5 T 'We hebben het K vrij makkelijk gehad' Willem II en Emmen struikelen over amateurcliibs Haarlem raakt imago kwijt Tumult in duel tussen Chelsea en Everton PAGINA 14 SPORT MAANDAG 14 OKTOBER 1985 Loting voor tweede ronde HILVERSUM (ANP) - In dc NOS-studio in Hilversum is gis teravond de loting verricht voor de tweede ronde van het toer nooi om de KNVB-beker. De wedstrijden worden gespeeld in het weekeinde van 23 en 24 no vember. De replays uit de eerste ronde worden op 30 oktober af gewerkt. De loting gaf het volgende re sultaat: WOG - Haarlem, Spakenburg - FC Den Haag. AZ'67 - FC Gro ningen, Kozakken Boys/EDO - PEC Zwolle, RBC - DS'79, Mar ken - Heracles, Fortuna Sittard - ASWH. Feyenoord/MVV - PSV, NAC - SW, FC Twente - NEC, Veendam/Go Ahead Eagles - De Graafschap/Voerendaal, Rohda Raalte - GVW, Volendam - Pa- pendrecht, Oostkapelle - Telstar, FC Utrecht - Ajax, Heerenveen/ Sportclub Enschedé - RCH. Uitslagen eerste ronde KNVB-be- kertoernooi Oostkapelle - Limburgia 3-2 (2-1). 1. Labaiat 0-1, 9. Schipper 1-1, 42. Schipper (strafschop) 2-1, 60. Ver burg 3-1, 66. Wetzels 3-2. Scheids rechter Arnouts, toeschouwers: 1100. GWV - Hoek 3-1 (1-0). 7. Koe nen 1-0, 68. Muller 2-0, 78. Ristic 3-0, 80. Van Houten 3-1. Scheidsrechter Van Mierlo, toeschouwers: 500. EOHDA - Spijkenisse 4-1 (2-0). 8. Bronsvoort 1-0, 35. Stokkers 2-0, 60. Van der Mijn 2-1, 66. Bronsvoort 3-1, 78. Groen 4-1. Scheidsrechter Bronkhorst, toeschouwers: 800. Marken - Rheden 3-1 (2-1). 31. Boes 1-0, 43. Nijenhuis 1-1, 44. Boes 2-1, 74. Tol 3-1. Scheidsrechter Pen, toeschouwers: 600. ASWH - Emmen 2-1 (1-0). 34. Devile 1-0, 64. Dorée 2-0, 88. Fühler 2-1. Scheidsrechter Van der Leek. toeschouwers: 1000. Gele kaarten: Dick Rijnenberg, Devile, Verveer (allen ASWH) en Fühler en Bos (bei den Emmen). Wilhelmina'08 - Spakenburg 0-1 (0-0). 74. Jan van Leijenhorst 0-1. Scheidsrechter Uilenberg, toe schouwers: 800. Rode kaart: Melrik Beukers (Spakenburg), gele kaar ten: Boelaerts (Wilhelmina'08) en Wim de Graaf en Kuis (beiden Spa kenburg). AVW'66 - NEC 1-3 (1-2). 4. Van der Kracht 1-0,11. en 14. en 16. Grim 1-1, 1-2 en 1-3. Scheidsrechter Gremmen, toeschouwers 2100. Urk - AZ'67 1-4 (0-2). 29. Lens 0-1, 39. Loggie 0-2, 46. Brouwer 1-2, 51. Kleton 1-3,72. Lens 1-4. Scheids rechter Egbertzen, toeschouwers: 2600. Gele kaart: Arntz (AZ'67). EDO - Kozakken Boys 3-3 (2-0). 5. Sumter 1-0,15. Werdekker 2-0, 56. Meinsma (strafschop) 3-0, 71. Klomp 3-1, 76. Schouten 3-2, 89. Veerpaal 3-3. Scheidsrechter Lode- wijk, toeschouwers: 1000. DETO - Haarlem 2-8 (0-2). 16. Balm (strafschop) 0-1, 28. Talan 0-2, 57. Balm 0-3,61. Kerr (strafschop) 1- 3, 70. Keur 1-4, 76. Jan Wetering 2-4, 81. Keur 2-5,84. Collewijn 2-6, 87. en 88. Balm 2-7 en 2-8. Scheidsrechter Schijf, toeschouwers: 1200. De Bataven - WOG 0-2 (0-1). 44. Janssen 0-1, 52. Zeeboer 0-2. Scheidsrechter Overkleeft, toe schouwers: 600. FC VVV - PEC Zwolle 0-5 (0-1). 44. Wiggemansen 0-1, 55. Van Buu- ren 0-2, 72. Wiggemansen 0-3, 84. Van der Hengst 0-4, 89. Doufikar 0- 5. Scheidsrechter Van der Laar, toe schouwers: 3600. Go Ahead Eagles - SC Veendam 1-1 (0-0) 48. Dekker, 66. Veldmate 1- Scores in bekervoetbal l. Scheidsrechter Dolstra, toeschou wers: 2000. SC Cambuur - DS'79 1-2 (0-2). 22. Stout 0-1, 44. Melis 0-2, 63. Har- tog (eigen doel) 1-2. Scheidsrechter: Blankenstein, toeschouwers: 1850. Gele kaarten: Koetje (Cambuur) en Matena (DS'79). Telstar - RKC 1-0 (1-0). 21. Buma 1-0. Scheidsrechter Van de Niet, toeschouwers: 2000. Gele kaarten: De Graaf (Telstar), Joore, Gouda, Cornelisse (allen RKC). SVV - Roda JC 3-2 (2-0). 7. en 30. Sonneville 1-0 en 2-0, 48. en 54. Van Geel 2-1 en 2-2, 65. Van Delft 3-2. Scheidsrechter Slikkeveer, toe schouwers: 1500. Gele kaart: Tre- ling (SW). Fortuna Sittard - Wageningen 3- 0 (1-0). 24. Koevermans 1-0, 47. Lin- ford 2-0,75. Hoyer 3-0. Scheidsrech ter Van Vliet, toeschouwers: 4000. Gele kaarten: Tollenaar en Loupat- ty (beiden Wageningen). Bijzonder heden: trainer Van der Schans en wisselspeler Van Angeren (beiden Wageningen) weggestuurd. DHC - FC Twente 0-1 (0-0). 49. Willems 0-1. Scheidsrechter Kern- pers, toeschouwers: 3000. Excelsior - FC Den Haag 1-3 (0- 1). 20. Otto 0-1, 63. Boere, 82. Beu kers 1-2. 84. Groenendijk 1-3. Scheidsrechter De Munnik, toe schouwers: 5000. Gele kaarten: Boe- re en De Roon (beiden FC Den Haag). Papendrecht - DWV 2-1 (0-1). 43. Small 0-1, 69. en 83. Michielse 1-1 en 2-1 (strafschop). Scheidsrechter Houben. toeschouwers: 1000. Rood Wit - Heracles 0-2 (0-2). 7. Ter Mors 0-1, 32. Krüzen 0-1. Scheidsrechter Van Riel, toeschou wers: 800. Gele kaart: Ter Mors (He racles). Voerendaal - De Graafschap 0-0. Scheidsrechter Baas, toeschou wers: 1000. Gele kaart: Zimny (Voe rendaal). EHC - NAC 2-7 (1-4). 4. en 5. Van der Borgt 0-1 en 0-2, 25. Hillen 1-2, 38. Bannon 1-3, 42. Van der Borgt 1-4, 79. Meijer 1-5, 81. Van der Borgt 1-6, 86. Reuvers 2-6, 88. Dongen 2-7. Scheidsrechter Duys, toeschou wers: 1200. Drachten - Volendam 1-6 (0-2). 30. Klepper 0-1,34. Plugboer 0-2,56. Boerree 1-2, 59. Plugboer 1-3, 64. Böckling 1-4, 71. Kerkstra 1-5, 88. Böckling 1-6. Scheidsrechter De Vrieze, toeschouwers: 2200. RCH - Willem 2 3-2 (2-1). 24. Ras 1-0,29. Van Straalen 1-1,40. Otte 2-1, 73. Ras 3-1, 79. Maddock 3-2. Scheidsrechter Ten Hoven, toe schouwers: 2100. Sportclub Enschede - Heeren veen 1-1 (0-1). 38. Anema 0-1,89. Nij enhuis 1-1. Scheidsrechter Smeenk, toeschouwers: 1000. Gele kaarten: Timmerman en Broek (beiden En schede) en Akkerman en De Jong (beiden Heerenveen). FC Utrecht - Helmond Sport 3-1 (1-1). 21. Keizers (eigen doel) 1-0, 38. Nelemans (strafschop) 1-1, 67. Plomp 2-1, 82. Van Loen 3-2. Scheidsrechter Van Swieten, toe schouwers: 4100. Gele kaarten: Ade laar (FC Utrecht) en Nelemans (Hel mond Sport). Eindhoven - RBC 0-1 (0-1). 7. Voets 0-1. Scheidsrechter: Reijg- wart, toeschouwers: 1000. Gele kaarten: Boogaard en Rovina (bei den Eindhoven). Italiaanse advocaat wil Cup in beslag nemen ROME (AFP) - De Italiaanse advocaat Anselmo Crisafulli heeft de inbeslagneming geëist van de Europa Cup voor lands kampioenen, die in mei werd veroverd door Juventus in de rampzalige wedstrijd in het Heizel-stadion tegen Liverpool. Het drama in Brussel kostte aan 37 Italiaanse supporters het leven, nadat voor aanvang van het duel rellen waren uitgebro ken op de tribunes. Crisafulli behartigt de belangen van een jeugdig slachtoffer. Hij wil de beker, die bij Juventus in de prijzenkast staat, in beslag la ten nemen om de financiële schadeloosstelling van de na bestaanden te garanderen. De advocaat stemt ermee in, dat de Europa Cup wordt toever trouwd aan de Europese voet balbond. ROTTERDAM - Met een juweel van een doelpunt besloot Alfons Groenendijk zijn geslaagde 'eredi visietest'. Terwijl 'Leidse Fons' in de hekken hing om de Haagse fans in zijn feestvreugde te laten delen, klapte op het ereterras voorzitter Dé Stoop bijkans de handen stuk. Groenendijks voltreffer was niet alleen van hoge kwaliteit, maar be tekende ook de genadeslag voor het povere Excelsior dat in het be- kertreffen met FC Den Haag juist de aansluiting had bewerkstelligd. Dat gebeurde tien minuten voor tijd, op het moment dat Den Haag de wedstrijd volkomen beheerste en nauwelijks moeite kende om de eenvoudig vekregen 0-2 voor sprong te verdedigen. De Rotter damse spits Michel Beukers, die het voortdurend had moeten afleg gen tegen Joop Lankhaar, ont snapte even aan de aandacht van zijn Alphense bewaker en het was prompt raak. ROTTERDAM (ANP) - De Rot terdamse politie heeft gisteren rond en tijdens de bekerwed strijd Excelsior - FC Den Haag zeven arrestaties verricht van voetbalsupporters. Vijf van hen kregen een proces-verbaal en één, die verdacht wordt van mis handeling van een politie-agent, is gisteren in verzekering ge steld, zo heeft een woordvoerder van de Rotterdamse politie mee gedeeld. De woordvoerder kon overigens niet zeggen tot welke club de supporters behoren die door de politie zijn opgepakt. LONDEN (Reuter) - De rode kaart van Neville Southall en twee ge miste strafschoppen zorgden er voor, dat Chelsea-Everton tot wed strijd van de week werd in Enge land. Het duel vol dramatiek werd met 2-1 gewonnen door de thuis club, maar belangrijker was de ont stane opwinding. De uitsluiting van Neville Sou thall, de doelman van Everton, was het gevolg van spelbederf. De door zijn collega's tot beste speler van het afgelopen seizoen uitgeroepen Southall onderschepte in de 61e minuut een pass van David Spee- die buiten het strafschopgebied met de hand. Voor rust had hij reeds geel gezien, wegens een over treding tegen dezelfde speler. Sou thall reageerde emotioneel op de beslissing van de scheidsrechter. Hij wierp zelfs uit woede zijn kee perstrui op de grond. Dat hielp evenmin als de protesten van zijn elftalgenoten. Howard Kendall, de oefenmeester van de landskam pioen en de winnaar van de Euro pa-Cup 2, besloot daarop Kevin Ratcliffe, zijn aanvoerder, onder de lat te zetten. De gelegenheidsdoel man deed zijn werk naar behoren. Hij redde na een inzet van Kerry Dixon, de stuwende kracht van Chelsea, en verrichtte in de slotmi nuten nog twee knappe reddingen. Ook Ratcliffe kon de nederlaag, die gestalte had gekregen in de eerste helft, niet voorkomen. De rust stand was 2-0 door Dixon en Spee- die. Sheedy zorgde voor 2-1. Daar bij bleef het, ook al omdat Sharp een strafschop had gemist voor Everton. Datzelfde overkwam Spackman namens Chelsea. Door de overwinning bleef Chel sea op de met Liverpool gedeelde tweede plaats, maar de achterstand op Manchester United, de onbe twiste koploper, bleef tien punten. Nadat de zegereeks van tien wed strijden was onderbroken door het gelijkspel van 1-1 tegen Luton, nam Manchester United de draad weer op in de thuiswedstrijd tegen Queens Park Rangers. Het werd 2- 0 door doelpunten van Mark Hug hes en Jesper Olsen. Laatstge noemde was gepasseerd voor de selectie van Denemarken, dat afge lopen woensdag gelijkspeelde (0-0) tegen Zwitserland. Liverpool won dankzij een doelpunt van Steve McMahon, de nieuwkomer, van het in de onderste regionen vertoe vende Southampton. In de degra- datiezne veroverde Ipswich Town De uitschakeling van Emmen door een puntje (2-2) tegen Newcastle. Altijd Sterker Worden uit Hendrik- Rorneo Zondervan, de vroegere ido-Ambacht, kortweg ASWH, was speler van FC Den Haag, nam een verdiend Al was het alleen maar doelpunt voor zijn rekening. vanwege het uiterst slechte voetbal T+14 A van Drentse nieuwkomer in het •Italië betaalde voetbal. „Ik heb me van- •Oranjeklant' Wim Kieft, spelend middag geschaamd trainer van in dienst van Pisa, is in vorm. De Emmen te zijn verklaarde Theo blonde aanvaller was in de uitwed- Verlangen na afloop in een open- strijd tegen Udinese (1-1) uitste- hartige bui. In de met vijf gele kend op dreef kaarten doorspekte wedstrijd zorg- In de strijd om de landstitel is den Devile en Doree voor 2-0, alvo- Juventus na zes competitieronden rens Grads Fühler kon tegensco- nog zonder verliespunt. In de der- r®n- Er waren toen evenwel nog by tegen AC Torino, waarbij aan de slechts enkele minuten te spelen, kassa's van het Stadio Communale Verdiend was ook de zege van de het recordbedrag van 800 miljoen Racing Club Heemstede op Willem lire (1,44 miljoen gulden) werd 2. De Tilburgse onderschatting Voor zover Excelsior na de 1-2 van Beukers nog hoop op overle ving van de eerste bekerronde koesterde, werd die prompt de bo dem ingeslagen door de sterk spe lende Alfons Groenendijk (1-3). De 21-jarige Leidenaar toonde zich na afloop verbaasd over de geringe te genstand van de derde Rotterdam se eredivisieclub: "Excelsior is mij tegengevallen. Ik had verwacht dat die ploeg veel agressiever en in een veel hoger tempo zou spelen. We hebben het hier vanmiddag eigen lijk vrij gemakkelijk gehad en als we wat brutaler hadden gespeeld, was het zomaar 5-1 geworden". Beriep. Excelsior-trainer Rob Ja cobs zich na afloop nog op de ge miste kans van Beukers uit de al lereerste minuut ("Gaat die er in dan wordt het toch een heel andere wedstrijd"), middenvelder Henk van Goozen stelde onomwonden vast dat Groenendijk gelijk had en dat "de winst van Den Haag volko men terecht was". De via MMO en Feyenoord vijf jaar geleden bij Excelsior belande Van Goozen stak vervolgens de lof trompet over zijn regiogenoten in Haagse voetbaldienst: "Vooral die Groenendijk heeft het ons erg moeilijk gemaakt. Hij is nauwe lijks van de bal af te krijgen en zijn individuele acties zijn vaak heel goed. Een prima speler". Positief was de voetballer uit Hoogmade ook'in zijn oordeel over Joop Lankhaar ("Hij heeft het Beu kers wel heel erg lastig gemaakt") en Marco van Alphen. Bij balbezit stuitte van Goozen voortdurend op 'bijtertje' Van Alphen, die aan zelf vertrouwen duidelijk heeft gewon nen sinds hij zich letterlijk en fi guurlijk in de rug weet gedekt door routinier Heini Otto. Sleutelrol Voor de aan het eind van het vo rig seizoen uit Engeland terugge keerde Otto was gisteren op Wou- rienstein een sleutelrol weggelegd. De voormalige spits van FC Am sterdam. FC Twente en Middles- Alfons Groenendijk (archieffoto gpd» ro op het middenveld en was vaak in de buurt te vinden van de ande re Haagse routinier, centrale verde diger Martin Jol. Het duo Otto/Jol heerste in het centrum waar er voor de opkomende Rotterdam mers, Nico Jalink en Ton van der Padt, geen doorkomen aan was. Bovendien was het Heini Otto die na twintig minuten de tot op dat moment saaie bekerstrijd openbrak door een fout van doel man Jan Stroomberg, die zich ver keek op een corner van Alfons Groenendijk, af te straffen. Den Haag, dat vijf minuten later aan- voexder Karei Bouwens met een spierblessure verloor (Marcel Tols- ma was zijn zwakke vervanger), trok zich na die gelukkige ope ningstreffer verder terug en hield het matige Excelsior met opval lend gemak van zich af. Alleen in de eerste (Beukers) en de laatste minuut (René van Eek) verscheen er een Rotterdammer in kansrijke positie voor de geconcentreerd keepende René Stam. De Leidse biologiestudent kwam in beide gevallen met de schrik vrij en onderscheidde zich vervolgens bij'' een serie afstandprobeersels van Rotterdamse makelij. De 20-ja- rige Stam kwam in het verloop van de bekerstrijd nog slechts één keer in de problemen toen hij de bal na een snoeiharde inzet van Van der Padt slecht kon keren. De 'terug kaatser' werd evenwel door Beu kers op zijn lichaam geschoten waarna Bart Latuheru de bal over het lege doel kopte. Remco Boere, in de eerste helft door arbiter Arie de Munnik, ge boekt voor het wegtrappen van de bal, toonde zich even later heel wat trefzekerder door bij zijn eerste kans meteen toe te slaan tot dolle vreugde van de honderden zeer luidruchtige Den Haag-aanhan gers. Eredivisiewaardig Zowel bij de 0-2 van Boere als bij de 1-3 van Groenendijk stond Mar co van Alphen aan de basis van de snelle Haagse uitval. De oudste (22) van de vijf 'Leidenaars' bij FC Den Haag bewees met die opbouwende acties dat hij niet alleen in verdedi gend, maar ook in aanvallend op zicht van waarde voor zijn ploeg is. Rob Baan toonde zich dan ook tevreden over de inbreng van zijn rechtermiddenvelder die gister middag net als Groenendijk een geslaagde test op eredivisieniveau aflegde. "Die jongens hebben na tuurlijk bepaald niet slecht ge speeld, maar dit wil nog niet zeg gen dat ze nu zomaar de eredivisie inkunnen. Het bewijs datje op dat niveau thuishoort, kun je alleen over een heel seizoen leveren", al dus Baan die daar aan toevoegde dat hem was opgevallen dat zijn vleugelverdedigers Edvin Purvis en Peter van Geene nog wat hande lingssnelheid tekort komen tegen een eredevisietegenstander. Datzelfde geldt volgens Baan voor de vijfde Leidenaar, spits Ron de Roode, die nauwelijks los kwam van zijn bewaker Aad Leenheer en bovendien op knullige wijze tegen een gele kaart (zijn tweede dit sei zoen) opliep toen hij zich Oostin- disch doof toonde bij een fluitsig naal van De Munnik. Mag een aantal Haagse voetbal lers nog niet helemaal eredivi siewaardig zijn, dat geldt absoluut niet voor het supporterslegioen van de ongeslagen koploper uit de eerste divisie. Dat bewees namelijk ook gistermiddag weer niet alleen in omvang, maar ook in kwalijk ge drag niets onder te hoeven doen- voor de supportersbendes van Feyenoord en Ajax. JAAP VISSER Gomez houdt droom Portugezen in stand LISSABON (SID) - Fernando Go- mes van FC Porto heeft de droom van Portugal intact gehouden. De Europese topscorer van het afgelo pen seizoen stelde in de 81e mi nuut de flinterdunne zege (3-2) op voetbaldwerg Malta veilig. Door de overwinning bleven de Portugezen in groep twee van de voorronde in de race om de tweede plaats, die recht geeft pp deelneming aan het eindtoernooi om de wereldtitel in Mexico. West-Duitsland, aanstaande woensdag gastheer van Portugal, is als groepswinnaar al zeker van een toegangsbewijs. De Portugezen hadden tegen Malta een doelpuntenfestival voor ogen. De 12-1 van Spanje in Sevil- la, waardoor Nederland voor het eindtoernooi van het jongste Euro pese kampioenschap werd uitge schakeld, diende daarbij als voor beeld. Van dat voornemen is in Lissabon voor 25.000 toeschou wers helemaal niets terecht geko- Gomes bracht in de 37e minuut Portugal aan de leiding. Drie minu ten na de rust herstelde Frederico het evenwicht in het Estadio da Luz door na een misverstand met doelman Bento in eigen doel te schieten (1-1). Debutant Rafael zet te Portugal in de 54e minuut op nieuw op voorsprong. Twaalf mi nuten voor het einde soleerde De- giorgio door de Portugese verdedi ging en scoorde de gelijkmaker (2- 2). Drie minuten later verloste Go- mes met ziin tweede treffer Nieuw-Zeeland heeft de leiding genomen in de kwalificatiegroep Oceanië voor het wereldkampioen schap voetbal in Mexico. In een eenzijdige wedstrijd versloegen (doelman Frank van Hattum kreeg pas tien minuten voor tijd de gele genheid zijn kunnen te tonen) de Nieuwzeelanders Taiwan met 5-0. Nieuw-Zeeland wacht nu serieu zere confrontaties met Israel en Australië. De winnaar van de groep speelt tegen Schotland voor een plaats in de eindronde. DEN HAAG (ANP) - Twee clubs uit het betaalde voetbal zijn dit weekeinde door ama teurclubs uit het KNVB bekertoernooi gekegeld. Willem II volgde gisteren bij RCH het slechte voorbeeld dat Emmen eerder in het weekeinde bij ASWH had gegeven. Veendam wordt gespeeld. Henk de kampioenswedstrijden tegen DHC in opspraak geraakte Spa kenburg was ditmaal opnieuw gatief in het nieuws. Melrik Beu- Veldmate, de voormalige midden I veldér en libero van de Deventer club, zorgde voor de gelijkmaker jin het bedroevende duel (1-1). De kers kreeg een rode kaart, nadat hij jeugdige Dekker was de maker van de gele kaart, die hem door het openingsdoelpunt. Ook de scheidsrechter Uilenberg was toe overwinning van 2-1 van DS'79, de gedacht, uit de handen van de arbi- de amateurs werd door Ras (2x) e Otte op-gepaste wijze afgestraft. geïncasseerd, won de Europa-Cup houder met 2-1. Binnen 28 minuten stond Juventus al op 2-0. Serena veranderde in de vierde minuut Verrassend was ook de een vrije trap van Cabrini van rich- ning van eerste divisieclub SW ting. Ruim twintig minuten later versloeg op het door belastingperi- schoot Platini een vrije trap op de kelen geteisterde Roda JC, dat in rand van het strafschopgebied ou- de hoogste klasse uitkomt. De win- derwets tussen de palen. Het bete- nende treffer in de jenever-stad kende de eerste competitietreffer werd gemaakt door Van Delft, voor de Franse international, die al PEC Zwolle, de nummer drie van vijf zondagen „droog" stond. Vijf de eerste divisie, vermorzelde FC minuten voor rust zorgde de Brazi- WV, in De Koel nog wel, met 5-0. liaan Junior weer voor spanning in Go Ahead Eagles krijgt nog wel Turijn door ook uit een vrije schop een herkansing, maar moet voor raak te schieten. Verder dan 1-2 straf naar De Lange Leegte waar kwam de thuisclub echter niet. op 30 oktober de replay tegen ADVERTENTIE DINSDAGAVOND 20.00 UUR UVS-Alphense Boys LFC 35e Zilvermolen- PeRFECT /JfecHILDER\)CfeRKEN toernooi t 035-40925 hekkesluiter in de eerste divisie, bij Cambuur behoorde tot de cate gorie der verrassingen. AZ'67, Haarlem en NEC hadden minder moelijkheden met hun amateur-tegenstanders dan Em men en Willem II. Op Urk waren 2600 vissers en andere bewoners van het voormalige eiland verza meld om hun favoriete elftal, spe lend in de tweede klasse van de za terdag-amateurs, te zien stunten te gen AZ'67. Trainer Jan Lietting en zijn mede-standers hadden een verrassing voorspeld, maar zij moesten erkennen, dat het verschil met de kwakkelende sterrenploeg van weleer te groot was. Brouwer bracht de spanning na rust nog eventjes terug (1-2), maar AZ'67 la veerde de overwinning in veilige haven: 1-4. Haarlem won met nog grotere cijfers en wel met 8-2 van DETO. Tot en met de 76e minuut kon DETO het allemaal redelijk bijbenen. In een tijdsbestek van acht minuten liep de eredivisionist vervolgens uit van 2-4 naar 2-8. NEC won, ondanks het snelle openingsdoelpunt van AVW'er Van der Kracht, met 3-1 van de hobbyisten uit Westenvoorde. Henk Grim maakte een glaszuivere hattrick. Een amateurclub was dit beker- weekeinde verantwoordelijk voor een rode kaart. Het vorig s ter rukte. Daardoor moest de Spa- kenburgse ploeg de laatste twintig minuten met tien man spelen. Des ondanks maakte de ploeg na het incident het enige doelpunt van de wedstrijd via Jan van Leijenhorst. Beukers was overigens niet de eni ge voetballer die dit weekeinde het einde van een bekerduel haalde. Ook wisselspeler Van Angeren van Wageningen werd weggestuurd. Wegens aanmerkingen op de lei ding werd hij samen met zijn trai ner Schans naar de tribune verban nen tijdens het met 3-0 verloren duel tegen Fortuna Sittard. In totaal werden dit weekeinde 28 bekerduels afgewerkt. De publieke belangstelling was matig, de mees te toeschouwers zaten bij Excel- sior-Den Haag (5000) en de reprise van de bekerfinale van vorig jaar, FC Utrecht-Helmond Sport (ruim 4000) die door de bekerhouder met de nodige moeite met 3-1 werd ge wonnen. Visboer Janus Tahamata, broer van Simon Tahamata, probeert AZ-speler Nortan op het verkeerde been te zettenIn Urk bleef de door de thuisclub beloofde verrassing uit. AZ won met 1 -4. (foto anp) VRIEZENVEEN (GPD) - HFC Haarlem is het imago van de vriendelijke en rustige suppor ters kwijt. Afgelopen zaterdag kwam het na afloop van de be kerwedstrijd tussen DETO en Haarlem tot een flinke botsing tussen de aanhang van beide ver enigingen, waarbij enkele ge wonden vielen, onder wie een politieagent. Bovendien werd de nodige schade toegebracht aan diverse auto's, die op het aanpa lende parkeerterrein waren ge stald. Het was de eerste keer, dat supporters van Haarlem voor moeilijkheden zorgden. Er wa ren vooraf geen extra veilig heidsmaatregelen genomen, om dat, zo liet een bestuurslid van DETO weten, „Haarlem had la ten weten, dat zulks gelet op het gedrag van de achterban niet no dig was". De Vriezenveense politie, die na het uitbreken van de ongere geldheden versterking liet aan rukken, arresteerde twee Haar lemmers van 17 en 23 jaar, van wie er één zondagmiddag na het opmaken van een procesverbaal op de trein naar huis werd gezet. De ander, die verantwoordelijk was voor het verwonden van een agent (gebroken tand en een ge spleten lip) blijft voorlopig in hechtenis en zal morgenmiddag worden voorgeleid aan de offi cier van justitie in Almelo. Mocht er aanleiding toe zijn, zal er snel recht worden toegepast. In het andere geval wordt de Haarlem mer naar huis gestuurd om later opnieuw voor de rechtbank te verschijnen. Wat de aanleiding is geweest voor de ongeregeldheden, is niet precies bekend. Volgens de poli tie zouden Haarlem-fans een be jaarde man zonder reden hebben aangevallen en met een mes heb ben bedreigd. Toen vervolgens vernielingen werden aangericht aan auto's, die op de parkeer plaats van de voetbalclub ston den,' namen supporters van DE TO en bezoekers van de wed strijd het recht in eigen hand.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 14