Ballonbad Boskoop over maand definitief op slot Valkenburgs college wil af van heffen hondenbelasting BENNING nu 699,- nu 875,- Voorstel in begroting voor volgend jaar Jeugdige redder krijgt 'walkman 'Bezoekers zijn niet meer veilig' WOENSDAG 23 OKTOBER 1985 VALKENBURG - De hon denbelasting in Valkenburg wordt volgend jaar ge schrapt als burgemeester en wethouders hun zin krijgen. In de begroting voor vol gend jaar die gisteren werd gepresenteerd, is met in komsten uit die gemeente lijke belasting geen reke ning gehouden. De gemeen teraad beslist uiteindelijk over het voorstel tijdens de begrotingsbehandeling op 3 en 10 december. De gezinnen in Valkenburg zullen volgend jaar ongeveer 22 gulden minder belasting gaan betalen. Dat schrijven burgemeester en wet houders in de aanbiedingsbrief bij de begroting, het huishoudboekje van het college. Behalve de hondenbelasting zal ook het rioolafvoerrecht komen te vervallen. Dat scheelt ongeveer 15 gulden per huishouden. Verder zullen de reinigingsrechten in het vervolg in het kader van de Afval stoffenwet worden geheven. Een heffing die volgens B en W onge veer 7 gulden lager zal uitkomen dan de huidige reinigingsheffing. Het huishoudboekje van Valken burg ziet er op dit moment volgens Burgemeester C. Sinke van Val kenburg: "Financiële positie van gemeente is solide". (archieffoto) burgemeester C. Sinke bijzonder rooskleurig uit. "Ik kan wel zeggen dat de financiële positie van Val kenburg solide kan worden ge noemd", aldus Sinke, die gisteren voor het eerst als burgemeester van Valkenburg de gemeentelijke begroting presenteerde. Valkenburg heeft, evenals veel andere gemeenten een grote mee valler gehad bij de invoering van de Wet op de Basisschool. Door een nieuwe berekening krijgt het Rijndorp ruim 134.000 gulden per jaar méér van het ryk dan voor heen. Tweede meevaller Ook bij de inning van de onroe- rend-goedbelasting heeft de ge meente een meevaller kunnen no teren. Dat komt omdat de belas ting nu ook op zogenaamde incou rante onroerende goederen van toepassing is. Incourante onroe rende goederen zijn onder meer ge bouwen waarvan de waarde in het economisch verkeer moeilijk is te schatten. Die gebouwen staan in Valkenburg bijvoorbeeld op het marinevliegkamp. Mede omdat de leiding van het vliegkamp nu ook een belasting aanslag van de gemeente kan ver wachten, incasseert Valkenburg volgend jaar 100.000 gulden méér. Door deze twee grote meevallers, die de gemeente jaarlijks bijna een kwart miljoen gulden extra ople vert, is er in Valkenburg flink wat ruimte voor nieuwe investeringen. Het college denkt onder meer de volgende nieuwe zaken in het ko mende jaar aan te pakken: de bouw van een nieuwe burgemees terswoning aan de Hoofdstraat; het aanbrengen van een lift in het ge meentehuis; de automatisering van de administratie in het ge meentehuis en uitbreiding van het aantal personeelsleden bij de ge meente. Vergrijzing De gemeente Valkenburg telt op dit moment 3090 inwoners. Vorig jaar waren dat er 3075. Volgens burgemeester C. Sinke is er sprake van een lichte vergrijzing van de gemeente. Vorig jaar waren er 233 mensen ouder dan 65 jaar. Bij de laatste telling waren dat er 235. Er worden, zo staat in de begro ting. naarstig plannen gesmeed om binnen een aantal jaren een bejaar denhuis in Valkenburg te realise ren. Wethouder M.J. Vos zei in een toelichting op de begroting onder meer dat hij hoopt dat er over vijf jaar een bejaardenhuis in Valken burg zal zijn. "Maar", zo tekende hij daarbij aan, "de termijn die ik noem is natte vingerwerk". Met het gemeentebestuur van Rynsburg is onlangs de afspraak gemaakt dat door Valkenburg eerst medewerking zal worden ver leend voor de uitbreiding van het bejaardencentrum De Vlietstede in Rijnsburg. "Daarna zal Rijnsburg de Valkenburgse plannen steunen en beschouwen als een gezamen lijk project", aldus wethouder Vos. De wethouder: "Hoewel de om standigheden voor de bouw van een tehuis in Valkenburg niet erg gunstig lijken, willen wij initiatie ven in die richting van harte onder steunen. Dit opdat de in Valken burg wonende bejaarden straks niet buiten dé gemeente huisves ting hoeven te zoeken. Ook met de gemeente Katwijk zullen wij in dit verband streven naar een goede sa menwerking". KATWIJK - De 14-jarige Katwij- ker Andy van Duinen is gistermid dag door de stichting Carnegie Heldenfonds in het zonnetie gezet. Omdat hij begin dit jaar zijn plaats- genootje Corné de Krijger van de verdrinkingsdood redde, werd hij door het Heldenfonds beloond met een 'walkman', een draagbare cas setterecorder. Het cadeau werd hem overhandig_d door burgemees ter C.A. Bos tijdens een bijeen komst in het raadhuis. Andy van Duinen verrichtte zijn heldendaad op 9 januari van dit jaar. Tijdens het schaatsen op de vijver aan het Melkpad, in de Mo lenwijk-Zuid, zag hij de 7-jarige Corné de Krijger in een wak ver dwijnen. Op zijn huik over het dunne ijs schuivend, wist Andy van Duinen de drenkeling te berei ken en hem uit het water te halen. Het moedige optreden van de jeugdige Katwijker is door het ge meentebestuur bij het Carnegie Heldenfonds aangemeld. Dit fonds beloont personen die met gevaar voor eigen leven een reddingspo ging hebben ondernomen. Volwassenen krijgen van het fonds een onderscheiding of een vergoeding voor de geleden scha de. Aan jongeren wordt meestal een geschenk overhandigd. Aanrijding KATWIJK - Een 14-jarige fietser uit Katwijk is gisteren op de Pro- vincialeweg in Katwijk gewond ge raakt bij een verkeersongeval. Het meisje stak, volgens de poli ty zonder uit te kijken, de weg over en werd daarbij aangereden door een auto bestuurd door een 58-jarige man uit Heerhugowaard. De Katwijkse is met onbekend let sel opgenomen in het Diaconnes- senhuis in Leiden. "C- - - De 'walkman' die Andy van Duinen (midden) van het Carnegie Heldenfonds kreeg voor het redden van Corné de Krijger (rechts) werd gistermiddag onmiddellijk getest. Burgemeester Bos kijkt toe. (foto Dick Hogewoningi Speciale najaarsaanbiedingen van HUSQVARNA steek in de knip 100,- EXTRA KORTING HUSQVARNA Type Classica 90 vrije arm met automatisch knoopsgat elastiek steek afwerken ritsen inzetten etón AAA Deze aanbiedingen gelden t/m 3 november Profiteer van deze aanbiedingen Koop nu, betaal desnoods in drie maanden (is kontant). HUSQVARNA type Classica 100 vrije arm met automatisch knoopsgat overlock trimotionsteek blind zdmen elastiek steek klik-voeten smeervrij HUSQVARNA TOPKWALITEIT UIT ZWEDEN NAAIMACHINECENTRUM HUSQVARNA type Optima 150 automatisch knoopsgat overlock trimotionsteek blind zomen elastiek steek afwerken smeervrij klik-voeten Steenstraat 12-12a, Leiden, tel. 071-146380 De grootste naaimachinespeciaalzaak voor Leiden en omgeving en deskundig advies Levering van: HUSQVARNA - LEWENSTEIN - PFAFF - ELNA - BERNINA - TOYOTA - ANKER Donderdag koopavond Parkeren voor de deur of bij molen De Valk Reparatie, inruil BOSKOOP - Het doek voor het Boskoopse zwembad is gevallen. Het tot op de draad versleten ballonbad wordt eind november van dit jaar definitief gesloten. Uit veiligheidsoverwegin gen is het niet langer ver antwoord om het zwembad nog langer open te houden. Als de gemeenteraad het op 31 ok tober eens is met deze zienswijze van burgemeester en wethouders, betekent dat dat Boskoop - in af wachting van de goedkeuring van Gedeputeerde Staten voor de nieuwbouwplannen en realisatie daarvan - een zwembadloos tijd perk tegemoet gaat. Het college van B en W heeft zich de afgelopen weken uitvoerig en ernstig beraden over de situatie van het huidige ballonbad. Spe ciaal de veiligheid van de zwem badbezoekers baarde het college zorgen. "Het verouderingsproces van de materialen en de bouwkun dige voorzieningen ging zo hard, dat aan de bezoekers geen optima le veiligheid meer gegarandeerd kan worden", zo zegt het college. Omdat er nog naar allerlei alterna tieve oplossingen moet worden ge zocht voor activiteiten die nog steeds in het ballonbad aan de Zij de worden georganiseerd, zal het bad nog tot 23 november voor het publiek toegankelijk zijn. Het college zegt zich terdege te realiseren dat deze sluiting voor al le betrokkenen, zowel gebruikers, verenigingen, personeelsleden als ook bestuurders, een trieste zaak is, die soms verstrekkende gevol gen kan hebben. "Onder de gege ven omstandigheden moet even wel het veiligheidsaspect het zwaarst wegen en is aan deze harde maatregel niet te ontkomen", aldus het college. Geschiedenis De geschiedenis van het huidige Boskoopse zwembad is bijna vijf entwintigjaar oud. Na eerst een ge woon buitenbad te zijn geweest, kwam er op initiatief van wijlen burgemeester G.W. baron van De- dem in 1970 een ballon (overkap ping) over het bad. Het moest een ballon zijn die er ook weer af kon, waardoor het bad zowel 's winters als 's zomers goed was te gebrui ken. Een overdekt bad, waarvoor de eerste paal al eens was geslagen, werd op die manier overbodig. De eerste ballon gaf na twee jaar. HAZERSWOUDE - De verenigin gen in Hazerswoude Rijndijk pre senteren zich zaterdag in het ge bouw 'Het Anker' aan de Chopin- laan. Daar wordt de jaarlijkse ver- enigingenmarkt gehouden, dit maal georganiseerd door de Ha zerswoudse Jeugdraad. Demon straties, films en stands moeten de bezoekers inzicht geven in de acti viteiten van het komende seizoen. Burgemeester J.W. van der Sluys opent om half twaalf offi cieel de markt, waar verenigingen op allerlei gebied acte de presence na een fikse vooijaarsstorm, reeds de geest. In de loop van '72 werd de huidige ballon aangebracht. Deze had een langere levensduur, maar het 's zomers neerhalen ervan bleek technisch en financieel een onmogelijkheid. Voldeed de ballon de eerste jaren uitstekend, tegen de jaren tachtig werd langzamerhand duidelijk dat er iets aan het Boskoopse zwem bad mankeerde. De accommodatie werd, zeker in vergelijking met an dere baden, onaantrekkelijk en was bovendien nog tamelijk duur. De ballon zorgde voor een broeieri ge atmosfeer, terwijl de zogenaam de geluidsresonantie voor een bij na oorverdovend lawaai zorgde. Het zwembad verloor behoorlijk aan populariteit. Niet alleen by het publiek, maar ook bij'de gemeente, die jaarlijks voor een tekort van ruim een half miljoen gulden moest opdraaien. Verenigingen- markt in Hazerswoude geven. Een kwartiertje later is de eerste demonstratie van de drum fanfare TTH, waarna om half een de leden van de gymnastiekvereni ging 'Aspasia' hun kunnen tonen. Begin 1980 was de toestand van de garderobe bijvoorbeeld zo slecht dat deze moest worden dichtgetim merd. Dit verouderings- dan wel ver rottingsproces woekert nog steeds voort. Vandaar dit niet geheel on verwachte besluit om tot sluiting over te gaan. Eind juni besliste de gemeenteraad van Boskoop im mers om een geheel nieuw bad te bouwen. Kosten: bijna vijf miljoen gulden. Omdat nog op goedkeu ring van Gedeputeerde Staten wordt gewacht, kan nog niet met de bouw worden begonnen. Overigens zal het nieuw te bou wen zwembad de Boskoopse ge meenschap ook nog het nodige gaan kosten. Een verhoging van de onroerend-goedbelasting van vier procent in 1986 en ook nog eens vier procent voor 1987 was al aan gekondigd om-deze zwembadkos- ten te dekken. Om kwart over een houdt 'Aspasia' een conditietraining op muziek. Een openbare les volksdansen is het volgende programmapunt. De volksdansvereniging 'Plesjati' neemt dit deel voor haar rekening. De sportschool Van der Luit is om kwart over twee aan de beurt, ter wijl de demonstraties om half vier worden afgesloten met een optre den van de dansmariekes van de carnavalsvereniging 'De Blauw- Het dak van het ballonzwembad in Boskoop lijkt langzamerhand op een lappendeken. Vanwege de (on)veilig- kousen'. Om vier uur is het einde heid gaat het zwembad dicht <f0to Nanno Bioupot) van de verenigingsmarkt gepland.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 21