Het verschil is nog groot De Zijl maat te groot voor AZPC LMHC ten onder in boeiend duel Vrouwen van SJZ vlot langs Oliveo De Bruijn erelid DIOK gemakkelijk langs The Bassets BC Leiden nog zonder puntverlies PAGINA 16 DO/ST SPORT MAANDAG 14 OKTOBER 1985 LZ'86 lijdt vierde nederlaag LEIDEN/HAARLEM - De Leidse poloformaties spelen in de nog jon ge competitie met wisselend suc ces. De Zijl/LGB verstevigde zijn positie op de ranglijst via een 10-6 overwinning op AZPC. LZ'86 leed alweer zijn vierde nederlaag. Dit maal werd met 14-9 verloren van Rapido '82 uit Haarlem. Vivax her stelde zich van de nederlaag tegen Flevo en versloeg KZC met 10-9. Katwijk won ook met één doelpunt verschil. Het Goudse GZC werd met 6-5 verslagen. Derde klasser DKD bleek te klein voor WVZ uit Zoetermeer. De Leiderdorpers ver loren met 8-4. Ondanks de weten- schap dat AZPC over minder klas se beschikt dan de Leidse formatie was De Zijl/LGB niet helemaal ge- rust op een goede afloop. De over winning van AZPC op het toch er varen Ravijn wees al duidelijk in de richting van een vormstijging van de Amersfoorters. Ook in de andere wedstrijden ontpopte de Amersfoortse formatie zich als een volwaardige ereklasseploeg. Achteraf bleek de opponent een maatje te klein voor de pupillen van Jan Evert Veer, die zich sterk revancheerden voor de nederlaag tegen VZC en zich nu naar alle waarschijnlijkheid hebben ge plaatst voor de play off s. De Zijl LGB overtroefde zijn opponent voornamelijk op het technische vlak, waarbij als vanouds Stan van Belkum, ondanks een blessure, zich onderscheidde met enkele puntgave acties. Gesteund door de dit seizoen sterk spelende en zich snel ontwik kelende Hans Nieuwenburg, con fronteerden de Leidenaars hun te genstanders al in de derde periode met een 7-2 achterstand. In die fa se staken de Leidenaars met kop en schouders boven hun opponent uit en leek De Zijl/LGB de over winning al op zak te hebben. Ver bazingwekkend was dan ook het verval op het einde de derde perio de, waarin AZPC zich terug vocht naar een 7-4 achterstand. Toen in de laatste periode de ploeg van coach Handelaar al spoe dig 7-5 op het scorebord liet note ren. leek nog alles mogelijk. De Ziil en AZPC creëerden tal van kansen die door beide ploegen onbenut werden gelaten. Stan van Belkum, wie anders, besloot echter een ein de aan alle twijfel te maken door op r ij 8-5 en 9-5 aan te laten teke nen, waardoor het treffen in feite werd beslist. AZPC bleek niet meer bij machte De Zijl formatie te verontrusten en tenslotte scoorde Mare van Belkum, die op de mid- voorspits goed uit de verf kwam, de tiende Leidse treffer. Setstan den: 2-1, 3-2, 7-4 én 10-6. Doel punten: Stan v. Belkum 4. Hans Nieuwenburg 2, Mark v. Belkum 2, Alex van Belkum en Edwin Rede- geld. LZ'86 blijft verliezen. De vierde achteréénvolgende nederlaag werd in Haarlem een feit. Rapido '82 was met 14-9 te sterk. De problemen voor de pupillen van coach Hans Parrel liggen vooral in het aanval lende vlak. De ploeg komt niet al leen heel moeizaam tot scoren, maar lijdt op de helft vap de tegen stander ook veel onnodig balver lies. Hierdoor krijgt de opponent legio counter-mogelijkheden waar van gretig gebruik wordt gemaakt. Ook Rapido kon van dit doeltref fende wapen gebruik maken. Bo vendien hadden de Haarlemmers in Simon Meyn nog een goede mid- voor, zodat ook bij "normale" aan vallen de bal goed in de ploeg kon worden gehouden. Tot en met de derde periode kon den de Leidenaars het allemaal nog goed volgen. Toen Frans v.d. Brink acht seconden voor het ver strijken van dit deel de achterstand tot 8-7 kon terugbrengen leek er nog van alles mogelijk. Door ge brek aan concentratie in de Leidse verdediging wisten de Haarlem mers in de resterende acht tellen toch nog de bal achter LZ-doelman Erik Vos te krijgen (9-7). Deze te genslag zijn de Leidenaars in de laatste periode niet meer te boven gekomen. Het zeker niet foutloos acterende Rapido kon onder lei ding van de vier maal raak gooien de Bax moeiteloos uitlopen. LZ'86 bleef kansen missen. Zelfs een strafworp kon niet meer in een treffer worden omgebogen. De eindstand werd bepaald op 14-9. LZ'86 zal in de play off s zeker niet optreden in de promotiepoule. Set standen: 3-2, 6-5, 9-7 en 14-9. Goals: Jim van Es, Frans v.d. Brink, Ruud Muusse ieder 2, Mi chel v.d. Zeeuw, Rene v.d. Zeeuw en Rob de Wit ieder 1 maal. Vivax speelde een wisselvallige wedstrijd tegen KZC uit Bever wijk. Onder aanvoering van de sterk spelende Hans Treisburg zet te Vivax KZC onder grote druk, wat resulteerde in een 10-5 voor sprong. De laatste periode ging er echter van alles mis bij de Oegst- geestenaren die hun voorsprong tot een doelpunt zagen slinken. In elk geval voldoende om de tweede overwinning bij te schrijven. Hans Treisburg scoorde vijf maal. Kat-, wijk draait goed mee in de derde klasse en behaalde zijn tweede overwinning op GZC uit Gouda. Cees Boonstoppel drukte ander maal zijn stempel op de Katwijkse formatie door driemaal te scoren en zélfs de winnende treffer te plaatsen nadat Katwijk de gehele wedstrijd tegen een achterstand had aangekeken. Setstanden: 1-1, 2-5. 4-5 en 6-5. DKD kent een slechte start. De Leiderdorpers behaalden tot nu toe maar een schamel punt en ook de wedstrijd tegen WVZ uit Zoetermeer ging verloren. Gezegd moet worden dat DKD de strijd lang volhield (de laatste periode brak aan met een 4-4 stand) en pas op het einde moest afhaken. Eind stand 8-4. De vrouwen van De Zijl/ LGB bezetten een koppositie in de tweede klasse. Ditmaal werd ge wonnen van Raket met 6-4. WIM SIERA Bloemendaal te sterk OEGSTGEEST - Een boeiende hockeywedstrijd op hoofdklasse niveau speelde zich gistermiddag af aan de Hofbrouckerlaan tussen het onderaanstaande LMHC en het van talent en ervaring uitpuilende Bloemendaal. In de eerste helft kon de Oegstgeester ploeg het door een grote dosis ijver nog bijbenen (1-1). In het tweede deel ging de staartploeg door de knieën wat leidde tot 2-6 in het voordeel van de technische Bloemendalers. Aan'het einde van het vorig sei zoen zorgden de mannen van Baar- schers er nog voor dat zij met een verrassende 1-0 op Bloemendaal de degradatie ontliepen. De leve rancier van internationals zag de ti- telkansen destijds door dat resul taat sterk verkleind. Hoewel de te genstander op papier veel sterker is, trok LMHC zich daar ook giste ren niets van aan. De ploeg nam geen afwachtende houding aan en zorgde in het eerste deel voor sprankelend spel. Rechtërvleugelverdediger Bou de wijn van Eijck stichtte met zijn lange rushes herhaaldelijk voor ge- LEIDEN - In de interregionale vrouwenvoetbalcompetitie werd het afgelopen weekeinde slechts één wedstrijd afgewerkt. SJZ won gisteren met 3-1 van Oliveo. In de eerste klasse van de zondagafde ling won Hazerswoudse Girls dankzij goed samenspel met 6-1 van Siveo'60. Woubrugge bracht het er in dezelfde klasse niet zo goed vanaf en verloor van Zeven hoven met 3-5. De Zevenhovense ploeg toonde daarmee aan thuis te horen in de eerste klasse. Mede-nieuwkomer Valken'68 werd in Maasdijk geklopt door de gelijknamige vereniging (3-2). In de eerste klasse van de zondagsec tie deed Sleutels het goed. De Leidse vrouwen speelden prima en wonnen dan ook met 7-1 van Tey- lingen. UDO en Kickers'69 hielden elkaar in evenwicht: 2-2. In de eerste klasse van de zater dagafdeling dolf Oegstgeest met 1- 0 het onderspit tegen Alphen. In een gelijkopgaande wedstrijd kwa men de Alphense vrouwen in de eerste rondgang voor via een doel punt van Inge van Elshout, die een prachtige vrije trap vlak onder de lat het doel inschopte. Oegstgeest, dat de laatste wedstrijden geen punt meer heeft gepakt, creëerde een groot aantal kansen, maar maakte het karwei niet af. Vooral na de pauze werd de opponent in de verdediging gedrukt, maar re sultaat leverde het overwicht niet op. In dezelfde klasse ontmoette Lugdunum het uit Wateringen af komstige KMD. De Kikkerpolder- ploeg won met 2-1 na een harde wedstrijd, waarin beide ploegen zich gelijkwaardig hadden ge toond. Er werd gevochten voor el ke meter. Jolanda Vermeulen opende de score voor Lugdunum. Nog voor de pauze trok Paula van Reewijk van de Wateringse ploeg de stand gelijk. In de tweede rond gang bleef het spelbeeld hetzelfde. In het Leidse strafschopgebied maakte Tessel v.d. Loef een hands. De keepster van Lugdunum, Han- ny Boskamp, was echter zeer goed in vorm en stopte de toegekende LEIDEN - Peter de Bruijn is zater dag benoemd tot erelid van het Leidsch Studenten Rugby Gezel schap. De huidige trainer van HRC, die vorig jaar afscheid nam na twaalf jaar de selectie van LSRG onder zijn hoede te hebben gehad, kreeg die onderscheiding tijdens de festiviteiten rond het 25-jarig bestaan van het Gezel schap. De Beul van Bali, zoals De Bruijn in studentenkringen ook wel wordt genoemd, toonde zich zeer verguld. "Ik ben het eerste erelid in de geschiedenis van LSRG. Dat is voor mij toch iets op trots op te zijn. Ik heb het destijds bij DIOK naar mijn zin gehad, zo als ook nu bij Den Haag. Maar af en toe heb ik nog wel eens heim wee naar die gasten. Want het was een mooie tijd." strafschop. Hiermee miste de ploeg uit Wateringen dé kans op de overwinning. Voor Lugdunum scoorde twee minuten voor tijd Marga van Kins de winnende goal en bepaalde hiermee de eindstand op 2-1. In de interregionale klasse van de zondagafdeling won SJZ ver diend met 3-1 van Oliveo. De Zoe- terwoudse vrouwen, die het tot nu toe niet best hebben gedaan, had den het betere van het spel. Zij voetbalden constant op de helft van de ploeg uit Pijnacker. Het eer ste doelpunt evenwel werd, tegen de verhouding in, gescoord door Angelique van Houten van Oliveo. Yvonne van Wieringen zorgde er met een prachtige counter voor dat SJZ met een gelijke stand de kleedkamer kon opzoeken. Na de pauze kwam de Pijnackerse ploeg er niet meer aan te pas. De thuis ploeg zette het veldoverwicht om in nog twee doelpunten. Nogmaals Yvonne van Wieringen en Linda Mooyman zorgden voor de 3-1 overwinning. De Sleutels won in de eerste klasse van Teylingen. De zeer goed spelende Leidse ploeg beheerste het spel volkomen. Simone van Heden (vier keer), Petra Aandewiel (twee keer) en Karin Vermeulen verzqrgden de produktie.Teylin gen stelde hier nog één doelpunt tegenover van Els van Nouland. Doel verdedigster Jacqueline van der Mey van de Sassenheimse ploeg brak bij een actie haar vin ger. DIOK contra de Bassets in de tegenstrevers in kracht en macht af. LEIDEN - Er bestond een zekere overeenkomst, het verschil was frappant. Net als DIOK in het verleden klom de Sassenheimse rugbyclub The Bassets in zeven jaar uit het 'niets' op naar de ereklasse. „Met eenzelfde soort jongens en met eenzelfde mentali teit", zo trok bondscoördinator Dennis Power de vergelijking door. Anders echter dan de inmid dels gerenommeerde Leidse te genhanger, die ook nu weer kam pioenskandidaat is, zal The Bas sets het zeer moeilijk krijgen zich als debutant te handhaven op het hoogste niveau. De onderlinge confrontatie wees het uit: DIOK zegevierde gisteren met 4&-9 over een tegenstander die elke vorm van organisatie miste. „En daar ligt het grote pro bleem", onderkende spelend voor zitter Willem de Jong de moeilijk heden waarmee The Bassets dit seizoen worstelen. „We hebben niemand die de zaken in het veld regelt. Dat ligt volgens mij aan het feit dat het te snel is gegaan. We zijn zeven jaar lang alleen maar be zig geweest met kampioen worden en nu is de druk een beetje van de ketel. Dat is niet erg, als we ons maar handhaven" „Maar als ze zo blijven spelen zal dat zeer moeilijk worden", voor spelde DIOK-prop Kees Koemans, „Als ze dit patroon blijven volgen, gaan ze er echt uit", lichtte hij, toe, bijgevallen door zijn tweede rijer Eric Jan Berendsen: „Ze rugbyen rommelig en hebben totaal geen aanvalspatronen. Dat kan ze op breken". De ploeg van The Bassets besef te het terdege na het duel met de leerméester. Er zijn nog heel wat zaken waaraan moet worden ge werkt als het optreden in de ereklasse gecontinueerd wil wor den. Met drie punten uit zeven wedstijden is de start bepaald niet sterk te noemen en hoewel het tot gisteren toe elke week beter leek te gaan, werden tegen DIOK alle zwakke punten genadeloos bloot gelegd. Er was geen organisatie en er werd teveel gepraat, waarmee de Sassenheimse rugbyers elkaar 'uit het spel haalden. „Maar dat is een gevolg van een ge- LEIDEN - Het vlaggeschip van de Voorschotense badmintonvereniging Vlietwijk kreeg het afgelopen weekeinde een pak slaag van Duinwijck 3 (3-8). In het enkelspel wonnen Henk Westerbeek en Irene de Vrind. Dit duo sprokkelde in het mixdubbel het derde punt voor de Voorschotenaren bijeen. Verder kwam Vlietwijk niet. De reserves van Vlietwijk (tweede klas se) ging eveens onderuit. Drop Shot bleek met 2-6 te sterk. Het derde (tweede klasse) behaalde een over winning op De Ritte (liefst 8-0), terwijl het vierde van de Voorschotense club (vierde klasse) met 5-3 won van De Veste 1. BC Leiden één bond dit keer Van Zijderveld 9 (der de klasse) aan de zegekar. Dankzij dit resultaat heeft de ploeg zich aan kop van de ranglijst genesteld (7-1). Alleen Jan Slingerland leed een nederlaag. Het twee de team van BC Leiden verloor met 6-2 van Morgen stond. Lisse 2 kende ook het afgelopen weekeinde geen enkel probleem met zijn tegenstander. De koploper in de vierde klasse won met 7-1 van Kennemerland. Jos Assendelft ging als enige onderuit. Het was zijn eerste nederlaag dit seizoen. Ook het in de vierde klasse uitkomende Meren- wieck behaalde weer een overwinning. De Leidenaars, bleken dit keer te sterk voor Eridos 3 (6-4). Opvallend in deze parij was dat Monique Fleers pas haar eerste nederlaag leed. Vijf partijen werden in drie sets afge werkt. De in dezelfde klasse spelende badmintonners van Veglo waren kansloos tegen Duinwijck 7 (8-0). brek aan ervaring op dit niveau. Dat ga je overzetten op praten", vergoeilijkte Bassets-trainer Jan Schaap. „Bovendien liep het bij DIOK zo lekker dat we er niet aan toe kwamen ons eigen spel te spe len. DIOK zat er veel feller op en daar konden we geen antwoord op vinden. Maar ja, wat wil je. Die jon gens spelen al heel wat langer mee op dit niveau en wij waren onder de indruk van de oude leermees ter". Docent Het was tijdens het treffen dui delijk gebleken. Vooral in de eerste helft had The Bassets geen enkel verweer tegen het sterke spel van de Leidse ploeg, die eerder al trai ners leverde aan het kleinere broertje, en zich ook in het veld als docent opwierp. Via tries van Mark Michielse, Kees Kloots, Diederik Renardel de Lafallette (2x), Rob Kamp en Yves Kummer, die vier maal werden geconverteerd door Mark Michielse en een doeltreffen de kick van Martin Groeneveld, de fullback van The Bassets, was de stand bij het draaien 32-3 in Leids voordeel. Dat DIOK daarna tegen veertien man (Jelte Tilma verdween met een schouderblessure van het to neel) slechts veertien punten aan het totaal kon toevoegen- via een push-over try, een try van Dick Al- tink en van de uitblinkende Gi deon van de Bom en één conversie van Ronald Vermeulen, gaf The Bassets toch hoop voor de toe komst. Temeer omdat Groeneveld het ovaal van grote afstand nog twee keer tussen de palen mikte, waarmee hij de 'negen' op het bord bracht voor de Sassenheimers, die meer indirecte kansen kregen, maar die bij balbezit zelden echte plannen hadden. „Ze hebben zich wel als leer meester gedragen, maar ik vind niet dat We een lesje hebben ge had", vond Willem de Jong niete- min na de streekderby. „Natuurlijk was DIOK veel beter. Met Castri- cum is het ook een grote kandidaat voor het kampidenschap, want bij DIOK zijn ze beter op elkaar inge speeld dan bij Hilversum en Den Haag, maar om te stellen dat we een lesje hebben gehad vind ik ook weer overdreven. Ik denk dat we wel degelijk kansen hebben om er in te blijven. De Delftse Studenten en REL zijn de kandidaten voor degradatie, maar dan moeten we de wedstrijden tegen die clubs na tuurlijk wel Die concentratie bewaren is juist in dit stadium moeilijk voor The Bassets, de vereniging die zich in zeven jaar heeft waargemaakt met veel titels, de bouw van een club huis en van kleedkamers, die over twee weken officieel worden ge opend. 'De tevredenheid daarover is terug te vinden in het veld, waar het vuur om te winnen niet meer zo hevig brandt als in het verleden. De selectie is daarvoor ook te klein. Het Sassenheimse team mag inmiddels dan een jeugdinternatio- rial in de gelederen hebben (Gerrit van Lans is geselecteerd voor Jong Oranje), vooralsnog blijft de basis te smal voor de ereklasse. Het gat met het in de afdeling spelende tweede team is te groot. „En er is te weinig aanwas", aldus trainer Schaap en voorzitter De Jong, die zelf de vergelijking met het DIOK van vroeger weer aan haalden. „DIOK komt uit de stad, The Bassets uit een dorp en het is een dorpeling eigen dat hij moei lijk overstapt naar een vereniging uit een ander dorp. Onze afkomst wreekt zich nu een beetje, want we kunnen geen mensen meer aan trekken die het rugby omhoog kunnen brengen. Daarvoor moeten we uit onze eigen jeugd putten en dat kan nog niet, of we moeten gaan lobbyen om spelers van bui tenaf te krijgen. Daar zijn we nu mee bezig. We willen een streek- functie krijgen in de Bollenstreek, maar we zijn nog te weinig bekend. Sommige mensen denken dat we een Amerikaans voetbalteam zijn en dat is typerend". Zoals het ook typerend is dat The Bassets de winterperiode met angst en vrezen tegemoet ziet. De club heeft juist in die tijd geen trai ningsfaciliteiten en kan dan maar éen keer per week terecht op het lokale sportpark. Net als DIOK in de beginperiode, zijn ook de Sas senheimers nu volop met de ge meente in de slag om daarvoor een oplossing te vinden. Voorzitter De Jong: „Want je moet natuurlijk minstens twee keer kunnen trai nen. Dat zou kunnen op het veld van de korfbalcub TOP, dat in de winter toch uitwijkt naar de zaal. Daarover zijn we nu in onderhan deling en deze week valt de beslis sing, maar TOP is het daar niet zo mee eens. Krijgen we die ruimte niet, dan moeten we gaan improvi seren en wordt het echt moeilijk om ons te handhaven". Krijgt The Bassets wel de be schikking over die trainingsac commodatie, dan kan de vergelij king met DIOK misschien worden doorgetrokken. De Leidenaars werden na driejaar in de ereklasse landskampioen en behoren sinds dien bij de top-drie van Neder land. The Bassets namen die weg ook. De Jong: „Krijgen we die trai ningsfaciliteiten niet dan voorzie ik grote problemen. Krijgen we ze wel dan kan de toekomst zeer rooskleurig zijn. Dan hebben we nog driejaar de tijd om DIOK ach terna te gaan". Het zou de overeenkomst zeer opvallend maken, voorlopig is het verschil nog groot. PAUL DE TOMBE vaar in de Bloemendaalse gelede ren, maar werd daarbij niet vol doende gesteund. Daardoor kon het gebeuren dat Bloemendaler Ronald-Jan Heijn na vier minuten ontsnapte aan de bewaking van Hans-Willem Croll. Zijn schot met omgekeerde stick werd bekwaam gekeerd door de goed anticiperen de doelman Tom van der Meer. De eerste treffer kwam niettemin na vijf minuten op het bord door toedoen van de alerte Hendrik-Jan Kooijman, die de van een LMHC- verdediger afspringende bal achter de kansloze Van der Meer kogelde. De thuisploeg bleef onaangedaan door de vroege tegenvaller en bleef met fel hockey voor een goed re sultaat strijden. Dat ging ook ge paard met fors lichamelijk contact, zoals Cees-Jan Diepeveen een paar maal moest bemerken. En Paul van der Meer moest een tijdje bij komen, nadat een knie in zijn ge zicht was geparkeerd. Het overwicht van Bloemendaal werd geïllustreerd door de gere geld terugkerende strafcorners. Floris-Jan Bovelander maakte als schutter evenwel een povere in druk bij de vijf korte hoekslagen in de eerste helft. Harmen Jansen Schoonhoven daarentegen behaalde een honderd procent resultaat op dit onderdeel. De enige strafcorner voor Leiden werd door Jansen negen minuten voor rust snoeihard tot de gelijk makende 1-1 verheven. De beste kansen bleven in het restant voor de wisseling voor Bloemendaal, dat in de afwerking faalde bij Ad Boelaarts en Heijn. Bloemendaal-coach Roelant Olt- mans, die met zijn team in de eer ste wedstrijden van de competitie als kampioenskandidaat met te leurstellende resultaten voor de dag kwam, zag ook na de hervat ting drie Bloemendaalse strafcor ners mislukken. Bij de laatste red de Jansen Schoonhoven als lijn- verdediger koelbloedig, waarmee hij zijn ploeg nog even overeind hield. De immer keihard werkende Diepeveen kreeg een groene kaart van arbiter Bas Seelen na aanmer kingen op scheidsrechterlijke be slissingen. Bij de negende strafcorner had Bovelander eindelijk succes. Hij scoorde 1-2 door een halfhoge push langs de rechterkant van Tom van der Meer te jagen. Door de nieuwe regels, die voorschrij ven dat er vijf man achter de lijn moeten blijven, staat ddar geen lijnverdediger meer en dat gaatje werd gevonden. Spoedig daarna werd Leiden verder ontmoedigd door Heijn die de van de paal afket sende bal snel onder controle had en verzilverde 'tot 1-3. Bloemen daal ging genadeloos door tegen het zich moeizaam kansen verwer vende Leiden, dat het ook al moei lijk had met de laaghangende zon. Arbiter Kruithof, met zonnéklep, wees nog eens een korte hoekslag aan voor de gasten. Diepeveen mikte tegen de buitenkant van de zijplank. De nationale spits Heijn kwam halverwege het tweede part weer een keer los van zijn bewaker Croll en kon alleen nog onreglementair worden gestopt door Van Eijk. Ge volg was een strafbal. Een perfecte* push van Doyer deed de LMHC- doelman even naar de bal zoeken, die zat klem tussen staander en net: 1-4. Doyer en Boelaart combineer den er daarna nog eens lustig op los waarbij Doyer 1-5 mocht in schieten. De wissels bij Leiden haalden niets uit, terwijl de tegen vallende ex-HGC'er Kasper Klijn de wedstrijd vijf minuten vanuit de dug-out moest volgen nadat hij de bal onnodig had weggeslagen. Af houden door de Leiden-doelman Leidde tot weer een strafbal, die door Theo Doyer via de onderkant lat tot 1-6 werd gepromveerd. Wouter Eikenhout deed nog iets te rug met zijn treffer (2-6) uit een scrimmage. NIEK FAAS Martinus wint in Boedapest BOEDAPEST (ANP) - Martinus, de Nederlandse volleybalkam pioen bq de mannen, heeft gisteren in Boedapest een sterk bezet inter nationaal toernooi gewonnen. In de finale versloeg de Amstelveense formatie de Joegoslavische vereni ging Vojvodina Novi Sad met 3-0. De setstanden waren 16-14 15-3 15- 10. Het toernooi werd georganiseerd door de Hongaarse kampioen Hon- ved dat met het evenement het 25- jarig bestaan luister bijzette. In Boedapest kwamen de landskam pioenen van acht landen aan de start. In de halve finales schakelde Martinus Honved uit met 3-0 (15-10 15-4 15-9). De toernooizege was niet de eni ge onderscheiding voor de Neder landse ploeg. Bert Goedkoop, af wezig bij de Europese titelstrijd, werd uitgeroepen tot beste speler en coach van het toernooi. Ook Teun Buysen Marco Brouwers, wel actief bij het Europees kam pioenschap, waren goed op dreef.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 16