Volleyballers Gemini pakken punt Zijl heeft geen moeite met DZV Testserie Oranje onverdeeld succes Beste puntentotaal zwemster Stastra Bescheiden rol van nationale tafeltennisclubs in EC-strijd PAGINA 18 SPORT MAANDAG 11 NOVEMBER 1985 LEIDEN - Leython is er ook afge lopen weekeinde bij de mannen niet in geslaagd de eerste overwin ning te behalen. Tegen Allides werd een 3-0 nederlaag geleden die voornamelijk op het conto van de spelverdelers kon worden geschre ven. Gemini slaagde er zowaar in één puntje te bemachtigen bij Van Santen/Den Haag. Het vorig sei zoen ging de ploeg uit Voorschoten nog met 3-1 de boot in, nu werd het een eervolle 3-2. Alleen NOVO greep de volle winst. Spirit werd met 3-1 verslagen. Bij de vrouwen kwam Gemini niet in het veld. Leython begon goed tegen Radius en pakte de eer ste set. Een verandering van spel systeem verstoorde echter het rit me en de Leiderdorpse vrouwen verloren met 3-1. Ook bij NOVO een onaangename verrassing. Het laaggeplaatste OVRA 2 bleek te sterk (1-3). Terwijl de spelverdelers de laat ste weken bij Leython het team echt droegen, liepen de zaken te gen Allides minder naar wens. Het gevolg was een middenaanval (nor maal het sterkste deel van de ploeg) die er nu niet aan te pas kwam. Dat Leython aanvankelijk nog goed bijbleef was te danken aan het goede spel van John Mole naar en Paul de Winter. Toch miste Leython net iets teveel in de aanval om door te kunnen drukken (15- 13). In de volgende twee sets eigen lijk hetzelfde plaatje, al won Alli des nu iets ruimer (15-10, 15-11). NOVO profiteerde uitstekend van het zwakke spel van opponent Spirit en zonder al teveel inspan ning werd de eerste set met 15-12 gewonnen. Daarna namen de Noordwijkers de zaken veel te ge makkelijk op, maar kregen na 10- 14 op 15-14 alsnog de kans op set winst. Wat kleine foutjes braken NOVO op en Spirit greep de zege in de tweede set (15-17). Via sterk serveren stelden de Noordwijkers orde op zaken en finishte met 15-8 Gemini speelde tegen Van San ten een prima partij. Zonder Ruud Marchand en de niet voluit kunnen spelende Bert Frank en Bert Hol man ging Gemini er goed tegen aan. Ook Van Santen kwam sterk voor de dag, waardoor zich er een gelijkopgaande strijd ontwikkelde en een vijfde set uiteindelijk moest beslissen over de winst. Hierin bleek Gemini te moe (mede door de smalle basis met te weinig wis selmogelijkheden) om er nog eens flink tegenaan te gaan.Van Santen won met 3-2 via 15-11,5-15,15-7, 9- 15 en 15-5. Onderschatting van de tegen stander en slecht spel heeft de i NOVO lelijk opge broken. De thuisploeg, die veel be ter speelde dan de stand op de ranglijst doet vermoeden, liet NO VO pas na 15-5 en 10-3 wat meer in het spel komen. Alhoewel ook de tweede set nog verlies opleverde (15-12), leek de derde periode een ommekeer teweeg te brengen (7- 15). NOVO zakte daarna opnieuw ver weg en verloor verdiend met 15-3 (3-1). Leython kende in de eerste set geen enkel probleem en walste met een sneltreinvaart over Radius heen (6-15). Een wijziging in het systeem (van 4-2 naar 5-1) verstoor de het ritme. Ineens ging het veel moeizamer en Leython verloor (15- 11). Een terugkeer naar het oude systeem hielp niet en wederom was er verlies (15-9). In de vierde set ging Leython er weer fris tegen aan en die werd tevens de meest spannende. Helaas voor de Leider- dorpse vrouwen ontbrak net dat beetje geluk aan het eind van die set (16-14), waardoor de stand op 3-1 voor Radius kwam. De mannen van Leython doen het in de promotieklasse aanzien lijk beter dan hun collega's in de eersteklasse. In de semi-derby te gen het goed in de competitie ge starte NOVO 2 bewees het Leider- dorpse team dat de vorm nog steeds stijgende is. Door een slech te pass aan NOVO-kant én goed op dreef zijnde buitenaanvallers (Gijs Walraven en Peter Seinen) mar cheerde Leython vlot naar een 6-15 setwinst. In de tweede set nam NO VO een 13-6 voorsprong op een met concentratieverlies kampend Leython. Twee wissels en een don- derspeech van coach Willem Spier dijk brachten Leython snel op ge lijke hoogte. Door een bekeken bal van Rob Koebrugge haalde Ley thon met 13-15 ook deze set binne nin de laatste set (12-15) kwam Leython tegen een slordig NOVO, dat met vier spelverdelers moeite heeft de juiste opstelling te vinden, niet meer in gevaar (0-3). Debutant Agon bleek tegen Do- nar een redelijk team met een hoog blok, maar ook met een teveel aan serveerfouten. De opslag bij Donar was juist erg gevaarlijk en hierdoor werd de eerste set wel erg gemak kelijk binnengehaald (15-8). De volgende sets gingen tot 10-10 en 11-11 gelijk op, maar het surplus aan aanvallende kracht gaf bij Do- nar in beide gevallen de doorslag (15-11, 15-12 en 3-0). Donar toonde weer aan op de goede weg te zitten. Het vertoonde spel van Gemini 2 tegen Van Vliet/Jupiter gaf deze keer reden tot tevredenheid. Dat er desondanks weer een nederlaag uit de bus kwam rollen kwam ener zijds door het erg goede spel van Jupiter (de nummer drie van het vorig seizoen) en de foutjes die de veelal jonge Gemini 2 spelers op de verkeerde momenten nog maken (15-4, 15-10,15-10 en 3-0). Bij de vrouwen in de promo tieklasse eveneens een streekder- by tussen Leython 2 en WW. Spanning volop in de eerste set met Leython 2 uitlopend naar een 14-10 voorsprong. Door slordighe den bij Leyhton kon WW langszij komen en de set zelfs winnend af sluiten (16-18). WW ging uitste kend door (0-5) maar subliem aan vallen van Femke Wiebes door het centrum trok Leython over de streep. WW kwam niet meer in het stuk voor en met 15-6, 15-7 en 15-9 nam Leython 2 alsnog ruim af stand (3-1). GER RENES AMSTELVEEN (ANP) - De testse rie van het Nederlands vrouwen hockeyteam tegen Groot-Brittan- niè is een onverdeeld succes ge worden. Niet alleen werden alle vijf wedstrijden gewonnen, zoals de Olympische kampioen van Los Angeles zeker in eigen land aan de stand was verplicht, maar tevens werd bewezen dat Nederland over een groot arsenaal van volwaardige internationals kan beschikken. Bondscoach Gijs van Heumen hechtte de meeste waarde aan de snelle progressie van de toch op verschillende plaatsen gewijzigde en veijongde selectie. De wedstrij den van het weekeinde in Rotter dam en Amstelveen waren mis schien speltechnisch niet de bes ten, toch werden de tegenvallende Britsen, een allegaartje uit Enge land, Schotland en Wales, in de tweede helft telkens overspeeld. De Nederlandse defensie gaf bo vendien in één-tegen-één-situaties naarmate het toernooi vorderde steeds minder strafhoekslagen en dus kansen weg. Dat resulteerde zaterdag en zondag in overwinnin gen van respectievelijk 6-1 en 6-0. Met name de nieuwe Nederland se achterhoede stemde Van Heu men tevreden. Boksverlies DEN HAAG - In Amicitia te Den Haag heeft Jacob Krijgsman van Boksvereniging Leiden in de licht gewichtklasse C op punten verlo ren Van Schaap. In dezelfde klasse moest clubgenoot Johan Diepen- bach, eveneens op punten maar op dubieuze wijze, het hoofd buigen voor zijn opponent Dudok uit Rot terdam. Vanavond staan in Rotter dam Hoogvliet bij een internatio naal deelnemersveld de Leide- naars Robert Zandvliet en Erik Ra demakers in de ring. Tegen de Britse hockeysters kreeg Terry Sibbing veel gelegen heid ervaring op te doen als rechts achter en Laurien Willemse, die al tijd in de spits heeft gespeeld, pas te zich als linksachter probleem loos aan. Met Boekhorst, Nieuwen- huizen of Van der Ben voor het centrum vormde die linie al heel snel een degelijk geheel. In Apeldoorn (2-1) ging volgens Van Heumen de aandacht vooral uit naar de middenlinie, die de op dracht kreeg de aanvalsters in de ruimte aan te spelen. Dat lukte in Son (5-0) voor het eerst voortreffe lijk. De opgaande lijn werd wat dat aanging na de rust in Rotterdam, waar drie keer werd gescoord met een tip-in, en zondag in het Wage- ner-stadion doorgetrokken. Het Britse team bleef met name het antwoord schuldig als Nederland overschakelde op een systeem met vier aanvalsters, terwijl de verdedi ging, met sluitpost Alette Pos - als Stanley Menzo bij Ajax - alert op de rand van het doelgebied, nim mer in verlegenheid werd ge bracht. Sophie van Weiier zet de Britse keepster Wendy Banks op het verkeerde been en scoort 3-0 namens Oanje. LEIDEN - De hockeyers van Roomburg zijn na het 4-2 verlies gistermiddag tegen het Schiedam- se Asvion voorlopig titelgegadigde af in de tweede klasse. Forescate blijft na winst (2-3) op Te Werve met drie punten afstand op de tweede plaats. In de derde klasse A behaalde koploper Noordwijk een belangrijke 4-0 zege op het volgen de Tempo '34. Bij de vrouwen vier de LMHC met 5-Q tegen Dordrecht in de eerste klasse een doelpunten- feest. Het tweedeklasseduel tussen LEIDEN - Op een voor zwem mers wat ongewoon tijdstip vond in Nieuwerkerk afgelopen zaterdag de laatste wedstrijd plaats van de kring A-winter kampioenschappen 1985. In deze wedstrijd viel vooral het sterke zwemmen op van Paulien Sta stra, die via goede tijden op de 50, 100 en 200 rugslag het beste puntentotaal wist te behalen bij de meisjes en bij de Bovendien was haar tijd op de 100 rug goed voor een inschrij vingslimiet voor de aanstaande Nederlandse winterkampioen schappen. Over het algemeen werd door de Leidse zwemmers goed gescoord. Om 11.30 vond de eerste start plaats wat voor de meisjes en de vrouwen rugslag betekende en voor de mannen en jongens vlinderslag. Elise Krij- nen (de Zijl) zwom samen met Stastra naar topposities (2e bij de m/o 14). Bij de meisjes onder 16 was er wederom een gevecht om de le en 2e plaats tussen de Zijl met Mariëtte Beekman en Geral- da Boekwijt (LZ). Dit keer was de Zijl de sterkste en ging Beek man met de le plaats strijken. Nancy Kijk in de Vegte wist zich tussen oudere zwemsters naar een goede 3e plaats te zwemmen. De wedstrijd van de meisjes on der 10 werd bepaald door LZ. Angelique Hoogeboom was ster ker dan Karin Stastra (resp. 2e en 3e). Wel is Stastra hiermee op een le plaats beland in het klasse ment over alle 4 a-wedstrijden zodat zij zich totaal-winterkam pioen van de kring kan noemen. Bij de jongens onder de tien wa ren het wederom de mannen Schouten die elkaar betwistten, op de vlinderslag werden zij 2e en 3e (Dennis en Mark). Laurens van Kampen wist zich door een zeer sterke 100 meter vlinderslag als totaalwinnaar te klasseren. De Zijl had een hele goede dag doordat ook Marco Blokpoel zich als totaalwinnaar kon klas seren. Het succes werd compleet toen ook Niels Ouwerkerk zich als tweede kon plaatsen achter Blokpoel. De Zijl telde dankzij Reinier Haasnoot ook mee bij de mannen. Hij werd tweede. Haas noot draaide ook geweldig een dag later toen hij tijdens lange af standswedstrijden een le plaats haalde op de 400 wissel 4.57,0. Nog beter ging het Robert Jan sen af, die in een grandioze stijl naar een limiet zwom in 5.12,9, waarmee hij 2e werd, gevolgd door Niels Ouwerkerk in 5.28,1, die daarmee ook zijn limiet haal de. In dezelfde wedstrijd zwom Danny Dubbeldeman op de 400 vrij m/o 10 5.55,4 waarmee zij derde werd. De 400 vrij stond ook op het programma bij LZ dat zelf ook lange afstandswedstrij den organiseerde. Karin Stastra zwom hier naar een goede 5.24,0 daarmee werd ze eerste gevolgd door Angelique Hoogeboom in 5.46,1. Bij de jongens werd Den nis Schouten le in 5.42,8, ge volgd door broer Mark in 5.44.6. Het LZ-succes werd compleet gemaakt door een derde plaats van Jacco de Haas in 6.18,4. De 1500 meter werd voor Antoine v. Weerde een succes. Hij realiseer de een tijd van 18.29,9, hij is pas kort weer in training na een bles sureperiode. Voor de vrouwen stond hier de 800 vrij op het pro gramma en dit werd de race van Paulien Stastra die met haar 13 jaar onder de 10 minutengrens dook met een tijd van 9.58,2 zij werd tweede bij de vrouwen. Bij de mannen op de 800 vrij waren er successen voor Bas Willem- sen, die zijn persoonlijk record scherper stelde met 10.18,9, waarmee hij zich als 2e klasseer de, gevolgd door Jan Bart Broek huis, die derde werd in 10.34,3. Dit drukke zwemweekeinde werd besloten met kring B-wed- strijden in de Does in Leider dorp. Hier zorgde Leon Luyten (De Zijl) voor een zege op de 100 schoolslag in 1.17,8. Sabine van Nimwegen was op de 100 vrij in 1.11,3 en Jose Krijnen op de 100 rug in 1.20,1, Edo de Boef op de 100 vrij in 1.14,0 en Pauli Vene kamp op de 100 vrij in 1.07,9. LZ was hier succesvol met Saskia Terhorst die de 200 wissel win nend afsloot in 2.50,3. (Voor uit slagen zie scorebord). Roomburg en Alecto eindigde met 1-2 in het voordeel van de Leider- dorpse hockeysters. Asvion - Roomburg 4-2 Het aanvallende Leidse concept leverde na vijf minuten al een tref fer op die Cees Wendt uit de eerste de beste strafcomer produceerde. Met deze ruggesteun bleef Room burg aanvallend opereren, maar konden niet doordrukken tegen pouleleider Asvion dat zich dit sei zoen versterkte met vier oud-over gangsklassespelers van Rotter dam. Asvion kwam na een kwar tier gemakkelijk op 1-1 na een dek- kingsfout bij een lange corner en liep nog voor rust weg naar 2-1 uit een strafcornerpush vlak onder de lat. Na de doelwisseling 3-1 uit zo'n zelfde situatie. Roomburg bleef gevaarloos tegenspel bieden door gebrek aan stootkracht in de aanvalslinie. Beide ploegen scoor den nog eenmaal uit een strafbal. Te Werve - Forescate 2-3 Er werd een matige wedstrijd af gewerkt op het Rijswijkse kunst gras, waarbij Forescate altijd het initiatief behield. Via fraaie veld- doelpunten van Dick-Jan Wassink en Nol van der Steen in het eerste part kwam Forescate op 0-2. Erik Kruysmulder scoorde het derde Voorschotense doelpunt uit een strafcorner. Slecht uitverdedigen van Forescate en een opkomende man niet afstoppen werden door de thuisploeg uitstekend benut om de tegentreffers te plaatsen. Noordwijk - Tempo '34 4-0 Noordwijk heeft met zeer sterk spel en vier doelpunten zijn kam pioensaspiraties nog eens onder streept tegen het op de tweede plaats staande Tempo '34. De hoge push van Ralph Wisbrun uit de eer ste Noordwijkse strafcorner werd eerst gestopt, maar de afketsend bal werd door de alerte Bing Voor ham alsnog benut: 1-0. Erik Ver doom voorzag het wegwerken van de Tempo-keeper naar de zijlijn en kreeg de bal in ideale positie om 2-0 te maken. Na de pauze sloeg Wisbriin zijn ploeg zeer verdiend uit een strafcorner naar 3-0 in het uiterste hoekje. Tempo had niets in te brengen en is zelfs niet in de Noord wijkse cirkel geweest. De in leiding van de vierde treffer voor de Noordwijkse kunstgrasploeg lag bij Paul van Kerkum die Erik Verdoorn bediende die de laatste man en de keeper uitspeelde. Vrouwen Leiden - Dordrecht 5-0 Het was in de eerste helft vooral door Joanne Sprey dat LMHC aan de 2-0 leiding kwam. De eerste treffer werd door Sprey na een solo afgerond, het tweede doelpunt kwam voort uit alweer een sterke actie van haar die door Cootje Ba- rendsen tot 2-0 werd afgemaakt. Het in teamverband sterk draaien de Leiden bouwde verder uit door Barendsen (voorzet van Ele le Poole) naar 3-0. De assist was van Karen van der Leer, de,4-0 van Aleid Viets. Le Poole werkte zich door handig stickwerk ook een keer langs de Dordrechtse defensie en besloot met 5-0. Noordwijk - Ring Pass 1-1 De koploper in de eerste klasse A werd door Noordwijk in de eerste helft op een achterstand gezet door Alexandra van Kan die van de rand van de cirkel raak schoot. Het bes te spel was in de eerste periode voor Noordwijk dat net als Ring Pass de enkele strafcomerkansen zag mislukken. Na de pech van Van Kan die op de paal sloeg, kwa men de Delftse hockeysters sterk terug en scoorden tien minuten voor tijd de gelijkmaker. Kieviten - Spirit 3-0 De ontmoeting van de Wasse- naarse subtopper met het onder- aanstaande Spirit was rommelig en hard. De bezoeksters hadden meer inzet dan techniek, wat leidde tot veel onderbrekingen en slecht spel. Paulien Toet stelde voor Kie viten de zege veilig met strafcor- nergoals. Na het aantikken van An toinette Varossicou in de Spirit-cir kel scoorde aanvoerster Dorine Wentrup uit een strafbal 3-0. Roomburg - Alecto 1-2 De strafcornerverhouding in de streekontmoeting viel met 17-3 in het voordeel uit van Alecto en was illustratief voor de krachtsverhou ding. Nadat bij de zesde Leider- dorpse strafcorner een Roomburg voet de bal uit het doel hield, mocht Eugenie Weserduin uit een strafpush 0-1 maken. Alecto was na een bal op de mond van Marjet Kruidenier een periode van slag, maar hield de schade beperkt. Mar jolein van Alderwerelt bracht Alec to met haar strafcomergoal op 0-2 en zag haar kansen op meer ge keerd door paal en lat. Inge van Oudkerk Pool hield de Leidse eer hoog met een treffer eveneens uit een korte hoekslag. Qui Vive - Forescate 5-0 De score werd door de thuis ploeg in de laatste tien minuten van 2-0 opgevoerd naar de uitein delijke 5-0. Na zo'n tien minuten kwam het zwak optredende Fores cate op 1-0 achterstand, wat tevens de ruststand werd. Het veldover- wicht leidde na de hervatting al snel tot 2-0, waarna Forescate de thuisploeg te veel ruimte gaf en doelvrouw Petra Vingerhoed han denvol werk had. Qui Vive greep in de laatste fase de vrijheid aan door in korte tijd drie keer te scoren. DEN HAAG (ANP) - De Neder landse clubs spelen in de toernooi en om de Europese tafeltennisbe kers een bescheiden rol. Alleen het vrouwenteam van Avanti overleef de zaterdag de derde ronde en schaarde zich in de strijd om de Nancy Evans bokaal bij de laatste vier. Bij het equivalent voor de mannen werden Valkenswaard en Eindhoven in de achtste finales door Westduitse clubs uitgescha keld. In Eindhoven leverde de plaatse lijke club een heroische strijd met het sterke Borussia Düsseldorf. Na vijf uur en een kwartier zegevier den de Westduitsers, 4-5. Vooral kopman Han Gootzen mocht zich de nederlaag aantrekken. Hij maakte in het sleutelduel tegen de zwakste man van Borussia, Cornel Borsos, zoveel fouten, dat de West duitser de winst in de schoot kreeg geworpen. Door dat verlies werd de uitnemende prestatie van Ron van Spanje teniet gedaan. De na tionale kampioen won drie partij en, waaronder die tegen de Jörgen Persson, het grootste talent van Zweden. Daarnaast was zijn over winning op de Westduitse interna tional Ralf Wosik eveneens van hoog niveau. De Veenendaler kreeg alleen enige ondersteuning van Eric Noor, die Borsos de baas bleef. In Bayreuth verslikte Valkens waard zich in de plaatselijke twee de divisieclub, aangevoerd door de Tsjechische alleskunner Milan Or- lowski. De Beierse ploeg nam een voorsprong van 3-1, maar de Bra banders vochten sterk terug naar 3-4. Op dat moment liet Valkens waard alsnog de winst glippen. Bij Valkenswaard stelde de Joegoslaaf Karakasevic teleur. Hij won slechts één partij. Bob Potton schreef twee winstpartijen op zijn naam, Wim Wegman een. Wereldbeker degen ARNHEM (ANP) - De vijfde editie van het internationale degentoer- nooi om de Airborn-trophy werd zondag gewonnen door de 30-jari- ge Westduitser Alexander Pusch. In de laatste en beslissende partij versloeg de oud-Olympisch en we reldkampioen zijn landgenoot, te vens clubgenoot uit Tauberbis- hofsheim, Raphael Nickel met 12- 11. Weer verlies LZ'86 LEIDEN - De waterpoloploeg van de Zijl/LGB had zater dagavond weinig moeite met DZV. De waterpoloërs uit het Kooibad wonnen eenvoudig met 13-8. LZ'86 voegde een nieuwe nederlaag toe aan de toch al lange reeks. In Dordrecht werd met 12-6 verloren van Merwede. Katwijk bleef aan de leiding in de derde klasse door runner up WIK uit Wasenaar met 5-4 terug te wijzen. Ook DKD behaalde ning. Rode lantaarndrager Wiek slag werd met 10-4 verslagen. De vrouwen van LZ'86 verloren na een gelijk opgaand duel met 5-4 van het Ravijn. De vrouwen van de Zijl/LGB wonnen met 2-4 van de Kwakel uit Utrecht. De Zijl/LGB heeft zaterdagavond nog medelij den gehad met het Delftse DZV. Dat er na vier perioden slechts een 13-8 overwinning op het scorebord stond was te wijten aan het feit dat er nog wel eens een goede kans om zeep geholpen werd. De Leidenaren hadden in Mare van Belkum en Hans Nieuwen- burg sterke troeven. Marc was vooral aanvallend in goede doen en Hans had er verdedigend goed het oog in. Dat hij ook nog vier treffers produceerde zegt verder voldoen de over zijn spel. Alleen in het eer ste speldeel mochten de Delftena ren enige hoop koesteren. Hoewel ook toen al duidelijk werd dat de Zijl/LGB de betere ploeg had kwam dit in de score nog niet tot uitdrukking (1-1). t In de tweede periode stelden de Leidenaars, die een pressing over het gehele veld hanteerden, orde op zaken. Toen men voor de twee de maal ging rusten stond er een 6-2 voorsprong op het scorebord en was het alleen nog maar de vraag hoe hoog de score zou wor den opgevoerd. Juist dit laatste was het min-puntje van de Zijl/ LGB zaterdagavond. Vooral aan het slot van de derde periode toen de Delftenaren hun heil gingen zoeken in paniekscho- ten waren er enkele goed uitge voerde counters te zien waarvan de afwerking te wensen overliet. De overwinning voor de mannen van trainer/coach Jan Evert Veer kwam echter geen moment meer in gevaar omdat DZV eenvoudig weg de klasse ontbrak om van deze missers te profiteren. In het laatste speldeel werd de eindstand bepaald op 13-8. Perio destand: 1-1, 6-2, 9-5 van 13-8. De Leidse produktie werd verzorgd door: Hans Nieuwenburg 4x, Mark van Belkum 4x, Alex van Belkum 2x, Stan van Belkum 2x en Edwin Redegeld lx. LZ'86 leed een nieuwe neder laag. Na het 12-6 verlies tegen Mer wede staan er nog slechts 2 scha mele puntjes op het Leidse conto. Zoals zo vaak dit seizoen werden de mannen van coach Hans Parrel ook nu weer niet weg gespeeld. Er heeft wel degelijk meer ingezeten dan de zo op het oog kansloze 12-6. Het probleem bij LZ'86 is het sco ren. Zo ook nu. Man meer situaties, zelfs alleen voor de keeper alles wordt gemist. De tegenstander, ditmaal was het Merwede, komt uit soms veel moeilijker situaties wel tot scoren. Zo konden de Dordtenaren twee maal tot scoren komen met een man minder! Acht keer kregen de Leidenaars een man meer, niet éénmaal kon geprofiteerd worden. Omdat in de tweede periode ook nog eens drie maal alleen voor de keeper werd gemist deed het merkwaardige feit zich voor dat hoewel LZ twee perioden sterker was toch tegen een 5-1 achterstand werd aangekeken. Ook in de derde periode kwamen de Leidenaars niet tot scoren. Pas in de laatste periode toen Merwede wat ging experimenteren met een zoneverdediging kon LZ de score een wat draaglijker aanzien geven. Lichtpuntje was het goede debuut van Antoine van Weerde. Goals LZ'86: Ruud Muusse 2, Frans v.d. Brink 1, René v.d. Zeeuw 1, Antoi ne v. Werde 1 en Jan de Graaf 1. Vivax leed opnieuw een zware nederlaag in een uitwedstrijd. In Amersfoort werd met 15-5 verlo ren van de Amer. 4 man uit de ploeg van Fried Elzenga waren af wezig zodat de nederlaag eigenlijk van te voren vast stond. Goals: R. Wormgoor 2, H. Treisburg, P. Baars, O. Sloterdijk. Katwijk blijft medekoploper in de derde klasse. De Katwijkers kennen een uitstekende seizoen start. Na zeven wedstrijd hebben zij al 12 punten verzameld. Zater dagavond werd streekgenoot WIK Wassenaar zij het met enig geluk, met 5-4 teruggewezen. De Wasse- naarders die dit seizoen beschik ken over trainer/coach/speler Al- bert Spijker stonden tot zaterdag avond vlak achter de Katwijkers. En in eerste instantie leek het er ook op dat Katwijk aan het eind van de wedstrijd met lege handen achter zou blijven. Doordat Kat wijk nogal wat mogelijkheden op een goal liet liggen en men Albert Spijker maar moeilijk kon afstop pen stond er in de derde periode een 1-4 achterstand op het score bord. Nog in de derde periode kwam men terug tot 2-4 maar de kansen bleven somber. Een sterk gespeel de laatste periode, vooral conditio neel was de ploeg beter, en het no dige fortuin, een omstreden straf- worp, bracht de Katwijkers alsnog de zege. Eindstand 5-4. Doelpun ten Katwijk: Paul v.d. Putte 2x, Cees Boonstoppel lx, Arco Guyt lx, Eddie Hoek lx. DKD behaalde een nuttige en ge makkelijke overwinning op Wiek slag. Een goed spelend DKD lever de met 4-10 het bewijs dat Wiek slag niet voor niets onder aan de ranglijst bungelt. Met een goed keepende Enno Dreef en een pri ma lopende man meer kwamen de Leiderdorpers niet in gevaar. Goals: F. Dreef 4, K. v.d. Plas 3, H. v. Hove en C. Waasdorp. De vrou wen van van LZ'86 leverden wel een goede prestatie maar dit lever de geen puntenwinst op. Het veel hoger geklasseerde Ravijn kwam niet verder dan een zwaar bevoch ten 5-4 zege. Doelpunten LZ'86: Ellen Hoogeboom, Lucienne de Graaff, Gerda Kapteyn en Angeni- ta Haitsma. De vrouwen van De Zijl/LGB wonnen met 2-4 van de Kwakel. Goals: Margreth van Veen 3x, Maijan van Veen lx. DIRK KLOOS 'Verdiend' verlies van HZC/Robben AMERSFOORT (ANP) - „Een verdiende nederlaag". Coach Harry Vriend had er weinig moeite mee de 6-7 nederlaag van zijn HZC De Robben in de halve finale van de Europacup waterpolo voor bekerwinnaars tegen het geroutineerde Vasas uit Hongarije te verklaren. Eén lichtpunt zag hij wel. „We hebben nu in totaal vijf keer tegen deze mannen ge speeld en komen er steeds dichterbij". HZC hield twee pe riodes lang goed bij en voldeed aan de opdracht: druk uitoefe nen om de Hongaarse afspeel- punten te blokkeren. In het derde kwart verloor de ploeg even de concentratie en gedra gen door de internationals Imre Budavari, de aanvalsleider, en Gyorgy Kenez, die de verdedi ging potdicht hield, werd het- beslissende gat geslagen. Boe dapest speelt de eindstrijd te gen Dinamo Boekarest, dat het Italiaanse Pescara met 15-12, weliswaar na verlenging, onder de duim hield. De strijd in de EC voor landskampioenen gaat tussen het Westduitse Spandau (winst op Barcelona) en BVSC Boedapest (Yug Dubrovnik). HZC/de Robben - Vasas Boedapest 6-7 (1-1,1-1,1-2,3-3) 5. Jeno Mehez 0-1 (6-7), 6. Ronald Hermsen 1-1 (7-6), 11. Imre Budava ri 1-2 (6-7), 13. Hans Blikslager 2-2 (7-6). 17. Hermsen 3-2, 19. Budavai i 3-3 (6-7). 20. Mehez 3-4. 24. Dick Jong 4-4, 25. Gyorgy Kenez 4-5.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 18