'Korte metten met inbraakgolf maken' n EHACllE verschil Muziekschool op losse schroeven Leiderdorp: wensen via overschot betalen PAGINA 2 ■1111 II H II111 DINSDAG 12 NOVEMBER 1985 Politie: sociale controle ontbreekt in Leiderdorp LEIDERDORP - Dubbele bezetting van de recherche teams en extra surveillance moet de 'inbraakgolf, waar mee Leiderdorp momenteel te kampen heeft, opvangen. Echt bestrijden kan pas wanneer de politie meer mankracht heeft en dat is waar burgemeester Brugge- man, die politiezaken in zijn portefeuille heeft, zich de komende tijd sterk voor moet maken. Hij doet dat graag "omdat ik die inbraakgolf erg vind. Het niveau van Leiderdorp is, vergeleken met soortge lijke plaatsen in Zuid-Hol land, heel hoog". Ook kaderlid Korbee en preventie- man Verver van de Leiderdorpse politie noemen de situatie "veront rustend". Hun cijfers: in de tien maanden van dit jaar werden er 113 auto-inbraken gepleegd tegen 81 in heel 1984. De stijging is in de ze categorie het opzienbarendst. Woonhuizen werden tot en met ok tober 74 keer 'bezocht' tegen 65 keer in dezelfde periode vorig jaar. Niet zo'n flinke stijging. Daar staat volgens Korbee tegenover dat de politie het de laatste weken veel drukker heeft met inbraken dan begin dit jaar. Een verklaring voor de hausse aan inbraken heeft de burgemees ter niet ("daarvoor zit ik misschien ook nog te kort in Leiderdorp"). De Leiderdorpse politie heeft dat evenmin. Wel weet ze dat in het na jaar, als het steeds vroeger donker wordt én de inbrekers zelf ook te rug zijn van vakantie, gewoontege trouw meer meldingen binnenko men. De meeste inbraken in Lei derdorp worden dan ook in de avonduren gepleegd. Door gele- genheidsdieven, zo is hun indruk. Echte 'beroeps' ("het verschil zie je als politieman onmiddellijk) kent Leiderdorp nauwelijks. En de poli tiemannen durven niet te zeggen of het veelal drugsverslaafden zijn uit de grote steden die op het 'platte land' hun slag hopen te slaan. Sociale controle Grote probleem by het bestrij- De Leiderdorpse inbreker komt maar al te vaak op een geijkte wijze het huis binnen. De 'top drie': 1. het bovenlicht (klapraam), 2. de achterdeur en 3. de schuifpui. De politie doet alle mogelijke moeite om de Leiderdorpers van het nut van inbraakpreventie te overtuigen. Zo blijkt volgens Ver ver dat de kleine klapraampjes maar al te vaak open blijven staan. De achterdeur staat nummer twee in de top drie omdat het gemid delde slot van zo'n deur niets voorstelt: van de 100 sleutels passen er 20. Een cilinderslot biedt uitkomst. En een schuifpui is alles behalve een onneembare vesting. Wat ervaren lieden hebben die pui in enkele seconden open. Dé reme die daartegen: een sterke lat in de rand van de pui leggen. Andere tips, die binnenkort ook in een landelijke actie worden gebruikt: - Ook de schuurdeur moet dicht. Menig inbreker vindt daar een schat aan artikelen (schroevedraaiers bijvoorbeeld) om het huis zelf binnen te komen. - Kostbaarheden door het huis verspreiden. De inbreker kan in het groene Leiderdorp onbekommerd naar binnen gluren: wat hij in één oogopslag ziet is vaak ook zo weg. - Creëer een situatie waarbij het net lijkt of er iemand thuis is. Lampje aan dus. - Spullen graveren (een graveerpen kost een paar gulden) helpt volgens de Leiderdorpse politiemannen. "We zitten nu met een hele berg gestolen goederen waarvan de eigenaren niet meer te vinden zijn". - De inbreker van vandaag de dag ziet veel en trekt zijn conclu sies uit briefjes voor de ramen, verwelkte bloemen, openstaande koelkasten en bergen post. Helpen die maatregelen? Kaderlid Korbee: "Je kunt je huis nooit zo goed beveiligen dat ze niet binnen komen. Maar je kunt wel de ruim 75 procent gelegenheidsdieven afschrikken". 'Der Graf von Luxemburg', 20.15 i Rijksmuseum voor Geologie en Minera logie - Hooglandsekerkgracht, lezing over Snellius Expeditie, 20 uur. Pijpenkabinet - Oude Vest 159a, Don Duco geest een dialezing over het roken in de beeldende kunst, 20 uur. Kapelzaal K&O - Oude Vest, film 'Brutti Sporchi e Cattivi', 20.15 uur. In den vergulden Turk - Steenstraat, avond georganiseerd door Dierenbe scherming Leiden e.o. over walvissen, met film en gastspreker Greenpeace, 20 De Helianth - Herenstraat 5c, demon stratie suikervrij bakken van Sin terklaas- en Kerstlekkernijen, 20.15 uur. LVC - Breestraat, sportcafé, 20-24 uur. Oud-Katholieke kerk - Zoeterwoudse- singel, oecumenisch avondgebed, 19- 19.30 uur. Gulden Vlies - Breestraat 125, fraktieka- mer WD, spreekuur. 19.15-20 uur. Burcht - concert door Peter Prommel, marimba en Michael Vatcher, slagwerk, 20.30 uur. Lak-cinema - Cleveringaplaats, film 'Las bicicletas son para el verano', 20 'Els 1 22 t den van de inbraakgolf is dat de so ciale controle in Leiderdorp goed deels ontbreekt. Zelden of nooit krijgt de politie telefoontjes van mensen die 'iets zien'. Getuigen ontbreken in heel wat gevallen Korbee: "Om een voorbeeld te noemen. We stonden laatst bij een opengebroken auto de schade op te nemen. Dat ziet een buurman toevallig vanuit het raam en toen kwam hij met: ja, ik heb vannacht mensen aan die auto zien romme len. Maar op het moment zelf seint hij ons niet in.. Die mentaliteit is in Leiderdorp schering en inslag". Zelf wil de politie in de nabije toekomst meer preventief gaan surveilleren. Omdat is gebleken dat het afschrikeffect van een po litieauto te verwaarlozen is wil men de Leiderdorpers die het slachtoffer kunnen worden van een inbraak waarschuwen. Mensen die een bovenlichtje laten open staan kunnen er op rekenen dat de politie aan de deur belt om hen daar op te wijzen. Maar dat is nog even toekomst muziek: "Daar moet je naar toe groeien", meent het kaderlid. Burgerlijke Stand VOORSCHOTEN - Geboren: 19 okt. 1985 David z.v. H. Cok-de Pijper; 28 okt. 1985 Evelien d.v. A.S. Griffioen-van der Niet. Overleden: 27 okt. 1985 J. Hoogenboom e.v. Duivenvoorden (73); 21 okt. 1985 N.C. van Bergen van der Grijp (76); 30 okt. 1985 J.M. Kuipers w.v. Wijbenga (65); 30 okt. 1985 H. Rol (68). ZOETERWOUDE - Geboren: Kirsten Aimee Kortekaas 26 sep. 1985; Romana Franciszka Maria Kowalski 5 sep. 1985: Nickey Joelle van Vulpen 9 okt. 1985; Jacobus Wilhelmus Maria de Jong 14 okt. 1985. Getrouwd: 23 jan. 1985 Robertus Jaco bus Hyacinthus de Boer met Elisabeth Jannette van Klaveren; 19 sep. 1985 Wil-, lem Frederik van Tongeren met Johan na Martina Agatha van der Werff; Pe trus Cornelis Jacobus van Leeuwen met Alida Cornelia van der Poel. Overleden: 11 okt. 1985 Johanna Maria Josephina van Rijn geb. Boere; 2 okt 1985 Leonardus Josephus van den Ak ker. Swingavond Sociëteit 'Endegeest' houdt morgen een swingavond in de re creatiezaal van het Oegstgeester psychiatrisch ziekenhuis Ende geest. Voornamelijk rock&roll- klanken zullen daar te beluiste ren zijn. 'Thanks' verleent mede werking aan de swingavond, die om acht uur begint en gratis toe gankelijk is. Poppentheater Het Voorschotense poppenthea ter 'Wellus-Nietus' geeft morgen middag een voorstelling voor kin deren van 4 tot 11 jaar: 'De tent- karromobiel', te zien in het onder komen aan de Prinses Marijke- laan 4 om half drie. Graag van te voren reserveren via telefoon- r 01717-8361. Apartheid De BOA, Boycot Outspan Aktie, houdt donderdag een informatie avond over de achtergronden van de situatie in Zuid-Afrika, alsme de over de escalerende en ver slechterende toestand als gevolg van de apartheidspolitiek. Er wordt een film vertoond, BOA- coördinator Esau du Plessis geeft een lezing en er zal worden gedis cussieerd. Aanvang acht uur in het Hendrik Kraemerinstituut aan de Leidse Straatweg 11 in Oegstgeest. LEIDERDORP - Met een over schot uit de jaarrekening 1984 gaat de gemeente Leiderdorp waar schijnlijk knelpunten en wensen voor volgend jaar betalen. In totaal gaat het om een bedrag van 621.000 gulden, die beschikbaar zou kun nen komen voor wensen als een sporthal en het verkeerscirculatie plan. Wensen die vervat zijn in de 'scoringslijst', waarop alle raadsle den met cijfers aangeven wat vol gens hen in Leiderdorp moet wor den aangepakt. De leden van de raadscommissie financiën voelden gisteravond wel voor het plan van wethouder Beze- mer om 500.000 gulden van de jaar- STORMLOOP - Het koffieconcert dat afgelopen zondag in de Leider dorpse Muzenhof werd gegeven veroorzaakte zo'n stormloop dat het moet worden 'overgedaan'. De haar schatting honderd Leiderdor pers die moesten worden wegge stuurd omdat de zaal propvol zat krijgen dus nog een keer de gele genheid naar de muziek van Saint Saëns (Carnaval des animaux) te komen luisteren. Het tijdstip wordt later nog bekendgemaakt. VOORSCHOTEN - Vorige week maandag koos de Voorschoten se PPR wederom voor samen werking met de PvdA. Ze wil een zo breed mogelijke machts vorming en is tevreden over de samenwerking tot nu toe. Voor de PSP zit er niet meer in dan een informele samenwerking. De pacifisten, die in mei/juni een keer hadden gesproken met het PPR-bestuur en daarna "niets meer hoorden", vinden dat halfwas. De samenwerking met de PvdA zien ze bovendien niet zitten en de aanwezigheid van de PPR, als partner aan vaardbaar, is "zwak". Als 'haar' Both tussentijds opstapt, krijgt hij geen radicale opvolger. Woensdagavond besloot de PSP wederom met een eigen lijst uit te komen bij de gemeenteraads verkiezingen. Paul van der Burg (28), voorzitter en lijsttrekker van de PSP: "Mis schien is alles in Voorschoten wat rechtser. Dat blijkt uit de voetbal-jumelage met Schoten, de stellingname tegenover de buurthuis, de wereldwinkel -waarmee gesold wordt-, het ge brek aan een huisvestingsbeleid en de wijze waarop panden met culturele waarde worden ge sloopt. Denk maar aan de plek ken in de Schoolstraat waar nu Aldi en de Rabobank staan, het oude kindertehuis Nieuw Voor dorp". "Van een PPR-geluid merk je niets. Ik hoor alleen wat van raadslid Jan Aikens. Hij doet goede dingen, bijvoorbeeld bij de Aldi-markt. Jammer dat hij dat stempel van D'66 om zich heen wil". "Een linkse inbreng bij de cen trumdiscussie? We hebben geen centrum meer. Het enige leuke idee, het pleintje, is vermorzeld. Daar loopt een weg dwars door heen. Ooit schreef de PvdA dat het centrum autovrij moest wor den. Nu zijn de middenstanders aan de macht. Sinds zij tegen wethouder Van Leeuwen heb ben gezed dat ze van een zoon van een winkeliers iets anders hadden verwacht, is hij nooit meer dezelfde geweest". De Voorschotense PSP-top. Links "Het college bepaalt het in Voorschoten. Zij kauwt alles voor en komt als een blok naar buiten. De partijen lopen mee en men heeft meteen een meerder heid van 18 zetels. Ik heb nog nooit een plaats meegemaakt waar zo weinig initiatiefvoorstel len worden ingediend. Politiek vuurwerk is er nauwelijks. Er wordt alleen gesoebat over de vraag of de burgemeester mee kan naar Mali en of hij vertrekt als burgemeester of als Canne- gieter. Politiek gemorrel in de marge. Dat is het gemiddelde ni veau, al is men bestuurlijk gezien natuurlijk best wel goed". Reanimatie "In Voorschoten liggen de par tijen dicht tegen elkaar aan en is er een groot gebrek aan verschil lend stemmen. Als politicus moet je inspelen op mensen, zor gen dat de media over je schrij ven. Hier gebeurt dat nauwelijks. Het is zoetsappig". Steef Harlaar, PSP-penning- meester "Flauwe grapjes ma ken naar elkaar". Paul: "Het is één grote vrien denclub, een sterke meerderheid en ons kent ons. En ze groeien naar elkaar toe. Ze zitten lekker en hebben een leuke hobby. Goh, wat een lol hebben we. En ze zorgen dat ze niet voor twaal ven thuis zijn, anders moeten ze stofzuigen, die gepensioneerdse lui". "De meesten zitten er ik weet niet hoelang in. En als ze weg gaan zijn ze naar anderhalf of twee jaar weer terug. Heel af en Paul der Burg, tweede van links toe hoor je een nieuw geluid. Ik zie al voor me hoe dat gaat bij de volgende verkiezingen. Van Da len (WD-wethouder) en Visser (fractievoorzitter PvdA/PPR) zijn beiden al jaren met pensioen en Marselis (CDA-wethouder) is hen net gevolgd. Ze zeggen wel eens dat Rusland wordt gere geerd door 65-plussers. Maar hier lijkt het net de stichting gecoör dineerd bejaardenwerk. Voor schoten zelf vergrijst ook nog aardig, dus dat past mooi bij el kaar. Ik zal, voor de campagne, mijn reanimatiecursus nog eens Frisse jongens "Ik heb wel zin in de politieke strijd. De situatie verleid je tot actie. Al begin je de campagne wel met een achterstand. De meesten hebben een brede ken nis van wat er speelt. Op moeilij ke vragen kunnen ze snel inspe len, eventueel met ambtelijke bijstand. Als ik kom aanzetten met oude info en zeg: er zijn 800 woningzoekenden, dan kan Mar selis zeggen: nee hoor, dat zijn er inmiddels 600". "Het is geen probleem. Het gaat er gewoon om of je een goed programma hebt. Als frisse jon gens moeten we niet bang zijn voor een discussie met de heren. Ik denk dat we voor heel wat vuurwerk kunnen zorgen. We zullen de PPR-stemmcrs ook ze ker onder de neus wrijven dal hun partij geen lijst heeft: als 'hun' Both het veld ruimt, ver kwanselt ze zijn zetel aan de PvdA". Steef: "Wij hopen op flink wat Steef Harlaar: PPR-stemmers, meer nog dan vorige keer. Ik denk dat veel mensen zich niet meer thuis voe len bij de Voorschotense PPR". Paul: "Als het goed zou zijn, zou de partij plaatselijk aantrek kelijk zijn, zouden onze ideeën overeen moeten komen. Met het bestuur kunnen we ook heel aar dig praten, maar de voorzitter be schouwt de PvdA als 'de grote broer' en G. Both ziet ons niet zit ten. Hij schijnt oordelen of voor oordelen tegen ons te hebben. Wat het is, weet ik niet. Dat heeft hij nooit durven/willen/kunnen zeggen. Streep zelf maar door". Amateurs "Elke partij rechts van de PvdA gniffelt nu wij alleen de verkiezingen in gaan: wij trek ken stemmen weg bij de PvdA/ PPR. De kans is niet groot dat we in de raad komen. Maar wie weet is onze campagne heel goed. Deze maand stellen we met onze 17 leden het programma op en stippelen we de strategie uit. Hel is altijd leuk te zien dat er een heleboel andere dingen kun- "We blijven vóór een bel- buurtbus, een autovrij centrum, betere professionele ondersteu ning van het buurthuiswerk -het liefst 3 keer 24 uur- en een betere huisvesting voor de buurthuizen. Nu wordt ergens een oude, afge schreven keet neer gezet en ver volgens zegt de gemeente: zie maar. Ander strijdpunt is het op heffen van de woningbouwver enigingen. Het zijn goedwillende amateurs, die het werk niet aan kunnen. geen professionele on dersteuning hebben. Toen de verwarming het hier niet deed, wist niemand wie ik moest bel len. Ik heb drie dagen in de kou gezeten". "Ons programma is voor ieder aantrekkelijk. Het is niet speci fiek een jongerenprogramma. Al stemden vier jaar geleden wel veel jongeren op ons. Je kunt met ons ook makkelijker praten dan met heren in driedelig grijs, die je opa hadden kunnen zijn. Toen wij zeiden dat we meede den mét jongeren, heeft het CDA direct Frank ten Have naar voren geschoven en ging de PvdA naarstig op zoek. De jongste was even oud als Johan van Leeu wen. Goh, goh, wat een jonge partij is het(toch" "Zodra wij in de raad zitten, zullen wij via initiatiefvoorstel len proberen onze punten er doorheen te krijgen. Loven en bieden doen we niet. We zullen onze punten nooit verzachten om meer macht te krijgen. Ik houd niet van macht. Als je er gens voor staat, moet je dat ook naar buiten brengen. Ik ben er niet bang voor dat men zal zeg gen: daar heb je hem weer. Ik vind dat een zwaktebod". Brullen "Als je als partij niét in de raad zit, kun je twee dingen doen: overal meteen bovenop zitten, boze brieven schrijven enzo. Of in zoveel mogelijkheid maat schappelijke groeperingen zit ten, vanuit het PSP-ideaal. Wij hebben voor het tweede geko zen. Leden van ons zitten in De Lindehoeve, het Jongeren Over leg Voorschoten, de jumelage, de Stichting Weerwerk (voor werk zoekenden), de Stichting Jonge renhuisvesting, het IKV, de We reldwinkel en de India werk groep, maar vraag me niet wat die werkgroep doet". "De mensen zitten erin uit ei gen interesse en er zullen daar om best groeperingen zijn waar we niet in zitten. We komen ook niet bij elkaar om te vragen wat mensen bereikt hebben. Wel is er overleg, zo van: wat speelt er? Wat kunnen we doen? We zijn als PSP niet beleidsbepalend bezig, maar we hebben wel invloed, denk ik". "Of de mensen beseffen wat wij doen? We zijn niet zo publici teitsgeil. En: je kunt drie jaar lang heel hard brullen. Maar het laatste stukje moet het doen. Het kan ook frustrerend werken als je steeds maar brieven schrijft en na lang wachten een dankbriefje krijgt, zo van 'het heeft onze aan houdende aandacht". PAUL VAN DER KOOIJ rekening pot stellen vc Vandaag voorstel 121.000 gulden uit de beschikbaar te het totale beleidsplan, au de wethouder het het college van burge meester en wethouders brengen. Een voorstel van VVD-fractie- voorzitter Huigen om geld voor het verkeersplan uit het grondbedrijf te halen werd door Bézemer ver worpen. Volgens hem moet Lei derdorp uiterst voorzichtig zijn met het aanspreken van saldi-re- serves. Ook het idee van CDA-frac- tievoorzitter Den Boeft om die be schikbare vijf ton alleen voor het verkeersplan te gebruiken werd niet juichend begroet. Bezemer wees hem er gisteravond op dat bijvoorbeeld ook de bouw van een sporthal hoog op het wensenlijstje staan. Het zou dus niet reël zijn om een half miljoen voor slechts één 'wens' te benutten, aldus Bezemer. "Stop dat half miljoen dus in het hele beleidsplan. Dan kun je er meer mee doen", meende hij. Voorschoten Lindehoeve - Van der Haarpplein, films met thema 'geweld': 'The Nightporter' en 'Strawdogs', 20.30-0.45 uur. Leiderdorp Gershwin en Piaf, 20.30 uur. WOENSDAG Leiden K&O-gebouw - Oude Vest, kinderfilm middag, 14.30 uur. Bejaardentehuis 't Huis op de Waard - Kaarsenmakersstraat 2, jaarlijkse ba zaar, 10-12 en 14-17 uur. Schouwburg - kindervoorstelling 'Flip met de groene vingers', 14.30 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde - film 'Ghana, een reisverslag', 15 uur. Voorschoten Cultureel Centrum - Pr. Marijkelaan, 'De tentkarromobiel', kindervoorstel ling door poppentheater Wellus-Nietus, 14.30 uur. Avond voor verenigingen ZOETERWOUDE - De gemeente Zoeterwoude heeft voor donder dag de traditionele verenigingsbij eenkomst georganiseerd. Alle ver enigingsbesturen van het dorp zijn voor die dag uitgenodigd deel te nemen aan een informele bijeen komst. Elke vereniging mag zich door maximaal twee personen la ten vertegenwoordigen. De bij eenkomst begint om 20.00 uur en wordt in de raadzaal van het ge meentehuis gehouden. WARMOND/STREEK - Het is vrij wel zeker dat de Muziekschool Bollenstreek wordt opgeheven. De gemeenten die nog in deze ge meenschappelijke regeling verte genwoordigd zijn, nadat Noordwij- kerhout daar onlangs uittrad, kun nen geen financiële basis vinden waarop de school kan worden voorgezet. Een en ander kwam gistermid dag vast te staan na overleg tussen wethouders uit de betrokken ge meenten (Lisse, Sassenheim, Voor hout, Noordwijk en Warmond) die het muziekonderwijs in hun porte feuille hebben. Het is momenteel aan het dagelijks bestuur van de Muziekschool Bollenstreek om het 'laatste' oordeel te vellen. Zoals het er nu naar uitziet zal alleen het lopende schooljaar nog worden volgemaakt. Sluiting van de muziekschool volgend jaar au gustus betekent het ontslag van 25 muziekleerkrachten. Voor 1100 leerlingen van de muziekschool betekent dit dat zij naar elders zul len moeten uitwijken. Volgens de Noordwijkse wet houder J. Warmerdam bestond er aanvankeliik noe eniee hooD om de muziekschool te redden. "Nadat Noordwijkerhout definitief uittrad en gistermiddag bleek dat Voor hout met dezelfde gedachte speel de, was de zaak duidelijk. De overi ge gemeenten kunnen de extra las ten nu eenmaal niet dragen", aldus Warmerdam. collega's uit Noordwijk en Sassenheim, P. Warmerdam en W. Maris, vinden dat er naar een op lossing moet worden gezocht wan neer het definitieve besluit valt. De wethouders zijn nog zeer voorzich tig in hun antwoorden op de vraag waarop dat zou kunnen plaatsheb ben. "Er zijn wel tien verschillende varianten te bedenken", aldus de Lissese wethouder Van den Berg. Warmerdam sluit niet uit dat er via het particulier initiatief iets op po ten kan worden gezet. Op voor hand sluiten de wethouders ook een nieuwe samenwerkingsvorm niet uit. Directeur H. Geurts van de mu ziekschool was vanmorgen niet voor commentaar bereikbaar. LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54, 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 Voor inlichtingen over advertenties (uitge-, zonderd Sleuteltjes) na kantoorlijden: C. Juffermans-Duyverman. tel. 071-893256 A. Kluppel, tel. 071-763088, F. Terwijn. tel. 02522-14192, D. Vink. tel. 079-412440. SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071)144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) REDACTIE (071) 144941 ABONNEMENTEN per maand, aan huis bezorgd 22,10 per maand, per post 30,00 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), per kwartaal, aan huis bezorgd f 65,70 per post (binnenland) 89,30 per half jaar, aan huis bezorgd 131,40 per jaar. aan huis bezorgd 250,90 per post (binnenland) 345,20 losse nummers 1.00 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071)144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. REGIOKANTOREN Julianastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 11, 2221 JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H I J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaft Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W. Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke- Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel, Jo hannesburg, Tokio. Londen, Parijs. Was hington, Rome, Madrid. Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet,

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2