'Voorhof-passage snel doortrekken' 'Dure verbouwing De Does onafwendbaar' Dertig moestuinen meer op eiland Koudenhoorn Vijftien maanden geëist tegen sierradenrover Oegstgeestenaar krijgt jaar voor mishandeling Illegale stacaravan moet weg PAGINA 2 DONDERDAG 17 OKTOBER 1985 WARMOND - Op het Warmondse recreatie-eiland Koudenhoorn ko men 130 moestuinen. In het be stemmingsplan werd uitgegaan van 100 stuks maar de moestuin vereniging in oprichting en de ge meente zijn het met elkaar eens dat het aangrenzende stuk grond ook bij de plannen kan worden betrok ken. Het moestujnencomplex is di rect rechts gelegen, gezien vanaf de brug naar het eiland. Volgens gemeentesecretaris Zoetemelk, die zich ook heeft op gegeven voor een moestuin, zullen de tuinen qua afmetingen variëren van 100 tot 150 vierkante meter. De gemeentesecretaris wijst er nog eens op dat bouwsels niet zijn toe gestaan. Aan het verbod om het ei land te bebouwen zal zeer streng de hand worden gehouden, vertelt hij. Wel zal er één centraal gebouw verrijzen waar de tuinders hun hark en schoffel kunnen stallen. De interim-voorzitter van de moestuinvereniging, de Warmon- der A.M.A. Eggen, zou ook best de echte voorzitter willen worden. Eg gen is tevens burgerlid voor de raadscommissie openbare werken. De kennis die hij daar opdoet en heeft opgedaan, kan hij goed ge bruiken, vertelt hij. Over belangstelling van de moes tuinvereniging heeft Eggen niet te klagen. Er hebben zich reeds 90 ge gadigden voor een tuin gemeld. De voorlopige baas van de tuinders geeft te kennen zo snel mogelijk van start te willen gaan. Hij ver wacht dat de statuten en het huis houdelijk reglement binnen afzien bare tijd op papier zullen staan. Maandag is er in De Zon een bij eenkomst van de 90 gegadigden en alle andere belangstellenden. Mocht de belangstelling voor de tuinen het aanbod overtreffen, dan zal met wachtlijsten moeten wor den gewerkt. Nico Hoek winnaar Strontrace WORKUM - De 'Lutgerdina Smeltekop' van Nico Hoek, van de strontrace in 1981, is als eerste strontracer gisteravond om half twaalf bij het 'Toinstje van Reid' in het Soal in Workum aan gekomen. Als tweede kwam 'De Eenvoud' van Kees Koornstra uit Harlingen binnen. Age Bandstra met de 20 meter tellende 'Hoop op Welvaart' arriveerde zeven minuten later. Hij won de Strontra ce vorig jaar. In totaal zijn er nu dertien schepen in Workum bin nengekomen, die maandagmiddag om vier uur uit deze Friese ge meente waren vertrokken. Het record van de strontraces is 36 uur. "De schepen kwamen jagend binnen, zo weinig wind stond er", zegt Hylke Tromp, voorzitter van de Stichting Zeilvaart Warmond en keermeester in Warmond. Bij de vuurtoren van Reid, de kleur rijke Friese organisator >van de strontrace, werden de winnaars enthousiast ontvangen door een tiental fanatieke zeilliefhebbers. Daar leverden de binnengekomen schippers de journaals en log boeken van de reis in. De Amsterdamse skütsje 'De Aaltje' had pech en meerde op de terugweg definitief in Amsterdam aan. Schipper Paul Knook was bang voor problemen op het IJsselmeer, omdat de stag aan de mast kapot was. De mast stond hierdoor niet meer zo stabiel. De skütsje 'De Onderneming' van Leo Ligtenberg kwam om kwart over elf dinsdagochtend in Warmond aan, maar is nog on derweg naar Workum. Hij koos voor als enige de heenreis de route over Amsterdam en moest, volgens de spelregels, de terugweg over Haarlem afleggen. Waarschijnlijk hebben de acht bruggen bij Haarlem en de zwakke noordewind hem een achterstand bezorgd. DEN HAAG/VOORSCHOTEN/ LEIMUIDEN - Vijftien maanden onvoorwaardelijke gevangenis straf is voor de Haagse rechtbank geëist tegen een 20-jari- ge inwoner van Waddinxveen voor zijn aandeel in drie diefstallen waarbij in totaal voor bijna 40.000 gulden werd buitgemaakt. Alles bij elkaar waren van de verdachte wel een kleine 20 inbraken of pogingen daartoe bekend. De eerste hem ten laste gelegde diefstal betrof di? van een zilveren theeservies en zilveren kandelaars uit een woning aan de Beethoven- laan in Voorschoten in mei vorig jaar: waarde van de buit 13.650 gul den. Uit een woonhuis aan de Leid- semeerstraat in Buitenkaag wer den mede door hem diezelfde nacht van 15 mei gouden en zilve ren sieraden ter waarde van 11.000 gulden gestolen. Het derde hem ten laste gelegde feit betrof de dief stal van gouden en zilveren siera den ;ng aan de Weide- laan in Leimuiden: waarde 15.000 gulden. Rechtbankpresident mr. Kootte maakte daarbij nog melding van diefstallen of pogingen daartoe in onder andere Nieuw-Vennep, Rijnsburg, Valkenburg, Delft, Ber- kel en Rodenrijs en Woerden. Het leek hem dan ook niet erg reëel om de aanbeveling van de reclassering te volgen die de verdachte alterna tief gestraft wilde zien. Maar zijn advocate, mr. Meiss, bracht naar voren dat haar cliënt de diefstallen slechts in geringe mate konden worden toegerekend. „Hij stond onder druk van de medeverdachte in deze zaak. Hij heeft zelfs eens een pak slaag gekregen toen hij weigerde om mee te doen. Mijn cliënt was slechts het hulpje, geen medepleger. Hij zou het ook nooit alleen hebben gedaan", aldus het pleidooi van de raadsvrouw. DONDERDAG Leiden Groenoordhallen - auto-inruilfestival Instituut Burgerraadslieden - Bree straat 92, spreekuur van 18.30^20 uur. Gulden Vlies - Breestraat 125, fraktieka mer PvdA, spreekuur 19-21 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit Langegracht 65, soos, 21-1 uur. Troef - Stationsweg 32, voorlichting er begeleiding dienstweigeren, 20-21.3C uur, inl. 149324/216180. Zoeterwoude Dorpskerk - Italiaanse muziekavond Casa Materna, 20 uur. VRIJDAG Leiden Breehuys - Breestraat 19, discomiddg met de band Gling, 14 uur. Groenoordhallen - aüto-inruilfestival, 10-22 uur. Jongerencentrum Stats - Volkshuis, Haarlemmerstraat 73, tienkamp, 14 u Leiderdorp Muzenhof - Gordijnsingel, tekenflln: middag van De Buitengewnen, 14 uur Voorschoten studeert nog op achterterrein VOORSCHOTEN - De plannen voor het doortrek ken van de Voorschotense passage richting Koningin Julianalaan, zijn nu zeer op tafel gelegd. Stuk voor stuk plèiten die voor een uitbreiding van het aantal parkeerplaatsen in het gebied, dat op dit moment is ingericht als overslagstraat met ngend (speel)groen. Mogelijk concreet. Over de interne aanpassingen zijn B en W het gebied grenzen, er een stukje groen bij. Gedachte achter de aanpassin gen is dat de passage aantrekkelij ker moet worden gemaakt. Vanaf de bushalte ("een der drukste van De komende weken moet nog dui- Voorschoten") is nu niet en eigenaar, de Centrale Le vensverzekering nv, het in principe eens. delijkheid komen over de inrich ting van het terrein tussen bushal te en de achtergevel, waarin een "plezierige entree" komt met een weerszijden glasrijke winkels van 3,5 bij 3,5 meter. Ambtenaren hebben hiertoe on langs enkele achterplein-varianten dan een blinde muur. "Een kil, ongezellig stukje", noemt N. van Termey, woordvoerder van de ver zekeringsmaatschappij het. Ook het binnenste van het cen trum trekt hem niet zo. Het heeft volgens hem een dode hoek. Voor winkeliers die daar zitten is het moeilijk om "herkenbaar ov komen": "Je zit daar nogal ver scholen. Alleen mensen met een vastomlijnd plan gaan daar naar toe. Borden bij de ingang van de passage blijken niet zo te werken". Loop Verschillende ondernemers is dit in het verleden niet gelukt, zo geeft hij toe. Na het aanleggen van de twee meter brede looproute, dwars door de schoenenzaak heen, wordt alles anders. De verzekeraar: "het overgrote deel van de mensen die op de bus wachten, gaat ge bruik maken van de winkels. En mensen uit de Nassauwijk kunnen een stuk afsnijden. Kortom, de loop komt erin". Dat het centrum slechts draait, ontkent hij. "Het is best wel rende- OEGSTGEEST - "Met de advocaat rend", vindt Van Termey. Al geeft van mevrouw Bakker is de vloer hij toe dat door de verbouwing de aangeveegd, die man had zijn huis huur, die niet extra verhoogd werk niet best gedaan", doet bur- wordt na de verbouwing, op lange- gemeester mr. Sj.H. Scheenstra re termijn beter is verzekerd. Zijn van Oegstgeest verslag van de zit- indruk: "Als het de winkeliers ting van de Raad van State, giste- De illegale stacaravan in de tuin van het pension aan de Geversstraat. Pensionhoudster Bakker heeft gevaagd of ze het ding zelf uit de tuin mag verwijderen. "We moeten redden wat er te redden valt". (foto Holvast) Eigenaar roept schande: Oegstgeest blij DEN HAAG/OEGSTGEEST - Het Haagse gerechtshof heeft gisteren de 26-jarige voormalige Oegstgees- ter restauranthouder die zijn com pagnon met een keukenmes te lijf is gegaan veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf waarvan vijf maanden voorwaardelijk, Hiermee heeft het hof het vonnis van de 'gewone' rechtbank beves tigd. Zowel de ex-restauranthou- der van het Chinees-Indisch res taurant in de De Kempenaerstraat als dé officier van justitie waren van dat vonnis in hoger beroep ge gaan. De procureur-generaal had goed gaat, dan gaat het ons ook goed". Verschillende onderne mers, wiens branche hij niet wil noemen, blijken dit in te zien. Zij hebben "interesse getoond" voor voorwaardelijke gevan- de twee nieuwe winkeltjes, heet Mevrouw Bakker en haar raadsman bestreden voor dit rechtscollege het besluit van B en W tot ontruiming van Bakkers sta caravan die illegaal is opgesteld in de tuin van haar pension in de Ge versstraat. Maandag was de gemeente be gonnen met de verwijdering van het tuinvullende gevaarte maar door een op het allerlaatste mo ment ingediend schorsingsverzoek een jaar c genisstraf geëist. Net als de officier het. Wie waar komt te zitten, is nog van justitie aanvankelijk. niet uitgemaakt, de zittende win- De beide compagnons waren keiiers hebben in ieder geval voor- acht oktober vorig jaar slaags ge- rang bij de verdeling, raakt nadat hun verhouding al eni- De Levensverzekering hoopt ge tijd was verslechterd. In het bij- nog deze maand de bouwvergun- zonder zinde het de terechtstaande ning te krijgen zodat in januari be- en bezwaarschrift moest het werk restauranthouder niet dat zijn ex- gonnen kan worden. Wethouder worden onderbroken. Dat schor compagnon de baas speelde. Maar Van Leeuwen stipt aan dat het singverzoek is, zo zal duidelijk zijn, ook de werkverdeling tussen de plan eerst nog ter inzage moet wor- gisteren afgewezen, twee was volgens hem niet in orde. den gelegd. De plek waar de kleine Inmiddels heeft het slachtoffer winkeltjes zijn gepland, heeft nog zijn voormalige bedrijfsgenoot uit- steeds een woonbestemming. In voortzet. B en W willen namelijk gekocht en drijft het restaurant nu vroeger tijden hadden B en W daar tegemoet komen zelfstandig. huisjes gepland Toch ziet het er niet r de gemeente met de 1 uit dat ij dering mevrouw 'Bakker om de caravan zelf - met hulp van degene van wie zij het bouwsel voor 70.000 gulden heeft gekocht - uit de tuin te halen. Bakker: "Die lui van de gemeente gooien toch alles maar op een hoop, we doen het liever zelf, we moeten redden wat er te redden valt". Scheenstra: "Ik zal blij zijn als mevrouw Bakker de ontrui ming zelf ter hand neemt, dat scheelt de gemeente weer kosten". Schande Ondanks dat nu ook de Raad van State haar in het ongelijk heeft ge stéld, blijft mevrouw Bakker zich een slachtoffer van onrechtvaardig gemeentelijk optreden voelen. Het woord "schande" duikt herhaalde lijk in haar vocubalaire op. Zo vindt ze het een schandaal dat de gemeente haar maar dertig dagen de tijd heeft gegeven om haar tuin caravanloos te maken. Weinig te spreken is zij voorts over de ver dwijning van de spullen van de be woner van de Burgemeester Scheenstra be weerde onlangs dat die spullen ge woon in een kamer van de pension bewoner zijn achtergelaten. Dat blijkt niet te kloppen. De gemeente heeft ze door een verhuisbedrijf la ten weghalen. De verhuizers heb ben ze opgeslagen in een loods. Zo dra de eigenaar andere woonruim te heeft gevonden kan hij ze vrije lijk ophalen, belooft Scheenstra. "Kant noch wal" raakt volgens de eerste burger het verhaal van Bakker dat zij maar dertig dagen de tijd heeft gehad. Scheenstra ver telt destijds met de pensionhoud ster te zijn overeengekomen dat zij haar dochter plus gezin mocht on derbrengen in de caravan in af wachting van het gereedkomen van een definitief onderkomen in Oegstgeest. In novembèr van vorig jaar kwam de caravan leeg. "Het bouwsel waarvoor nooit een bouw vergunning is verleend bleef toen tegen alle afspraken in nog eens tien maanden staan. En dat is heel wat langer dan dertig dagen", al- Dreigbrief pro vinei* V'schoten en Wnaar niet aangesproken VOORSCHOTEN/WASSENAAR - Voorschoten hoeft zich 'niet in het bijzonder' aangesproken te voelen door de brief die het provinciebe stuur Zuid-Hollandse gemeenten heeft geschreven, vindt gemeente secretaris G. de Graaff. In die briei dreigt het provinciebestuur tijde lijks standplaatsen voor woonwa gens aan te wijzen in gemeenten die zelf nog.geen, onvoldoende of ongeschikte plekken hebben ge vonden. Ook in Wassenaar wordt het provinciale schrijven niet als een wezenlijke dreiging ervaren. "Wij hebben de overtuiging dat we in Voorschoten verschrikkelijk hard bezig zijn geweest en zullen zijn met deze problematiek. Pro bleem hier is vooral de compact bebouwde kom. Gekoppeld aan de hoge eisen die aan standplaatsen worden gesteld, wordt de enorme omvang van het probleem duide lijk", stelt De Graaff namens Voor schoten. Blijft staan dat Voorschoten nog altijd niet beschikt over twaalf standplaatsen. Bij de Hoflandbrug zijn er nu drie en het heeft er alle schijn van dat er daar nog twee bij komen. Aanvankelijk moest Voor schoten voor negen standplaatsen zorgen maar dat aantal is nu opge trokken naar twaalf. Derhalve be draagt het tekort aan Voorschoten se standplaatsen nog altijd negen. Heeft het provinciale schrijven de gemeente nu tot extra haast aange zet? De Graaff: "We zijn al acht jaar druk bezig. Wij meenden en menen dat de lokatie Hoflandbrug perfect was, dat er daar nog meer bij kon den maar die plaats is door de pro vincie van de hand gewezen. Niet dat we nu de handen hulpeloos ten hemel hebben gegeven maar als lo- katies aan de lopende band wor den afgekeurd door provincie, rijk of omwonenden zou je in de situa tie verzeild kunnen raken waarbij 'je lokaties moet aanwijzen die niet aan de eisen voldoen. Maar dat is niet onze wens", zegt de gemeente secretaris, die meent dat een ge meente als Voorschoten "een beetje tussen de wielen van allerlei tegenstrijdige belangen terecht LEIDERDORP - Als het zwembadbestuur zijn zin krijgt kunnen Leiderdor pers binnen afzienbare tijd knuffelen, bubbelen, zonne baden en een saunabad ne men in 'De Does'. Niet lan ger gestoord door wed strijd- en instructiezwem mers kunnen ze op elk uur van de dag terecht in het bad aan de Hoogmadese- weg. De plannen zien èr op het geduldi ge papier wonderschoon uit. Twee zwembadbouwers hebben ieder opgetekend hoe ze de toekomst van het noodlijdende zwembad zien. In grote lijnen komen deze op dezelfde ideeën neer: het binnen bad blijft gehandhaafd. Sporters en baantjestrekkers kunnen daarin hun gang gaan. De 'gewone' Lei derdorper staat een waterplas ter beschikking, waarin van alles te beleven valt. De ingrediënten van dit avontuurlijke water: een knuf felmuur, whirlpool, waterval en draaikolken^ Een en ander wordt op het droge gelardeerd met zitjes, een bikinibar, zonnebanken, een sauna en een bescheiden restau rant. Ook de entree wordt ver nieuwd. De Does moet, kortom, een ge heel worden waar geen Leiderdor per zich nog een moment kan ver velen. Want juist dat recreatieve as pect staat voorop bij de plannen makerij. Zwembadbestuurder J. Verdier: "Het is een gegeven dat veel zwem baden noodlijdend zijn omdat mensen niet meer tevreden zijn met baantjes trekken alleen. Men wil spélen in dat water. Kijk maar naar baden als het Tikibad in Was senaar en het golfslagbad in Sche- veningen". All weather Tweede gegeven is het weer. Het zwembadbestuur had zijn plannen liever in 'De Does' zelf ontvouwd. "Maar dat kon echt niet. De bestuurskamer is niet helemaal betrouwbaar meer", zegt de naar het gemeentehuis uitgeweken voorzitter Ver- dier. Hoezo onbetrouwbaar? Bedrijfsleider Timmer mans: "Nou, de vloer daar rot langzaam maar zeker weg. En het stinkt er ook. Trouwens, het is momenteel in het hele zwembad niet prettig toeven meer. De luchtcirculatie is niet goed. De luchtvochtig heid is veel te hoog en de wa tercirculatie van het buiten bad deugt ook niet meer". Niets is zo onzeker als dat. Daarom moet het zwembad een 'all weather voorziening' worden. Het buiten bad blijft, maar binnen is het ook bij sneeuw en regen behaaglijk zwemmen. Mocht het mooi weer worden, dan kunnen er wanden opzij worden geschoven. Een plan van WD-raadslid Stuivenberg om het dak demontabel te maken is in middels als 'te duur' terzij dp ge schoven. En ten slotte weet men: zweïm lustigen nemen geen genoegen meer met de vrije uurtjes die over blijven wanneer instructiebaders en sporters het zwembad hebben 'vrijgegeven'. Zeven dagen per week, van 's morgens vroeg tot 's avonds laat, wil men een recreatie ve duik kunnen nemen. Dat moet kunnen lukken als de gemeente 'ja' zegt tegen de grootscheepse ver bouwing, die zo'n 4'/2 tot 5 miljoen gaat opslokken. Eén probleem. Immers, de raad heeft bepaald dat de exploitatie van de vernieuwde 'Does' jaarlijks niet meer dan vijf ton verlies mag lijden. De drie heren willen, hangende de besprekingen met de gemeente, nog niet het achterste van hun tong laten zien. Wel maken ze duidelijk het water gegooid, zo redeneert het bestuur. Van der Ploeg: "We gelo ven heilig in dit plan. Doe je het niet, dan kun je het zwembad net zo goed sluiten. De verliezen ne men elk jaar toe". Daarbij komt dat investeringen onafwendbaar zijn. Vorig jaar heeft het rapport 'Drijven of kopje on der' duidelijk gemaakt dat er een compleet nieuwe technische in stallatie nodig is. Kosten: ruim twee miljoen. "Houd je het daarop, dan krijg je geen zwemmer méér. Het is immers alleen een stuk tech niek datje in de grond stopt", rede neert penningmeester Van der dus Scheenstra.-1-- Voor de Raad van State heeft dr®1S'te komen. Bakkers raadsman andermaal be- °°k m Wassenaar voelt men zich weerd dat zijn cliënte destijds met ™et aangesproken door de brief de gemeente is overeengekomen meldt een van die gemeente, die de dat zij de gemeente zou helpen met ?°g ™?L°PdI™§e" hee,ft ge- de opvani van woningzoekenden.had' het fed da.' de b™f,niet Stank voor dank vindt mevrouw aan al'e gemeenten is gericht, leidt Bakker dat zij krijgt nu diezelfde „y dat,.het kler wel eens om een gemeente een caravan verwijdert automatisme zou kunnen gaan. waarin de pesnionhoudster ie- H»e het ook zij, volgens de woord- mand had ondergebracht. voerder zijn er met rijk en provin- Scheenstra: "Het is maar goed dat de rechter zijn oren niet afspraken gemaakt Wassenaar zich "gewoon" houdt, deze onzin heeft'laten hangen. Ik Zoals hekend komt een woonwa- iik naf van het feit dat de genkampje met acht standplaatsen achter de Dirk de Raetlaan. De sta werkelijk paf van het feit dat de raadsman van mevrouw Bakker al- -- les klakkeloos van zijn cliënte blijft ^elaan krijgt drie woonwagens met bedrijfsterreinen en drie ge- Sporthal Vlnr. 'Does'-directeur Verdier, bedrijfsleider Timmermans e meester Van der Ploeg. dat bij eventuele verbouw het te kort met een ton zal oplopen. Alter natief: als Leiderdorp circa een miljoen van de opbrengst van de Meubelboulevard in het zwembad wel binnen die vijf Overigens geldt bij dit financiële plaatje dat de kosten van de sport- hal, die op verzoek van de gemeen te bij de plannenmakerij is betrok ken, er niet bij zijn inbegrepen. Naast het zwembad staat de hal keurig ingetekend. Maten: 44 bij 28 meter, plus ruimte voor tribunes en kleedgelegenheid. Vanuit de sporthal moet de bezoeker zo naar het zwembad kunnen kijken. De entree wordt ook gedeeld. Het zwembadbestuur acht de combinatie sporthal-zwembad een erg aantrekkelijke. "Ze hebben een elkaar aanvullende en versterken de functie", zo heet het. Maar: de hal wordt even terzijde geschoven, het gaat de bestuurders om de re novatie van het bad, niet zozeer om de hal. "Dat idee moeten anderen maar uitwerken. Wij zijn niet des kundig op sporthal-gebied - en we hebben aan het zwembad onze handen vol". Hoe nu verder? Eerst moet het bestuur binnenkort een keuze tus sen de twee alternatieven maken. Is die keuze eenmaal gemaakt, dan volgen de onderhandelingen met B en W en ambtenaren en kan het voorstel naar de politiek. Zit het de heren mee ("er moet snel worden beslist. Die installatie kan het elk moment begeven"), dan kan Lei derdorp al in mei 1987 'bubbelen'. LEIDSCH m DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54. 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 Voor inlichtingen over advertenties (uitge zonderd Sleuteltjes) na kantoortijden: C. Anceaux, tel. 070-237254. C. Juffermans- Duyverman, tel. 071-893256. A. Kluppel, tel. 071-763088. F. Terwijn. tel. 02522- 14192. D. Vink. tel. 079-412440. SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17,00 uur (071) 144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) REDACTIE (071) 144941 65.70 89,30 131.40 250,90 345,20 ABONNEMENTEN per maand, aan huis bezorgd 22,10 per maand, per post 30,00 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), per kwartaal, aan huis bezorgd per post (binnenland) per halfjaar, aan huis bezorgd per jaar, aan huis bezorgd per post (binnenland) losse nummers 1.00 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v, Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. REGIOKANTOREN Julianastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 11, 2221 JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Commentaren: W.F.J. Wirtz, A.A. van Brussel Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaff Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W. Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel. Jo hannesburg, Tokio, Londen, Parijs, Was hington, Rome, Madrid, Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2