'Kansen in Brussel verspeeld' 'Defensief was het een chaos' Financieel is het geen 'We krijgen het moeilijk in Mexico' Belgen voor zesde maal bij eindronde Zwaar aangeslagen Beenhakker bij requiem van Oranje Eric Gerets behoudt gevoel voor realiteit: DONDERDAG 21 NOVEMBER 1985 SPORT PAGINA 13 ROTTERDAM (GPD) - De menin gen stonden haaks op elkaar. Ter wijl André van der Louw als voor zitter van het sectiebestuur betaald voetbal onomwonden sprak van „een terugslag voor het gehele Ne derlandse voetbal", weigerde bondsvoorzitter Jo van Marle \e ge loven dat de uitschakeling van Oranje een negatief effect zal heb ben op het wedstrijdbezoek in het vaderland. „Plaatsing zou een enorme propaganda hebben bete kend en zou ons voetbal internatio naal weer aanzien hebben gegeven, maar ik geloof niet dat de toe- ROTTERDAM (GPD) Belgie is het 22e land dat zich ge plaatst heeft voor de eindron de van het wereldkampioen schap vóetbal. Het is voor de zesde maal dat de Rode Dui vels tot die prestatie komen. Voor Nederland was het de vierde deelname geweest. Na de kwalificatie van Thijs en de zijnen blijven nog twee plaatsen te vergeven. Op neu traal terrein Saocdi-Arabiè maken Irak en Syrië op 29 no vember uit wie de tweede Aziatische vertegenwoordiger wordt en een dag voor Sin terklaas is bet deelnemersveld van het 13e wereldkampioen schap voetbal compleet als Australië of Schotland om een plaats strijden. schouwersaantallen nu nog verder zullen dalen", gaf de eerste man van de KNVB direct na de wed strijd prijs als zijn opmerkelijke mening. „We zitten nu alleen even met de sportieve kater. Die zullen we moeten verwerken en daarna zullen we de zaken op een rijtje moeten zetten". „Maar daarbij zullen we zeker niet gaan 'zwartepieten', voegde Van der Louw („Ik ben diep teleur gesteld, vooral omdat we er zo dicht bij zijn geweest") daar on middellijk aan toe. „Iedereen heeft tenslotte zijn best gedaan om Me xico te halen en nu dat niet is ge lukt, zullen we dat moeten incasse ren. Wel zullen we nog met de bei de bondscoaches moeten praten over de toekomst, maar niet onder het motto dat we iemand de zwarte piet willen toespelen". Voorlopig interesseert het bondscoach Beenhakker ook „geen mallemoer" wat er dan wel met hem zal gebeuren. „Over de persoonlijke consequenties heb ik nog helemaal niet nagedacht", sprak hij verbeten nadat de Belgen met de 'pot' van het pokerspelletje aan de haal waren gegaan. Het deed ook de beide voorzit ters meer pijn dan ze wilden toege ven. Van der Louw drukte het cryptisch uit: „We moeten er nu vooral aan denken welk effect dit zal hebben op ons ledenbestand. Dat is de laatste tijd al zorgwek kend teruggelopen en het is na tuurlijk wel belangrijk welke in vloed dit daarop zal hebben". Dat zal bepaald niet gunstig zijn, had de relativerende Van Marle („morgenochtend gaat toch echt de zon weer op") eerder ook al moeten opmerken. „Want er lopen natuur lijk meer mensen aan achter een winnend elftal, dan achter een ver liezend team". Verslagenheid bij John van Loen, de enige debutant in de Nederlandse ploeg. Beenhakker had alles op de jonge Utrecht-speler gezet, maar ook hij kon het niet waarmaken. (foto anp> Op de financiële consequenties van de eliminatie wilde het bonds- duo nog niet ingaan. „Die hebben we nog niet berekend en die zijn ook nog niet te peilen". Maar vol gens penningmeester Henk Hut van het sectiebestuur, zullen die erg meevallen. Waar de spelers in komsten missen in de orde van grootte van zo'n 80, tot 100.000 gul den, wat de voetballers van Oranje aan de wereldkampioenschappen in West Duitsland en Argentinië bruto overhielden, daar zal de schade voor de KNVB beperkt blij ven. „Het missen van het WK bete kent wat dat betreft echt geen ramp", meldde de Haarlemmer na de wedstrijd, die de bond een re cordrecette van een miljoen netto opleverde. „Je zult er wel wat aan missen, maar waarschijnlijk niet veel". Volgens Hut zou deelname aan het WK hoge kosten met zich mee gebracht hebben. „En kom je dan niet verder dan de eerste ronde, dan mag je alleen maar hopen dat je quitte speelt. Pas als je verder doordringt in het toernooi is er sprake van een financieel voordeli ge zaak. Er gingen dan wel geruch ten dat de sponsors in de rij ston den, maar concrete aanbiedingen waren er nog niet" Bij alle betrokkenen leeft overi gens wel de vrees dat het opnieuw ontbreken van het Nederlands elf tal op een belangrijk toernooi op de langere termijn consequenties kan hebben. Van Marle: „Er zijn natuurlijk belangrijker zaken op de wereld, maar als je een jaar lang uit beeld verdwijnt is dat sportief gezien niet zo fijn". Van der Louw: „Via de jeugdcompetitie zijn we al met de toekomst bezig en ook nu is er al talent, maar de weg naar inter nationale erkenning wordt wel weer langer. Als die via Mexico had gelopen waren we er sneller geweest". Hut: „Dat we er weer niet bij zijn kan inderdaad ten kos te gaan van de waarde van het team. Maar in welke mate, is op dit moment moeilijk aan te geven. Dat moet je afwachten". Wat het effect is op het nationale voetbal zal sneller zichtbaar zijn. Voor zondag staan de niet onbe langrijke bekerwedstrijden Feye- noord-PSV en Utrecht-Ajax op het programma. De toeschouwersaan tallen bij die duels kunnen veelzeg gend zijn. PAUL DE TOMBE ROTTERDAM (GPD) - Het Neder lands elftal heeft drie van de vier kwalificatiewedstrijden een met veel steunen en kreunen opge bouwde voorsprong niet kunnen vasthouden. In de eerste wedstrijd van Oranje in groep 5 tegen de Hongaren was de gelijkmaker van Detari vijfentwintig minuten na het openingsdoelpunt van Willem Kieft niet fataal, hoewel die goal tot gevolg had dat Oranje vanaf dat moment achter het resultaat moest aanlopen. De treffer van Walter Schachner in het thuisduel tegen Oostenrijk, vier minuten nadat weer Willem Kieft de score ge opend had, bleef zonder gevolgen dankzij een bevlieging van Rob de Wit in Boedapest, maar de derde maal dat de Nederlandse voetbale lite verzuimde een voorsprong in een thuiswedstrijd over de eind streep te brengen kon een streep gehaald worden door de deelname aan de eindronde van het wereld kampioenschap. De voorhoede deed zijn plicht in de Kuip door tweemaal te scoren, de achterhoede verzaakte. Tot vijf minuten voor het einde kon een voortreffelijke Hans van Breuke- len de onmacht van de laatste linie verdoezelen, toen reikte een kop stoot van Georges Grun, de enige Waal in een verder uit Vlamingen bestaande formatie, tot Mexico. Nederland achterlatend met een vreselijke kater. Ruud Gullit zocht de schuld bij de Lieve Heer boven. „Die man laat ons nu voor de twee de keer in de steek. Bij de Europe se kampioenschappen van twee jaar terug gingen we door de mon- ROTTERDAM (GPD) - Het vreugdegehuil om de verlossende tweede treffer van Rob de Wit verstomde als bij toverslag. Van het ene op het andere moment maakte zich een diepe ontgoocheling meester van alles en iedereen die Oranje in de vrieskou van Rotterdam een warm hart toedroeg. Twaalf minuten lang leek het mondiale titelgevecht van volgend jaar in Mexico binnen bereik voor het kwijnende Nederlandse topvoetbal, de doeltreffende kopstoot van Georges Grün dompelde elf Nederlandse voetballers en zijn coach Leo Beenhakker in diepe rouw. herhaling onderstreepte de bonds- coach dat hij niemand de zwarte piet wilde toeschuiven, maar noemde hij in één adem de rode kaart voor Kieft in de eerste barra ge „de grote misser. Tevoren heb ik geweten dat we het in Rotter dam moeilijker zouden krijgen dan in Brussel. De hele expeditie was er op gericht om in Brussel te sco ren. Dat plan viel echter al na drie minuten in duigen. Dat is ons in feite fataal geworden". Waarmee ook de mogelijkheid verloren ging om het kronkelpad te verlaten waarop het vaderlandse topvoetbal, of wat daar nog voor doorgaat, zich nu al jaren in de richting van het dal begeeft. Hoe groot was echter het optimisme an derhalf jaar geleden bij de loting, toen het Nederlands elftal werd ge koppeld aan Hongarije, Oostenrijk en Cyprus. Niet aan het twijfelen gebracht door de schamele ver richtingen van de topclubs in de Europese bekertoernooien, reken de de vaderlandse voetbalelite zich al bij voorbaat rijk. Met hangen en wurgen en met meer geluk dan wijsheid rolde er uiteindelijk een barrage met de Belgen uit, die Oranje terecht niet zou overleven. Ontmaskerd De gevolgen van de averij die het Nederlands elftal gisteravond op de betonvloer van de Rotterdamse Kuip opliep zullen pas in de ko mende weken goed zichtbaar wor den. „Het hele Nederlandse voet bal", zag een zwaar aangeslagen Beenhakker de realiteit in de ogen, „was er ongelooflijk bij gebaat dat Oranje Mexico zou halen. Die ople ving had het voetbal in dit land no dig en die missen we nu". De wer vende kracht die per definitie van een groot titeltoernooi uitgaat, zal het vaderlandse clubvoetbal nu voor de derde achtereenvolgende keer moeten missen. De papieren winst (2-1) die de met alle zorg omringde club van Leo Beenhakker uiteindelijk over hield aan de ontmoeting met twee gezichten, geeft echter eens te meer aan waar het aan schort bij de vaderlandse voetbalelite. Niet zo zeer aan individuele kwaliteit, ech ter wel aan rijpheid om een lücra- tieve voorsprong als gisteravond te consolideren. Een wat meer vol wassen ploeg als Nederland gister avond op de been bracht zou zich in het laatste kwartier nooit en te nimmer in de rol van verliezer heb ben laten manoeuvreren. De wanorde die bij Oranje over heerste nadat Peter Houtman en Rob de Wit in de steenkoude Kuip de weg hadden geplaveid naar het snikhete Mexico schreeuwde om een tegentreffer. En die kwam er dan ook prompt. Wrang voor Oran je was het niettemin dat uitgere kend Eric Gerets, de spijkerharde verdediger van PSV die eerder bij de openingstreffer van Houtman bijna kinderlijk in de fout was ge gaan, de voorzet afleverde waaruit Grün kon scoren. Een doelpunt dat John van Loen zich persoonlijk aanrekende. „Ik mag dan bijna alle kopduels van hem hebben gewon nen", treurde de in Oranje debute rende invaller, „maar als je directe tegenstander zo'n belangrijk doel punt maakt, voel je je erg lullig". Regisseur In werkelijkheid droeg echter niet de boomlange spits van FC Utrecht, maar het duo Gullit-Spel- bos de schuld voor de chaos die zich onmiddellijk na de treffer van Rob de Wit van Oranje meester maakte. De aanvaller van het uur daarvoor werd in de rol van verde diger gedwongen en miste toen achterin de regisseur om de afweer fatsoenlijk gestalte te geven. Niet zonder gevoel voor humor toonde Guy Thijs zich naderhand „erg er kentelijk" voor de beslissing van Beenhakker om Van de Korput halverwege in de kleedkamer ach ter te laten, waardoor Gullit auto matisch in de rol van vrije verdedi ger werd gedwongen. „Dat vond ik niet verstandig", weerlegde hij de ingreep van de Nederlandse bondscoach, „omdat Gullit in een positie achter de spitsen aanmer kelijk beter tot zijn recht komt". „In de rust", weerde Beenhakker op zijn beurt af, „hadden we de keuze tussen Tahamata en Van de Korput. Maar met Gullit en Rij kaard kort achter de spitsen dach ten we wat meer druk op de ketel te kunnen zetten". En dat was hard nodig ook, gelet op de volstrekte machteloosheid die Oranje in de eerste helft demonstreerde. Be hoedzaam, maar zonder de durf enig risico te nemen, oefende het nationale keurkorps in die periode zo weinig druk uit op de levende muur van verdedigers voor doel man Pfaff, dat Rinus Michels hoogstpersoonlijk naar de kleed kamer sprintte om het roer bij te stellen. Niet zonder succes overtuigde het technisch duo de spelers van de noodzaak om wat opportunisti- scher aan de slag te gaan en daar door de extra handicap van de har de grasmat te overbruggen. Met de komst van Van Loen bleek Oranje ook ineens een stuk slagvaardiger en had het maar twee kansen nodig om te doelpunten, waar de Belgen, met Ceulemans voorop, de meest riante mogelijkheden onbenut lie ten. Georges Grün, het antwoord van Thijs op de entree van Van Loen, ruineerde echter alle Neder landse illusies op een ticket voor Mexico. „Maar in werkelijkheid", schraapte Beenhakker naderhand alle moed bijeen om het requiem van Oranje te analyseren, „hebben wij niet hier maar in Brussel onze kansen op Mexico verspeeld". Bij Daarmee werd het Nederlands elftal voor de derde achtereenvol gende keer (na het WK van Spanje en de EK van Frankrijk) ontmas kerd en werden de verantwoorde lijke voetballeiders pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt. Waar ooit smalend werd gesproken over de vriendenclub van Rijvers, die iets wilde opbouwen dat langer meegaat dan vandaag of morgen, moesten nu ook Rinus Michels en Leo Beenhakker ervaren dat geen coach ter wereld de ontwikkeling kan forceren. En daarmee kreeg dit duo alleen de bevestiging van wat ze in Zeist al jarenlang behoren te weten. tekleed aan mogen trekken en zich eens hardop moeten afvragen waarom zij het vermogen ontberen om op cruciale momenten iets af te dwingen. Door de uitschakeling van gisteravond zal de tweevoudi ge finalist uit de jaren zeventig zich nu moeten behelpen met onbenul lige oefeninterlands en mag Oranje misschien een keer als sparring- partner opdraven voor een land dat wel naar Mexico gaat. Daarom had Leo Beenhakker gisteravond ook weinig behoefte om de 'winst' op België op de video terug te zien. „Er is geen vervolg, dus heeft het sterscore van Spanje op doelge- middelde aan de kant en nu breekt een uit gescoord doelpunt ons op, dat is pure pech, we hebben alles i Gerets de voor België verlossende weinig zin „Acht maanden lang", treurde hij tot diep in de avond na, „heb ik mij volledig ondergeschikt ge maakt aan het Nederlands elftal. Nu pas is het moment gekomen om erover na te denken wat ik ga doen als straks in juni mijn con tract afloopt". Het antwoord op die vraag zal ook Rinus Michels moe ten geven. Hij verkoos echter de als condoleancevertrek ingerichte bestuurskamer om de pijnlijke af tocht van Oranje tussen geestver wanten te verwerken. Tijdens de wedstrijd kreeg de maker van het tweede doelpunt Rob de Wit het gevoel dat „de man boven" Orapje gunstig gezind was. Hans van Breukelen verrichtte de ene schitterende redding na de an dere, stond steeds waar de bal kwam, of het konijnepootje dat de Belgische bondscoach Guy Thijs tijdens zijn tienjarige dienstver band zoveel goeds bracht in de broekzak van de Nederlandse doel man zat. jGeluk „Je krijgt het gevoel dat het niet mis kan gaan, dat het geluk aan on ze kant is", bedacht Rob de Wit tij dens de partij, het kwam niet uit Door de chaos in de defensie ver speelde Nederland tegen de Hon garen, de Oostenrijkers en de Bel gen een voorsprong. Voornaamste oorzaak, gebrek aan kwaliteit, maar dat kwam niet uit de mond van de spelers. Gullit, die in de tweede helft de defensie moest or ganiseren, kwam niet verder dan een schouder ophalen en een ver wijzing naar de omstandigheden. „De technisch mindere spelers hadden problemen met het veld de bal ging alle kanten op". Voetballers die de techniek mis sen om zich dan staande te houden horen niet in het Nederlands elftal of dienen door een alerte coach vervangen te worden. Zo'n pro bleemgeval was Ronald Spelbos, die zijn beperkingen kent en in bal bezit „inlevert" bij de dichtstbij zijnde middenvelder, maar nu veel te vaak poogde zelf de lange bal te geven. Gullit: „Ik heb de situatie in de slotfase in een hoekje nage speeld, ik weet niet wat er mis ging, ze kwamen van alle kanten op ons af'. En doelman Hans van Breuke len: „De bal wordt ingekopt door voorstopper Grün, die had gevolgd moeten worden door een van de lange spitsen, vanaf de kant is ge probeerd dat aan te geven, maar in zo'n heksenketel is dat niet te be roepen. Ik dacht dat het niet meer kapot kon. Vorig jaar heb ik vrese lijk in de put gezeten na de neder lagen tegen Hongarije, Oostenrijk en met PSV tegen Manchester. Ik dacht, eindelijk eens bij de win nende partij, zingend in het bad, Mexico, Mexico. En dan gaat het toch nog mis, we zitten in de hoek waar de klappen vallen, vergelijk het met een een club onderaan in de eredivisie, zit het tegen dan zit ook alles tegen". Tranen Volgens Ruud Gullit hadden Willy van der Kerkhof en Ben Wijnstekers het na afloop het moei lijkst, maar ook Michel Valke er kende na afloop een traantje weg gepinkt te hebben. „Bij het volgen de wereldkampioenschap ben ik ook de dertig al gepasseerd", re kende de middenvelder snel uit. Willy van der Kerkhof haakt nu al af. Wijnstekers heeft de hoop nog eens aanwezig te zijn op een groot toernooi nog niet opgegeven, zes minuten was zijn ploeg in Mexico. „We kwamen niet meer uit de greep van de Belgen. Je kijkt op de klok en denkt: nog vijf minuten ge concentreerd verdedigen en we zijn er, nog even alles op alles zet ten. We kregen de kans niet orde op zaken te stellen, het was een chaos, iedereen was voor zichzelf bezig, aan organiseren kwamen we niet meer toe". Dat de Belgen over twee wed strijden gezien meer recht op een plaats in de eindronde hadden dan Oranje was niet mening van Been hakkers beschermelingen. Gullit: „De vergelijking gaat niet op om dat we in Brussel na drie minuten met tien man verder moesten en hier het veld niet meespeelde". Hans van Breukelen: „Houtman kreeg bij 2-0 een prachtige kans op 3-0, het is dat de bal door het veld opspringt anders is het gebeurd". ROTTERDAM (GPD) In de juichstemming die heerste na de kwalificatie bleef Eric Gerets als een van de weinige Belgische voet ballers laconiek. Terwijl zijn ploeg genoten onder de hete douche luidkeels het „We gaan naar Mexi co" aanhieven, bleef de verdediger met zijn gedachten maar liever bij België. „Als we tussen nu en juni volgend jaar niet verschrikkelijk veel beter gaan spelen, komen we absoluut de eerste ronde niet door", sprak hij met veel gevoel voor de realiteit, die bijvoorbeeld Jean Marie Pfaff volledig uit het oog had verloren. Waar de doelman in elke micro foon riep dat hij en zijn familie („Want we vormen een groot ge zin") tijdens het WK weieens re vanche zouden gaan nemen voor het EK in Frankrijk, daar haalde Gerets zijn schouders op. „Pfaff staat altijd snel klaar met dat soort prognogses, maar ik zeg je dat we het hoe dan ook heel erg moeilijk zullen krijgen in Mexico". Volgens de man die had geblun derd bij de eerste tegengoal, maar die zijn fout meer dan goed had ge maakt met zijn „winnende" voor zet, heeft het team van trainer Guy Thijs hartgrondig behoefte aan „een middenvelder die offensief de lakens uitdeelt. Defensief zijn er wat dat betreft geen problemen met Rene Vandereijcken, maar de speler die de zaken daar aanval lend regelt en een wedstrijd kan hebben we niet". Dat België over twee wedstrij den niettemin wel van Nederland had „gewonnen", was volgens alle zuiderburen terecht. Vanachter zijn onafscheidelijke sigaar klonk uit de mond van bondscoach Guy Thijs het „dit is niet meer dan ge rechtigheid gezien de kansen die we hebben gehad. Ik heb altijd de overtuiging behouden dat wij over twee duels sterker zouden zijn en dat zijn we ook geweest. Zowel voetballend als tactisch. Want la ten we nou eerlijk zijn, Nederland heeft toch gespeeld zonder op te bouwen?". Ongelooflijk De opportunistisch en vaak cha otische speelwijze van Oranje had de Belgen nog het meest verbaasd. Thijs: „Nederland heeft teveel ta lent om zo te voetballen. Als ze dit blijven doen, zijn ze over tien jaar nog nergens". Pfaff: „Zo heb ik die jongens nog nooit gezien. Ik vind het ook spijtig dat ze zich aan zulk voetbal overgeven. Natuurlijk ging het om alles of niets, maar met die speelwijze die zij hanteerden, hol je als vanzelf naar niets. Dit team had in Mexico niets te zoeken ge had". Gerets sprak het nog scherper uit: „Het stak bij Nederland achter in zo slecht in elkaar dat we de hoop zelfs bij 2-0 niet hoefden op te geven. In het veld zeiden we ook al tegen elkaar: als we tegen deze ploeg niet scoren, dan zijn we hele maal niks waard. Ik begrijp het niet hoor. Als je nou ziet hoe Valke en Gullit in PSV spelen en je ver gelijkt dat met hun prestaties in het Nederlands elftal, dan is het verschil ongelooflijk groot. En waar dat vandaan komt, ik zou het niet weten. Angst misschien, of ze nuwen". Hoewel iedereen het erover eens was dat de verdedigende partij op het harde veld in het voordeel was, was daarvan in de slotfase niets meer te merken. „Nadat ze op 2-0 waren gekomen hebben ze gewoon niet verder gevoetbald", keek Pfaff achterom. „Ik begreep in het ge heel niet waarom ze ineens alle maal voor de eigen pot gingen han gen". Vandereijcken snapte dat wel: „Gelijk na die eerste goal volgde onze reactie al, met die kans voor Desmet. Ze kregen de tijd niet zich te organiseren en daar waren ze zo van geschrokken, dat ze zich na hun tweede treffer helemaal terug trokken". „Maar ook toen was er geen enkele vorm van organisatie te bespeuren", vulde Georges Grün aan. „Er heerste voortdurend paniek". Hij zelf had er gebruik van ge maakt. Ingezet als bewaker voor Van Loen, de .Joker" in het poker- spel van Beenhakker, werd uitge rekend hij de redder van de Rode Duivels. „Fantastisch natuurlijk en ik kan het bijna nog niet geloven. Maar ik was natuurlijk honderd procent gemotiveerd toen ik op het plein kwam. Ik heb die Van Loen trouwens verder nauwelijks ge- Gerechtigheid „De buitenspelers van Oranje waren eigenlijk nooit in de wed strijd en als Houtman en Van Loen de bal in de voeten kregen aange speeld, was het gevaar al gewe ken", kon Vandereijcken naar waarheid opmerken. „Bij ons be gon het dan pas. We hebben niet vaak zoveel kansen gemist, maar juist daarom vind ik dat we veel karakter hebben getoond". Temeer omdat Van Breukelen zo goed in vorm was, zoals de grootste kansenmisser Jan Ceulemans moest beamen. „Hij reageerde steeds geweldig bij de keren dat ik oog in oog met hem kwam". De overige Oranje-klanten verleenden ongewild medewerking aan de Belgische plaatsing. Zelfs Been hakker, zoals Vandereijcken liet doorschemeren: „door Gullit libe ro te zetten. Het enige dat wij hoef den te doen was Desmet opdracht geven hem af te stoppen en Spel bos vrij te laten. Van hem was toch maar weinig gevaar te duchten", zo typeerde hij keihard de zwakte van de Ajacied. „Ik had Gullit direct achter die twee spitsen, of als rechtsbuiten verwacht na de rust", verbaasde ook Guy Thijs zich. „Ik was er zeer tevreden mee dat hij daar niet op dook om die kopbalspecialisten te bedienen. Het was er mede verant woordelijk voor dat mijn spelers erin bleven geloven. Dat is hun .kracht geweest en daardoor zijn we op 2-1 gekomen. Ikzelf had een an der scenario in mijn hoofd, maar zo was het ook goed. En het was na tuurlijk gerechtigheid". Anders dan Gerets wilde de bondscoach zich nog niet druk ma ken over de nabije toekomst. „Op 15 december is de loting, dan zien we wel weer". Zijn verdediger liet zich niet van zijn stuk brengen bij zijn pleidooi voor versterking van het aanvallende gedeelte van het middenveld. Gerets het scheelde zeker veertig procent dat Van Bas ten er niet bij was, want dat is een wereld voetballer"): „De enige die we daarvoor op het moment heb ben is Scifo en ik hoop dat hij er komt Maar dan moet hij wel iets gaan presteren. Voorlopig komt hij niet verder dan het pommaderen van zijn haar en daar win je toch echt geen wedstrijd mee". PAUL DE TOMBE

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 13