'Cruijff wil niet inzien dat Ajax beperkingen heeft' 'Ik weet waar ik aan toe ben' Takae positief over Amsterdam Karpov voor onmogelijke opgave Ex-trainer Aad de Mos Zijl-L.G.B. Het Ravijn Na bezoek aan hoofdstad Belgrado nu ook kandidaat Becker rekent wéér af met Gerulaitis Tiimnan moet nu van leider Sokolov winnen VRIJDAG 1 NOVEMBER 1985 SPORT PAGINA 13 RIJSWIJK (GPD) - Aad de Mos voorziet voor Ajax nog grotere pro blemen als geen concessies wor den gedaan aan de taktiek. Blijven die achterwege, dan zal het volgens hem zelfs nog moeilijk worden om Europa Cup-voetbal voor het vol gend jaar veilig te stellen. De Rijs- wijkse trainer, die begin mei door het bestuur van Ajax aan de kant werd geschoven, voelt zich ge sterkt in zijn mening, „nu ook Jo- han Cruijff er achter is gekomen dat er nog heel wat aan schort bij de spelers". De landskampioen heeft tot nu toe in elf wedstrijden al evenveel nederlagen geleden als in het vori ge seizoen in 34 duels. FC Gronin gen, PSV, Feyenoord en FC Utrecht hebben Ajax voorlopig(?) tot een subtopper gedegradeerd en De Mos in zijn overtuiging gesterkt dat hij .,het allemaal toch niet zo slecht heeft gezien". Het gaat hem te ver om te juichen over de huidi ge gang van zaken, daarvoor voelt hij zich na een dienstverband van vijf jaar nog te zeer betrokken bij Ajax, de club, die hem een „schit terende tijd" heeft bezorgd. Wel constateert hij met de nodi ge voldoening dat hij de terugval wel heeft zien aankomen, hoeveel sterren er in augustus in het Am sterdam-toernooi ook van de he mel werden gespeeld. „Een deel van de pers die Ajax-gezind is, maar ook het bestuur hebben die prestaties toen helemaal verkeerd ingeschat. Wat hebben zulke vriendschappelijke wedstrijden nou te betekenen? Een jaar gele den heeft Ajax onder mijn leiding ook prima gespeeld tegen Atletico Mineiros. Daarna ging het heel wat minder. Dat heb ik ook nu voor. speld en het is uitgekomen. Ik ken toch de karakters van de jongens. Een aantal kan het gewoon niet op brengen om steeds op topniveau te spelen. Die vallen op een gegeven moment weg". Van 't Schip1 Waterpolowedstrijd zaterdag 2 november. Aanvang 19.15 uur zwembad De Zijl. Aangebodendoor Mercasol. Zou De Mos nu het elftal samen stellen dat zouden meer verande- ringen aangebracht worden. Ge rald Vanenburg zou een vaste 'plaats krijgen op het middenveld („Daar speelde hij aan het eind van het vorige seizoen goed"), Rob Rij- nink, op dit moment overigens ge blesseerd, zou de positie van Van 't Schip innemen en Hans Gaijé („Hij heeft veel punten voor Ajax ver diend") zou Stanley Menzo weer uit het doel verdringen. Op de eerste plaats zou Ajax ech ter voor meer zekerheid kiezen. „Natuurlijk is dat aanvallende voetbal prachtig. Zo heb ik Ajax ook vaak laten spelen. Maar dat kan niet altijd. Tja, in kermiskoer- sen tegen Heracles en VW. Dan is het geen kunst om goed te voetbal len. Ajax zal in de grote wedstrij den echter realistischer moeten worden, wil het die niet blijven verliezen. Koeman speelt nu als li bero constant voor de verdediging. Ik bekeek dat per wedstrijd. Wat is nu het geval? De druk op de' drie overblijvende verdedigers en de keeper is erg groot. Zij moeten foutloos spelen, anders kun je het vergeten. Het gevolg is dan weer dat zij met name gele kaarten krij gen en geblesseerd raken". In theorie is het verre van denk beeldig dat Ajax zondag bij Den Bosch opnieuw onderuit gaat. In 1983 verloren de Amsterdammers in het stadion De Vliert kansloos met 3-0 en in de vorige voetbaljaar gang werd het ternauwernood 1-1. „Hoe gek het ook klinkt", zo profe teert De Mos, „zie ik Ajax zondag wel winnen. In het verleden was het ook vaak zo dat als iedereen er vanuit ging dat het niets zou wor den, dat het dan juist goed ging. Ajax zal ook weer gewoon spelen zoals het steeds met Cruijff heeft gedaan. Cruijff kennende zal hij niet van zijn tactiek afwijken. Dat komt omdat hij kennelijk nog niet wil inzien dat dit elftal beperkin gen heeft. Dat heb ik al veel eerder gemerkt. De eigen kwaliteit wordt door sommige spelers verschrikke lijk overschat. Waarom denk je dat ik het spel soms aanpaste aan de tegenstander? Niet omdat zij zo veel in huis hadden, maar alleen vanwege onze beperkingen". Arnesen Cruijff heeft nadrukkelijker dan De Mos voor aanvallend voetbal gekozen om de toeschouwers weer terug te krijgen in de stadions. In eerste instantie pakte dat ook goed uit, zodat penningmeester Lou Bartels al na enkele weken kon spreken van een „financieel ge slaagd seizoen dat alleen maar be ter zou kunnen worden". Ook nu de resultaten tegenvallen, weigert Cruijff op de defensieve toer te gaan, omdat hij ervan overtuigd is dat die omschakeling vooral kij kers zal kosten. „Maar die suppor ters", aldus De Mos, „komen ook niet meer als Ajax op de zevende SCHIPHOL (ANP) - Artur Takac, persoonlijk adviseur van IOC-voorzitter Samaranch, is met positieve ervaringen vertrokken uit Amsterdam, één van de zeven kandidaat steden voor de Olympische Zomerspelen van 1992. De Joegoslaaf, de vroegere technisch-directeur van het Inter nationaal Olympisch Comité, heeft drie dagen doorge bracht in de hoofdstad. Het bezoek van Takac vond plaats op uitnodiging van de Stichting Olympische Spelen Am sterdam en op verzoek van Samaranch zelf. Aad de Mos: "Wat ik in de toekokmst ga doen, weet ik nog niet. Ik heb geen haast". (fotoGPD) plaats staat. Ook daarom zeg ik, speel wat voorzichtiger. Als Ajax net zo gevoetbald had als vorig sei zoen dan had het nu minder tegen- goals gehad, meer punten en had den er afgelopen zondag tegen Haarlem ook meer mensen gezeten dan die tienduizend. Ach, en laten we wel zijn, dit Ajax is toch gemak kelijk af te stoppen als je de zijkan ten afschermt en je weet de as van het elftal (Koeman, Rijkaard, Van Basten - red.) uit te schakelen, dan heb je als tegenstander al veel ge- Desondanks lijkt de positie van Cruijff nog ijzersterk. Van de te genstand waarmee De Mos bij ver lies van Ajax al meteen werd ge confronteerd, is vooralsnog geen sprake. „Harmsen (voorzitter van Ajax) kan het zich natuurlijk niet permitteren om tweemaal in een jaar een trainer weg te sturen. Dat zou ook niet reëel zijn. Het bestuur van Ajax moet toch ook zien dat het niet aan de trainers, maar aan de spelers ligt. Er zijn te weinig mensen die een bal kunnen vero veren. Daarom moeten er spelers bijkomen die bij balverlies wat kunnen doen. Ajax is er niet als al leen Arnesen wordt aangetrokken, hoe goed hij ook is. Je moet ook jongens hebben die gewend zijn om te jagen op een tegenstander". Hoewel hij in theorie precies kan aangeven waar het bij Ajax mo menteel aan schort, zou Aad de Mos niet meer willen terugkeren in De Meer om in de praktijk het on gelijk van het bestuur aan te tonen. „Achteraf denk ik dat het het beste was voor beide partijen om uit el kaar te gaan, hoe moeilijk ik het er in het begin ook mee had. Na vijf jaar waren we op elkaar uitgeke ken. Je moet als trainer niet te lang bij een club blijven hangen, en ze ker niet bij een topclub. Wat ik in de toekomst ga doen? Dat weet ik nog niet. Ik heb geen haast". Voor Takac, vorig jaar de verant woordelijke Joegoslaaf voor de Winterspelen van Ser^jewo, was Amsterdam de tiende kandidaat- stad voor de Spelen van 1992, die hij bezocht. Eerder was hij in zes wintersport-oorden (uitgezonderd Anchorage) en de zomer-kandida- ten Brisbane. Belgrado en Barcelo na. Takac maakt ook deel van de BELGRADO (SID) - Belgrado heeft zich gisteren kandidaat ge steld voor de organisatie van de Olympische Zomerspelen van 1992. Dat hebben het Olympische comité van Joegoslavië en de stad Belgrado besloten. Belgrado is nu een officiële concurrent van de an dere kandidaten: Amsterdam, Bar celona, Parijs, Birmingham, Bris bane en New Delhi. Juan Antonio Samaranch, de voorzitter van het IOC, geeft de Joegoslavische hoofdstad een goe de kans, omdat tachtig procent van de vereiste accommodaties al aan wezig is. De geslaagde winterspe len van 1984 van Serajewo zouden als aanbeveling voor Belgrado moeten dienen. Vooral John van 't Schip wordt door De Mos niet hoog aangesla gen: „Iedere goede voetballer is nog geen goede prof. Van 't Schip is daar het beste voorbeeld van en zo zijn er wel meer. Als het loopt by Ajax dan is het geen punt, maar zodra het tegenzit, vallen zulke jon gens terug". ANTWERPEN (ANP) - Boris Bec ker heeft het in Antwerpen uitste kend naar de zin. De Westduitse Wimbledon-winnaar, net een week achttien, plaatste zich voor de kwart-finale door een zege op de Amerikaan Vitas Gerulaitis: 6-3 6- 4. Het karwei was in vijf kwartier geklaard. De overwinning dreigde in ge vaar te komen toen de Newyorker in de tweede set een voorsprong van 3-0 nam. Becker liet zich daar door niet intimideren en werkte de achterstand in een mum van tijd weg. Het was de vierde ontmoeting dit jaar tussen beide spelers; alle keren won de Westduitser. Becker, die inmiddels is gestegen naar de vijfde plaats op de wereldranglijst, ontmoet in de kwart-finale de Amerikaan Tim Wilkison. Ook de Zweed Mats Wilander heeft zich geplaatst voor de kwart finales. Hij won in de tweede ronde van de Poolse veteraan Wojtek Fi- bak. De setstanden waren: 6-3 6-4. In de kwartfinales speelt Wilander, die nog altijd hinder ondervindt van een lichte voetblessure, tegen zijn landgenoot Anders Jarryd. Ivan Lendl schakelde de Span jaard Sergio Casal uit. Lendl zege vierde met 7-5 4-6 6-1. In de kwart finale ontmoet de als eerste ge plaatste Lendl de Fransman Henri Leconte. Als laatste kwalificeerde John McEnroe zich voor de kwart-fina les. In 53 minuten won de Ameri kaan van de Tsjechoslowaak Pavel Slozil: 6-2 6-1. Voor een plaats bij de laatste vier tennist McEnroe te gen zijn landgenoot Mark Dickson, die in de openingsronde de Neder lander Michiel Schapers uitscha- kelde. ADVERTENTIE MONTPELLIER (ANP) - De kwalificatie van Jan Timman voor de halve finales van het kandidatentoernooi, die twee dagen geleden nog een vanzelfsprekendheid leek, dreigt met de snelheid van het licht buiten beeld te verdwijnen. De zich na de nederlaag tegen Spraggett enigszins onze ker voelende Jan Timman was gisteren in Montpellier ge dwongen in slechtere positie het remise-aanbod van Jesus Nogueiras te aanvaarden. Van zijn naaste concurrenten kre gen Sokolov en Vaganjan door blunders van de tegenpartij de overwinning in de schoot gewor pen, waardoor er een situatie is ontstaan, dat Timman morgen met wit van de nieuwe leider Sokolov zal moeten winnen, wil hij alsnog bij de eerste vier eindigen. „Zo weet ik tenminste waar ik aan toe ben. Dat vind ik wel prettig", rea geerde dë Amsterdamse groot meester nogal nuchter op de nieuw ontstane situatie. Secondant Vlastimil Hort was heel wat emotioneler. De zoveel mogelijk risico mijdende Tsjecho slowaak is langzamerhand de schrik om het hart geslagen. Tot aan het moment, dat zijn tijdelijke broodheer het podium opstapt, stampt hij hem vol met goede raad gevingen om vervolgens met kromme tenen van de zenuwen te moeten toezien hoe Timman toch zijn eigen onnavolgbare weg gaat; soms briljant, soms verdacht, maar nooit er tussenin. Zo blijkt achteraf, dat Spraggett woensdag halverwege de partij zet- tenlang op een remise-aanbod van Timman heeft zitten wachten, dat hij onmiddellijk zou hebben aan genomen. Hij was er namelijk in het geheel niet op uit de kampioen van het westen beentje te lichten. Maar Timman wilde meer en kwam zichzelf tegen. „De uitkomst van die partij heeft natuurlijk wel een zekere druk op me gelegd", gaf de Amsterdamse grootmeester toe. Na de opening sta je vrijwel ge wonnen en dan overkomt je zoiets". Vandaar dat Timman het giste ren tegen Nogueiras wat rustiger De uitslagen van de veertiende ronde zijn: Portisch (Hon) - Joesoepov (Sow) V2-V2, Sei- rawan (Vst) - Tal (Sow) 1-0, Spraggett (Can) - Vaganjan (Sow) 0-1, Nogueiras (Cub) - Timman (Ned) xh-xh, Sokolov (Sov) - Ribli (Hon) 1-0, Smislov (Sov) - Kortsjnoi (Zwi) Vfe-Vfc, Tsjernin (Sov) - Spasski (Fra) Vfe-Vè, Beljavski (Sov) - Short (Eng) 1-0. De stand: I. Joesoepov en Sokolov 8V2 pnt, 3. Tal en Timman 8 pnt, 5. Vaganjan 7'/2 pnt en 1 af gebroken party, 6. Spasski en Beljavski 7'/2 pnt, 8. Portisch, Tsjernin en Smislov 7 pnt, II. Seirawan 6 pnt 1,12. Short, Kortsjnoj, Nogueiras en Ribli 6 pnt, 16. Spraggett 4'Ai Cubaan Jesus Nogueiras (wit) en Jan Tim man (zwart) verliep als volgt: 1. d2-d4 Pg8-f6,2. c2-c4 g7-g6,3. Pbl-c3 d7- d5, 4. Pgl-f3 LfB-g7, 5. Lcl-f4 0-0, 6. Tal-cl d5xc4, 7. e2-e4 Lc8-g4, 8. Lflxc4 Pf6-h5. 9. Lf4-e3 Lg4xf3, 10. g2xf3 e7-e6. 11. Pc3-e2 Dd8-f6. 12. Pe2-g3 Ph5-f4. 13. Ddl-d2 Pf4- g2. 14. Kel-e2 Pg2xe3, 15. f2xe3 c7-c5, 16. d4-d5 e6xd5,17. Lc4xd5 Pc8-d7,18. Thl-dl Ta8-d8, 19. (3-f4 Df6-h4, 20. Ke2-fl Kg8-h8, 21. Kfl-g2 Dh4-c7, 22. Dd2-a5 h7-h5, 23. e4- e5 h5-h4, 24. Pg3-e4, remise. aanpakte. Een gedegen Gruenfel- dindier van een wat ander type dan de lange reeks die hij met Sosonko speelde en waarbij hij lange tijd. vergeefs probeerde te bewijzen, dat de witte opstelling niet deugde. Na vijf nederlagen lukte hem dat ook. Nogueiras maakte met Lf4 enigs zins de indruk twee varianten door elkaar te halen. Zwart verhinderde de rokadehield de witte koning in het midden en kwam langzamer hand beter te staan. Totdat Tim man naar eigen zeggen op de 22e zet met h7-h5 mistastte. Dat was een fout. Daarna was het niet ver antwoord meer op winst te spe len". Nogueiras voelde het aan, stelde remise voor, waarna Tim man ruim de tijd nam het voorstel te bestuderen, alvorens het aan te Picnickmand Op dat. moment leek die uit komst geen al te dramatische ge volgen te hebben. Uit de grote rie ten picknickmand, die Spasski tor ste bij het binnenkomen van de zaal, was weliswaar geen etentje voor het hele gezelschap te voor schijn gekomen, maar toch; er was weinig aan de hand. Ribli stond zelfs duidelijk beter dan Sokolov en Spraggett op zijn minst gelijk tegen Vaganjan. Met ineengezakte schouders nam Hort na de tijdcontrole de schade op. Spraggett had zich in tijdnood door Vaganjan laten beet nemen, terwijl Ribli met een stuk meer en een uur bedenktijd over op de 41e zet zo'n blunder beging, dat hij meteen opgaf. Bescheiden glimlachend ver dween Andrei Sokolov achter de coulissen in de wetenschap, dat hij de nieuwe leider is. Joesoepov brak namelijk (in betere stelling) af tegen Portisch en Tal verloor in tweede instantie van Seirawan. Daarmee is de wereldjeugdkam pioen van 1982 (Kopenhagen) in de positie, waarvoor de Russen hem kennelijk hebben voorbestemd. De pas 21-jarige schaker uit Vor- koeta, die achtereenvolgens de schaakschool van de Jonge Pio niers, die van Botwinnik en het centraal sportinstituut in Moskou doorliep, wordt nogal eens naar vo ren geschoven als woordvoerder van de Sowjet-Russische ploeg. Dat doet hy in het Frans, waarbij hij na elke zin in de lach schiet van wege de klanken, die zijn keel ver laten. commissie van het IOC, dat aan de 92 leden met stemrecht rapport dient uit te brengen over de kwali teit van de organisaties. In totaal rapporteren drie internationale commissies, voordat op 17 oktober van het volgend jaar in Lausanne by geheime stemming de beslis sing over de twee steden voor de Spelen van 1992 valt Het bezoek van Takac was oriën terend en adviserend; in het laatste geval met name over de te bouwen atletiekaemmodatie. Takac, be stuurder van de atletiekfederatie, heeft veel te maken gehad met de bouw van het nieuwe stadion van Split, dat binnenkort door Amster damse architecten wordt bezocht. Takac bezocht de Bosbaan, het RAI-complex en het Wagener-sta- dion. „De concentratie van de luchtha ven, de indooraccommodaties en het stadion spreekt mij zeer aan. Het concept ziet er gezond uit. Net als in de andere steden, die ik be zocht heb, ben ik zeer onder de in druk van de brede steun, die er in Nederland voor de Spelen bestaat. De sportwereld, de stad, de over heid, iedereen is erg enthousiast. Het IOC kan volgend jaar maar twee steden aanwijzen. Wij willen goede relaties opbouwen met .de vele kandidaten van dit moment. Dat kan voor de toekomst van be lang zijn." Negatieve aspecten van Amster dam kon Takac niet opnoemen. Het gebrek aan ervaring bij de or ganisatie van echt grote sporteve nementen pareerde de Joegoslaaf met de verwijzing naar voetbal wedstrijden, die hier zonder pro blemen waren gespeeld. Van de rellen met de krakers had hij niets gezien. Nadat voorlichtster Marijn de Koning hem alsnog op de hoog te had gebracht, merkte Takac op: „Zulke problemen kent de hele wereld. De Olympische beweging kan daarbij voor een oplossing zor gen. De steden, die de Spelen hou den, kunnen de voorzieningen in een later stadium voor de bevol king gebruiken. De huizen en flats van een Olympisch dorp kunnen voor de leniging van woningnood zorgen." Hort (links) en zijn tijdelijke broodheer Timman staan voor een loodzware opgave in Montpellier. (archieffoto anp> Timman heeft nog nooit tegen hem gespeeld. Sokolov kwam met zo'n lage ELO-rating (2555 tegen Timman 2640) naar Montpellier, dat bij de voorbereiding aan zijn aanwezigheid niet veel aandacht zal zijn geschonken. Het duo Tim man/Hort heeft echter nog een dag om die kennis aan te vullen. Hoe de zaken er precies voor staan zal pas duidelijk zyn, nadat vandaag de afgebroken partijen zijn opgeruimd. Maar men mag aannemen, dat Sokolov zeker is van plaatsing. Hy verkeert dan naar alle waarschijnlijkheid in de positie, dat hij door van Timman te winnen de deur naar de halve fina les voor de niet-Russen kan dicht gooien. De voorbereiding vergt van zijn kant zoveel werk, dat hij geen gehoor gaf aan de uitnodiging vanavond voor de Franse tv te ver schijnen. Gratis toegang voor de trouwe 'Oranjeklanten' ZEIST (GPD) De ongeveer vierhonderd trouwe supporters van het Nederlands elftal die de belangrijke WK-kwalificatie- wedstrijd Hongarije-Nederland hebben bijgewoond, krijgen van het sectiebestuur betaald voetbal een gratis toegangsbil jet voor de interland Neder- land-België op woensdag 20 no vember in Rotterdam. Na afloop van de 1-0 overwin ning op Hongarije had sectie- voorzitter And ré van der Louw dit de naar Boedapest meege reisde supporters reeds in het vooruitzicht gesteld. Via een aantal reisbureaus is de KNVB inmiddels achter de namen ge komen van deze supporters. Met de versturing van de kaar ten is reeds een begin gemaakt. Naar aanleiding van de vele schriftelijke klachten van sup porters, die op 16 oktober on danks een geldig plaatsbewijs niet werden toegelaten tot de interland België-Nederland, heeft de KNVB besloten om ju ridisch te laten onderzoeken welke stappen de gedupeerde supporters tegen de Belgische voetbalbond kunnen onderne men met het oog op een even tuele schadeclaim. MOSKOU (AFP/ANP) - Gari Kas parov staat op het punt wereld kampioen schaken te worden. Dat mag na de eerste zitting van de 21e partij, die gisteren in Moskou werd gespeeld, gerust worden aangeno men. De 22-jarige uitdager schiep zich een zodanig gunstige afgebro ken stelling, dat grootmeester Ale- xej Suetin, die normaal een gere serveerde houding aanneemt, de positie voor Karpov als verloren bestempelde. Ook de aanwezige Spaanse grootmeester Roman To- ran sprak van een hopeloze stand voor de titelverdediger. Weliswaar is er sprake van even wicht in materiaal (Karpov met zwart een loper en een paard en vijf pionnen, Kasparov twee paarden en eveneens vijf pionnen), het ruimtelijk overwicht van de uitda ger is overweldigend. Waarnemer Suetin sprak zelfs als van de moge lijkheid, dat Karpov de partij van daag zonder verder spelen op zal geven. In dat geval komt Kasparov met 12-9 voor te staan en staat Kar pov voor de vrijwel onmogelijke opgave de resterende drie partijen te winnen om wereldkampioen te kunnen blijven. Geen Moskoviet gelooft daar nog in. Net als in de voorgaande party, die in het weekeinde na 85 nogal saaie zetten naar l eu use leidde, kwam er een dame-gambiet op het bord. Op de vijfde zet week Karpov echter af. Hij speelde c7-c6 in plaats van Pg8-f6. Kasparov rea geerde daar uiterst scherp op en speelde volgens een als Botwinnik- variant bekend systeem, onver vaard de pionnen op g en h naar voren. Dat legde al direct een zwa re druk op zwart. Karpov kampte voortdurend met een gebrek aan Ld7-c8, 26. Pc3-e2 Pb6-a8. 27. Ld3-h7 Tg8- 18. 28. Thl-h6 Pa8-c7. 29. Pc2-g3 Pd6-17.30. Th6-h2 Pc7-e6, 31. Pc5-d3 Pc6-g7. 32. Tcl- hl Kd8-e7, 33 Pd3-12 T(8-d8, 34. Lh7-f5 Lc8-15. 7. g2-g4 Lf5-e6. 8 h2-h4 Pb8-d7. 9 h4-h5 Pg8-h6, 10. Lfl-e2 Pd7-b6.11. Tal-cl Le7-d6. 12 Pgl-h3 Ld6xf4. 13. Ph3xf4 Lc6- d7,14. Thl-gl -g5. 15. h5xg6e.p. h7xg6. 16. Kel-d2 Dd8-c7, 17. b2 b3 g6-g5. 18. Pf4-d3 0-0-0, 19. Tgl-hl 17-05. 20.dl-gl Ph6-17. 21 18. Ke7, Lc8, Pd7, pionnen: a7. b7, c€, ruimte en moest tandenknarsend toezien hoe de uiterst zelfverzeker de Kasparov zijn stelling stukje bij beetje polijstte. Afruil van dames en de twee torens mocht Karpov niet baten. Ook in het sterk vereen voudigde eindspel bleef de positie van Kasparov overheersend. Aan het slot van de vijf uur du rende zitting verliet Kasparov met zijn delegatieleden snel de Tsjai- kovskihal. Karpov bleef eenzaam achter, wanhopig peinzend over zyn af te geven 41e zet, terwijl het publiek de zaal verliet. Na twintig minuten staakte hy zyn gepieker en vulde zyn zet in op het formu lier. Ongetwijfeld in de weten schap, dat ook nachtelijke analyses hem niet meer zullen baten. Kaspa rov heeft immers mogelijkheden te over om te profiteren van zijn gea vanceerde pionnen en de vrijheid van zyn paardentweeling.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 13