'Ik kan hier mijn pet voor afnemen' Leidse volleybalteams zijn niet optimistisch AZC verrast zelfs coach Istvan Goór Vorm Timman groeit ZATERDAG 19 OKTOBER 1985 SPORT PAGINA 15 Troubles Bond Een noodkreet van Bas den Breejen in het blad Tafeltennis, het orgaan van de Nederlandse tafeltennisbond. Zelfs de hoofd redacteur van het officiële NTTB-blad, in het dagelijks le ven werkzaam bij de Nederland se Spoortwegen, is de ruzies bin nen de bond beu. In het onlangs verschenen nummer schrijft Den Breejen: "Waar is het eind? Wanneer stoppen de aanleidingen tot ne gatieve publiciteit rond de NTTB? De reeks binnenbranden en flink uitslaande branden hou den eerder aan en nemen eerder in hevigheid toe, dan dat het ver mindert. Het wordt tijd dit alles een halt toe te roepen. Een jubele- rende Bond, 50 jaar een jubel jaar, een Bond met bijna 50.000 leden en een hoofdbestuur van 10 man, moet toch voldoende in huis hebben op de steeds maar aan zwellende stroom, die leidt tot nog meer kopje onder te gaan, te stoppen? Wie beleeft er nu nog lol aan alleen maar publiciteit"? Voorzitter Roeten en kornui ten maar aan de schandpaal na gelen? Dat niet, meent Den Bree jen: "Een en ander wil niet zeggen dat wie nu aan het roer zitten, volstekt niet zouden deugen. Nee. er is tijdelijk een extra vuursteen nodig in het bestuurscentrum van de Bond, meer cummunica- tie, minder solistisch optreden meer denkkracht. Want van de Nederlandse Telkens Troubles Bond, moet weer eens de Neder landse Tafel Tennis Bond wor den gemaakt". Wijze raad, die de eigenwijze bondsbonzen vooralsnog niet ter harte hebben genomen. Want wat heeft het NTTB bestuur be sloten voor de bondsvergadering vandaag in Utrecht? Omdat de agenda een 'heet' onderwerp be vat (de beslommeringen rond het failliete Prins Willem-Alexander Sportcentrum), is het Jaarbeurs- congrescentrum voor de persver tegenwoordigers tot verboden gebied verklaard. Alsof dat tot een oplossing van de problemen Jeidt. Vrije middag Dat RCL het in de zaterdageer- steklasse moeilijk zou krijgen, stond bij voorbaat al vast. Im-- mers, de Leiderdorpers konden vorig seizoen ternauwernood het vege lijf redden. Nu de steunpila ren Kammenga en Van der Bijl (tijdelijk) de pijp aan Maarten ga ven en de ploeg van Mouter werd ingedeeld in de zwaarste afde ling, was het niet moeilijk te voorspellen dat RCL niet boven in de ranglijst te vinden zou zijn. Toch ziet voorzitter Minderhout een lichtpuntje. In het clubblad schrijft de praeses: "Echter, er wordt leuk gevoet bald en het enige dat ontbreekt is het scoren van goals". Journalist Jan van Reenen daarentegen had in De Gooi en Eemlander een geheel andere vi sie, na het duel met IJsselmeer- vogels: "Wie in de eerste klasse B van het zaterdagvoetbal moet aantre den tegen RCL lijkt eindelijk eens een makkelijk middagje te hebben. Gelet op de positie van de Leiderdorpers in het klassement (nummer laatst) en de wijze waarop de ploeg zich zaterdag middag manifesteerde tegen IJs- selmeervogels, kan worden ge steld dat RCL één van de zwakste ploegen is in 1B". Voorzitter Minderhout trekt straks uiteraard zelf de schoenen aan, teneinde de woorden van de Hilversumse sportredacteur te logenstraffen. Koekepan Het mag dan slecht gaan met RCL-één (het tweede draait met Ruud de Groot ook niet meer naar behoren), clubbladredac teur Rob van der Zwan heeft zijn gevoel voor humor nog niet ver loren. "Loekie 'Dalton' van der Post, die in de kompetitiewedstrijd te gen Scherpenzeel zijn officiële de buut in het eerste maakte, keerde zondag 22 september terug van vakantie in Griekenland. Voor het eerst had moeder Van der Post haar troetelkind alleen op vakantie laten gaan en dat had haar toch een 14-tal slapeloze nachtjes opgeleverd. Het was die zondag dan ook een drukte van jewelste in en om de Pinkster bloem". "Zo rond middernacht verscheen moeders plotseling op straat ge wapend met twee koekepannen en een zaklantaarn. Ze verkeerde in de veronderstelling dat Loekie aldaar zou landen en kwam dus van een koude kermis thuis toen ze op het laatste moment alsnog naar Schiphol moest. Goed, Loe kie is dus weer thuis, en veel be langrijker hij voetbalt weer!! Als die dat niet goed doet, zo vernam ik uit doorgaans zeer betrouwba re bron gebruikt moeders die koekepannen ergens anders voor". Vandaar dat die Posten zo slecht spelen. mina leverde de amateurkam pioen drie gele en een rode kaart op. Naar goed Spakenburgs ge bruik werd er na afloop van het met 0-1 gewonnen duel schande gesproken over het gedrag van de scheidsrechter. Verslaggever Gijs Moerman van de Gooi- en Eemlander tekende uit de mond van trainer Piet van den Ham de volgende uitspraak op: "Nu zullen we de landelijke ochtenkranten wel weer halen", treurde Van den Ham. "En dat alles omdat er hier zo'n koekblik loopt te fluiten. Dat Wilhelmina mag alles doen wat God verbo den heeft en bij het minste of ge ringste worden wij op de bon ge slingerd. Ik heb hier werkelijk geen woorden voor". Van den Ham vond dat scheidsrechter Uilenberg een trend doorzette: "Ik merk eigenlijk al het hele seizoen dat scheidsrechters ons extra in de gaten houden. Zeg maar gerust een erfenis van vo rig jaar". Na voorzitter Rikkert Beukers, die zaterdag zijn zoon Melrik van het veld gestuurd zag worden, zoekt nu ook trainer Van den Ham de schuld voor het Spaken- burgse kwaad bij een ander. Geen wonder dat die Spakenbur gers onder zo'n clubleiding over de schreef blijven gaan. deze Her mes-bijdrage. Die had er inder daad niets mee te maken en liet de ingreep dan ook aan de floor manager over. Tommie Links Ajax-trainer Rinus Michels in 1969, tijdens de halve finale om de Europa Cup 1 tegen Spartak Trnava (3-0) en rechts bondsmanager Rinus Michéls in 1984 tijdens het WK kwalificatieduel op en met Cyprus (0-1). Alleen het haar is iets dunner geworden. (archieffoto's anfi Jaloers Diverse voetbalvedetten uit de Bondsrepubliek hebben ruzie met het ZDF, het tweede Duitse televisienet, meldt de GPD-cor- respóndent in Bonn. Stuttgarter Karl Algöwer, door Beckenbauer voor de interland tegen Portugal opgeroepen, kreeg het aan de stok met presentatrice Doris Papperitz, na haar opmerking dat "de wedstrijd van woensdag eigenlijk nergens meer om ging". "Hoe kan men zoiets zeggen, terwijl ik me juist weer in het na tionale elftal wil spelen. Jullie van het ZDF zijn tegenstanders van ons beroep. Jullie spreken al leen maar over geld. Wij spelers van Stuttgart komen niet meer in jullie programma". We horen het Wim Kieft al te gen Eddie Poelmann zeggen. Al eerder hadden Toni Schumacher en Pierre Littbarski besloten de studio's van ZDF te mijden. "Jullie hoeven niet verbaasd te zijn als er niemand meer komt", waarschuwde international Karl-Heinz Förster. langstelling, die het tennis tegen woordig in West-Duitsland ge niet. Het commentaar van de Duitse 'zuil': Laten de voetballers niet met hun kritiek wachten, maar het er gewoon live uitgooien. Wegblij ven doen ze toch niet, ze hebben de reclame voor zichzelf veel te hard nodig". Handkussen Pietro d'Elia speelde woensdag avond een hoofrol in het Astrid- park. Volgens Jan Mulder be paalde de Italiaanse voetbalarbi ter zelfs het gezicht van 114e uit gave van de derby der lage lan den. De oud-international heeft zich bij de buis zitten vergapen 'aan de 'rechter van Willem Kieft', zo blijkt uit zijn extra column in de Volkskrant van donderdag: "Zo had de scheidsrechterscom- missie het zich voorgesteld, toen zij de scheidsrechter uitvond: Pietro d'Elia (Italië). Glanzend zwart haar, superieure glimlach om de lippen in de hitte van de strijd, maatkostuum en de loop pas van Sebastian Coe. Zelden heeft een scheidsrechter zo mooi over een veld gelopen als die van gisteravond in het Astridpark. Eigenlijk was het geen lopen, maar voornaam naar voren ve ren, van plek naar plek zweven, al handkussen rondstrooiend. Zoals deze man met de wijsvin ger naar zijn fluitje wees: ik had het nooit eerder gezien". Koekblik Vorig seizoen raakten de zater dagmiddagvoetballers van Spa kenburg landelijk bekend door hun wangedrag in het kam pioensduel met Kozakken Boys. In het afgelopen weekeinde raakten 'de blauwen' uit het IJs- selmeerdorp wederom in op spraak. Het bekerduel in het Limburgse Weert tegen Wilhel- Een korfballoze uitzending is al tijd goed voor een snibbig stukje in het clubblad van pakweg Fi des Pacta of Zuiderkwartier. De flater die Studio Sport-presenta- tor Tom Egbers bij de loting voor de KNVB-beker afgelopen zon dag sloeg, bleef dan ook niet op gemerkt voor het korfballende deel van het kijkersvolk. Een Da- naiden-lid nam zelfs suizebol lend achter de typemachine plaats om in het clubblad (Her mes) van de Leidse korfbalver eniging zijn gal te spuwen: "Wat Egbers nou met die Van Loen voor had, is onduidelijk. De man komt speciaal voor de gele genheid uit Utrecht, of ergens daar in de omgeving en doet het enige spectaculaire dat maar mogelijk van hem verwacht kan worden. Hij trekt Utrecht-Ajax uit de bak en Tommie gaat als een speer door met het buiten landse voetbal. Toch aardig dat de cameraman, die daar op zich natuurlijk niets mee te maken had; tussen het intussen al bijna in beeld zijn de buitenlandse voetbal door nog even, weliswaar luidruchftig, John in de discussie kon betrekken. Kijk Egbers, als je nog niet aan live-optreden toe bent, begin dan gewoon met play-backen. Vijf minpunten. Mag ik even suizebollen, of snap pen jullie daar de ballen van"? Nee hoor, we snappen het uit stekend. Behalve dan van de rol Schoppertje In hetzelfde clubblad Hermes haalt 'Schoppertje' uit naar de competitielieider van de afdeling Rijndelfland die er volgens hem een potje van maakt. De zondag clubs balen er van dat zij van de de competitieleider vaak op za terdag met twee aansluitende teams (bijvoorbeeld eerste en tweede) moeten spelen. In het af delingsorgaan heeft de competi tieleider beweerd dat dat pure noodzaak is voor een evenwich tig competitieverloop en een evenwichtige verdeling van thuis- en uitwedstrijden voor een club. Bovendien voerde de com petitieleider als Argument voor zijn halsstarrige houding het be perkte rekenvermogen van de computer aan. Volgens 'Schoppertje' deugt er niets van de argumentatie van de competitieleider: "Laat ik met het eerste argu ment beginnen. Hoe kan het dat Danaïden Cl na zes wedstrijden er vijf uit heeft gespeeld en één thuis? Afkeuringen? Die waren er niet. Rijndelfland heeft zeker nog nooit van vervoersproblemen gehoord, die ongetwijfeld ont staan als je vier weken achtereen ouders moet laten rijden. Het eer ste argument gaat dus niet op, omdat er nauwelijks naar een evenwichtig competitieverloop wordt gestreefd, althans niet voor alle ploegen. Argument twee dan. Thuis- en uitwedstrijden per week evenwichtig verdeeld voor een club. Prik eens een week end, bijvoorbeeld dat van 12 en 13 oktober. Uit speelde: het eerste, het tweede, het vierde, het vijfde, deJl, de Dl, de Q2 en de Rl. Een thuiswedstrijd hadden het derde, de J2 en de PI. Acht uitwedstrij den en drie thuis. Verre van even wichtig. Argument twee vervalt dus ook. Dan het derde argu ment, het beperkte rekenvermo gen van de computer. Hier zit on getwijfeld wat in, maar er is wel degelijk een andere oplossing", meent 'Schoppertje' die ver volgens de suggestie lanceert om zo min mogelijk zatérdagploegen in zondagafdelingen in te delen en als er dan zonodig twee aan sluitende ploegen van zondag verenigingen op zaterdag moe ten spelen, de aanvangstijden zo te plannen dat spelers in beide teams kunnen uitkomen. Misschien dat wij een ook een voorzichtige poging mogen wa gen: zou het niet verstandig zijn om gewoon alle zaterdagploegen in zaterdagafdelingen in te delen en alle zondagploegen in zondag afdelingen... VEENENDAAL - Terwijl de AZC-spelers op de banken uitbundig stonden te juichen, smeten de temperamentvolle Napolitanen woedend hun caps in het rond. Wat niet voor zien was, gebeurde gisteravond in Veenendaal toch. AZC distancieerde zich in de eerste wedstrijd van kwartfinales van de Europa Cup met 12-11 van de Italiaanse kampioen Possilipo. Daarmee zorgden de Alphenaren voor een grote surprise, die in het verdere verloop van het toernooi nog wel eens een aangename betekenis kan krijgen. Want na de tweede wedstrijd, waarin Spandau '04 met simpel ge mak (11-4) BVSC Boedapest aan de kant schoof, moet het de Alphense ploeg duidelijk geworden zijn dat er met name tegen de Hongaren ook winstkansen liggen. Dat bete kent dat AZC zich plotseling kans rijk weet voor het bereiken van de halve finales. En dat was vooraf he lemaal niet voorzien. Zonder de inbreng van Remco Pielstroom (gebroken vinger) was het toch al dunne keurkorps van coach Istvan Goór voor een haast onmogelijke opgave geplaatst de kampioenen van de toonaangeven de landen Italië, Hongarije en Duitsland met succes te bestrijden. Ook het vertrek van de internatio nals Ed alleen gecompenseerd werd met het aantrekken van Wilco Zeeuw, lag nog te vers in het ge heugen matie SOFIA (GPD) - Met een volkomen mis plaatst superioriteitsgevoel begon HZC De Robben gisteravond aan de kwartflna- loèrs, die nog geen i vriend en vijand verrasten door zich ten koste van Barcelona onder de laatste acht ploegen te scharen, meenden dit weekein de in Sofia zonder al te veel moeite te kunnen doordringen tot de halve eind strijd. Zelden is overmoed zo zwaar afge straft. De Roemeense bekerwinnaar Dina- mo Boekarest droogde de formatie van coach Vriend genadeloos af: 10-17. veel sneller. Maar doordat wij kwamen in de vierde periode door twee scores van Arco Verboom te rug tot 8-8. En passant keerde Ruud Misdorp eën strafworp. Het paste in de verbeten strijd derde keer was beslissend. Met nog 38 seconden te gaan schoot Ewoud van Winsen AZC in de ver lenging naar 12-11. Dat gebeurde in een dubbele man-meer-situatie, hetgeen kenmerkend was voor het Ton Buunk, dat Italiaanse spel. Op beslissende mo rnet menten vloog er steeds een Italiaan der uit omdat hij zich aan zijn tegen- ge- stander vergreep. AZC kreeg in to- de sterk verjongde for- taal zestien keer een man meer en s toe te dichten. Boven- gezien de trucs die de Italianen uit dien had Van der Zeeuw na zijn de doos toverden, was dat niet eens slepende schouderblessure nog geflatteerd. Bij AZC verdween nauwelijks (vier minuten in Du- slechts vijf keer een man uit het brovnik) wedstrijdritme opgedaan water. Het stemde vooral Goór tot vroeg stoorden, konden ze dat niet AZC om zijn plaats internationaal uitbuiten. We hoefden ook niet niet te verliezen. Toen aanvoerder mee te vechten in de onderlinge Eric Noordegraaf twee minuten duels. Possilipo maakte de overtre- voor tijd zijn derde fout (strafworp dingen. Dat was discipline. Het is benut door Fransesco Porzio: 8-9) fantastisch zoals de spelers voor de opliep, leek AZC die tik niet te bo- zege gewerkt hebben. Ik kan hier ven te komen. Invaller Wilco van alleen maar mijn pet voor afne- der Zeeuw, koud in het water,' men", wist ook de Hongaar nauwe- zorgde dertien seconden voor tijd lijks wat hem overkwam. evenwel koelbloedig voor 9-9. Juist op het ontbreken van die "Een lekkere binnenkomer, hè. discipline had hij zo vaak afgege- Het is mijn eerste doelpunt in de ven. En nu het er op aankwam, ble- Europa Cup. Wel één om nooit te ken zijn jongens in staat tot vol- vergeten. Anders zouden we op nul wassen spel. In het begin kwam zijn blijven staan. Nu staan er twee dat niet zo tot uiting. De Vogel: "Je punten achter onze naam. Ben ik kijkt er toch tegenop. Zonder Rem- geschikt voor joker of niet?", stond stuk moeilijker, dat de ex-LZ-speler heerlijk na te ge- weet je. Maar die Italianen den geen team. Ieder deed maar wat voor zich- Dat kwam ons goed van pas". AZC kwam halverwege (na 1-3 en 3-5) goed in de wedstrijd en toonde karakter en incasserings vermogen. Bij 5-5 zette Possilipo, nieten. Van der Zeeuw hielp AZC aan de. verlenging. En daarin triomfeerde een boven zichzelf ver heven AZC met glans: 12-11. Periodestanden AZC - Possilipo: 1-2, 3-3, 2-2, 3-2 (2-1, 1-1). Scores AZC: Ewoud van Winsen Arco Verboom 4, Gijsbert i het wegvallen te ondervangen. Goór koos dan ook voo Vogel, die sinds lange tijd hele wedstrijd op internationaal ni veau mocht spelen. "Een hele wed strijd?. Zes perioden bedoel je", grijnsde een tevreden De Vogel Pielstroom grote tevredenheid. "De spelers hebben voor de eer- Ron de ste keer gevoeld wat tactische dis- cipline is. Possilipo was natuurlijk met de internationals Stefano Pos- der Leden 2, Wilco van der Zeeuw tiglioni en Mario Fiorillo als beste 1 en Eric Noordegraaf 1. spelers, aan voor een tweetal de- Scores Possilipo: Stefano Pos- marrages (5-7 en 6-8). De Alphense tiglioni 5, Fransesco Porzio 2, Ma- spelers werkten zich keurig over rio Fiorillo 2, Atilla Sudar 1 en Ma- hun vermoeidheid - Goór wisselde rid Postiglioni. gewoontegetrouw niet - heen en WIM VAN WANROOY "LEIDEN - Het volleybalseizoen is in de afdeling reeds in alle hevig heid losgebarsten. De promo tieklas en divisies starten pas deze week; later dan normaal door de eerder gespeelde E.K. wedstrijden. Bij de teams uit de "Leidse" re gio zijn de verwachtingen voor de niéuwe competitie niet hoog ge spannen. Over het algemeen ver trokken er meer spelers, dan er v binnenkwamen. Slahctoffer was vooral Gemini dat bij de mannen veel moest prijsgeven. Het in de tweede divisie uitko mende Leython zag bij de mannen de tweelingbroers Hans en Martin Broere vertrekken naar het in de eerste divisie uitkomende WW in Wijk aan Zee. Wel blijven beiden nog aktief bij training en coaching van Leython. Van Skania kwam John Molenaar over, een pure bui tenaanvaller, terwijl voorts Rens van Veen uit de reserves kwam om de geblesseerde Leon Heyting (zweepslag) te vervangen. John Groen bleef ondanks diver se aanbiedingen de trainer/coach, die alleen op handhaving rekent, terwijl ondertussen eigen talenten bij de vereniging klaargestoomd worden voor de nodige aanvulling. Gemini in de 3e div. zag liefst 5 man verdwijnen. Ruud Koole en Rik v/d Hazel kregen een aanbie ding van Radius en Frans v. Slie- drecht van Tonegido, waarmee de "Hagenaars" naar één seizoen al weer vertrokken. Erik Peters moest in militaire dienst en hield het daardoor voor gezien en Ber nard v/d Pols besloot i.v.m. zijn blessuregevoeligheid zijn routine in het pas gepromoveerde derde team ten toon te spreiden. De nieuwe lichting kwam met le pe Roosjen en Ruud Marchand uit eigen gelederen en Bert Holkma van de studenten vereniging SKC. Met het teruggehaalde trio Leo Boeren werd enthousiast begon nen, wat gestalte kreeg in een eer ste overwinning op Inter Amicos. Plezier moet dit jaar voorop staan en hoog eindigen zou leuk zijn. De derde divisie representant van NOVO zag trainer Karei Watti- mury vertrekken naar de Gemini- vrouwen, terwijl van de spelers Ni co van Kan naar Rotterdam ver trok en Sjaak de Jong naar het tweede. Van Gemini kwam spel verdeler Simon Beurze en Karst Breeman en Bart Pedersen werden uit het tweede overgeheveld. Het grootste verlies betekende 'echter het definitieve vertrek van Jan Pley naar Amerika. Daarom ver wachten de Noord wij kers een po sitie in de middenmoot. MONTPELLIER (ANP) - Naarma- te het kandidatentoernooi van Hij'döèldVV dê vèrienginir die Montpellier vordert, groeit de AZC nodig had om de geraffineer- vorm van J an Timman. De Amster- de Italianen van zich af te schud- damse schaakgrootmeester bleef den. Na de normale speeltijd prijk- gisteren in de zesde ronde wehs te er een 9-9 eindstand op het pro visorische scorebord. Dit seizoen is een nieuwe regel ingevoerd, die be paalt dat er in dat geval toch op remise steken tegen Vik tor Kortsjnoj, maar wat voor vallen er allemaal uitgezet waren, bleek pas goed bijde eerste oppervlakki- spel werd hij slecht met hem zijn algelopen. Maar de vroegere uitdager had moet komen. De primeur ge analyse. Timman bestpnd het geen trek in avonturen. Hij voelde de zal nog lang worden nagepraat, zich wat grieperig en streefde niet Ook over de vraag of Timman na plicaties. Pas in het eind- de uiterst riskante zeventiende zet s actief en nog Lh3 alle complicaties had door- i Veenendaal leverde AZG het ogenschijnlijk rustige Caro- maximale rendement op. De jonge Kann (invloed^ van ^Kortsjnoj': ploeg, die constant tegen een ach- terstand had liggen knokken, kreeg in de extra speeltijd van twee keer drie minuten vleugeltjes condant Speelman?) na de lange rokade de a-pion een kleine tien zetten ongedekt te laten. Had Kortsjnoj op één van die gelegen- het zich fel verwerende heden zijn normale eetlust ge- extra aandacht te besteden Possilipo toen drie keer los. De toond, het Zijn secondant Hort in elk ge val niet. Er volgden tumultueuze ontwikkelingen, waarbij de witte een loper achtereenvolgens een pion op h6, een pion op g7 en een toren op f8 oppeuzelde. Met de nabran- Daardoor kwam tijd vrij nog wat der in de vorm van een inslag van de toren op b7 leek de zaak beslist. Maar Tim-mans rekenkunst had tamelijk gevaarlijk ook. Timman verdedigde zich door op de ko ningsvleugel in de aanval te gaan. Op de 41ste zet feit. waarschijnlijk moeilijke eindspel, dat na drie zit- verder gereikt. Temidden van de puinhopen werkten zijn stukken wonderwel samen. Waarschijnlijk miste Spasski op zijn beurt een keer de beste voortzetting. Het op- timisme, dat bij het afbreken in het Timman-kamp heerste, bleek ech ter ook niet helemaal terecht, 's Avonds laat kwam er een ruil tot stand tussen de c-pion van zwart en de a-pion Van wit, waarna Tim man in het toreneindspel nog slechts één pion overhield, die hij vandaag met behulp het paard langs of door drie verbonden vijan delijke vrijpionnen moet zien te looisen. „We hebben nog wat pro blemen, die we Spasski zullen voorzetten", aldus secondant Hort. Bij de vrouwen kreeg tweededi visionist Gemini versterking van ex-eredivisie speelster Linda Gom- mans (Vollkei, Dynamo) en werd Hannie Loof definitief ingelijfd. Helaas moest Cirka Beurze i.v.m. werk verhuizen naar Utecht, waar ze bij V.C. Utrecht onderdak vond. 0.1.v. Karei Wattimury werd er pri ma getraind en zijn de verwachtin gen (kampioenschap?) hoog ge spannen. De eerste tegenslag dien de zich al aan, spelverdeelster Car- la v.d. Bergen ging donderdag door haar enkel. Leython kreeg voor haar top- teams veel nieuwe speelsters waar van voorlopig alleen Marga Stok man, een buitenaanvalster van Ra dius, in de basis werd opgenomen. Er vertrok niemand en gezien de bredere basis, hetgeen met wisse len minder problemen zal geven, wordt er veel verwacht, ook al om dat het oefenprogramma goed werd afgewerkt. De coaching is in handen van Chris Venyoert. Bij NOVO moest Simone Bizo voorlopig stoppen (in blijde ver wachting) en werd Jacq. Joustra weggehaald door Starlift. Mirjam Borsje keerde via PVC/Blokkeer en VCS terug op het oude nest. Trees Vink werd doorgezet evenals Erica Niekerk. Ook hier vond een trainerswisseling plaats. Ronald v. Nierop stopte en Ikalo v. Weelden van Zovoc werd aangetrokken. No vo denkt aan een positie in de mid denmoot. Bij de promotieklassers kreeg Leython 2 bij de mannen veel aan bod waardoor het team voorlopig start met 10 man. Van Gemini kwa men drie spelers over, van Net work kwam Peter Seinen en van SKC Philip v. Vianen. Daardoor denkt de ploeg dit keer weer mee te kunnen draaien in de top. Bij Donar wordt met 7 man ge start en denkt men niet bij de eer ste drie te eindigen. De belangrijk ste inbreng zal vermoedelijk weer de routine moeten zijn. De vakan ties worden weer problematisch gezien de geringe mankracht. Van WVC kwam Joost van der Zwet over. Met een goede start, zoals vo rig seizoen toen in de eerste helft praktisch niets verloren werd, moét weer een stevige basis voor handhaving gelegd worden. Debutant NOVO 2 zal in dit we reldje nog danig van zich doen spreken, met de teruggekomen Arie Verdoes (OVRA) en Jan Voortman uit het derde zijn de ver- J wachtingen erg hoog gespannen. Belangrijk is dat de grote kern bleef, wat bij volleybal noodzake lijk is voor goede prestaties. Gemini 2 viel helemaal uit el kaar. Slechts twee spelers bleven (John Kahlmeyer en Lauke v. der Steen). De rest werd aangevuld met 6 spelers uit het jeugdteam die voorbestemd waren eerste klas te gaan spelen. Eigenlijk is er nu kans op degradatie maar als de vlam in de pan slaat, wie weet? Met drie maal in de week trainen en een goede begeleiding hoopt men op een goed resultaat. Bij de vrouwen kende WW een opleving. Veel oudgedienden kwa men de geledingen weer verster ken. Jeanette Rietkerk is hersteld van een schouderoperatie, Marijke van Amsterdam is terug van een bevalling en Anneke Tollido maakt het team weer op sterkte. Wegens te drukke werkzaamheden moest Silvia Lobbe stoppen evenals Mar jan Droog, die vocht in de knie heeft. Dit vrij sterke team wil een greep naar het kampioenschap doen. Leython 2 zag Anette Tebarts na een bevalling terug, voorlopig star tend in het tweede, ook Clema Zoe temelk kwam uit het eerste en van Olympia Soest werd Gitta Paans aangetrokken, terwijl Fredie Wa- mélink naar het oosten verhuisde. Met de coaching van Renee v. Gooi hoopt men door de routine hoge o|en te gaan gooien. Gemini 2 bleef nagenoeg hetzelf de. Met een aanvulling uit het der de t.w. Antoinette Kuypers en het vertrek van Ellen v.d. Berg naar Brussel veranderde de kern niet. O.l.v. Casper Brussee wil men ge woon lekker spelen en ziet men wel waar dat eindigt. De wedstrijd van a.s. zaterdag tegen DOS (vorig seizoen als tweede geëindigd) is wat dat betreft een mooie testcase. GER RENES

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 15