'Was De Waard nog maar hier' vni Het lot van iedere journalist... ii-uit Spasski en Timman breken af RCL-Noordwijk KNVB en NOS: principe-akkoord VRIJDAG 18 OKTOBER 1985 SPORT PAGINA 13 DOOR RUUD PAAUW Hoewel het vandaag vrijdag is en niet dinsdag toch een Vrij-uit op deze plaats. Voor één keer een extra rubriek. Dit naar aanleiding van de presentatie van het boek Vrij-uit, tien jaar nadat de eerste afleve ring in het Leidsch/Alphens Dagblad verscheen. Auteur Ruud Paauw overhandigde gisteravond het eerste exemplaar aan staatssecretaris Van der Reyden (foto Loek Zuyderduin). Paauw schreef voor de gelegenheid een column, die hij gisteravond in de kantine van de voetbalvereniging Rijnsburgse Boys voorlas en hierbij is afgedrukt. Van der Reyden vervaardigde het voorwoord voor het boekwerk, een bloemlezing uit de wekelijkse sportrubriek. In de bundel is een greep gedaan uit de laatste acht jaar, waarin zo'n 320 rubrieken zijn verschenen. We weten het allemaal: het lot van iedere journalist is dat de krant waarin vandaag dat prachtige stuk van hem staat morgen wordt gebruikt om de vis, de bietjes en niet te vergeten de bloemen in te verpakken. Staatssecretaris Van der Rey den herinnerde daar nog even kernachtig aan in het voorwoord dat hij zo vriendelijk was voor mijn bundeltje te schrijven. Ik heb, als piepjong journalist, dat noodlot een keer proberen te keren door de groenteman drin gend te verzoeken de krootjes niet te wikkelen in dat voortreffelijke stuk van mij, maar in een andere editie van de krant. Hij keek mij door zijn kijkglazen even aan met de blik van: wat heb ik nou aan mijn fiets hangen? En toen heb ik het maar zo gelaten. De produkten uit handen van journalisten zijn eendagsvliegen. En soms zijn ze niet eens dat. Een enkele keer is het nieuws waar de journalist zo ijverig achteraan heeft gezeten al een uur nadat de krant uit is achterhaald. De maalstroom van het nieuws staat nu eenmaal geen moment stil. Is dat een drama voor de beoe fenaar van de journalistiek? Nee. Wie werk van eeuwigheidswaar de wil afleveren, moet dit vak niet kiezen. Zo eenvoudig is het. Maar toch... de ijdelheid stroomt waar zij niet mag gaan. Een zeker genoegen maakte zich van mij meester toen de directie van het Leidsch Dagblad mij in het jubileumjaar van de krant in staat stelde een bundel samen te stellen uit de tien jaar dat ik stoei in mijn eigen speeltuin: Vrij-uit. Het betekent dat een deel van je eendagsvliegjes een wat langer leven wordt waardig gekeurd. Voorbij de vis, de krootjes en de chrysanten. Ik schrijf ongeveer veertig Vrij uit stukken per jaar. Om de bun del samen te stellen moest ik mij dus door zo'n 400 stukken heen le zen. Ik kan u zeggen dat dat ze ker niet altijd een genoegen was. Te veel eigen produktie achter el kaar consumeren leidt tot een ze kere kriegeligheid, merkte ik. Vaak heb ik moeten terugden ken aan die wildvreemde vrouw die mij eens op een sportveld aansprak met de woorden: "Bent u nu die meneer Paauw van die vreselijke stukjes". Ik was bijna bereid haar alsnog gelijk te ge ven. Bij het herlezen van sommi ge rubrieken kreeg ik soms het ge voel dat ik skeletten uit de gang kast trok. Boodschappen Van de eerste vier jaar van Vrij-uit bleek helaas weinig bruikbaar. Ik had dan bij elk stukje een toelichting moeten schrijven wie wie was en dat leek me toch te gek. Bovendien was ik in die tijd de verheven bood schapper die vond dat er naar hem geluisterd moest worden, want ik had het goede voor. Dat levert zelden aangename, goed leesbare stukken op, en ze ker niet zoveel jaar later. Hier mee hoop ik duidelijk te hebben gemaakt waarom de bundel die tien jaar Vrij-uit beslaat pas be gint bij het jaar 1978. Als rubriekschrijver onderga je door de jaren heen veranderin gen. Dat merk je natuurlijk niet van de ene week op de andere, daar gaat tijd overheen. Pas bij het teruglezen van zoveel rubrie ken zie je dat de zware bood schap plaatsmaakt voor ironie, cabaret en een soort frivole be rusting. Al moet ik wel tot mijn spijt toegeven dat ik de predi kant, die diep in mij huist, nooit geheel het zwijgen heb kunnen opleggen. Op zeker moment is de verheven vinger er toch weer. Waarom toch, Ruud, denk ik la ter dan, maar dan is het kwaad al geschied. De rechtgesneden waarheid staat er weer. Het schrijven van een rubriek als VRIJ UIT is wat men in de vaktaal columnistenwerk noemt. Ik wil het daar nu toch even over hebben, omdat ik weet dat daar veel onbegrip en misverstand over bestaat. Een columnist is iemand die een vaste plaats in de krant heeft en daar naar hartelust mag doen en laten wat-ie wil. Hij is niet ge bonden aan de regels die elders in de krant gelden. Hij mag één ding niet: hij mag geen puur nieuws in zijn kolom metjes stoppen. Nieuws behoort op de gewone zakelijke manier in de krant te komen. Dat vereist een speciale techniek, waarbij de journalist zelf zich van mening onthoudt. De columnist reageert op het nieuws dat al eerder in de krant heeft gestaan en waarvan ieder een kennis heeft kunnen nemen. Hij gaat daar op zijn manier mee aan de haal, knaagt er aan zoals een konijn aan een winter wortel. Hij werpt het nieuws des noods in de soep en maakt er snert met kluif van. Generaal De columnist is de generaal in zijn eigen zandbak, de admiraal van zijn eigen badkuip. Het beeld dat nu voor u oprijst is waarschijnlijk dat van de dorps gek. Maar zo zou ik het, ook ter- wille van mijn vrouw en kinde ren, toch niet willen noemen. Ik zeg het daarom liever zo: de columnist belicht kanten van het nieuws die in de gewone, keurige berichtgeving nogal eens in de schaduw blijven. "Je bent niet objectief', krijg ik nogal eens naar het hoofd gewor pen. Inderdaad, ik ben niet ob jectief, ik ben zo subjectief en ei genwijs als ik groot ben. Maar ik moet dat ook zijn. Het is mijn zandbak en ik bak mijn zand taartjes op mijn manier. Kleur loosheid is het ergste wat je een columnist kunt verwijten. Dan moet-ie er mee stoppen. Omdat een columnist altijd al leen speelt, merk je al gauw wat zijn hobby's zijn en zijn stok paarden. Ik schrijf nogal eens over Olympische Spelen, waar voor ik nu eenmaal een nooit ver blekende liefde koester. Wat er ook allemaal niet aan deugt. Ik schrijf ook nogal eens over zojuist overleden sportlieden die in hun tijd groot waren, maar de huidige generatie niets meer zeg gen. Bep Bakhuys, de beste aan valsleider van West-Europa in de jaren dertig, kreeg bij zijn dood in Voetbal International, ons grootste voetbalweekblad, zegge en schrijve 25 regeltjes. Ik vond het een schande, maar kenmerkend voor het geringe his torische besef van de meeste hui dige sportjournalisten. In zo'n geval wurm ik net zo lang in mijn archief tot ik een behoorlijk ver haal over de man boven water heb. En als dat niet lukt bel ik ir. Ad. van Emmenes, die mij dan altijd trouw terzijde staat. En die op zijn 88ste nog altijd een geheugen als een dijk heeft. We moeten niet denken dat er voor Johan Cruijff geen grootheden hebben bestaan. Ik weet het: ik schrijf vaak over voetbal. Mijn vrouw zegt wel eens dreigend: die rubriek gaat toch niet helemaal over voetbal, hè? Ze heeft daarin gelijk, dus pro beer ik steeds voor afwisseling te zorgen. Maar het blijft toch wel beperkt, je kunt nu eenmaal niet alle takken van sport nauwgezet volgen. Zolderkamer Hoe gaat het schrijven van de rubriek nu in zijn werk? Sommi gen denken dat het een karweitje is dat zich in een uurtje laat kla ren. Ik zou dat ook wel graag zien, maar zo is het helaas niet. Ik verzamel de hele week door on derwerpen, lees de nodige kran ten en tijdschriften en maak zon dagavond de selectie. Maandag begin ik er aan te schrijven. Vroeger, toen de elektronica ons nog niet teisterde, deed ik dat op de zolderkamer thuis. In het schemerduister dat daar altijd heerste, voelde ik mij het beste thuis. Een van onze katten hield mij altijd gezelschap, wat wel eens moeilijkheden gaf, omdat hij per se op mijn aantekeningen wilde slapen en ook wel eens woest met zijn staart op mijn toetsenbord sloeg. Als het werk niet erg lukte, steeg de sigarenrook tot mistdik- te. Mijn vrouw voelde meestal wel aan wanneer er op de zolder kamer moeilijkheden waren. Ze meldde zich dan in de deurope ning met de woorden: "Zal ik dan maar een glaasje port voor je inschenken?" Ik ging daar altijd gretig op in. U ziet de huichelarij: wel de wielrenners dopinggebruik ver wijten en er zelf schaamteloos ge bruik van maken. Sinds de beeldschermen op de redactie de typemachines hebben verdrongen, schrijf ik de rubriek op de krant. Het is niet helemaal meer wat het geweest is. Ik mis mijn kat, mijn zolder en - zeker - het glaasje port. Is er altijd stof genoeg? Meestal wel. Meestal is er zelfs te veel en dan moetje gaan snijden en hak ken in je eigen stukjes. Dat is heel tijdrovend werk, want je vindt natuurlijk dat er eigenlijk niets uit kan. Alle in de zandbak ge maakte gebakjes moeten mee. Een heel enkele keer, als de sportweek tamelijk bloedarmoe dig is geweest, is het wel eens zoe ken en puzzelen. De heer Van der Reijden schetste in het voorwoord wel aardig het probleem waar voor de columnist dan staat. De ruimte in de krant is voor hem gereserveerd en hij heeft hem maar té vullen. De columnist moet er zijn of het hem uitkomt of niet. Hij mag niet overslaan. Pierre van Gemerden reserve bij RCL LEIDERDORP - Weemoedig duikt Pierre van Gemerden geregeld in zijn sportieve verle den. Vooral de driejarige periode, die RCL en Theo de Waard aan elkaar verbond, staat de 28-jarige Leiderdorpse voetballer nog helder voor de geest. Niet toevallig vierden Van Gemerden en de zaterdageersteklasser onder de heerschappij van de inmiddels bij SSS werkzame oefenmeester redelijke succ.essen. door Rob Onderwater Pierre van Gemerden passeert een tegenstander: "fer moet ruimte voor humor zijn". (archieffoto Holvast Over de degradatie werd in die tijd spanne nauwelijks gesproken, om dat RCL ver van de onderste rang lijst-plekken bleef verwijderd. Hoe anders is de huidige situatie. De technische leiding van de van Roodenburg afkomstige Laurens Mouter heeft de Racing en Van Ge merden momenteel nog weinig ge luk gebracht. Vorig seizoen ver lengden de roodwitten dankzij een ontsnappingsclausule (winnaar van een degradatiecompetitie) het eersteklasserschap. Dit jaar is het niet beter met RCL gesteld: twee uit zes en op de laatste plaats in IB. En tot overmaat van ramp is Van Gemerden inmiddels verzocht in de dug-out plaats te nemen. "Verreweg de sterkste klasse waarin we nu spelen", oordeelt Van Gemerden. "Vorig jaar had den we het geluk dat er nog een slechtere ploeg was. Nu zijn we duidelijk zwaarder ingedeeld. Dat is één oorzaak. Een ander feit is dat we in vergelijking met vorig jaar een stuk zwakker zijn geworden". Om uiteenlopende redenen moest RCL afscheid nemen van aanvoerder Dick van der Bijl, René Kammenga en Paul Wesel, hoewel de laatste inmiddels de trainings activiteiten heeft hervat. "Jongens die een balletje in de ploeg kunnen houden", meent de computer-pro grammeur. "Nu lijden we te snel balverlies, er wordt ook te gehaast gespeeld. Omdat we zo weinig punten halen, begint de ploeg steeds verkrampter te voetballen. Van het aardige spelletje dat we een tijdje geleden speelden is niets meer over". Hetgeen met een duidelijke 0-3 thuisnederlaag tegen IJsselmeer- vogels werd gedemonstreerd. "Duidelijk werd in die wedstrijd", analyseert Van Gemerden, "dat we het taktisch verkeerd deden. Spe len met drie aanvallers ligt RCL überhaupt al moeilijk, daarnaast moesten in die wedstrijd van- achteruit lange ballen worden ge geven. Mouter zou een teken geven wanneer we de opbouw beter zou den verzorgen. Ik wacht nog steeds op dat seintje". Een aanklacht tegen de trainer? "Nee, het is een beste vent, is uiter mate enthousiast. Maar soms zet ik vraagtekens achter zijn aanpak. Hij wil met RCL per se aanvallend spe len. Dat gaat gewoon niet met deze ploeg. Eindelijk is Mouter afge stapt van het systeem met drie spitsen. Een taktiek met twee spit sen is mij op het lijf geschreven. Juist dan ben ik als aanvaller op z'n sterkst. Maar ik zit mooi op de bank. Aan de ene kant kan ik die beslissing wel begrijpen. Ik speel niet bepaald de sterren van de he mel en scoor nauwelijks. Dan doe je het als aanvaller niet goed. Maar de trainer kan mij op een andere plek proberen. Onder De Waard heb ik ook op het middenveld ge speeld". Speelverbod Gelukkig is Pierre van Gemer den geenszins met het van hoger hand opgelegde speelverbod. "Ik speel liever, dat is logisch. Maar ik verwacht dat ik er binnenkort wel weer in zal staan. Dat duurt geen twee weken meer. Ik weet zeker dat ik beter ben dan een aantal jon gens van RCL-één. Die overtui ging houd my op de been". Onder het bewind van Theo de Waard belandde Pierre van Gemer den ook een keer op de reserve bank. "Dat had niets te maken met slechte prestaties. We hadden ge woon ruzie en wilden geen van tweeën toegeven. Eind van het liedje was dat ik tegen Nieuw Lek- kerland al na twee minuten moest invallen. Zette-ie mij expres op Kees Koudstaal, een kanjer van een spits. Ik heb sportief revanche genomen, want die Koudstaal kwam er niet aan". "Ik bedoel maar", wijst Van Ge merden aan, "De Waard kon mij opnaaien. Mouter spreekt mij min der aan. Bij Roodenburg werd hij op handen gedragen, bij ons gaat het er anders aan toe. Waar dat aan ligt weet ik niet. Wij liepen weg met Huguenin. Over hem waren ze bij Roodenburg weer niet tevre den". "De belangrijkste taak van een trainer", vindt Van Gemerden, "is dat hij voor sfeer zorgt. Voetballen hoefje die gasten echt niet meer by te brengen. Maar de trainer vindt het kennelijk van groot belang dat de bal bij een één-twee met deNbui- tenkant en niet met de binnenkant van de voet wordt gespeeld. Dat zijn toch futuliteiten". Baas "Hij wil graag de baas zyn", ka rakteriseert hij zijn oefenmeester, "dat is te begrijpen, alleen ben ik het soms niet eens met de wijze waarop hij dat doet. Voetballers houden van een geintje. Het moet natuurlijk niet te gek worden, maar ik vind dat er ruimte voor hu mor moet zijn, ook al verkeren we nu in moeilijkheden. Ten slotte is het voor mij een hobby. Maar Lau rens is niet gediend van grappen, laat dat soms op een wat kinder achtige manier blijken. Heel jam mer, want het zou goed zijn voor de sfeer. Die is overigens niet slecht hoor, laat dat duidelijk zijn. Mouter ligt best wel goed in de groep". Die de strijd tegen Noordwijk van morgen met angst en beven te gemoet ziet. "PEC Zwolle tegen Ajax. Zo moet je RCL-Noordwijk een beetje zien. Vroeger konden we met jongens als Jan van Duyn en Koos Haneveld qua bluf nog enig tegenwicht bieden, nu wor den we in verbaal opzicht al volle dig afgetroefd. Ik ga niet vertellen dat wij kansloos zijn, maar feit is wel dat ik mij geen gewonnen wed strijd tegen Noordwijk kan herin neren. Gelukkig spelen we nu 4-4- 2, met dat systeem maken we meer kans". Zenuwen Bij de zesde seizoennederlaag zal Pierre van Gemerden niet bij de pakken neer gaan zitten. "Het is natuurlijk een zenuwenbedoeling nu we weer tegen die laatste plaats aanhikken. Elke wedstrijd moét gewonnen worden, dat is om gek van te worden. Ook al is de kwali teit minder dan vorig jaar, deze ploeg hoeft niet te degraderen. Zaak is dat we tot de winterstop de aansluiting met de andere ploegen behouden. En dan maar hopen op de terugkeer van van Kammenga en Van der Bijl. Met die twee erbij kunnen we ons handhaven". Ondanks alle sores traint Van Gemerden "nog steeds met plezier. Want ook al draaien we de laatste seizoenen niet best, die zaterda- geersteklasse blijft natuurlijk leuk. Radio erbij, dat hoefje in de twee de klasse niet te verwachten. Spe len tegen Be Fair of zo is minder interessant dan tegen IJsselmeer- vogels". "Die partij", sluit hij zijn betoog weemoedig af, "hadden we onder De Waard trouwens nooit verloren. Was hij er nog maar". MONTPELLIER (ANP) - Weens is een opening, die in de toernooi- praktijk tamelijk weinig wordt toe gepast. Spasski greep er gisteren naar, omdat hij na het overwerk van de vorige dagen by het kandi datentoernooi in Montpellier ook wel eens een rustige dag wilde heb ben. Het pakte echter heel anders uit. Timman koos met zwart voor de scherpste variant. Spasski liet zich ermee in. Een grote combina tie zette het bord in brand. Spasski leek met een toren en drie pionnen tegen twee lichte stukken aan de winnende hand. Maar het reken werk had zoveel tyd gekost, dat er in totaal nog twintig minuten voor vijftien zetten over was. Geduren de die tijdnoodfase speelde Tim man op zijn best. Spasski was ge dwongen de kwaliteit te geven en toen de veertigste zet op het bord stond, was er een toren eindspel ontstaan met zes pionnen voor wit tegen een paard en drie pionnen voor zwart. De uitslagen zijn: Nogueiras (Cub) - Portisch (Hon) Vi-Vz, So- kolov (Sov) - Spraggett (Can) 1-0, Smislov (Sov) - Seirawan (Vst) afgebroken, Tsjernm (Sov) - Joesoepov (Sov) Vi-Vi, Beljavski (Sov) - Tal (Sov) 'At-'/i, Short (Eng) - Vagan- jan (Sov) Vè-Vi, Spasski (Fra) -Timman (Ned) afgebroken, Kortsjnoj (Zwi) - Ribli (Hon) VtM. De stand: 1. Joesoepov en Portisch 3V4 pnt, 3. Tal 3,4. Timman 2xh en 1 afg.partij, 5. Short, Bel javski, Nogueiras, Sokolov en Vaganjan 2Vt, 10. Smislov en Seirawan 2 pnt en 1 af g.partij, 11. Tsjernin en Kortsjnoj 2 pnt, 14. Spasski V/2 en 2 afg.partijen, 15. Ribü V/2 pnt en 1 afg.partij, 16. Spraggett 1 pnt Gari Kasparov laat zich niet verrassen MOSKOU (AFP/Reuter) - Een ver rassing in zijn favoriete nimzo-In- dische verdediging heeft Anatoli Karpov niet geholpen de achter stand van een punt tegen Gari Kas parov weg te werken. De surprise zat in de negende zet toen Karpov zijn paard op a5 zette. Kasparov, briljant winnaar van de vorige party, dacht drie kwartier na voor hy met c5 drie witte pion nen achter elkaar zette. In de Tsjai- kovski-zaal in Moskou werden de witte stukken als niet bepaald ac tief beoordeeld. Er kwam vervol gens een complexe stelling op het bord met winstkansen voor beide spelers. Na de loperruil en vier zet ten om de posities te vereenvoudi gen bezaten beide spelers niet meer dan hun dame, een paard en en vijf pionnen. Een remise was lo gisch en werd bij de 29e zet over eengekomen. De stand werd daar door 9-8 voor Kasparov. Heger kiest vier 'Leidse' basketballers AMSTERDAM (ANP) - Leiden is met vier spelers vertegen woordigd in de door bonds coach Vladimir Heger samen gestelde voorlopige selectie voor het Nederlands basketbal team, dat 21 november in en te gen Hongarije een kwalificatie duel speelt voor de wereldtitel strijd in Spanje. De eerste drie wedstrijden in de groep zyn al afgewerkt. Ne derland bezet met vier punten de tweede plaats achter het on geslagen Joegoslavië. Honga rije volgt met twee punten. Het puntloze België sluit de rij. Het toernooi om het wereldkam pioenschap vindt volgend jaar juü plaats. Van de zeventien man worden er twaalf opgeroe pen voor een trainingsstage in Papendal op 16 en 17 novem ber. Uit die groep kiest Heger de uiteindelijke tien man voor het duel tegen Hongarije. De voorlopige selectie is: Hagens, Heijdeman, Kragtwijk en Ema- nuels (allen Leiden), De Waard, Schilp en Van Noord (allen Den Helder), Bottse, Esveldt en Pieterse (allen Den Bosch), De Vries en Esajas (beiden Haaks bergen), Te Velde en Van Poel geest (beiden Canadians), Van de Lagemaat (Werkendam), Ebeltjes (Enschede) en Van Es sen (Weert). ADVERTENTIE Zaterdag a.s. in de Bloemerd 14.30 uur Advertentie aangeboden door Noorlander Bouw bv, Leiderdorp ZEIST (GPD) - Negen clubs in het betaalde voetbal weten nog niet of zij cameraploegen van abonnee-tv in hun stadions zullen toelaten. De negen stemden gis teravond tydens een geheime algemene ledenverga dering van de sectie betaald voetbal tegen de overeen komst tussen KNVB en FilmNet/ATN. De dwarsliggers (o.a. Feyenoord, PSV, FC Twente, Sparta, Fortuna S en FC Den Haag) plaatsen vraagte kens achter het uitzenden van een voetbalwedstrijd, terwijl er elders nog wordt gespeeld. In geval van'een boycot, kan de KNVB de clubs niet verplichten zich aan de overeenkomst met FilmNet te houden. De voorzitter van het sectiebestuur, André van der Louw, wilde Feyenoord-voorzitter Gerard Kerkum geen inzage geven in het contract met FilmNet. Ker kum wilde het contract eerst voorleggen aan zijn me de-bestuursleden en enkele juristen voordat hij zich ergens toe verplichtte. Hoewel het gevolg was dat ne gen clubs tegen stemden, won het sectiebestuur toch de stemming met 20-11. Vreemd genoeg mocht FC Den Haag-voorzitter Dé Stoop na afloop van de vergadering het contract wel zien. „Ik heb er gewoon om gevraagd en gekregen", aldus Stoop. „Bij het doorlezen viel het me overigens op dat er nogal wat punten in staan die tijdens de vergadering helemaal niet aan de orde zijn geweest. Misschien is dat wel de reden dat Kerkum werd ge weigerd de details te bekijken. De clubs die voorlopig tegen hebben gestemd hebben in ieder geval juist ge handeld. Gezamenlijk hebben we de afspraak ge maakt om dit contract zo snel mogelijk in eigen gele deren te bespreken en dan pas te beslissen. Zoals het er vanavond in Zeist toeging sloeg nergens op. Be wust of onbewust, we zijn verkeerd, onvoldoende geinformeerd". De slechts dertig aanwezige clubs schaarden zich wel unaniem achter het principe-akkoord dat KNVB en NOS gistermiddag bereikten over een tweejarig contract. De NOS betaalt de voetbalbond jaarlijks 1.850.000 gulden, een ton meer dan het vorige con tract, en mag daarvoor zes voetbalsamenvattingen per weekeinde op de televisie brengen. Dat is een samen vatting meer dan in het 'oude' contract was opgeno men. De zondagmiddageditie van KRO's Brandpunt zal deze wedstrijd elke week voor zijn rekening ne men. De radio mag voortaan al vanaf een half uur na het begin van een wedstrijd flitsen uitzenden. De NOS en de KNVB bereikten eveneens overeen stemming over het uitzenden van live-wedstrijden op vrijdagavond, eerder het breekpunt in de onderhande lingen. Dat mag zes keer per jaar, alleen mag de uit zending niet samenvallen met het normale competi tieprogramma. De. NOS zal met de thuisspelende ver eniging een financiële regeling treffen. Ook de overeenkomst met FilmNet geldt voor twee jaar. ADVERTENTIE Sportpark zaterdag a.s. „De Vliet'' aanvang 14.30 uur A De Sleutels-Jodan Boys ^0Per) Deze advertentie is aangeboden door het bestuur van v.v. De Sleutels aan onze sponsor de firma Kooreman Meubelen bv W. Barentzstraat en Nieuwe Rijn, Leiden

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 13