mededelingen gemeentebestuur 28 okt. t/m 1 nov. '85 DIREKTSEPMCE r .*61 leiden Via Interim erv. verpleeghulpen bejaardenverzorgenden ziekenverzorgenden verpleegkundigen A/B/Z Onderhoudsbeurten Uitlaten Officiële APK Keuring Winterkontrole Banden Je kunt zien dat 't vakmensen zijn! Gemeenteraad Maandag 28 oktober a.s. om 20.00 uur. Agenda: Benoeming leden vorderingscommissie Verdere behandeling van het Economisch Wijziging art. 10 van de Woonruimteveror dening 1983 Toewijzingscriteria premie-koopwoningen in de Stevenshof en aan de Oude Heren gracht Aanpassing geluidhinderverordening Vaststelling exploitatiekosten bijzondere kleuterscholen over 1983 Bouw 98 wooneenheden voor huisvesting alleenstaanden en tweepersoonshuishou dens in vlek 5. Stevenshofjespolder Bouw 123 huurwoningen in vlek 5, Ste- venshofjespoler (239) Bouw 72 huurwoningen voor huisvesting van bejaarden in vlek 5. Stevenshofjespol der Voorzieningen in verband met vorming ba sisschool in schoolgebouw Valkenpad 1 Inrichting bijzondere basisschool Vliet 8 Groot-onderhoud 228 na-oorlogse wonin gen van de P.C.W. (Vivaldistraat e.o.) Groot-onderhoud 130 na-oorlogse wonin gen van de P.C.W. (Beethovenlaan) Wijziging Algemene Plaatselijke Verorde ning (Bestemmingsplan Stationsbuurt) Verzoeken om medewerking Voorzieningen ten behoeve van het Ste delijk Gymnasium Uitgifte grond in erfpacht in de Stevenshof voor de bouw van 11 premie B-woningen Energiebesparende maatregelen drietal gebouwen voor openbaar onderwijs (231) Hernieuwde vaststelling aantal uren vak onderwijs openbare basisscholen en vast stelling overschrijdingsquotiënt vakonder wijs bijzondere basisscholen schooljaar 1985-1986 (251) Wijziging statuten Stichting Samenwer kingsschool voor beroepsonderwijs en an der voortgezet onderwijs "De Nieuwe Vaart" (194) Intrekking Raadsbesluit van 12 december 1983 no 311 inzake uitgifte in erfpacht van onroerende goederen in de Verversbuurt Garantie geldlening Stichting Bejaarden centrum Haagwijk Wijziging woonruimteverordening 1983 Vaststelling bestemmingsplan Raadshe- renbuurt N.B. Voortaan zal een half uur voorafgaande aan elke raadsvergadering overleg plaats vinden met de fractievoorzitters (om 19.30 uur). Commissie Ruimtelijke Ordening, Open bare Werken en Verkeer Woensdag 30 oktober a.s. om 20.00 uur in kamer 23/24 van het Gulden Vlies, Breestraat. Agenda: Rapport provincie Zuid-Holland inzake verontreiniging gasfabriekterrein Lange- gracht Afdoening motie M46 inzake verbetering aanlooproute Lange Mare Voorstel inzake aanpassing van de Ge luidhinderverordening Notitie inzake verkeerssituatie Boshuizer- laan tussen Telderskade en Vijf Meilaan B en W-besluit inzake lichtmastreclame VBOK Presentatie ontwerpen voor Waagbrug Presentatie ontwerp voor marktverzamel- kraam Hoogstraat Rapportage werkgroep Planfiguren Belangstellenden, die naar aanleiding van één van de bovengenoemde agendapunten het woord willen voeren, wordt aangeraden dit uiterlijk één dag voor de vergadering aan de secretaris van de commissie ruimtelijke ordening, openbare werken en verkeer, mw. E. Visser-v.d. Vlist, telefoon 254236, ken baar te maken. Commissie voor Maatschappelijke Aan gelegenheden, Volksgezondheid en Cul tuur Donderdag 31 oktober a.s. om 20.00 uur in het Gulden Vlies, Breestraat Agenda: Benoeming lid deelcommissie molenmu seum De Valk Benoeming lid commissie Endegeest Bijdrage stichting voorzieningsfonds voor kunstenaars Overzicht werkzaamheden 1 commissie Afhandeling motie 3/85, notitie culturele fietsroute Nota sociaal juridische hulpverlening Aanschaf defibrillatoren Notitie psycho-geriatrische zorg Grondverwerving door Zuijdtwijck Jaarverslag dir. GZ/GG en GD, 1984 Rapportage tav de ontwikkeling van een (gezondheids)-zorgbeleid in agglomera- tieverband Bovenstaande vergaderingen zijn openbaar. Wie meer wil weten over de te behandelen agendapunten kan daarvoor terecht In het informatie centrum in de hal van het stadhuis. overige vergaderingen Ouderenberaad Leiden Woensdag 30 oktober a.s. om 14.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Enig agendapunt: Opzet van een nota "ouder worden in Lei den" Voor nadere informatie kunt u bellen 254766 Inspraakcommissie Woensdag 30 oktober a.s. om 20.00 uur in kamer 13 van het Gulden Vlies Agenda: Standaardprocedures Inspraak ruimtelijke ordening Vacatures van commissieleden Voor nadere informatie kunt u bellen 254167 Commissie voor de Beroep- en Bezwaar schriften Vrijdag 1 november a.s. In de koffiekamer van het stadhuis. Agenda: Er worden zes bezwaarschriften behan deld - Twee bezwaarschriften tegen een weige ring op het verzoek om een woonvergun ning; - Een bezwaarschrift tegen een afwijzing op het verzoek om een huurwoning in de Ste- venshofpolder; Een bezwaarschrift tegen de mededeling dat klager niet meer voor andere woon ruimte voorgedragen zal worden; - Twee bezwaarschriften tegen een aanzeg ging tot ontruiming. Voor Informatie "Overige vergade ringen" zie telefoonnummer(s) con tactpersonen onderaan agenda's. Diversen Voorstel verdeling stadsver- nieuwingsgelden verkrijgbaar Vanaf maandag 28 oktober a.s. is aan de informatiebalies van het stadhuis en het Stadsbouwhuis gratis verkrijgbaar het voor stel van het College van Burgemeester en Wethouders aan de Gemeenteraad voor de verdeling van de stadsvernieuwingsgelden in 1986. Het voorstel maakt als hoofdstuk stadsvemieuwingsdienst deel uit van de ge meentebegroting voor 1986 en zal in decem ber a.s. tezamen met de andere begrotings voorstellen door de Gemeenteraad worden behandeld. Inspraakprocedure Belanghebbenden en belangstellenden kun nen hierop gedurende drie weken reageren. De reacties dienen uiterlijk maandag 18 no vember bij de Gemeente ontvangen te zijn. Adressering aan: Burgemeester en Wethou ders van Leiden, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Het inspraakverslag zal op woens dag 4 december behandeld worden in de raadscommissie voor de Ruimtelijke Orde ning. Bijeenkomst over verkeers problematiek Morsweg en omgeving Op maandag 28 oktober 20.00 uur organi seert de gemeente een bijeenkomst in de aula van de B.T.S. aan de Vondellaan. Op deze avond kunnen de bewoners van en rondom de Morsweg ideeën aandragen over een oplossing van de verkeerssituatie op de Morsweg (tussen de Rijnzichtbrug en Dr. Le- lylaan). Volgens een aantal bewoners is de Morsweg nl. - ook na de opening van de Churchillbrug - nog steeds een te drukke verkeersweg. Medewerkers van de Dir. Ver keer zullen op deze avond uitleg geven over de verkeerssituatie nu en mogelijke verbete ringen voor later. Festiviteiten ter afsluiting van Heempark-jubileum Zondag 27 oktober van 13.30-17.00 u. is er in het Heempark aan de Oegstgeesterweg weer van alles te zien en te doen. Met deze middag komt er een einde aan alle festivitei ten die tussen maart en oktober georgani seerd zijn voor het 25-jarig jubileum. De afd. natuur- en milieu-educatie van Direktie Groen, - waaronder het Heempark ressor teert -, heeft haar jaarlijkse Open middag "Herfst" deze maal ook verplaatst van de kinderboerderij Merenwijk naar het Heem park. Het volgende programma wordt geboden: 13.30 u. Uitreiking prijzen van de fotowed strijd 14.00 u. Rondleiding door het park o.l.v. na- tuurgidsen van het IVN (Instituut voor Na tuurbeschermingseducatie). En verder de hele middag: In het park: Demonstratie van een grondboring. On der het motto: het bovenste laagje Heem park-grond ligt er 25 jaar, maar wat ligt er in de 2 meter eronder. Op zoek naar de blauwe zeeklei! Een speurtocht met voor alle deelnemers een aandenken Een wandeling a.d.h.v. een natuurpad boekje. Een steeketikettenroute: zomaar hier en daar een bordje met wat leuke, spitse tek sten over de planten langs het pad. Op het pleintje: Spelen en knutselen met herfstblaadjes en zaadjes. In het onderkomen: Tentoonstelling van o.a. de inzendingen van de fotowedstrijd. Diavoorstelling Groene Winkel van het IVN (posters en an dere uitgaven). Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 1+3 ma. 28 oktober Wijk 2 8 wo. 30 oktober Wijk 5 7 do. 31 oktober Wijk 4 6 vr. 1 november Bouwplannen Burgemeester en Wethouders zijn van plan de volgende bouwvergunningen te verlenen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid 8, van de Woningwet: Van der Tasstraat 14, bouwen berging Rijn- en Schiekade 100a, bouwen aan bouw aan woning en bouwen berging Rijn- en Schiekade 125, bouwen berging Truus Wijsmullerpad 30, plaatsen erfaf- scheiding Breestraat 45, inwendig verbouwen kap salon Nellie van Kolstraat 53, plaatsen erfaf- scheiding Trompstraat 53, bouwen berging Trompstraat 55, bouwen berging Trompstraat 59, bouwen dakopbouw t.p.v. achtergeveldakvlak woning Hoogstraat 1-3, 5 en 6, inrichting en ver bouw kelders tot restaurants Nieuwe rijn 19, inrichting en verbouw be gane grond tot restaurant/koffieshop Nieuwstraat 13, inrichting en verbouw be gane grond tot restaurant Adm. Helfrichweg t/o 9, bouw bedrijfspand" en bovenwoning Verder hebben Burgemeester en Wethou ders het voornemen de volgende bouwver gunningen volgens de normale procedure te verlenen: Merelstraat 46, bouwen berging Fred. v. Eedenlaan e.o., wijz. gevelkozij nen 50 woningen Vijf Meilaan, verbouwen gedeeltelijk con- structieloods tot kantoor Lammenschansweg 27. verbouwen wo ning tot kantoor met bovenwoning alsme de het bouwen van een schuur in de ach tertuin Schelpenkade 63. verbouwen en uitbrei den woning Spaarnestraat 31, plaatsen dakkapel in voorgeveldakvlak Carneoolstraat 17, plaatsen dakkapel in voorgeveldakvlak Joseph Haydnlaan 100, verbouwen en uit breiden dakkapel in voor- en achtergevel dakvlak Mahlerstraat 21, verbouwen en uitbreiden woning Voorschoterweg uitbreiden sportaccom modatie sportcomplex de Vliet veld 2. Alle bovengenoemde bouwplannen liggen vanaf 28 oktober 1985 gedurende veertien dagen (bij voorkeur tussen 10.00 uur en 12.00 uur) ter inzage in het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. In die periode kan iedereen schriftelijk bezwaar tegen de bouwplannen indienen bij Burgemeester en Wethouders van Leiden, Postbus 9100,2300 PC Leiden. Als Burgemeester en Wethouders ondanks de ingediende bezwaarschriften en de even tuele toelichting in de commissie ruimtelijke ordening, uiteindelijk toch een bouwvergun ning verlenen, krijgen de indieners van be zwaarschriften hiervan bericht. Daarbij krij gen ze ook informatie over nog openstaande beroepsmogelijkheden. Welstands commissie Maandag 28 oktober a.s. om 20.30 uur In kamer 12 van het "Gulden Vlies", Bree straat 125. Agenda: Lammermarkt 57, restauratie Bethlehem- kerk Haarlemmerstraat 26-34, bouw winkefs met bovenwoningen (kleur- en materiaal toepassingen) Haagweg (Perquin), bouwen van wonin gen Telderskade (hoek Hoflaan), bouwen van 12 woningen Hooglandsekerkgracht 8, verbouwing Stevenshofjespolder (vlek 15). bouwen van 155 woningen Kanaalweg 80, bouwen van een berging Rijnsburgerweg (tussen 127-129), bou wen van een woonhuis Jan van Goyenkade 38, bouwen van een berging Rijnsburgerweg 140, verbouwing 3e Binnenvestgracht 8 t/m 12/Reinevest- steeg, restauratie Van Heemskerkstraat 93. bouwen uitbouw en pits. dakkapel achtergevel Admiraalsweg-Admiraal Helfrichweg, bouw bedrijfspand met bovenwoning Oude Vest 89, verbouwing Haarlemmerstraat 89, verbouwen van de winkelpui Soembastraat 58, vergroten van de ber ging Cronjestraat 2a, pits. dakkapel voorgevel dakvlak Kruisstraat 12, vergroten raam voorgevel dakvlak Hoefstraat 62, pits. dakkapel zijgeveldak- vlak Lorentzkade 35, verbouwing Adm. Banckertweg 32, bouw bedrijfspand Oostdwarsgracht 8, verbouwen van de achtergevel Haven 18, verbouwen van een apotheek Hansenstraat 18, verbouwing Merelstraat 35, wijzigen van de voorgevel Lorentzkade 16, bouwen berging Montgomerystraat, bouwen berging. Bovengenoemde bouwplannen liggen maandag a.s. tussen 10.00 en 12.00 uur ter inzage bij de secretaris van de welstands commissie, kamer 116a van het Stadsbouw huis, Langegracht 72. Voor telefonische in lichtingen en aanmelding voor het spreek recht kunt u bellen met telefoonnummer 254543, b.g.g. 254559. Ruimtelijke ordening liffl Ontwerp-bestemmlngsplan Waarci- eiland De Burgemeester maakt bekend, dat met in gang van 28 oktober 1985 gedurende één maand in het Stadsbouwhuis, kamer 241, voor een ieder ter inzage zal liggen het ont- werpbestemmingsplan Waardeiland. Het ontwerp heeft betrekking op het gebied dat wordt begrensd door globaal de Nieuwe Rijn, de Oude Rijn en het Rijn-Schiekanaal. Gedurende de termijn van de terinzageleg- ging kan een ieder schriftelijk bij de Ge meenteraad (Postbus 9100, 2300 PC Lei den) bezwaren tegen het ontwerp indienen. OPEN HUIS Zaterdag 26 oktober van 14-16 uur in de speels ingedeel de splitlevel-bungalow (geschakeld) op 696 m2 grond aan de Nassaulaan 74 te Zoeterwoude. Bevat: inp. garage, woonkamer met open haard, studeer kamer, woonkeuken, 3 slaapkamers, 2 badkamers. V.v. C.V. gas, thermopane, plavuizen. f 445.000,- k.k. dullaart glas leiden bv O Al meer dan 60 |aar een begrip In glas. Alle glassoorten Isolatieglas Verzilverde spiegels GOK V0D82ETRAMEti ELKE GEWENSTE MUI MITS MKilfIKI «71WMK1U3I1 heeft direct werk voor Oiensten in overleg dag-, nacht-, weekend. Werkzaam heden voor korlere of langere tijd. Bel of kom langs bij Via Interim, hel gespecialiseerde uitzendburo voor de gezondheidszorg. Leiden: Breestraat 12, fel.: 071- 143145. Ook in Den Haag, tel.: 070-649914. Neem geen risiko en laat op tijd onder houdsbeurten aan uw auto uitvoeren. Goedkoop, maar wèl goed. Bij DS dus. Daar werken louter gediplomeerde monteurs. Ze doen hun werk nauwkeurig en voor een zeer vriendelijke prijs. Een paar voorbeeldent VW 1300 cc Kever Fiat 127 en Panda Ford Fiësta/Escort Honda Civic/Accord Mitsubishi div. typen Renault 4, 5, 6 VW div. typen Volvo 34 150,- 195,- 225,- 195,- 225,- .225,- 225,- 225,- "Vroeger was ik altijd veel kwijt voor #n onder houdsbeurt aan m'n auto. Bij DS ben ik nu een stuk goedkoper uit. En ook 'n V.V.N. keuring!" Ze doen er alleen het echt nood zakelijke, zonder je van alles aan te smeren. Tenzij je er zelf om vraagt. Want service, dat kénnen ze! DS heeft ze. Van het kwaliteitsmerk BOS AL. Kompleet gemonteerd. Een kleine greep: Ford Escort 1300 74-80140,- Datsun 100A-N10 79-80 150,- Volvo 343,1400 cc 78175,- Alles inbegrepen, dus ook het materiaal, zoals bougies, kontaktpunten en filters (exd. olie). Voor een 6 cilinder vanaf 240,- Bij de beurt ontvangt u ook het V.V.N. Veiligheidsrapport en bij goedkeuring de voorruitsticker met de krul. Als uw auto officieel gekeurd moet worden, is het goed om te onthouden dat DS 'n erkend APK keuringsstation is en dat u er voor 50,- uw auto kunt laten keuren. Nog makkelijker is het om die verplichte APK keuring samen te laten vallen met een grote onderhoudsbeurt bij DS. Dan kost de keuring u helemaal niets! De winter staat voor de deur en er hangt zelfs al vorst in de lucht.. Hoog tijd dus, voor een grondige winterkontrole van uw auto. Zodat ie u niet onverwacht in de kou laat staan. DS loopt uw auto helemaal na op de volgende punten: - kontrole vostgevoelige onderdelen, - nalopen en zonodig vorstvrij maken van ruite- sproeier en koelsysteem en antivochtbehandeling van de ontsteking, invetten deurrubbers >n - behandeling ruitewissers, deur- en a tankdopsloten, u - akku, banden en uitlaattest. 35,- inkl. BTW. Materialen niet inbegrepen. DS laat u niet in de kou staan. DS heeft de beste banden voor de laagste prijzen. Stuk voor stuk eersteklas staalradiaal. En., gratis gemonteerdl Nü, de Firestone S211 Bandenmaat 155SR13 Bandenmaat 165SR13 Bandenmaat 185/70SR13 (extra breed) 110,- Bandenmaat 175/70SR13 (extra breed) 100,- Bandenmaat 175SR14115,- Inkl. montage en BTW. Let op: per 4 stuks 20-, korting op de totaalprijs! Binnenrijden zonder afspraak! Klaar terwijl u wacht. HOGE RIJNDIJK 5. LEIDEN. TEU071) 1202C8 niripkt nnn.^t I Het Motorhuis Geopend maandag t/m vrijdag 8.30-17.30 uur en zaterdag 9.00-14.00 uur.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 14