'Elke week wil ik nog winnen' Korfb alt oppers zetten zegereeks voort Finale Federatiebeker vandaag verder Naish toch winnaar in Kijkduin Herma Tobé na 23 jaar uit Fiks één Tweeling zij aan zij over eindstreep MAANDAG 14 OKTOBER 1985 SPORT PAGINA 17 KIJKDUIN (ANP) - Robby Naish heeft in Kijkduin bij Den Haag het derde en voorlaatste toernooi om de wereldbeker brandingzeilen ge wonnen zonder in een onderdeel de sterkste te zijn geweest. De Amerikaan, veelvoudig wereld kampioen, verzamelde in de afge lopen week voldoende punten voor de eindzege. In elk van de vijf onderdelen eindigde Naish, ook leider in het algemeen klassement, in de subtop. Wegens de te zwakke wind werd in het weekeinde niet meer gezeild voor het klassement. Voor Olympisch kampioen Ste- phan van den Berg kreeg het toer nooi, dat volgens de organisatie ruim tweehonderdduizend toe schouwers trok, na een slecht be gin toch nog een goed slot. Vrijdag won de Nederlander de slalom, na dat hij donderdag al redelijk had gepresteerd in de course-race, ge lijkend op de Olympische drie hoek. Van den Berg moet in de al gemene rangschikking vooralsnog genoegen nemen met een beschei den positie: tiende. Vrijdag kan hij beginnen aan een opmars. Die dag start voor de kust van La Porche, in Bretagne, het laatste toernooi. Daarin heeft ook Onno Tellier nog mogelijkheden voor een hoge klas sering. In Kijkduin werd hij acht ste. De Nederlander deelt in het klassement de vierde plaats met de Amerikaan Sayre. De beste kans voor Nederland op een medaille ligt bij de dames. Martine van Soolingen manifes teerde zich in Kijkduin telkens in de top. Ze besloot het toernooi met de derde plaats. In het algemeen klassement, dat wordt aangevoerd door de onaantastbare Francaise Nathalie le Lièvre, staat ze een plaats lager. De eindstanden van het toernooi in Kijkduin zijn: Mannen: 1. Robby Naish (VSt) 41,0 punten; 2. Alex Aguera (VSt) 32,0; 3. Stephan van den Berg (Ned) 31,0; 4. Raphael Salles (Fra) 29,5; 5. Tim Aagesen (Den) en Ken Winner (VSt) 26,5; 7. Robert Terii- tehau (Fra) 24,5; 8. Onno Tellier (Ned) 22,5; 16. Olaf van Tol (Ned) 11,5; 17. Dick van der Speck (Ned) .10,5. Vrouwen: 1. Nathalie le Lièvre (Fra) 45,0; 2. Julie dé Werd (VSt) 40,0; 3. Martine van Soolingen (Ned) 39,0; 4. Claire Seeger (Can) en Rhonda Smith (VSt) 36,5; 6. Pe tra Oudendijk (Ned) 32,5. Algemeen klassement na drie van de vier toernooien: Manen: 1. Naish 44,0 punten; 2. Aguera 36,0; 3. Salles 32,0; 4. Nevin Sayre (VSt) en Tellier 28,5; 10. Van den Berg 17,5; 21. Van der'Speek 4,0; 24. Van Tol 3,5. Vrouwen: 1. Le Lièvre 46,0; 2. De Werd 44,5; 3. Shawn O'Neill (VSt) 43,5; 4. Van Soolingen 40,0; 13. Ou dendijk 14,0. ROELOFARENDSVEEN (ANP) - Hans Duetz en Jan Bos zijn dit weekeinde op het Braassemmer- meer gekroond tot de beste 470-zei- lers van dit seizoen. Het duo uit Huizen eindigde in de sJotregatta te Roelofarendsveen, die door de windstilte slechts uit één race be stond, als tweede. Bennie en Jan Kouwenhoven werden de win naars. Duetz en Bos werden door die tweede plaats met ruim ver schil winnaars van het regelmatig heidsklassement. Bij de dames ging die hoofdprijs na vijf series naar de wereldkampioenen Tonny van der Voorn en Henneke Stave- nuiter. OEGSTGEEST - Er is nog een kwartier te spelen wanneer Her- ma Tobé Fiks 2 op zaterdag op 3-3 brengt tegen de re serves van Valto. Nauwkeurig heeft zij de bal door het mandje gemikt en beide ploegen maken zich op voor de belis- sende laatste perio de. De scheidsrechter neemt dan enkele op zijn minst dubieuze beslissingen, die van alle kanten worden aangevochten. De stemming is geladen, ook in de tweede klasse van de afde ling wegen de pun ten zwaar. Dan kent de arbiter een straf- worp toe aan de gas ten. Ten onrechte, vindt de thuisclub. Met nog tien minuten te spelen kan dat de beslissing betekenen. Een in het aanvals- vak geposteerde Fiks-speler, die zich al eerder had opge wonden over beslis singen van de spel leider, maakt aan stalten om het hele veld over te steken en de arbiter duidelijk te maken hoe hij over hem denkt. Dan doet Herma Tobé zich op een an der vlak gelden. De bijna 38-jarige speel ster vangt haar zo veel jongere teamge noot, net begonnen aan zijn sprint, op en brengt hem tot be daren. De opwin ding blijkt achteraf overigens overbodig, want de scheidsrech ter geeft om onduide lijke redenen toch geen vrije worp. Een meevaller, die Herma Tobé en haar ploegmaten niet aangrijpen om het duel definitief naar hun hand te zetten. In tegendeel, de re serves van Valto lo pen hierna uit tot 3- Fiks 2 maakt hierna nog wel 4-5 en mist vrije worp) de kans op de gelijkmaker. Tijd om de ne derlaag in de kantine weg te spoelen heeft Herma Tobé niet. Zij dient als reserve beschikbaar te blijven voor het eerste twaalf tal van de Oegstgeester club, dat aantreedt tegen GKV. Dat was in het verleden wel an ders. Met een onderbrekeing van een half jaar maakte zij 23 sei zoenen deel uit van de hoofd macht, pas aan de vooravond van dit seizoen werd zij voor het eerst overgeheveld naar het twee de. Veel later eigenlijk dan zij zelf had verwacht. "Want twee jaar geleden heb ik al aangege ven dat ik er geen moeite mee zou hebben om een stapje terug te doen. Er waren jongeren genoeg, maar ze hebben me steeds ge handhaafd. Ik kon nog aardig meekomen. Ik liet er dan ook wel wat voor, al heb ik nooit als een monnik geleefd. Maar op vrij dagavond lag ik wel altijd bij tijds in bed. En ik trainde voor het seizoen altijd voor mezelf. Dat bleek nodig. Hoe ouder je wordt, des te harder je moet trai nen. Als ik eens een week niet was geweest, voelde ik dat. Maar nu is het mooi geweest. Ik heb er na Herma Tobé leeft mee met Fiks 1: "Ik erger me wel eens aan de mentaliteit van de jongeren". al die jaren best vrede mee in een lager team te moeten spelen". Als reserve ondergaat ze de verrichtingen van het eerste ui terlijk onbewogen. Zo kan de 're servebank' ten behoeve van de fo tograaf best even naar de andere kant van het terrein worden getransporteerd. Waarmee niet gezegd wil zijn dat zij, 23 jaar na haar debuut in het eerste team van Fiks, geen ambitie meer heeft om terug te keren op het eerste plan. "Maar het is ook niet zo dat ik per se weer in het eerste wil spelen. Ik had het best leuk ge vonden om nóg <een jaar op het hoogste niveau te spelen. Waar om niet, zolang je nog mee kan komen". Vorige week nog werd een beroep op haar gedaan voor de wedstrijd tegen Ons Eiland, wellicht haar laatste derby. Dat kwam omdat een paar uit één fa milie stammende leden een feest je hadden te vieren. Niet toeval lig werd daardoor de hoofd macht én het tweede uitgehold. Instelling Alleen onder zulke omstandig heden zal zij worden gevraagd, voor het overige moet zij zich in zetten voor de reserves, "die veel lager spelen. Het gaat 'in het tweede allemaal wat langza mer". Maar dat is voor haar geen reden om bijvoorbeeld de trai ning s-intensiteit terug te draai en. Ook nu oefent zij twee keer in de week en is het liefst tien minu ten vóór aanvang van de trai ning aanwezig. Daar spreekt de instelling uit, die zij bij de jeugd nog wel eens mist. "Ze zullen wel zeggen: 'daar heb je hdar weer'. Maar ik erger me wel eens aan de mentaliteit van de jongeren. Ik vind dat zé veel beter kunnen dan ze laten zien. Ik wil elke week winnen. Dat merk ik niet bij iedereen. Dat zag je ook net weer. Het laatste stukje wilde niet iedereen alles meer geven. Ik moet het hebben van mijn instelling". Én van haar schot, dat door omstanders die middag wordt geroemd. "De snelheid is er een beetje af', zegt één van de toe schouwers. "Maar dat goede schot heeft ze nog steeds". Het produkt van 23 jaar trainen. Ook nu Herma Tobé geen deel meer uitmaakt van Fiks 1 is zij twee keer in de week van de partij op de Voscuyl. "Het liefst tien minu ten van tevoren. Anderen zie ik wel eens over half acht aanko men. Ik ga daar niet altijd tegen Zou ze dat wel doen dan werd ze versleten voor 'zeurpiet' en niet worden gekoesterd zoals nu het geval is. "Nee, een monument ben ik niet, maar ik heb in de loop der tijd natuurlijk wel iets opgebouwd. Ik heb nog gekorf bald met de ouders van jongens en meisjes die nu in het eerste spelen. Heb ze eigenlijk allemaal zien komen. Meestal werden de nieuwkomers bij mij in het vak gezet. Ik had de taak ze op te van gen en heb dat altijd met veel ple- zier gedaan". Nu, maar ook in de periode dat Fiks nog uitkwam in de Christe lijke Korfbal Bond, die pas in 1973 is gefuseerd met de KNKB, het overkoepelende orgaan van de op zondag spelende clubs. Vanaf dat moment gingen de twee bonden verder onder de naam KNKV. "Ik heb met Fiks in de CKB nog een jaar hoofdklasse gespeeld", duikt ze in het verle den. "We korfbalden tegen de bes te clubs van Nederland zoals PKC en DKOD. Dat seizoen was een hoogtepunt". (Foto: Lock Zuijderduin) Successen Niet het enige, want zij heeft met Fiks, zowel op het veld. als in de zaal, ook de nodige successen gevierd. Overigens niet in het sei zoen dat zij zelf de training voor haar rekening nam. "Het zal zo'n jaar of acht geleden zijn geweest, toen ze mij halverwege het sei zoen vroegen als trainer/speler te gaan fungeren. Dat had ik beter niet kunnen doen. Er waren te veel spelers, waardoor ik moest rouleren. Dat leverde nogal wat problemen op. Ik had toen ook niet de steun van het bestuur". "Misschien dat ik, als ik zelf ben uitgespeeld, weer training ga geven. Of dat ik scheidsrech ter word. Lager dan het tweede ga ik in elk geval niet korfballen. Want dan kom ik terecht bij men sen die veel minder ambitie heb ben dan ik. Wel zou ik willen spe len in een ploeg met mensen met wie ik ook vroeger heb gespeeld. Dat lijkt me wél leuk. We hebben hier zo'n veteranenteam". Als het aan hadr ligt, duurt het nog wel even voordat zij het re creatieve gebeuren laat prevale ren boven de prestatiesport. Hoe wel ook dat maar betrekkelijk is. Want in het verleden heeft Herma Tobé oöit de kans gehad om bij De Danaïden in het eerste te gaan spelen. Ze hoefde slechts 'ja' zeggen, maar koos voor de gezel ligheid van Fiks. "Ik heb nooit de behoefte gevoeld om weg te gaan", zegt de technische com mercieel medewerkster bij Sik- kens nu. "En er ook nooit aan ge dacht een andere sport te gaan beoefenen". Op 11-jarige leeftijd koos zij voor het korfbal, de sport waar een man een heer is en een vrouw nog met dame wordt aangespro ken. "Het is echt een fatsoenlijke sport", vindt Herma Tobé. "Dat komt waarschijnlijk ook omdat er altijd zo weinig publiek is. Dat begrijp ik ook wel, want korfbal is geen echte kijksport. Veel men sen denken: 'ze lopen maar wat', maar zo is het natuurlijk niet". FRED SEGAAR PEKING (RTR) - De brildragende tweelingbroers Shigeru en Takeshi So hebben zich gisteren tijdens de vijfde marathon van Peking, gade geslagen door 60.000 mensen, wel erg onafscheidelijk getoond. Het Japanse duo kwam zij aan zij over de eindstreep in de knappe tijd van 2 uur 10 minuten en 23 seconden. De aankomstrechters zagen de de wenkbrauw van Shigeru iets eer der over de finishlijn komen en klasseerden hem als eerste. „We hadden afgesproken samen te win nen", zei Shigeru So ook namens zijn evenbeeld, „maar we zijn nog het meest tevreden over onze tijd". De Brit Hugh Jones, die in 1982 de marathon van Londen op zijn naam bracht, werd derde in 2.10.36. Jones en de Japanse tweeling lie pen na 22 kilometer weg bij de gro te groep. De Brit kon het tempo volgen tot de veertigste kilometer, maar gaf zich toen gewonnen. „Het was een perfecte familie-taktiek. Ik dacht het te kunnen bijbenen, maar dat bleek niet het geval", zei Jones. Ook de Deen Svend Erik Kristensen, die vierde werd, roem de na afloop de Japanse winnaars. „Die tweeling liep als één atleet, een unieke combinatie in de ge schiedenis van de marathon". De broertjes So verbeterden het record van de Peking-marathon, dat sinds vorig jaar met 2.12.16 op naam stond van hun landgenoot Kita Hideki, ruimschoots tot groot enthousiasme van de toeschou wers. „Het Chinese publiek rea geerde even positief als in New York of Londen. Iedereen werd aangemoedigd", zei Kristensen. De beste Chinese loper was Zeng Chaoxue, die als zesde eindigde. Official Zhao Xuehong verklaarde dat China zich nog niet zo lang be zig houdt met de klassieke afstand van 42,195 kilometer, maar de ach terstand op de wereldtop snel in loopt. „Geen ons nog een jaar of vijf en we kunnen een Chinese winnaar begroeten bij deze mara thon". Melbourne De Belgische atleet Fred van der Vennet won gisteren de marathon van Melbourne. De 32-jarige Van der Vennet, die vorig jaar de Olym pische Spelen miste door een bles sure, leek tot 12 kilometer voor de finish het parcoursrecord van de Amerikaan Bill Rogers (2.11.08) te kunnen verbeteren. Maar toen er in de slotfase niemand meer was op hem op te jagen, zakte het tempo. Van der Vennet kwam uit op 2 uur 12 minuten en 35 seconden. De Schot Fraser Clyne werd werd op ruime afstand tweede, gevolgd door de Australiër Alan Thurlow. De Amerikaanse favoriet Ron Tabb verloor al na zeventien kilo meter het contact met de leiders en kwam ruim vijf minuten na de win naar over de eindstreep. De uitslag is: 1. Fred van der Vennet (Bel) 2.12.35 2. Fraser Clyne (Sch) 2.14.20 3. Alan Thurlow (Aus) 2.16.07 4. Ron Tabb (VSt) 2.17.45 5. Laurie Adams (Aus) 2.17.48 LEIDEN - De toppers in de Leidse regio zetten hun ze gereeks onverdroten voort. TOP bleef OEC met 7-12 de baas en handhaafde zich aan de kop van de ranglijst van de promotieklasse C. Dezelfde positie wordt in D broederlijk gedeeld door Fi des Pacta (7-10 winst op VES) en Pernix (14-6 winst op Het Zuiden). In de eerste klasse behaalde Zuiderkwartier een eerste overwinning en leed De Da naïden een eerste neder laag. Steeds beter voelt TOP zich thuis op het niveau van de promotieklas se. "Een gemakkelijke overwin ning op een zwakke tegenstander" karakteriseerde coach Hans Oele het duel bij SDO simpeltjes. "We hebben heel ontspannen gespeeld, soms zelfs wat te makkelijk". Zo gemakkelijk verging het de Sas- senheimers in Veldhoven, dat Oele zonder enig probleem Anne van der Zaag kon vervangen, ten einde aanwinst Frank Nijenhuis (ex- Pams, De Meer vogels) speeltijd te gunnen. Van der Zaag had in de eerste helft al driemaal gescoord en daar mee een groot aandeel geleverd voor de 2-5 voorsprong, waarmee TOP dé rust inging. Na de hervat ting werd het verschil alleen maar groter, want SDO had naast werk lust bijzonder weinig in te bren gen. Zonder noemenswaardige in spanningen speelde TOP de tijd vol, een 12-7 eindstand op de for mulieren brengend. Stella van der Zaag, Barbara Romsom, Aad Wie- gerink en Gert Jan Natzijl scoor den allen driemaal, terwijl ook Frank Nijenhuis zijn debuut met een treffer bekroonde. Ingreep De ingreep van Fides Pacta coach Frank Berendes miste haar uitwerking niet. Zonder pardon verving hij de afgelopen week Henny Piket, die de grote vorm nog allerminst te pakken had, door Ronald van der Velden. "Hij paste naar mijn gevoel niet zo in de ploeg", luidde de verklaring van de Hagenaar, die bovendien aan Patri cia Gottmer de voorkeur gaf boven Ilonka van der Steen. Als gelouterd door het feit, dat ook gevestigde namen hun plaatsje niet meer zeker zijn, speelde Fides tegen VES de pollen uit de gras mat. "De eerste echt goede wed strijd", stelde Berendes na afloop tevreden vast. Raakte Fides in de beginfase met 3-0 achter, halverwe ge hadden Frank Peter de Haas, Nico Pikaar (2) en Robin Somme- ling het verschil al weer goedge maakt: 4-4. Opmerkelijk genoeg was het juist Henny Piket, die als invaller voor de zieke Henk van der Waals, het duel in Leids voordeel besliste. Sportief nam hij revanche door plots weer als vanouds te schitter ren en de achtste en negende tref fer af te leveren. Rondspelen lever de tenslotte nog een tiende goal op van Nico Pikaar: 7-10. Ook Patricia Gottmer was al eerder tot scoren gekomen. Regelmatig Na de pauze klaarde Pernix de klus zonder veel moeite. Tegen stander Het Zuiden zakte volledig ineen en door de aanvalspatronen met dezelfde precisie te blijven spelen liepen de Leidenaars ogen schijnlijk plotseling weg. Voor de rust had Pernix ook al snel een voorsprong genomen, Frits Kolff, Bevrijding Eric Hardam en Daan Vreeken zorgden voor 3-0, waarna Peter Kuipers binnen een minuut de sco re van 3-1 naar 5-1 tilde, maar toen was Het Zuiden dankzij drie da mesgoals nog teruggekomen tot 6- Peter Kuipers en Geerten Breed- veld de marge tot 14-5 hadden ver hoogd. Eindstand derhalve 14-6. Nu was niets meer bestand tegen de voortdurende druk op de Rot terdamse korf en van 6-5 groeide het verschil gestaag. Een valse noot in deze kakefonie van treffers vormde de blessure van Kees Hor- tensius. Bij een doorbraak, goed voor 10-5, blesseerde de aanvalslei der de enkel dusdanig, dat zieken huisbezoek noodzakelijk was. In de slotfase scoorde Het Zuiden nog eenmaal tegen, nadat Kees Brokaar (2), Erika Velders, Carla van Evert, Sandra Bakker, Alsof zojuist het kampioenschap was binnengehaald. Zo enthou siast reageerde coach Wim Niesing op de eerste overwinning van Zuiderkwartier. "Eindelijk twee punten. Het heeft lang geduurd, maar we zijn over die drempel heen". Debutant Olympiaan werd het eerste slachtoffer van de Leide naars, maar het kan allerminst' ge zegd worden dat het zich willoos liet afslachten. Middels fel voorver- dedigen raakte de Leidse aanval meer dan eens verstrikt voor de korf en de 1-3 halverwege de éerste helft was een veeg teken. Keihard werken deed het tij evenwel keren en na een lichte te rugval, een 5-3 voorsprong ging na rust (4-3) weer snel verloren, sloeg Zuiderkwartier haar beslissende slag. Simone van der Kaay, Martin Verhorik en Theo van Leeuwen zorgden voor 8-5, een verschil dat uiteindelijk wel voldoende bleek: 8-7. Minder succesvol was De Danaï- den, dat bij OSCR haar eerste ne derlaag leed. De opstelling was vanweg de schorsing van Cees Christiaanse ingrijpend gewijzigd en dat speelde toch wel op. Na rust leek De Danaïden het initiatief te grijpen toen het door goals van Eric Kromhout (2) en Hennie Devi- lee de 4-2 ruststand omboog naar een positieve 4-5. De Danaïden mistte echter teveel kansen om de even stukzittende Rotterdammers de genadeslag te geven. OSCR "richtte zich op en won met 8-7, goals van Hennie van der Top, In- grid Slingerland en Frans Brand ten spijt. Dames Fiks speelde tegen GKV haar grote troef, het gevaarlijke vrou wenzestal, volledig uit. Achtmaal scoorden de Oegstgeester vrouwen Reinetta de Mooy (4), Sandra van Gelderen (3) en Gwenny de Best. Via 4-1, een 5-3 ruststand en 6-4 werd een 10-6 eindstand bereikt, waarmee Fiks zich losmaakte van de concurrentie. Drie goals slechts wist Ons Ei land te scoren in Arnemuiden, vol strekt onvoldoende om het plaatse lijke TOP te verontrusten. Kansen creeërde de ploeg van coach Henk Roedoe zich voldoende, maar al leen Anja Ouwerkerk, René Arnol- dus en Wim Nijenhuis doorboor den de korf. Een volledig 'off-day' kwam Ve- locitas in de topper tegen Merwe- de duur te staan. In zes minuten liep de thuisploeg van 2-2 naar 6-2 en hoewel de Leiderdorpers na rust (8-3) nog tot 8-6 terugkrabbel den, Merwede kon niet meer wor den achterhaald: 11-6. Rien van Poelgeest scoorde tweemaal. Een absoluut dieptepunt in tref zekerheid bereikte Crescendo in het duel tegen Vlaardingen. Alleen Anita Alberts wist, vanaf de stip, de korf van Vlaardingen te vinden, nadat de koploper overigens al elf maal had gescoord: 1-11. De Algemene boekte een belang rijke 11-7 zege op De Zwervers. Een overwinning die al rond de rust (7-4) tot stand leek te komen, maar via 9-7 pas in de slotminuten door invaller Marcel Duijvenbode werd veilig gesteld: 11-7. In de tweede helft maakte Fluks haar toppositie weer even waar. De Zeeuwse debutant Sportief verloor bij 5-5 definitief de aansluiting. Aad van Drongelen drooeg drie goals bij aan de resulterende 10-6 overwinning. BRAM VAN GENT NAGOYA (ANP) - De ideale tennis-finale tussen de tennisteams van Tsjeehoslowa- kije en de Verenigde Staten om/de Federa tie-beker is gisteren in Nagoya jn het water gevallen. Bekerhouder Tsjechoslowakije Teidde met 1-0 door een zege van Helena Su- kova op de Amerikaanse invalster Elise :Burgin. Hana Mandlikova was een eind op weg de titel te prolongeren in het enkelspel tegen Kathy Jordan (7-5, 3-0), toen de orga nisatoren wegens de hevige regenval moes ten besluiten de eindstrijd te verplaatsen naar vandaag. Tot groot ongenoegen ook van hun collega's in Filderstadt waar een flink gedoteerd vrouwentoernooi op de komst van Mandlikova en Sukova wacht. Sukova, die de negende plaats bezet op de wereldranglijst maar in Nagoya veran derlijk was als de wind, serveerde gisteren eindelijk weer eens vol vertrouwen en had in de volley eveneens een gevaarlijk wapen. Burgin, die de met maagklachten in het zie kenhuis opgenomen Garrison verving, beet drie sets dapper van zich af maar kwam uit eindelijk nog net iets tekort. Mandlikova moest in de eerste set Jordan elf games naast zich dulden. De winnares van het open Amerikaanse kampioenschap sloeg in de twaalfde toe met enkele schitte rende service-returns en een even fraaie lob. De Tsjechoslowaakse begon de tweede set al even voortvarend (3-0). Het weer stond haar echter niet toe het karwei af te maken, zodat de Amerikaanse coach Tom Gorman nog even enige hoop mag koeste- Annacone De Amerikaan Paul Annacone heeft, zo als de organisatoren hadden verwacht, het met 300.000 gulden gedoteerde tennistoer nooi van Brisbane gewonnen. Annacone had gisteren in de finale weinig gevaar te duchten van de onbekende Nieuwzeelan- der Kenny Evernden. De Amerikaan won met twee keer 6-3. De Fransman Yannick Noah won giste ren het met 175.000 dollar gedoteerde ten nistoernooi van Toulousen. In de eindstrijd versloeg hij de Tsjechoslowaak Tomas Smid met twee keer 6-4. De niet geplaatste Amerikaan Matt Anger zegevierde in het met bijna een miljoen gul den gedoteerde tennistoernooi om de Zuid- afrikaanse titel in Johannesburg. In de eindstrijd versloeg Anger zijn landgenoot Brad Gilbert in vier sets. Anger, die op Wimbledon precies vier games maakte te gen de latere winnaar Boris Becker, had in de halve eindstrijd de veel hoger aangesla gen Jimmy Arias uitgeschakeld. Gilbert be reikte de finale ten koste van de voormalige Zuidafrikaan Johan Kriek.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 17