de nieuwe kunt u zien tijdens de grote Honda Show op 7,8 en 9 november bij - Autobedrijf v. Haasteren B.Y jO PRUSWENNERS T/M16 NÖVEMRER I Touwbaan 18, Leiderdorp, 071-895000 Nieuwe uitgaven BIJ DE BIJENKORF BEN JE BETER AF «vf pPpttlifc - 'Zwart Hard', een nieuwe Neder landse serie meWreeds eerder versche nen) misdaadliteratuur uit Angelsaksi sche en Franse koker. De eerste titels: 'Wie lelijk is maken we af van Boris Vian (ƒ14,50), 'Geen gelazer achteraf van Frederick Forsyth 14,50) en 'Het verraad van een gangster' van Auguste Le Breton 14,50). Verschenen bij Loeb. - 'Een vrouw van zeven voet', herziene uitgave van een aantal verhalen van Janwillem van de Wetering. Loeb. prijs 12.50. - 'Motel om te mijden' is de derde thril ler van Walraven, waarin zijn privé-de- tective Charlie Allard de hoofdrol ver tolkt. Hij raakt ditmaal verzeild in een internationaal terroristisch complot. Loeb. prijs 16,50. - 'Nachtmerrie in groen' en andere vreemde verhalen door Frednc Brown, die door Roald Dahl 'mijn grote voor beeld' werd genoemd. Loeb, prijs 27,50. - Joseph Goebbels' Dagboeken 1939- 1945'. Dagboeken van de beruchte fi guur die tijdens het bewind van Hitier minister van Propaganda was. Fascine rend zowel als afschuwwekkend om te lezen. Loeb, prijs 49,50. - 'Nieuw Prisma Rijmwoordenboek', sa mengesteld door A.M.C. Ballot-Schim van der Loeff, prijs nu 4,95, na 1 de cember 9,90. - 'Kèk mè nah', plat en bekakt Haags door Ad van Gaaien en Frans van den Mosselaar. BZZTöH, prijs 15,-. - 'Gorbatsjov'. biografie van de nieuwe Russische partijleider geschreven door Th.G.Butson, redacteur buitenland van de New York Times. Strengholt, prijs f 27.50. - 'Het doosje van Toeti', een debuut van de 72-jarige Hugo Pos. Hij vertelt zeven verhalen over zijn jeugd in Paramaribo. In de Knipscheer, prijs 19,50. - 'Ikebana met droogbloemen', samen gesteld door I.E. Knook-Teding van Berkhout. Groenboekerij van Zomer en Keuning. - 'Het KoekieMonster-Kookboek' wil kinderen vanaf zes jaar aan de hand van de vrolijke veelvraat KoekieMonster vertrouwd maken met het bereiden van eten en drinken. Meulenhoff, prijs 9.90. - 'Het boek van Ienie Mienie en haar vriendjes', kijken, luisteren en lezen met Sesamstraat. Meulenhoff, prijs 29,50. - 'Natte sneeuw', roman van de Zweedse schrijver Stig Halvard Dagerman (1923- 1954) en 'De levende stilte van Stig Da german', een essay van Jeroen Brou wers. Meulenhoff, prijzen resp. ƒ27,50 en 9,50. - 'De giraffe', gedichten van Nikolgj Goemiljov. Meulenhoff, prijs 29,50. - 'Anna' een tragisch gedicht in drie be drijven door K.L. Poll. Meulenhoff, prijs 22,50. - 'Asiatic Art in the Rijksmuseum, Am sterdam'. Meulenhoff. prijs 30,-. - 'Circus Grote Meneer', lees- en pren tenboek voor kinderen van zeven jaar en ouder. Door Burny Bos met tekenin gen van The Tjong Khing. Leopold, prijs 29,50. - 'Vandaag komt Sinterklaas', lees- en prentenboek door Konrad Richter en Józef Wilkón. Leopold, prijs 19,90. - 'Der El Medine'. een Egyptisch dorp in de tijd van Ramses IV. in woord en beeld beschreven door Viviane Koenig en Michel Jay. Leopold, prijs 24,90. - 'IJsbeer springt', 'Olifant baadt' en 'Gorilla bouwt', drie nieuwe dierenpren- tenboekjes door Derek Hall met illustra ties van John Butler. De Vries-Brou- •wers, prijs 14,50 per stuk. - 'Geluiden', 'Wandeling in het park' en 'Badwater is warm', drie prenten boekjes van Shirley Hughes. 'Beertjes oor', 'Zo zijn monsters!' en 'Bens taai pop' zijn ook prentenboekjes, van Nick Daly. Allemaal verschenen bij De Vries- Brouwers in Antwerpen. Prijs 12,90 per stuk. - 'Alle auto's'. KNAC-autojaarboek met de technische details en foto's van 396 automodellen. Samengesteld door Huub Dubbeldeman. De Alk, prijs 12,50. - 'Bijna honderd'. Ter gelegenheid van het negentigjarig bestaan geeft de Uitgeverij Meulenhoff een bloemlezing uit van verhalen en gedichten van schrijvers uit het literaire fonds. Prijs 14,90. Tevens kan men in mini-for- maat 'De klacht van de dorpsschool meester' van J.M.A.Biesheuvel voor 2,50 kopen. - 'Brieven aan Elisabeth'. Over Jezus en het Godsrijk. Door Lieuwe Hornstra. Ten Have, prijs 17.50. - 'Kleppen en ventielen'. Brieven, commentaren, polemieken van Heere Heeresma bijeengebracht in duizend genummerde exemplaren. De Prom, prijs 25,-. - 'In altijd lege kamers' is het verhaal van de zestienjarige Helga. Deze eerste ling van Jan Lampo is emotionele ge schiedschrijving. Het beeld van een 'verloren' generatie. Kritak, prijs 25.- - 'Hoe schrijf ik eert goed verhaal?' door Damon Knight, die al in het begin zegt dat velen zich geroepen voelen, maar weinigen echt uitverkoren zijn. De vertalers hebben het boek voor Neder lands gebruik iets aangepast. Het Spec trum, prijs 24,90. - 'Vrouwen in de overgang'. Ann Man- kowitz zet in haar boek uiteen dat het 'een nieuw begin' kan zijn. Lemniscaat. prijs 21,50. - 'Handboek reparatie en onderhoud van dierbare dingen in huis'. Met meer dan 800 foto's en instructietekeningen. Door Albert Jackson en David Day. Het Spectrum, prijs 49,90. - 'Het Groot Guinness Record Book 1986' met Nederlandse en Belgische re cords is uit. Van de langste man tot de jongste student. Van het zwaarste tot het lichtste. Enfin, alle records in één boek. Het is wonderlijk erin te bladeren Luitingh, prijs 24,90. - 'Alle sprookjes van de Lage Lan den'. In een groot, dik en goudkleurig boek verzameld door Eelke de Jong en Hans Sleutelaar. Met tekeningen van Peter Vos en Kees de Kiefte. Unieboek, prijs 29,90. - 'Handboek postduiven' door Jan Hermans is een gids voor een ieder, die kennis wil nemen van deze boeiende hobby. De auteur schrijft vanuit een rij ke ervaring temidden van de postdui ven. Het Spectrum, prijs 39,90 - 'De man die werk vond', roman van de Vlaamse schrijver Herman Brussel- mans. Bert Bakker - 'Belgie behoeft een kolonie", de ont staansgeschiedenis van Kongo Vrijstaat béschreven door Dick Foeken De Vries-Brouwers, prijs 35,-. - 'Henk en Oegie', voorleesboek voor de kleuters door Nicki Weiss. De Vries- Brouwers, prijs 19,90. - 'Zij zochten een Nieuwe Wereld', het verhaal van de Europese immigratie in Noord-Amerika verteld door William Kurelek en Margaret Engelhart. Met schilderijen van William Kurelek. De Vries-Brouwers, prijs 34,50. - 'Het verhaal van Kipje Snip', pren tenboek door Jan Ormerod. De Vries- Brouwers, prijs 22,90. - 'De aardklok', met planten en dieren het aardjaar rond aan de hand van Una Jacobs. De Vries-Brouwers, prijs 24,50. 'De verlegen draak', prentenboek met tekst van Jindra Strnad en illustra ties van Marie-José Sacré. De Vries- Brouwers. prijs 26,90. - 'Dagdieren levensgroot' en 'Nacht dieren levensgroot', twee boeken van Maarten de Jongh met fraaie tekenin gen van Kenneth Lilly. De Vries-Brou wers, prijs 28,90 per stuk - 'De bron waaruit ik gedronken heb', herinneringen van Anton Constandse uit zijn veelbewogen leven als anarchist, vrijdenker en humanist Meulenhoff. prijs 24,50. - 'Vraag het aan het stof, schrijnende liefdesroman van John Fante. Meulen hoff, prijs 32,50. - 'De muur van de pest', roman van André Brink met als kernthema de pestilentie 'apartheid'. Meulenhoff, prijs 39,50. - 'Hinderlijke goden', gedichten van Hans Faverey. De Bezige Bij, prijs 24,50. - 'Nieuwe gorgelrijmen' door C.Bud- dingh'. De Bezige Bij, prijs 16,50. - 'Een vinger op de lippen'. Bekente- nisen van Lorenzo Vitelli, Florentijns monnik, omgekomen op de brandstapel in het jaar 1498. Opgetekend door Pierre H.Dubois. Nijgh en Van Ditmar, prijs J 12.50. - 'Een eerlijk zeemansgraf, herdruk van de laatste bundel gedichten van J.Slauerhof. Nijgh en Van Ditmar. prijs 22,50. - 'Het werk van de achtste dag', essay van Frans Kellendonk over de verhalen van F.Bordewijk. Van Nijgh en Van Dit mar, prys 9,90. - 'De dood in het leven vah alledag', de socioloog Herman Franke bepaalt de plaats van de dood in het gewone leven aan de hand van rouwadvertenties en openbare strafvoltrekkingen in Neder land. Nijgh en Van Ditmar, prijs 24,50. - 'Lieve Diego' door Elena Poniatows- ka, die het leven beschrijft van de Russi sche schilderes Angelina Beloff, nadat zij in Parijs in de steek is gelaten door haar minnaar, de Mexicaanse schilder Diego Rivera. Contact, prijs 19,90 - 'Kobus Kruis parmantige katten boek' door T.S.Eliot, opnieuw vertaald door Gerrit Komrij met tekeningen van Edward Gorey. Bert Bakker, prys 17,90. - 'De kleine blonde dood' door Boude- wijn Büch. Als de verteller van het noodlot. Over vier mensen die ten onder gaan aan schuld. De Arbeiderspers, prijs 29,50. - 'Handboek voor videofilmers' door Ed Tientjes. Over systemen en appara tuur. Over opnametechniek, verlichting en montage. En over scenariotechniek Elsevier, prijs 49,50. - 'Playboys handboek voor glamour- en naaktfotografie' door Ian Banks. Het Spectrum, prijs W49,90. - 'Afscheid van Matjora', een uit 1980 daterende roman van de Russische schrijver Valentin Raspoetin. Volgens de flap zou men het werk kunnen be schouwen als een 'moderne versie van Schuld en Boete'. De Arbeiderspers, prijs 39,50. - 'De vrouw uit het Holoceen'. roman van Gerda Meijerink, waarin de liefde tussen vrouwen centraal staa^ De Ar beiderspers, prys 24.50. - 'De gelukkige schizo', verhalen, be schouwingen. overwegingen Pole misch en kritisch is - volgens de inlei ding - auteur Gernt Komry hierin op zyn best De Arbeiderspers, prn> 29,50 - 'Symen kan rymen', gedichtjes van Kees Stip met illustraties van Thon Koolhaas. Bert Bakker, prijs I 16.90 - Teddies tuin'. 'Teddie eet'. 'Teddu speeltjes' en Teddies huis' Vier kart. boekjes van Michelle Cartlidge Voor i kleine kleuters. De Vries-Brouwers. prijs 6,90 per stuk. HONDA ACCORD -w' V-HALS PULLOVER. In verschillende kleuren. 100% lamswol, S, M, L. Nor maal 65.- Nu 55.- PIQUÉ POLO. 100% katoen. In 8 kleuren. Met knoopsluiting. S, M, L, XL. Normaal 34.90 Nu 30 - BROEKROK. 80% wol, 20% nylon. In zwart, marine of grijs. Normaal 139 - Nu 115- j JACQUARD\EST.BijenkorfHuis «üfjjpj Collectie. In 2 kleurstellingen. PW*! S, M, L. Normaal 129.- Nu 99.- FLANEL BLOUSE. Bijenkorf Huis Col lectie. Katoen/polyester. Blinde sluitin In vele kleuren. 36-16. Normaal 69.- Nu 59.- BANDPLOOIPANTALON. 100% katoen. Ribweefsel. In 4 kleuren. Normaal 89.90 Nu 75.- r 1 1 m- m PULLOVER. 100% lamswol. Met polokraagje. In 4 kleuren. S, M, L. Normaal 65 - Nu 55- GERUITE PANTALON. Wol/poly ester. Met bandplooi en omslag. In 4 ruiten. 32-40. Normaal 139 - Null5-

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 21