FNVlooneis in 'sterke' bedrij ven Geen vrees voor chroom-boycot Botha DE wil meer dan helft koffiemarkt BEDRIJFSTERREIN Streven blijft werkweek van 36 uur Kans op EG-verbod hormonen neemt toe Japan prijst Delfts blauw aan per post aasMarass In Nederland al 200.000 beeldschermen Microfilm antwoord op groeiende papierberg Stokkermans in Leiden: nikkel vaak net zo goed Tipgeldregels fiscus deze week openbaar TE KOOP BEL GEMEENTE SASSENHEIM 02522-19100 WOENSDAG 23 OKTOBER 1985 ECONOMIE PAGINA 9 LUXEMBURG (GPD) - De kans is aanzienlijk toegenomen dat de lan den van de Europese Gemeen schap een totaal verbod, op het ge bruik van groeihormonen in de veeteelt zullen afkondigen. Euro pees landbouwcommissisaris mr. Frans Andriessen is dinsdag in Lu xemburg teruggekomen op zijn door Hans de Bruyn eerdere afwijzing van een totaal verbod. Volgens de Nederlandse land bouwminister Gerrit Braks neigen nu ook steeds meer landen naar het steunen van een hormoonver- AMSTERDAM (ANP) - Goedlopende bedrijven kunnen in de cao-onderhandelingen van verbod allèen Nederland wüst- 1986 een looneis van 1,5 procent verwachten. Deze loonsverhoging zou voor het eerst Duitsland, Denemarken, Grieken- sinds jaren weer een duidelijke stijging van de koopkracht betekenen voor de betrokken land en Italië, in Frankrijk, Groot- werknemers. Verlagingen van sociale premies zorgen volgend jaar al voor handhaving Brittannië, Ierland en België zijn van de koopkracht. De looneis is het opvallendste punt van het cao-beleid dat de FNV voor volgend jaar in petto heeft. De vak centrale presenteerde'gisteren in Amsterdam een nota waarin de uit gangspunten voor de nieuwe cao- onderhandelingen worden opge somd. Naast de loonsverhoging houdt zijn opgenomen, de FNV vast aan verdere arbeids- Bij bedrijven die nog tijdverkorting naar gemiddeld 36 uur in het bedrijfsleven. Dit zal vol gens de bond moeten worden be taald uit de stijging van de arbeids- produktiviteit in de ondernemin gen en uit de inwisseling in atv van de eenmalige uitkeringen (meest 1,5 procent) die in de huidige cao's r extra maatregelen om het gro- natuurlijke hormonen wel toege staan, kunstmatige «liet. Frankrijk heeft zich steeds het TOKIO (GPD) - De Japanse post bedrijven zijn een unieke actie be gonnen om de import te bevorde ren. Vanaf vandaag ligt op alle 23.000 postkantoren een veelkleu rige folder met ongeveer 115 bui tenlandse produkten. De klant hoeft maar een formulier in te vul len en de post bezorgt het veelbe geerde artikel van overzee aan huis. Het ministerie van post en tele communicatie wil, zo staat het in de officiële aankondiging, twee vliegen in een klap slaan. Het beoogt de invoer uit het buitenland gesloten markt, en de inkomsten uit de postbezorging te vergroten. Een aantal grote warenhuizen, die veel overzeese specialiteiten in de rekken hebben liggen, reageer de pro blemen zitten is de vakcentrale be reid om volgend jaar te praten over inlevering van een deel van de looneis voor korter werken. Ver dere arbeidstijdverkorting bij de overheid, de grootste werkgever in ons land, heeft de FNV voor 1986 afgeschreven. De FNV zou graag willen dat er met de werkgevers een "actualise ring" wordt gemaakt van de aanbe velingen van het Stichtingsak koord over korter werken en winstherstel. De FNV acht dit met name nuttig, omdat de onderhan delingen over verdere arbeidstijd verkorting in 1986 naar het zich laat aanzien in een aantal sectoren en bedreven moeizaam zullen gaan verlopen wegens de problemen die de werkgevers bij de invoering van een werkweek van gemiddeld 36 uur zien opdoemen. Landelijke aanbevelingen zouden daarom een steuntje in de rug voor verdere atv kunnen betekenen. In het kader van de Stichting van de Arbeid wil de FNV ook met de te aantal langdurig werklozen te- meest verzet tegen een hormomen- rug te dringen. De FNV denkt daarbij aan hoge loonsubsidies voor werkgevers die mensen uit deze groep aannemen. Die premie zou moeten worden gekoppeld aan een zekere garantie dat de betrok kene na een opleidingstijd en een praktij kperiode een vaste baan kan krijgen. In het arbeidsvoorwaardenbe leid van de FNV voor volgend jaar komt de scheiding tussen de marktsector en de overheidssector duidelijk naar voren. Hoewel het FNV-beleid gericht is op een gelij ke ontwikkeling, zowel wat betreft koopkracht als wat betreft korter werken, lijkt het erop dat de amb tenaren en trendvolgers in 1986 op beide punten aan het kortste eind zullen trekken. Dat is echter, zo stelde Stekelenburg, niet de schuld van de vakbeweging maar van de opstelling van het kabinet als werkgever. De regering heeft aangekondigd dat de lonen van het overheidsper soneel zullen worden bevroren, terwijl korter werken wat de rege ring betreft gepaard moet gaan met inleveren. De ambtenarenbonden willen dat niet: zij willen èn verbe tering van de koopkracht èn atv zonder looninlevering. De onhaal- barheid hiervan staat eigenlijk van te voren al vast, mede gezien de ge ringe bereidheid tot acties. verbod. Maar Braks zei dat de Fransen nu een minder starre hou ding aannemen. Groot-Brittannië heeft inmiddels ook al verklaard bereid te zijn in elk geval zijn voor de export bestemde vlees hor- moonvrij té laten zijn. Wanneer de EG-ministers het desondanks op hun november-ver- gadering niet eens worden, komt ook de volstrekte afwijzing door Nederland van groeihormonen op de toch te staan. Als natuurlijke hormomen toch worden toege staan 'dan zal Nederland dat deel uitmaakt van de EG wel gedwon gen zijn om daar aan mee te doen', aldus minister Braks. Maar de be windsman zei de kans daarop niet groot te achten. Het Europees Parlement heeft zich immers ook al tegen alle hor- moongebruik in de veeltèelt uitge sproken en de Europese Commis sie, het dagelijks bestuur van de EO trok. filteren zelfs haar voor stel in om onder voorwaarden na tuurlijke hormonen wel toe te staan. Braks is daarom optimis tisch over de kansen op een totaal- verbod. Hooguit zullen enkele tij delijke uitzonderingen voor be paalde lidstaten mogelijk zijn. Wetenschappers hebben al eer der gesteld dat natuurlijke hormo nen wel toelaatbaar zouden zijn. Maar Braks is daardoor niet over tuigd. Bovendien wordt door het gebruik van groeihormonen de vleesproduktie vergroot, terwijl de EG al kampt met een vleesover schot, zo zei de minister. Wanneer de ministers in november een ak koord sluiten kan het verbod al op 1 januari ingaan. De controle op de naleving ervan geschiedt natio naal, maar volgens in EG-verband opgestelde normen. Legbatterijen De landbouwministers konden het nog niet eens worden over nieuwe richtlijnen voor legbatterij en van kippen. De Europese Com missie heeft voorgesteld dat in leg batterijen voor elke kip minimaal 450 vierkante centimeter ruimte moet zijn. Nieuwe batterijen zou den daar al over twee jaar aan moe ten voldoen, oude zouden nog eens zeven jaar extra krijgen om aange past te worden. Maar vooral Denemarken en Griekenland verzetten zich tegen deze regeling. De Denen vinden haar niet ver genoeg gaan, omdat in Denemarken zelf een minimum van 600 vierkante centimeter geldt. De Grieken vinden de overgang stermijn tekort. Zy willen maxi maal 12 jaar respyt. In Nederland geldt overigens op dit moment een minimum van 425 vierkante centi meter, zodat ook daar aanpassin gen nodig zijn. ZUTPHEN - Ontwikkelingshulp op z'n Nederlands: ongeveer duizend (vaak gestolen) fietsen worden momen teel in Zutphen voor 200 gulden per stuk opgeknapt om vervolgens te worden verscheept naar Tanzania. Een project van de stichting Re-bicycling Exportproject Zutphen. Links secretaris Soolsma, rechts voorzitter Van (foto ANP) Douwe. DEN HAAG (ANP) - Het aantal be drijven met automatisering groeit sterk. Eind dit jaar zal 46 procent van de bedrijven beschikken over den snel met de klacht dat de Ja- computerapparatuur dan wel auto- panse PTT oneerlijke concurrentie matiseringspersoneel in dienst pleegt. Maar, al bladerend door de hebben. Naar verwachting zal het weinig reden computerpark dan catalogus, hebben om bang te zijn voor verlies klandizie. De lijst bevat vooral waren die te zonder deze actie weinig kans zou- bedrijven geautomatiseerd den maken. Een Duitse schaar Dit blijkt uit gegevens beeldschermen tellen. Dat bete kent een verdubbeling ten opzich- De totale werkgelegenheid voor 1983, toen 26 procent van de automatiseringspersoneel zal in 1985 naar verwachting 73.000 ar- het beidsplaatsen bedragen (25 pro- zestig gulden, een Franse pop Centraal Bureau voor de Statistiek, cent meer dan in 1983). In 1983 Dor vijfhonderd gulden (het duur- die dinsdag zijn gepubliceerd. De ten ook nog eens 140.000 mensen e artikel), en doos Zwitserse cho- gegevens zijn representatief voor dagelijks uit hoofde van hun func- )lade voor vijftig gulden. alle 83.700 ondernemingen met vijf tie achter het beeldscherm. Zestig Uit Nederland is er maar één pro- of meer werknemers die de markt- procent van de computers zal uit dukt te bestellen, en ook dat zal sector eind 1983 telde. Het gaat om kleine systemen bestaan (10 tot 50 automatisering voor administratie- duizend gulden), terwijl de totale ve doeleinden. jard gulden worden geraamd (een vijfde meer dan in 1983). De cijfers voor 1985 betreffen uit sluitend voorspellingen van de be drijven die eind 1983 reeds geauto matiseerd waren. Gemiddeld zul len er eind dit jaar 85 beelscher- men zijn per duizend werknemers. In de zakelijke dienstverlening ligt dit het hoogst (130), in de bouwnij verheid het laagst (25). Van de automatiseringskosten over 1983 (7,8 miljard) namen be drijven met 200 of meer werkne- i de helft voor hun rekening. UTRECHT (GPD) - Verlaging van de koffieprijs werkt in het voordeel van merkartikelen. Met de huidige koffieprijs (die vorige week met ongeveer een kwartje per pak t dagelijks uit hoofde van hun func- Van de totale kosten betrof 47 pro- 250 gram werd verlaagd) zit er in cent loonkosten van het automati seringspersoneel, 26 procent appa- het lopende boekjaar echter geen omzetstijging in guldens in. Maar Philips moet kopen bij Sony wel geen doorslaand den: een Delftsblauw boerenstel letje dat op een oud-Hollands deuntje rondjes draait. Prijs: vijf en zestig gulden. Als aanbeveling staat er nog bij dat elk 'handge schilderde' gezicht zijn eigen uit drukking heeft. Die op de foto is het beste te omschrijven als debiel. Dat beetje extra invoer dat met deze actie kan worden bereikt, wordt waarschijnlijk teniet gedaan OOSTERHOUT (ANP) -PD Mag- door het negatieve effect dat deze netics, een joint venture van Phi- verzameling produkten op de ge- lips en Dupont, gaat magneetban- middelde Japanse consument den kopen bij Sony. Dat is nodig moet hebben. Het wekt de indruk omdat het bedrijf, dat audio- en vi- dat uit Europa en Amerika alleen deocassetes maakt, een grote order luxe etenswaren en prullen te ha- heeft ontvangen van IBM en om- len zijn, en dan bovendien ook nog dat het bovendien 30 procent automatiseringskosten op 9,4 mil- leidings- en andere kosten. ratuurkosten, acht procent softwa- het belangrijkste is dat het volume (programma's) en 19 procent op- en het resultaat verder groeien. veel te duur. omzet maakt dan oorspronkelijk was geraamd. Marketing-manager J. Blink heeft dat meegedeeld. Hoe groot de order van IBM is wil Blink niet zeggen. Evenmin wil hij mededelingen doen omtrent de huidige omvang van de produktie van P D Magnetics. „In afwachting van een uitbreiding van de produk- tiecapaciteit kopen we magneet banden by Sony. Het gaat om een tijdelijke maatregel", aldus Blink. Computeropleiding Het ministerie van sociale zaken stelt de komende drie jaar 15,3 mil joen gulden beschikbaar voor vak opleidingen tot computerprogram meur en systeemanalist. De bijdra ge is afgesproken met het bedrijfs leven en de bonden om het tekort aan dit personeel weg te werken. De cursussen beginnen per 1 ja nuari. Voor manlijke program meurs vergoedt het ministerie tot een bedrag van 9.000 gulden, voor vrouwelijke tot 11.000. Zo wordt DEN HAAG/LEIDEN (GPD) - Het geprobeerd meer vrouwen in de in- dreigement van de Zuidafrikaanse AMSTERDAM (ANP) - Het oude bankbiljet van 100 uit 1970 met het portret van De Ruyter gaat verdwijnen. Tot 23 april volgend jaar kunnen de nog in omloop zijnde exemplaren worden ingewis seld by de vestigingen van De Nederlandsche Bank, zo heeft deze bekendgemaakt. Het betreffende biljet draagt de handtekeningen van de toenma lige bankpresident dr. J. Zijlstra en mr. C.T. de Bijll Nachenius (secretaris van de bank). Op dit moment is het meest gangbare biljet van 100 al de zgn. snip. Dit zei bestuursvoorzitter C. Boonstra van Douwe Egberts gis teren in een toelichting op het jaarverslag over het per 30 juni geëindigde boekjaar 1984-1985. Volgens Boonstra heeft een groot deel van de consumenten voorkeur voor merkkoffie, maar in tijden van hoge koffieprijzen geeft men ONTBOSSING - Per jaar wordt in de gehele wereld bijna 11 miljoen hectare tropisch bos vernietigd, vooral in ontwikkelingslanden. Tot deze conclusie komt een gisteren in Washington gepubliceerd rap port dat is samengesteld door het Instituut voor Grondstoffen in de Wereld, het Ontwikkelingspro gramma van de Verenigde Naties en de Wereldbank. De samenstel lers zeggen dat naar schatting al 40 procent van alle tropische bossen is verdwenen. Wanneer de huidige trend wordt voortgezet, zullen bin nen enkele decennia veel ontwik kelingslanden geen bos meer heb ben. daar minder aan toe dan bij lagere prijzen. In het eerste kwartaal van het lo pende boekjaar (juli tot en met sep tember) is de omzet by D.E. met tien procent gestegen. De winst lag iets boven die in hetzelfde kwar taal vorig jaar. Over het afgesloten boekjaar boekte Douwe Egberts, zoals al eerder bekend werd, een nettowinst van ruim 134 miljoen gulden, een stijging van 11 pro cent. De omzet steeg met 23 pro cent tot 4,4 miljard gulden. Voor het lopende jaar mikt het bedrijf op een verdere vergroting van het marktaandeel in de Neder landse koffiemarkt tot 53 of 54 pro cent. Met het assortimentsbeleid speelt Douwe Egberts in Neder land en daarbuiten in op moderne ontwikkelingen in de samenleving. Een pondspak Aroma Rood, spe ciale koffievarianten als Piazza en Mocca Royal, vruchtentheeën en een 'thee-for-one'-verpakking zyn hier voorbeelden van. Hoewel het bedrijf na enige stag natie in de afgelopen jaren nu weer vooruitgang vertoont, is Boonstra nog niet tevreden. De belangrijkste financiële doelstelling is te komen op een bedrijfsresultaat dat min stens 20 procent bedraagt van het gemiddelde bedrijfskapitaal. Het afgelopen jaar lag dit op 17,4 pro cent. In het eerste kwartaal steeg behalve de afzet van koffie ook die van thee en van wijnen en gedistil leerd. De afzet van tabak bleef ge lijk. AMSTERDAM (GPD) - Ondanks het toenemend gebruik van com puters op kantoren blijft de papier berg groeien. In de Verenigde Sta ten, een van de landen die toch het verst is met kantoorautomatise ring, zelfs met 22 tot 25 procent per jaar. Het antwoord bij uitstek op die uitdijende papiermassa is de microfilm. Die boodschap werd het Nederlandse bedrijfsleven gis teren meegegevep by de opening van het driedaagse internationale congres Infomatics '85 in de Am sterdamse RAI. Volgens de organisatoren is mi crofilm het aangewezen middel voor het opslaan van documentaire informatie (correspondentie, ver slagen, boeken, tijdschriftenMet de toepassing van moderne tech nieken voor informatie-opslag loopt Nederland nog achter, con stateerde congres-voorzitter drs. M. A. H. van den Akker. Deze ach terstand vreet ruimte (waarvan tot 98 procent bespaard kan worden door microfilm te gebruiken) en kost dus veel geld. De verwachting is evenwel, dat de Nederlandse markt voor micrografie-produkten - in 1983 goed voor ruim 80 miljoen gulden en dit jaar geschat op bijna 100 miljoen - nog flink zal groeien. Er zullen echter enkele hinder nissen moeten worden opgeruimd, aldus Van den Akker, die met na me pleitte voor het toekennen van wettelijke bewijskracht aan op mi crofilm opgeslagen informatie. „Per slot van rekening staat een fo tografische weergave van een do cument altijd dichter bij het origi neel dan welk afschrift ook". formatiesector te laten werken. Reclamespots Aanprijzing van een toiletreini ger door een closetpot met vrouwe lijk gezicht en stem houdt geen vernederende gelijkstelling van vrouwen met closetpotten in. Een klacht over deze STER-reclames- pot heeft de Reclameraad dan ook van de hand gewezen. Een klacht over een spot waarin een liedje voorkomt met de tekst „In de he mel is geen bier, daarom drinken wij het hier", is eveneens met geen enkel voorschrift in strijd. Met een „hemel in godsdienstige zin" heeft dit niets te maken, aldus de Recla meraad. Union Carbide Het Amerikaanse chemische concern Union Carbide heeft over het derde kwartaal van 1985 een verlies geleden van 543 miljoen dollar. De verliezen zouden vooral veroorzaakt zijn door de kosten van de herstructurering waartoe in augustus werd besloten na geruch ten over een eventuele overne ming. Die geruchten ontstonden met name door de problemen van Union Carbide na de giframp in de Indiaase stad Bhopal. president Botha om de export van de grondstof chroom naar de wes terse landen eventueel stop te zet ten, heeft niet veel indruk gemaakt op de Nederlandse chroomverwer- kende industrie. "In veel gevallen zou nikkel het chroom kunnen ver vangen: het produkt wordt er niets door Marien van den Bos slechter van, het glanst alleen wat minder", aldus Van Rhee van Stokkermans Chroomindustrie in Leiden. "Alleen voor bepaalde metaal-le geringen is chroom als grondstof niet vervangbaar", aldus een ande re ondernemer. "Maar Zuid-Afrika is weliswaar de grootste, maar ze ker niet de enige chroom-produ- vaak in de eerste plaats cent" Hoewel daarover lende kanten al gespeculeerd sprak Botha maandag eerst over dergelijke teg gelen wanneer westerse landen apparaten en artikelen- een economische boycot van Zuid- houding bijvoorbeeld Afrika door zouden willen voeren Met i en in het Britse Gemenebest wordt Een versiering die uit marketing- de roep om sancties tegen Zuid- overwegingen wellicht raadzaam Afrika de laatste weken en dagen is, maar zelden of nooit essentieel steeds luider. En, naast economi- voor de prestaties van het appa- sche zwaktepunten als het gebrek raat. Bij de meer recente auto-mo- aan energiebronnen, beschikt dellen wordt om praktische rede- Zuid-Afrika onder de grond wel nen inmiddels in toenemende ma- over een aantal andere, voor de te met kunststoffen gewerkt, westerse industrie soms vitale, Het 'verchromen' wordt in Ne- grondstoffen. derland door ongeveer 110 galvani- De Zuidafrikaanse president todW^SchtG^concernsd's hebben eigen g™seer- ®fP°^top afdelingen. Maar het gaat hier vol- platmum. Ook, minder bekende, gens Leidenaar Van Rhee om een maar in bepaalde takken van in- ster^ aan mode onderhevige be- dustne onontbeerlijke metaalsoor- drlJvlgheid, met name 2ichtbaar ten werden niet genoemd. Wel aan auto's en meubelen. Essentieel chroom. Een grondstof die in vele h t hi echter zeker niet eehn^lenwnrdtr0dm»arepe?eenu^ Problematischer wordt het bij de gebruikt wordt, maar eigenlek veredeling van metalen. De roest- slechts mDéen,^chet m^onbr vrlJ stalpannen bijvoorbeeld, maar ook de onderdelen voor in dustriële apparaten. .Ook bij Hoog ovens wordt voor bepaalde kwali teiten staal een geringe hoeveel heid ferrochroom gebruikt - hoe wel niet afkomstig uit Zuid-Afrika, voegt een woordvoerster eraan toe. In de gieteryen is de toevoeging van chroom onmisbaar. "Anders zouden ze alleen ouderwetse ploe gen kunnen maken", aldus Van Rhee. Kerncentrales Dergelijke veredelde metalen Sierstrips Bij 'chroom' gaat de gedachte de bumpers en sierstrips op auto's. De verschil- veelal lastige versiersels die extra is, gepoetst moeten worden en er als het eerste afvallen bij een aanrijding. Maar in feite zijn ontzettend veel de huis de niet machine tot de ijskast - van de Verenigde Staten chroomstrips voorzien. voor industriële en huishoudelijke toepassingen blijken over het alge meen echter niet in Nederland ge maakt te worden. Wel verwerkt, zo als bij laselektroden en vroeger wel bij Rotterdam Nuclear, het ter ziele gegane RSV-onderdeel voor kern centrales. Met name bij hoge tem peraturen geeft chroom een zeer goede bescherming, aldus Kaptein van de afdeling metaalkunde van de Technische Hogeschool Delft. Ook wordt chroom gebruikt voor kleurstoffen, voor het looien van leer, voor het slijpen en polijsten en bijvoorbeeld voor cassette bandjes van het type "chroom dio xide". Voor de Nederlandse indus trie gaat het hier echter niet om écht grote hoeveelheden. Volgens het Centraal Bureau voor de Statis tiek voerde Nederland in 1984 zo'n 55 ton ruwe chroom in. De invoer van het onbewerkte chroom-erts lijkt op het eerste gezicht wat aan zienlijker, 24.000 ton in 1984. Maar daarvan werd 22.000 ton weer uit- gevoërd, zodat hier voornamelijk sprake is van overslag in de Rotter damse haven. Een echt schaars artikel is chroom overigens niet. Kaptein ci teert het laatste rapport van de 'Club van Rome', waarin wordt ge schat dat de aangetoonde hoeveel heid chroom-erts toereikend is tot DEN HAAG (ANP) - De tipgeldre geling voor belastinginspecties komt op papier. Het ministerie van financiën hoopt hiermee de kans op affaires als klacht van Happy Family te voorkomen. Die klacht was een gevolg van een actie van belastingambtenaren, die een hasj- leverancier belastingvermindering aanboden in ruil voor een belasten de verklaring tegen dit Amster damse jongerencentrum. Hoewel hun actie laakbaar was, handelden de ambtenaren in de beste bedoe ling, aldus een woordvoerder van het ministerie. Een nauwkeurig op schrift om schreven tipgeldregeling moet de grenzen voor het gebruik van tips en de beloning daarvoor aangeven en via strikte naleving daarvan af faires als rond „Happy Family" voorkomen. De richtlijnen en pro cedures voor tipgelden bestaan overigens al en zijn bekend bij de acht regionale directies van de be lastingen. Daar moeten de inspec ties acties waarbij tips en eventue le beloningen in het geding zijn melden. De woordvoerder ver- het jaar 2345. En wordt de delfstof n°B d6Ze ViniTonrlion niaf illnnn in 7i,i/l AA.! Week OP papiSf by 8 bovendien niet alleen in Zuid-Afri ka gevonden, maar ook in een ver scheidenheid aan landen als Zim babwe, Turkije, de Filippijnen, Iran, de Verenigde Staten, Brazilië, Joegoslavië, Griekenland en India. Sowjet-Unie En voor wat betreft de niet-wes- terse economieën is het naast Alba nië en Viëtnam vooral de Sowjet- Unie die enorme hoeveelheden chroom produceert. Erg veel in druk heeft de onder druk gezette Zuidafrikaanse regering met haar dreigement dan ook niet gemaakt in Nederlandse 'chroom-kringen'. "Er zyn wel andere Zuidafrikaanse grondstoffen te bedenken die meer indruk zouden maken". op papier bij alle inspecties zullen zyn, waarmee ze dan ook openbaar worden. Dat was tot nu toe nog niet het geval. Happy Family zal overigens geen proces aanspannen tegen de fiscus wegens omkoping van de hasjdea ler van de Happy Family. Volgens mr. P. Huisman, de advocaat van het jongerencentrum, is onvol doende hard te maken dat de Am sterdamse belastingdienst gepro beerd heeft de hasjdealer om te ko pen. „Het is duidelijk dat de be trokken belastingambtenaren din gen hebben gedaan die niet door de beugel kunnen, maar of dit on rechtmatig is geweest jegens de Happy Family (het criterium voor een civiele procedure) valt niet te bewijzen", aldus Huisman. ADVERTENTIE

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 9