'Uitslag kan vertrouwen geven' 5QT SDT nu NTTB hoopt op betere tijden Kasparov dicht bij wereldtitel Zwarte dag Zwarte Pion IA AF wil doping anders vervolgen Na zege op HZC/Robben wil Zijl tegen AZC vlammen ÏA&MIS: sins VRIJDAG 25 OKTOBER 1985 SPORT PAGINA 13 MOSKOU (AP/AFP) - Wereldkam pioen schaken Anatoli Karpov heeft vanmorgen de afgebroken negentiende partij om het wereld kampioenschap tegen Garri Kas parov opgegeven. Kasparov heeft daardoor een voorsprong van twee punten verworven. Kasparov was kennelijk zo zeker van zijn overwinning toen de partij gisteravond werd afgebroken, dat hy zijn voorgenomen 42ste aan de openbaarheid prijsgaf, een uniek feit voor een wereldkampioen schap. De 22-jarige Kasparov heeft nu 10,5 punten, terwijl Karpov er 8,5 heeft. Er zijn nog vijf partijen te spelen en daaruit heeft Kasparov twee punten nodig om de wereldti tel van Karpov over te nemen. De zesde Nimzo-Indische verde diging, die sinds het begin van de tweekamp op het bord kwam, gaf in het begin van de negentiende partij verbaasde blikken in het kamp van Kasparov. Karpov koos in het verloop van de strijd voor de karakteristieke zetten van de zeld zame en uitdagende Hollandse ver- dedigingsstijl. Het verbeten ge vecht werd tussen de negende en veertiende zet gekenmerkt door lange overpeinzingen. Beide groot meesters hadden voor vijf zetten één uur en tien minuten bedenk tijd nodig. Na die fase kregen de witte stuk ken van Kasparov volgens de mee denkende grootmeesters in Mos kou de overhand in een stelling, waarin Karpov als eerste voor de aanval had gekozen. Op het mo ment van afbreken, op de 42ste zet, gaf Kasparov als teken van hoog moed de voortzetting, dame slaat c7 (schaak), niet eens onder cou vert af. Hij toonde zich zeker van zijn zaak en rekende erop, dat Kar pov na een nachtje analyseren vrij dag niet eens aan het bord zou te rugkeren. Dat gebeurde dus waar mee de vierde overwinning van Kasparov een feit werd en de be slissing in de strijd om het wereld kampioenschap vrijwel is gevallen Wit: Kasparov; zwart: Karpov Het zettenverloop, Nimzo-Indische verde diging: 1. d2-d4 Pg8-P6, 2. c2-c4 e7-e€, 3. Pbl-c3; Lf8-b4, 4. Pgl-f3 Pf6-e4, 5. Ddl-c2 Nigel Short, de Amerikaan Yasser Seirawan, de Russen Rafael Va- ganjan en Artoer Joesoepov en de voor Zwitserland uitkomende ex- Rus Viktor Kortsjnoi. Voorts ma ken van deze groep deel uit de Joe goslaaf Predrag Nikolic, de Tsje- choslowaak Vlastimil Hort (in Montpellier secondant van Tim man), de Westduitser Robert Hüb- ner, de Brit Julian Hodgson, de Zweedse Europese jeugdkam pioen Ferdinand Hellers en de Ne derlanders Gennadi Sosonko, John van der Wiel en nationaal kampioen Paul van der Sterren. Voor de eerste maal zal het Hoogovens toernooi twee groot- meestergroepen omvatten. De grootmeestergroep A (categorie 13) blijft de sterkste groep van het toernooi. Grootmeestergroep B (categorie 7), met twaalf deelne mers, komt in de plaats van de vroegere meestergroep. Voor de B- groep zijn uitgenodigd: Albert Blees, Gert Ligterink, Rini Kuijf, Jeroen en Marcel Piket, Hans Ree en Jan de Wit (allen üit Nederland), Carlos Garcia-Palermo (Arg), Boris Ivkov (Joe), Stephan Kindermann (Brd), Zsuzsa Polgar (Hon) en Wita- lis Sapis (Pol). Het bestuur van de Nederlandse tafeltennisbond moest zaterdag: gedwongen aftreden. De bondsraadvergadering gaf steun aan de motie van wantrouwen die de zes Afdelin gen van de Bond indienden. Dit naar aanleiding van het beleid dat voorzitter Jaap Roeten en zijn medebestuursleden voerden. Met name de houding in zake de kwesties rond het tafeltenniscentrum in Zoetermeer en die rond de sposoring van de nationale ploeg schoten wekten wrevel bij de leden. k Jaap Roeten: dank u wel, u kunt gaan.. LEIDEN - De coup was zorgvuldig in het diepste geheim voorbereid. Voordat de buitengewone bonds raadvergadering afgelopen zater dag in Utrecht bijeen kwam, had den zes Afdelingen van de Neder landse tafeltennisbond al een wa terdicht strijdplan ontworpen. Al leen een heldere verdediging over de stormachtige verwikkelingen van de laatste maanden, zou voor zitter Jaap Roeten en zijn secon danten nog kunnen redden. Het verhaal dat de praeses in Utrecht afstak, imponeerde de toehoorders in de Jaarbeurshal geenszins. Een motie van wantro.u- wen volgde; de daaruit voort vloeiende stemming viel desa streus uit voor het zittende kabi net. De zes 'rebellen' (Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Brabant, Zwolle en Utrecht) zagen hun kans schoon en wipten Roeten c.s. uit hun zetels. Amsterdammer Paul se wel voor dat Koopman hanteerde terstond de Alphen kwam: voorzittershamer, in zijn kielzog volgden zeven bereidwilligen (on- Leidenaar Cor van Zijp), (foto ANP7 LEIDEN - In de promotieklasse van de Leidse schaak- buit, maar hij zorgde er met competitie dienden de schakers van de Zwarte Pion de overwinning alsnog in handen uit Lisse al tijdens de eerste ronde pas op de plaats te maken. Het duel tegen Alphen 1 ging voor hen met HMM|11 HL 3>/2-4V2 verloren. Een vrij verrassende uitslag, daar de ten van het tweede niet verrassen. Om muav a,e ae r Alphense equipe nogal wat nieuwe gezichten kent en te komen diende de eerste formatie niet eens op volle ingang npn^n Haniir vpt. oorlogssterkte aan te treden. De winstpunten voor het eerste kwamen op naam te staan van Houweling, Huy- zer, Gort, Den Herder, Combé en Schoonebeek. Na- "Het ging er erg emotioneel mens Voorschoten 2 scoorden Lindeboom en Kuiper toe", verhaalt interim-voorzitter 3V64V*. Favoriet Voorschoten 1 liet zich Jegen de clubgeno- der de 6-2 winst die de honneurs met onmiddellijke ten opzichte van voorgaande seizoenen danig jongd is. De geroutineerde Lisser-formatie stond daar om als licht favoriet te boek. In werkelijkheid kwam Alphen echter nauwelijks de problemen. Weliswaar wist de Lisser-kopman Jos tegen, zij slaagden erin om respectievelijk Fritschv D""" D"J-'Wise aan hun zegekar te binden. In de eerste klasse A deden de favorieten wat a Lemmers het punt met Peter Passenier te delen en klopte Rob van de Aardweg op bord twee op overtui gende wijze pnno van Dijk, maar buiten een punten i. g2-g3 l 3.9. b2xc Paul Koopman. "Ik hoop dit soort toestanden ook nooit meer mee te maken. Voor de betrokkenen is het - - ---- r--v. HP een vervelende kwestie. De afge- deling tussen G.Lemmers en Baas was de Lisser koek hen werd verwacht. Leithen 1 won met 5Vfc-2Vfe van treden bestuursleden moeten het daarmee aardig op. Mechelse, De Jong en Van Duijn Katwijk 2 (dat met slechts zes spelers kwam opdagen), niet te persoonlijk opvatten, het or- zorgden tegen respectievelijk Van Hal, Van der Poel Noordwijkerhout bleef Philidor 5 met 5-3 de baas. ter- gaan faalde collectief. Dat slechte en Ruigrok voor gedegen winstpartijen en hielpen Al- wijl Noordwijk 1 met 3xhAxh van Voorschoten 3 won. beleid pikten de zes Afdelingen phen aan een 2-4 voorsprong. Met een tweetal gunstig Rijnsburg 1-LSG 4 bleef voorlopig op 3-3 steken. In niet langer. Wij vonden dat er staande afgebroken partijen leek de winst Alphen 1B viel wel een verrassing te noteren. Roelofarends- moest worden ingegrepen", toen niet meer te kunnen ontgaan. Desondanks werd veen klopte het vorig seizoen uit de promotieklasse het nog even spannend, omdat Zwarte Pion-speler gedegradeerde Bodegraven 1 met 3-5. Philidor 4 won Tot de Bond in mei volgend jaar Godyn tegenstander H. Passenier zodanig in de pro- met een voorlopige 41/2-21/2 van Nieuwkoop 1, terwijl nieuwe bestuursverkiezingen uit- blemen bracht dat deze uiteindelijk nog verloor. Pe- VTL I-Leiderdorp 2 een voorlopige score van 4-3 kent. schrijft zit Paul Koopman het inte- trelli kwam tegen Lommerse ook al niet tot de volle Oegstgeest-Alphen 2 werd uitgesteld. rim-hoofdbestuur van de Neder landse tafeltennisbond voor. Daar mee heeft de pas 31-jarige statisti cus uit Amsterdam zich niet het ge makkelijkste bestuursbaantje op de hals gehaald. De vuilnisbelt die de afzwaaiers hebben achtergela ten, is niet gering van omvang en ruikt bovendien niet fris. Tussenpaus Koopman, tevens voorzitter van de NTTB-Afdeling Amsterdam ("maar die functie leg ik zo snel mogelijk neer"), ziet zich voor de schone taak de slechte fi nanciële situatie van het Prins- Willem Alexander Centrum te kla ren, voorts de ruzie tussen de Bonds-sponsor en clubgeldschie ters bij te leggen én vervolgens het handjevol topsporters binnen de NTTB weer op één lijn te krijgen. Zaken en conflicten die ten grond slag lagen aan de staatsgreep in Utrecht. Met name de sores om het Prins- Willem Alexander-centrum, feite lijk de hoofdoorzaak van de coup, legt een strop om de nek van het zaterdag gevormde college. Slechts vier dagen in functie werd Paul Koopman meteen voor de leeuwen geworpen, want dinsdag voerde de tijdelijke voorzitter be sprekingen met staatssecretaris c3-c4 b7-b6,12. Lcl-d2 Pe4xb2.13. Pf3xd2 d6-d5,14. c4xd5 e6xd5,15. e2-e3 Lc8-e6, 16. Dc2-c3 TfB-f7.17. Tfl-cl Ta8-b8,18. Tal-bl Tf7-e7,19. a2-a4 Le6-f7,20. Lg2-fl h7-h6,21. Lfl-d3 Dd8-d7, 22. Dc3-c2 Lf7-c6. 23. Ld3- b5 Dd7-d8,24. Tcl-dl g7-g5,25. Pd2-f3 Te7- g7, 26. Pf3-e5 f5-f4, 27. Lb5-fl Dd8-f6, 28. Lfl-g2 Tb8-d8, 29. e3-e4 d5xe4, 30. Lg2xe4 Tg7-e7, 31. Dc2-c3 Le6-d5, 32. Tdl-el Kg8- g7, 33. Pe5-g4 DfB-f7, 34. Le4xd5 Td8xd5, 35. Telxe7 Df7xe7. 36. Tbl-el De7-d8, 37. Pg4-e5 Dd8-f6, 38. c5xb6 Df6xb6, 39. g3xf4 Td5xd4,40. Pe4-f3 Pa5-b3, 41. Tel-bl Db6- f6, 42. Dc3xc7+ zwart geeft op. Toernooi Montpellier Boris Spasski heeft gisteren de uitgestelde partij uit de negende ronde van het kandidatentoernooi in Montpellier tegen Yasser Seira wan in 32 zetten gewonnen. Het was de eerste nederlaag van de Amerikaan, die hierdoor terugviel LEIDEN - Waartoe' een portiegezonde werklust' al niet kan tot een score van vijftig procent. ieiden. Zelden toonden de waterpoloërs van De Zijl/LGB Deuitsiag: Negende ronde: Spasski-Seira. zjch zó vechtlustig als gisteravond. Het resultaat van de stand: i. Tai en joesoepov (beiden Sovi s arbeidsinspanning mocht er wezen. HZC/de Robben, on- Sïpnt 5'^SraMCVib"pom^eh(Hon) 8esla8en koploper van de ereklasse en halve finalist in de en Beb'avski°(Sov[^spnt! 8.' Sevawan (Vso Europa Cup voor bekerwinnaars, werd door de losgesla- ^T^fc^Orfgp1rto^i10RibMHon" ëen Leidenaars het zwembad uitgezwommen. Schreeu- wend van geluk nam de supportersschare kennis van de (Sov) Smislov (Sov) en Short (Eng) 4 pnt, 14. Spasski (Fra) 3V4 pnt en 1 afg.partij, 15. fe" Spraggetucani 9-5 zege en verplaatste zich in polonaise naar het nabijgele- ïv. pilt gen clubhuis om op de onverwachte winst te klinken. Hoogovens Het 48e Hoogovens schaaktoer- weigerde evenwel i nooi, dat van 17 januari tot en met 2 XJ februari in Wijk aan Zee wordt ge houden, kent een sterke bezetting. De Leidse coach Jan-Evert Veer i de hossende .De Wassenaar der was uiteraard gelukkig met de behaalde punten, maar merkte te- iiuuuen, item een sierxe Dezeiung. marK van tseiKum u 1-1, 4-1). Doelpunten Zijl: Stan van Belkum (3), Mark van Belkum (3), Edwin Redegeld (2), meesters uitgenodigd, die teel in Montpellier deelnemen het kandidatentoernooi. Dat zijn kunnen zijn". "Natuurlijk", be nadrukte Veer, "de uitslag kan een gunstige uitwerking hebben, kan nei Kcuiuiuaieiiuiernuui. L»ai zijn de ionëens veel vertrouwen geven Vriend vanaf de bassinrand ook naast Jan Timman verder de Brit NuJze vandaag De Robben hebben schreeuwde, zijn formatie was niet verslagen, willen ook in Alphen vooruit te branden. Dat had deels winnen. Ten slotte zijn die ploegen te maken met de goed georgani- bijna even sterk". seerde defensie van de opponent, In kwalitatief opzicht wel, qua aan de andere kant toonden diver- mentaliteit moet AZC evenwel ho- ff steunpilaren uit de Gooise ploeg ger worden aangeslagen. De Al- We internationals Landeweerd r- Van Boeckel uitgeschakeld TOKIO (AFP) - Huub van Boeckel is gisteren in de tweede ronde van. het met 300.000 dollar (ruim 900.000 gulden) gedoteerde tennis toernooi in Tokio uitgeschakeld. De Hagenaar verloor in twee sets (3-6,3-6) van de Zweed Anders Jar- ryd. De Amerikaan Jimmy Connors kwam een ronde verder door met 6-2 en 6rl te winnen van zijn land genoot Robert Seguso. Ivan Lendl (Tsj) versloeg de Amerikaan David Pate met 6-3 en 6-3. OSLO (Rtr/SID) - De internationale atletiekfederatie (IAAF) wil doping met een nieuw strafsysteem vervolgen. In Oslo heeft de IAAF zich uitgesproken voor differentiatie in de straffen. Tot nu toe krijgt iedere overtreder van het doping-reglement een le venslange schorsing opgelegd, die vervolgens na achttien maan den op verzoek van de nationale bond kan worden opgeheven. De federatie wil de straf van geval tot geval doen verschillen. „Alleen op die manier kunnen wij op de ernst van iedere doping- zaak reageren", verklaarde IAAF-voorzitter Nebiolo in dé Noor se hoofdstad. Het afgelopen seizoen werden 1300 atleten onderzocht op het gebruik van verboden stimulerende middelen; 800 bij interna tionale wedstrijden. De onderzoeken we^detrtlfgerond in slechts zeventien laboratoria, die het werk bij lange na niet aan konden, aldus Nebiolo. phense ploeg denderde afgelopen Nieuwenhuizen) zich weinig gein- dinsdag over het toch niet kinder- sp,1,™eJ(r achtige VZC heen. Met de 13-6 Wat heet merk e de beste Hil- winst op de nieuwe club van Ton y®ïsumm?'j Ronald Hermsen op. Buunk demonsteerde de verzwak- ,wf .fP«Jdan gewoon lamlendig, te landskampioen nadrukkelijk In tijden hebben niet zo slecht ge- geen mentale dreun van de EC-uit- draaid aIf Yjnav0jd: ??f4 zou ku"' schakeling te hebben overgehou- nenzqn dat de wedstryden voor de den Europa Cup een negatieve invloed HZC/de Robben daarentegen hebben gehad. We hebben de laat- reikte zondag tot de halve finale ste t«d erg veel gespeeld. Maar dat (Vasas Boedapest is de tegenstan- mag natuurlyk geen excuus zijn. der) van de Cup voor bekerwin- De heeft dik verdiend gewon- naars. Een opkikker van jewelste nen zou je zeggen, maar gisteravond Tr was het slecht gesteld met de Hil- Vorig seizoen stond de naam van versumse equipe. Hoe coach Harry Hermsen nog vermeld op de leden lijst van de Leidse ereklasser. Vol goede moed begon de 23-jarige Hil versummer destijds aan een sei zoen bij De Zijl, nadat hij de deur in Hilversum na een serie onpretti ge ervaringen achter zich had dichtgeslagen. Voor beide partijen verliep de samenwerking niet opti maal. Hermsen kreeg na een akke fietje met de arbiters in Veenen- daal een schorsing aan zijn broek. Geen moment voldeed de Hilver summer in het afgelopen seizoen aan de hooggespannen verwach tingen. Hermsen: "Ik heb tot nu toe geen spijt van mijn beslissing om bij De Zijl te vertrekken. Ik had met de jongens geen problemen, maar het speltype lag mij niet zo. Gelukkig heb ik vandaag geen rancuneuze spelers aangetroffen. Het ging er allemaal sportief aan toe. Alleen lieten wij ons van onze slechte kant zien. Als we zo spelen in de Europa Cup maken we geen deuk". Hilversummer Dick de Jong (witte cap) zoekt e aandacht aan de verdediging. i afspeelmogelijkheid. Alex (9) en Stan i Zorgen De Zijl behoeft zich daarover geen zorgen te maken. Aan de competitie heeft het zevental van Jan-Evert Veer zijn handen meer dan vol. Het moet gezegd dat de Leidse formatie zich tot nu toe re delijk staande houdt in de ereklas se. Waar aanvankelijk na een slech te oefencampagne het ergste werd gevreesd, heeft De Zijl zich inmid dels in de kop van de ranglijst ge nesteld. Uiteraard mede in de hand ge werkt door de vervlakking in de ereklasse. "Daarom is de competi tie nu zo aardig", concludeerde Jan-Evert Veer. "De krachtén zijn verdeeld en uitslagen zijn nu moei lijker te voorspellen. De wedstrijd van vanavond is het bewijs. De Robben heeft een sterke ploeg, maar jong en onevenwichtig. Niet altijd staan ze op scherp. Daarvan hebben wij geprofiteerd. Met AZC kan hetzelfde gebeuren. Maar ook met ons. Ook De Zijl heeft een jong team". Gedisciplineerd Dat halverwege bij 5-5 het spoor bijster leek te raken. Daarvoor toonde de thuisploeg zich uiterst gedisciplineerd en had geregeld succes met de straffe man-op-man verdediging. Nadat de Hilversum mers de 5-3 achterstand hadden weggewerkt, .wankelde De Zijl evenwel. Onnodige overtredingen werden door de goed leidende ar biters Janssen en Van Vossen 'ge honoreerd* met tijdstraffen. Dat HZC vier man-meer situaties onbe nut liet (Zijl peurde vqf uit acht), onderstreepte nog eens de matige De Hilversumse missers hielden De Zijl in de kwalitatief matige maar wel spannende krachtme ting. Met Nico Landeweerd aan de kant tilde Edwin Redegeld de Lei denaars uit het dal. Mark van Bel kum vergrootte de marge naar 7-5, waarna HZC alle energiebronnen aansprak voor een slotoffensief. Die bracht geen resultaat omdat de keihard vechtende Leidenaars een onneembaar cordon rondom doel man Johan Uittenhout vormden. De mooie treffers van Mark en Stan van Belkum in de laatste mi nuten leerde De Zijl nog eens dat met hard werken veel kan worden bereikt. ROB ONDERWATER ADVERTENTIE Zaterdagmiddag 26 oktober, 14.30 uur Valken '68 Floreant in Sportpark aan de Duifraklaan te Valkenburg Aangeboden door De Ruyter Assurantiën b.v. "Ons advies kost u niefs" door Rob Onderwater Joop van der Reyden. Diens depar tement (WVC), de fiscus en nog een aantal schuldeisers hebben im mers ruim drie miljoen gulden van de Stichting PWA (een holding met vijf maatschappijtjes) te vor deren. Een aanzienlijke schulden last, die Jaap Roeten nimmer had verwacht. Door de NTTB te laten optreden als huurder van het Zoetermeerse gebouw, meende het vertrokken hoofdbestuur zich juridisch te heb ben ingedekt en de Stichting PWA (en niet de tafeltennisbond) voor de eventuele schulden te laten op draaien. De directeur van de Rijksbelas tingen dacht er evenwel anders over. Hij achtte de NTTB "zeer wel verantwoordelijk voor het gevoer de financiële beleid en de bedrijfs voering" en behandelde de Bond als rechtspersoon. Tot overmaat van ramp eiste het Rijk de WIR- subsisie (Wet Investerings Rege ling) terug, daar niet aan de vastge stelde eisen was voldaan. Ingele verde bezwaarschriften hadden geen resultaat. De fiscus liet be- slagleggen op het pas drie jaar ou de prestige-object en veilde op 26 juni de inboedel voor ruim duizend belangstellen. De Bond was intussen met de ad ministratie uitgeweken naar het nabijgelegen Poeldijk. Lang hoef de het bondspersoneel niet in het Westland te vertoeven. Derden wa ren zo 'galant' de inboedel op te ko pen en terug te schenken aan de NTTB. Omdat de gemeente Zoe termeer een tijdelijke regeling kon treffen met de schuldeisers, keerde de Bond weer naar het centrum te rug. Van de bestaande schuld is echter nog geen cent terugbetaald. Rechtspersoon "We zitten tot onze nek in de pro blemen", is Koopman zich bewust. "Blijft de fiscus ons halsstarrig be schouwen als rechtspersoon, dan kunnen we het wel vergeten. Dan zie ik geen oplossing meer. Met Van der Reyden proberen we nu uit de financiële malaise te komen. De belasting neemt ook deel in dat overleg. Het zal voorlopig wel even duren, voordat we de problemen hebben overwonnen". Wat ook van toepassing is op de sponsorperikelen. Nog steeds zijn vijf geldschieters van ereklassers verbolgen over het huwelijk dat de NTTB en Valkencourt hebben ge sloten. Nu de partijen niet tot een oplossing van de problemen zijn gekomen, hebben de clubsponsors een advocaat in de arm genomen. Ex-betaald voetbalvoorzitter Eric Vilé zal namens de vijf onderzoe ken of de sponsoring van het natio naal team niet op een andere ma nier is te regelen. Zij vinden het on toelaatbaar dat Valkencourt zowel Oranje als de ereklasser uit Val ken waard 'adopteert'. Bezorgd klopten de geldschie ters bij Roeten aan, op het moment dat de NTTB in zee dreigde te gaan met de 'suikeroom'. De toenmalige praeses zegde toe voor een oplos sing zorg te dragen, maar het con tract tussen de betrokken partijen bleek allang getekend. Waarop het kwintet geldschieters de oorlog aan de NTTB verklaarde. "Ik zal proberen de partijen tot elkaar te brengen", hoopt Paul Koopman op vrede in het tafelten- niskamp. "Ik heb de contracten ge lezen. Volgens mij is er enige speel ruimte, die de sponsors tot elkaar kan brengen. Maar eerlijk gezegd heb ik op deze,zaak nog weinig zicht. De situatie rond het Prins- Willém Alexander centrum eist mijn aandacht volledig op". Ontbinding Gezien de standvastige houding, van Valkencourt-woordvoerder/ei- genaar Brüggenwirth in deze kwestie is ontbinding van het con tract, dat de NTTB in drie jaar 175.000 gulden opleverd, de enige remedie. In dat geval zijn de overi ge sponsors eventueel bereid om het onstane verlies te compense ren, zo liet Job van Hardeveld (Dextro) zich eerder ontvallen. Waar rondom het Prins-Willem Alexander-complex en de sponso ring de storm nog lang niet is ge luwd, heerst er betrekkelijke rust in het kamp van de topsporters. Al thans, de kruitdampen die het ver trek van Bert van der Helm omga ven, zijn maar net opgetrokken. De wijze waarop de trainer na de ru zies in Gothenburg tot jeugdcoach werd gedegradeerd, was eveneens een bron van ergernis voor de 're bellerende' Afdelingen. Topsport functionaris Egbert Wëlsink koos in Zweden de zqde van de zich misdragende spelers en liet Van der Helm, voor wie hijzelf nog een lans had gebroken, als een bak steen vallen. Een typerende houding voor een bestuur, dat met zichzelf geen raad meer wist en de tafeltennisbond onbeholpen regeerde.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 13