Arbiter boosdoener voor Oranje HRC drukt DIOK op feiten Veertienjarige leidt Noordwijk naar grote zege Basketbalsters van MSV zetten zegereeks voort BYO na topper illusie armer Tweede nederlaag Hockeyteam loopt gelijkspel tegen favoriet Australië mis MAANDAG 18 NOVEMBER 1985 PAGINA 19 In hockeycompetitie LEIDEN - De team van hockey club Noordwijk hebben gistermid dag in hun thuiswedstrijden flink uitgehaald. De mannen wonnen maar liefst met 8-2 van HLC, de vrouwen versloegen Spirit met 4- 0. Alecto beleefde eveneens een goed weekeinde. De Leiderdorpse mannen drukten VCL met hun 3-0 zege op de laatste plaats. Dopie - Roomburg 4-1. Het openingsdoelpunt kwam na een kwartier voort uit een strafcor- ner van Roomburger Peter Ver- heggen. In het gelijkopgaande duel kwam Dopie uit zo'n zelfde situatie nog voor rust op 1-1. Het door ziek te en blessures geheel veranderde Leidse middenveld gaf te veel ruimte aan de Delftse opponent. Dopie versierde twee strafballen en tilde de score naar 3-1. Room burg probeerde daarna nog wel de wedstrijd naar zich toe te trekken, maar dat mislukte. Het werd nog 4-1 na een Delftse solo. Cartouche - Forescate 1-3. Op het moeilijk bespeelbare veld van Cartouche kwamen de bezoe kers al na drie minuten door een treffer van Dick-Jan Wassink op voorsprong. Nadat een Cartouche- speler zich demonstratief over de Forescate-goalie had laten vallen, leverde de strafbal de gelijkmaker op. Forescate hanteerde met suc ces de tactiek van de lange klap en liep door Boudewijn Baudoin en Nol van der Steen in de tweede helft naar 1-3. Alecto - VCL 3-0. Het overwicht van de thuisploeg leidde in het eerste part tot elf strafcorners tegen VCL, maar le verde geen treffers op. Vlak na de pauze zag de met de winterstop af scheid nemende trainer/coach Fe lix Zweegers zijn ploeg, via een strafbal uit een strafcorner, een verdiende voorsprong nemen. Hu- go Kranenburg pushte raak en zou dat nog een keer doen uit een straf bal. In de tussentijd had Rein Jan sen de Leiderdorpers met zijn veldgoal al een wat veiliger gevoel gegeven in de succesvolle strijd om van de laatste plaats te komen. Noordwijk - HLC 8-2. Na een aantal missers van Wil lem-Jan van Veen brak Noordwijk vlak voor de doelwisseling de sco re open. Het veel sterkere spel van de thuisploeg leverde tot dertien minuten voor tijd slechts een 3-1 voorsprong op. Daarna kwam de 14-jarige Daniel van Koningsveld in de ploeg en knakte de Haagse Lyceum Club. In twaalf minuten werd het 8-2 voor Noordwijk. Doelpuntenmakers: Noud Hek kens (2), Bing Voorham (3), Van Koningsveld, Ralph Wisbrun en Paul van Kerkum. Haarlem - Hisalis 0-0. Eén punt winst voor de Lissese hockeyploeg die in de eerste ont moeting nog met 1-3 verloor van Haarlem. In het eerste deel waren de beste kansen voor Hisalis dat echter niet kon afronden. Na de pauze had Haarlem het initiatief, maar de verdediging van de bollen- streekploeg werd niét gepasseerd. Bij Hisalis vielen Frank d'Ancona en Gert Kloosterboer op door hun goede spel. Vrouwen Leiden - Kieviten 1-2. De opmars van LMHC is gestopt door het eveneens oprukkende Kieviten. Bij de rust van de aan trekkelijke wedstrijd was de stand nog 0-0 en dat was op dat moment een goede afspiegeling. Daarna werden de Kieviten zo sterk dat manager Frans Ballenduqs later sprak van de beste wedstrijd van het seizoen. Het goede spel werd acht minuten na de pauze beloond met de voorsprong (aanvoerster Dorine Wentrup). Een kwartier voor het einde sloeg Paulien Toet haar ploeg keihard naar 0-2 uit een Basketbalteam wint eerste oefenwedstrij d WAGENINGEN (ANP) - De natio nale basketbalploeg heeft gisteren in Wageningen de eerste van twee oefenwedstrijden tegen Ostrava (Tsj) met 113-96 (63-48) gewonnen. Bondscoach Vladimir Heger ge bruikte de wedstrijd ook om zijn selectiegroep van veertien tot tien man terug te brengen. Na de wedstrijd in Wageningen besloot Heger voor de uitwedstrijd van volgende week donderdag te gen Hongarije, in de kwalificatie- ronde voor de strijd om het wqe- reldkampioenschap, geen beroep te doen op Ebeltjes (Greyhounds), Te Velde (Canadians) en Bottse (Den Bosch). Vanavond in Baren- drecht zal Heger verder schiften. In het oefenduel in Wageningen, waar vier keer twaalf minuten werd gespeeld, nam de nationale ploeg tegen Ostrava snel een voor sprong van ongeveer tien punten en dat verschil bleef op het bord tot het einde. De produktiefste Nederlandse spelers waren: Esveldt 14, Schilp, De Waard en Pieters 13 en De Vries 12. strafcorner. In de laatste minuut scoorde Suzan Nivard de tegen treffer. Noordwijk - Spirit 4-0. De Noordwijkse hockeysters lie ten zich aanvankelijk intimideren door het harde spel van staartploeg Spirit. Nadat al in de eerste minuut een 1-0 voorsprong was genomen via Nickey Brouwers, assist van Jacqueline de Groot, viel de pro- duktie stil aan Noordwijkse kant. De paal moest zelfs de gelijkmaker van Spirit voorkomen. Tien minu ten na de hervatting werd het uit een strafcorner door Nicole Brou wer 2-0 en Spirit is daarna niet meer over de middenlijn gekomen. Brouwer en Renate van der Bent voerden de score op naar 4-0. Roomburg - Zoetermeer 3-2. De Leidse voorsprong (Annette de Vries uit lange corner) werd voor de rust teniet gedaan door de Zoetermeerse ploeg. Het werd 1-2 door een strafbal en een niooi wip pertje over de Leidse goalie. De Vries bracht Roomburg echter weer op gelijke hoogte, waarna Maija Sprey met haar strafbal match winner werd. Cartouche - Forescate 2-0. Met goed spel en veel strafcor ners deden de speelsters van Fo rescate van zich spreken in het duel met Cartouche, dat alleen in de afwerking veel beter was. Vlak voor rust kwam de thuisploeg na een van de sporadische uitvallen aan de leiding. Nadat Cartouche 2- 0 had gescoord uit een rommelige situatie ging Forescate zich force ren. Dat leverde veel lange klappen zonder doelpunten op. Alecto - Rijswijk 2-0 Na een doelpuntloze eerste helft stond middenveldspeelster Euge nie Westerduin tweemaal aan de basis van een Leiderdorps treffer. -Marjet Kruidenier omspeelde de Rijswijkse doelvrouw een keer knap (1-0). Alecto domineerde de hele wedstrijd met specifiek kunst- grasspel en bracht dat nog een keer tot uiting in de score: 2-0 door Mar jolein van Alderwerelt. NOORDWIJK - Het vrouwenteam van MSV blijft het verrassend goed doen in de promotiedivisie. De successen van de Noordwijkse basketbalsters, die zaterdagavond koploper Cheetah onderuit haal den (41-38), zijn een hele verade ming na de nederlagenreeks van het afgelopen seizoen. Minder voorspoedig vergaat het de vrou wen van Lisse, die voor de vierde maal met miniem verschil een wedstrijd verloren: 59-58 bij Olym- pia. De mannen van MSV bleven Leiden Trotters net voor, terwijl Leiderdorp zich voorbereidde op het treffen van deze week met BVO Alphen. MSV is onder leiding van Titus Flapper duidelijk een andere weg ingeslagen. Dat de aanpak van de van LUSV overgekomen trainer- coach succes heeft leert een vluch tige blik op de ranglijst, waar MSV na afgelopen zaterdag nu de twee de plaats inneemt. Bij de start van het seizoen werden de Noordwijk- sen door het sterke Cheetah van het veld gespeeld (71-53), maar in de tussenliggende weken is er hard gewerkt. Cheetah ondervond dat in de re turn, waarin de Nijmeegse ploeg alleen in de openingsfase onder de druk van MSV kon loskomen. De open schotkansen werden echter niet benut en MSV wist via 8-8 hal verwege de eerste helft bij de rust met 21-20 de leiding te nemen. Christa van Schie en Carrie Stoops leidden de thuisploeg na de hervat ting snel naar een beslissende 31- 22 voorsprong. In de slotfase werd het nog wel even spannend (39-38), maar MSV bleef bij de les en zette de zegereeks voort: 41-38. Lisse, dat aanstaande zaterdag MSV op bezoek krijgt, moest voor de vierde maal dit seizoen toezien hoe de tegenstander in de slotse conden met de winst wegliep. In het sleutelduel met Olympia, be langrijk voor de bezetting van de onderste plaatsen in de promotie divisie, leek Lisse op weg naar een knappe overwinning. Een 21-10 achterstand was vlak na rust ge heel weggewerkt (30-30) en bij het ingaan van de laatste minuten stond Lisse op winst. Met nog twintig seconden te spelen en een 57-58 voorsprong ging het alsnog mis en in het eindsignaal scoorde Olympia de winnende treffer: 59- 58. Maijo Feima was topscoorster bij Lisse met 16 punten. Grasshoppers kwam in Katwijk geen moment in de problemen te gen Dragons: 88-78. De ploeg van Ed Zaal behield daarmee haar kop positie in de eerste divisie, waarin de Katwijkse ploeg dit seizoen de buteert. Dat Dragons nog zo dicht bij kon komen lag voornamelijk aan het warrige fluiten van Peter van der Velden, die Grasshoppers op drie technische fouten tracteer- de. Dat leverde Dragons zeven 'ex tra' punten op. Petra van der Oever (30) en Anja Aandewiel (27) waren de produktiefste speelsters. Mannen Blitz's lijdensweg werd voortge zet bij hekkesluiter Hoofddorp, dat de stuurloze Voorschotense ploeg met een 90-85 (39-40) nederlaag naar huis zond. Blitz zal het de ko- mende drie duels moeten stellen zonder coach Krauwel, die naar aanleiding van de gebeurtenissen in de uitwedstrijd bij Argus voor drie wedstrijden is geschorst. Ook spelmaker Wil Moerer, tegen Hoofddorp het enige lichtpuntje bii Blitz, moet één duel aan de kant blijven. Het enige goede voor de eerste divisie-debutant was het bericht dat Ton Kallenberg deze week de training weer mag hervatten. MSV keek bij rust nog tegen een 22-30 achterstand aan in het emo tionele treffen met Trotters, dat een zeer sterke eerste helft liet vol gen door een slecht afgewerkte tweede rondgang. Bij 34-35 was MSV terug in de wedstrijd, waarna de Leidenaars vlak voor de tijd de kans op winst alsnog lieten liggen. Van 60-61 werd het uiteindelijk 66- 65 voor de Noord wij kers. Leiderdorp zal het in het vervolg moeten stellen zonder Mark Brus see, die gisteren liet weten met bas ketbal te zullen stoppen. Onvrede met de aan hem toebedeelde speel tijd lag aan de basis van zijn be sluit. Leiderdorp, met een beschei den rol voor Henk Jan Piket en goed spel van Marcel Sommeling (21) en Marcel Huybens (22) won probleemloos van OSG: 74-55 (rust 36-23). Grasshoppers kwam tegen Lo- komotief na de rust (51-40) goed te rug (59-55), maar miste andermaal de kracht om een wedstrijd in winst om te zetten: 119-87 voor Lo- komotief. Kuyt (19) en Oudshoorn (16) waren de Katwijkse topschut ters. Het Nederlands hockeyteam verloor zaterdag zijn eerste wedstrijd met 2-1 van gastland Australië. Hidde Kruize (links) en Maarten Bestall. i het toernooi om de Champions Trophy an Grimbergen contra Australiër John (foto ANP) ROTTERDAM - Het met veel spanning tegemoet geziene top- treffen tussen AMVJ Rotterdam en BVO Alphen is gistermiddag in de bomvolle sporthal Kralingen op een bittere teleurstelling uitgelo pen voor de Alphenaren. De bas ketbalploeg van BVO verloor me de wedstrijd (70-66) ook zijn onge slagen status. AMVJ, dat gedu de het grootste deel van de wed strijd met ruim verschil leidde weet zich nu ook zonder de doo vriend en vijand gevreesde, r nog altijd geblesseerde. Paul van Solm, de beste ploeg van het rayon. Twee tussensprints waren eigen lijk voldoende om de winst in het verhitte en bedroevend slecht ge leide duel bij AMVJ te doen belan den. De Rotterdammers ontdeden zich als eersten van de zenuwen, die bijna vanzelfsprekend aan een treffen van twee ongeslagen ploe gen zijn verbonden. Bareld Brui ning, gevaarlijk door zijn schot van middenafstand, en Hans van Goor, AMVJ's recalcitrante spelmaker, trokken het spoor (6-0) en BVO PERTH (ANP) - „We hebben nog nooit zo overtuigend het spel van de Australiërs kapot gemaakt. Ze wisten gewoon niet meer wat ze moesten doen". Het was duidelijk. Coach Wim van Heumen was na af loop van de eerste wedstrijd van het Nederlandse heren hockey team voor het toernooi om de Champions Trophy in het zonover goten en dus warme (26 graden) Perth uitstekend te spreken over de manier, waarop zijn onervaren team de favorieten partij had gebo den. Het loon, in de vorm van, ten minste, een gelijkspel bleef echter uit. Zeventig minuten keihard werken leverde niet meer op dan een nederlaag van 1-2. Op zichzelf eervol genoeg, want velen waren bang geweest voor een verliespar- tij met ruime cijfers gezien het ver schil in routine in beide ploegen. „Uitgaande van het evenwicht in het veld hadden we een gelijkspel zeker verdiend. Het is voor onze spelers heel jammer, dat het er niet is uitgekomen. Want kansen waren er genoeg". Van Heumen dirigeerde zijn spe lers direct na afloop naar de kleed kamers. „Hou op met over die scheidsrechter te praten", schreeuwde de Brabander voor zijn doen ongewoon hard. „Hou op, zeg ik". De verwensingen aan het adres van de Pakistaanse arbi ter Bhagdadi waren op de Neder landse bank uit vele kelen duide lijk te horen. De man faalde volko men. Maarten van Grimbergen merkte dat nog eens vlak voor tijd, toen hij de bal bij de derde Neder landse strafcorner keurig dacht stil te leggen, zodat Ties Kruize in kon pushen. Bhagdadi hield er een an dere mening op na en floot af. „Dat soort geintjes flikte hij steeds", foe terde „Japie" later. Australië, zonder de geblesseer de aanvoerder Charlesworth, was Peter Haselhurst grote dank ver schuldigd. De blonde opkomende middenvelder, nog maar juist her steld van een rugblessure, scoorde tot twee keer toe met een hoge, ge duwde bal uit een strafcorner. Van Heumen: „We wisten, dat ze die zouden gebruiken. In de teambe spreking hebben we er zeker wel twintig minuten aan gewijd. Maar René Klaassen kon er op de lijn ge woon niet meer bijkomen". Toen Ties Kruize de push na een kwartier ook probeerde bij de eer ste Nederlandse strafcorner keerde Davies wel de bal op de lijn. „Maar dat had een strafbal moeten wor den, omdat hij de stick boven schouderhoogte had", meende Van Heumen met grote stelligheid. Onvervaard trad Oranje het zo opgehemelde Australië tegemoet in het met ongeveer 3.000 bezoe kers matig gevulde Common- wealth-stadion in het voorstadje Bentley. Volgens opdracht diende de eerste twintig minuten een af wachtende taktiek gehanteerd te worden. Maar na een kwartier lie ten de Nederlanders die te angstige strijdwijze varen. Terecht, want dit Australië was niet bij machte om de hinderlijk volgende Nederlan ders van zich af te schudden. „De Australiërs konden haast niet com bineren", aldus Van Heumen. „Die jongens gingen maar wat in de breedte lopen. Een goede pass was er haast niet meer bij. Veel van hun lange ballen gingen nu verloren". Niettemin nam Australië na een half uur toch de leiding. Bij de tweede strafcorner schoof Bestall de bal twee meter naar voren, waar Haselhurst klaar stond om over de liggende doelman Leistra in het Nederlandse doel te pushen (1-0). Nederland kreeg even een tik, die tot in het begin van de tweede helft doorwerkte. De Nederlandse defensie, met als uitblinkers voorstopper Bie- rens en doelman Leistra (beiden van Tilburg), kon met de grootste moeite een grotere achterstand voorkomen. Juist toen Nederland op het punt leek ineen te storten onder het Australische geweld, ontstond de verrassende gelijkma ker. Heijn omspeelde op links Bell en Bestall en bediende de meege komen Van Grimbergen, die doel man Snowden op zijn weg vond. De terugspringende bal kwam ech ter terecht bij middenvelder Schaeffers, die met een lange haal scoorde (1-1). Drie minuten later besloot Van Heumen de moegestreden Schaef fers en tevens Benninga te vervan gen door Parlevliet en Bovelander. Van Heumen: „Schaeffers had op het middenveld drie keer zoveel ar beid verricht als de rest en ik was bang, dat hij het in het laatste kwartier niet meer zou houden. Met Bovelander kwam er nieuwe stuwkracht in de ploeg". De snelle Parlevliet verscheen in de spits en Hidde Kruize, die met een zwaar omzwachtelde linkerknie niet meer over voldoende sprintkracht beschikte, zakte een linie. Juist nadat Parlevliet met een fraaie solo gevaar had gesticht, gaf Haselhurst opnieuw met een push uit een strafcorner Australië we derom de leiding (2-1). „Er hielp geen moedertje lief aan", mompel de Van Heumen verslagen. Nederland weigerde zich zonder meer bij de nederlaag neer te leg gen. Ausputzer Ties Kruize ging meer naar voren en achterin werd - niet zonder risico - één tegen één gespeeld. Ties Kruize, Bovelander en Diepeveen kregen uitstekende schietkansen, maar doelman Snowden weigerde mee te werken. Een halve minuut voor tijd kreeg Nederland de laatste kans de ne derlaag nog af te wenden, toen de beslist niet scheutige Bhagdadi zo waar een strafcorner toekende. Hij had het net zo goed niet kunnen doen. De manier, waarop Van Grimbergen - geheel volgens de re gels der hockeykunst - de bal stil legde, vond geen genade in de ogen van de Pakistaanse arbiter, die prompt als de grote boosdoe ner werd aangewezen. PERTH (ANP) - Het begint er in Perth voor de Nederlandse hoc keyers somber uit te zien. Tijdens het toernooi om de Champions Trophy ging vandaag op het heetst van de dag (de thermometer gaf ruim dertig graden aan) ook de tweede wedstrijd verloren. Had Oranje zaterdag tegen het sterke Australië nog kansen op een gelijkspel, tegen Groot-Brittannië konden de Nederlanders geen moment overtuigen. Door doelpunten van Batchelor en Du- thie (beide malen voortkomend uit strafcorners), over beide helf ten verdeeld, verloor Nederland met 0-2. Het zal nu een hele toer worden om de laatste plaats nog te ontwijken. Net als Olympisch- en wereldkampioen Pakistan heeft Nederland nu nul punten uit twee wedstrijden. Vandaag spelen beide teams tegen elkaar. Nederland mag ervan verzekerd zijn, dat de Aziaten tot het uiterste zijn geladen. kwam al meteen m de problemen. In de beginopstelling werd Elbert Mol gemist, hoewel de als vervan ger optredende junior Marlon Dor- siel met zijn acrobatiek veel van het lengteverlies kon compense ren. Dorsiel leidde samen met Ste ve Deil het herstel in van BVO, dat bij 9-9 weer opnieuw kon begin- Beide teams waren toen al in aanvaring gekomen met de arbi ters Nico van Hussen en Theo Vlug, die de sfeer van de strijd niet aanvoelden en de zaken met name na de rust uit de hand lieten lopen. Het kwistig rondstrooien van tech nische fouten (Zoutman, Van Goor, Bruining) moest het geha vende gezag herstellen, maar kon de orde en rust (een bijna vechtpar tij tussen de heethoofden Theo van Leeuwen en Hans van Goor) niet herstellen. De zwakke arbitrage droeg bij tot het chaotische ver loop van het duel, waarin BVO na een tweede spurt van AMVJ alle controle leek te verliezen. AMVJ kon uitlopen naar een veelzeggen de 17-9 voorsprong halverwege de eerste helft, die bij rust was uitge bouwd tot 39-26. Toen BVO ook na de hervatting geen bal goed wist te plaatsen en geen schot goed wist te lossen (Fi- lippo, Haverkamp) leek de strijd defintief beslist. Onder de borden was AMVJ heer en meester en de door Kees Zoutman (23 punten) aangevoerde breaks vonnisten BVO: 52-35. Op dat moment ver slapte de aandacht bij AMVJ, dat door Jozef van Leeuwen wreed werd wakker geschud. Bijna in zijn eentje bracht de oudste van de Van Leeuwen-broers de Alphenaren plotsklaps terug in de wedstrijd en in de dertiende minuut was alles weer mogelijk: 54-52. BVO kon echter niet doordrukken en verloor zijn greep op het spel van AMVJ. dat door het geknoei van BVO de kans kreeg om orde op zaken te stellen. Kees Zoutman gaf AMVJ weer ruimte om adem te halen (63-56), maar daarna ging de Rotterdamse ploeg andermaal in de fout. Het be houdende spelconcept werd onder druk van de Alphense pressie los gelaten en Steve Deil kreeg een unieke kans om BVO voor de laat ste maal aan de winst te helpen. De gretige spelmaker schoot echter mis en leverde in de daarop vol gende aanval de bal in bij AMVJ, dat via 68-60 uiteindelijk bij 70-66 de winst en de eerste plaats bin nenhaalde. BVO een illusie armer achterlatend. HANS JACOBS DEN HAAG - DIOK is gisteren met de neus op de feiten gedrukt getuige het 17-4 verlies tegen de Haagsche Rugby Club. De Bassets kwamen er evenmin aan te paste- gen koploper Castricum en verlo ren met 6-48. Het is een ongeschreven wet in de sport: van de koploper wil ie dereen winnen, en dat heeft DIOK gisteren moeten ervaren in de al tijd beladen wedstrijd tegen HRC, dat nu ook nog eens knokte voor de laatste kans op aansluiting bij de rugby-top. De Hagenaars be gonnen dan ook enorm fanatiek, terwijl de rugbyers van DIOK, on danks een gezamelijk kopje koffie voor de wedstrijd, nog niet bij de les waren. Het bleek bijvoorbeeld uit een domme line-out overtre ding die HRC op een 3-0 voor sprong bracht. Daarna kwam DIOK beter in het spel. Door het slordig omgaan met balbezit kon de tegenstander zich echter keer op keer aan de druk ontworstelen. Uit een van die si tuaties kreeg HRC een line-out vlak voor de try-line van DIOK. Uit deze line-out werd ook gescoord (7- 0). Hierna was het alles DIOK wat de klok sloeg. Door constante pres sie op de tegenstander werden sco- ringsmogelijkheden geschapen, waarvan captain Dick Altink een maal gebruik maakte (7-4). Ook hierna hadden de geel-blau- wen verreweg het beste van het spel, maar ze hadden geen geluk. Na een onoverzichtelijke situatie aan de zijkant van het veld bleef hooker Peter Smak geblesseerd liggen en dit betekende dat DIOK na twintig minuten met 14 spelers verder moest. Het verlies van de hooker binnen een team is bijna niet op te vangen. Het betekent dat de scrum en de line-out aangepast moeten worden en dat stelde DIOK voor de nodige problemen. Gedurende de rest van de eerste helft werd er dan ook niet meer ge scoord. Ook niet door HRC dat echter wel moed kon putten uit het nummerieke overwicht. De Haagse rugbyclub zou er van profiteren in de tweede helft, waar in DIOK kon proberen wat het wil de, zonder tot scoren te komen. Dat lukte HRC wel. Goed gebruik maKend van de man-meer situatie werd een try gescoord tussen de palen (13-4). Het pleit voor DIOK dat het bleef knokken voor een beter resultaat. In het veld waren de Leidenaars ook echt niet minder, ze kwamen alleen steeds een mannetie te kort HRC scoorde nog eenmaal op de blinde kant (17-4). DIOK besloot hierop alles of niets te gaan spelen. Of zoals trainer Michael Patrick het verwoordde: Of je nu met 17-4 verliest of met 27-4, dat maakt ook niet meer uit". Door dit alles of niets spelletje werden er toch nog enkele kansen gecreeerd, maar door slechte be slissingen van de Leidse aanvallers en door goed verdedigen van Den Haag werd de score niet meer ge wijzigd. DIOK staat daardoor voor lopig weer met beide benen op de grond cn HRC heeft weer aanslui ting bij de top gevonden. AMSTERDAM (ANP) - Het eerste stratenrugbytoernooi, dat zaterdag 23 november van start gaat, is nu al een succes. Ruim 25 verenigingen heb ben gereageerd op de oproep van de Nederlandse Rugby Bond om initia tieven te nemen voor dit evenement, dat het doel heeft vooral jeugdleden te werven. In totaal meer dan 2500 jongeren zullen volgend weekeinde op de velden verschijnen om met de sport kennis te maken. De belangstelling is groot in heel Nederland. Opvallend is dat Den Haag, waar de veelvoudige landskampioen resideert, verstek heeft laten gaan. Bassets De Bassets hadden het gisteren erg moeilijk tegen Castricum. Zo langzamerhand is er steeds sprake van hetzelfde liedje. In de voor- waartsen waren de Sassenheimers sterker dan hun tegenstander (scrums en los werk) maar in de driekw3rtlijn werden te bij vlagen weggespeeld. De absentie van win ger Ruud Vos weegt zwaar bij de Sassenheimers. maar ook met bles sures moeten ze toch volwaardig in de ere-klasse mee kunnen draaien. Dat lukte ook tegen Castricum niet; door twee kicks van Martin Groeneveld werd de ruststand 6- 23. De tweede helft gaf hetzelfde spelbeeld te zien. De Bassets had den het meeste balbezit, maar Ca stricum scoorde door de de zwak ke plekken van de Sasenheimers bloot te leggen. De derde rij is te traag en dus te laat bij de losse si tuaties, door de dnekwartlijn wordt vaak een verkeerde beslis sing genomen en men durft geen initiatief te nemen. De eindstand werd uiteindelijk 6-48. De Bassets hoeven echter niet bij de pakken neer te zitten. Als ze zich goed voorbereiden op het duel met NFC moet winst in die partij mogelijk zijn.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 19