DE SOEPELE LIJNEN VAN WOL. CASUAL WOOL H Schiphol ziet niets in atv Hotelplan boekt 30.000 stoelen bij Air Holland Heerema vraagt aan de rechter brochure over VNU te verbieden DONDERDAG 17 OKTOBER 1985 PAGINA 19 Terugkrijgen van rijbewijs gevierd met te veel alcohol SCHIPHOL (GPD) - De directie van de luchthaven Schiphol voelt er niets voor om in 1986 een 36-uri- ge werkweek in te voeren. Dat is komen vast te staan bij de start van het overleg over een nieuwe cao voor het luchthavenpersoneel. De directie van Schiphol voorziet een toename van organisatorische pro blemen bij verdere arbeidstijdver korting (atv). Verder worden sala risverhogingen van de hand gewe- De AbvaKabo is weinig gelukkig met de starre houding van de Schiphol-directie. De bond heeft er echter wel begrip voor dat Schip hol in 1986 niet verder wil gaan met atv. Nu al zijn er problemen met de gevolgen van invoering van de 38- urige werkweek dit jaar. Verder maakt de normale groei van werk gelegenheid op de luchthaven de zaak extra gecompliceerd. „Wij zijn bereid een verkorting van de werkweek tot 36 uur te verschui ven tot 1987, maar we willen wel een salarisverbetering", aldus Ab- vaKabo-bestuurder A. Regeer. Tijdens het verkennend overleg heeft Schiphol elke salarisverbete ring afgewezen. Het uitbetalen van de prijscompensatie is niet nodig, omdat het kabinet voor volgend jaar maatregelen heeft aangekon digd waardoor de koopkracht on geveer 0,5 procent kan toenemen. President-directeur Wegstapel noemde in dit verband onder meer de verlaging van premies en het volledig laten doorgaan van de in flatiecorrectie. De AbvaKabo is het met die uit leg niet eens. Nu de koopkracht is Eeuwigdurende bijstand houdt na zes jaar op TILBURG (ANP) - Het bekende Tilburgse actie-orkest „Fanfare van de eeuwigdurende bijstand" houdt na zes jaar op te bestaan. Op 26 oktober treedt de groep voor het laatst op in Den Haag als daar de handtekeningen van het volkspeti tionnement worden aangeboden. Het optreden wordt dan verzorgd door 48 mensen, één muzikant voor elke kruisraket. Volgens Z. Naaykens van de fan fare is na de vakantie het aantal muzikanten drastisch téhiggelo- pen. Met de achttien huidige leden is het volgens hem niet langer mo gelijk om voor ieder optreden vol doende muzikanten op de been te brengen. Vóór de vakantie telde de fanfare nog dertig muzikanten, al len vrijwilligers. Toerend in een ei gen bus trok de fanfare de afgelo pen zes jaar door het hele land van actie naar actie, waar gratis of te gen een geringe vergoeding werd gespeeld. Het afgelopen jaar wer den tachtig acties muzikaal opge luisterd. Eén vah de meest beken de initiatieven van de „Fanfare van de eeuwigdurende bijstand" was de organisatie, in mei vorig jaar, van een muzikale omsingeling van de vliegbasis Woensdrecht door „het grootste orkest aller tijden". veiliggesteld door verlaging van belasting en sociale premies kan de vrijkomende loonruimte juist worden benut voor verdere ar beidstijdverkorting, aldus de bond. Als dat niet gebeurt, dan moet er volgens de AbvaKabo door Schiphol worden betaald. „In de sfeer van de inkomens kan en moet er iets gebeuren bij een sterk bedrijf als Schiphol", al dus Regeer. De bond houdt vast aan salarisverhogingen van 1,5 pro cent per 1 januari en 1 juli. Verder wil de AbvaKabo een begin maken met invoering van een soort einde jaarsuitkering. Voordat het overleg echt van start gaat, is er in november nog een technisch gesprek tussen bon den en Schiphol. Daarbij gaat het erom te bekijken wat de effecten zijn van verschillende overheids maatregelen. SCHIPHOL/DEN HAAG (GPD) - Een derde Nederlandse touropera tor, Hotelplan, gaat volgend jaar met Air Holland vliegen. In navol ging van Arke Holland en Necker- mann Reizen heeft Hotelplan een deel van zijn vliegcapaciteit onder gebracht bij de nieuwe charter maatschappij van John Block, al dus directeur F. van Steenis van Hotelplan. Zijn bedrijf heeft samen met de inkooppartner Evenementsreizen 30.000 vliegtuigstoelen voor het zo merseizoen 1986 bij Air Holland ondergebracht. Dat is ruim twintig procent van de totale capaciteit van beide bedrijven. Het concern blijft voor de overige tachtig pro- cent gebruik maken van de dien sten van de KLM, Martinair, Trans- avia en een Joegoslavische lucht vaartmaatschappij, aldus Van Steenis. In het contract is opgenomen dat de vluchten van Schiphol vertrek ken. Zoals bekend is de vergun ning van Air Holland in oorsprong gebaseerd op vluchten vanaf regio nale luchthavens. Minister Smit- Kroes van (verkeer en waterstaat) heeft de chartermaatschappij on langs echter toestemming gegeven nog een jaar van Schiphol te mo gen vliegen. Het uitstel kwam nadat Block bekend maakte naast Air Holland een regionale luchtvaartmaat schappij op te richten, de RLM, die volgend jaar start met vrachtchar- tervervoer vanaf regionale luchtha- Het contract met Hotelplan be treft ver gelegen Europese bestem mingen waar Air Holland zich in het bijzonder op richt. De Hotel plan-bestemmingen zijn onder an dere Zuid-Portugal, Palma de Mal- lorca, Joegoslavië, de Canarische eilanden en Griekenland. Hoewel de prijzen die Air Hol land voor de bestemmingen bere kent nauwelijks lager zijn dan van de overige Nederlandse luchtvaart maatschappijen, prefereert Van Steenis de nieuwe luchtvaartmaat schappij, omdat deze volgens hem onafhankelijk is. AMSTERDAM (ANP)- De brochu re „De Nederlandse Volksunie 1981-1986", gemaakt door het Fas cisme Onderzoeks Kollektief (FOK) en uitgegeven door de Am sterdamse Stichting Afdruk mag niet worden verspreid zolang daar in lasterlijke verhalen staan over E.P. Heerema, de zoon van de vroe gere SS-er ir. P.S.Heerema. Dit eiste E.P. Heerema, directeur van het gelijknamige offshoreconcern in Den Haag, gisteren in een kort geding bij de president van de rechtbank in Amsterdam, mr. B.J. Asscher tegen de Stichting Af druk. De brochure over de NVU werd vorige week gepresenteerd en de 375 exemplaren zijn, volgens de Stichting Afdruk, inmiddels ver spreid over diverse boekhandels. Ook kan de brochure worden be steld. Het is de eerste brochure van het FOK, dat materiaal verzamelt over wat zij noemt „extreem rechtse, fascistische en racistische groepen". In de brochure wordt onder meer gezegd „dat het ver moeden bestaat dat E.P. Heerema uit Wassenaar contacten heeft met de NVU, omdat zijn naam voor komt op de verzendlijst van het blad „Consortium Manuscripten" van mevrouw Rost van Tonnin gen". Hoewel de naam van Heere ma niet expliciet wordt genoemd doet het FOK in de brochure ook voorkomen alsof dezè Heerema de NVU financieel zou steunen. De bron voor het FOK voor die „ver moedens" blyken de notulen van de vergadering van de NVU van 26 augustus 1983. Volgens mr. T. Prakken, de ad vocaat van de Stichting Afdruk, verschenen naar aanleiding van de presentatie van de brochure in di verse kranten berichten. Daarin zouden volgens haar de vermoe dens die het FOK heeft over de be trokkenheid van Heerema bij de NVU, zijn gepresenteerd als waar heden. Heerema meent dat die krantear tikelen op onwaarheden berusten waarvoor het FOK verantwoorde lijk is. Het FOK bestrijdt die ver antwoordelijkheid. „De kranten hebben de mededelingen in de brochure aangescherpt. Daarmee komen de kranteverhalen voor re kening van de betrokken kranten", aldus Prakken. Uitspraak vrijdag 18 oktober. ROTTERDAM (ANP) - De voor stellen Aie het college van B en W van Rotterdam heeft gedaan ter af keuring van het apartheidsregime in Zuid-Afrika gaan niet ver ge noeg. De raadscommissie voor Ha- ven- en Economische Ontwikke ling van de gemeenteraad heeft gisteren in meerderheid op twee punten een verscherping voorge steld: de instelling van een perma nente controle om olietransporten via de Rotterdamse haven naar Zuid-Afrika te achterhalen en een juridisch onderzoek (met het oog op fraude) naar de mogelijke in stelling van bindende certificaten die de eindbestemming van een schip vanuit Rotterdam moeten aangeven. Het college van B en W voelt vol gens haven-wethouder drs. R. Den Dunnen niets voor een permanent onderzoek naar de tankerbewegin- gen via Rotterdam naar Zuid-Afri ka. Uit onderzoek van het Ship ping Research Bureau (SRB) in Amsterdam is namelijk gebleken 'Rotterdamse plannen tegen Zuid-Afrika nog te mager dat de olietransporten vanuit Rot terdam naar Zuid-Afrika in ieder geval eind 1984 tot nul waren ge daald. Bij stemming in de raadscom missie stemde Den Dunnen dan ook tegen het voorstel van zijn Pvd A-partij genoot P. Hoogen- doorn om het onderzoek te conti nueren. Het voorstel kreeg echter steun van vier (PSP/PPR, twee van de PvdA en CDA) van de zeven raadsleden. Den Dunnen toonde zich wel be reid tot het instellen van een nader juridisch onderzoek naar de invoe ring van eindbestemmingscertifi caten, omdat uit het onderzoek van het SRB is gebleken dat over de eindbestemming van schepen bij transporten naar Zuid-Afrika vaak onjuiste opgaven worden gedaan om de eindbestemming te verdoe zelen. Dit kan de gemeente Rotter dam echter zeehavengeld kosten. De politieke stellingname van het college van B en W ten aanzien van de olieleveranties aan Zuid- Afrika - richten naar het landelijk beleid, geen eenzijdige boycot af kondigen en overleg zoeken met andere Westeuropese havens - wor den door de partijen in de gemeen teraad sterk uiteenlopend beoor deeld. De kleine linkse partijen als-1 mede het PvdA-raadslid J. Janse vinden dit niet vergaand genoeg en eisen een totale boycot van olie- j doorvoer via de Rotterdamse ha ven naar Zuid-Afrika. FBCTWES GRONINGEN (GPD) - Een 39-jari- ge Groninger vierde gisteravond een feestje. De man was een tijd ge leden zijn rijbewijs kwijtgeraakt wegens rijden onder invloed. Dins dagavond om 24.00 uur zou deze ontzegging aflopen, zodat hij gis termorgen het roze papiertje weer kon ophalen bij de Provinciale Griffie in Groningen. Logisch dus dat dit gisteravond even uitbundig gevierd werd. De alcohol vloeide rijkelijk. Tot in de late uurtjes. Helaas voor de Gro ninger, maar het feest kreeg voor hem een tragische afloop. Vanmor gen om half zeven werd hij in zijn auto aangehouden. Het pijpje was na de blaastest zo groen als gras. Hij kreeg zijn rijbewijs nog niet te rug. Smokkelbende heroïne gepakt in Oostenrijk WENEN (Rtr.) - Met het oprollen van een door Iraniërs geleide inter nationale bende van drugssmokke laars en de inbeslagname van ruim zestig kilo heroïne heeft de Oosten rijkse politie de grootste vangst tot nog toe in Europa gedaan. Dit heeft de Oostenrijkse minister van binnenlandse zaken, Karl Blecha, gisteren gezegd. Bij de operatie van de politie, die zich concentreerde rondom een ge renommeerd hotel in Wenen, wer den zeventien Iraniërs en vier Af- ghanen gearresteerd. De heroïne zou op de zwarte markt een bedrag van ruim 115 miljoen gulden heb ben opgebracht. Bovendien wer den kleinere hoeveelheden van twee andere verdovende middelen gevonden. Volgens Blecha waren de drugs, waarvan de herkomst nog niet be kend is, in hoofdzaak bestemd voor de Verenigde Staten. De rest was bedoeld voor Europa. Tegen zes van de gearresteerd? Iraniërs liep een internationaal aanhou dingsbevel wegens drugssmokkel. De meeste van de arrestanten wa ren ingezetenen van Oostenrijk. In Oostenrijk staat op drugssmokkel maximaal 20 jaar gevangenisstraf. Komfortabel wollen tweed jas, valt Sportieve tweed blouson. In een lekker ruim en heeft een raglan visgraatdessin. 298 - mouw. In grijs. 398.- Modieus wollen kolbert in grijs of zwart Iweed dessin. 259.- Flannel broek In blauw, grijs of antraciet 129.- Flannel broek In blauw, grijs of zwart 129.- Wollen pullover in prachtige kleur stellingen. In grijs en blauw/grijs. 69.- Flannel pantalon met riem. In grijs, antraciet blauw en bruin. 159.- A new class of casual wear r„,c n™ M J Casual Wool is favoriet dit najaar. Met be haaglijke, stijlvolle jassen in 'n lange, soepele lijn. En met sportieve pullovers, jacks en kol- berts. In de modekleuren grijs/zwart Prettig om te dragen en mooi om te zien. Dat is Zuiver Scheerwol. PEEK CLOPPENBURG.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 19