BS Leiden loopt na rust weg vein Orca's Avanti kan het niet bolwerken BVO walst over Leiden Zwemmers Zijl en LZ in middenmoot Docos: promotie nog kwestie van tijd Beck even terug in Vijf Meihal Leiderdorp ontluisterd door koploper AMVJ Slechts drie clubs verder Blitz doet stapje terug Derde plek voor Barèl MAANDAG 14 OKTOBER 1985 SPORT PAGINA 19 LEIDEN - Jerry Beck keek zijn ogen uit, zaterdagavond in de Vijf Meihal. "Is dat alles vroeg de momenteel in Belgische dienst spelende ex-Leiden Amerikaan zich bij zijn (r)entree hardop af, daarbij wijzend naar de bank waarop voor de thuiswedstrijd tegen Urk alleen de broertjes Kales hadden plaatsgenomen. "Meer spelers zijn er niet En, na afloop toen verwondering had plaatsgemaakt voor bewondering: "Ongelooflijk. Nog met 73-66 winnen ook. Zoiets kan toch helemaal niet". De twee seizoenen geleden in de Nederlandse basketbalcompetitie nog tot speler, van het jaar gekozen Beek kon er maar niet over uit. "Het is natuurlijk een bijzondere prestatie om met zo weinig mensen zo goed mee te draaien", vond de de bescheiden Amerikaan die zich daarom en vanwege zijn spectacu laire speelstijl bij de supporters al tijd in een grote populariteit mocht verheugen. "Aan de andere kant is het ook een gevaarlijke situatie, want je bent ook erg kwetsbaar. Is het hier nu echt zo moeilijk om een sponsor te vinden Om daar min of meer schertsend aan toe te voe gen: "En ik had er nog wel zo reke ning mee gehouden dat ze me na de Kerst zouden terugvragen. Maar dat zit er niet in, begrijp ik". Dat was in eerste instantie als geintje bedoeld, al kwam Beek er later rond voor uit dat hij het bij zijn nieuwe werkgever Merksem beslist niet naar zijn had en dat hij wel degelijk Heimwee had naar de Vijf Meihal. "Het is allemaal een stuk minder daar", verklaarde de ras-rebounder uit Tennessee zich nader. "De gezelligheid, de omge ving, maar ook het basketbal. Ik moet scoren en verder niks. Veel liever speel ik het spel van coach Harrewijn". Die haalde, na in kennis te zijn gesteld van deze wens, zijn schou ders daarover op. Nog afgezien van het feit dat hij zijn voormalige steunpilaar nooit richting België had laten gaan als er vorig seizoen voldoende pecunia aanwezig was geweest, stelde hij vast dat er in de nabije toekomst niet of nauwelijks hoop was op een verbreding van de selectie in welke vorm dan ook. "Laat staan dat er geld is om Jerry terug te halen. Vanzelfsprekend zou ik hem er ontzettend graag bij willen hebben. Dat lijkt me duide lijk. Want al winnen we opnieuw, het gaat op den duur een keer mis." Daarbij doelde Harrewijn nog maar weer eens op wat Beck in één oogopslag eveneens was opgeval len, namelijk de kwetsbaarheid van zijn te smalle selectie. "Sander Kales zat ziek op de bank, die kon ik dus niet inzetten. Daarom moest Daan van Egmond veertig minuten spelen. Eigenlijk niet verantwoord, die jongen ging na afloop bijna van zijn stokkie. Toon van Helfteren kwam terug na een blessure en kreeg ook meteen de vólle mep. Kan evenmin, want voor hetzelfde geld forceert hij zich en raak je hem direct weer kwijt. Het is maar BS Leiden - Orca's Urk 73-66 (35-34) Scores LEIDEN - Kragtwijk 24 (8), Van Helfteren 16 (8), Heijdeman 14 (5). Hagens 11 (5), Van Egmond 8 (4). Schotpercentage 53, re bounds 30, balverlies 14. URK Pipkin 22, Omanette 19, Chapman Faassen/Denies Vijf fouten: Omanette Toeschouwers: 200 goed dat die gasten tegen een stootje kunnen". Vooral over dat iaaioie verbaasde de voor Urk uitkomende ex-Trot- ters Amerikaan Russell Chapman zich na afloop nog het meest. "Tjonge, wat een conditie hebben die klanten. Bij rust dacht ik nog dat wij het zouden maken van avond. Maar een puntje (35-34, AvK) achter. Maar daarna. Zoef, zoef en we waren kansloos. Petje af voor die gasten. Ze verdedigden dat de stukken er vanaf vlogen". Dat deed Leiden inderdaad, zij het pas echt goed na de pauze. Daarvoor liet de vijfmans-formatie van Harrewijn nog wel eens links en rechts een gaatje vallen, een zichtbaar gevolg van de, zich voor het eerst dit seizoen openbarende, tamelijk nochalante houding die de thuisploeg zich aanmatigde. De Jerry Beek vaak van ver scorende center Pip kin en de altijd onberekenbare Glen Omanette kregen zodoende de kans om Urk keurig in het spoor van Leiden te houden en zelfs vlak voor rust nog op voorsprong te zet ten: 28-30. Een kleine tempover snelling van Hagens en Kragtwijk maakte die net zo snel weer onge daan. Een fellere opstelling in de ver dediging en een tweede demarrage vijf minuten na de wisseling waren afdoende om een breekpunt te for ceren. Leiden dwong Urk tot enke le moeilijke schoten, liep vanuit de rebound een paar snelle breaks en maakte handig gebruik van de pa- .niek (lees: balverlies) waar bij Urk onmiddellijk sprake van was. Hans Heijdeman mikte vanaf zijn vaste stekkie in de hoek daarop drie keer loepzuiver raak, Van Egmond bootste dat tweemaal goed na en van dichtbij bracht Bert Kragtwijk halverwege de tweede helft de stand op 66-54. Beek: "Het gaat zonder mij ook. Misschien hebben ze me niet eens nodig." AD VAN KAAM ROTTERDAM/LEIDEN - De twee koplopers in de rayon eersteklasse hebben het afgelopen weekeinde hun positie met succes verdedigd. AMVJ Rotterdam bleef in een be droevend slechte wedstrijd de baas over Leiderdorp (74-51), terwijl BVO Alphen na de rust een einde maakte aan de illusies van Trot ters: 58-78. Bij de vrouwen boekte MSV de tweede zege op rij (55-57 bij AMVJ Amsterdam) en verloor Lisse na een heldhaftige strijd van Cheetah: 51-57. Het zal wel altijd een raadsel blij ven waarom Leiderdorp uitgere kend het sleutelduel met de ge doodverfde kampioen AMVJ had uitverkozen om ver beneden het normale kunnen te presteren. Lei derdorp stond gistermiddag in Rotterdam volledig machteloos te gen het overigens nauwelijks beter acterende AMVJ, dat zich echter eerder uit het moeras van gemiste scores en verloren ballen wist los te werken. Leiderdorp, dat zich in de eerste rondgang knap staande had gehouden (33-34), kreeg na de hervatting geen bal méér fatsoen lijk door de ring. Ton Paulides doorbrak pas na 5:40 minuten, nota bene vanaf de vrije worplijn, de ban, terwijl het eerste velddoel- punt nog langer op zich liet wach ten. Het was tekenend voor het ni veau van beide ploegen, dat de Rotterdammers niet in staat waren gebleken te profiteren van de Lei- derdorpse schotloosheid: 44-38. Dat verzuim werd snel goedge maakt. Hans van Goor, animator en aartszeurpiet van AMVJ, en de immer laconieke Ron Bornet zet ten de thuisploeg (moeizaam) op het juiste spoor, daarbij Leider dorp hulpeloos achterlatend: 56-40. Het misschieten begon inmiddels groteske vormen aan te nemen. In de eerste helft was het al niet best HAZERSWOUDE - De mannen van Dextro/Avanti heb ben het in de tweede ronde van de Europa Cup 2 niet kunnen redden tegen het gerenommeerde BVSC Boeda pest. De Hazerswoudse tafeltennissers moesten gisteren tegen de gelouterde Hongaren, ondanks taai verzet, met 2-5 het onderspit delven. Het vrouwenteam kwam zater dagochtend in Sofia wel een ronde verder door in een om streden duel het zwakke Pochtenez simpel aan de kant te schuiven: 0-5. Josef Takécs was de grote man aan BVSC-zijde. De 31-jarige Hongaar, die tijdens de wereldkampioen schappen in Pyongyang (Noord- Korea) deel uitmaakte van de ploeg die de wereldtitel greep, is al tijd als de vierde speler van zijn land beschouwd. Achter Gergely, Klampar en Jonyer moest Takécs gedurende zijn loopbaan genoegen nemen met een plaats op het twee de plan. Dat het Hongaarse tafel tennis niet voor niets op een hoog plan staat, bewees Takécs tegen DEN HAAG (ANP) - Drie van de zeven tafeltennisclubs zijn er dit weekeinde in geslaagd een ronde verder te komen in de Europese bekertoernooien. Bij de lands kampioenen verdwenen naast de vrouwen van Scylla ook de man nen van De Veluwe uit het strijd perk. Evenals de Leidse ploeg ging De Veluwe de boot in tegen een Engelse club. Elleborough was met 5-0 te sterk. In het Europa Cup 2 toernooi om de Nancy Evans-beker ble ven behalve de vrouwen van Avanti ook de mannen van Val- kenswaard en Eindhoven in de race. De Torenstad sneuvelde in de tweede ronde. Valkenswaara trof in Hertha BSC uit West-Berlijn (5-1) een simpele tegenstander. De Bun- desliga-club dankte aan zijn Schotse kopman Hannah het enige tegenpunt via een overwin ning op Wim Wegman. Potton en Karakasevic kwamen niet in moeilijkheden. De overwinning van Eindho ven in en op het Oostenrijkse Langenlois was van meer allure. Vooral omdat bij de Oostenrij kers Tibor Klampar van de partij was. De Hongaarse vedette deed zijn plicht en handhaafde met twee overwinningen zijn hon derd procent score. Han Goot- zen, Ron van Spanje en Eric Noor versloegen allen de Oosten rijkse international Eric Am- platz. Gootzen en Van Spanje voegden daar zeges op Bauer aan toe (2-5). Avanti ten overvloede. De captain van BVSC bleef in drie partijen on geslagen. Zelfs Mariano Lukov, de door Avanti ingehuurde Bulgaarse topspeler, kon hem niet de baas. Lukov leed tegen Takécs zijn eer ste nederlaag voor zijn nieuwe club, zij het dat dat in drie games gebeurde. De eerste trok de opslag specialist bij uitstek met 21-16 naar zich toe. Daarna moest hij de gave technicus uit Boedapest tweemaal voorrang verlenen: 18-21 en 18-21. Dat gebeurde in de zevende partij en Takécs stelde daardoor de Hon gaarse zege veilig: 2-5. Om het zich stug verdedigende Avanti een kans op de volgende ronde te bieden werd van Lukov verwacht dat hij driemaal zou sco ren. Hoewel de Bulgaar in topvorm verkeerde, lukte dat dus niet. Wel won Lukov knap zijn partijen te gen Josef Noziscka (21-10 en 21-14) en Bela Frank (21-15 en 21-14). Te gen deze beide dertigers had-de jongere generatie van Avanti geen kans. Rob Turk en Gerard Bakker jr. kwamen ervaring tekort. Turk deed het tegen Frank niet slecht, maar kwam niet tot winst: 17-21 en 19-21 (na 19-19). Tegen Takécs sleepte Turk er weliswaar een ver lenging uit, maar dat was een schoonheidsfoutje van de nummer vier van Hongarije, die de partij te speels opvatte: 21-18. In de andere twee games was Takécs tegen Turk probleemloos de beste speler: 9-21 en 12-21. - Rob Turk (links) in actie tegen de Hongaar Bela Frank. De Avanti-speler moest zijn meerdere erkennen Gerard Bakker had van Takécs ook al een lesje gehad (14-21,13-21) toen hij tegen de zwakste Hongaar, Noziscka, plotseling kon vlammen. Gesteund door het fel aanmoedi gende publiek kwam Bakker na een verloren eerste game (9-21) goed terug. Noziscka raakte duide lijk onder de indruk. Een sterke eindsprint leverde Bakker de twee de game op: 22-20. In de beslissen de derde game leek Bakker dat hu zarenstukje te herhalen. Tot 17-17 ging het goed. De voortzetting van de 15-jarige scholier was echter niet gelukkig. Via 17-20 pakte de nerveuze Noziscka toch die derde game: 19-21. Daarmee was de Europa Cup- droom van Avanti voorbij. Geen schande overigens, want het ni veau van de Hongaren lag duide lijk waarneembaar hoger. In het re cente verleden bewees BVSC niet voor niks een geweldig EC-team te hebben. In totaal prijken er al acht Cups in de prijzenkast. Vorig jaar moest BVSC pas in de finale afha-' ken, toen het Poolse Gdansk, met de in Hazerswoude niet onbekende Andrzej Gruooa in nun midden, uiteindelijk te sterk bleek. Tegen over die ervaring kon het dit jaar in de Europa Cup debuterende Avan ti slechts klasse in de persoon van Mariano Lukov stellen. Het was te weinig. i Avanti bereik ten de kwartfinales door een ui terst eenvoudige zege op het Bul gaarse Pochtenez. Vooraf was er veel deining ontstaan over de speeldatum. Het thuisspelende Pochtenez ging daarbij zover dat het een datum regelde waarop Avanti niet kon spelen. Vervolgens meldde men bij de organiserende instantie in het Duitse Pirmasens dat de Hazerswoudse ploeg op die vastgestelde datum niet was ko men opdagen. De Bulgaren dach ten op die manier een lastige klip te kunnen omzeilen. Maar Avanti was niet voor één gat te vangen. Namens de club schakelde Aartjan van der Poel de autoriteiten in Pir masens in. Hij kon zwart op wit ge tuigen van malafide praktijken van (foto Will Dijkman) Pochtenez, dat toen op hoge poten vanuit Primasens te verstaan kreeg de wedstrijd alsnog te organiseren. Zoniet, dan zoüden de Bulgaren uit de Europa Cup teruggetrokken worden. Het in z'n wiek geschoten Pophtenez liet Avanti toen op za terdagochtend om tien uur in Sofia opdraven. In een beladen sfeer kre gen de Hazerswoudse vrouwen daar zeer weinig tegenstand. Ster speelster Bettine Vriesekoop mep te Ronevska (21-4 en 21-9) en Doits- jinova (21-5 en 21-11) van de tafel. Mirjam Kloppenburg, door Avanti speciaal aangetrokken voor de Eu ropa Cup, kwam tijdens haar de buut eveneens moeiteloos tot winst: 21-12 en 21-9 tegen Doitsji- nova en 21-18 en 21-13 tegen Neiko- va. Ellen Bakker zorgde voor het vijfde punt door Neikova in drie games te verslaan: 21-12, 19-21 en 21-12. Avanti bereikte derhalve met veel heisa vooraf, maar een maal achter de tafel op één been de laatste acht. WIM VAN WANROOY geweest, maar toen wisten Som- meling en Brakenhof nog wel eens met succes onder de Rotterdamse basket door te dringen. Na de rust faalden met name de Leiderdorpse guards volledig, terwijl er onder het bord slechts sporadisch (Erik Huybens, Dick van Oort) ruimte was. Gaandeweg verslapte ook de aanvankelijk prima verdediging en het resultaat was een toch wel ont luisterende nederlaag tegen de be paald niet sterk spelende Rotter dammers, die zonder de gebles seerde Paul van Solm en Rick Wol- ring aantoonden over een brede basis te beschikken: 74-51. BVO heeft het altijd moeilijk te gen Trotters/Leiden 2. Zo ook za terdagavond in sportzaal Broek- plein. De hechte en stevige Leidse verdediging, waarin vooral Leon Zaal (16 punten, 15 rebounds) van zich deed spreken, bleek een on neembare vesting voor de Alphe- naren. Steunend op de inbreng van Boris Monkhorst ("Een plaag voor BVO", aldus de Alphense coach) wist Leiden een 2-8 achterstand om te buigen tot een 21-13 voor sprong en en voordelige marge bij de rust (34-28). De grote ommekeer kwam na de pauze. Ondanks her haalde waarschuwingen van coach Kales wisten de Leidenaars geen raad met de steeds wisselende ver dediging van BVO, dat onder aan voering van Steve Deul (18 punten) en Elberd Mol (19) de vloer aan veegde met Trotters. De sterke start leverde een 38-48 voorsprong op, die na het vroegtijdig uitvallen van Monkhorst niet meer in gevaar kwam. BVO finishte via 51-57 uit eindelijk met ruim verschil op 58- 78 en bleef daarmee, evenals AMVJ, ongeslagen. MSV bezet na de eenvoudige overwinning op BOB (86-63) nu de derde plaats. De start was "beslis send voor de Noordwijkers, die in een mum van tijd op 18-2 stonden. BOB vocht zich dapper terug (42- 35 halverwege), maar wist een tweede uitval van MSV niet te voorkomen. Vrouwen Lisse mocht lange tijd de hoop koesteren dat het titelkandidate Cheetah kon inpakken. De Lisser ploeg speelde een prima eerste helft (35-24) en leek af te stevenen op een verrassende zege, toen de aanval plots volledig vastliep op de Nijmeegse zone-verdediging. Ria van der Voort en Maijo Feima lie ten het volledig afweten, waardoor Cheetah ongehinderd op de zege (51-57) afging. Beter verging het MSV, dat in de uitwedstrijd bij AMVJ uiteindelijk ook de eigen zenuwen de baas was. De tweede zege werd hierdoor een feit en dat was reden genoeg voor coach Flapper om heel tevreden te zijn. MSV leidde na een zwakke start (10-2,16-16) bij rust met 26-30, maar zag AMVJ weer voorbij ko men. Achter Tineke Vos en Carrie Stoops nam MSV het heft in han den, waardoor de winst na een spannend slot (50-57, 55-57) alsnog werd verzekerd. HANS JACOBS VOORSCHOTEN - Blitz heeft zaterdagavond de aansluiting met het leidende trio in de eer ste divisie verloren. In een tu multueus duel met Spaken burg verloren de Voorschoten- se basketballers eerst Wil Moe- rer, toen hun hoofd en tenslotte de winst: 84-88. Blitz leek na het atletiekfestijn 'Dwars door Leiden' voldoende warm gëlo- pen om de Spakenburgers van zich af te troeven. Halverwege de eerste helft hielden beide ploegen elkaar nog in even wicht (25-25), maar gaanderweg kreeg Blitz de overhand. Bij de rust was er een klein verschil (49-41), dat echter in de steeds grimmiger wordende strijd ver loren ging. De arbiters verloren de controle over de wedstrijd, en het geagiteerde Blitz zag Spakenburg profiteren. Wil Moerer moest naar de kant, en omdat Wim van Niekerk afwe zig was, moest Evert van der Plas de spelverdelerspositie overnemen. Hij wist Blitz tot 84-86 terug te brengen, maar de kans op de gelijkmaker werd door de te hard gooiende Sjaak Westrate in de slotseconden verspeeld. Peter Verkerk kon de bal niet vangen, Spaken burg wél: 84-88. LEIDEN - Zowel LZ'86 als De Zijl/ LGB is gisteren de strijd in de na tionale B-competitie zwemmen goed begonnen. Beide Leidse zwemverenigingen nestelden zich in de middenmoot. LZ'86 won een dag eerder met ruim verschil op de concurrentie de tweede ontmoe ting in de vijfkamp in Monster. T aekwondoka's boeken succes ZOETERWOUDE - Taekwondo- ka's van sportvereniging Leiden hebben het afgelopen weekeinde bij de open Westnederlandse kam pioenschappen in de Zoeterwoud- se Klaverhal goede resultaten ge boekt. Edwin Quist reikte tot een derde plaats in de categorie tot 64 kilogram, bij de senioren met een zwarte band. Een toppositie was er eveneens voor Ton Paauw in de groep tot 74kg (tot en met blauwe band). Jan Neuteboom werd hier tweede. René Pet werd eerste bij de zwaargewichten, terwijl Hans Noordman (tot 64kg) en John Blansjaar (tot 70 kg) met respectie velijk een derde en een tweede plaats genoegen moesten nemen. NICE (ANP) - Rob Barèl is zon dag als derde geëindigd in het officiëuze wereldkampioen schap triatlon, dat over verkor te afstanden in Nice werd ge houden. Barèl bleef ruim zeven en een halve minuut achter op de sterkste man Marc Allan. De Amerikaan maakte een tijd van 5 uur 53 minuten en 13 secon den over de drie kilometer zwemmen, de 120 km wielren nen en de 32 km hardlopen. De uitslag van de wedstrijd in Nice is: 1. Marc Allan (VSt) 5 uur 53 minuten en 13 seconden, 2. Scott Tinley (VSt) 5.55.52, 3. Rob Barèl (Ned) 6.00.49, De Zijl/LGB vergaarde een pun tentotaal van 4252 en was daarmee acht seconden 'beter' dan LZ, dat op een totaal van 4260,1 uitkwam. De Zijl dankte zijn successen met name aan Mireille Correljé, die met drie eerste plaatsen een belangrijk aandeel had in de Leidse punten- produktie. Correljé won zowel de 100 (in 1.20) als de 200m schoolslag (2.49,7) en tevens de 100m vrije slag (1.04,5). Verder was er een eerste plaats vopor Mariëtte Beekman, die de 200m rugslag op haar naam bracht in een tijd van 2.39,7. Elise Krijnen tikte als tweede aan. Een tweede plaats was er eveneens op de 100m rugslag. Twee tweede plaatsen waren er" ook voor Ingrid van Veen, die eerst de 200m wissel slag in 2.40,5 zwom en later de 100m vlinderslag in 1.13 afraffelde, vlak voor clubgenote Pauline Ve nekamp (1.17). Bij de jongens waren er succes sen voor Erwin Swier én Robert Jansen (tweede en derde plaats op de 100m rugslag in respectievelijk 1.14 en 1.14,5). Reinier Haasnoot werd bij de heren tweede op de 100m vlinderslag en De Zijl mocht ook tevreden zijn over de eindklas seringen van Niels Ouwerkerk en Marco Blokpoel, die als tweede en derde finishten op de 200m vrije- slag.^Bij de meisjes estafette werd De Zijl eerste in de 4 x 100m vrije (4.22,5) en de herenploeg, die Ed ward Maasdijk node mist, werden de Leidenaars eveneens tweede. LEIDEN - Een beetje ping-pong- insider was op de hoogte van de Europacupverplichtingen die de diverse Leidse topteams dit week end af te werken hadden, en toog gegeven het 'uit' spelen van Docos en Scylla 2 zaterdagavond derhal ve naar het Oegstgeester Sjaarde- ma, dat Noad met 8-2 duidelijk maakte dat je misschien voor een goede borrel in Schiedam moet zijn, maar niet voor het betere ta feltennis. Docos op reis, naar Am sterdam, want aldaar zetelt Het Ta- feltennishuis. Een vervroegd kam pioensduel alvast, met voor Docos de prettige bijkomstigheid dat de hoofdstedelingen na de 4-6 eind stand niet meer prat konden gaan op hun ongeslagen status. De sta- tus van Scylla 2 is puntloos, hoe wel men zaterdag bij Gispen door een hattrick van Rico van Veen dicht bij het eerste puntje was. Bij Sjaardema ging de meeste aandacht uiteindelijk uit naar de reserves die Luto ontvingen in de strijd om de bovenste plaats. Hoofdcompetitieleider Van Dijk deelt zijn club altijd gunstig in. Sjaardema 2 werd door de Tilbur- ger dus als een te nemen obstakel beschouwd. Dat kwam natuurlijk dat hij geen weet had van de pro gressie die Ron Schip aan Boord de afgelopen maanden heeft ge maakt. Dit jeugdige talent legde met drie zeges dan ook de basis voor de 6-4 triomf waardoor de tweede divisie in zicht komt. Op het moment dat de reserves de laatste punten bijeen sloegen stond eerste-team-speler Mark Sang Ajang te trainen met Friso Reitsma, Rara, hoe kan dat? Op de eerste plaats was de pot tegen Noad snel afgerond, en daarbij komt dat Ajang in dat duel als eni ge twee keer verloor: Van Boe- dram en Simons. Oorzaak van de terugval bii de Amsterdammer is het feit dat hij door het starten van een praktijk door de week totaal niet meer kan trainen. Dus dan maar na afloop met Friso Reitsma, die altijd wel wil oefenen. Overi gens kan het vormverlies van Ajang nog nare gevolgen hebben voor Sjaardema, en is het niet denkbeeldig dat het talent Schip aan Boord alsnog de kans krijgt, die hij op grond van zijn talent ei genlijk al begin dit seizoen ver diende. Kish Prashad is ook een talent, en sinds hij serieus traint doet Do cos er zijn voordeel mee. Zeker za terdag toen hij met een hattrick zijn team bij Tafeltennishuis op de been hield. Ook Walter Engelbert is ijverig en zag dat resulteren in twee zeges. Ijverige en serieuze spelers op Docos? Welzeker, hoe moet je het anders noemen als er per week buiten de krachttraining nog zo'n vier keer getraind wordt. Sjaak den Elzen doet het door om standigheden kalmer aan, en ver loor zaterdag drie keer. Door een gewonnen dubbel ontsnapten de Leidenaren nog net met een 6-4 ze ge en is promotie naar de derde di visie een kwestie van tijd. De degradatie van Scylla 2 naar de derde divisie is eveneens een kwestie van tijd, want. na het 6-4 verlies bij Gispen bungelt met puntloos onderaan. Vreemd ge noeg zal die stap terug met name voor Martin van Rijn een goede zaak zijn, omdat wekelijks op de tenen lopen niet gunstig is voor de ontwikkeling van het talent. De ontwikkeling van Rico van Veen loopt goed getuige zijn drie zeges bij Gispen. Alleen in het dubbel kwam daar een puntje bij. Overige uitslagen: Sjaardema 3 - Sar 6-4, F.V.T. - Docos 2 9-1, Typp - De Treffers 4-6 Dames: Avanti 3 - Vitac 5-5, Irene - Scylla 2 9-1, Kerk- rade - Docos 1 2-8. LZ'86 werkte zijn wedstrijden af in het Amsterdamse Sportfondsen- bad. Op de schoolslag waren er successen voor Y de Kleler, die eerst de 200m won (2.52,9) en later tweede werd op de 100m in 1.20,2" en op de 100m vrij in 1.21. Op de vlinderslag scoorde Hugo Breg- man een ruime voldoende met een tweede plek en een derde plaats op de 400m vrije slag (4.28,8). Hans van Hees, die eerder in het week einde al succesvol was, zette de tendens goed door met drie tweede plaatsen op de vlinder- en wissel slag. Op de rugslag waren er goede re- sulaten voor Jan Bart Broekhuis, die in 1.18,2 tweede werd, gevolgd door Bas Willemsen in 1.19,4. Bei den werden eerste en tweede op de 200m vlinderslag. Bij de vrouwen was er een tweede plaats voor Sil via Bakker in 1.14,4. Paulien Sta- stra was goed op dreef op de 200m wissel, die zij winnend aflegde in een tijd van 2.37.6.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 19