Coupon voor meer zekerheid als u uit het Ziekenfonds stapt. Een DATA SAFE verliest uw Floppy discs niet uit het oog! wolfsl Elektrotechniek r Een KIPCARAVAN is veilig van voor totachter oog in oog met do dieren in Burgers Zoo LI Uw taxi nu en straks RIJNTAX DE VERPLEGING Energieweg 2 23B2 NJ Zoeterwoude Tel. 071-890700 voor:. licht- en krachtinstallatie noodstroomvoorzleningen belichtingsinstallatie brandmeldinstallatle C.A.I. installatie gesloten tv. systeem personenroepinstallatie regeltechnische installatie zowel elektrisch als pneumatisch Veiligheid staat bij KIP hoog in het vaandel. Of het nu de kogel koppeling betreft, de onafhankelijke stroomvoorziening of het uitgekiende verwarmings- en ventilatiesysteem. KIP CARAVANS zijn uiterst stabiel, dus meer rij- comfort en veilig op de weg. Ook in onze 2200 m2 Showroom vindt u nieuwe eni gebruikte caravans. Tevens bemiddelen wij bij de verkoop van uw caravan. Ook voor onderhoud, yAjy der VLIET CARAVANS reparatie en accessoires. Lisserweg 40 2156 LC WETERINGBRUG. Haarlemmermeer Wij verhuren nu óók de MERCEDES St. Aagtenstraat 10-14 Leiden 071-125709 153627 NOORD HOLLAND Wie herinnert rich uit rijn jeugd niet bet eerste bezoek aan de dierentuin? Oog in oog staan roet een machtige leeuw, met bet vrolijke gedoe van de apen, of de imponerende olifant die toch zo voorzichtig een pinda uitje hand aL Allemaal ontmoetingen die een diepe indruk maakten, en terechL Want een dierenpark is een "staalkaart" van het fascinerende en ooeindig geva rieerde dierenleven op ooze planecL En daar raakt niemand ooit op uitgeke ken. Wat met zo'n eerste bezoek begon, is bü de roeesten van ons een blij vende interesse geworden, en er gaan jaarlijks dan ook miljoenen mensen naar de vele dierenparken die ons land gelukkig rijk is. De meeste daarvan zijn opgeno men in het Dagtochlenprogramma van de Nederlandse Spoorwegen en wie bijvoorbeeld met Dagtocht nr. lOnaarBurgersZoogaat,brengt een bezoek aan één van de veelzij- digste dierenparken van Neder land. In het Dagtochtkaartje is heel wat inbegrepen: de treinreis, de busrit van en naar het station, de toegang tot het park, een rit met de safaritrein, en een kopje koffie met gebak in het restaurant. Kortom, een prettige en voordelige moge lijkheid vooreen boeiend dagje uit. "Diervriendelijke" traditie In 1923 kon Jan Burgers de beschik king krijgen over een uitgestrekt terrein bij Arnhem, waar hij zijn dieren huisvestte op een voor die tijd revolutionaire manier: alle die ren - ook de roofdieren - niet in kooien maar op open terrassen en in valleien waar ze van de bezoe kers waren gescheiden door brede grachten. Die traditie van "dier vriendelijke" huisvesting wordt ook nu nog in ere gehouden en de men sen van Burgers Dierenpark zijn steeds in de weer om de natuurlijke omstandigheden voor iedere dier soort zo dicht mogelijk te benade ren. U komt daar als bezoeker be wijzen in overvloed van tegen. Zoals bijvoorbeeld het unieke safa ripark waar een Afrikaans savanne landschap zo natuurgetrouw moge lijk is nagebootst. Maar ook het we reldberoemde chimpansee-eiland, de vrije vlucht volières, het grote wolvenbos en de tropische hal be wijzen dat het ideaal dal de stichter voor ogen stond hier steeds meer benaderd wordt. En dal is zowel voor de dieren als de bezoekers een 'goede zaak. Er valt in dit park zo veel te bewonderen dat we een keus moeten maken, en dat doen we in de vorm van een wandelroute die u zou kunnen volgen. Gaat u mee? Vogels, beren en wolven Meteen bij de ingang al kunt u ge nieten van een fraai schouwspel: een vijver met daarin tientallen sierlijke flamingo's. In dit gedeelte van de dierentuin treft u veel meer vogelsoorten aan. Bijvoorbeeld in het tropisch vogelhuis, waar u tus sen het groen allerlei vaak prachtig gekleurde tropische zangvogels zult ontdekken. Even verder is de parkietenrots en dat is goed te ho ren aan het vrolijke geschetter. Kenmerkend voorde vogelafdeling zijn de vele broedkolonies (ibissen, ooievaars, aalscholvers etc.) en het is leuk te weten dat hier ook gewon de (rooOvogels uit ons land worden opgevangen en zó goed verzorgd dat ze soms tot broeden overgaan. Overigens staan bij alle dierenver blijven bordjes die veel wetens waardigs vertellen over het dier in in hun ruime verblijf. Soms zijn ze in een bedachtzame bui en dan is het aandoenlijk te zien hoe zorg zaam ze met elkaar omgaan. Van hieruit lopen we nog even naar de olifanten die bij hun rots staan of liggen of elkaar nat spuiten. Het is altijd weer verbazend met hoeveel gratie deze enorme dieren zich be wegen. En daarmee eindigen we dit verhaal dat probeert een indruk te geven van wal er allemaal te be wonderen, te leren en te genieten valt in dit hartveroverende dieren park. In de safaritrein Vlakbij het wolvenbos bevindt zich het perron van de safaritrein, waar mee u in een rit van ongeveer drie kwartier het hele safaripark te zien krijgt. Via een sluis gaat de trein eerst het 10 ha. grote leefgebied van de roofdieren binnen. Het is echt een unieke ervaring om rijdend tus sen de leeuwen het familieleven van deze koninklijke roofdieren van dichtbij gade te slaan. Vanuit de langzaam rijdende trein ziel u heel wat levendige taferelen; jonge leeu wen die elkaar een stuk buit afhan dig maken, een grote leeuwin die op de aijto van de oppasser is ge klommen om als eerste bij hel eten te komen, of een kluwen stoeiende welpen. Dat alles kunt u bekijken totdat u - weer via een sluis - terecht komt in de wildsavanne. Hier krijgt u een goede indruk van het bonte dierenleven van de Afrikaanse grasvlakten. U ziet er giraffen, neushoorns, zebra's, antilopen, struisvogels en nog een heleboel andere dieren uit dit werelddeel, to taal wel zo'n driehonderd. Ook hier raakt u niet gauw uitgekeken. Orang oelans en olifanten Misschien bent u nu wel toe aan de al genoemde kop koffie (kinderen een glas limonade) die - zonder be taling - wordt geserveerd in het re staurant. Vandaar kijkt u uit op de grote speeltuin waar kinderen zich kunnen uitleven terwijl hun ouders een oogje op ze houden. Als u bent uitgerust, zou u kennis kunnen gaan maken met de orangoetans. Deze fascinerende mensapen uit de oerwouden van Indonesië ver maken zich vaak kostelijk met de vele klim- en zwaaimogelijkheden hier beschikken. KAMPEREN 1986? Wij hebben nog enkele mooie ruime plaatsen voor uw toer- of stacaravan met water-, elektra- en rioleringaansluiting. Camping Westerkogge, Kerkebuurt 202,1647 MH Berkhout. Nabij Hoorn in centrum van het dorp. Met overdekt verw. zwembad, massagestralen, zonnehemel, watertemp. 30. Petit-restaurant, speeltuinen, tennisbaan, sportvelden. Grote vis- en vaarroute v. 20 km, gratis roeibo ten en Canadese kano. Overdekte tafeltennisruimte, fiets- crossbaan enz. Vraag vrijblijvend onze folder of kom gewoon eens een keertje bij ons langs. Tevens nog enkele stacaravans te koop. Tel. 02295-1208. GELDERLAND VAKANTIEOORD HET LORKENBOS Mosselsepad 64, 6731 SM Otterlo, tel. 08382- 1567. Gelegen in mooie natuur. Veel gelegen heid tot wandelen en fietsen. Prospectus op aanvraag. Fam. Lenderink. Compleet programma De al genoemde Dagtocht nr. 10 is onderdeel van het uitgebreide NS- Dagtochtenprogramma dat u kunt vinden in de pocket "NS-Dagtoeris- me" die gratis verkrijgbaar is aan al le NS-stations. In deze pocket vindt u ook de NS-zwerftochtcn en de "Fietsen en Wandelen met NS"- routes, in totaal meer dan honderd suggesties voor een onbezorgd dag je op slap. ERMERZAND. DAT IS JEZELF VERWENNEN Vakantie. Rust. Uw eigen 6-pers. bungalow. Uw eigen terras. Uit de wind luieren. Een avond vol plezier op de barbecue. Een duik in het verwarmd, overdekt zwembad. Een lekker lang rak op de surfplank, dwars het meer over. De spieren los op de tennisbaan. Winnen met midget-golf. Een partijtje jeux de boules. Prijsjes bij het bingo of tijdens de kaartavond. Kin deren die 's avonds na een dag van zwemmen en ravotten nog even t.v. kijken, om dan als een blok in slaap te valien. Dat is jezelf verwennen. Dat is vakantie. Dat is ERMERZAND. Voor inl. reserveringen: Vrije Tijdsperk ERMERZAND Dalerstraat 38,7843 PE Erm. Tel. 05915-64018 OVERIJSSEL RECREATIEPARK HOMMELHEIDE SUSTEREN De ideale vakantiebestemming in Limburg. Wij zijn de meest ideale gezinscamping in uw eigen Limburg. Wij bieden u zeer goede sanitaire voorzienin gen en ongekende recreatieve mogelijkheden en alles voor tarieven die u alleszins mee zul len vallen. Reserveer nu reeds voor de zomer 1986 en be taal de tarieven van 1984. U kunt ons ook bellen voor ons zeer uitgebrei de info-pakket ma. t/m vrijdag van 11.00-15.00 uur (04499-2900) of een kaartje aan antwoord- no. 305516100 JW Susteren. Wacht niet langer en pak telefoon of pen. HOMMELHEIDE GEWOON EEN HELE GOEIE CAMPING. Ruime jaarplaatsen 900,- incl. water en elektra. Boekingen vóór 31 december 50% transportkosten vergoed. Camping Het Wagenwiel Radewijkerweg47,7791 RK Radewijk. Tel. 05238-310. DUITSLAND ANWB BONDSHOTEL ilaan 27, 6301 HA Tel 04406 M. AN' V Lindemaan 27^6301 HA Valkenburg a/d Geul. Mooie vakantiewoning in het Eggege- birge (Sauerland) 4-pers., nog vrij tot 28 december 1985.55 DM per dag. Anne Gret Hartkamper, Postbus 5112, 4795 Del- bruck-Westenholz. Tel. 09 49 2944 466 10 dagen Zon voordeel per luxe bus. Prima hotel volpension. r C BenidormJ Lorret Vertrek elke vrijdag (ook Kerst). Sol-Mar Tours. Tel. 040-551166 299,- Helaas zijn er nog steeds compu tergebruikers die niet beseffen dat hun floppy-discs, tapes en microfilms aan vele gevaren blootstaan. Brand, diefstal, magnetische velden, statische elektrici teit, stof en vele andere oorzaken bedrei gen dagelijks uw zorgvuldig opge- bouwde data-gegevens. Voor al deze bedreigingen biedt een Data Safe u een veilig alternatief! Data-Safe, hét antwoord op al uw diskette problemen Een Data-Safe is al leverbaar vanaf 1.255,—(excl, btw) Kantoormachines- en meubelen B.V. speciaalzaken in schrijfwaren Breestraat 122-124-145, Leiden. Tel. 071-123211. Voor sleutels, sloten en naamplaten! Auto en huis "leutels, klaar terwijl l wacht. DE SLEUTELKONING s maandags gesloten Alphen a/d Rijn 01720-82345 A I I i i i Ziektekosten verzekeren met gezond verstand. Dat doet U bij De Verpleging. Daar bent U zeker van per soonlijke aandacht en duidelijke taal. Van een aantrekkelijke premie zonder winstoogmerk. Van een maatverze- kering en rechtstreekse betaling van uw ziektekosten nota's. Maar ook van een kinderpremiegrens tot 21 jaar. De Verpleging, kleiner maar groot in zekerheid. Daarom: zet nog geen handtekening voor U volle dig geïnformeerd bent En dat doen we graag na binnen komst van de coupon Katwijk 01718-29881. Ede 08380-32714. De Verpleging. Ziektekosten verzekeren met gezond verstand.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 12