Philidor vist nog in troebel water Van der Vleuten grote man in de GroenoorcLhaHen =55SMBB Slechte dag Vlietwijl Sjaardema op weg naar promotie Smadelijk verlies UVS bij Kloetinge Rugbyteam verliest bar slechte oefenwedstrijd Tijdens derde Indoor Leiden Opmerkelijke zege vrouwen Ter Leede MAANDAG 11 NOVEMBER 1985 LEIDEN - De schakers van Phili dor 1 konden zich zaterdag nog geen duidelijkheid verschaffen omtrent hun verdere competitie- lot in de landelijke hoofdklasse. Tijdens de derde ronde van de KNSB-competitie bleven de Lei- denaars op een 5-5 gelijkspel ste ken tegen rivaal Utrecht 1. Met een score van twee uit drie blijft het voor Philidor voorlopig nog in troebel water vissen: of vechten voor lijfsbehoud of meedraaien in de strijd om de schaduw(amateur)- titel. LSG 1 veroverde in 2C alleen de leiding door rivaal DD 2 met 5V2AV2 te verslaan. De koplopers in de hoofdklasse sloegen ondertussen keihard toe. Koningsclub-Bergen schoof het toch niet malse Amstelveen 1 met 8V2-IV2 achteloos aan de kant, ter wijl Volmac-Rotterdam hekkeslui- ter SMB 1 met 9-1 verpletterde. Aan Volmac-zijde nam de Leidse vertegenwoordiging IV2 punt voor zijn rekening. John van der Wiel klopte Vanheste, Jeroen Piket trakteerde Voormans op een ne derlaag, terwijl Rinie Kuijf zowaar een half punt diende te laten aan Kerkmeester. Desisco-Water- graafsmeer blijft vermoedelijk ach ter de top twee nog in de running voor een reserve-plaats in de titel race. De Amsterdammers dienen eerst nog wel conform de progno ses een 41/2-4,/2 stand tegen BSG in winst om te zetten. Zonder echt in grote problemen te komen, moest Philidor in eigen huis toch alle zeilen bij zetten om het wederom verrassende Utrecht 1 in toom te houden. De Utrechte naren degradeerden enkele jaren geleden na het verlies van hun sponsor naar de eerste klasse, om dit seizoen weer hun rentree in de hoofdklasse te vieren. Zonder zwaargewichten in de ploeg com penseren de Domstad-bewoners een bescheiden hoeveelheid ELO- punten met een sterk collectief, een formule waarmee zij het nog een heel eind lijken te schoppen. Philidor, in wezen uit hetzelfde hout als Utrecht gesneden maar wel met meer ELO-gewicht in de ploeg, diende een eerste tegenval ler te incasseren toen kopman Gelpke een salon-remise met Bor aantekende. Gelpke voelde zich niet fit, terwijl opponent Bor met een half punt allang blij was. Ver dere resultaten lieten tot het vierde speeluur op zich wachten. Coen Stehouwer draaide tegen Van Ga len niet echt jofel en besloot, zijn beperkte hoeveelheid bedenktijd mede in acht nemend, ook maar eens een balletje tot een puntende- ling op te werpen. Van Galen be dacht zich, de ELO-ratinglijst in zijn achterhoofd, niet en ging prompt akkoord: 1-1. Dit leek allemaal nog overkome lijk voor de thuisploeg, maar de verdere gang van zaken deed team leider Joop Piket zich toch even onbehaaglijk voelen. Lex Jongsma en Wim de Kok bleken namelijk bepaald niet hun dag te hebben en werden kansloos opgerold door respectievelijk Veerman en Nieu- wenhuis: 1-3. Een meevaller was vervolgens de remise van Leo Hof land, die wist stand te houden in een gedrukte positie tegen Van der Linde. Op zijn beurt liet echter Marcel Piket met licht voordeel een steekje vallen in het duel met Van der Tuuk, waardoor Utrecht ditmaal een half punt mee kon pik ken: 2-4. De stand op de overige borden bood Philidor toen nog enig per spectief, totdat Piet Bakker par does een winnende vrijpion ca deau deed en daarmee tegenstan der Schenk met een half punt liet ontsnappen. Het bleef echter stui vertje wisselen want de MEAO-be- woners hadden inmiddels weer het geluk, dat De Graaff zich vanuit verloren positie terug in de partij wist te vechten. In tweede zitting voerde de Boskoper zijn positie zelfs nog op fraaie wijze naar winst, daarmee zijn team aan een cruciaal punt helpend: 3V2-4V2. Van Maaren kon het zich toen permitteren om met een pion voorsprong Halle beek te laten glippen ('/2-V2), waar na Joop Piket het reddende winst punt en daarmee het gelijke spel voor zijn rekening nam. Piket stond tegen Du Chattel, de onge kroonde koning van de "kromme" zetten, voortdurend beter en maak te het karwei bekwaam af: 5-5. LSG 1 deed zaterdag in de twee de klasse C goede zaken. Anders dan dat de uitslag doet vermoeden (5V2-4V2). kostte het de brigade van teamleider Van de Putte nauwe lijks moeite om naaste belager DD 2 van zich af te houden. Omdat Overschie en Paul Keres, het ande re tweetal zonder puntenverlies, onderling 5-5 speelde gaat LSG nu alleen aan de leiding. Vlotte overwinningen van Mi chel Hockx en Wim Heemskerk hielpen de Parlement-bewoners aan een 2-0 voorsprong. Een neder laag van Maarten Kuijt leverde de DD-reserves het aansluitingspunt op, maar na remises van Cees de Groot, kopman Charles Kuijpers, Henk van Putten en Aad van Moor- sel (4-3) leek het Haagse kruid vol ledig verschoten. Het drietal Sik kel, Konings en Van Zijp stond im mers al lange tijd goed en mocht de zege veilig stellen. Dat geschiedde via een overwinning van Dirk Sik kel en een remise "voor de zeker heid" van Kees van Zijp. Die laat ste voorzorgsmaatregel bleek geen sinecure, want Leon Konings liet zich vanuit riante positie in notabe- ne de tijdnood van tegenstander Voorn flessen: 5V2-4V2. Philidor 2 is in dezelfde klasse goed warm gedraaid. Tegen de Ooievaar 2 werd het na een span nende strijd 6-4. Verliespartijen van Jaap Herman, Herman van Halderen en Michiel Vergeer (die eerder in de wedstrijd vanwege de overige posities een remiseaanbod had afgeslagen), remises van Nico Kuijf en Heieen de Greef en goede winstpartijen van Van Loon, Bar- kema en Henriëtte de Greef leid den tot een 4-4 tussenstand. Ton Kohlbeck en Wim Vriend deden daarna de balans ten gunste van Philidor doorslaan, door vanuit mindere posities winnend te coun teren: 6-4. 'RUUD DOBBELAAR LEIDEN - Sjaardema gaat. als er geen al te gekke dingen meer gebeuren, met het kleinst denkbare verschil kam pioen worden, en promoveren naar de ereklasse B-poule waarin ook Scylla uitkomt. Dat kleinst denk bare verschil komt neer op de 4 punten, die Sjaardema in twee duels met Odion meer scoorde. Twee keer werd er afgesloten op 5- 5, waarna games tellen de doorslag zou moeten geven, ware het niet dat ook daar bij 24-24 de stemmen staakten. Rekenmachientjes moes ten er daarna aan te pas komen om te becijferen dat de Oegstgeestena- ren net vier puntjes meer hadden gescoord. Er kan cynisch gewezen worden op het feit dat het voor Sjaardema, als er verder geen bok ken meer geschoten worden, een wel heel magere titel wordt, maar dat zou geen recht doen aan de prestatie die de Oegstgeestenaren over meerdere jaren gemeten gele verd hebben door met eigen men sen langzaam maar zeker op te klimmen naar de beste twaalf clubs van Nederland. Overigens was zaterdag in Gaan deren vooral Herman van der Broek degene die de euforie na af loop mogelijk maakte. Drie keer sloeg dit nog altijd grote talent toe. Twee keer, tegen Homan en Krui- selbrink liet zich dat raden, maar de derde keer gebeurde dat mira culeus. Tegen Beek stond Van der Broek met 19-11 in de derde games achter, op welk moment hij een ace serverde. De toevoeging, 'zo sim pel is het' deed om duistere rede nen Beek met de bal kwaaier wor den en alsnog verliezen, daarmee echter of bezien de titel wegge vend. Dat Mark Sang Ajang de drie punten van Van der Broek volko men teniet zou doen, zat er al we ken aan te komen. Niet het verlies van Friso Reitsma tegen verdedi ger Kruislebrink. Daar staat echte- rover dat in tegenstelling tot vorige keer nu wel Homan voor de bijl ging. Bij 5-3 had Reitsma de kans de titel van wat meer glans te voor zien, maar ondanks prima verweer was winnen tegen Beek net twee punten teveel gevraagd De opperbeste stemming, die na alle gecijfer uiteraard in de Sjaar- demagelederen heerste, werd nog versterkt door het feit dat de reser ves na de 6-4 winst bij Shot nog maar één stapje verwijderd zijn van promotie naar de tweede divi sie. Uit die klasse degradeert zeker Scylla 2, na het 8-2 verlies tegen O.T.T.C. Misschien dat de moge lijkheden die er ongetwijfeld in de Scylla-reserves schuilen er over een paar jaar nog eens uit komen, vooralsnog moet geconstateerd worden dat Scylla momenteel het wegvallen van een waar contingent aan landelijke spelers niet tot nau welijks kan opvangen. Eigenlijk is het nog verwonderlijk dat hoofd macht na alle aderlatingen van de afgelopen jaren en maanden zich nog heeft weten te handhaven in de ereklasse-B-poule. Tenminste, als er volgende week tegen het op bezoek komende J.C.V. geen fout gemaakt wordt. Nederlagen als die met 6-0 afgelopen zaterdag bij Het Hogge Huys stonden natuurlijk al van tevoren vast. Op zich was het al wat dat het Scylla-trio nog in staat was om via aanvaardbaar te genspel voor een aantrekkelijk duel te zorgen. Zo reikte Peter- Paul de Vrind tegen routinier Nico van Slobbe, die inviel voor Patrick Swier, tot een 17-14 voorsprong in de derde game, en bleek hij bij machte Skvlet Andrew, de num mer twee van Engeland, de eerste game te ontfutselen. Dat lukte ook Meyer, en Frits Kantebeen kon te gen Van Slobbe de handen op el kaar krijgen. Wie zal bij Docos de handen op elkaar krijgen voor de opnieuw moeizame 6-4 zege bij De Treffers. De promotie naar de der de divisie zal wel tot stand komen, maar zaterdag werd opnieuw dui delijk dat alleen Prashad rijp is voor die klasse. Aan zijn hattrick kon Walter Engelbert helemaal niks toevoegen. Sjaak van Elzen deed twee keer een duit in het zak je, en het gewonnen dubbel deed het drankje na afloop nog net lek ker smaken. Ook Sandra de Kruiff zal zich na afloop van haar opvallende winst op Shot-international Gerdi Keen met genoegen gelaafd hebben. Dat haar maatjes Sophia Vaalburg en Marian Kantebeen aan de drie ze ges van De Kruiff er niet eentje konden toevoegen stelt teleur, en hield uiteraard een 6-3 verlies in. Toch gaat de prijs voor de meest in het oog springende prestatie van dit week-end niet naar De Kruiff, want haar klasse is al jaren een vast gegeven, maar naar Gerard Bakker jr., die het met zijn 16 jaren be stond om zaterdag tegen lands kampioen De Veluwe de interna tionals Anne Vlieg en Edwin Ange- nent te verslaan. Overige uitslagen. Dames: Ko- ningslust - Avanti 2 6-0, Scylla 2 Docos 0-10, Salamanders - Docos 2 5-5. Heren: Avanti 2 - De Veluwe 4-6, F.V.T. - Sjaardema 3 4-6, Ilac - Docos 2 8-2, Typp - Avanti 3 9-1, Scylla 3 - M.Z. 1-9. LEIDEN - Voorzitter Oomen van de Stichting Indoor Leiden werd op zijn wenken be diend. "Nu nog een flink buitje zodat de velden worden afgekeurd, dan loopt het hier vol", zei hij vrijdag op de eerste avond van de hippische driedaagse in de Groenoordhal. Prompte bediening dus zaterdag. Maar wellicht waren die hoosbuien weer te veel van het goede. De Groenoordhallen, waarin Eric van der Vleuten de grote man was met winst in vijf van de negen gesprongen rubrieken, liepen althans niet vol. Ze waren het hele evenement door redelijk bezet, maar van een uitverkocht huis was geen sprake SSSSmwmmWSSSS Als dezer dagen de laatste rekenin gen binnen zijn, zal het bestuur van de Stichting rond de tafel gaan zitten om te zien of het de optie die het voor volgend jaar - begin no vember - op de Groenoordhallen heeft genomen in een vaste af spraak zal kunnen omzetten. Met het organiseren van zo'n in- door-sprinconcours zijn kapitalen gemoeid. Voor een groot deel moe ten die door sponsors worden be taald, maar deels moeten die toch uit de entreegelden kunnen wor den bekostigd. Dus liggen de vra gen levensgroot op tafel: was er ge noeg publiek? En: kan er een vol gende maal weer op zoveel publiek worden gerekend? Arabieren Ditmaal had Indoor Leiden een trekker van de eerste orde op het programma: de Europese kam- pioenschappan van de Arabische volbloedpaarden. Het beste wat het Arabische stamboek heeft te bieden was uit maar liefst negen landen naar Leiden gekomen. Dat trekt geen vol huis, maar is goed voor een dusdanig aantal liefheb bers dat de keuringen plaats heb ben in een levendige en sfeervolle entourage. Volgend jaar zullen deze keurin gen echter in een ander land wor den gehouden. En het zal niet mee vallen nog een hippisch evene ment te vinden, dat publiek over dag naar de Groenoordhal weet te trekken op de dagen dat in de avonduren de Nederlandse spring- top aan de gang gaat. Want het lijdt nauwelijks twijfel dat ook in komende jaren de springruiters weer bereid zullen zijn naar Leiden te komen. Ze wa ren in alle opzichten dik tevreden over de kwaliteit van de spring- vloer en de opzet en organisatie van de wedstrijd. De accommoda- Over tijd tie is - het is al meer gezegd - als het ware voor een concours-hippi que gebouwd, vooral nu de in springbak naast de boxen in de runderhal was gesitueerd. Een aan zienlijke verbetering. Eric van der Vleuten was de grote winnaar van Indoor Leiden. Hij wc gesprongen rubrieken. Hier is hij met Santa Nicolai in de barrage op weg 1 schap. der Vleuten, maar het kon de lange zit toch niet goedmaken. LEIDEN - In groep B van de Lan delijke Jeugd liep UVS bij het toen nog puntloze Kloetinge tegen een smadelijke 1-0 nederlaag op. Quick Boys deed het in die groep aanmer kelijk beter door in de uitbeurt SW met 0-3 te verslaan. In groep A gaf Roodenburg het bezoekende AZ67 goed partij, maar bleef uit eindelijk met de kater zitten (1-2). Kloetinge - UVS 1-0. In deze ui termate slechte wedstrijd was UVS het grootste gedeelte van de te spe len tijd in de aanval. De Leidenaars deden dat echter op een zo ongeïn spireerde wijze dat de Kloetingers met de meest eenvoudige midde len de Leidse aanval onklaar kon den maken. Doel rijpe kansen van Ostar Toonen (2x) en Edwin Ver meulen waren of een prooi voor de Kloetinger doelman of vonden hun einde op de paal. Een schlemielig doelpunt vlak na rust was voor Kloetinge voldoende om de eerste twee punten van het seizoen bin nen te halen. Hoewel de jongens uit Zeeland alle zeilen moesten bij zetten om de Leidse storm te weer staan, was UVS niet bij machte een aanval op doeltreffende wijze af te sluiten. SW - Quick Boys 0-3. In het eer ste part van dit duel liepen beide partijen geen averij op, wat geheel overeenkomstig het spelbeeld was. Hierna zette Quick Boys het vrien delijke masker af en nam langzaam maar zeker het heft in handen. Het was Peter Ouwehand die als eerste aantoonde dat de Katwijkers het scoren nog niet zijn verleerd (0-1). De Schiedamse aanval kreeg nog wel wat kansen, maar doelman Tom van der Niet liet daarbij zijn niet geringe kwaliteiten zien. Cen trum-spits Kees Guyt kogelde de 0-2 voor Quick Boys in de touwen en Martin Oudshoorn maakte het Katwijkse feestje compleet (0-3). Roodenburg - AZ'67 1-2. De jeugd van de Alkmaarder eredivi- sieploeg heeft de overwinning op sportpark Noord bepaald niet ca deau gehad. Roodenburg liet zich niet van de grasmat spelen on danks het veldoverwicht dat de gasten ten toon spreidden. Het moet gezegd worden dat het bij Roodenburg de laatste tijd bedui dend minder loopt en dat de Leide naars nu teveel kansen nodig heb ben om tot een doelpunt te komen, AZ kwam voor rust op een 0-1 voorsprong toen uit een hoek schop doeltreffend bij de eerste paal werd ingekopt. Na de doelwis- seling behielden de Alkmaarders de overhand, maar konden slechts op omstreden wijze op 0-2 komen. Erwin Koree werd in eigen straf schopgebied naar beneden getrok ken, wat een AZ-speler de kans gaf in te tikken. Jacco van der Laan gaf de stand acht minuten voor tijd voor Roodenburg wat meer aan zien door op een pass van Hennie de Romeyn de aansluiting te be werkstelligen (1-2). De tijd bleek echter weer eens te kort om er nog meer uit te persen. De winnaar Eric van der Vleuten komt zeker. Hij won maar liefst vijf van de ne gen gesprongen rubrieken. Dat al leen al bracht hem vijf mille op en daarbij behaalde hij ook nog wat minder gehonoreerde plaatsen. Al les bij elkaar nog geen spectaculai re vetpot, maar toch.. De rest moest het met heel wat minder doen. Overigens was het ongelukkig dat zaterdagavond laat het sprin gen werd afgesloten met een pro gressief springconcours, waarbij het door bouwer Drabbe neerge zette parcours van 1.50 m hoogte de ruiters zo weinig problemen bood, dat van de 29 comnbinaties er maar liefst 26 foutloos rond kwa men en zich plaatsten voor de bar rage. Het publiek had nauwelijks nog zin om de applaudiseren als weer een combinatie probleemloos de fi nish had gehaald. Speaker Lieffe- rink bleef maar vertellen dat het 'straks in de barrage' spannender zou worden. Dat werd het ook wel, dankzij vuurwerk van Pierre Bens, Johan Laseur en weer... Eric van Over die lange zit gesproken, het was zondagmiddag jammer dat het tijdschema zo gruwelijk geweld werd aangedaan. Overigens, geen kwaad woord over de oorzaak. Zowel de strijd om de Heinekenprijs (1.40 m) als die over twee manches om de Au- diprijs (1.50) bood aantrekkelijke hippische sport. Henk van de Pol, die met zijn Hanko als allerlaatste in de ring verscheen in de barrage om de eerstgenoemde prijs, bracht de snelste tijd op de tijdklok. Leuker kan het nauwelijks. En de twee manches om de prijs van het automerk leverden vijf combinaties zonder strafpunten op, die met elkaar voor een zinde rende finale zorgden, waarbij Eric van der Vleuten op basis van zijn voortreffelijke rijtechniek alle mo gelijk risico's durfde te nemen. Het bleek terecht. Maar de klok in de nok van de hal wees wel zes uur toen Van der Vleuten zijn prijs in ontvangst kon nemen. Twee uur later dan ge dacht. Toen moesten de demon straties, di^ het feest zouden afslui ten, nog beginnen. Velen, die uren op de tribunes hadden gezeten, gingen op pad naar de aardappelen en de biefstuk thuis. Een deel van het entreebiljet bleef dus onbenut. nar liefst vijf van de negen het Indoor winterkampioen- (foto Fred Rohde) Dat was ook een tikkeltje triest voor de mensen, die zich met zo veel enthousiasme hadden inge spannen om die demonstraties te verzorgen. Zoals Herman Haas noot uit Rijnsburg met zijn Friezen voor de marathonwagen en mini pony-aanspanningen. En niet te vergeten het Corps Rijdende Artil lerie 'De Gele Rijders', dat in origi neel tenue een show bracht. Als Indoor Leiden volgende jaar zijn vierde editie beleeft - en eerlijk gezegd is dat te verwachten gezien het terechte enthousiasme alom - is het wel zaak te voorkomen dat er weer zo wordt gesold met het tijd schema. KOOS POST Miljoenen voor paarden Schockemöhle ANKUM (SID) - Hoewel de ver wachtingen tevoren niet bijster hoog gespannen waren heeft de zesde veiling van rijpaarden van Europees kampioen Paul Schockemöhle en partners gis teren in Ankum een record-op brengst van 4.592.000 Mark (ruim vijf miljoen gulden) op geleverd. Er werden 52 jonge paarden aangeboden, waarvan de 3-jarige Hannoveraan Pier rot le Fou met een bedrag van ongeveer 330.000 gulden "top scorer" werd. De hengst ging naar een bieder uit Canada. On der de ongeveer 3500 toeschou wers bevonden zich bijna alle topruiters uit Engeland en Olympisch kampioen Joe Far- gis uit de Verenigde Staten. HILVERSUM - Het Nederlands rugbyteam heeft zaterdag in Hil versum de kans laten liggen om enig internationaal aanzien te ver werven. In een bar slechte wed strijd werd er met 6-19 van een sterk nationaal selectie-team uit Wales verloren. Wil het Nederlands team interna tionaal een woordje mee gaan spre ken, dan moet er een hoop veran deren. De voorbereiding voor de wedstrijd van zaterdag leek hele maal nergens naar. Omdat er op za terdag werd gespeeld, moesten enige spelers afhaken wegens werkzaamheden Michel van der Loos en Marcel Eman Op zich is dit nog niet zo erg, als er dan maar goede afspraken worden gemaakt wat betreft eventuele vervangers. Dit is echter het grote probleem binnen het Nederlands rugbyteam. Bondscoach Dick Jansma ver trouwt te veel op een kern van spe lers, die ook als ze falen alle krediet van hem krijgen. In een wedstrijd als zaterdag tegen een dermate sterke tegenstander breekt dit be leid hem uiteindelijk op. Het wordt tijd dat de bondscoach zich wat meer opportuun opstelt, en de spe lers selecteert die elke week in de competitie blijk geven een plaats in zijn team waardig te zijn. Nederland begon zaterdag met de sterke wind in de rug, maar ver zuimde hiervan gebruik te maken. In plaats van de bal ver weg te schoppen en zodoende terrein winst te verkrijgen, werden de aan vallers aan het werk gezet, die zich constant vastliepen tegen de muur van verdedigers. En verdedigen kunnen Welshmen als geen ander. Verder dan twee kicks van Chris Gale kwam Nederland dan ook niet, terwijl Wales door een try van een flanker, na slecht verdedigen van de Nederlandse derde ry, en een penalty al met rust op een 6-7 voorsprong stond. In de tweede helft lieten de Wel shmen er geen twijfel over bestaan, wie de beste was. Kon Nederland het in de scrums nog wel winnen, in de line-outs, en vooral het losse werk was de tegenstander supe rieur. Met name de 'rucks' en 'mauls' werden door de spelers uit Wales tot in de perfectie uitge voerd. Dit overwicht werd uitge drukt in vijf penalties waardoor de eindstand op 6-19 werd. Het is nu aan bondscoach Jansma om zijn spelers opnieuw te motiveren voor de komende zeer zware wedstrij den tegen Amerika en Queensland met enige Australische internatio nals. ERIC-JAN BERENDSEN LEIDEN - In de interregionale klasse van het vrouwenvoetbal be haalde het eerste team van Ter Leede zaterdag een opmerkelijk grote overwinning. In een éénzijdi ge wedstrijd won de ploeg uit Sas- senheim met 8-0 van LMO. Ook eersteklasser Lugdunum deed het zeer goed met een 5-1 overwinning op Alphen. In dezelfde klasse hiel den Oegstgeest en KRV elkaar in evenwicht (3-3) evenals RAS'en Valken '68 (1-1). Het programma voor zondag werd volledig afge last. Ter Leede kende zaterdag een groot overwicht tegen LMO en de Sassenheimers maakten dankbaar gebruik van schoonheidsfouten bij de Rotterdamse ploeg. Na de ope ningstreffer van Marjon van der Ploeg waren de gasten zó van slag dat Ter Leede kans zag binnen tien minuten tijd nog drie keer te sco ren. Voor deze treffers tekenden Paula Brouwer, Gaby Knol en Co- rinne Jansen. Na de pauze zetten de Sassenheimse vrouwen hun doelpuntenrace voort. Tineke Pa terna, Marjon de Groot, Van der Ploeg en Knol zorgden voor de eindstand van 8-0. Een georganiseerd spelend Lug- dunum overtroefde tegenstander Alphen volkomen. Marga van Kins maakte van grote afstand tegen de wind in de openingstreffer. Na de rust maakte de ploeg uit de kikker polder gebruik van het windvoor- deel. Annemiek Wesselman (twee keer), Sophie van Tongeren en nogmaal Van Kins troffen doel. Trudy Langejans redde de eer voor de ploeg uit Alphen. In de eerste helft had Oegstgeest in het treffen met KRV duidelijk het betere van het spel. José van Beek drukte dit uit door de score Ook na de pauze wekte KRV aan vankelijk de indruk niet opgewas sen te zijn tegen de Voscuyl-be- woonsters. Annelies Oskam scoor de namelijk vlak na rust het twee de doelpunt voor de thuisploeg. De Katwijkse ploeg knokte echter te rug en profiteerde van concentra tieverlies aan Oegstgeester zijde. Lyda Oudshoorn en Sulvia Souve- rein trokken de stand weer gelijk. Heidi Guyt bracht KRV zelfs op voorsprong maar vlak voor het ein de was het Os+am die Oegstgeest juist op tijd langszij bracht. Het eerste team van Valken '68 speelde ook gelijk tegen RAS. Hoe wel de Valkenburgse vrouwen vrij wel de hele wedstrijd in de meer derheid waren verzilverden zij hun kansen niet. Wel gingen zij met voorsprong de rust in, door een treffer van Caroline Roem. Na een voorzet van Dorien van Ringelen- stein scoorde Karin Koster voor RAS en bracht hiermee de stand weer in evenwicht. LEIDEN - De badmintonclubs uit de Leidse regio pakten het afgelo pen weekeinde met wisselend suc ces de draad weer op. Na twee we ken rust beleefde het eerste team van Vlietwijk in de eerste klasse van de landelijke competitie een slechte dag. De ploeg verloor met 4-7 van Flair 1. In de tweede klasse kwamen de reserves van de Voor- schotense vereniging niet verder dan een 2-6 verlies tegen De Ritte 2. Het derde team (dat eveneens in de tweede klasse uitkomt) won met 5-3 van SIO 2, terwijl Vlietwijk 4 (vierde klasse) met 4-4 gelijk speelde tegen DKC 6. Lisse (tweede klasse) kende, zo als zo vaak dit seizoen, geen enkel probleem met zijn opponent, in dit geval Nijkerk (7-1). Alleen Sjaak de Groot verloor zijn single, de overi ge leden van het team wonnen in de meeste gevallen tamelijk ge makkelijk. De reserves van Lisse (vierde klasse) wonnen met 2-6 van Nieuw VenneD. BC Leiden 1 (derde klase) be haalde een moeizame maar ver diende overwinning op Slotermeer 2. Het tweede team van BC Leiden won overtuigend van Leython (7- 1). Ellie Vosse won in deze wed strijd haar eerste single. In de vierde klasse ging verder Veglo kansloos onderuit tegen Eri- dos 3 (7-1). Ilse Jansen en Sonja Steenbergen redden in het vrou- wendubbel de eer voor Veglo. Me- renwiek won gemakkelijk van Van Zijderveld 13 (6-2) en kwam aan de leiding in de vierde klasse omdat koploper Haarlem een punt ver speelde aan Lotus. Volgende week ontmoeten Merenwiek en Haarlem elkaar.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 16