KIN WIJ wil af van gastrenners Gantwarg blijft wereldkampioen 'Ze moeten het belang van de sport dienen 'We hebben misschien wel de sterkste ploeg' U.V.S. - D.F.C. ZATERDAG 19 OKTOBER 1985 PAGINA 17 LEIDEN - Hoewel Du Prie stopt als hoofdsponsor van de Leidse gastrennersvereniging, blijft de wielerploeg wat betreft voorzitter Mathijs Koornstra volgend seizoen bestaan. Dat Du Prie geen gebruik maakt van de optie om de amateur formatie ook komend seizoen fi nancieel bij te staan en slechts als co-sponsor blijft fungeren, is voor de praeses geen reden de hand doek in de ring te gooien. Voordat het voortbestaan van de ploeg is verzekerd, moeten er evenwel de nodige plooien worden gladgestre ken. Zo zal het bestuur tot een ak koord moeten komen met de nieu we geldschieter ("Een internatio naal bedrijf dat het dubbele bedrag in de ploeg steekt dan Du Prie", al dus Koornstra) én de nieuwe be leidsvoornemens van de wieler sportcommissie van de KNWU zul len op de algemene ledenvergade ring van 20 november moeten wor den afgevlakt. Gebeurt dat, dan kan de ploeg waarschijnlijk doorgaan, maar worden de voorstellen aangeno men, dan dat zou dat weieens het einde van de gastrennersvereni ging kunnen betekenen. Althans, op den duur. Want in het nieuwe beleid van de wielersportcommis sie is voor dit soort amateurploe- gen geen plaats meer ingeruimd. De nieuwe plannen komen er op r dat de KNWU een grotere door Fred Segaar Hoofdsponsor Koornstra wenst door te gaan, maar zit met het pro.bleem dat hij van sponsor moet veranderen. Vol gens de voorschriften ontstaat er dan een nieuwe ploeg en dat past niet in het KNWU-concept. De ou de geldschieter (Du Prie) dient der halve ook volgend jaar als hoofd sponsor op te treden en daarom zal de naam van deze Leidse bouwon derneming aan het team verbon den moeten blijven. Maar de nieu we sponsor wenst ook met zijn ei- 0gen naam op de voorgrond te tre- vloed wil uitoefenen op het reilen den. Wat betreft Aad Elshof, de en zeilen van de amateurs en de in- voorzitter van de wielerspori.com- vloed van de sponsors wil beper- missie van de KNWU, "maakt de ken. Dat moet gestalte krijgen met verdeling van de sponsornamen op de invoering van gesponsorde dis- de shirts niets uit, al moet Du Prie trictsselecties, waarin de sterkste renners uitkomen. Ook komt een nationale ploeg, die bij ons als hoofdsponsor inge schreven blijven staan". Aan Koornstra de taak e staat uit de beste amateurs van Ne- sing te vinden voor dit publicitaire derland. Dit alles naar voorbeeld probleem. Vooralsnog gaat hij er van de schaatsenrijdersbond. De vanuit "dat de soep niet zo heet reden van de koerswijziging zijn de wordt gegeten als zij wordt opge- slechte prestaties van de Hollandse diend. We moeten de ledenverga- amateurs, die zich nauwelijks kun- dering van de KNWU afwachten", nen meten met de buitenlandse zegt Koornstra, in het dagelijks le- renners. De bestaande gastren- ven lid van het college van bestuur nersverenigingen mogen blijven, van de Leidse universiteit, "al staat LEIDEN - Voor vfouwenploegen heeft de KNWU (nog) geen ver anderingen op stapel staan. Dus is de formatie Van Duuren-Lund- beck onder leiding van Joop Riethoven ook volgend seizoen van de partij in het wielerpeloton. Hoewel sponsor Van Duuren "niet helemaal tevreden is over het functioneren van de formatie", gaat hij nog een seizoen door. "De overeenkomst loopt immers nog een jaar aldus sponsor Van Duuren. "Ik moet de gemaakte afspra ken nakomen". Joop Riethoven zoekt ondertussen naar een derde geldschieter, die het mogelijk moet maken een sterkere formatie op de been te brengen. Hij kan putten uit rensters van de ploegen Concorde en Shimano die het bijltje er bij neer hebben gegooid. De Leidse sportorganisator, die vorig jaar ploegleider ad-interim was, ver vult komend seizoen de rol van manager. Riethoven: "Ik ben een beetje aan het afbouwen. Kan niet altijd met de ploeg mee. Daarom ben ik nu ook op zoek naar iemand die als ploegleider wil optreden. Ik denk daarbij aan Bella Hage, de zus van Keetie. Het is overigens geen makkelijke taak. Vrouwen vragen een aparte aanpak. Ik hoop dat het straks beter gaat. We krijgen in elk geval een hele goede ploeg. Mischien wel de sterkste van Nederland". het wel ongeveer vast hoe die stemming zal uitvallen". Want de stemgerechtigden zijn de afgevaar digden van de diverse districten, het hoofdbestuur en de leden van de vele commissies, die geen be lang hebben bij het voortbestaan van gastrenners verenigingen. Omdat het plan voorziet in 'meer macht' voor de clubs en juist voor ogen heeft de betaalde amateur- ploegen langzaam af te bouwen (lees: geen nieuwe), mag worden aangenomen dat de wielersport commissie het plan weet door te drukken. Aad Elshof: "We vermoe den dat het er doorkomt, al hebben niet alle clubs zich zo verguld ge toond met onze voorstellen. Dat vind ik vreemd". Want de KNWU heeft voor ogen juist die clubs "weer een eigen ge zicht te geven en de gastrenners- verenigingen langzaam af te bou wen aldus Elshof. "Binnen de gestelde termijn hebben we nu nog maar zes aanmeldingen van ama- teurploegen. Zij die het volhouden, kun je wellicht de mogelijkheid bieden zich te transformeren tot club. Maar nu neemt het aantal vanzelf al af. Het gat dat zij achter laten, moet worden opgevuld door de districtsploegen". "Wij zijn immers van mening dat het systeem van de betaalde forma ties niet aansluit op het internatio nale gebeuren en op de belangen van de clubs, die de renners ten slotte opleiden", meent Elshof. "Als jonge coureurs een beetje gaan presteren, worden ze wegge pikt en zien de clubs ze niet meer terug. Komt ook nog bij dat je daarmee clubsponsoring blok keert". 'Slapende' leden En daar wil de KNWU nu juist naar toe. De coureurs' die in een gastrennersvereniging zitten, "zijn eigenlijk slapende leden", vindt Elshof. "Het zogenaamde eredivi sie-gebeuren speelt zich buiten het gezichtsveld van de clubs af. Dat is onjuist. Daar willen we dan ook vanaf. Voor Olympia's Ronde door Nederland kon de organiserende club (Olympia) niet eens een nor male ploeg op de been brengen. Bij de eerste de beste doorkomst wer den ze er af gereden. Dat moeten we in de toekomst zien te voorko- Het is de bedoeling dat de 'pro vinciale' selecties zullen uitkomen in de A-klassiekers en in Olym pia's Ronde door Nederland. Voor het overige zullen de coureurs voor hun eigen club rijden. "Die dis trictsploegen moeten gesponsord dienen en niet hun eigen hobbv" Terwijl de Koninklijke Neder landse Wielren Unie probeert de "nieuwe lijn' vorm te geven, onder handelt Koornstra met een spon sor. "Een internationaal bedrijf Ga met een vestiging in Nederland. Deze firma heeft ook belang bij overwinningen in het buitenland. Dat was bij Du Prie anders. Mocht het met deze sponsor niet door gaan, dan wordt het moeilijk. Het is niet zo dat ze in de rij staan, bo vendien dringt de tijd. Hebben we geleden al te kennen gaf in december nog niets, dan is afgelopen. De renners moeten mers de kans hebben naar een dere ploeg uit te kijken". ling om talentvolle regionale ren ners de mogelijkheid te bieden zich verder te ontplooien in de Du Prie-ploeg, maar van die doelstel ling is de afgelopen twee jaar wei mg tot niets terecht gekomen. Het aantal lokale coureurs dat deel uit maakte van de formatie vermin derde zienderogen. "We hadden voor ogen de Leidse talenten een kans te geven, maar die hebben de meesten niet gegrepen", herinnert Koornstra zich. "De jongens hier uit de buurt hebben nog steeds een streepje voor. maar ik heb liever een zeker factor uit een andere stad dan een onzekere uit Leiden. "Bij de nieuwe sponsor zal dat nog sterker gelden. De oorspron kelijke opzet is steeds gewijzigd, maar na: voor hetzelfde geld Du Prie nu sponsor van Swift geweest. In het eerste jaar waren de resultaten nog niet geweldig, maar het afgelopen seizoen ging het een stuk beter". Dat gebeurde onder leiding van Lesly Riethoven, die een halfjaar te Doelstelling Het was aanvankelijk de bedoe- willen stoppen. "Er zaten meerde re kapiteins op één schip", weet Koornstra. "Daardoor verliep het niet helemaal naar wens. Als alles doorgaat zal Theo Hogervorst zijn rol overnemen. Hij is een profes sionele coach die er veel tijd in zal steken". "Mocht het met deze sponsor niet doorgaan dan gaan worden, maar mocht het niet lukken om een bedrijf te vinden, dan komen ze er toch. De nationale ploeg, die in 1987 van de grond moet komen, zal vooral in het bui tenland koersen". Buitenland Het bezwaar van Koornstra dat leden van zijn ploeg mogelijk gese lecteerd worden voor de Neder landse ploeg en in wedstrijden der halve tegen ploegmaten moeten koersen, gaat volgens Elshof niet op "omdat de nationale formatie voornamelijk in het buitenland zal rijden. In de praktijk zal het wel eens voorkomen dat ze hier koersen, maar de renners maken vanaf het begin van het seizoen deel uit van de nationale ploeg. Er is dan dus geen sprake van dat ze tegen makkers uit een gastrenners vereniging rijden". "Dat is mooi gezegd", vindt Ma thijs Koornstra. "Maar die renners komen wél bij ons vandaan en ze zijn door ons opgeleid. En ik weet ook met of wij onze beste renners wel zullen afstaan aan de nationale ploeg, die sinds kort ook een spon sor (AMEV) heeft. Gebeurt dat toch dan zou ik de naam van onze sponser op het shirt van onze ren ner willen terugzien". Tevens is het de bedoeling dat de streekploegen gesponsord gaan worden. "Het kan dan voorkomen dat een jongen het ene moment voor de ene en het andere moment voor een andere sponsor rijdt", al dus Koornstra. "Hoe willen ze dat oplossen?" "Dat is aan de districten", vindt Aad Elshof. "Die ploegen hoeven wat ons betreft niet per sé te i den gesponsord. Gebeurt dat dan hoeft het. voor zover het gaa om sponsors die verschillende pro dukten aanprijzen, volgens geen problemen op te leveren" "Maar", vraagt Koornstra zich af, "ik weet nog niet zo net of het er wel allemaal van komt. Mochten die districtsploegen er komen, dan bestaat de kans dat alles sponsors collectief stoppen. Dat is althans de afspraak van de belangvereni- ging van amateursponsors (BVAS). Ik denk dat de KNWU baat heeft bij onze aanwezigheid. Ze moeten het belang van de sport KAATSHEUVEL (ANP) - Voor de vierde keer heeft Anatoli Gant warg de wereldtitel veroverd. Na bijna vier uur in de negentiende partij van de damtweekamp bood Rob Clerc gistermiddag in Kaats heuvel zijn tegenstander remise aan. Tegelijk kon hij hem felicite ren met de prolongatie van de titel, omdat Gantwarg door de punten- deling op een voorsprong van 20-18 kwam. Rob Clerc heeft tot het laatste moment geprobeerd de zaak nog in zijn voordeel te doen keren. In het voorlaatste duel speelde de Neder landse uitdager een scherpe ope ning, maar de wereldkampioen uit de Sowjet-Unie hield de zaak zo overzichtelijk mogelijk. Dat leidde tot een grote vereenvoudiging in het middenspel. Clerc behield wel iswaar het lichte voordeel, maar hij had inmiddels ook alweer zoveel tijd gebruikt, dat hij zich geen illu sies meer hoefde te maken. Voor Gantwarg was de zestiende pun- tendeling voldoende, omdat hij, ook in het verrassende geval dat hij de laatste partij verliest, bij een ge lijke eindstand reglementair de ti tel behoudt. ADVERTENTIE Sportcomplex "Kikkerpolder" Zondag a s aanvang 14 00 uur COMPETITIEWEDSTRIJD EERSTE KLASSE Deze advertentie 5 aangeboden door Nieuwe Rijn 23, Leiden Leiden LUXOR (121239): 'Het smaragdgroe ne oerwoud', dag. 14.30,19.00 en 21.30 uur, al. LIDO 1, 2, 3, 4 en STUDIO, (124130/ 133210): 'Rambo', 12 jaar. 'Mad Max in de donderkooi', 12 jr. 'Fletch', al. 'Desperately seeking Susan', al. dag. 14.30, 19.00 en 21.15 uur 'Cocoon', al. dag. 19.00 en 21.15 uur, ma. en di. ook 14.30 uur. Kindermatinee: 'Sneeuwwitje', do. 11 m zo. en woe. 14.30 uur, al. TRIANON (123875): 'The cotton club', da. 14.30, 19.00 en 21.15 uur, zo. 14.15, 16.30, 19.00 en 21.15 uur. REX (125414): 'Meisjes voor extra wensen', da. 14.30, 19.00 en 21.15 uur. KIJKHUIS (142895): 'Tristana', do. V m zo. 20.00 en 22.15 uur. 'Midnight express', ma. 20.00 en 22.15 'Schatjes', di. 20.00 en 22.15 uur. 'Un chien Andalou en L'Age d'or', woe. 20.00 en 22.15 uur. Alphen (voor reserveringen 01720-20800) EURO: 'Mad Max in de donderkooi'. dag. 18.30 en 21.00 uur. do. t/m zo. en woe. ook 14.00 uur, 12 jr. Nachtvoorstelling: 'Mad Max in de donderkooi', za. 24.00 uur, 16 jr. EURO: 'Desperately seeking Susan', dag. 18.30 en 21.00 uur, do. t/m zo. en woe. ook 14.00 uur. Nachtvoorstelling: 'Desperately see king Susan. za. 24.00 uur. 16 jr. EURO: 'Rambo'. da. 19.00 en 21.30 uur. 12 jr. Kindermatinee: 'Assepoester', do. t/m zo. en woe. 14.15 uur. Nachtvoorstelling: 'Rosalie', za. 24.00 uur. 18 jr. EURO: 'Vier vuisten in het kwadraat', dag. 18.45 en 21.15 ur. al. Nachtvoorstelling: 'Eerste hulp bij sex', za. 24.00 uur. 18 jr Voorschoten (voor reserveringen 01717-4354) Greenway: 'A view to a kill', do. t/m zo. 15.45 en 19.00 uur, ma., di. en woe. 20.15 uur, 12 jr. 'The killing Fields', do., vr. en za. 21.15 uur, 16 jr. 'Les nuits de la pleinelune'. zo. 21.15 uur, 16 jr. Kindermatinee: 'Lucky Luck in Day- sy Town', do. t/m zo. en woe. 14.00 uur. al. Katwijk (voor reserveringen 01718-74075) CITY 1: 'Flesh Blood', do., vr.. za.. zo. en woe. 14.45, 19.00 en 21.15 uur, ma., di. 19.00 en 21.15 uur. 16 jr. CITY 2: 'Best defense', zie tijden City 1, al. CITY 3: 'Revenge of the nerds', zie tij den City 1, 12 jr. CITY 4: 'A view to a kill', dag. 19.00 en 21.15 uur. zo. ook om 14.45 uur, 12 jr. Kindermatinee: 'De fluit met 6 smur fen'. do., vr., za. en woe. 14.45 uur. LIDO: 'A woe. 15.00 uui 20.15 uur, ma. 'Body double' 15.00 uur, di. 20.15 i kill', do.. za. ook 19.00 u 19.00 uur, 12 jr. 21.15 u Ongèvallendienst ziekenhuizen Leiden Ongevallendienst elke dag Acade misch Ziekenhuis behalve van dins dag 13 00 uur tot woensdag 13 00 uur (Diaconessenhuis) en van vrijdag 13.00 uur tot zaterdag 13.00 uur (Elisa beth Ziekenhuis). Bezoekuren ziekenhuizen Diaconessenhuis: Dagelijks van 16.00-17.00 uur én van 18.30-19.30 uur. met uitzondering van Afdeling intensieve zorg: van 10.30- 11.00 uur en van 19.00-19.30 uur en na overleg met de dienstdoende ver pleegkundige. Kinderafdeling: van '10.30-19.00 uur en na overleg met de dienstdoende verpleegkundige. Jongerenafdeling van 16 00-17.00 uur en van 18.30-19.30 uur Sportmedisch Advies Centrum: Blessurespreekuur Elisabeth Zie kenhuis Leiderdorp, 's maandags van 19.30-20.30 uur Bezoekuren St. Elisabeth Ziekenhuis: Volwassenen dagelijks van 14.00- 14 45 en van 18 30-19.3^) uur. Klasse afd. dagelijks van 11.15-12.00 uur. van 14.00-14.45 uur er^van 18.30- 19.30 uur. Kraamafdeling. dagelijks van 11.15- 12.00 uur (alleen voor echtgenoot), en van 15.00-16.00 uur en van 18.30-19 30 Kinderafdeling: dagelijks van 15.00- 18 30 uur. Afdeling C C U. (hartbewaking) dage lijks van 14.00-14.30 uur en van lb 00- 19.30 uur Intensieve verpleging dagelijks Prematurenafdelïhg voor ouders en familie in overleg met de verpleging doorlopend bezpek mogelijk doorlopend bezoek wordt toegest; kan de hoofdverpleegkundige h voor speciale kaarten verstrekken 19.0 (AJlei uders 14.00-14.30 u 1 19.00-19.30 uw Academisch ziekenhuis Tel 269111 Voor alle patienlen behalve kinde- ren) zijn de bezoekuren als volgt Elke dag 1-M5-15.00 uur en 18 30- 19.30 Avond bi kunde 18.00- kuur afdeling Verlos- kinderen kan er een afwijkende tijd afgesproken worden met de hoofd verpleegkundige) Alphen aan den Rijn Rijnoord: Bezoektijden 's middags 14.30-15.15 uur. 's avonds 18.30-19 30 uur Extra bezoek voor de hartbewaking: 's och tends 11.00-11.30 uur Extra bezoek voor vaders op de kraamafdeling avonds 19.30-20.30 uur Kinderafde ling 's middags 14 30-1530 uur 's middags alleen voor ouders 14 30- 18 30 uur 19 oktober 1985 Honderd jaar geleden stond in de krant: - Leest men in de laatste dagen veel van afslag van rundvleesch, in de sedert korten tijd geopende paardenslachterij in de Janvos- sensteeg is het vleesch nu tegen ongekend lage prijzen te verkrij gen. Ja, de prijs is zelfs zoo laag gesteld, dat een ieder, die nu maar vleesch wil eten, het kan eten; men vraagt daar naar geen èteld. zonder één cent kan men er a.s. Maandag van 12 tot 3 uren vleesch bekomen. Goedkoper kan het dus wel niet! Sommigen wil len hieruit opmaken dat de oude. goede tijd weer schijnt te zijn in getreden. - Uit Polen bereikt ons het ver haal van een duel tusschen een heer en eene dame te Warschau De heer had, uit wraak over de afwijzing van een huwelijksaan zoek. allerlei lasterlijke geruch ten over de dame verspreid. Van verschillende zijden ontving deze het aanbod, om met den lasteraar af te rekenen. De heldhaftige da me gaf echter de verzekering dat zij zich zelve zou weten te verde digen. Op zekeren dag ontving de gekrenkte minnaar inderdaad eene uitdaging. Hij nam ze aan en in de nabijheid van Warschau had het duel plaats. Beider scho ten misten hun doel. De dame drong aan op een tweede schol. Dat werd echter door de tus- schenkomst der secondanten ver hinderd. Aan de eer was vol daan. Vijftig jaar geleden ln het belang van de werklooze onderwijzers, in het belang ook van het onderwijs, hebben ver schillende leden van de Tweede Kamer, bij de behandeling van het wetsontwerp tot verlaging van de uitgaven van het onder wijs, verklaard voorstander te zijn van het ontslag van de ge huwde onderwijzeressen, waar door voor 1936 een bezuiniging van een millioen gulden zou wor den verkregen. Zl£ h£1* HCHf 0OU VAN H'AP ÊM 9£Vf?JPT* U VAN G>£PACKfëN OV££MJ! ££HT LAZT VAN IZWABJEé tfZlJ&T, MOET EEN MEWS TOCH AAN ZIUH UDN ÖAAN CENIZEN

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 17