Ab en Zus en het Dorpshuis zijn één 'Pop' met Oegstgeest het moet klikken samen Randstad Sport wil meer licht op de velden hebben Toekomst gebouwtje aan Leiderdorpse Hoofdstraat in nevelen gehuld Nog geen Dierenpark-actie I PAGINA 2 REGIO LEIDEN ZATERDAG 16 NOVEMBER 1985 Cursus moet twee grootheden verenigbaar maken OEGSTGEEST - Popmuziek en Oegstgeest. Aan de periode dat de ze twee grootheden onverenigbaar lijken, moet een einde komen, vin den Hans Bakker en Rik van Schooten, respectievelijk jonge renwerker en vrijwilliger by de Stichting Jeugd- en Jongerenwerk pegstgeest (SJJO). Oegstgeester jongeren moeten in hun eigen dorp ook terecht kunnen voor popmuzi- kale activiteiten, is het niet geheel pretentieloze streven. door Wim Koevoet Uit het feit dat een door de SJJO met veel pijn en moeite georgani seerd concert van de groep Gaga, winnaar van de vorige Grote Prijs van Nederland, slechts 75 belang stellenden afkwamen, trokken de twee de opmerkelijke conclusie dat passief popmuziek beleven in Oegstgeest weinig populair is maar het zelf maken van popmuziek des te meer. Ze zetten een cursus popmuziek maken op en zagen hun gewaagde theorie bewaarheid: de eerste les, morgen, zal worden gevolgd door vijftien mensen. En nog altijd ko men er reacties binnen. Hans Bak ker: "Er zijn veel moeders die voor hun kinderen bellen. Dat is typisch Oegstgeests. Van mensen van een jaar of zestien zeventien verwacht je dat ze zélf de zaak komen ver kennen". Van Schooten: "Na de cursus mag het niet afgelopen zijn. De cursisten moeten zo veel inte resse hebben, dat ze dóórgaan, dat ze gebruik gaan maken van de oe fenruimte. Het instrumentarium blijft ook na de cursus geheel tot hun beschikking". Behalve aan de cursus, die zal worden gegeven door Harry Hek man, conservatoriumleerling, heb ben Bakker en Van Schooten zich ook beijverd voor de zojuist ge noemde oefenruimte, diverse workshops en hebben ze contacten gelegd met Groningse en Brabant se jeugdcentra in het kader van een op te stellen uitwisselingsprogram ma. Medewerking en subsidie kwa men er van de gemeente (Hans Bakker: "We hebben ze erop gewe zen dat het dit jaar jongerenjaar is") en de Zuid-Hollandse Popunie ("Daar gaat het met een sub sidieaanvraag heel wat sneller dan by de provincie waar je 1001 vra gen moet beantwoorden en mis schien na een jaar nog eens wat krijgt"). Bakker en Van Schooten willen "geen half werk leveren". Voor de negentig gulden die de cursisten moeten betalen, staan elke zondag een kant en klare geluidsinstallatie eri instrumenten klaar. "Iedereen komt achter de drums te zitten, krijgt een gitaar in de hand ge drukt en wordt achter keyboards gezet". Voor klachten over geluidsover last van in aangrenzende villa's woonachtige Oegstgeestenaren zijn de twee niet bevreesd. Boven in het Tabernagebouw, waar de SJJO zetelt, is een geisoleerde ruimte in wording en verder wor den ook christelijke tijdstippen aangehouden. Pionierswerk Bakker en Van Schooten hebben - zeker voor Oegstgeester begrip pen - pionierswerk verricht. Want ook bij de SJJO zelf staat popmu ziek nog in de kinderschoenen. Ter illustratie toont Van Schooten een cassette die by de SJJO wordt ge draaid in pauzes. "Sandra en zo, dan weetje het wel". Hans Bakker: "Er is hier nooit zo veel aandacht aan besteed". Van Schooten: "Ie Bakker (links) en Van Schooten: "Wij halen de jongeren voo de video vandaan. dereen gaat naar Leiden - het LVC - of Noord wijk. En verder schrik ken ze bij de SJJO zelf al heel snel als ze in plaats van zo'n vette disco- synthdrum (elektronische drums, red.) garagerock horen". Bakker: "Niet zo negatief, Rik". Bakker vervolgt: "Ik denk dat het heel belangrijk is voor een jon gerencentrum dat het iets met pop muziek doet. Dat is goed voor het image". Bakker en Van Schooten willen af van het "knullige" image dat de SJJO een beetje heeft. Voor een verduidelijking van deze uit spraak verwijst het duo naar de ge beurtenissen in de grote zaal, een uurtje eerder, waar de foto moest worden gemaakt. Terwijl de twee daar bij een drumstel poseerden, steeg er een luid gekrijs op, afkom stig van een horde rennende, sprin gende en huppelende kleine meis jes in afwachting van - vermoede lijk - een balletles. Bakker: "Er zyn er hier die al die activiteiten naar het multi-functioneel centrum in Haaswijk willen verhuizen en al het jongerenwerk in Taberna wil len houden. Maar dat zal wel on mogelijk zijn. Daarvoor is een sponsor nodig". Bakker vertelt nog dat de door hem en Van Schooten toegediende 'Êtopinjectie' prima past in een na de vakantie bij de SJJO geformu leerd streven dat er "kleinschalige projecten voor kleine doelgroepen van boven de zestien jaar" moesten worden opgezet. Van Schooten voegt daar een variant van op 'het van de. straat houden van de jeugd' aan toe: "Wij halen de jongeren voor de video vandaan". LEIDERDORP - Ze worden de laatste tijd regelmatig staande gehouden, Ab en Zus Diseraad. Dat ze toch vooral op hun stek moeten blijven en dat, met hen, het Dorpshuis niet mag wijken. Niet voor het nabijgelegen Hollandsche Tuyn en zeker niet voor het splinternieuwe Muzenhof in 'de nieuwbouw' aan de andere kant van Leiderdorp. Die steun van Dorpshuis-gebrui kers doet het beheerdersechtpaar goed. Maar een geruststellend ant woord hebben ze niet klaar. Zus Diseraad: "Echt, we weten niet wat de gemeente met ons voor heeft. We hebben helemaal niets ge hoord. Alleen hebben we een brief gehad dat de gemeente wil bekij ken hoe duur de reparatie van de verwarming wordt, en of het niet te duur wordt. Maar dat het Dorps huis moet verdwijnen - nee. Het zal allemaal wel vreselijk worden op geblazen". door Miep Hoenson niet, dit gebouw stamt uit de vori- Niettemin wordt de onzekere toekomst van het in 1863 opge bouwde Dorpshuis als vereni- gings- en trefcentrum aan de Hoofdstraat aangestipt in de be groting. En volgende week buigen burgemeester en wethouders zich weer over het gebouw. Zijn toe komst is nog in een waas van ge heimzinnigheid gehuld, maar de gemeente geeft op voorhand aan niet te weten of het Dorpshuis moet worden opgeknapt, dan wel dat het dient te worden 'leegge haald' ten gunste van de nabijgele gen Hollandsche Tuyn. De redene ring is als volgt: eerst moet het Dorpshuis worden leeggemaakt, de aktiviteiten moeten dus worden verplaatst, en dan gaan we bekij ken of de voormalige school het waard is om opgeknapt te worden. Maar er hoeft helemaal niet zo vreselyk veel aan te worden ge daan, is de mening van het beheer dersechtpaar. Alleen die verwar ming: het is niet warm te krijgen in de zaaltjes. Ab: "Ja kijk, als Zus twee weken niet schoonmaakt komt ze er ook niet meer doorheen. Dat is met het gebouw net zo. Tot vijf jaar gele den werd er vrij regelmatig aan ge sleuteld, maar tegenwoordig kan er geen verQe meer van af. Nou, dan wordt het er niet beter op hoor, alleen maar slechter. En vergeet 'Koffieshop veroorzaakt geen stank' DEN HAAG/V OORSCHOTEN - Volgens de gemeente Voorschoten is er geen sprake van dat de cafeta ria annex koffieshop van H.J. Tet- teroo aan de Prins Bernhardlaan 143 stankoverlast veroorzaakt. Een gemeentelijk inspecteur heeft on langs naar aanleiding van drie klachten persoonlijk poolshoogte genomen en geen stanklucht ge constateerd. Aldus een gemeente lijk woordvoerder gisteren by de Raad van State waar de beroepen werden behandeld die enige om wonenden tegen de hinderwetver gunning van de snackbar hadden ingediend. Volgens de woordvoer der is de conclusie gerechtvaar digd dat de snackbar niet de over last veroorzaakt waarvoor de om wonenden aanvankelijk zo be vreesd waren. Maar Prinses Marijkelaan-bewo- ner W. J. Palm hield vol last te heb ben van een penetrante geur van frituurvet wanneer hij zijn neus ook maar even buiten de deur steekt. „De omgeving van mijn huis ruikt ernaar", betoogde hij. Ab Diseraad (63) trekt na de drukte van de wekelijkse markt even een-uurtje uit om "die journa list" te vertellen over zijn 'kind', het Dorpshuis, waar hij nu al 35 jaar van zijn leven slijt. Hij meldt meteen dat het 'Ab' en 'Zus' moet zijn: "Jong en oud noemt ons bij de voornaam. Als iemand mevrouw roept tegen haar, dan luistert ze niet eens. Dat hoort ze echt niet". Zijn vrouw, helft van een ogen schijnlijk onverbredelijk duo, red dert intussen door, vult aan en cor rigeert. Hij: "Als dit weg is, is het oude dorp ook verdwenen. Dat zeg ik niet alleen. Dat zegt iedereen. Ze vinden het hier altijd gezellig". Zij: "Eigenlijk vind ik het heel sneu voor mezelf. Je bent hier toch dag en nacht mee bezig. En ook sneu voor je klanten. Ze komen met hun vragen, ik weet niks, en dan denken ze dat je niks wil zeg gen. De gemeente laat je helemaal in het onzekere". "Je zou het ontzettend missen hè, Ab? Je mist de gezelligheid van de mensen. Dat doen we op zondag al. Een rotdag. Je zit maar te han gen. Zijn we met vakantie, dan kij ken we uit naar de dag dat we weer teruggaan. Al die mensen die hier komen, ze vormen eigenlijk een soort gezin van je". Hij: "Ik wil niet veel zeggen, maar van de 22.000 inwoners die Leiderdorp heb ik er hier toch ze ker 16.000 gehad. Want ga maar na. Op maandagochtend komt de Ne derlandse Vereniging van Huis vrouwen om te bridgen en te kla verjassen. 's Avonds zijn e'r 112 bridgers plus de damclub in zaal de grote zaal van het Leiderdorpse Dorpshuis. Mét hond, want die bepaalt niet als zijn bazen het gezicht van het oude trefcentrum. drie. Dan heb je de Engelse les met huisvrouwengym, vaak met voor emigranten en op dinsdag- vergaderingen en jeugdschaken. avond de typecursus plus in twee Donderdag staat zij om vijf uur op zaken schaken. Woensdag zit je om de marktkooplieden op te van- "Het beheerdersechtpaar is wel op de hoogte gesteld", meldt desge vraagd de voor het Dorpshuis verantwoordelijke wethouder Gehner. "Weliswaar niet direct van de uitwijk, maar wel dat we nog willen voorstel klaar op het gemeentehuis, maar de materie kan volgens Geh ner niet los worden gezien van de mogelijke bouw van een sporthal annex vernieuwd zwembad. "Daar komt waarschijnlijk ook weer ruimte voor aktiviteiten. Het heeft allemaal dus zeer nauw met elkaar te maken. Dus zal ik voorstellen om eerst de plannen met het zwembad af te wachten. We hebben ook geen haast met het Dorpshuis". De wethouder laat doorschemeren op voorhand grote moeite te heb ben om in het gebouw aan de Hoofdstraat een bedrag van enkele ton nen te stoppen ("die gaan er zó in"). Ze ontkent dat de gemeente het wil leeghalen ten gunste van de Muzenhof, een nieuwe accommodatie aan de Gordijnsingel. "Die is al redelijk vol. Als ik aan overhevelen denk, denk ik aan gebouw Irene, de sporthal, de Hollandsche Tuyn. En mocht het Dorpshuis leeg komen, tja, wat dan? Sloop., het zou kunnen. Daar een leuk dorpspleintje maken. Maar dat is allemaal nog vers twee". Dinsdag zullen burgemeester en wethouders zich weer over de Dorpshuis-problematiek gaan buigen. gen, dat gaat door tot een uur of drie en dan maakt ze weer schoon. Die avond verwachten we 132 brid gers. En op vrijdag hebben we meestal bruiloiten en dergelijke, het is zeldzaam dat er niets is die dag. Op zaterdag Hetzelfde liedje". "Al met al zitten we gewoon vól. We hebben het vreselijk druk en het gebeurt vaak dat we bruiloften moeten afzeggen". Wat hij maar wil zeggen: hoe denkt de gemeente al die aktivitei ten te verplaatsen naar, bijvoor beeld, de Hollandsche Tuyn? "Daar gaat hooguit 40 man in. Waar laat je dan een groep van 132 brid gers? Al onze verenigingen zijn daar te groot voor. Ze mogen er van mij rustig nog een paar accom modaties bijzetten in Leiderdorp, want concurrentie heb ik er niet van. Ze waren er bang voor toen Op Dreef kwam, ook bij het Zijl- kwartier, het maakt niet uit. De Muzenhof? Ik heb het er alleen maar drukker door gekregen sinds die er staat. Want omdat we zo'n mooi cultureel centrum kregen een paar jaar geleden zijn er allerlei verenigingen opgericht, juist om daar te gaan zitten. Nou en bevalt dat niet dan zoeken ze toch een an der onderkomen". De andere helft van het duo: "Het Dorpshuis is goedkoop, daar komt het ook door dat je zoveel verhuurt". Ab roemt zijn vrouw, die er dage lijks voor zorgt dat je je eten gerust op de vloer kunt zetten. De sfeer, daar raakt hij evenmin over uitge praat. "Ruzies met klanten zijn in al die 35 jaar nog nooit voorgeko men. Eén keer is de politie geweest omdat er buiten wat gebeurde. Moet je nagaan, dat stelde niks voor, nu lachje erom. Maar wij wa ren dat niet gewend". Zij, fel: "Dit mag dan oud zijn, maar het mag niet weg. Dat kan ge woon niet. Het gros van de vereni gingen wil toch ook in het oude dorp blijven, geloof ik". En zijzelf? "Voor geen goud", roept Zus onder instemmend ge- knik van haar echtgenoot. "Dan ga ik dóód". Niet verkassen Een half mensenleven in een om gebouwde school. Een gebouw dat een vooroorlogse sfeer uitademt: hoge plafonds, lange gangen, veel bruin en ramen die niet ver boven de tafeltjes en stoeltjes uittorenen. Een grote zaal met een podium en, bescheiden in de hoek, de bar. Uit de tijd? Of juist gezellig ou derwets? Voor de beheerders in elk geval een vertrouwde stek, waar ze elk hoekje en gaatje ken nen. Verkassen doen ze zeer zeker niet meer. "Je kunt een oude boom niet meer verplanten. Je kunt er- géns anders die sfeer ook niet meer opbouwen. Je realiseert je dat wel eens: 35 jaar, het is toch ergens een unicum". Zij is het roerend met hem eens: "Je bent hier zo ingegroefd. Het publiek zegt het toch ook: Ab en Zus horen bij het Dorpshuis". ZATERDAG Leiden Antonius Clubhuis - Lange Mare, prin senbal De Hutspotten, 20 uur. LVC - Breestraat, swingavond; op het zoldercafé optreden new-waveband Sauercrowd. Clubgebouw Concordia - Langegracht, Sinterklaas kaart- en sjoelavond, 20 uur. Schouwburg - 'Nacht, moeder' Ann Ha- sekamp en Linda van Dijck, 20.15 uur. Laktheater - 'Het temmen van de feeks', Theater Persona, 20.30 uur, Microtheater Imperium - 'Een avond uit' door Imperium, 20.30 uur. De Waag - Per Express speelt 'De Oli fantman', 20.30 uur. Stadsgehoorzaal - Concert Residentie orkest, 20.15 uur. Filmhuis LVC - Breestraat, 'Bye Bye Brazil', 21.15 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat, 'Les Enfants', 20 en 22.15 uur. Leiderdorp Dorpskerk - Hoofdstraat, concert Lei derdorps Kamerkoor 'Messiah' van Handel, 19.30 uur. Zijlkwartier - Van der Marckstraat 19, carnavalsfeest De Rijnschuimers, 20 Oegstgeest Lagere Agrarische School - Lange Voort 70, tentoonstelling LPKV, 20-22 uur. Voorschoten Lindehoeve - Burg. v.d. Haarplein, bluesfestival, 20-2 uur. Warmond Hotel De Zon - carnavalsavond De Bil- «lenp'rikkers met prinsverkiezing, 21 uur. Wassenaar Adelbert College - Deijlerweg 163, dia loog speelt 'In de holte van je arm', 20.15 Dierenpark - Rijksstraatweg, tentoon stelling 800 postduiven, tot 21 uur. Zoeterwoude De Westender - nabij de Klaverhal, op treden rock 'n roll formatie De Raspers, 23 uur, zaal open 20.30 uur. niekapel, 12.30 u Gebouw De Vriendenclub - Anna Pau- lownastraat, tentoonstelling postdui- venver. Het Oosten, 10.30 uur. Ars Aemula Naturae - Pieterskerk gracht 9, kunstmarkt, 11-17 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde - Steenstraat, film 'Nataptavo-maskers', Laktheater - kindervoorstelling 'Mijn heer Mengsel houdt zijn mond', 15 uur. Schouwburg - jeugdoperette Mascotte speelt 'De sneeuwkoningin', 15 uur. Stadsgehoorzaal - Jenny Zacharieva, piano, 11.30 uur. Kapelzaal K&O - Jenny Zacharieva, pia no, 20.15 uur. Filmhuis LVC - Breestraat, film 'Ano ther Way', 21.15 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat, film 'Les Enfants', 20 en 22.15 uur. Hans Menken Bowling - Boshuizerlaan, Jazz on Sunday, 15 uur. In de Vroolijcke Arke - Pieterskerk- choorsteeg, spelletjesmiddag voor al leenstaanden, 14.30-17.30 uur. Oegstgeest Lagere Agrarische School - Lange Voort, tentoonstelling LPKV, 10-17 uur. Taberna - Julianalaan 1, start cursus popmuziek, 15 uur. Zoeterwoude Ambachtsschuur - Dorpsstraat 46, ver koop handgemaakte spullen, 12-16 uur. Ons Huis - Kosterpad 3, 'Wouw' presen teert 'Klef met de kindervoorstelling 'Ik ben evenweg', 14.30 uur. Voorschoten Basischool De Zuiderhorst - Beetslaan 1, fancy-fair/rommelmarkt, 11-16 uur. Wassenaar Dierenpark - Rijksstraatweg, tentoon stelling 800 postduiven, 11-18 uur. Alphen oneens met verkoop speelgoed ALPHEN AAN DEN RIJN - De gemeente Alphen is geenszins ge lukkig met de grootscheepse ma gazijnverkoop van speelgoed die de Alphense Tijdschriftencentrale (ATC) vandaag in het bedrijf aan de Ondernemingsweg houdt. In een brief aan het bedrijf schrijft de gemeente het met de verkoop niet eens te zijn omdat het hier om op industrieterrein gepleegde detail handel gaat. ATC is aangezegd dat een volgende verkoop niet zal wor den toegestaan en eventueel onder dwang zal worden tegengehouden. Deze keer volstaat de gemeente er mee haar afkeuring over de ver koop uit te spreken. Een woordvoerder van de ATC is hogelijk verbaasd over de houding van de gemeente. "Het gaat om een paar garages en poppenhuizen uit - een speelgoedwinkel die we vroe ger hadden, het is maar voor één keer en voor een paar uur, moeten ze daar nou zo'n drukte over ma ken?". WASSENAAR - De grootscheepse reddingsactie voor Dierenpark Wassenaar is nog niet uit de startblokken. De vergadering van de Raad van Commissarissen, gistermiddag, heeft niet dat re sultaat opgeleverd waarop werd gehoopt. Na vier uur praten werd besloten nog wat zaken na te kijken en overleg te plegen voor de afrondende vergaderingen van aandeelhouders en commissa rissen, volgende week. Als er geen nieuwe ge zichtspunten bij komen, moet het park dicht, heet het. F. Micklinghoff, strijder voor het behoud en de renovatie van het Dierenpark, zegt: "We moeten niet vechten voor een verloren zaak en nemen pas geld aan als alles duidelijk is. Anders produ ceer je je eigen schandaal". Dus: nog geen actie, geen officieel gironummer en geen stichting vóórdat is toegezegd dat grondeigenaar Louw man zich redelijk opstelt, het management wordt versterkt en de provincie meewerkt. De AVRO, die in principe bereid is een tv-actie te starten voor het park, reageert evenzeer voor zichtig. De omroep wacht af tot hij een duidelijk en gunstig beeld van het Dierenpark heeft, aldus perschef Jan Goeijenbier. De gang van zaken maakt hem niet geheel pessimistisch. "Zolang er nog wordt vergaderd, is het doek nog niet geval len", zegt hij. Micklinghoff: "Ik heb het idee dat wy een vast gelopen situatie openbreken, met onze initiatie ven. We doorkruisen het politieke spel". Hij hoopt dat de standpunten wat 'weker' worden. "Het lijkt me sterk dat de partijen niet proberen een oplossing te zoeken", heet het. En: "In de houding van Louwman lijkt wat beweging te ko men. Als de provincie een bekwaam onderhande laar heeft en de heren eens goed hun jasje uittrek ken..." Opgeven door de provincie staat voor hem ge lijk aan overboord springen in het zicht van de haven: "Eerst is 5,5 gulden overheidsgeld in het park gestopt. En plotseling zouden'we ophouden, terwijl alle rapporten gunstig zijn". Provinciale Statenleden zouden daar de dagelijks bestuur ders eens flink over aan de tand moeten voelen. Over de opstelling van gedeputeerde Borgman, gistermiddag, laat een provinciale woordvoerder niet veel los. Vooraf heette het dat hij de positie van eigenaar Louwman en het management ter discussie zou stellen. Na de vergadering blijkt dat er "is gepraat naar aanleiding van de beslissing van vorige week. Besloten werd zaken na te kij ken en overleg te plegen over de vraag hoe het verder moet met het personeel". Volgens de gedeputeerde hebben publieksac ties maar een geringe realiteit. Dit gezien de erva ringen in het verleden en de gang van zaken nu. Ook moet in korte tijd heel veel geld bij elkaar worden gesprokkeld. Micklinkhoff ziet dat an ders. De sluiting van het Dierenpark kan nog best even worden uitgesteld. Op de 49 jaar dat het park open is geweest, maken die paar maanden ook niets uit. DEN HAAG/V OORSCHOTEN - De Voorschotense sportvereniging Randstad Sport wil de 80.000 gul den gekost hebbende lichtinstalla tie meer gebruiken dan de ene avond per week waarop dat nu is toegestaan. Daarom is de vereni ging tegen de beperkende bepaling in de hinderwetvergunning bij de Raad van State in beroep gegaan. De gemeente heeft die beperking gesteld omdat zij meent dat de lichtinstallatie hoe dan ook hinder lijk is voor de omgeving. Daarbij zal de hinder van de geluidsinstal latie van de sportvereniging even eens toenemen indien de lichtin stallatie meer avonden per week aan mag. Aldus het betoog van een gemeentelijk woordvoerder giste ren bij de Raad van State. Lichtinstallatie De lichtinstallatie van de sport vereniging blijkt omwonenden grote hinder te veroorzaken. De be woonster/eigenaresse van het op 500 meter afstand gelegen land goed Berbice hield staatsraad mr. Van Schaik voor dat zij voor haar huisdeur bij het schijnsel van het gewraakte kunstlicht kan lezen. Zij vroeg zich af of de door de gemeen te gestelde voorwaarden wel wor den nageleefd voor wat betreft de afstelling van de achttien meter ho ge lichtmasten. Maar ook van de geluidsinstallatie van de sportver eniging ondervindt zij hinder. „Als ik de persoon ken die via de instal latie aan het woord is, zoals bij voorbeeld soms wethouder Marse lis, kan ik zyn stem in myn woon kamer herkennen", aldus me vrouw Begeer. De gemeente gaf overigens toe dat de reflectoren van de lichtmas ten beter afgesteld moeten wor den, maar was het oneens met het advies van de directeur-generaal voor de milieuhygiëne die vond dat het licht, indien goed afgesteld, elke avond wel aan kon. Staatsraad mr. Wytzes, rapporteur in de zaak, liet blijken dat de hinder van de lichtinstallatie gedurende avond per week door de c den wel gedragen moet kunnen worden. Hij was het overigens niet eens met de stelling van de sport vereniging dat als er een andere ge luidsinstallatie moet komen, waar toe zij best bereid is, de Kroon dan maar moet voorschrijven welke dat moet zijn. Mr. Wytzes wees er verder op dat alleen door het feit dat de sportvereniging een diese laggregaat heeft, zij hinderwet- plichtig is. Zodra dat apparaat wordt weggehaald en de club alle benodigde energie betrekt van het energiebedrijf, de lichtinstallatie zowaak kan worden ingeschakeld als de vereniging het zelf wil. NABEZORGING - ma.-vrij van 18.00 tot 19.30 071-123143. Nabezorging na 19.30 uur. Zaterdag van 16.30 tot 18 uur 071-123143. Nabezorging na 18 Redactie 071-144941.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2