'Bouw in Wilgenpark uitermate zure zaak' Duinzichtstraat uit problemen Werkgroep vreest aantasting weidegebied langs spoorbaan Weer klachten over 'gruwelkruispunt' Bussluis moet verkeer uit Vrouwenweg weren Hoogmadeseweg snel van fietspad voorzien PAGINA 2 REGIOJ-EIDEN VRIJDAG 8 NOVEMBER 1985 Werklozen niet langer 'bekeken' VOORSCHOTEN - In december willen B en W van Voorschoten de raad geld vragen voor de aan leg van een tweede ingang in de Parkschool, die gebruikt wordt door ambtenaren. De nieuwe in gang moet laag worden en ko men aan de kant van het doden- monument. Momenteel zijn de diensten die in de vleugel zijn ondergebracht zijn slecht toe gankelijk voor invaliden. Ook hebben, volgens D'66, uitke ringsgerechtigden grote moeite met de situatie. In een brief aan B en W stipt deze partij aan dat ze 'te kijk lo pen* in de langste gang van het gemeentehuis, die door 'niet wei nigen waarschijnlijk wordt ge zien als de gang naar Canossa. In deze gang passeert men buiten de afdeling bestuurszaken en binnen de hele afdelingen finan ciën en de centrale boekhou ding'. zo staat in de brief. 'Een formulierenbus zou een oplossing zijn'. Aldus onderteke naar J. Aikens. 'Dan hoeven uit keringsgerechtigden niet langer eenmaal per week, gedurende een relatief zeer kort tijdsbestek, persoonlijk het invulformulier in te leveren. Een handeling, die een naar het lijkt onnodige druk legt op hun leven van alledag'. Andere oplossing is dat uitke ringsgerechtigden eenmaal per maand hun formulier inleveren. Aldus Aikens, die zich afvraagt of het werkelijk nodig is dat tel kens opnieuw -ook bij ongewij zigde omstandigheden- betrok kenen een lijst met tientallen vragen, waaronder zeer persoon lijke, moeten invullen. Wethou der L. Marselis heeft inmiddels toegezegd dat de voorgestelde versoepelingen "op hun merites zullen worden bekeken". OEGSTGEEST - Totdat volgend jaar in de Oegstgeester Duinzicht straat het riool wordt vernieuwd, is het voor vrachtwagens verboden door deze straat te rijden. Deze tij delijke maatregel is nodig omdat zware voertuigen de erbarmelijke toestand van het riool anders nog meer verslechteren. Omdat het vernieuwen van het riool gepaard gaat met herbestrating zullen bij de inrichting van de straat snel- heidsremmende maatregelen kun nen worden getroffen. Dit tot zeer grote vreugde van de bewoners van wie een deel de bijeenkomst bijwoonde van de raadscommissie verkeer en vervoer, gisteravond, waar de Duinzichtstraatperikelen werden besproken. Als de gemeenteraad geld be schikbaar stelt voor de riolerings werkzaamheden staat in feite ook het licht op groen voor de herin richting van de Duinzichtstraat, luidde de conclusie in de commis sie verkeer en vervoer. De Duin zichtstraat vormde in de septem- bervergadering al punt van bespre king. Vraag was toen of de straat verkeersveiliger moest worden ge maakt. De bewoners stelden in een brief aan het college dat er in hun kinderrijke straat veel te hard wordt gereden. Voordat er een on geluk gebeurt, willen de bewoners graag een goede oplossing. Om hun woorden kracht bij te zetten, presenteerden zij tevens een aantal herinrichtingsplannen. Burgemeester Scheenstra, voor zitter van de commissie, wilde ech ter niet zomaar op het gevoel af gaan en stelde een verkeerstelling voor. Gisteravond werden de cij fers hiervan bekend gemaakt. Uit de cijfers blijkt dat er per week on geveer 4500 auto's door de Duin zichtstraat riiden, waarvan 88 pro cent langzamer rijdt dan 45 kilome ter per uur. Slechts anderhalf pro cent rijdt harder dan vijftig kilome ter per uur. Het ambtelijk advies luidt dan ook: "Snelheidsremmen- de maatregelen zijn niet te rechtvaardigen". De commissieleden deelden die mening echter niet. Kuntze (WD) merkte op: Te hard "Uit de telling blijkt dat één op de vier auto's harder rijdt dan veer tig kilometer per uur. Dat is voor zo'n straat veel te hard. Objectieve cijfers zijn niet genoeg om een be slissing te nemen. Er zijn meer fa cetten als scholen, kinderen en parkeerplaatsen waarmee we reke ning moeten houden. Voor mij is niet aangetoond dat we niets moe ten doen". Wuisman (D'66) meende dat het probleem moest worden bekenen in relatie tot de aard van het object. Een dertig kilometer bord vond hij geen oplossing. "Ik zie het verkeer liever gereguleerd door de struc tuur van de we?". "Hoe de bewoners de straat bele ven, vind ik veel belangrijker dan feitelijke gegevens", stelde Van Ei sen (PPR). "We moeten niet met borden werken maar de maatrege len fysiek aangeven", aldus de ra dicaal. De commissie werd het er over eens dat voor de herinrichting de rioleringswerkzaamheden moeten worden afgewacht. Het herinrich tingsplan zou eventueel nog voor april 1986 klaar kunnen zijn, zegde een ambtenaar toe. Een woord voerster van de bewoners verzocht de commissie de bewoners zo veel mogelijk bij de plannen te betrek ken. Leiderdorpse omwonenden massaal in protest LEIDERDORP - "Wat is het woord van de gemeente Lei derdorp nog waard? Dat blijkt nu. Toen we destijds onze hui zen kochten gaf de gemeente ons de verzekering dat het ach terliggende gebied agrarisch zou blijven. Nu er wordt ge bouwd is dat voor ons een ui termate zure zaak". Massaal protesteerden de bewo ners van het Leiderdorpse Essen- park gisteravond tegen de komst van 66 woningen in plan 'Wilgen- park', tussen hun huizen en de Hoogmadeseweg. Algehele klacht: toen zij er in de jaren zestig kwa men wonen werden er aan de bouw van hun huizen allerlei be perkingen opgelegd wat hoogte en afstand van elkaar betreft. Straks worden de Essenpark-bewoners geconfronteerd met een "wal van tien meter", omdat in 'Wilgenpark' 66 eengezinswoningen uitgaat die veel hoger worden dan hun huizen. Dat terwijl het te bebouwen gebied aan de Hoogmadeseweg oorspron kelijk 'groen' zou blijven. Via een wijziging van het bestemmings plan heeft de gemeente Leiderdorp bebouwing mogelijk gemaakt. "Als ik dat destijds had geweten. was ik nooit aan het Essenpark gaan wonen", aldus een van de protesterende bewoners, die net als zijn buren ook problemen had met de onvermijdelijke toename van de verkeersdruk in dit nu zo rustige stukje Leiderdorp. En: "Toen in de beginjaren zeventig de bewuste grond werd verkocht heb ben er velen naar gedongen. Maar geen van de gegadigden voldeed aan de eis van de toenmalige agra rische bestemming. Het is etisch niet verantwoord dat Bloemen- daal, die destijds de agrarische prijs voor de grond heeft betaalt, de grond voor veel meer doorver koopt. Het is voor de gemeente Leiderdorp een ongebruikelijke procedure om niet eerst zelf de grond voor een bouwplan te ko pen. De winst komt nu niet toe aan het grondbedrijf, dus aan de ge meenschap, maar aan één enkele Leiderdorper". Moeite De leden van de raadscommissie volkshuisvesting toonden gister avond wel begrip voor de bezwa ren, maar, zoals WD-raadslid De Waard het verwoordde: "Uit een vrijwel uitzichtloze situatie (de grond lag jarenlang braak, red.) is een redelijk acceptabel bouwplan gekomen". Stam (D'66) had er moeite mee dat aan de huizen in 'Wilgenpark' heel andere eisen worden gesteld dan aan die van het Essenpark. Wethouder Meerburg daarop: "Maar inzichten kunnen verande ren. We hebben geoordeeld dat er gewone huizen naast moeten ko- Over de kwestie-Bloemendaal wilde Meerburg niet uitweiden: "Er is menigmaal gepraat over zijn escapades. Om alle lelijke dingen die hij heeft gedaan weer naar vo ren te halen is niet zo zinvol. De uiteindelijke conclusie was dat be bouwing uiteindelijk de beste op lossing zou zijn. Jarenlang hebben we gewacht op een bouwplan, dat haalbaar is. Nu hebben we iets waarin wij ons kunnen vinden - al leen de omwonenden kunnen dat niet". Even nog probeerde D'66-raads- lid Stam de commissie ertoe te be wegen de maximale hoogte van de toekomstige huizen te verlagen van negen naar zeven meter. Te vergeefs: de commissie ging uit eindelijk akkoord met het plan zo als dat nu op tafel ligt. Waarschijnlijk zullen de bewo ners van het Essenpark het nu 'ho gerop' gaan zoeken, zo bleek uit een eerste reactie gisteravond. Ze kunnen nog in beroep bij Gedepu teerde Staten. Wachtende automobilisten bij het 'gruwelkruispunt' nabij de Leiderdorpse brug. Een dagelijks terugkerend beeld dat volgens de gemeente nog tot eind dit jaar een bron van ergernis zal blijven. (archieffoto) LEIDERDORP - De al jarenlang bestaande klachten over de lange wachttijden bij het Leiderdorpse kruispunt Van der Valk Bouman- weg/Persant Snoepweg/Acacialaan bereiken nu een 'hoogtepunt'. De wachttijden zijn nog nooit zo lang geweest als de laatste tijd, zo er kent de gemeente zelf ook in haar voorlichtingsrubriek. En ook gis teravond tijdens de raadscommis sie volkshuisvesting vormde het 'gruwelkruispunt' weer aanleiding tot vragen. "De stoplichten werken er steeds vaker niet goed - en liefst op de mo menten dat het lekker druk is", al dus een van de leden, die even in zijn hoedanigheid als automobilist klaagde: vanaf de Hoogmadese weg naar de Leiderdorpse brug rij den kost hem negen minuten, zo heeft hij uitgerekend. Wethouder Meerburg wees an dermaal buurgemeente Leiden als schuldige aan. Men is de lichten op de Hoge Rijndijk aan het 'inrege len' en een deel van het Leider dorps stoplichtenprogramma zit bij Leiden ingeprogrammeerd. In de computer Jie de lichten nu stuurt zit een noodprogramma, dat volgens de gemeente vrij star is en uit Leiderdorp komende automo bilisten weinig tijd geeft. Het ge volg: volle kruispunten, toeterende automobilisten en soms een mas saal negeren van het rode licht. "De komende tijd is er behoorlij ke trammelant te verwachten", er kende Meerburg. "Het kruispunt is nu eenmaal een bron van zorg en ergernis. Niet voor niets wordt er bijna dagelijks aan gesleuteld. Maar op dit moment is het hele maal vechten tegen de bierkaai.." De hoop is nu gevestigd op de datum van 1 januari 1986. Dan hoopt Leiden alle programma's goed ingeregeld te hebben. Al thans, dat zegt Leiderdorp. t ZOETERWOUDE/LEIDEN - Het is vrijwel zeker dat de Vrouwen- weg - vroeger Zoeterwouds, nu Leids grondgebied - een bussluis krijgt. Door dat obstakel wordt het automobilisten onmogelijk ge maakt langer gebruik te maken van de Vrouwenweg en de Zoeter- woudse Miening als sluiproutes. De gemeenten Leiden en Zoeter- woude hebben deze week 'ja' ge zegd tegen zo'n sluis, die moet ver rijzen in de bocht nabij het voor malig klooster. Busmaatschappij West-Nederland voelt er ook wel voor. Een en ander is geopperd om de bewoners van de Vrouwenweg en de Miening, die al tijdenlang klagen over de over het 'racende' autoverkeer, tegemoet te komen. Wanneer de sluis wordt aange bracht kan gemeentesecretaris Kruithof nog niet zeggen: er moet nog een voorstel over komen. Ook de kostenverdeling dient nog te worden besproken. Maar in princi pe is men rond. Kruithof: "Ons eerdere alterna tief was om de Vrouwenweg tij dens spitsuren af te sluiten. Maar dat is nauwelijks te controleren". Van controle bij een bussluis is geen sprake: het autoverkeer kén er eenvoudigweg niet overheen. Er zit midden in de sluis een verho ging waar een personenauto direct op zou 'stranden'. Gevolg van de sluis is wel dat de naast de Vrouwenweg gelegen Eu- ropaweg nog drukker wordt. Kruithof is zich daarvan bewust ("het verkeer moet toch ergens blijven"), maar: "we kiezen toch voor een rustiger Vrouwenweg en Miening". De files, een vertrouwd beeld tij dens de spits op de Europaweg, zullen er niet korter op worden. "Dat blijf je houden, zeker zo lang er aan het Lammenschansplein wordt gerommeld en de Kanaal- weg nog dicht is. Als dat karwei ge klaard is wordt het op Zoeter wouds grondgebied naar verwach ting wat rustiger", aldus de ge meentesecretaris. Gemeentesecretaris Kruithof: het verkeer moet ergens blijven.... (foto Wim Dijkman) DEN HAAG/V OORSCHOTEN - De Leidse werkgroep milieube heer en de stichting natuur en mi lieu in Utrecht vrezen verdere aan tasting van het groene weidege bied aan de westzijde van de spoor- laan Voorschoten-de Vink. Daar om hebben zij bezwaar gemaakt te gen de toestemming die het pro vinciebestuur heeft verleend voor de uitbreiding van het bedrijf Steijn's Emballage achter Indus trieweg 2 in Voorschoten. De firma Steijn bezit de grond tot aan de gemeentegrens met Lei den en de milieubeschermers vre zen dat het niet bij dit ene bouw plan blijft. Daarom pleitten zij gis teren bij de provinciale Arob-be- roepscommissie voor maatregelen om dergelijke ontwikkelingen in de toekomst tegen te kunnen gaan. De natuurbeschermers staat een duurzaam agrarisch gebruik de grond voor ogen. Zij vinden de LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN ABONNEMENTEN POSTADRES Postbus 54, 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) van 6.30-17.00 uur (071)144941 advertenties (uitge- Voor inlichtingen zonderd Sleuteltjes) na kantoortijden: C. Juffermans-Duyverman, tel. 071-893256 A Kluppel, tel. 071-763088. F Terwijn. tel 02522-14192. D. Vink. tel. 079-412440. SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen per maand, aan huis bezorgd 22.10 per'maand. per post 30.00 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), per kwartaal, aan huis bezorgd 65,70 per post (binnenland) per half jaar, aan huis bezorgd per jaar, aan huis bezorgd per post (binnenland) losse nummers i.uu Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Abonnementen kunnen op élke gewenste (071)143545 dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het 131.40 250.90 f 345.20 NABEZORGING ma -vrij. van 18 00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorgmg na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) REDACTIE (071) 144941 abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. REGIOKANTOREN Julianastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 11.2221 JB Katwijk (01718)12383 Hoofdredacteur: drs J W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J M.J. Post Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: HIJ. Veldhuizen Bin/Buitenl./Econ W.F.J. Wirtz Sport: P J de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaft Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W. Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn. Brussel. Jo hannesburg. Tokio. Londen. Parijs. Was hington. Rome. Madrid. Mexico-City. Tel Aviv en Beiroet/ LEIDERDORP - De Leiderdorpse Hoogmadeseweg, belangrijke ver bindingsweg tussen het 'oude' en 'nieuwe' deel, krijgt nu snel een fietspad. Zij het dat het een om een voorlopige voorziening gaat, in af wachting van een definitieve ver sie zodra het voormalige tuincen trum is volgebouwd. Met de komst van een fietspad gaat een door velen langgekoester de wens in vervulling. Al jaren prijkt het bij de politieke partijen op het verlanglijstje omdat op de drukbereden Hoogmadeseweg de fietsers vaak in het gedrang ko men. Bij de zogeheten beleidslijst, de jaarlijkse lijst van zaken die moeten worden aangepakt, scoort het fietspad ook altijd hoge cijfers. Het kon er om financiële rede nen (het kost ruim twee ton) nooit komen. Onlangs echter is uit on derzoek gebleken dat een tijdelijke voorziening op het gedeelte tussen de Acacialaan en de Essenlaan niet zo kostbaar hoeft te zijn: zo'n 27.000 gulden. Zoals te verwachten viel kreeg het voorstel gisteravond unanieme lof toegezwaaid van de leden van de raadscommissie volkshuisves ting. Alleen moest directeur ge meentewerken Van den Berg het enthousiasme enigszins temperen: weliswaar wordt het fietspad nu snel aangelegd, maar dit jaar kan het niet meer. Hoogstwaarschijn lijk ligt het er komend voorjaar. Burgerlijke Stand ZOETERWOUDE - Geboren: Pannen. Barbara Maria 30 jul. 1985; Van Gent, Rutger 11 jul. 1985; Van Veen, Derk 15 sep. 1985; Armitage, Lawrence Edward 12 sep. 1985. Gehuwd: 18 jun. 1985 Van Bemme- len, Winfridus Gijsbertus Maria met Bakker. Johanna Elisabeth; 27 jun. 1985 Van Klink, Robertus Theodorus Maria met Van der Hoeven. Helena Maria Jo hanna; 25 sep. 1985 Meijer. Adrianus Pe trus Maria met Schakenbos. Lidwina Maria Johanna; 27 sep. 1985 Van der Geest. Bernardus Leonardus Jacobus met Slingerland. Cecilia Maria; 26 sep. 1985 Berk. Petrus Andreas Adrianus met Van Teijlingen. Anna Maria Geer- trudes; 26 sep. 1985 Van Bemmelen, Wilhelmus Gerardus Theodorus Maria met Borst. Gerarda Adriana Maria. Overleden: 12 sep. 1985Morra. Robert 9 jan. 1941; 20 sep. 1985 Hoogervorst, Adrianus Johannes 7 aug 1917. toezeggingen die het bedrijf heeft gedaan om de recreatieve, land schappelijke en natuurweten schappelijke waarden van het ge bied niet verder aan te tasten vol strekt onvoldoende. Het bedrijf heeft toegezegd aan drie compen serende maatregelen medewer king te verlenen: de aanleg van een toegangsweg voor voetgangers, het beplanten van een strook langs de spoorbaan en er komen zogenoem de beheersmaatregelen voor de weidegronden. Overigens heeft de provincie aan de uitbreidingstoe stemming de voorwaarde verbon den dat dit absoluut de laatste uit breidingsmogelijkheid voor het bedrijf hier is. De milieugroepen vrezen dat de "bouw het begin zal zijn van een Concert 'Het oude raadhuis' in War mond organiseert komende zon dag een matinee-concert in de kof fiekamer van Mariëngaerde. Voor u treden op Theo van der Hek (dwarsfluit) en John Pais (piano). Ze spelen Nederlandse én buiten landse muziek uit verschillende tijdvakken. Tijdens het concert wordt ook van elk stuk de ont staansgeschiedenis verteld. Kaar ten zijn aan de zaal verkrijgbaar. Aanvang van het concert drie uur. ontwikkeling die ertoe leidt dat de hele strook langs de spoorlaan tus sen Voorschoten en de Vink zal worden volgebouwd. Garantie van een duurzaam agrarisch gebruik van de grond kan volgens de orga nisaties slechts worden verwacht van reguliere pachtovereenkom sten tussen grondeigenaar Steijn en de boeren in het gebied. Nu wordt de grond op tijdelijke basis aan de boeren in gebruik gegeven. Bovendien hekelden de natuurbe schermers het uitblijven van een bestemmingsplan voor het gebied. Lezing Mevrouw Zettelaar van het Frans Halsmuseum uit Haarlem houdt zondag een lezing met dia's over het Amsterdamse poppen huis van Sara ploos van Amstel, afkomstig uit de 17e eeuw. De ge gevens van het poppenhuis, com pleet met lijst van voor de inven taris betaalde prijzen, geven een heel goed beeld van de inrichting van een Amsterdams grachten huis anno 1750. De lezing begint om half een en is gratis toeganke lijk. Jungleboek Oegstgeester kinderen zijn zon dagmiddag welkom in gebouw Taberna aan de Julianalaan. Daar wordt om een uur de film 'Het Jungleboek' vertoond. 'Tieners' kunnen die middag in hetzelfde gebouw terecht tussen twee en half vijf voor 'zomaar gezellig heid'. Inwoners Oegstgeest 'in de olie OEGSTGEEST - Twee Oegst- geestenaren, 49 en 21 jaar oud, hebben het afgelopen jaar 3.200 liter diesel-stookolie gestolen in Leiden en Oegstgeest. Woensdagavond werden ze op heterdaad betrapt, toen ze in de weer waren bij een flat in hun woonplaats. De twee had den een grote bestelauto naast 'de stooktank gereden en daar, net als tijdens twee voorgaande bezoeken, een slangetje in ge stoken. Een ingenieuze pomp leidde de olie naar de eigen tank. De politie gaf vandaag pas in lichtingen over de zaak omdat ze verwachtte meer zaken bo ven water te krijgen. De twee hebben een proces-verhaal ge kregen wegens diefstal. ARTSEN Leiden de weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur Spreekuur van 12 tot 12.30 uur, (alleen voor spoedeisen medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meijer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groeneveld, De Ruiter, B. Janssen: za 8 uur tot zo 8 uur: B. Janssen, tel. 121641; spreekuur Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur. Y. Groeneveld, Brik- kenwal 19, tel. 218661; spreekuur Ros molen 2. Groep 2 - Bergmeijer, Pieterse, v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis: za 8 uur tot zo 8 uur: R. Taytelbaum, tel. 120266; spreekuur Hogewoerd 138. zo 8 uur tot 24 uur: F. Kruis. Klaproos 34, tel. 126371; spreekuur Minnebroers gracht 41. Groep 3 - Pleiter. J. van Leeuwen, Smit. W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg: za 8 uur tot zo 8 uur: J. van Leeuwen, v.d. Brandelerkade 28, tel. 120412. zo 8 uur tot 24 uur: J. de Bruijne, Kern straat 11, tel. 141225. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waard, Arnou: za 8 uur tot zo 8 uur: R. Mulder, tel. 134015; spreekuur Haagweg 60. zo 8 uur tot 24 uur: A. v. Rijn, Paganini- straat 1, tel. 314349; spreekuur Kenne- dylaan 24. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, de Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein, A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: Vrijlandt, tel. 897577. zo 8 uur ot 24 uur: A. Hammerstein, tel. 767646; spreekuur Saffierstraat 3. Leiderdorp za, M.B. Landsmeer, Drakestein 2, tel. 413913; zo, F. Kemme, Grotiuslaan 12. tel. 893139; spreekuur za en zo van 12.30- 13 uur op Florijn 10, tel. 891000. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur: D. Held, Marelaan 36, tel. 174955. Voor de praktijk Haaswijk: J.J. Voor- zaat/G.A. van der Steenhoven. Querido- laan 2, tel. 176867; dag en nacht bereik baar ook in het weekend. Voorschoten za, W. van Dam, Palestinalaan 29, tel. 3960; zo, J. Baars, R. Wagnerlaan 63, tel. 2520. Warmond E. Sleeboom/J. Hoornweg, Prof. Aalber- selaan 2, Voorhout, tel. 02522-11393. Wassenaar Noord: E.J.J. Op 't Landt, Middelweg 21, tel. 13056; zuid: Mevr. I.C. Spelt. Van Groeneveltlaan 17, tel. 11844. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 8 tot vr 15 novem ber door: Apotheek Tot Hulp der Menschheid, Rosmolen 13, Leiden, tel. 211611. Apotheek Kok, Topaaslaan 15, Leiden, tel. 763439. Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 01717-2525. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: F. Muurling, Plantsoen 23, Leiden, tel. 125057. Voor de praktijk van Vestjens, v.d. Wouw: H. Vestjens/R. Koster, tel. 01717-3836. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Brandt, Homanstraat 1, Rijnsburg, tel. 173266. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp, Warmond en Oegstgeest wordt waargenomen door: H.A.J.M. Middelweerd, Heerenweg 77, Warmond, tel. 01711-11738; spreekuur Voorschoten, Wassenaar: A. Okhuizen, Schouwweg 60, Wasse naar, tel. 01751-12586. WIJKVERPLEGING Leiden Interkruis, Middelweg 38. tel. 121753 en 134604, na 17 uur en in het weekend te bereiken via dokterstelefoon: 122222. Verdachte steekpartij naar Delft LEIDERÓORP - De mogelijke da der van een dodelijke steekpartij, zondag bij de Leiderdorpse Sjelter, komt woensdag voor in de raadka mer. Tot die tijd zit de 41-jarige C.C. vast in het Delftse politiebu reau. Dit heeft de Officier van Jus titie gisteren geoordeeld. Een kleine week na de steekpar tij is het wapen, waarmee een 51- jarige Leidenaar werd omgebracht, nog steeds niet gevonden. Ook toe dracht en oorzaak zijn duister. Leiden Microtheater Imperium - 'Een avond uit' gespeeld door Imerperium, 20.30 Schouwburg - LAMDA met 'The skin of our teeth', 20.15 uur. Laktheater - Compagnie de l'Esquisse met 'Verté', 20.30 uur. Stadsgehoorzaal - concert meesterserie met Rotterdams Philharmonisch Or kest, 20.15 uur. Filmhuis LVC - Breestraat, film 'Under fire', 21.15 uur. Groenoordhallen - Indoor Leiden, tot 23 Lesbiese Vrouwen Leiden - Lange- gracht 65, disco, 21-2 uur. Chr. geref. kerk - Steenschuur, vereni gingsavond van de ver. Fryslan voor Leiden e.o., 20 uur. Warmond Trefpunt - Herenweg, bazaar hervormde kerk, 19-22 uur. Voorschoten Hervormde kerk - Kerkplein, verkoop tentoonstelling Rode Kruis, tot 20 uur. Lindehoeve - Van der Haarplein, optre den Big Boozin Blues Band, 21 uur. Oegstgeest SJJO - gebouw Taberna, Julianalaan 1, video voor jongeren, 19-22.30 uur. Leiden Buurthuis Groenoord - Pasteurstraat, Rubens Poppenkast Theater met 'De Oeigroei van Snur, 14.30 uur. Van Voorthuyzenschool - Marnix- school, Ruilclub Koningskerk organi seert verzamelbeurs, 10-14 uur. Buurthuis Cornelis Joppenz - Durieu- straat, speelgoed- en boekenbeurs, inle veren van 10-11 uur. verkoop van 11.30 tot 13.30 uur. Nieuwe Mare/hoek Oude Singel - an tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 uur. Leiderdorp Dorpshuis - Hoofdstraat, huisdammers- i 'Leiderdorpsche Damclub', 10 Muzenhof - Gordijnsingel, kinderfilm 'Annie'. 14 en 16 uur. NOORDWIJK - Een loslopend paard heeft gisteren op de Secun- daireweg in Noordwijk een flinke ravage veroorzaakt Het dier liep tegen twee personenauto's op. Hierbij raakte het paard zodanig gewond dat een noodslachter het dier afmaakte.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2