Vervolgonderwij s blijft ver achter Kappeyne: ook situatie in thuiswerk bij wet regelen De rechter als norm in politieke zaken Studie Wetenschappelijke Raad: De Koning houdt zijn hart vast voor loongolf Met speelgoedpistolen op zak vliegen naar Spanje Explosie verwoest huis Diepgaand onderzoek naar liefdadigheid shows op tv MAANDAG 11 NOVEMBER 1985 BINNENLAND PAGINA 5 DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft internationaal gezien een aanzienlijke achterstand op het gebied van het voortgezet onderwijs. Dat komt door de jarenlange strijd over de vorm van het algemene onderwijs in de eerste jaren. Ons land verkeert hierdoor in een internationaal isolement. Dat zeggen de onderzoekers J.F. Vos, P. de Koning en S. Blom in een studie van de Wetenschappelij ke Raad voor het Regeringsbeleid (WRR) over de inrichting van de basisvorming in de eerste fase van het voortgezet onderwijs. Volgens de WRR-onderzoekers neemt de versnippering in het Ne derlandse schoolwezen snel toe. Dat geldt ook voor de verslechte ring van de organisatie. Hierdoor wordt volgens hen de kwaliteit van het onderwijs bedreigd. Het onder wijskundig isolement waarin Ne derland verkeert, blijkt volgens de Scholier steekt zichzelf per ongeluk dood TERNEUZEN (ANP) - Een 19-jari- ge scholier heeft zichzelf zaterdag morgen vroeg per ongeluk met een dolk doodgestoken. Het ongeluk gebeurde doordat de kofferruimte van zyn personenauto niet goed wilde sluiten en de jongen het eu vel met een dolk wilde verhelpen. Daarbij stak hij zich in de borst. De politie sluit zelfmoord uit. Onmid dellijk na het ongeluk werd de po litie van Terneuzen gewaarschuwd die door mond-op-mond-beade ming nog heeft geprobeerd de jon gen te redden. onderzoekers uit achterhaalde en opjuiste tegenstellingen in de pu blieke opinie, het beleid en de on derwijswetenschap. Ze noemen daarbij de tegenstelling 'leerling- gericht of praat-onderwijs' tegen 'leerstofgericht of prestatie-onder wijs'. In de afgelopen jaren is, aldus de onderzoekers, om verschillende re denen verzuimd een passend 'mo del voor algemene basisvorming' te ontwikkelen. Bovendien valt er een gebrek aan samenhang te con stateren in het beleid dat wel ge voerd is. Die ontwikkelingen plus het gebrek aan zakelijke overeen stemming op dit gebied wreken zich nu, zeggen de onderzoekers. Scholen zijn gedwongen te fuse ren, maar een richtsnoer daarvoor ontbreekt. Ook de jongste rege ringsnota's hierover zijn volgens de onderzoekers met elkaar in te genspraak. Tweedeling Er kan een tweedeling worden geconstateerd in het voortgezet on derwijs. Dit blijkt volgens de WRR-studie uit de fusies tussen enerzijds scholen voor 'hoger' alge meen voortgezet onderwijs en aan de andere kant scholen voor mavo en lbo. Het blijkt bovendien uit de tegenstelling tussen plannen voor het voortgezet basisonderwijs en het nieuwe lyceum. De historische en bestreden tegenstelling tussen 'volksonderwijs' en 'standsonder- wijs' komt volgens de onderzoe kers opnieuw naar boven, in een nieuwe gedaante. Volgens de onderzoekers heeft in het verleden eenzijdig de na druk gelegen op de voortdurende, grotendeels zelfgekozen 'leerweg' van de individuele leerling, voor zover er althans een aanzet is gege ven voor algemene basisvorming in het basisonderwijs en voortge zet onderwijs. Er wordt onvoldoen de beseft, aldus de onderzoekers, dat hierdoor wordt gebroken met de onderwij s-politieke traditie in Nederland. Die traditie kwam er op neer, dat er werd gestreefd naar eenheid en samenhang in het on derwijs, in een systeem van levens beschouwelijke en maatschappe lijke verscheidenheid. De nadruk op de 'individuele leerweg' wordt volgens het WRR-rapport onder meer gemotiveerd met het eigen karakter van de school. Door deze gang van zaken is het beleid voor de algemene basisvor ming veel te veel los blijven staan van het beleid voor het voortgezet onderwijs en ook daardoor wordt de samenhang in het Nederlandse schoolwezen aangetast, aldus de onderzoekers. Door eisen van brandweer Tandarts hangt tarievenlijst in wachtkamer DEN HAAG (GPD) - Niet al leen dierenartsen maar ook de tandartsen gaan hun tarieven in de wachtkamer ophangen. Staatssecretaris Van Zeil (eco nomische zaken) is met de cen trale organisatie van de tand artsen overeengekomen, dat zij het voorbeeld van de dieren artsen gaan volgen. De staatssecretaris wil ook met de Landelijke Specialisten Vereniging en de ziekenhuizen een afspraak maken over het ophangen van prijslijsten in wachtkamers of op andere plekken waar publiek komt. SCHIPHOL (ANP) - Twee medewerkers van het weekblad Nieuwe Revu zijn donderdag in Madrid door de Guardia Civil tot ongewenst vreemde ling verklaard en teruggestuurd naar Amsterdam met het KLM-vliegtuig waarmee ze naar Madrid waren gereisd. Tijdens de heenreis hadden de Nieuwe Revu-medewerkers de cabinebemanning speelgoedpistooltjes getoond om zo te bewijzen dat de veiligheidsmaatregelen op Schiphol onvoldoende zouden zijn. Dit is vrijdagavond door een woordvoerder van de KLM bevestigd. Hij wilde verder geen enkele mededeling doen over de toedracht van hetgeen zich aan boord van het KLM-vliegtuig heeft afgespeeld en over eventuele maatregelen die de KLM tegen het weekblad overweegt. „Als iemand de nodige kunstgrepen uithaalt, dan zal er mogelijk een gat te vinden zijn in het geheel van de veiligheidsmaatregelen", aldus de woordvoerder. Twee gewonden in De Kwakel UITHOORN (ANP) - Door een hevige gasexplosie is gisterochtend een woning in het buurtschap De Kwakel nabij Uithoorn volledig verwoest. Een woordvoerder van de rijkspolitie in Amsterdam noemde het een wonder dat de drie gezinsleden - vader, moeder en een zoon - de ontplof fing hebben overleefd. Direct na de explosie, omstreeks half tien, ont stond er brand en stortte de woning in. De zoon sprong uit de dakkapel, zijn ouders werden uit de brandende puinhopen gered door een sportvis ser en met brandwonden overgebracht naar het brandwondencentrum in Beverwijk. Zij raakten niet levensgevaarlijk gewond. Enkele huizen in de omgeving liepen glas- en rookschade op. Volgens de politie is de explosie ontstaan als gevolg van een defect in de gaslei ding. De ontploffing deed zich voor op de begane grond. Aanvankelijk meldde de politie dat ook de andere woning van de twee onder één kap-combinatie was verwoest. In de loop van de dag bleek dit huis door de brand en het bluswater wel zwaar beschadigd maar nog wel bewoonbaar. Volgens een woordvoerder van de brandweer loopt de scha de in de honderdduizenden guldens. DEN HAAG (GPD) - Minister De Koning (sociale zaken) houdt zijn hart vast voor een loongolf die dreigt door de acties van de brand weerlieden. Die eisen voor hun on regelmatige werk en de onmoge lijkheid om voor overwerk extra vrij te nemen, vierhonderd gulden 'schoon' meer. De Koning meent dat "alle in spanningen van de afgelopen jaren voor niets zyn geweest, als de be vriezing van de lonen in de collec tieve sector (overheid en instellin gen die uit gemeenschapsgeld wor den betaald) wordt doorbroken". "Een loongolf in die sector zou een knak in de economie beteke nen", aldus de minister gister avond in een uitzending van het KRO-programma 'Brandpunt in de markt'. Voor De Koning staat vast dat vermindering van de werkgele genheid en meer werkloosheid er het gevolg van zullen zijn. "En dat betekent dat het stelsel van de so ciale zekerheid opnieuw onder ge weldige druk komt te staan". Minister Korthals Altes (justitie) heeft scherpe kritiek geuit op de acties van brandweerlieden in Am sterdam. De bewindsman vindt dat de brandweerlieden vrijdag straf bare feiten hebben begaan tijdens een demonstratie voor het Amster damse stadhuis. "Zij pleegden huisvredebreuk door het stadhuis binnen te dringen, de toegang tot het gebouw onmogelijk te maken en de wethouder uit zijn kamer te zetten". De rechtbank heeft bepaalde ac tiemodellen voor de brandweerlie den verboden, aldus de bewinds man gisteren voor de AVRO-radio, "maar dat is geen vrijbrief om strafbare feiten te gaan plegen. Wij zijn dan in een jungle verzeild ge raakt". De Amsterdamse brandweerlui zijn niet van plan hun acties voor onregelmatigheidstoeslag en bete re werkomstandigheden op korte termijn te beëindigen, aldus een woordvoerder van het actiecomité gisteravond na afloop van een ver gadering van de brandweerlieden. Een verscherping van de acties zal echter evenmin plaats hebben. Het actiecomité heeft door het 'Koningin Beatrix' gedoopt te water KRIMPEN AAN DEN IJSSEL (ANP) - Koningin Beatrix heeft za terdag het nieuwe passagiers- en autoveerschip van de Stoomvaart maatschappij Zeeland op de werf van Van der Giessen-de Noord in Krimpen aan'den IJssel haar naam gegeven en te water gelaten. In april volgend jaar wordt het inge zet voor de lijndienst tussen Hoek van Holland en Harwich. Het ver vangt dan twee kleinere schepen. De koningin Beatrix is de groot ste ferry tussen het vasteland van Europa en Groot Brittannië. Er kunnen 2.100 passagiers en 500 personenauto's op. Indien nodig kan een deel van de personenwa- gencapactiteit worden gebruikt voor het vervoer van tachtig vrachtwagens. Met de bouw van het schip was ruim 175 miljoen gul den gemoeid. HENGELO (ANP) - De wetgeving voor de arbeidsomstandigheden (Arbowet) moet worden aangepast met bepalingen voor thuiswerk. Daardoor kan de Arbeidsinspectie beter optreden tegen wantoestan den in deze sector. Dit zei staatsse cretaris Kappeyne van de Coppello (sociale zaken en werkgelegen heid) vanmiddag bij de officiële opening van het Steunpunt Thuis werk in Hengelo. De bewindsvrouw zwaaide de Vrouwenbond FNV alle lof toe voor de totstandkoming van dit steunpunt, dat voor honderd pro cent door het rijk wordt gesubsi dieerd. De vrouwenbond heeft, zo constateerde zij, een belangrijke rol gespeeld in de veranderde hou ding van de aanvankelijk nogal ge reserveerde vakbonden ten opzich te van de thuiswerkers. Uit diverse door de bond aange haalde onderzoeken blijkt, dat de thuiswerkers (meestal vrouwen) een moeilijk te organiseren groep vormen met een vaak slecht inko men en zwakke rechtspositie. Het initiatief van de Vrouwenbond FNV is volgens de staatssecretaris ook zo belangrijk, omdat het aan stuurt op een krachtenbundeling van de thuiswerkers zelf. Via het steunpunt kunnen zaken worden gesignaleerd en doorgespeeld, on- BREDA/WAARDER (ANP) - Door plotselinge gladheid na enige sneeuw heeft zich gisteravond op rijksweg 17 ter hoogte van de Brabantse gemeen te Standdaarbuiten een kettingbotsing voorgedaan waarbij 20 auto's wa ren betrokken (zie foto ANP). Er vielen zes gewonden, die naar ziekenhui zen werden gebracht, maar van wie er vijf in de loop van de avond weer mochten vertrekken. Op rijksweg 12 van Utrecht naar Den Haag kwam de 60-jarige H.R. Siegel uit Rotterdam gisteren ter hoogte van Waarder (ge meente Driebruggen) met zijn auto in een sloot terecht. Hij raakte evenals zijn vrouw ernstig gewond en overleed op weg naar het ziekenhuis. In de Groninger gemeente Middelstum kwam gisteravond een 41-jarige vrouw om het leven bij een frontale botsing tussen twee auto's. HILVERSUM (ANP) - Minister Brinkman wil een diepgaand on derzoek naar liefdadigheidsshows op de televisie, zoals de 1-2-3-show en Televizier Telelot. De minister van WVC zei zaterdag voor de ra dio in Vara's Rooie Haan dat in sa menwerking met justitie nagegaan zal moeten worden hoe liefdadig deze shows zijn. Met name zal vast gesteld moeten worden of de bin nenstromende gelden niet ver keerd worden besteed en of er wel voldoende aan de beoogde liefda digheid wordt uitgegeven. Het zou vervelend zijn als zou blijken dat er met deze shows iets niet pluis is, aldus de bewindsman. Overigens wilde hij niemand be schuldigen. De minister wenst een onderzoek, omdat vanuit de Twee de Kamer nogal indringende vra gen over deze shows zijn gesteld. Tijdens het radioprogramma bleek ook dat Brinkman positief zou reageren wanneer vanuit het boekenvak om vastgestelde prij zen voor boeken wordt gevraagd. der meer naar de eerder genoemde Arbeidsinspectie, zij het dat deze terughoudend zal moeten optre den in verband met de bescher ming van de privacy, aldus de be windsvrouw. Thuiswerksters kunnen bij het steunpunt terecht met vragen over arbeidsvoorwaarden, loon, belas ting, premiebetaling en dergelijke. Ze kunnen er elkaar ook ontmoe ten om samen hun werk en ar beidsomstandigheden te bespre ken. Aan de situatie van buiten landse vrouwen die thuiswerk doen, wordt speciaal aandacht be steed. Het steunpunt werkt samen met allerlei instanties om de posi tie van de thuiswerksters te verbe teren. Uit onderzoek van de Vrouwen bond FNV blijkt, dat de rechtspo sitie van de thuiswerksters slecht is geregeld. Meestal is er geen ar beidsovereenkomst. Juridisch en fiscaal worden ze niet als werk neemster behandeld. Toch doen veel vrouwen thuiswerk, omdat ze weinig mogelijkheden hebben op de arbeidsmarkt, geen geschikte opleiding voor ander werk hebben of in het huishouden verplichtin gen hebben die ander betaald werk uitsluiten. Er zyn meer dan 100 verschillende soorten thuiswerk. uitblijven van reacties van de kant van het gemeentebestuur nu zelf de politieke partijen in de hoofd stad benaderd. "We willen via deze weg trachten het gemeentebestuur aan de onderhandelingstafel te krijgen. Ondanks de nu al veertien dagen durende actie zijn de ge meenteraadsleden slecht op de hoogte van de problemen bij de Amsterdamse brandweer", aldus actiewoordvoerder Cor Ronncr. In samenwerking met de Abva' Kabo gaat het actievoerende brandweerpersoneel onderzoeken of het mogelijk is de werkweek te rug te brengen naar 38 uur "We willen", aldus Ronner, "de even tuele consequenties daarvan bena drukken". Hij verwacht dat het te rugbrengen van de werkweek van 40 naar 38 uur zal inhouden dat een aantal van de dertien kazernes in de hoofdstad gesloten zal moeten worden. Het afgelopen weekeinde heb ben overigens ook de brandweer korpsen van Emmen en Heerlen besloten tot acties voor een betere beloning. In Heerlen werd daartoe de kazerne bezet. Vijfde verdachte ontvoering Van Dam meldt zich AMSTERDAM (ANP) - De vijfde verdachte in de ontvoeringszaak van de 18-jarige Gijs van Dam uit Amsterdam heeft zich zaterdag bij de Utrechtse politie gemeld. Dit heeft een woordvoerder van de Amsterdamse politie gisteren be kendgemaakt. De man verscheen samen met zijn advocaat op het Utrechtse bu reau van politie en werd daarna overgeleverd aan de politie van Amsterdam. Hij werd onmiddellijk ingesloten. Eerder deze week was de echtgenote van de nu aangehou den 40-jarige man al gearresteerd, omdat de Amsterdamse politie ver moedde dat ook zij betrokken was bij de ontvoeringszaak die op 22 oktober begon en drie dagen later in de Bijlmermeer eindigde. Later bleek dat zij inderdaad de auto had bestuurd die daar uit de bocht was gevlogen, waarna de overige ver dachten van de ontvoering werden aangehouden. Ook Gijs van Dam werd toen werd teruggevonden. In de ontvoeringszaak Gijs van Dam zijn inmiddels zes mensen gearres teerd. Twee van hen werden vrijge laten omdat zij een vrij onderge schikte rol zouden hebben ge speeld in de ontvoeringszaak. Vermoedelijke dader doodslag arts opgepakt SCHIPHOL (ANP) - De tweede verdachte in de zaak van de moord op de verzekeringsarts Rietdijk uit Leende (N-Br) is gistermiddag op Schiphol aangehouden nadat hij per vliegtuig uit Turkije was aan gekomen. Het is een 46-jarige Eindhovenaar. Eerder hield de po litie zijn 17-jarige zoon aan, die ver klaarde dat zijn vader de dodelijke schoten had gelost. De politie vermoedt dat verdach te na zijn daad per auto naar Tur kije is gevlucht. Op aandrang van mensen uit zijn omgeving is hij te ruggekeerd. De politie wist daar van en wachtte hem op Schiphol op. De verzekeringsarts Rietdijk werd maandag 4 november in zijn spreekkamer in Eindhoven door vier kogels om het leven gebracht. Aangenomen wordt dat de arts even daarvoor de verdachte, een werknemer van Daf Trucks, had meegedeeld dat hij na een ziekte weer aan het werk kon. LEIDEN - De Nederlandse rechter moet soms beslissingen nemen op een terrein waar de wetgever - re gering en parlement - duidelijk in gebreke blijft. Dat geldt bijvoor beeld voor euthanasie, abortus en stakingsacties. In die gevallen, waarbij de wetgeving vaag en ruim is geformuleerd of zelfs volledig ontbreekt, krijgt de beslissing van de rechter onwillekeurig een poli tieke lading. Daarbij kan zich een machtsverschuiving voordoen, van de wetgever naar de rechter, die niet geheel zonder risico is. door Wim Wirtz Dat beeld kwam afgelopen zater dagmiddag naar voren op een fo rumbijeenkomst in het Graven steen, waar drie prominente rechtsgeleerden, een minister en een kamerlid hun visie gaven op 'politieke beslissingen in kort ge ding', oftewel: de verhouding tus sen wetgevende en rechterlijke macht. De bijeenkomst was geor ganiseerd door het juridisch dis puut 'Paul Scholten' (zo genoemd naar een van de belangrijkste Ne derlandse rechtsgeleerden van de ze eeuw), dat dit jaar 35 jaar be staat. De drie eerdergenoemde ju risten in het forum waren mr. H. Franken, lid van de Raad van State en fungerend voorzitter, mr. J. van der Hoeven, oud-lid van de Raad van State en oud-voorzitter van de afdeling rechtspraak bij dit colle ge, en mr. M.R. Wijnholt, president van de Haagse rechtbank. De mi nister was mr. F. Korthals Altes (justitie) en het kamerlid mr. A. Kosto, voorzitter van de vaste Tweede-Kamercommissie voor justitie en mediaspecialist van de PvdA. Somber beeld Mr. Van der Hoeven, grondleg ger van de afdeling rechtspraak bij de Raad van State, schetste een nogal somber beeld van de falende wetgever die niet bij machte en/of bereid is voor een sluitende wetge ving te zorgen. Hij erkende, dat po litieke belangen de totstandko ming van wetten in de weg kunnen staan (euthanasie, abortus). "Maar de wetgever houdt zich ook vaak bezig met minder dringende vra gen. Je ziet het in de praktijk: de boeiendste debatten in het parle ment gaan niet over wetgeving. Er is natuurlijk ook weinig politieke eer te behalen met het tot stand brengen van wetten". die aan de rechter worden voorge legd, zoals vorige week nog ge beurde bij de brandweeracties in Amsterdam. "Ik denk dat de vak beweging voor dit soort zaken lie ver geen wet wil waarin het sta kingsrecht zorgvuldig is geregeld. En waarom niet? Omdat nu twee van de drie zaken goed aflopen voor de stakers". Van der Hoeven noemde het een 'geweldig risico' als beslissingen over dit soort zaken 'zo centraal in onze rechtsorde terechtkomen'. Hij gaf het voorbeeld van demon strerende brandweerlieden bij het gebouw van de rechtbank in Am sterdam. Een demonstratie die ei genlijk eerder thuishoorde bij een gebouw van de overheid dan bij de catacomben van de onafhankelijke rechterlijke macht, die nu werd op gescheept met een min of meer po litieke beslissing. Het kort geding is een populair juridisch instrument om dit soort beslissingen te forceren. Minister Korthals Altes, die in Leiden be gon te studeren in hetzelfde jaar waarin het dispuut 'Paul Scholten' werd opgericht, zei te verwachten dat er meer naar het kort geding zal worden gegrepen. Ook hij had waargenomen, dat het kort geding soms de gaten vult van een ontoe reikende wetgeving. Hij zei, dat 'ministers en ambtenaren' alert moeten blijven op een zorgvuldige wetgeving. Daarom, zei hij, moet het bestand van 'wetgeversjuris ten' op de departementen worden versterkt en wordt de uitvoerbaar heid van wetten nu via het ministe rie van justitie 'getoetst'. "Want", zei de bewindsman, "voor juristen is voorkómen beter dan verliezen". PTT-staking De man van de juridische prak tijk, mr. Wijnholt, zwakte de bete kenis van het kort-geding-met-po- litiek-karakter enigszins af aan de hand van cijfers. In 1984 hadden zich 1090 kort-gedingen voorge daan, waarbij in 257 gevallen - dat is 1 op de 4 - de overheid gedaagde was. Daarbij ging het in 90 procent van de gevallen om een zaak tegen de Staat, maar volgens Wijnholt hadden de meeste zaken geen poli tiek karakter. Toch onderschatte de Haagse rechter allerminst het gevaar van rechtszaken met een politieke lading. Hij gaf het voor beeld van de PTT-staking in 1983, die in een derde kort geding uitein delijk werd verboden. "Een von nis". zei Wijnholt, blijkt dan ook politieke gevolgen te kunnen heb ben. Want een weekblad schreef toen: het kabinet heeft zijn voort bestaan te danken aan de Haagse rechter". Vooral Wijnholt legde er de na druk op - zonder daarover een waarde-oordeel te vellen - dat een tekortschietende wetgeving on miskenbaar gevolgen heeft voor de samenleving, omdat regelgeving niets meer en niets minder is dan het uitoefenen van macht. Als de wetgever op een bepaald gebied volledig in gebreke blijft, moet de rechter de knoop doorhakken. Er volstrekt zich dan 'een enorme on derhuidse verschuiving van macht, van de wetgever naar de rechter', zei de Haagse rechter, die in dat verband wees op de euthana sie en de abortus. De rechter als norm, de rechter als politiek instrument. En de rech ter als speelbal van de commercie. Het PvdA-kamerlid Kosto noemde het voorbeeld van vader Abraham, de vertolker van puddingachtige smartlappen en andere meedei- ners. Vader Abraham had grote fu rore gemaakt met een plaatje, dat maar niet werd gedraaid in het te levisieprogramma AVRO's Top- Pop. Hij spande een kort geding aan en verloor. Maar intussen had hij wel, zoals Kosto het noemde, 'free publicity' (gratis publiciteit) gekregen, waaraan de rechter on bewust zijn steentje had bijgedra gen. En zoals wij volgens Kosto al lemaal weten: 'free publicity' is in de 'showbizz' goud waard. De Sint Is Nantes Inmiddels ge passeerd en op weg naar Brest. Nog maar 5 nachtjes slapen....! Afgelopen zondag hebben wij u niet kunnen berichten over de tussen stops La Rochelle en Nantes. Maar goed ook, want het weer heeft niet meegezeten: slagregens en hevige windstoten. Met lichte averij stoomt Sint's schip nu op naar de haven van Brest. Reparaties worden on derweg uitgevoerd om geen tijd te verliezen. Tijd verliezen doet men ook niet op de bu relen van het Leidsch Dagblad en Alphens Dagblad. Nog maar 5 nachtjes slapen en het is immers zo ver; de 1e ronde van de fantastische, tradionele SINT NICOLAAS PRIJSVRAAG Heeft u pen en papier al bij de hand? An ders snel doen. want de prijzen liegen er niet om. Wat dacht u van drie maal een 5e prijs - waardebon van 50.-; en de 4e prijs - waardebon van 100,-. En natuurlijk de honderden, door winkeliers beschikbaar gestelde prijzen. Morgen vertellen wij u meer. Goed opletten dus, want bovenstaande belooft wat voor de 3e, 2e en 1e prijzen. Én voor de HOOFDPRIJS natuurlijk. U zult er versteld van staan' Tot morgen. ICC

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 5