Geluk lacht Timman toe Handbalverbond in verwarring 5 DT Philidor 'tevreden' met 7-3 nederlaag Gantwarg: buit bijna binnen Mannen Saturnus doen goede zaken Financiële mogelijkheden ontbreken RDC blijft verrassen PAGINA 18 SPORT MAANDAG 14 OKTOBER 1985 LEIDEN - Het eerste schaaktien tal van Philidor lijkt zich geheel te comformeren aan de ambities van captain Joop Piket. Deze kondigde immers al aan de voor avond van het duel tegen mede hoofdklasser Volmac-Rotterdam aan dik tevreden te zullen zijn met een 7-3 nederlaag. Die uit slag verscheen zaterdag tijdens de tweede ronde van de KNSB- competitie dan ook keurig op het Rotterdamse scorebord. Gezien het gegeven dat Philidor al met een 2V&-V& achterstand in Rotter dam aan de start verscheen en Volmac dit seizoen weer titel kandidaat nummer één is, mocht men in het Leidse kamp ook stel lig niet mopperen met dit resul taat. Dit duel was in de landelijke hoofdklasse overigens wel het enige dat zich enigszins naar de prognoses schikte. Dat debutant Koningsclub-Bergen geen licht gewicht is stond bij voorbaat vast, maar de voorlopige 3V2-5Vz zege bij titelverdediger Eindho ven heette toch een verrassing te zijn. BSG wist amateurkam pioen Amstelveen met éVfe-öVfe de baas te blijven, terwijl Utrecht met opvallend gemak van HSG won (6V2-ZV2). Desisco-Water- graafsmeer gaf de tweede nieuw komer in de hoofdklasse, SMB, LSG soepel langs De Ooievaar slechts langs het randje van de afgrond klop: öteAVz. De reeds eerder opgelopen achterstand vormde voor de Phi- lidor-spelers in Rotterdam geen aanleiding om va-banque te spe len. Om een monsternederlaag zat kennelijk niemand verlegen. Toen opponent Arend van Dop al vroeg in de partij op zettenher- haling aanstuurde, durfde RAG de Graaff deze niet uit de weg te gaan, waarmee de remise prompt was beklonken. John van der Wiel (die samen met Rinie Kuijf en Jeroen Piket het Leidse trio in Rotterdamse dienst vormt) ging tegen Leo Hofland (Rotterdam mer in Leidse dienst) met een da me-offer op de experimentele toer. Dat oogde fraai, maar na een minder nauwkeurige voort zetting van Van der Wiel wist Hofland geforceerd op remise af te sturen: W2-IV2. De reserve kopman van Philidor deed dank zij deze puntendeling tegen de hoóggenoteerde grootmeester overigens goede zaken met be trekking tot zijn ELO-rating. Even leek Philidor terug in de race te komen, toen Coen Ste- houwer de gerenommeerde Gert Ligterink voor zware problemen in een Siciliaanse opening stelde. Na de winst van een kwaliteit voerde Stehouwer de positie vakbekwaam naar de zege: 3Vfe- 2V6. Een overtuigende winstpar tij van Jan de Wit op Piet Bakker in 25 zetten boorde de laatste Leidse hoop echter de grond in: 4V2-2V2. De nederlaag werd een feit, toen Lex Jongsma in tijd nood een volle toren weggaf te gen Fred van der Vliet en gelijk kon opgeven: 5V2-2V2. Henk van Maaren speelde een grillige par tij tegen Bruno Carlier. Eerst stond hii slecht, om na een fout van Carlier in de tijdnoodfase plots een vol stuk voor te komën. Toen was het echter de beurt aan Van Maareri om in de fout te springen, waarna het evenwicht volledig bleek te zijn hersteld: re mise. Marcel Piket stevende te gen Hans Böhm op een ogen schijnlijk zekere remise af, totdat hij met de vlag op vallen pardoes een pion cadeau deed en Böhm alsnog aan het langste eind trok: 7-3. Salliant detail in deze match: de voor Philidor spelende Rot terdammers (Hofland en Stehou wer) deden het gemiddeld beter dan de voor Volmac uitkomende Leidenaars (IV2-V2 tegen 1-2). LSG 1 had in de tweede klasse C zoals verwacht weinig moeite met het reserve-team van het Haagse De Ooievaar: 2V2-6V2 voorlopig. Dit ondanks de afwe zigheid van Wim Heemskerk en Dirk Sikkel, maar Johan Baart toonde weer eens zijn waarde als "ster-invaller". Op het derde bord walste Baart met een soepe le aanvalspartij over opponent Zwetsloot heen. Na een snelle re mise van Henk van Putten, dien de LSG een figuurlijke gele kaart te incasseren: men bleek het kar wei ook niet al te licht op te mo gen vatten. Michel Hockx liep namelijk volledig over zijn oppo nent Roos heen, om na een grove blunder alsnog op een pijnlijke nederlaag te worden getrak teerd: IV2-IV2. Hockx's teamge noten waren prompt gewaar schuwd. Kees de Groot walste met een kwaliteitsoffer door de koningsstelling van zijn tegen stander heen: IV2-2V2. Na een re mise van Kees van Zijp rondde Leon Konings een taktisch duel naar winst af. Leids kampioen Maarten Kuijt zorgde vervolgens voor een plusremise, waarop Ti- mo Henseler en Charles Kuijpers via regelmatige overwinningen op Van der Lely én Hofland de Leidse zege veilig stelden: 2V2- 6V2. Adriaan van Moorsel stond voortdurend beter, maar lijkt in de afgebroken positie toch niet voldoende voor winst te hebben. De vermoedelijke uitslag is daar door 3-7. Philidor 2 deed in dezelfde klasse tegen Volmac 3 dat wat van de ploeg verwacht werd: 2V2- 7Vfe winst. Na de vooruitgespeel- de winst van Van Halderen voer de Henriëtte de Greef de score naar 0-2 op. Michiel Vergeer en Ton Kohlbeck hadden in betere posities vrede met remise, waar op Wim Vriend met een regelma tige winstpartij de score naar 1-4 opvoerde. Jaap Herman greep in een gecompliceerde stelling tij dens de tijdnoodfase mis, maar zijn temagenoten deden het tij dens deze kritieke fase aanmer kelijk beter. Nico Kuijf zette zijn voordeel in een overwinning om, terwijl Heieen de Greef en Henk van Loon het gebrek aan be denktijd van hun opponenten bekwaam afstraften: 2-7. Ab Smit moest hard voor een half punt knokken, maar kon de eindstand toch op 2V2-7V2 bepa len. De reserves van LSG verloren in 2B op het nippertje, maar ver diend, met 5V2AV2 van Utrecht 2. Nadat Remmelt Otten was opge rold en kopman Ruud Mieremet een incorrect kwaliteitsoffer zag afgestraft, ontsnapten een aantal LSG-ers aan een nederlaag. Erik van der Marei, Edward van der Marei, Christiaan Manniën en Adriaan Clemens redden allen met een half punt het vege lijf: 4-2. Leo Huijsdens zag nauwkeu rig verdedigen met een overwin ning beloond, maar tegelijkertijd kon Klaas Hagendijk verlies niet vermijden: 5-3. De spanning kwam terug, toen Theunis de Haas na een wisselvalige partij een stuk en daarmee de partij ca deau kreeg: 5-4. Simon Duindam kon LSG vervolgens nog aan een matchpunt helpen, maar moest uiteindelijk met een plusremise vrede hebben: 5V2AV2. RUUD DOBBELAAR MONTPELLIER (ANP) -Door een dubbele knipoog van het fortuin behoort Jan Timman bij het kandi- datentoernooi in Montpellier na twee ronden nog altijd tot de meu te, die via een hele reeks remises en op het laatst misschien een en kele overwinning bij de eerste vier willen komen, die doorgaan op de lange weg naar het wereldkam pioenschap. Alleen de klassering heeft de Ne- derlandse grootmeester echter met die remise-schuivers gemeen. Tim man mag dan overal ter wereld de successen aaneenrijgen; onder de druk van het werkelijk moeten, glippen fouten hem als slijmerige vissen uit de handen. Het was goed of vreselijk verkeerd, wat hij het af gelopen weekeinde in Montpellier tegen achtereenvolgens Smislov en Tsjernin presteerde. Dat de uit komst desondanks in beide geval len een gelijkspel was, had te ma ken met geluk, maar ook met de manier, waarop hij in kritieke si tuaties werkelijk ijzer met handen wist te breken. Van de oude Smis lov was het aannemelijk, dat hij in tijdnood het 'e'en en ander over het hoofd zou zien, maar de veertig jaar jongere Vladimir Tsjernin presteerde gisteren precies hetzelf de. En nog wel in een kat-en-muis- positie, die hijzelf met eindeloos geduld had geschapen. Terwijl Timman met een door braak van de f-pion vage compen satie probeerde te verwerven voor een verloren gegane loper, overzag de Rus op de 37ste zet het direct winnende Tf2-f5. De opverende Timman greep her en der nog wat hout, tikte er zo snel mee op de Grootmeesters delen opnieuw MOSKOU (AP) - Wereldkam pioen Anatoli Karpov en uitda ger Garri Kasparov zijn zater dag in de 15de partij van hun tweekamp na 22 zetten op nieuw remise overeengeko men. Beide spelers hebben nu 7,5 punt. De zaterdag gespeelde partij begon met een Petroff-verdedi- ging, een opening die Kasparov ook speelde in de 48ste en laat ste partij van het oorspronkelij ke titelgevecht, dat door FIDE- president Campomanes in fe bruari werd afgebroken. Maar Karpov trok zich bij de achtste zet onverwacht terug, waardoor Kasparov, die met wit speelde, voor zijn volgende zet 46 minuten denktijd nodig had. De 22-jarige uitdager be sloot tenslotte een pion te offe ren en kreeg daarvoor wat kan sen in het centrum. Bij de 18de zet won Kasparov de pion terug, maar had hij vol gens deskundigen nog maar een licht voordeel in een stel ling met symmetrische pion- Enkele zetten later gaf Kas- parvo het gevecht op en ging hij in op Karpovs aanbod voor Grootmeesters en andere deskundigen zeiden dat het ge mak waarmee Karpov met zwart tot remise wist te komen wellicht gedeeltelijk het psy chologisch voordeel teniet heeft gedaan dat Kasparov de laatste partijen had weten te krijgen. De volgende partij zal dins dagavond worden gespeeld. De wereldtitel gaat naar de eerste speler die zes winstpar tijen op zijn naam weet te bren gen. Voorlopig hebben Kaspa rov en Karpov ieder twee over winningen geboekt en zijn de overige partijen in remise geëindigd. Wanneer de stand na 24 par tijen gelijk is, mag Karpov de wereldtitel behouden. Als Kas parov wint, heeft Karpov het recht om binnen een jaar revan che te eisen. klok, dat hij het vallen van de vlag voorkwam en ontsnapte met remi- Er zal heel wat geanalyseerd moeten worden om er achter te ko men, hoe het kwam dat Timmans ogenschijnlijk overheersende posi tie zo ineenstortte. Hij kwam in ie der geval duidelijk beter uit de opening; de Steinitz-variant van het Frans en bouwde een fraai ogend ruimtelijk voordeel op. Maar wat had hij eraan. Het was waarschijnlijk net niet genoeg. En Tsjernin, de Europese jeugdkam pioen van 1980 in Groningen, wachtte af op de manier, die type rend is voor iemand die de kleine Karpov wordt genoemd. Met ge ruisloos schuiven en wachten op een fout van de tegenstander, is hij met een winst 65 ELO-punten in het laatste half jaar de snelste stij- ger onder de grootmeesters gewor den. Timman maakte die fouten. Hij nam veel te laat maatregelen te gen een via de h-lijn geleide tegen aanval. De Rus behoefde maar toe te happen. Dat hy het niet deed, zal hem in eigen kring niet in dank worden afgenomen. In de openingsronde dreigden de jongste en de oudste deelnemer beurtelings de leiding te nemen. De 64-jarige Wassili Smislov kreeg door de zich ernstig njisrekenende J an Timman een vrijwel gewonnen stelling in de schoot geworpen, de 44 jaar jongere Nigel Short liet Bo ris Spasski in diepe afgronden blikken. „Bedankt dat je më hebt laten ontsnappen", zei de door zijn huwelijk tot Fransman genaturali seerde Russische oud-wereldkam pioen, toen hij via het angstig dun ne draadje van de zetherhaling na het middernachtelijk uur eindelijk de overkant had bereikt. De geprepareerde tussenvorm van Dame-Indisch en Nimzo-In- disch, die Timman tegen Smislov op het bord bracht, zag er aantrek kelijk genoeg uit. Een fikse aanval op de dame-vleugel met vooruitge schoven pionnen op c4 en e4. He laas werkte het paard in het geheel niet mee en dat zal wel de reden zijn, waarom de variant niet in de grotmeesterpraktijk zal worden opgenomen. (Uitslagen zie Score bord). Georgina van Iersel breekt door de Noorse defensie heen. Trine Haltvik staat er bij èn kijkt er naar. (foto anp) KAATSHEUVEL (ANP) - Nog slechts drie punten is wereldkam pioen Anatoli Gantwarg in de dam- tweekamp tegen Rob Clerc verwij derd van titelprolongatie. De wit- Rus liet in de zestiende partij zelfs de kans onbenut om de strijd min of meer definitief te beslissen door een winstvariant in het midden spel over het hoofd te zien. Hij kwam, nadat beiden vijftig zetten royaal binnen de daarvoor be schikbare tijd hadden gedaan, zelf met het voorstel de punten te de len. Gantwarg leidt nog steeds. Nu met 17-15. LOON OP ZAND (ANP) - Het Ne derlands damteam heeft zondag in Loon op Zand zijn 28ste zege behaald op België. In de 32ste ont moeting won Nederland met 12-8. De overgang van Nieuwegein naar de sprookjesachtige omge ving van Kaatsheuvel is de spelers matig bekomen. Waren ze in het Utrechtse de laatste dagen aan een betrekkelijke rust gewend, in het Brabantse land bleek de glazen kooi niet bestand tegen het ge luidsvolume dat ruim tienduizend bezoekers van deze recreatiegele genheid vermochten te produce ren. Oud-wereldkampioen Ton Sij- brands werd met zijn toehoorders naar het zonnige terras verwegen, terwijl de honderden passanten die de beide grootmeesters in levende lijve in actie wilden zien, door hoofdarbiter Tom Nobbe tot rust werden gemaand. De spelers lieten zich in hun spel niet beïnvloeden door deze minder gunstige omstandigheden en ko zen voor een scherpe variant die in de aanvangsfase echter voor geen van beiden problemen bevatte. Gantwarg zag met enige verbazing na de openingszet door burge meester Van Dun, dat Glerc voor een opsluiting van zijn korte vleu gel koos, maar investeerde in het beginnende middenspel meer tij'd dan de Nederlander, die voor zijn eerste achttien zetten slechts tien minuten gebruikte. Dat bleek een verstandige tijdverdeling, want na dat hij over de negentiende zet vijf en twintig minuten nadacht, bracht de wereldkampioen vijf zet ten later echte dreigingen in het spel waarop Clerc het juiste ant woord moest vinden. Het was in die fase dat beurte lings de voorkeur aan de witte of zwarte stand werd gegeven. Die positiebeoordeling veranderde en kele zetten later in het voordeel van Clerc totdat hij op de 35ste zet een kleine beoordelingsfout maak te. De Nederlander probeerde door een ruil zijn opgesloten vleugel in het spel te brengen, maar overzag dat Gantwarg op dat moment een direct winnende afwikkeling kon Terwijl Sijbrands zijn toehoor ders liet zien hoe de nederlaag voor de uitdager tot stand kon komen en de gezichten van de Sowjet-se- condanten opeens een glimlach vertoonde, speelden zich op het bord „dramatische" taferelen af. Clerc - toch een erkend specialist in combinatieve wendingen - had totaal niets in de gaten. Tot zijn ge luk merkte ook Gantwarg - die in de eerste partij een zo duivelse combinatie wel uitvoerde - niets en liet deze winstmogelijkheid onbe nut. Na de slagwisseling ontstond daardoor nu een symmetrische stand, die na vijftig zetten op voor stel van Gantwarg remise oplever de. Pas na de partij werden de grootmeesters op de combinatieve winst opmerkzaam gemaakt en was de wereldkampioen daardoor het meest aangeslagen. Misschien tast dit soort gemiste kansen het zelfvertrouwen van de wit-Rus meer aan, dan wat zijn tegenstan der op het bord brengt. ENSCHEDE (ANP) - Veertien maanden voor het toernooi om het wereldkampioenschap yoor vrou wen. verkeert het Nederlands Handbal Verbond behoorlijk in verwarring. Bestuur en bonds coach erkennen dat de financiële mogelijkheden ontbreken voor een gedegen voorbereiding. Een hernieuwde afgang in eigen LEIDEN - In de tweede klasse van de Landelijke damcompetitie wis ten de Rijnsburgse dammers voor de tweede achtereenvolgende keer een kampioenskandidaat op een gelijkspel te houden. Het versterk te DC Den Haag kon echter met de 10-10 uitslag uiterst tevreden huis waarts keren. De jeudige invaller Cor van Dus- seldorp bleek een gouden greep van de teamleider te zijn. Routinier Cees Vorselman werd in korte tijd tot overgave gedwongen. De Hage naars kwamen sterk terug. Aller eerst werd Piet van Egmond ver rast door een damcombinatie, waarna kopman Ton Noort zijn meerdere moest erkennen in Hans den Engelsman. De Haagse voor sprong werd nog verder uitge bouwd, doordat Jan Schijf in een gelijkwaardige stand een begin ners-combinatie over het hoofd zag en door Arie Bom hardhandig werd gevloerd. Ondertussen was Cees van de Bosch gestaag doorgegaan om de immer ruilende Cees van Belle naar de zwakke zijkanten van het bord te drukken, wat een regelma tige overwinning opleverde. In de tijdnoodfase werd de spanning op gevoerd en nadat Gert Cederhout in vliegende tijdnood Ravi Bharos had verslagen, stonden beide par tijen weer op gelijke' voet. Of schoon Jaap Zwaan en Arno Kool- oos hun voordelige standen nog probeerden te verzilveren, werd het .evenwicht, niet meer verbro ken. KDC begon voortvarend, door dat Frans de Jonge aan het tweede bord zijn positie tegen David Kas- se flink verbeterde en na V/2 uur door een lichte damkombinatie de partij uitmaakte. Ofschoon Theo Zwetsloot zijn nederlaag toen al zag aankomen, maakte Gijs van der Wiel goede vorderingenom een voorpost van Moens te veror beren. Een foutieve strategie deed plotsklaps de rollen omdraaien, waardoor van der Wiel een be nauwde remise ten deel viel. Een voordelige stand werd door Jan Passchier bereikt, doch in weder zijdse tijdnood werd zijn onbegrij pelijke remise-aanbod gretig geac cepteerd. In het vierde wedstrij duur bleek pas, hoe uitgekiend de Middelburgse opstelling was. Zo wel het negende als tiende bord werden door de sterke De Jonge en Wiskerke bezet, die beiden door blunders van Arend van Beelen en Hans Klinkenberg hun voordelige standen in winst wisten om te zet ten. Ofschoon Jan Fase en Jaap van Duyvenbode tot het uiterste streden om de achterstand onge daan te maken, leverde dit niet het gewenste resultaat op en zegevier den de Middelburgers met 12-8. In de Hoofdklasse van de Dam- bond Midden-Holland is LDG is in de eerste klasse hard bezig om het vorig jaar verloren terrein te heroveren. De eerste twee wedstrijden werden gewon nen en de verwachting is, dat on der de bezielende leiding van Evert Bronstring menigmaal een mon sterscore uit de bus zal rollen^ FRANS DE JONGE land, nadat de mannenploeg twee jaar geleden al degradatie naar mondiaal C-niveau moest slikken, lijkt onvermijdelijk. Anderzijds heeft het bronzen succes van de volleybalsters binnen handbalgele deren jaloezie gewekt en de discus sie over amateur-topsport in Ne derland aangewakkerd. De speel sters reageren enigszins gelaten op de gretigheid van de handbalbe stuurders om titeltoernooien bin nen de grenzen te halen. Hun idee is het niet, maar de ploeg toont zich bereid mee te werken, is de heer sende opvatting. Op de slotdag van het door Hon garije gewonnen Holland-toernooi toonde de Noorse jeugdploeg eens te meer aan dat Nederland ten hoogste modaal in de B-groep kan mee handballen. Slechts in een bij zondere situatie zit er bij vlagen iets meer in. Die deed zich voor in het laatste kwartier van de wed strijd, toen Nederland na een ach terstand van 10-19 terug vocht tot 19-20. Twintig seconden voor tijd bezegelde de Noorse cirkelloopster Trine Haltvik het lot van Neder land: 19-21. Door de tweede nederlaag in het toernooi eindigde de ploeg van Jan Kecskemethy als derde, de Noorse meisjes klasseerden zich op grond van een beter doelsaldo (plus acht versus plus zeven) als tweede. Jong Oranje, dat in Enschede ten koste van IJsland zijn derde over winning behaalde (20-19) werd met een gelijk aantal punten vierde. Hongarije sloot het toernooi af met een plichtmatige zege op Frankrijk (16-12). Voor die klus mocht de beste speelster van de handbalvijf- daagse, Marianne Godor, in trai ningspak aan de kant blijven. Bondstrainer Kecskemethy op perde na afloop dat het misschien beter zou zijn de tegenstander een voorgift van vijf doelpunten te ge ven ten einde de handbalmachine wat vlotter op gang te laten komen. Kecskemethy meent dat een verge lijking met de volleybalsters van Peter Murphy vanwege het onont koombare fysieke contact bij handbal niet opgaat. Niettemin handhaaft de Slowaak zijn stelling, dat hij met de huidige selectie in theorie binden twee jaar tot de we reldtop zou kunnen doordringen. De praktijk is momenteel echter anders. HëtNHV is nog naarstig op zoek naar een sponsor voor de se niorenselecties voor het volgend jaar. Belangstellenden dienen be reid te zijn er tenminste 75.000 gul den in te steken, want voor minder is NHV-voorzitter Nico Witte niet bereid zijn selecties te „verkwanse len". Ook voor het oefenprogram ma waarin de vijf beste clubteams als sparringpartner fungeren voor het Nederlands team moet geldge ver verschijnen. Kecskemethy berust in het feit dat hij zijn selectie pas half januari voor een trainingsstage in Arnhem terug ziet. Een toernooi in Frank rijk in november werd om finan ciële redenen van de agenda afge voerd. De noodgreep staat in direct verband met de deelneming van Nederland aan het wereldkam pioenschap voor meisjes in Seoel. Preparatie voor en aanwezigheid bij dit toernooi in Seoel (groeps wedstrijden tegen Sowjet-unie, Roemenië en Noorwegen) slokten zo veel geld op, dat ook de nationa le mannenploeg een reeks inter landwedstrijden in Zweden moest inleveren. De zevende editie van het Holland-toernooi vormde voor de jeugdploeg van trainer George van Noesel de laatste test voor deze titelstrijd. Bij een verschil van vijf treffers had de formatie van Jong Oranje de A-ploeg zelfs nog gepasseerd. Die afgang bleef de speelsters be spaard dankzij een achtervolgings race in het tweede helft. LEIDEN - In de veldhandbalcom- petitie wonnen de mannen van Sa turnus in de landelijke eerste klas se met een doelpunt verschil van UVG (15-14 rust 5-7) De vrouwen van Oase hadden in de landelijke tweede klasse geen kind aan het zwakke HVOS (24-9 rust &-5). Voor de verrassing in de competi tie zorgden gisteren de vrouwen van HW '70 die in Voorschoten Ancora met 5-4 klopte (rust 2-2). Kostbare winst voor de debutan ten in de landelijke tweede klasse Saturnus miste tegen UVC de Zweed Dan Olsen en dat scheelde .natuurlijk in aanvallend opzicht. Bovendien hanteerden de Schie dammers een goede 5-1 defensie met René Bos, de beste Schiedam mer in de rol van stoorspeler. Het snelle circulatiespel dat Saturnus vorige week nog zo simpel deed winnen van WIK, kon ditmaal niet worden gespeeld. De Schiedam mers daarentegen vonden onder leiding van René Bos herhaaldelijk de gaten in de door Saturnus van daag de dag zo graag gespeelde 4-2 defensie. De rust gaf dan ook een alleszins verdiende voorsprong te zien voor de Schiedammers (7-5). Na de hervatting had Saturnus het beeld van de defensie gewij zigd. Hans Blansjaar schakelde Re né Bos uit in een 5-1 defensie en toen bleek dat UVG zonder zijn spelmaker te weinig spelintelligen- tie heeft om openingen te maken in een goed aansluitende defensie. Het Schiedamse overwicht was ook verdwenen in de tweede helft. Saturnus met Wim van Leeuwen als centrale opbouwer kreeg ook aanvallend meer mogeijkheden omdat René Bos gas moest terug nemen. Van 5-7 bij de rust werd het 13-11 en die marge hield de Leidse ploeg goed vast (15-13). Op de valreep ikon UVG nog éénmaal tegenscoren (15-14). Daar bleef het bij. De vrouwen van Oase waren een klasse sterker dan HVOS. Dat kwam voor de rust nog niet zo tot uiting omdat HVOS door dapper volhouden na een 1-4 achterstand kon scoren. Jolanda van der Vlugt had toen de zon ook in het gezicht en zag enkele ballen gewoon niet. Na de hervatting moest het arme HVOS de tol betalen voor de bruta le tegenstand in de eerste helft. Binnen tien minuten stond Oase met breakouts, afstandschoten en bekeken cirkelspel op 13-5. Na tuurlijk was er toen geen sprake meer van strijd. Het ging er alleen nog maar om hoe groot de marge tussen beide ploegen tenslotte zou worden. Die werd erg groot en in feite nog niet eens in overeenstemming met de krachtsverhouding (24-9). Oase kon zich ook permitteren defensie- fe systemen te oefenen. De 4-2 ha perde nog wel maar dat lag eerder aan het soms slaapverwekkende spel van HVOS dan aan falen van Oase. HW '70 verraste iedereen en ook Ancora in Voorschoten. De Rotterdamse vrouwen hadden speltechnish meer in huis maar zij stranden op een hechte Voorscho- tense defensie en natuurlijk op keepster Aimee Visser. Zij stopte gisteren eigenlijk zo'n beetje alles wat er te stoppen was, Van de drie strafworpen pakte zij er twee. De Rotterdamse vrouwen werden er moedeloos van. En HW '70 kre gen er een kick van. De breakouts gaven Ancora de bibbers en lever den drie treffers op. Een afstands schot en een treffer van de cirkel van Bettina Lamboo brachten HW '70 op 5-3. Ancora kon Aimee Visser nog eenmaal verschalken en daarmee was het bekeken (5-4). Voor de Voorschotense treffers te kenden Jose Hooymans, Nancy Peper (2) Bettina Lamboo en Patty Leeman. FRANK BONTE.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 18