5DT Sjaardema vergooit kampioenskansen Leython weer op de goede weg Mark van Belkum matchwinnaar m'j, A t'&Z-m«U-; Groenendaal winnaar van veldrit VUetwijk: te laat maar toch gekomen. Bokssuctes voor 'Leiden' Vriesekoop niet in wintercircuit Tweede plaats Arthur Mostert PAGINA 18 DO/ST SPORT MAANDAG 18 NOVEMBER 1985 Sjaardema heeft de riante kansen op promotie naar de ereklasse B- poule eigenhandig gereduceerd tot praktisch nul door onnodig, op ei gen tafel nog wel, een punt te ver spelen aan het Brabantse OTTC. Beter verging het de mannen van Scylla, die hun verblijf in de ereklasse prolongeerden door JCV in een rechtstreeks degradatieduel met 6-4 de baas te blijven. Was dit het meest vreugdevolle feit dat de één na laatste ronde van de eerste competitiehelft opleverde? Nee, daar komt de titel die Docos veilig stelde middels een 8-2 zege op en bij Onkyo 3 net iets meer voor in aanmerking. Of moeten de schijn werpers maar vooral gericht wor den op Gerard Bakker jr. die spe lend voor Avanti 2 tegen de dure boys van Het Hooge Huys ongesla gen bleef, hetgeen onder meer winst op oud-Scyllaan Swier in hield. Jaap Polak kon je, toen hij nog geen mr. in de rechten was, ge woon 'Plakkie' noemen. 'Plakkie' was in zijn jonge jaren een bijtertje, zo eentje die met heerlijk aandoen de inzet wilde ploeteren voor elk punt. Wat dét aangaat is hij dezelf- de gebleven. Zaterdag ging tegen een speler van Hotak '68 de eerste game verloren en prijkte er in de tweede prompt een 20-14 achter stand. Negenennegentig van de honderd spelers geven bij zo'n stand de pot op maar 'Plakkie' niet. Terug vechtend naar 20-20, daarna met 1-0 achter, met 2-1, met 3-2 achter, maar toch winnen. Derde game, kruit verschoten, met 12-2 achter, met 20-18, maar toch win nen. Waarom al die aandacht voor één partijtje. Allereerst omdat me de door die pot Sjaardema 2 met 6-4 kon winnen van Hotak en daar door promoveren naar de tweede divisie, maar ook omdat in dezelf de zaal op de tafel ernaast het bij de hoofdmacht tot aan de rust nou net ontbrak aan de 'nooit opgeven- mentaliteit' van Polak. Het publiek ruikt zoiets natuur lijk op een kilometer afstand en richtte zich op de reserves. Pas na de thee en een verbale oppepper die derde team-speler Thomas van Nes in de kleedkamer Herman van der Broek toediende, kwam er een fel vechtende Sjaardema-ploeg achter de tafel. De opgave was, een 4-1 achter stand tegen OTTC nog om te zetten in winst. Die achterstand was on- staan door onverwachte nederla gen van Herman van der Broek van Friso Reitsma. Was er sprake van onderschatting? Misschien, feit is wel dat de gasten een extra stimulans kregen van de oproep die in de kantine hing 'om volgen de week allen de kampioenswed strijd bij Noad bij te wonen'. Feit is ook dat trainer Joly Soji- nu alleen achter het raam aanwezig was om fouten te noteren. Een merkwaardige zaak, omdat spelers en speelsters, die op basis van de belofte sowieso de top te kunnen halen hard willen trianen, toch recht hebben op mentale support op de momenten dat het erom gaat. Zaterdag kwam de ommekeer bij de mannen dan ook niet door een donderspeech van Sojinu. De spe lers zelf beseften dat het vechten voor de laatste kans was en pomp ten er, als bewijs dat het anders kan, een prima offensief uit. Bij 5-4 vóór verloor echter Mark San Ajang opnieuw en was het ge daan met de titelkansen. Alleen als Odion 2 volgende week tegen het zelfde OTTC een fout maakt kan er alsnog feest gevierd worden. Feest vieren ze wel bij Docos, dat zonder enig probleem met 8-2 het derde van Onyo inpakte. Alleen Den El zen en Engelbert verloren een par tij. Prashad bleef, zoals hij dat al we ken doet, ongeslagen. De stap om hoog naar de derde divisie is leuk, maar niet meer dan dat. Docos heeft nog niet het team bij elkaar dat in de toekomst potten gaat bre ken. Daarvoor is de klasse van Wal ter Engelbert en Sjaak den Elzen te beperkt. Sterker nog, alleen als Prashad goed draait kan er in de tweede helft in de derde divisie goed gefunctioneerd worden. Het duel tussen Scylla en JCV was in vele opzichten een degrada tieduel. Weinig tot geen publiek, omdat er niet tot nauwelijks enige bekendheid aan de pot was gege ven, en die paar verstokte fans die er nog wel waren zagen bovendien een belabberd duel. De Braban ders hadden hun sterkste speler, Jos Verhulst, als langzaamste spe ler opgesteld, om Frits Kantebeen via een nederlaag voor de rest van de avond uit het ritme te halen. He geen drie keer uitkwam. Zelf zei Kantebeen na afloop dat het slim mer was geweest om de pot tegen Verhulst te laten lopen. Een waar heid als een koe. Iets waar coach Theo Bakker misschien op had kunnen komen. Hij kwam er niet op, en kon al evemin een middel vinden om Sjoerd Meyer goed ach ter de tafel te krijgen. Dat Meyer desondanks nog twee popjes won was vooral te danken aan de altijd te vriendelijke houding waarmee de Brabantse ping-pongers achter de tafel staan. Bij 4-4 bijvoorbeeld weigerde Petzei in de derde game gewoon om het technisch surplus uit te buiten. De 5-4 voorsprong werd door Peter-Paul de Vrind uit gebouwd naar een 6-4 winst door Verhulst in twee games af te troe ven. De Vrind bleef hierdoor met zijn amper 17 jaren (hij debuteerde in de hoofdmacht) netjes ongesla gen. De vrouwen van Scylla handha ven zich voorlopig nog bij de beste zes teams van Nederland na de 6-1 overwinning op De Treffers. De ze ge van Sophia Vaalburg op Heltzel viel op, net als de winst die jeugd- speelster Judith Lepelaar eerder op de dag boekte op Vivia Blanc- kaert. Overige uitslagen: Swift-Avanti 1 1-6, Avanti 2-M.Z. 5-5, L&T-Do- cos 6-4 Hoonhorst 2-Scylla 2 9-1, Mannen: Sjaardema 3-Het Zand 6- 4, Bos Stars-Docos 2 7-3, Avanti 3-De Treffers 0-10, Avanti 2-Het Hoge Huys 5-5 Odion-Avanti 1 6- LEIDEN - De volleyballers van Leython hebben het afgelopen veekeinde de nederlagenreeks nndelijk weten te doorbreken. De Leiderdorpers stevenden onbe dreigd op een 3-0 overwinning af tegen het Amstelveense Brother/ Martinus. NOVO werd op de rang lijst teruggeworpen naar de vijfde plaats door de 3-0 nederlaag bij Ze venhuizen 2. De mannen van Ge- mini wonnen ondanks de 3-0 eind stand moeizaam van Delta. Bij de vrouwen bleef Leython op het goe de pad met een 3-1 zege op het Haagse Kalinko. Gemini pakte een puntje bij Molenwiek: 3-2. Leython, dat de competitie met vier nederlagen is gestart, leek te gen Martinus in hetzelfde spelpa- troon te vervallen. De Leids-Lei- derdorpse formatie gaf andermaal een snel tot stand gekomen voor sprong (10-6) uit handen (10-10), maar ditmaal wist het door een sterk blok en foutloos aanvallen van Ad Kerkhof de eerste set toch winnend af te sluiten: 15-11. In het verdere verloop van de strijd toon de Leython, zonder echt goed te spelen, dat alle onderdelen goed verzorgd zijn. Martinus bleef tot 8- 8 nog bij, maar gleed met 15-8 voor al door toedoen van Leon Heyting ook in de tweede set onderuit. In de derde set wisselde Leython bij 2-2 Rob van der Bosch in voor Rens van Veen en dat liep dermate goed dat Martinus er niet meer aan te pas kwam (15-6 en 3-0). Gemini dacht op grond van de vooraf verzamelde informatie over de tegenstander een 'makkie' te zullen hebben aan Delta. Er werd dan ook geëxperimenteerd met de opstelling, die door een golf aan blessures in geen enkele wedstrijd dezelfde is geweest. De laconieke instelling brak de Voorschotena ren bijna op, want de eerste twee sets werden met minimale winst binnengehaald: 17-15, 15-13. Licht puntje was het feit dat in beide sets een grote achterstand (respectieve lijk 7-14 en 10-13) op karakter in setwinst kon worden omgezet. De ze inzet compenseerde ook de ten opzichte van voorgaande jaren iets mindere kwaliteit en techniek van Gemini. De laatste set leverde geen problemen meer op voor de vrijuit- spelende Voorschotenaren: 15-4 en 3-0. NOVO maakte bij Zevenhuizen in feite in elke set dezelfde fout. De tegenpartij mocht steeds weer een forse voorsprong nemen alvorens NOVO serieus begon te spelen. Op dat moment was het verschil (7-0) Tweede plaats Van der Veer OOSTERHOUT - Dat Theo van der Veer in vorm is demonstreerde de atleet van AV Holland gisteren in Oosterhout, waar hij achter Jo- han van de Wansum tweede werd in de traditionale Warandaloop. Van der Veer legde het bijna tien kilometer lange parcours af in een tijd van 31 minuten precies. Dat was twintig seconden nadat Van de Wansum was binnengekomen. echter te groot om de inhaalrace te doen slagen. Zevenhuizen 2 liep in de eerste set uit naar een 8-1 voor sprong, zag NOVO bü 13-13 gelijk- komen, maar won dankzij twee kleine foutjes van de Noordwijkers met 15-13. In de volgende sets werd het 15-10 en 15-12. Vrouwen Bij de vrouwen wist Gemini met een moeilijke service en een geslo ten verdediging tegenstandster Molenwiek in Zaandam goed on der druk te houden. Met Astrid de Graaf en invalster Hanneke der Hazel als spelverdeelsters werd die set ruim gewonnen: 12-15. Mo lenwiek sloeg goed terug (15-7). Gemini kwam in de derde set via 7-14 en 10-15 niet in gevaar en nam een 2-1 voorsprong. Molenwiek wist zich echter tijdig te herstellen en trok alsnog de winst naar zich toe: 15-7, 15-11 en 3-2. Leython verloor door het stroef lopen van de aanval de eerste set van Kalinko: 5-15. De Leiderdorp- sen werden toen pas goed wakker en maakten in de drie volgende stes korte metten met Kalinko. De nieuwe aanwinst Fredi Wamelink paste zich gemakkelijk aan en was in de laatste set zelfs een van de uitblinkers: 3-1 (15-13,15-9 en 15-9). In de promotieklasse lijkt de op mars van Leython 2 en Donar voor lopig nog niet af te stoppen. Ley thon 2 was van tevoren gewaar schuwd voor een moeilijke wed strijd tegen Agon. Leython bouw de in de eerste set vooral een voor sprong op dankzij de eigen sterke service en het zwakke passen bij de tegenstander: 15-8. De volgende set ging evenwel verloren (8-15), maar het herstel kwam op tijd en de resterende sets werden eenvou dig gewonnen: 15-8, 15-3 (3-1). Uit blinkers bij Leython waren Ruud Lutjenhuis en Rob Koebrugge. Donar werd in de eerste set van de ontmoeting met Jupiter geheel weggespeeld. Van 13-0 werd het 15-3. Donar dacht snel naar huis te kunnen, doch in de tweede set volgde de ommekeer. Jupiter bleef tot 10-10, daarna drukte Donar door naar 10-15. Adriaan Timmer vervulde een hoofdrol in de daar opvolgende sets, waarinde ploeg uit Oudewater simpel opzij werd gezet: 15-6, 15-3 (1-3). NOVO 2 is na de goede competi tiestart helemaal weggezakt. Ska- nia bleek in Delft te sterk voor de Noordwijkse reserves: 15-11, 15-8 en 15-13. Gemini 2 verloor volgens ver wachting van Zovoc (15-11, 15-12, 15-10), maar heeft nu het leidende trio gehad en kan met vertrouwen uitkijken naar de volgende wed strijden. Het duel tussen Gemini 2 en en Skania kende een wisselend ver loop. De Voorschotense vrouwen pakten de eerste set (4-15) en de Delftse dames de tweede (15-13). In die set liep Skania uit naar een 9-3 voorsprong, maar wist Gemini te rug te komen tot 13-13. Twee snoei harde serves waren echter te veel. In de derde en vierde set was het verzet gebroken en greep gemini met 9-15 en 3-15 de 1-3 zege. WVV miste Dicky van der Wilik en Anneke Tollido en merkte dat in het spel tegen DVC, dat met 3-2 zegevierde (setstanden 15-10, 9-15, 15-9, 11-15 en 10-15). Leython 2 speelde in Gouda hartverwarmend tegen Jodan Boys: 1-3. De eerste set leverde een 14-16 overwinning op, de tweede rondgang werd met 9-15 gewonnen. De volgende set ging verloren, maar er werd tijdig orde op zaken gesteld. GER RENES Jim van Es (voorgrond) in actie voor LZ'86 tegen Polar Bears. Ook hij kon de Leidse ploeg niet voor een nederlaag behoeden De Zijl in slotfase langs Zian DEN HAAG/LEIDEN - De water- poloërs van de Zijl/LGB lieten na een zeer spannende en emotionele wedstrijd het Haagse Zian/Vitesse op het nippertje achter zich. De Leidenaars wonnen met 8-9. LZ'86 leed opnieuw een nederlaag. Het Edense Polar Bears was in het Vijf Meibad met 6-11 te sterk. Vivax verloor met 9-10 van De Vuursche. Katwijk won in de derde klasse het toptreffen tegen WVZ met 9-10. DKD behaalde tegen Woerden een prima overwinning. De Leiderdor pers wonnen met 7-4. De vrouwen van LZ'86 leden tegen tegen koplo per Brandenburg een duidelijke 4- 11 nederlaag. De Zijl/LGB vrou wen speelden 5-5 gelijk tegen Wiekslag. De Zijl/LGB won zaterdagavond na een uiterst spannend treffen van het Haagse Zian/Vitesse. De arbitrage leverde zoals zo vaak weer voldoende stof tot discussie op. Traden de mannen in het wit in eerste instantie veel te lankmoedig op tegen de zware overtredingen van Haagse zijde, nadat de Leidse coach Jan Evert Veer bij een 5-3 achterstand bij de scheidsrechters Janssen v.d. Laak en Esker was gaan informeren hoe zijn ploeg dan wel moest spelen, draaiden de arbi ters om als een blad aan een boom en kon de Zijl/LGB niet veel fout meer doen. Gelukkig was er over de arbitra ge in de slotfase weinig discussie mogelijk. In die laatste minuten trok de Zijl/LGB de overwinning naar zich toe. Tot in de laatste pe riode moest een veel kansen mis send de Zijl/LGB Zian/Vitesse voor zich dulden (8-6). In de laatste paar minuten was het eerst Hans Nieuwenburg die de achterstand verkleinde tot 8-7. Hierna ontpopte Marc van Belkum zich als match winnaar. Eerst verzorgde hij de ge lijkmaker (8-8). Vlak voor tijd slaagde hij er in de winnende tref fer achter Zian/Vitesse-doelman Harm de Jager te tikken. Terwijl de gehele Haagse defensie lag te wachten op een schot van de in balbezit zijnde Stan van Belkum, zag de Leidse topscorer in een flits dat zijn broer Mare er veel beter voor lag. Zijn snelle pass had een winnend vervolg. Door deze over winning kan de Zijl/LGB' een plaats bij de bovenste vier niet meer ontgaan. De rest van de com petitie kan dus vrijuit worden ge speeld waarna het grote werk be gint. Doelpunten: Mare van Bel kum 3x, Alex van Belkum 2x, Hans Nieuwenburg 2x, Stan van Belkum lx en Arno v.d. Winkel. LZ'86 trad aan tejgen één van de favorieten voor de titel in de hoofd klasse, Polar Bears uit Ede. Polar Bears, nog steeds zonder de ge blesseerde Scherrenburg, nam de hindernis LZ'86 zonder al te veel problemen. De Leidenaars werden met een 6-11 nederlaag geconfron teerd en gezien het spelbeeld biedt deze nederlaag weinig perspectief voor de nabije toekomst. Qua veld spel zijn de Leidenaars zeker niet de mindere van hun opponenten maar het falen van de Leidse for matie moet worden gezocht in het onbenut laten van de meest opge legde kansen. In de wedstrijd te gen Polar Bears verkregen de Lei denaars maar liefst 8 maal een man-meer-situatie waarvan er slechts 3 werden omgezet in een doelpunt. In de derde periode na men de 'beren' een 3-7 voorsprong die ondanks verwoede maar mach teloze pogingen van de LZ-voor- waartsen in de laatste periode niet meer in gevaar kwam. Perioden- standen: 1-3, 3-6, 3-7 en 6-11. De Leidse produktie werd verzorgd door: Ruud Muusse 2x, Frans van der Brink 2x, René v.d. Zeeuw en Michel v.d. Zeeuw. Vivax is het ongesjagen thuisre- cord kwijt. De wedstrijd tegen het laag geplaatste de Vuursche lever de een teleurstellende 9-10 neder laag op. De sterke midvoor leverde de Oegstgeestse defensie onover komelijke problemen op. In de laatste periode werd keeper Henk de Mooy ook nog eens (met vervan ging) voor de duur uit het water ge stuurd. Hoewel speler Onno Sloot- erdijk hem goed verving kon het onheil niet meer worden afge wend. Periodestanden: 2-1, 4-3, 5-6 en 9-10. Goals: Max de Mooy 3, Hans Treisburg 2, Dick Langer- BERGEN OP ZOOM (ANP) - De van zijn blessure herstelde Reinier Groenendaal heeft gisteren in Ber gen op Zoom een veldrit voor be roepswielrenners gewonnen. De Brabander, die enkele weken gele den zijn sleutelbeen brak bij een aanrijding met .een auto, had na een uur en een ronde de Belg Paul de Brauwer en wereldkampioen Klaus-Peter Thaler uit de Bondsre publiek achter zich gelaten. Voor achtduizend toeschouwers eindigde de Drent Martin Hen driks op de vierde plaats. Hij maakte tot twee ronden voor het einde deel uit van een kopgroep van acht renners, waaruit Groe nendaal, De Brauwer en Thaler ontsnapten. Onder aanvoering van Hendriks bleven de vijf geloste veldrijders wel in de buurt van de drie koplopers, zonder die nog te kunnen bedreigen. Na de vijfde dag van de toekomst- zesdaagse van Parijs bezetten Aart van de Kruijsweg en Michel Le Grand de tweede plaats. De Neder landse amateurs hadden gister avond alleen de Westduits/Deense combinatie Messerschmidt/Frost voor zich. De stand in de toekomst- zesdaagse was gisteravond: 1. Uwe Messerschmidt/Dan Frost (Brd/ Den) 30 punten; op één ronde: 2. Aart van de Kruijsweg/Michel Le Grand 37; 3. Lars Olsen/Kenneth Lyngholm (Den) 26. De Zwitsers Jorg Muller en Da niel Gisiger hebben op de vijfde dag van de zesdaagse van Parijs hun leidende positie behouden. Met een ronde achterstand bezet ten Joop Zoetemelk en René Pij nen de zesde plaats. LEIDEN - De badmintonners van het eerste team van Vlietwijk wisten zaterdag niet wat ze overkwam. Volgens de opgave van de bond moest de Voorschotense formatie zaterdag om kwart over twee uit tegen Velo spe len. Verbazing alom derhalve toen om half twaalf in Voorschoten de tele foon ging en aan de andere kant van de lijn een bestuurder van Velo vroeg waar Vlietwijk bleef. De vertegenwoordiger van de Wateringse club deelde mee dat de wed strijd om 11.00 uur had moeten beginnen. Het aanvangstijdstip was ver anderd en dit had de club schriftelijk meegedeeld aan zowel de competi tieleider als aan het bestuur van Vlietwijk, dat evenwel nooit een brief van Velo had ontvangen. De reglementen schrijven in dergelijke gevallen voor dat een club die langer dan een uur na het officiële begin wegblijft automatisch twee punten in moet leveren. De spelers van Velo wensten evenwel de hand over hun hart te strijken. Zo kon het gebeuren dat de wedstrijd in de eerste klasse later op de dag alsnog werd gespeeld...en een overwinning opleverde voor Vlietwijk. Dat nu zat Velo niet lekker en de club kondigde aan alsnog bij de bond protest aan te tekenen tegen de gang van zaken. Vlietwijk won met 3-7. In plaats van elf duels werden er slechts tien afgewerkt omdat de Velo-hal ontruimd poest worden voor een optreden van Frank Boeyen... De reserves van Vlietwijk (tweede klasse) waren kansloos tegen DKC 3: 8-0. Het derde team van de Voorschotense club boekte met dezelfde cij fers een overwinning op Zwaluwen. In de tweede klasse verspeelde Lisse een punt tegen Airsport (4-4). Door dit resultaat is de ploeg afhankelijk van een misstap van ABCA, dat nog steeds aan de leiding gaat. Het tweede team van Lisse (vierde klasse) deed goede zaken. Het team versloeg concurrent Duinwijck 8, dat één punt achter stond, maar nu dus een veel groter 'gat' moet 'vullen'. BC Leiden 1 (derde klasse) leed een onverwacht verlies tegen Flair (3-5). Een klas lager won Merenwiek het toptreffen van Haarlem 5. Door dit resultaat staan de Leidenaars nu twee punten voor op hun directe concurrent. In dezelfde afdeling verloor Veglo met 2-6 van Lotus 2. Katwijk heeft zaterdagavond zijn titel-aspiraties in de derde klasse bevestigd. In het treffen tegen me dekoploper WVZ bleven de Kat- wfjkers met 9-10 aan de goede kant van de score. De mannen van Aad de Keyzer maakten het zich in de laatste periode nog onnodig moei lijk. In de eerste drie perioden was een ruime 5-9 voorsprong opge bouwd. Vooral het spel bij man- minder was bij de Katwijkers goed verzorgd. In de laatste periode ech ter werd het allemaal wat onzeker waardoor WVZ zijn kans rook en kon terugkomen tot 9-9. In de laat ste minuut kon Arco Guyt echter het winnende gat in de Zoeter- meerse defensie vinden. Setstan den: 1-1, 2-4, 5-7 en 9-10. Doelpun ten: Paul v.d. Putte 2, Cees Boon stoppel 2, Arco Guyt 2, Eddie Hoek, Ronald Heemrood, Dirk v. Leeuwen en Martin Jonker. DKD leverde een prima prestatie door het veel hoger geplaatste Woerden een 7-4 nederlaag te be zorgen. Vanuit een gesloten defen sie met aan het hoofd een wederom uitstekend keepende Enno Dreef bleven de Leiderdorpers hun op ponent verrassend gemakkelijk de baas. Topscorer Kees v.d. Plas 3x. i LZ'86 moesten duidelijk hun meerdere erkennen in Brandenburg. In een harde wed strijd waren de Leidse vrouwen vanaf het begin kansloos. Eind stand 11-4. Doelpunten: Jeanet de Jong, Lucienne de Graff, Janneke Dekker en Monique v. Leeuwen. De vrouwen van de Zijl/LGB be haalden een goed gelijkspel tegen Waterlelie. Twee minuten voor tijd stond het nog 4-2 voor de Zijl/LGB. Eindstand: 4-4. Doelpunten: M. van Veen, N. Groenendijk, M. Ros bergen en Inge Bouwmeester. DIRK KLOOS LEIDEN - Drie leden van boks school Leiden namen het afgelo pen weekeinde deel aan een clu bontmoeting bij Verbon in Utrecht. Peter Mink verloor in het weltergewicht op punten van Roo- vers, Erik Rademaker won op pun ten van Kandou, terwijl super- zwaargewicht Ben Smeenk na in terventie van de scheidsrechter won van Zuidema. Aanstaande zaterdag komen boksers van 'Leiden' in actie in Roosendaal. HEEMSTEDE (ANP) - In Heem stede werden in het afgelopen weekeinde de selectiewedstrijden gehouden voor het wintercircuit tafeltennis. De finale-tienkamp wordt in het weekeinde van 14 en 15 december, eveneens in Heem stede, gespeeld. De vrouwen spe len om de Limburg-coupe, de man nen om de NTTB-beker. Bij de vrouwen heeft Bettine Vriesekoop te kennen gegeven niet te zullen deelnemen. Zijn gekwalificeerd: Mirjam Kloppenburg, Gerdie Keen, Ingrid van Osselaar, Ellen Bakker, Marijke Somers, Emily Noor, Patricia de Groot, José Bak ker, Viviane Blanckaert en Sonja Heltzel. Bij de mannen werd René Hijne verrassend uitgeschakeld. Anne Vlieg en Eric Noor, beiden interna tional, maakten de selectiewed strijden niet af door ziekte en bles sures. Zijn gekwalificeerd: Henk van Spanje, Mariano Lukov (Bul), Patrick Swier, Han Gootzen, Paul Haldan, Jaap van Spanje, Ron van Spanje, Bob Potton, Edwin Ange- nent en Gerard Bakker junior. Meisjesploeg LZ kampioen van Nederland LEIDEN - De meisjesploeg van LZ-1886 (onder de tien jaar) is za terdag in het bomvolle zwembad de Morgenstond in Den Haag kam pioen van Nederland geworden tij dens de Nederlandse titelwedstrij- den voor estafetteploegen. In een zeer enerverende reeks van estafet tes (afstanden 4x50 rug, school, wissel en vrij) wisten de meisjes via resp. 2e, 3e, le en 5e plaatsen als eerste te eindigen. Deze eind stand kwam voornamelijk tot stand door een zeer sterk opereren de wisselslagploeg. Tot de kampioensploeg behoren: Sietske Arkenau, Fleur Bakker (die als jongste zeer goed zwom), Simone Broekhuis, Bianca Hoeks, Bianca Singeling, Andrea Hoense- laar, Angelique Hogenboom en Ka rin Stastra. Opmerkelijk in dit lan delijke geweld, waar zowel de Zijl als LZ-1886 met een complete ploeg geplaatst was, was het optre den van de jongensploegen onder 12 en onder 14 jaar van de Zijl. Wis ten de jongens onder 12 zich na 4 estafettes als 4e te plaatsen, de jon gens onder 14 deden het nog beter met als hoogtepunt een voortreffe lijke 4x100 vrij, die het kwartet, Niels Ouwerkerk, Marco Blokpoel, Marco Kerkvliet en Robert Jans sen, neerzette in een nieuwe kring recordtijd van 4.01.7. Via een 3e plaats op de wissel, le op de vrij, 3e op de rug en 3e op de school, wisten zij in het totaalklas sement voor jongens onder 14 een gedeelde 2e plaats te bereiken. De jongensploeg onder 12 verzekerde zich van een 4e plaats in de eind rangschikking door de volgende resultaten: 3e op de school, wissel le, vrij 9e, rug 3e. Voor LZ-1886 was er ook een 4e plaats weggelegd voor de jongens onder 10 jaar. Deze kwam tot stand via een 7e plaats op de 4x50 rug, 9e op de school, le op de wissel en vrije slag 6e. In het klassement voor alle categorieën voor meisjes pakte de Zijl een 5e- en LZ-1886 een 6e plaats. Voor de jongens was er voor de Zijl een 3e en voor LZ een 8e plaats. (Uitslagen zie Scorebord). Record Vijver DEN HAAG (ANP) - Frank Vijver zwom gisteren een individueel re cord op de 100 meter schoolslag in zwembad Morgenstond. De IJ- zwemmer tikte als startzwemmer aan in 1.03.2. Hij verbeterde daar mee het nationaal record op de 25 meterbaan van de afwezige Ron Dekker met 0.1 seconden. Beide zwemmers, die elkaar op 23 en 24 november in Lelystad treffen bij de selectiewedstrijden voor de Eu ropa Cup, hebben in drie jaar tijd ruim twee seconden van het schoolslagrecord afgehaald. Bij de vrouwen werd de Dolfijn uit Amsterdam voor de tweede maal winterkampioen; bü de man nen nam AZPC Amersfoort de titel over van HPC, dat zeven maal achtereen had gewonnen. Beide winnende ploegen zorgden voor nationale records op de 10 x 100 meter vrije slag, een nummer, dat slechts zelden op het programma staat. De Dolfijn met Jolanda de Rover (snelste in 57.1 sec) finishte in 10.02.5. De Amsterdamse vrou wen bleven daarmee 2.1 seconden binnen de oude recorded, die sinds 25 januari van dit jaar op naam stond van de Dinkel. Bü de mannen was AZPC met een totaal- tüd van 8.55.0 niet minder dan 4.2 seconden sneller dan HPC twee en een half jaar geleden. Slotzwem- mer Patrick Dybiona was hier de snelste met de opmerkefijke Ujd van 50.2 seconden. SEVILLA - Leidenaar Arthur Mostert is tijdens de GP van Sevil- la voor speedboten als tweede geëindigd. Mostert, die vanaf pole- position vertrok, moest in de laat ste race van het seizoen alleen de Amerikaan Barry Wood voorrang verlenen. In de eindstand om de wereldtitel eindigde Mostert op een fraaie zesde plaats. Teamge noot en ex-wereldkampioen Cees van de Velden eindigde in Sevilla als zesde.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 18