'Het park heeft geen kans gehad' Criminaliteit in Zoeterwoude neemt toe 'Belasting blijft onveranderd' Lezers Schrijven Carnaval barst weer los PAGINA 2 MAANDAG 11 NOVEMBER 1985 Verslagen personeel Dierenpark Wassenaar: WASSENAAR - Zondagmiddag, drie uur. In de met spandoeken behangen entree hal van Dierenpark Wassenaar praat de directie met de pers na over het nieuwe reddingsplan. Beneden, in de kou bij de beesten lopen enige van de 25 verzorgers. Via, via hebben zij iets over een actie gehoord. Maar zij zijn sceptisch. Ze zien het als een laatste stuiptrekking en vrezen een winter in niet opgeknapte verblijven ("de spanningen met de dieren lopen dan te hoog op"). Dierenverzorger Paul Lindeboom in de Louisehal, die hij bestempelt als een van de 'volledig mislukte projecten'. Lindeboom: 'Bij de eerste storm lieten de meeste dakplaten los'. Inmiddels heeft het onkruid er "rij spel. (foto Holvast) Peter: "Als iemand vraagt: ben je nog gemotiveerd, dan zeg ik: motivatie, wat is dat? Het is sys tematisch de grond in geboord. Als alles tegen loopt, in het slop raakt, heb ik er ook geen zin meer in". Paul van de apen: "Niemand was meer voor het park bezig, de een had iets van 'Stik maar' de ander mompelde 'van mij hoeft dit niet meer' Als het werk niet zo zeer de hobby was geweest, had nie mand het hier de laatste twee jaar volgehouden, zegt Peter. Hij is 24 uur per dag bezig met die ren. Hij leest boeken en bezoekt op vrije dagen andere dierentui nen. Paul, die veel werk stopt in een blad voor dierenverzorgers, zegt: "Ik ben een dierenverzor ger op en top, in mijn gevoel. Het leven als niet-dierenverzorger kan ik mij niet voorstellen". "Maar wat moetje?verzucht Patricia Krens van de vogels, kangoeroes en eenden. "De een solliciteert nog eerder dan de an der bij de dierenparken. Terwijl die dierenparken mensen afsto ten". Dan maar naar een kinder boerderij. zegt ze. Of een dieren winkel. als het echt niet anders kan. lijk geworden. Het is één bron van bacteriën". Evenals vogel-verzorger Peter wijt hij dat aan achterstallig on derhoud. De familie Louwman, vroeger park-eigenaar, nu eige naar van de grond, zou altijd zo min mogelijk geld hebben uitge geven. Peter heeft nooit wat van opknappen gemerkt, had juist al tijd het idee dat de familie "van het park af wilde. Ze heeft wei nig gedaan om het open te hou den". "Bij de eerste crisis zei Evert Louwman dat hij overal had ge probeerd subsidie aan te vra gen", vervolgt hij. "Ik heb dat ge checkt. Er klopte niets van. We hoorden zelfs op een gegeven moment dat men bezig was de olifanten te verkopen. Altijd heb ben wij de Louw mans ervan ver dacht hier een gezellig bunga lowpark te willen stichten. Maar ik heb begrepen dat ze daar geen toestemming voor zullen krij gen". "Dé familie kan wel met een brok in zijn keel beweren dat hij hart heeft voor dieren. Maar daar kijk ik doorheen. Evert zie je hier nooit en Jan, die hiernaast een broedcentrum heeft voor roof dieren, komt alleen bij geboor tes". Gedeputeerde Borgman kan wel de goedkeuring wegdra gen, heeft ook hard gelopen. Maar: hij kon niks doen. Peter: "De ellende is dat grond en op stallen van Louwman zijn. Multi nationals zien het natuurlijk niet zitten om geld te steken in een project op andermans grond". Terwijl Shell volgens hem inte resse had gehad. Wat er na sluiting met het park moet gebeuren, weet hij niet. Misschien wil Jan zijn broedcen trum uitbreiden en wat Dieren park personeel overnemen. We ten doet hu niets. Een gesprek met de directeur moet nog plaatshebben. Hij weet alleen dat hij vandaag de lijsten met dieren moet onstellen. Voor de vprkonn door Paul van der Kooij Nu al zijn de zeldzame dwerg chimpansees snipverkouden ge worden in hun tochtige, verrotte verblijf dat met touwtjes aan el kaar wordt gehouden. Olifanten kunnen het dak van hun kleine, gammele verblijf met gemak op tillen. Toch is een renovatie niet genoeg. De huidige directie moet weg en Louwman dient afstand te doen van de grond, klinkt het onverbiddelijk uit de kelen der verzorgers. De toekomst van de dieren is somber. Hoef- en roofdieren wor den vrijwel zeker afgeschoten omdat daar geen vraag naar zou zijn. ("Leeuwen en tijgers zijn een tijdlang zó gefokt, dat ze nu overal op de prikpil staan"). En wat gebeurt er met de andere soorten? Verzorger Paul Wisse (31), die de grote klap zal krijgen als alle hokken leeg zijn, hoopt dat zijn apen goed terechtko- WASSENAAR - Positieve publi citeit voor het Dierenpark Was senaar. Dat wil directeur J. van Dooyeweerth. De zoo moet open blijven. Aan negatieve verhalen van personeelsleden heeft nie mand iets, zeker als ze het heb ben over zaken "die zij niet kun nen beoordelen". Hoe weten zij dat hoef- en roofdieren niet geliefd zijn bij dierentuinen? Wat hadden zij voor adviezen kunnen geven bij de verbouwing?, vraagt de top man zich af. Hij reageert niet. Liever voert hij overleg met de bedrijfsvereniging, het Ge westelijk Arbeidsbureau en de vakbond, over een 'zachte lan ding'. Daarnaast wordt van daag begonnen met de inventa risatie van het dierenbestand. Want, hoe positief de direc-» teur ook wil zijn, hij is niet ge rust op het resultaat van de nieuwe actie, die vanavond aan dacht zou krijgen in Tros Ak- tua. "Ooit, in het recente verle den is een publieksactie gehou den die 100.000 gulden op bracht. Nu is 5 miljoen nodig. Daar moet je wel heel veel spek takel voor brengen". men. Enkele tuinen zouden al in teresse hebben. Peter Linde boom (28), al elf jaar vogel- en reptielenverzorger, is bang dat dieren achter het ijzeren gordijn verdwijnen. A.J. Pronk (41) van de souve nir- en snoepwinkel, ezeltjes, au tootjes, bootjes, draaimolen en treintje heeft weer hele andere problemen. Zijn bezit, met een nieuwwaarde van 200.000 gul den, is in één klap "niets meer waard". In tien jaar had hij het langzaam opgebouwd. Nu staart hij mistroostig naar zijn omvang rijke spullen. "Een heel hard ge lag. Waar moet ik heen?", zegt hij. "Alle andere parken hebben al een speeltuin Niet nodig Pronk, die per bezoeker een bepaald bedrag betaalde, vindt dat de sluiting niet nodig was. "Het park heeft nog helemaal geen kans gehad". En: "De over heid had het beter moeten bege leiden. Bij de verbouwing heeft alles dubbel gekost". "Vooral in het begin was het toezicht inder daad slecht. Er werd veel te laat gereageerd", beamen de oppas sers. "Pas driekwart jaar geleden kwam er een deskundige". Maar ook de plannen op zich waren vaak slecht. Hekken rond de tapir- en kangoeroegebieden waren te laag. Daar moesten du re hekjes op komen, die pas na lang praten waren goedgekeurd door de welstandscommissie. Bovendien werden nieuw aange legde grasvlaktes weer openge broken omdat men leidingen of rioleringen was vergeten. Veel dingen hadden ook gewoon goedkoper gekund. En waarom werd eerst de entreehal opge knapt, was een beschutte kassa te min?, oordelen oppassers. Deskundigen hadden de sof van tevoren kunnen zien aanko men, zegt Peter Lindeboom. Met de personeelsleden was weinig overleg. Vergaderingen met af delingshoofden gingen volgens hem over futiliteiten als de kof- fieconsumptie. En als perso neelsleden eens iets zeiden over de plannen, "hoorden ze steeds: 'wij hebben architecten' en 'in andere dierentuinen kan het ook' aldus deze vogelverzorger. Evenals collega's heeft hij wei nig op met de directie. Luisteren "is er nooit bij geweest". Als ie mand zich niet loyaal opstelde of kritiek had, "werd hij er door de directeur uitgewerkt (met af koopsom). Een handvol mensen heeft op die wijze het veld ge ruimd". Peter over directeur Van Dooyeweerth: "Hij kan absoluut niet met jonge mensen omgaan, is geen dierenliefhebber en be grijpt niet wat dierenverzorgers doen, heeft er ook geen interesse voor. Als je hem één keer per week ziet, is het veel. In het park komt hij nooit, daar krijgt hij vie ze voeten van. Als hij hier naar het restaurant gaat, neemt hij de auto. Hij ziet een dierentuin puur als een financieel iets. Belache lijk. want tuinen kosten geld. Niet één park maakt winst of draait quitte". De adjunct-directeur, op zijn beurt, is "te lief. Hij kon niet te gen die harde aannemers op bij de renovatie. En als het slecht was. moest-ie helemaal terug". Dit laatste gebeurde dus nogal vaak. Ook monsterprojecten als de Louisehal voor vogels en rep tielen mislukten volledig. Peter: "Het moest heel snel klaar zijn. vóór april 1984. Een kassen- bouwbedrijf werkte 16 uur per dag. Bij de eerste storm lieten de meeste dakplaten los, één plaat waaide er gewoon af'. Nu maakt de grote lege zaal een trieste in druk. Het onkruid staat hoog. De nieuwheid is nergens aan af te Kankeren Door het stagneren van de re novatie bleven veel mensen weg, is de indruk van Peter Linde boom. De mensen die wél kwa men, kankerden vaak. Het maak te de sfeer bij het personeel er niet beter op. Tijdens pauzes in stallen en l^oude keukentjes ("onze kantine is magazijn ge worden, bij de directie kunnen we niet zitten"), lacht de een overdreven uitbundig en heeft een ander nerveuze trekjes. Vooral de laatste twee, drie maanden zou de stemming te snijden zijn. Groeten gebeurt vaak kortaf. Nog één keer zo'n dreigende sluiting, en "iedereen stort in". Bacteriën Maar: hoe groot de problemen ook zijn. de dieren mogen er niet het slachtoffer van worden. Wat hebben zij te maken met conflic ten tussen wat mensen? Ze heb ben het vaak al moeilijk genoeg. Apen verwonden zich aan afge rateld gaas en kapotte tussen- scheidingen, die volgens Paul al jaren slecht zijn en steeds provi sorisch gemaakt worden ("voor grote ingrepen was geen geld"). En tijdens het gesprek met Pe ter, meldt een collega dat een Vo gel met de tenen onder een Ver schoven wandje terecht is geko- De hobbels, naden en scheu ren bij bijvoorbeeld de apenver- blijven zouden niet te tellen zijn. "Onverantwoord, met al die zeld zame dieren", zegt een vogelop passer. Paul Wisse (31), als op roepkracht vier dagen per week in de weer voor het Dierenpark: "Hygiënisch werken is onmoge Dierenpark 'Lekker feesten met de beesten', zo staat nog steeds te lezen bij het grote parkeerterrein bij het 'voormalige' Wassenaars dieren park. Het vetorecht van de familie Louwman blokkeerde een red dingspoging, die eigenlijk in 1983 werd gestart middels de B.V. Dierenpark Wassenaar. Op zich is het prijzenswaardig dat de familie Louwman jarenlang in staat is geweest dit park als fami lie-eigendom te kunnen runnen zonder hulp van overheid of an deren. In die jaren heeft het be drijf wel een verantwoordelijk heid opgebouwd ten aanzien van de inwoners, zijn werknemers, zijn gastgemeente en niet in de laatste plaats zijn publiek. Met vereende krachten werd 5.500.000 gulden bijeen gebracht, waarvan een groot deel gemeen schapsgeld. Die gemeenschap heeft daar vast meer mee voorge had dan het bezighouden van een aantal werklozen. Zonder het uitgesproken veto zou de deur op een kier staan naar een groot concern dat voortbestaan van het dierenpark voor tenmin ste 25 jaar garandeert (in mis schien iets aangepaste vorm) met behoud van zijn educatieve func tie. Familie Louwman, neem uw besluit in heroverweging. Uw va der en stichter van 'ons' park zal uw heldere kijk en begrip voor verantwoordelijkheden zeker goed kunnen waarderen. Samen met u en vele anderen, hoop ik binnenkort weer te kun nen 'feesten met de beesten...'. P.C.M. van Houwelingen Pallux 75 Katwijk (Een kopie van dit schrijven werd verzonden naar de familie Louwman). Agenda MAANDAG Leiden De Vergulde Turk - Steenstraat. WNF organiseert bijeenkomst over 'Wetlands (Waterrijke gebieden) en hun vogels, 2C Beeldje Cornelis Joppensz voor het sta tion wordt voorzien van een carnavals- steek door De Hutspotten. 23.11 uur. Schouwburg - Hoofdstad Operette mei 'Der Graf von Luxemburg'. 20.15 uur Rijksmuseum van Oudheden - Rapen burg 28, concert Autunno Ensemble. 20 Kapelzaal K&O - Celloconcert Roeland Duyne en Marinus van Paassen. piano, 20.15 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde Steenstraat, lezing drs. P. van Dongen over de Chinese stad Suzhou, 20 uur. De Posthof - Wassenaarseweg. ruil-, contact- en .veilingavond de Leidse Postzegelvrienden, 19.30 uur. Leiderdorp Gemeentehuis - vergadering raadscom missie economische zaken, 20 uur. DINSDAG Leiden Abva-Kabo-kantoor - Driftstraat, leden vergadering Leidse afdeling, 14 uur. Automobilist koelt woede op benzinestation LEIDERDORP - Uit woede ovei het uitblijven van brandstof is eer nog onbekende persoon in d< nacht van zaterdag op zondag hel gebouwtje van het benzinepomp station aan de rijksweg te Leider dorp 'binnengereden'. De schade ii volgens de politie "aanzienlijk' maar nog niet in geld uit te druk ken. Wassenaarse ambtenaren aan de vredespijp WASSENAAR - De medezeggen schapscommissie van de Wasse naarse gemeentesecretarie en het college van B en W hebben de vre despijp gerookt. Een "constructief' gesprek tussen beide partijen heeft erin geresulteerd dat de leden van de commissie hun lidmaatschap nu weer willen voortzetten. Dat hadden ze eerder opgezegd uit wantrouwen in het personeels beleid van B en W. Zo hadden B en W verzuimd om een raadsvoorstel tot een herindeling van het gemeen tekantoor met de medezeggen schapscommissie te bespreken. Wet houder van personeelszaken J. Greep heeft in het gesprek beklem toont dat het nooit de bedoeling van het college is geweest om de commissie te passeren. Dat de com missie in de krant heeft gesproken van "volkomen negeren" en "ge sjoemel" berust volgens de wethou der op een betreurenswaardige communicatiestoornis. Nadat het college had vernomen van de on vrede van de commissie met de gang van zaken met betrekking tot de herindeling van het gemeente kantoor, heeft het dagelijks bestuur het raadsvoorstel onmiddellijk van de agenda afgevoerd. B en W be schouwen de zienswijze van de commissie namelijk als "onmis baar". Burgemeester en wethouders in antwoord op algemene beschouwingen ZOETERWOUDE - De indruk WD-fractie dat de criminali teit in Zoeterwoude toeneemt is volgens burgemeester en wethouders 'helaas' waar. Het totaal aantal diefstallen in de eerste helft van dit jaar geeft een stijging te zien ten opzichte van 1984. Daar komt bij dat het korps rijks politie in Zoeterwoude momenteel onderbezet is. Burgemeester Hou- dijk belooft de WD zijn invloed aan te wenden om die "ongewen ste situatie te beeïndigen". Overi gens komt er op 1 januari een nieu we politieman. Daardoor zal de on derbezetting teruglopen tot één kracht. En de twaalf jaar oude poli tieverordening zal in de loop van volgend jaar worden bijgeschaafd. De Zoeterwoudse burger voelt zich ook onveilig door het vele groen, dat 's avonds niet verlicht wordt, zo signaleerde het CDA in de algemene beschouwingen. B en W beloven nu te gaan onderzoeken of de openbare verlichting kan worden uitgebreid. Samen met de politie zal de gemeente de plekken gaan aanwijzen die als 'minder vei lig' worden gekenmerkt. Eventu eel moet er groen voor sneuvelen. Andere opmerkingen van burge meester en wethouders bij dit 'vraag- en antwoordspel': De gemeente gaat niet pleiten voor een (snel)busverbinding op de rou^e Zoetermeer/Zoeterwoude dorp/Leiden/Den Haag. Progres sief Zoeterwoude had daarom ge vraagd, maar B en W vinden de busverbindingen redelijk voldoen- De voorbereidingen van de wettelijke maatregelen om het par keren van vrachtwagens in het dorp te verbieden zijn binnenkort afgerond. Inmiddels is met de eige naar van het transportbedrijf aan de Miening afgesproken dat vrachtwagens gedurende een proefperiode van drie maanden op zijn terrein kunnen staan. Het par keerverbod aan de Hoge Rijndijk functioneert nu uitstekend, zeggen Ben W. De asfalteringswerkzaamhe- den die volgens PZ slordig zijn uit gevoerd kunnen de toets der kri tiek volgens burgemeester en wét- houders doorstaan. Een onderzoek naar mogelijk heden om een 'koopavond' op het gemeentehuis in te voeren, de WD-fractie dringt daar op aan, is volgens B en W niet nodig. Na af spraak kan men allerhande papie ren of informatie ook 's avonds op halen. De Zoeterwoudenaren we ten de weg naar het gemeentehuis heel goed te vinden, oordeelt men. Om diezelfde reden achten B en W het niet nodig om een vitrine in het dorp neer te zetten, van waaruit in formatie over de verkeersplannen wordt gegeven. De voormalige Aloysiusschool zal in principe voor sociaal cultu reel werk worden gebruikt. Een aantal gegadigden heeft zich ge meld voor een plaatsje in het leeg gekomen gebouw aan de Schen- kelweg. Er wordt nog één keer een oproep gedaan. Dan komen B en W met hun definitieve standpunt. Vast staat al wel dat schildersgroep Kameleon 'hoog op de lijst' staat om in het Aloysius te worden ge huisvest. LEIDEN/ZOETERWOUDE - Het carnaval barst dezer dagen weer los. Afgelopen weekeinde was het zowel in Leiden als in Zoeterwoude zo ver. De Zoeterwoudse carnavalsvereniging (zie foto) bood haar burgemeester afgelopen zaterdag een boompje aan, dat net als het feestsseizoen nog pril Het dertiende carnavalsseizoen van de Leidse vereniging De Hutspot ten begint traditiegetrouw op de elfde van de elfde om elf over elf 's avonds. Anders gezegd: maandag 11 november om 23.11 uur. Vanavond dus. Op dat tijdstip wordt het beeldje van Cornelis Joppensz voor het sta tion Lammenschans voorzien van een carnavalssteek. Prins Willem den Eerste (Wim Regeer) verricht deze symbolische handeling, als een van zijn laatste daden, want het einde van zijn regeerperiode nadert. Prinsen garde, zijn adjudant en de complete Raad van Elf zullen de prins verge zellen, terwijl een boerenblaaskapel voor de passende muzikale omlij sting zal zorgen. Na de 'plechtigheid' biedt de carnavalsvereniging een warm hutspothapje aan en stelt zij het Antonius Clubhuis aan de Lange Mare open voor iedereen die de opening van het seizoen wil bijwonen. Het traditionele Prinsenbal van De Hutspotten wordt dit jaar gehouden op 16 november in het Antonius Clubhuis. Om elf over elf wordt bekend gemaakt wie het komend seizoen Prins Carnaval is. Overigens bestaat volgens het bestuur van de Hulspotten het hardnek kige misverstand dat de vereniging een ledenstop zou kennen. Dit is niet het geval. ZOETERWOUDE - De onroerend- goedbelasting in Zoeterwoude hoeft niet te worden verhoogd, maar een verlaging zit er ook niet in. Dat antwoorden burgemeester en wethouders van Zoeterwoude in hun antwoord op de algemene beschouwingen, waarin door Pro gressief Zoeterwoude en de WD werd voorgesteld om de onroe- rend-goedbelastingen respectieve lijk te verhogen en te verlagen. B en W stellen ronduit 'in hoge mate verbaasd' te zijn door het PZ- voorstel om de inflatiecorrectie door te berekenen in de og-belas- ting. Immers, mensen met een so ciale uitkering, ambtenaren en trendvolgers ontvangen al een aan tal jaren geen inflatiecorrectie i B W Andérzijds wordt het WD-voor- stel om de tarieven met tien pro cent te verlagen ook terzijde ge schoven. Burgemeester en wet houders zijn het totaal oneens met de liberalen, die stellen dat de ge meente Zoeterwoude best wat ex tra's kan missen door wat 'meeval lertjes'. Die meevallertjes zijn er niet, vinden ze. Sterker nog: Zoe terwoude wacht nog een aantal uit gaven waarvan de omvang nog niet bekend is. Zoals het herstel en de mogelijke uitbreiding van het ge meentehuis, het verkeersveilig- heidsplan en het onderhoud van beschoeiing en dijkvakken. Verontwaardigd wijzen burge meester en wethouders de opmer kingen van de WD en PZ van de hand als zouden zjj bezigzyn met 'het leegschudden van de spaarpot van de gemeente', het 'verorberen van de reserve van het energiebe drijf of 'het ingrijpend aantasten van de reserves'. "Kaarblijkelijk hebben deze fracties de essentie van onze voor stellen niet begrepen", schrijven B en W. En ze trachten vervolgens puntsgewijs korte metten te ma ken met de 'aantijgingen'. Zo stel len ze niet vrij te kunnen beschik ken over de winstuitkeringen van het energiebedrijf. Verder heeft Zoeterwoude dankzij deze winst de belastingtarieven niet te hoeven verhogen. En ten slotte wijst men de partijen erop dat de bouw van sporthal 'De Klaverhal' in 1981 een fors gat in de gemeentelijke spaar pot heeft geslagen. Het 'begrotingsplaatje' van Zoeterwoude ziet er als volgt uit: eerst komen burgemeester en wethouders met een concept-be groting voor 1986. De raadsfracties van de politie ke partijen komen vervolgens met de algemene beschouwingen: hun reactie op de ontwerp-begro- ting. Vervolgens antwoorden bur gemeester en wethouders weer op die algemene beschouwingen. De begroting voor 1986 zal ten slotte tijdens een speciale begrotings raadsvergadering worden vastge steld. LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54, 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) van 8.30-17.00 u (071)144941 Voor inlichtingen over advertenties (uitge zonderd Sleuteltjes) na kantoortijden: C. Juflermans-Duyverman, tel. 071-893256 A. Kluppel, tel. 071-763088, F. Terw.jn, tel. 02522-14192, D. Vink, tel. 079-412440. SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19 30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (Nabezorging m REDACTIE 18.00 uur) ABONNEMENTEN per,maand, aan huis bezorgd 22,10 per maand, per post f 30,00 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), per kwartaal, aan huis bezorgd 65,70 per post (binnenland) 89,30 per half jaar, aan huis bezorgd 131.40 per jaar, aan huis bezorgd f 250,90 per post (binnenland) 345,20 losse nummers f 1,00 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Abonnementen kunnen op elke gewenste (071)143545 dag ingaan. Indien óón maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. (071)123143 REGIOKANTOREN Julianastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720)93961 Vuurbaakplein 11. 2221 JB (071)144941 Katwijk (01718)12383 Hoofdredacteur: drs J W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R D Paauw Alg redactiechef: A van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J M.J Post Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.FJ. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaft Kunst, radio, tv: P C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke- Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn. Brussel. Jo hannesburg. Tokio. Londen, Parijs, Was hington. Rome. Madrid, Mexico-City, Tel Aviv en BeiroeL

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2