blijft zorgen baren Mali-reis komt stuk naderbij Felle kritiek op beleid Zoeterwoude Koopavond op laag pitje Oegstgeest wil betere BBC, Europe TV, info PAGINA 2 TS3Bm\ 11 HUI VRIJDAG 25 OKTOBER 1985 Medische Diensten Raad schenkt Scheenstra wijn OEGSTGEEST - Zes flessen wijn kreeg de Oegstgeester bur gemeester mr. S. Scheenstra gis teravond aangeboden van het WD-raadslid H.A. Rijks. De li beraal schonk de eerste burger de wijn namens de gehele raad, in vergadering bijeen, die Scheenstra er mee feliciteerde dat hij is herbenoemd. Rijks wilde met zijn optreden voorkomen dat de herbenoe ming van Scheenstra wat al te zeer op de achtergrond zou ver dwijnen. Scheenstra's herbenoe ming stond vermeld als 'voor kennisgeving aangenomen'. Rijks had zich ook lichtelijk ver baasd over Scheenstra's uit spraak dat hij zijn herbenoeming 'emotieloos' had ondergaan. De zes flessen sloegen op de ambtstermijn van een burge meester, zes jaar. Of hij ze wilde gebruiken bij de toast op de vol gende zes jaar of op de zes jaar die nu achter hem liggen, liet Rijks aan de burgervader over. Die koos voor de afgelopen zes jaar. "Wat de toekomst je brengt, weet je maar nooit", verklaarde hij zijn voorzichtigheid. OEGSTGEEST - Aan het pro grammapakket van de Oegtgeester kabel zullen Europe TV en het zo geheten Infokanaal worden toege voegd. Het Engelse ITV zal wijken voor Sky Channel. Voorts zal Oegstgeest binnen de gemeen schappelijke regeling van de cen trale antenne inrichting (CAI) stap pen ondernemen om de ontvangst van de programma's van BBC-1 en BBC-2 te verbeteren. Dat is de kern van het besluit dat de Oegstgeester raad gisteravond heeft genomen. Het besluit was conform het voorstel van B en W. Aanvankelijk zag het er helemaal niet naar uit dat de raad een een sluidend standpunt zou gaan inne men. CDA, D'66 en PPR gaven te kennen geen enkele trek te hebben in uitbreiding van het aantal kana len zo lang de kwaliteit van de ont vangst van de beide BBC's niet is verbeterd. Kakebeeke (CDA) liet zich ontvallen toch al geen voor stander te zijn van allerhande com merciële stations. Deze de volledi ge vrijheid geven, heeft het gevaar in zich dat satelliettelevisie "een doolhof' wordt en de staat "cul tuurloos", betoogde de christen democraat. Kakebeeke's betoog viel in goe de aarde bij PPR'er Van Eisen. De radicaal meende dat omdat com merciële stations een andere doel stelling hebben dan de 'reguliere' stations "zij alle kosten moeten be talen om door de kabel te komen". Ep: "Anders gebruiken ze ons ge meenschapsgeld voor hun com merciële doeleinden". VVD'er Rijks bracht de omme keer in de discussie teweeg. Hij zei i hogere prioriteit aan kwaliteitsverbetering dan aan uit breiding toe te kennen. Maar vol gens de liberaal sluit het een het ander helemaal niet uit. Hij reken de voor dat de cai-tarieven (thans 17,85 gulden per maand per abon nee) by kwaliteitsverbetering met een kwartje zouden stijgen "en dat is net zo veel meer als bij uitbrei ding". Bovendien is de verwach ting dat snel tot kwaliteitsverbete ring zal worden overgegaan vol gens Rijks een illusie. Wat betreft het Infokanaal ziet Rijks mogelijk heden voor Omroep Rijnland. Na Rijks betoog ging de raad ak koord. Bosman (PvdA) stelde na mens de hële raad nog wel de voor waarde "dat ITV moet terguko- Zoeterwoudse partijen reageren op begroting ZOETERWOUDE De verkeers veiligheid blijft de drie politieke partijen in Zoeterwoude heel wat zorgen baren. Weliswaar signale ren Progressief Zoeterwoude (PZ), CDA en WD in hun reacties op de ontwerp-begroting dat er nu geluk kig een verkeersveiligheidsplan in de maak is, maar daarbij zijn alle problemen nog niet voorbij. De 'proefobstakels' in het dorp leve ren irritatie op. Een goede voor lichting over de plannen (artikelen, een vitrine) moet dat voorkomen, meent het CDA. En de WD vraagt om een evaluatie van de proef, nog dit jaar. De liberalen daarover: "Als de aangebrachte werken slechts obstakels vormen met een te geringe veiligheidsopbrengst, moet niet geaarzeld worden andere mogelijkheden te overwegen". Ander verkeersknelpunt is het parkeren van vrachtwagens in woonstraten. "Uit den boze", vin den WD, PZ en CDA. Laatstge noemde partij is blij met de aange kondigde proef met het parkeren op een ten-ein aan de Miening. Ook de WD zien de proef met belang stelling tegemoet. PZ vraagt zich af hoe het au toverkeer van Zoetermeer via de Weipoort richting Hoge Rijndijk en van Zoetermeer via het dorp richting Leiden kan worden ver minderd. "Te denken is bijvoor beeld aan verbetering van het openbaar vervoer", suggereert de partij, die B en W vraagt te pleiten voor een (snel)busverbinding van Zoetermeer via het dorp, Leiden zuid-west. Voorschoten richting Den Haag. Vrouwenweg Voorts duikt de verkeerssituatie op de Vrouwenweg weer in de reacties van de drie partyen op. Weliswaar is deze weg een aantal jaren geleden door de gemeente Leiden geannexeerd, maar het gaat wel om Zoeterwoudse inwoners, menen de christen-democraten, die "aan levensgevaarlijke situa ties worden blootgesteld". En PZ meent dat het sluipverkeer over Miening en Vrouwenweg hoe dan ook moet worden tegengegaan. Een oplossing voor het langzaam verkeer is een fietspad, menen de christen-democraten. Het CDA verzoekt burgemeester en wethou ders de aanleg van dit pad "krach tig te bevorderen". Ook op de krui sing Hoge Ryndijk-Oranjelaan, een punt dat met een toenemend aan tal ongevallen te maken heeft, moet naar een grotere veiligheid voor fietsers worden gezocht Moeilijk te verteren vinden WD en CDA de vertraging van de aan leg van ryksweg 11, ter ontlasting van de Hoge Rijndijk. De bewo ners aan de Hoge Rijndijk en de bedrijven op het industrieterrein zijn hiervan de dupe, meent de WD. Over de bezwaarmaker meldt de party: "De werkgroep Mi lieubeheer Leiden heeft kennelijk weinig begrip voor de mening van .anderen in onze samenleving". Andere wensen op verkeersge bied: sluit de Zuidbuurtseweg en Geerweg af voor doorgaand ver keer (CDA), creëer een voorrangs regeling op het industrieterrein (CDA), licht het grote aantal ver keersborden eens door om te kij ken of ze allemaal nog wel een functie hebben (WD), een eenvou dig fietspad tussen het einde van de Westeindseweg en Stompwijk (WD) en de mogelijkheden voor een directe fietsverbinding tussen Zoeterwoude en de Vlietlanden (WD). Een ander aspect van veiligheid: die van de burgers in huis en op straat. De WD heeft de indruk dat de criminaliteit in Zoeterwoude sterk toeneemt en vraagt om cij fers. De politie is onderbezet, beseft de WD, die aandringt op maatre gelen om daarin verandering te brengen. Obstakels weggehaald ZOETERWOUDE - De veilig heidsobstakels ter hoogte van het Zoeterwoudse gemeente huis aan de Noordbuurtseweg zijn in de nacht van woensdag op donderdag verwijderd. Ze waren by mist moeilijk te zien, hetgeen klachten opleverde over onveilige situaties. De gelijksoortige, blokvormi ge obstakels op de Noordbuurt seweg en Stompwijkseweg die nen wel hun proeftijd van een jaar uit. Het verlichten van de obstakels is niet mogelijk, al dus burgemeester Houdijk gis teravond tijdens de gemeente raadsvergadering. Het CDA vraagt om een inventa risatie van onveilige plaatsen in de gemeente. "Veel groen in ons dorp is mooi, maar als hierdoor plaatsen ontstaan, die 's avonds door de burger gemeden moeten worden, is dit niet goed". Ook het minimaal branden van de openbare verlich ting kan onveilig zijn, aldus het CDA. Een rampenplan kan er ook toe bijdragen dat Zoeterwoudenaren zich veiliger kunnen voelen. Maar: wat is er met dit plan gebeurd? vraagt de WD zich af. "Onze ver wondering is groot dat na vaststel ling van het plan er nauwelijks iets mee is gebeurd". Burgemeester en wethouders zullen binnenkort een antwoord pogen te geven op de vragen en wensen van de partijen. Daarna wordt de begroting voor volgend jaar vastgesteld. Een van de obstakels, op de Dr. Kortmannstraat ter hooge van de Schenkelweg i aanleg. De auto-hindernissen blijken voor heel wat irritatie te zorgen. ZOETERWOUDE - Burgemeester en wethouders van Zoeterwoude hebben het "op principiële punten met steun van CDA en WD laten afweten. Dat constateert oppositie- party Progressief Zoeterwoude in haar reactie op de ontwerp-begro ting. Ronduit teleurstellend, meent de partij. Voorbeelden die PZ aandraagt: de afspraken over het voeren van een actieve grondpolitiek en het uitgangspunt om uitsluitend voor Zoeterwoudenaren te bouwen. PZ: "Voor CDA en WD blijkt de verleiding groot om maar achter over te leunen en te wachten tot het college met voorstellen komt. Het zoeken naar oplossingen voor gemeentelijke problemen kost nu eenmaal veel tyd en energie. Mijn fractie vindt dat de raad èën actie vere rol zou kunnen spelen door initiatieven te nemen, oplossingen aan te dragen en deze ook te be spreken in de raad". Ook op economisch terrein ont breekt volgens PZ een actief be leid. B en W hebben in de afgelo pen raadsperiode te weinig gedaan Zoeterwoude nauwelijks werklo zen, kan de weekmarkt zo blij ven?", zijn enkele PZ-vragen. Schier tegenover deze kritiek staat de lof, die CDA en WD bur gemeester en wethouders in hun reacties op de begroting toezwaai en. Het CDA vindt dat zij de bezui nigingen van de rijksoverheid "keurig hebben opgevangen". Vol gens de christen-democraten zul len de gemeentelijke belastingen en tarieven nu de eerstkomende ja ren niet verhoogd hoeven te wor den. De mogelijkheid is zelfs niet uitgesloten dat er vanaf 1987 meer geld voor subsidies beschikbaar zal zijn. Toch zal men de vinger aan de pols moeten houden bij uitga ven als de opknapbeurt van het ge meentehuis en de uitvoering van het verkeersveiligheidsplan. Wat zijn de financiële consequenties van die operaties, wil het CDA we ten. De WD roemt het "alert en doortastend optreden", waardoor is bereikt dat nagenoeg heel Zoe terwoude nu op riolering is aange sloten. Goed voor het milieu, me nen de liberalen. Weer heel anders reageert PZ op het gegeven dat nu 98 procent van de gemeente op het riool is aangesloten. Hier en daar is de afwerking van de asfalterings- werken slordig uitgevoerd. "Zo slordig dat mag worden verwacht dat de regen en de komende winter een opknapbeurt begin volgend jaar weer noodzakelijk maakt". Kan de aannemer hiervoor aan sprakelijk worden gesteld, wil PZ weten. Alle partijen maken zich zorgen over de toekomstige woningbouw. Volgens het CDA hebben de finan ciële problemen bij de woning bouw in Hoge Rijndijk West (het rijk wil geen subsidie meer geven) tot gevolg dat met de bouw in Bloemenweide later dan gepland wordt begonnen. "Dat heeft zeer kwalijke gevolgen voor de bevol kingsopbouw van het dorp in de negentiger jaren", signaleert men. "Gevolg zal zijn dat een aantal ba sisvoorzieningen voor de jeugd da nig in gevaar komen". Dat kan worden voorkomen door de be bouwing van Hoge Rijndijk West II snel af te wikkelen. Wensen Andere wensen en vragen van de partijen: Uitbreiding van de minimarkt op het Watertje. Het CDA wil even tueel plaatselijke ondernemers in schakelen om bijvoorbeeld één keer per maand een groter aantal standplaatsen te creëren. Maak snel duidelijk wie er in aanmerking komt om in het leeg gekomen Aloysiuscomplex te gaan zitten (CDA). Er moet een stringenter toela tingsbeleid komen van bedrijven in het industrieterrein. De ervaring leert dat sommige bedrijven die vlak bij de huizen aan de Rijndijk zetelen, veel overlast kunnen ople veren voor bewoners. Alleen be drijven die geen geluidshinder op leveren, mogen daar van de VVD gaan zitten. Kom snel met een nota wo ningbehoefte, want door een toe nemend aantal scheidingen en het groeiend legioen alleenstaanden zullen er andersoortige huizen no dig zyn. ARTSEN De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12 tot 12.30 uur, (alleen voor spoedeisen medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg. Meyer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groeneveld, De Ruiter, B. Janssen: za 8 uur tot zo 8 uur: Y. Groeneveld, Brikkenwal 19, Leiden, tel. 218661; spreekuur Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: M. Zwijnenburg, Gallaslaan 24, Leiderdorp, tel. 412166; spreekuur Rosmolen 2. Groep 2 - Bergmeyer, Pieterse, v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis: za 8 uur tot zo 8 uur: A. van Luyk. Was- straat 2a. Leiden, tel. 122522. zo 8 uur tot 24 uur: H. Klaassen, Zwa- nenzijde 27, Leiden, tel. 213546. Groep 3 - Pleiter, J. van Leeuwen, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg: za 8 uur tot zo 8 uur: J. de Bruyne, Kern- straat 11, Leiden, tel. 141225. zo 8 uur tot 24 uur: H. Jurgens, Heren gracht 116, Leiden, tel. 125820; spreek uur Burggravenlaan 102. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v:d. Waard, Arnou: za 8 uur tot zo 8 uur: A. van Rijn, Pagani- nistraat 1, Leiden, tel. 31439; spreekuur Kennedylaan 24. zo 8 uur tot 24 uur: F. Lahr, Zoeter- woudsesingel 11, tel. 120347. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, de Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein, A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: H. de Jong, Noord- eindsplein 4a, Leiden, tel. 123752. zo 8 uur tot 24 uur: H. Prince, Vondel laan 58, Leiden, tel. 761754. Leiderdorp J. v.d. Leden. tel. 894539; za en zo spreekuur van 12.30-13 uur op Hoofd straat 8, tel. 894539. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur: J.W. de Haan, Oranjelaan 26, tel. 170605. Voor de praktijk Haaswyk: J.J. Voor- zaat/G.A. van der Steenhoven, Querido- laan 2, tel. 176867; dag en nacht bereik baar ook in het weekend. Voorschoten E. Schotanus, Leidseweg 305, tel. 766462; zo, A. Meiman, J.W. Frisolaan 13, tel. 2493. Warmond J. Hoornweg, E. Sleeboom, Prof. Aal- berselaan 2, Voorhout, tel. 02522-11393. Wassenaar Noord: G.Th. Schaepman, v. Z. v. Nye- veltstraat 42, tel. 14561; zuid: J.N. Vonk, Wittenburgerweg 106, tel. 79676. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 25 okt tot vr 1 nov door: Apotheek Aloë, Levendaal 161, Leiden, tel. 120502. Apotheek Beker, Lytweg 4, Oegstgeest. I tel. 155482. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: A.W. Helder, Hermelynvlinder 36, Lei- j den. tel. 220513. Voor de praktijk van Vestjens, v.d. Wouw: E.J.M. v.d. Wouw, Boshuizerlaan 26, I Leiden, tel. 764058. Voor de praktyk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Brandt, Homanstraat 1, Rijns burg, tel. 173266. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno men door: P.C. Akkerman, Zoeterwoudsesingel 56, Leiden, tel. 149921; spreekuur za en zo om 13 uur. Voorschoten, Wassenaar: R.M. Crul, Rozenveldlaan 14, Wasse naar, tel. 11792. WIJKVERPLEGING Leiden Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753 en 134604, na 17 uur en in het weekend te bereiken via dokterstelefoon: 122222. B en W Voorschoten: subsidie VOORSCHOTEN - De kans dat een Voorschotense delegatie snel afreist naar de jumelage-partner in Mali is groot. B en W willen voor de trip 5.000 gulden opzij leggen. Hierbovenop komt een garantie van maximaal eenzelfde bedrag wanneer de stichting jumelage Voorschoten-Kring Kita Mali er "onverhoopt niet in slaagt via ei gen activiteiten het benodigde geld bij elkaar te sprokkelen". Dit blijkt uit een voorstel aan de gemeenteraad, die zich volgende week donderdag buigt over de kwestie. Vorige week, tijdens een gecombineerde raadscommissie- vergadering, bleek dat de partijen uiteenlopend oordelen over de reisr die volgens het bestuur van le vensbelang is voor het voortbe staan van de twee jaar oude jume lage. CDA en PvdA onderstreepten toen het belang en willen 10.000 gulden subsidie geven. De meer derheid van de WD is tegen om dat het geld niet ten goede komt aan "arme Malinezen" en de in druk kan worden gewekt dat het een snoepreisje betreft. D'66 ten slotte had het over een dilemma. De partij draagt de jumelage een warm hart toe, maar vreest dat de reis verkeerd uitpakt. "Als de be volking ziet dat de helft van de be groting wordt opgeslokt door reis kosten kan dat tegen de jumelage gaan werken", voerde ze aan. B en W hebben dit ondervangen door het tegenbezoek "als een af zonderlijke activiteit te zien en de kosten zorgvuldig uit de begroting te houden". Hoe de subsidiëring in de toekomst moet lopen, weten de dagelijks bestuurders niet. De ju- melage-stichting moet zich eerst maar eens verder oriënteren op ba sis van ontwikkelingen in de sa menleving. Mocht ze kjezen voor een pro jectmatige aanpak, dan is het vol gens B en W niet onmogelijk dat wederzijdse bezoeken "een tieel onderdeel van de activiteiten zullen zyn" en rijkssubsidie bin nen handbereik komt. Met geen woord wordt in het voorstel gerept over de vraag of burgemeester P. Cannegieter mee gaat en zo ja, of hij als begeleider gaat of als onderdeel van de dele gatie. Volgens gemeentesecretaris is dat "aan de burgemeester". De eerste burger zal zijn standpunt in deze naar buiten brengen, dit hem goeddunkt. Tweederde Warmondse deelnemers haakt af Burgemeester P. Cannegieter. Naar Mali? (fotoWim Dijkman) WARMOND - Met de in mei van dit jaar in Warmond begonnen koop avonden zullen alleen de plaatselij ke slijter, een drogist, een woning- stoffeerderij en een grootgrutter doorgaan. Dat zijn vier van de twaalf a veertien deelnemers. Voor de anderen heeft voortzetting van de koopavonden gezien de geringe klandizie nauwelijks zin. Tijdens een vergadering van de ondernemersvereniging van War- De WD uitte vorige week grote bedenkingen tegen het afreizen van Cannegieter. Diens aanwezig heid bij het tekenen van een over eenkomst zou de "verkeerde in- Expositie druk" kunnen wekken dat het gaat om een contrract tussen twee ge meenten. De Pauwhof Het Wassenaars cultureel cen trum 'De Pauwhof maakt komen de zondag een begin met de uit voering van het winterprogram- ma. En wel om drie uur 's mid dags, als dr. W.G. Zelvelder, vele jaren arts bij TNO Delft, een voor dracht zal houden. Dr. Zelvelder zal het hebben over zijn onderzoek van de effec ten van geneesmiddelen, vooral slaapmiddelen. FOTOSPULLEN WEG - Uit een woning aan de Karei Doormanlaan in Voorschoten is gistermiddag een schoudertas met foto-appara- tuur ter waarde van 2000 gulden gestolen. De bewoners kwamen 's avonds thuis en troffen een troep aan. De dieven forceerden het slot van de achterdeur met vermoede lijk een schroevedraaier. De politie is nog met een onderzoek bezig. Rike Dijkstra exposeert mo menteel haar zeefdrukken op tex tiel in de hal van het Leiderdorp- se gemeentehuis. Zij is derdejaars leerling aan de Vrije Academie voor Beeldende Kunsten in Den Haag. De tentoonstelling is tot en met 3 december te zien tijdens de ope ningsuren van het gemeentehuis. Rondgang het dorp om wensen en vragen van kiezers aan te horen, 's Mor gens om tien uur is Wassenaar- noord aan de beurt, daarna het centrum. In de middaguren wor den bezoeken gebracht aan het Kerkehout, Wassenaar-zuid en de Kievit. Kindertheater 'Ik ben even weg' is de titel van het stuk dat de kindertheater- groep Klef zaterdag op voert in de aula van de pedagogische acade mie te Oegstgeest. De organisatie is in handen van de buurtgroep Haaswijk. Het stuk is geschikt voor kinderen van zeven jaar en ouder. Aanvang 16.00 uur. Autocontrole Oegstgeestenaren kunnen zater dag gratis hun auto's laten con troleren. Gekeurd wordt de deug delijkheid van banden, verlich ting, uitlaat, carosserie en rem men. De gratis autkeuring is een gezamenlijk initiatief van de plaatselijke afdeling van Veilig Verkeer Nederland en vier gara gebedrijven. De meewerkende ga ragebedrijven zijn herkenbaar aan de raambiljetten van VVN. mond in maart werd besloten om in mei te beginnen met koopavon den op vrijdag. Het betrof een proefperiode. Vanavond is de laat ste koopavond van die proefperio de. Zo eensgezind als toen tot de proefperiode werd besloten zo on afhankelijk van elkaar maken de winkeliers nu voor zichzelf uit of ze wel of niet doorgaan. Volgens slij ter Van Ree kijkt niemand daar een ander op aan. "Iedereen moet gewoon voor zichzelf uitmaken of hij op vrijdagavond open blijft, dat kan niemand verbieden of ver plichten". Voor Van Ree heeft de proef po sitief uitgepakt. "Het is in mijn ge val lonend geweest. Veel mensen doen op vrijdagavond alvast een deel van de boodschappen die ze altijd zaterdags doen zodat het net to-resultaat hetzelfde blijft maar ik zie toch ook veel vreemde gezich ten". Van Ree vertelt dat het met de extra inspanningen die moeten worden verricht om ook op vrij dagavond de winkeldeuren te ope nen wel meevalt. "Veel winkeliers wonen net als ik pal achter hun winkel. We hoeven dan niet de hele tijd in de winkel te staan, we heb ben een bel in de huiskamer". Tot aantrekking van extra personeel is volgens Van Ree nergens overge gaan. Hoe het ook zij, de proef met de koopavonden is dus minder dan voor de helft geslaagd. Van Ree: "De branche waarin ik zit leent zich er wel voor, voor anderen geldt dat niet of minder". Dinsdag De resultaten die zijn geboekt bij het streven naar uniforme slui tingstijden zyn veel positiever. Op een enkele uitzondering na zijn de winkels in Warmond nu allemaal op dinsdag of op een dagdeel van de dinsdag dicht. Ook de middag sluiting is uniform: de winkeliers lunchen allen van half een tot half twee. Tegenover die gunstige ontwik keling staat echter de voortgaande 'ontwinkeling' van de Warmondse Dorpsstraat. Zo wordt momenteel druk gewerkt aan de verbouwing van de twee winkelpanden van Van Stijn tot één woonhuis. Van Stijn had er vroeger een kappers zaak en een tabakshandel. Twee jaar geleden was heel Warmond in rep en roer toen het er naar uitzag dat Van Stijn, die met pensioen ging, zijn winkels en aangrenzende woonruimte zou verkopen aan Schuitema Vastgoed dat er een voor Warmondse begrippen fikse supermarkt wilde vestigen. Schui tema Vastgoed zag op het laatste moment toch af van de koop. Het bedrijf vond dat het in meerdere opzichten te veel beperkingen was opgelegd door het bestemmings plan Bebouwde Kom. Van Ree: "Het pand van Van Stijn is net voor onze neus weggekocht". Om toch de 'ontwinkeling' tegen te gaan kocht Van Ree samen met twee andere Warmondse midden standers het pand van het failliet gegane Papyrus. Het trio liet het pand zo verbouwen dat er plaats kwam voor twee winkels. Eén daarvan is nu verhuurd aan een reisbureau annex administratie kantoor. Voorts zyn alle zes van de winkelruimten gescheiden kamers verhuurd. Het reisbureau zal naar alle waarschijnlijkheid begin no vember zijn deruen openen. Lesbiese Vrouwen Leiden - Lange- gracht 65, disco, 21-2 uur. Filmhuis LVC - Breestraat. film 'La macchina ammazzacattivi', 21.15 uur. Leiderdorp Muzenhof - Gordynsingel, volksdansin- stuif, 20.15 uur. Wassenaar Jongerensocieteit Tent - van Z. v. Nije- veltstraat 204, optreden groep 'Law of Simplicity*, 23 uur, zaal open 21.30 uur. ZATERDAG Leiden Hooglandse kerk - manifestatie Nicara- quakomitee Leiden, 11 uur. Leonardushuis - Haagweg 14, rommel markt, kledingbeurs, 10-16 uur. Nieuwe Mare/hoek Oude Singel - an tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 uur. Wassenaar Boekhuys - Langstraat 11, schryvers markt met Remco Campert, Marijke Höweler, Bob den Uyl en Diet Ver schoor, 14-16.30 uur. Rondgang plaatselijke WD, 10 uur in Noord, daarna centrum, 's middags door Kerkehout, Zuid en de Kievit. Warmond Huize Lidwuina - Herenweg 50, bazar, 10-15 uur. Zoeterwoude Ons Huis - Kosterspad, bloembollen- markt, 10-15 uur. Huize Emmaus - Bennebroekweg 1, fan cy-fair, 14-18 uur. Oegstgeest Verpleeghuis van Wijckerslooth - Wyc- kerslootplein 3, informatiedag voor multiple sclerose patiënten en andere belangstellenden, 10 uur. Leiderdorp Sjelter - Heemraadlaan 67, snuffelmarkt van COV Excelsior, 11-16 uur. NABEZORGING ma.-vrij van 18.00-19.30 (071) 123143. Nabezor- ging na 19.30. Zaterdag van 16.30- 18.00 (071) 123143. Nabezorging na DIEFSTAL - Uit een kleding- en textielbedrijf aan de Splinterlaan in Leiderdorp zijn in de nacht van woensdag op donderdag vijftig ski jacks van 180 gulden per stuk ge stolen. Gistermiddag merkte men het verlies op. Het onderzoek door de politie is gaande.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2