk minder snel afneemt is de hoeveelheid gas die in de bodem zit groter. Uit de druk van gas kan de hoe veelheid die aanwezig is worden afgeleid. Dit is vergelijkbaar met een ballon: hoe verder de ballon wordt opgeblazen, des te groter is de druk van de lucht de in de bal lon zit. Omdat het uit veiligheidsover wegingen niet is toegestaan gas zo maar in de lucht te laten lopen, wordt het gas verbrandt. Dit levert de prachtige gasvlam op die de ho rizon boven Noordwijk al dagen lang siert. Volgens een woordvoerder van de NAM duurt het drukonderzoek nog enkele weken. Daarna worden de resultaten van het onderzoek in samenhang met de gegevens van het bodemonderzoek bestudeerd. Al met al zal het nog maanden du ren voor de NAM een uitspraak kan doen over de economische rentabiliteit van de 'gasbel van Noordwijk'. ministerie van Welzijn, Volksge zondheid en Cultuur, wat schrijven over boekhandel Paagman in Den Haag, waar de paleizen weer vol, maar de boekhandels steeds leger raken. Nee, dan komt Leiden er beter van af. Boudewijn Büch verdiepte zich in Kooyker aan de Nieuwe Rijn die vooral uitblinkt in de mo derne talen, medicijnen en mens wetenschappen. En wat een loven de woorden voor de bediening: "Het personeel is geen moeite te veel en de bibliografische afdeling is zeer professioneel uitgerust". In het laatste blad valt het ver haal van Piet Hagen, oud-onder- wijsspecialist van Trouw, op. Het- gene waar hij bij de krant (waar schijnlijk?) geen tijd voor had, lukt hem nu voor het weekblad De Tijd. Onder de kop: 'De regelzucht van BV Onderwijs', een kritisch ver haal over het ministerie van onder wijs en wetenschappen met zijn 3500 ambtenaren, een van de groot ste bureaucratieën van Nederland, en vooral berucht om zijn niet afla tende stroom van vaak onleesbare circulaires. Ook hier horen we meer van. Het vervolg is al aange kondigd. SASKIA STOELINGA Medewerkers Rode Kruis ontvoerd in Znid-Libanon BEIROET (AFP) - Twee Zwitserse medewerkers van het Internatio nale Comité van het Rode Kruis zijn gisteravond in Zuid-Libanon door gewapende mannen ont voerd. Dat is uit bronnen bij de po litie vernomen. De Zwitsers waren samen met twee vrouwelijke collega's in een ambulance van het Rode Kruis van de Zuidlibanese kustplaats Tirus op weg naar Sidon. Ongeveer 25 ki lometer ten zuiden van Sidon, niet ver van een Libanese legerpost, werd de ambulance tot stilstand gebracht door vier gewapende een personenauto. operette uit NOORDWIJK - Het Noordwijkse Operette Gezelschap Mozaïek voert vanavond, zaterdag- en zon dagavond in het Lido-theater in Noordwijk de operette 'Die Zirku- sprinzessin' uit. De voorstellingen van vanavond en die van zaterdag beginnen om 20.00 uur. Op zondag is dat om 14.00 uur. Het gezelschap heeft dit jaar voor een operette van Kólmén ge kozen omdat het precies 65 jaar ge leden is dat deze componist in Noordwijk logeerde. Hij verbleef toen in hotel Huis ter Duin ter gele genheid van de première van zijn operette 'Hollandweibchen' in Am sterdam. In het muziekjaar 1985 leek het Mozaiek dan ook een goed idee de ze componist als oud-gast van Noordwijk centraal te stellen bij de uitvoeringen van het gezelschap. Voor de operette 'Die Zirkusprin- zessin' is onder meer gekozen om dat deze operette nog niet in Noordwijk is opgevoerd. Tot twee jaar geëist voor vleesfraude ARNHEM (GPD) - Vijf verdach ten die betrokken zijn geweest bij financiële delicten in de vleesver werkende industrie hoorden giste ren voor de Arnhemse rechtbank tot twee jaar gevangenisstraf tegen zich eisen door Officier van justitie mr. E. Gelderman. Eerder werden twee hoofdverdachten door de rechtbank veroordeeld tot drie en een half en drie jaar gevangenis straf. De verdachten hebben een rol gespeeld in een netwerk van frauduleuze vennootschappen die vlees inkochten zonder betaling. De benadeling van vleesleveran ciers, andere crediteuren en de overheid is geschat op 15 miljoen. Het Arnhemse rechercheteam Black Meat ontdekte de fraude na telefoontjes van gedupeerden. De verdachten die zich gisteren dien den te verantwoorden zijn afkom stig uit Doetinchem, 's-Heeren- berg, Amsterdam, Zwartsluis en Meppel. Drie van hen waren op pa pier oprichters-bestuurders van de vennootschappen. In feite gaven zij de opdrachten voor de inkoop van vlees, ook in België. Justitie ziet ze als afschermers van de hoofdverdachten. De twee andere verdachten zijn handelaars in BVs. Zy zijn volgens mr. Gelder- man de grote veroorzakers van veel krediteurenleed. De recht bank doet over twee weken uit- spraak. Links wint in Deense regio's KOPENHAGEN, (AP) - De linkse partyen in Denemarken hebben dinsdag over de hele linie gewon nen bij de plaatselijke verkiezin gen in het land. De grootste win naar in de stembusrace was de So cialistische Volkspartij die zijn ver tegenwoordiging in de districts™ den bijna verdubbelde van 33 tot 60 zetels. De Deense Groenen haalden hun eerste negen zetels binnen, waar van twee in de gemeenteraad van Kopenhagen. De uiterst conserva tieve Vooruitgangspartij leed zwa re verliezen. De Vooruitgangspartij van Mo- gens Glistrup. de Deense kruis vaarder tegen belastingen, verloor 25 van haar 27 zetels in de districts raden en hield slechts 30 van haar 279 zetels over in de gemeentera den. Glistrup zelf werd verslagen in zijn district Lyngby-Taarbaek. ten noorden van Kopenhagen

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 21