VOOR BETROUWBAAR TRANSPORT: VOOR BETROUWBARE SERVICE: mededelingen gemeentebestuur 21 t/m 25 okt. '85 MD Fotograferen is een hobby die gevaarlijk kan zijn Wegbrengen kost tijd, weggooien kost veel meer 3 J3% Commissie voor Algemene en Bestuurlij ke aangelegenheden Maandag 21 oktober a.s. om 20.00 uur in kamer 23/24 van het Gulden Vlies. Agenda: Tarieven Brandweer 1986 Bijzondere ontheffingen sluitingsuur Halfjaarverslag politie 1985 Tussentijdse rapportage wijkgericht werken Aanpassing geluidhinderverordening Commissie voor Volkshuisvesting Woensdag 23 oktober a.s. om 20.00 uur in kamer 23/24 van het Gulden Vlies. Agenda: Bouw 123 huurwoningen in vlek 5 Ste- venshofpolder door wbv. 'De Goede Wo ning" Bouw 72 huurwoningen in vlek 5 Stevens- hofpolder door wbv. "De Goede Woning" Bouw 98 wooneenheden in vlek 5 Ste- venshofpolder door wbv. "De Goede Wo ning" Aanvraag subsidie voor het uitvoeren van groot-onderhoud aan 228 na-oorlogse wo ningen Vivaldistraat e.o. door de Prot. Christelijke Woningbouwvereniging Aanvraag subsidie voor het uitvoeren van groot-onderhoud aan 130 na-oorlogse wo ningen Beethovenlaan door de Prot. Christelijke Woningbouwvereniging Verkoop resp. verhuur van grond gelegen achter de Koddesteeg Verkoop en verhuur grond Haverstraat Aankoop pand Vollersgracht 3/3a Uitgifte grond in erfpacht in de Stevenshof t.b.v. 11 premie B-woningen Herziening transactie inzake uitgifte on roerende goederen in de Verversbuurt Renovatie 243 woningen complex 9, W. de Zwijgerlaan e.o. wbv. Ons Belang - Rv 197-'85 Voorstellen tot wijziging van de Woon ruimteverordening 1983 Brief voorzitters commissie voor beroep en bezwaarschriften Wijziging van art. 10 van de Woonruimte verordening 1983 Toewijzingscriteria koopwoningen Ste- venshofjespolder en Oude Herenqracht Commissie voor Financiën Donderdag 24 oktober a.s. om 20.00 uur in kamer 23/24 van het Gulden Vlies Agenda: Behalve punten die reeds in andere commis sies aan de orde zijn geweest worden de volgende punten behandeld: Concept-beschikking inzake subsidiëring van de Bethlehemkerk Voorbereidingskosten Algemene Dienst en directie Vohu 200-jarig bestaan Koninklijk Genootschap "Mathesis Scientiarum Genitrix" Uitzendkracht directie Welzijn Bovenstaande vergaderingen zijn openbaar. Wie meer wil weten over de te behandelen agendapunten kan daarvoor terecht in het informatie centrum in de hal van het stadhuis. Overige vergaderingen Percentagecommissie Kunstopdrachten Woensdag 23 oktober a.s. om 10.00 uur in kmr. 219 van het Stadhuis. Agenda: 10.00 uur: Opdrachtformulering kunstop dracht Lorentzschool 11.00 uur: Kunstopdracht Merenwijk aan de Zijl (Heppe de Moor) Voor informatie kunt u bellen 254181 of 254177 Monumentencommissie Leiden Woensdag 23 oktober a.s. om 19.00 uur In kamer 12 van het Gulden Vlies Agenda: Vaststelling beoordeling van de tijdens de wandeling bekeken panden in Vreewijk Ontwerp-adviezen tot plaatsing op de ge meentelijke monumentenlijst van de pan den Nieuwe Rijn 4.11,21. 23-23a. 24.27. 30-30a. 31-31a. 32. 35. 36/Beschuitsteeg 1-1a, 37. 46. 46a. 48, 49. 61-61a/Nieuw- straat 57 en 62 Discussie over de beschermenswaardig- heid van de panden Herensteeg 21-21a, Commanderijpoort 6 en 8, Scheepmaker- steeg 6 en 8 en Roomburgerweg 13 t/m 16. t/m 19 "Ma Retraite" Hernieuwde discussie over de bescher- menswaardigheid van het pand Bree- straat 52 Discussie over de beschermenswaardig- heid van de oude gebouwen op het terrein van het A.Z.L. Discussie over de beschermenswaardig- heid van het pand Overrijn 8 Discussie over de beschermenswaardig- heid van het theehuis in de Leidse Hout Voor informatie kunt u bellen 254508 Deelcommissie Molenmuseum De Valk Vrijdag 25 oktober a.s. om 16.00 uur in het administratiegebouw van stedelijk museum De Lakenhal, Oude Singel 28. Agenda: Evaluatie herinrichting Voortgang externe betrekkingen Voor informatie kunt u bellen 254172 Ouderenberaad Leiden Woensdag 30 oktober a.s. om 14.00 i in de raadzaal van het stadhuis. Voor informatie kunt u belien 254766 Voor informatie "Overige vergade ringen" zie telefoonnummer(s) con tactpersonen onderaan agenda's. Diversen Plaatsing panden op de ge meentelijke monumentenlijst Bij besluit van 24 september j.l. zijn de pan den Boisotkade 3. 4, 5. 6, 7 en 8 op de ge meentelijke monumentenlijst geplaatst. Genoemd besluit ligt met ingang van heden gedurende één maand voor een ieder ter inzage in kamer 214 van het Stadsbouw- huis, Langegracht 72. Met nadruk wordt erop gewezen, dat het in gevolge artikel 10 van de Monumentenver ordening verboden is een beschermd monu ment te beschadigen, te vernielen of af te breken. Voorts is het verboden om zonder vergun ning van Burgemeester en Wethouders of in strijd met bij zodanige vergunningen gestel de voorschriften een beschermd monument gedeeltelijk af te breken, te verplaatsen of in enig opzicht te wijzigen dan wel een be schermd monument te herstellen of te ge bruiken op een wijze waardoor het wordt ontsierd of iri gevaar gebracht. Gedurende één maand na heden kunnen belangstellenden schriftelijk bij de Gemeen teraad gemotiveerd beroep instellen tegen het genoemde besluit. Ongemerkt gooien we soms afval weg dat gevaarlijk is voor ons milieu en onze gezondheid. Uitgewerkte fo- tochemicaliën zijn daarvan een voorbeeld. U kunt ze niet zomaar door de gootsteen spoelen of door het toi let. Dat richt een enorme schade aan planten en die ren aan. En uiteindelijk aan de mens. Waar laat u fotochemicaliën Bij fotozaken met een GIPA-sticker op de winkel deur. (Kijk bij uw volgende bezoek of uw fotohgnde- laar "GIPA-winkel" is). Ook kunt u de chemicaliën afgeven bij de Reinigings dienst aan de Admiraal Banckertweg 15. Iedere werkdag van 08.00 tot 16.00 uur. Een kleine moeite In 1984 startte de GIPA- afval op de juiste plaats te laten belanden. U kunt meehelpen de actie te laten slagen. Probeer eraan te denken. Het is maar een kleine moeite. De kinderen van nu zullen u er later dahkbaar voor zijn. Voor meer informatie belt u naar de directie Reiniging (071-252091) of Milieu (071-254353). met als doel gevaarlijk Mededeling Directie Woon ruimteverdeling aan inge schreven woningzoekenden, met name aan ambtenaren Per 1 juni 1985 is het bruto-maandinkomen van ambtenaren als gevolg van de compen satie van de AOW-premie gewijzigd. Wel licht is het aan uw aandacht ontsnapt dat deze wijziging ten behoeve van uw registra tie als woningzoekende doorgegeven had moeten worden aan de directie woonruimte verdeling. Degenen op wie het bovenstaan de van toepassing is. worden verzocht dit alsnog zo spoedig mogelijk te doen. U dient er anders rekening mee te houden dat bij het nalaten hiervan een eventueel door u in te dienen aanvraag woonvergunning voor een huurwoning niet gehonoreerd kan en zal worden. Ontwerp plan Verzorgingste huizen voor Ouderen 1986- 1989 Van 30 september tot 30 oktober a.s. ligt in de hal van het stadhuis het Ontwerpplan Verzorgingstehuizen voor Ouderen 1986- 1989 ter inzage. Dit plan is in principe goedgekeurd door de provinciale adviescommissie Ouderenbeleid en de vaste commissie van Advies en Bij stand voor Sociale Zaken. Bezwaren tegen het ontwerp plan kunnen ingediend worden bij provinciale staten van Zuid-Holland. Inspraakavond kunstwerk aan de Zijl Op 4 juli 1983 werd een inspraakavond ge houden m.b.t. twee te vervaardigen Kunst werken in de Merenwijk. Eén ervan is inmid dels gerealiseerd in de buurt van winkelcen trum "De Kopermolen". Het andere, gepland aan de Zijl, ter hoogte van de "Wendes", kon helaas niet worden vervaardigd, doordat de kunstenaar niet aan het benodigde materiaal kon komen. Een nieuw ontwerp is inmiddels gereed; om dat dit plan afwijkt van het destijds ontwor pen kunstwerk is het mogelijk uw mening hierover te geven op een inspraakavond. Deze avond wordt gehouden op maandag 21 oktober a.s. om 20.00 uur in de aula van de School "De Dukdalf", Regenboogpad Gemeentepand aangeboden Burgemeester en Wethouders zijn voorne mens over te gaan tot de afstoting van het Derceel Sint Jacobsgracht 4 te Leiden Op dit perceel met een oppervlakte van 135 m2 is een pakhuis gevestigd. Uitgifteprijs in clusief afkoop erfpacht voor een periode van 25 jaar: 90.000,- k.k. Geïnteresseerden kunnen voor bezichtiging en verdere inlichtingen contact opnemen met de directie Grondzaken van de gemeen te, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, alhier, tel.: 254516. Toekomstig gebruik van genoemd onroe rend goed dient in overeenstemming te zijn met de voorschriften behorende bij het be stemmingsplan Levendaal-West., Bij meerdere belangstellenden voor deze uitgifte geniét degene die het hoogste bod uitbrengt de voorkeur. De aanmelding staat open t/m vrijdag 8 november 1985. Extra opening Heempark in oktober In het komend weekend zal het Heempark open zijn op zondag 20 oktober van 14-17 uur. In het park vindt u een steeketiketten- route: allerlei wetenswaardigheden zijn kort en bondig beschreven op kleine bordjes langs het pad. Een uitgebreidere beschrij ving van wat er op het moment te zien is. vindt u in het nieuwste natuurpadbdekje (a 0.25 verkrijgbaar bij de ingang). In het on derkomen is er van 20 t/m 27 oktober een tentoonstelling van de inzendingen voor de fotowedstrijd van het Heempark. Tenslotte is er op zondag 27 oktober om 14 u. de aller laatste jubileumwandeling van dit jaar. Voor deze middag staan enkele speciale attrac ties op het programma, zoals demonstraties van een grondboring. Heempark Leiden ligt aan de Oegstgeesterweg 21Normale ope ningstijden van oktober t/m april: maandag t/m vrijdag 8.30-16.00 u. Foto-tentoonstelling "15 jaar Stichting Dienstencentrum, 15 jaar Vrijwilligerswerk" Vijftien jaar geleden werd, op initiatief van de gezamelijke kerken, de Stichting Diensten centrum Leiden opgericht. Het bestuur van de Stichting, nu Stichting 'Dienstencen trum voor gecoördineerd bejaardenwerk wil dit feit niet zonder meer voorbij laten gaan. Om deze reden is er vanaf 11 oktober a.s. een fototentoonstelling opgesteld in het stadhuis die een aantal facetten van het Vrijwilligerswerk laat zien, daar de vele vrij willigers een groot aandeel hebben in de werkzaamheden van de stichting. De sa menstellers van de tentoonstelling (ook vrij willigers) hebben er de voorkeur aan gege ven om de vrijwilliger te laten zien, zoals hij/ zij het meest praktisch bezig is: in de wijk, bij de ouderen thuis, in het dienstencentrum of op straat. Tijdens de werkzaamheden van alle dag, niet altijd spektakulair, maar brood nodig. De tentoonstelling is te zien tot en met vrij dag 25 oktober. Mededeling van het Instituut Burgerraadslieden Wegens het zeer grote aantal in behande ling zijnde zaken zijn wij genoodzaakt de spreekuren te sluiten van 21 oktober tot en met 25 oktober. Wij hopen gedurende deze periode de ach terstand in te lopen. Uitsluitend voor de al lopende zaken zijn wij 's morgens tussen 9.00 en 12.30 uur telefonisch bereikbaar. Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 27 29 ma. 21 oktober Wijk 24 28 32 wo. 23 oktober Wijk 33 do. 24 oktober Wijk 30 31 vr. 25 oktober Bouwplannen Burgemeester en Wethpuders zijn van plan de volgende bouwvergunningen te verlenen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid 8, van de Woningwet: Witte Rozenstraat 38, - maken badkamer en verbouwen keuken; Admiraal Helfrichweg 11verbouwen be drijfspand; Hannie Schaftstraat 23, plaatsen erfaf- scheiding en wijzigen kozijn in achterge vel; Zoeterwoudseweg 3, bekleden noordge vel bedrijfsgebouw; Admiraal Helfrichweg t/o 11bouw be drijfspand Bouwrijpmaken ged. Roomburg nabij spoorlijn Leiden-Alphen; Oude Rijn 33/Hooglandse Kerkgracht 17. bouw interne scheidingsmuur; Verder hebben Burgemeester en Wethou ders het voornemen de volgende bouwver gunningen volgens de normale procedure te verlenen: Roemer Visscherstraat 51inwendig ver bouwen woning; Middelstegracht 26, 28 en 30, verbouw tot 7 woningen; Alle bovengenoemde bouwplannen liggen vanaf 21 oktober 1985 gedurende veertien dagen (bij voorkeur tussen 10.00 uur en 12.00 uur) ter inzage in het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. In die periode kan iedereen schriftelijk bezwaar tegen de bouwplannen indienen bij Burgemeester en Wethouders van Leiden, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Als Burgemeester en Wethouders ondanks de ingediende bezwaarschriften en de even tuele toelichting in de commissie ruimtelijke ordening, uiteindelijk toch een bouwvergun ning verlenen, krijgen de indieners van be zwaarschriften hiervan bericht. Daarbij krij gen ze ook informatie over nog openstaande beroepsmogelijkheden. Ruimtelijke Ordening Voorbereidingsbesluit Lek straat De Burgemeester maakt bekend, dat de ge meenteraad op 7 oktober 1985 (raadsvoor stel nr. 235) heeft besloten te verklaren, dat de herziening wordt voorbereid van het be stemmingsplan Meerburgerpolder voor wat betreft een terrein aan de Lekstraat en zoals aangegeven met een sterretjeslijn op de te kening nr. 60 ST 9262. Hinderwet Verzoek Een verzoek om vergunning is ingediend voor de volgende inrichting: 1Wassenaarseweg 62, verrichten van aan vullend onderzoek voor een nieuwe malaria bestrijdingsmethode (Rijksuniversiteit Lei den) Verleende vergunning Op 18 oktober 1985 is vergunning verleend voor de volgende inrichting: 2. nabij Forellenbrug (Merenwijk), propaanopslag (Wilmat b.v.) Inzage van stukken De onder 1 en 2 genoemde verzoek en ver leende vergunning liggen ter inzage: a. gedurende de gehele behandelingster mijn in kamer 012 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur; b. tot 18 nov. 1985 in het Informatiecentrum van de Directie Voorlichting in de hal vari het stadhuis elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur. Bezwaren Beroep bij de Kroon Tot 18 nov. 1985 kunt u m.b.t. de onder 1 genoemde verzoek gemotiveerde bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethou ders indienen. Op 5 nov. 1985 kunt u mon deling bezwaren indienen tijdens een open bare zitting in kamer 230 van het Stads bouwhuis te houden om: 14.00 uur. Wie bezwaren heeft ingebracht op de bo- vengenoemde wijze en iedereen die aan toont dat hij/zij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kan later bezwaren tegen de ontwerp-vergunning indienen. Tegen het verlenen van de onder 2 genoem de vergunning kan tot 18 nov. 1985 beroep bij de Kroon worden ingesteld door: - de aanvra(a)g(st)er van de vergunning - de betrokken adviseurs - iedereen die schriftelijk of mondeling be- zwaren heeft ingediend tegen het verzoek en/of ontwerp-vergunning - iedergpn die aantoont dat hij/zij redelijker wijs niet in staat is geweest schriftelijk of mondeling bezwaren in te dienen tegen het verzoek en/of ontwerp-vergunning De vergunning wordt na afloop van de be roepstermijn van kracht tenzij voor deze da tum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schor sing van de beschikking dan wel tot het tref fen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden ge- zonden aan de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur, Bihnenhof 1 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De ver gunning wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Voor nadere inlichtingen betreffende boven genoemde hinderwetzaken kunt u zich wen den tot de Directie Milieu, Stadsbouwhuis kamer 012, tel. 254437. /v7A De bedrijvigste bestelwagens heten Fiat. En twee schoolvoorbeelden van de nieuwe norm voor betrouwbaar transport zijn zonder twijfel de Fiat Ducato en de Fiat 242 E. Goed voor een laadvermogen van respektfevelijk 1000 tot 1300 en 1900 kg Goed voor lage onderhoudskosten en vele probleemloze kilometers. En dus beter voor de vervoerende ondernemer, ook al door de perfèkt funktionerende bestelwagen-dealer organisatie van Fiat FIAT. UNIEK IN PRIJS EN PRESTATIE. QBUD Prijzen exkl. BTW en aileveringskosten. Prijswijzigingen voorbehouden. HONSELERSDIJK: DIESEL SERVICE WESTB.V., NIEUWEWEG 2, TEL. 01740-24214. ALPHEN A/D RIJN: RODENBURG'S AUTOBEDRIJF B.V., ZAAGMOLENWEG 2- 8, TEL. 01720-37414. FIAT BESTELWAGENS ZIJN OOK LEVERBAAR BIJ: LEIDEN: VANCREY'S AUTOMOB. BEDR. B.V, TEL. 071-142146. LEIDERDORP: VANCREYS AUTOMOB.BEDR. B.V., TEL. 071-896151. KATWIJK AAN ZEE: AUTOMOBIEL- EN GARAGEBEDRIJF SEINPOST B.V..TEL. 01718-71644. NOORDWIJK: AUTOBEDRIJF BEUK B.V., TEL. 01719-19213.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 22